Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Fredericia Cup 2018

  • Tournament dates
  • 6 January 2018
  • Deadline
  • 23 December 2017
  • Competitors
  • 130 / Unlimited
  • Location
  • Vestre Ringvej 100
  • 7000
  • Fredericia
  • Denmark Denmark

Downloads

Fredricia Cup - AFLYSNINGFredricia Cup - AFLYSNING
Invitation Fredericia CupInvitation Fredericia Cup
Invitation Fredericia Cup-Version2Invitation Fredericia Cup-Version2
VIGTIG ÆNDRING FOR TILMELDING TIL KAMPSTÆVNER version 2VIGTIG ÆNDRING FOR TILMELDING TIL KAMPSTÆVNER version 2

Competitors (130)

Children female -27 kg (4)
Class B (4)
Arothi Seevaratnam Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Celine Hudecek Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Silke Marie Lindgaard Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Stella Hansen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Children female -29 kg (1)
Class B (1)
Sofia Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Children female -33 kg (7)
Class A (1)
Maria Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (6)
Asta Scheel Hagelskj Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Mille Kvist Kristensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mirah Al-Subaihi Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Silke Nedersoe Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Silke Kristensen Ringsted Taekwondo klub Denmark Denmark
Susanna Ring ISLEV Denmark Denmark
Children female -37 kg (1)
Class B (1)
Alma Sofie Lindgaard Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Children male -27 kg (4)
Class B (4)
Dogan Usudur Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Gustav Bjerre Balsby Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Hussein Yilmaz Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Mikkel Ostergaard Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Children male -30 kg (7)
Class A (2)
Yousuf Ahmed Hwarang Rødovre Denmark Denmark
malek Ghorab Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Class B (5)
Isak Egede Andreassen Stepping Taekwondo Klub Denmark Denmark
Jakob Larsen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Lukas Gabriel Hansen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Oliver Glass Nicolaisen ISLEV Denmark Denmark
Pelle Maigatter Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -33 kg (6)
Class A (3)
Jonas Larsen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Kody Atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Mads N Hoffmann ISLEV Denmark Denmark
Class B (3)
Frederik Lund Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Magnus Moller Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Patrick Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Children male -37 kg (8)
Class B (8)
Berkant Turk Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Carl Cai Brink Jakobsen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Christian Balle Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Ilias Hakkouni Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Ilkcan Cetin Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mathias Bille Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mikkel Lauridsen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sami Yousefi Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -41 kg (3)
Class A (2)
Adam Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Noah Fernard Pedersen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Malthe Kj Pedersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -49 kg (1)
Class B (1)
Kareem Hamza ISLEV Denmark Denmark
Cadets female -29 kg (1)
Class B (1)
Anna Van Ahn Olsen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Cadets female -37 kg (1)
Class A (1)
Josefine Ella Wendt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -41 kg (1)
Class A (1)
Sofie Skjoldborg Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Cadets female -44 kg (2)
Class A (1)
Smilla Kj Barkum Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Isabella Garcia Bentzen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Cadets female -47 kg (1)
Class A (1)
malak Ghorab Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -51 kg (4)
Class A (2)
Jinin Sahament Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Julie Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Class B (2)
amina smaili Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
rihem dali Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets female +59 kg (3)
Class B (3)
Liva Kvist Kristensen Kristensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Louise Lessmann Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mia Oerum Ravn Stepping Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -33 kg (6)
Class A (2)
Elliot Bjerre Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Lasse Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (4)
Jonathan Elmkies Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Loui Kj Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Magnus Kang Th Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Noah Elmkies Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Cadets male -37 kg (6)
Class A (2)
Lucas Husum Petersen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Viktor Jakobsen Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Class B (4)
Christoffer Berndt Team Moo Duk Kwan Fighters Denmark Denmark
Elias Toftegaard Klint Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Samuel Egede Andreassen Stepping Taekwondo Klub Denmark Denmark
Tobias Mathiesen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (3)
Class A (3)
Aleksander Munk Svane Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Matias Goldstein Hwarang Rødovre Denmark Denmark
bilal smaili Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -45 kg (4)
Class A (1)
Belmin Hamidovic Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (3)
Emilio Herrera Hwarang Rødovre Denmark Denmark
abdullah Fadi El-Hassan Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
hamdin acar Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -49 kg (10)
Class A (5)
Bradley Atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Daniel Frostholm Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Eman Curoyac Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Kasper Simonsen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Philip Lykholt Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (5)
Anton Gerdes Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Anton Wulf Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Elvis Taekwondo Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kasper Degn Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mads Sørensen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (3)
Class A (1)
Sebastian Bille Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
Lauge Steenholdt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Victor Engelsfelt Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Cadets male -57 kg (1)
Class A (1)
Lukas Kaastrup Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Cadets male -61 kg (1)
Class A (1)
Emil Due Christensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A female -46 kg (1)
Class A (1)
Julie Rohde Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Juniors A female -52 kg (1)
Class A (1)
Mie B. Kristoffersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A female -55 kg (1)
Class A (1)
Camilla Gadebaek Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Juniors A female -59 kg (1)
Class A (1)
Caroline Bjerring Rasmussen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -45 kg (2)
Class A (2)
Benjamin Michel Chruszczyk Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Lau Soerensen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Juniors A male -51 kg (1)
Class A (1)
Omar Dawoud Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -55 kg (2)
Class A (2)
Jannick H. Irvold Varde Taekwondo Klub Dong Woo Denmark Denmark
Luca Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -63 kg (2)
Class A (2)
Daniel Nyboe Engelrud Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Malthe Schroeder Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Juniors A male -68 kg (2)
Class A (2)
Jonas Wulf Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Max Alstrup Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A male -78 kg (1)
Class A (1)
Sebastian Lee Dreyer POWER SPORT TAEKWONDO Malaysia Malaysia
Juniors B female -55 kg (1)
Class B (1)
Ronja Krogholt Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Juniors B female -63 kg (1)
Class B (1)
mariem dali Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Juniors B male -45 kg (1)
Class B (1)
Nikolai Dahl Jensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors B male -48 kg (1)
Class B (1)
Utkan Enis Sahin Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors B male -51 kg (1)
Class B (1)
Mohammed Mohammed Khalota Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors B male -78 kg (1)
Class B (1)
Daniel Soerensen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Juniors B male +78 kg (1)
Class B (1)
osama ayman Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -57 kg (1)
Class B (1)
fatema Gheith Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -62 kg (1)
Class A (1)
Anne Geltoft Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Seniors female -67 kg (3)
Class A (3)
Anne Kristiansen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Melissa S Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mette Bille Bendixen ISLEV Denmark Denmark
Seniors male -58 kg (1)
Class A (1)
Jonas Krogh Agergaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Anas Mohammad Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Simon Lyngbak Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -68 kg (1)
Class A (1)
Frederik Hofflund ISLEV Denmark Denmark
Seniors male -74 kg (3)
Class A (2)
Sebastian Krauser Riel HwaRang Taekwondo Herlev Denmark Denmark
Thomas Henriksen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Class B (1)
Thomas Lund Jensen Stepping Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -87 kg (2)
Class A (1)
Per christensen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Class B (1)
Jeppe Bundgaard Andersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male +87 kg (3)
Class A (1)
Jacob Puggaard Taekwondo Team Kolding Denmark Denmark
Class B (2)
Damian Bukszynski Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Daniel Hansen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Veterans male +80 kg (3)
Class A (1)
Kim Nicolaisen ISLEV Denmark Denmark
Class B (2)
Marck Gabriel Hansen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Soren Hartvig Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark