Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

NK SPARREN 2018

  • Tournament dates
  • 13 January 2018
  • Deadline
  • 7 January 2018
  • Competitors
  • 223 / Unlimited
  • Location
  • DEN HAAG
  • Netherlands Netherlands

Downloads

NK SPARRING 2018NK SPARRING 2018

Results

TOTAL RESULTSTOTAL RESULTS
TEAM RESULTSTEAM RESULTS

Competitors (223)

Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Zerda Ciftci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (3)
Class A (3)
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
maha Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (2)
Class A (2)
Gaalisha Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class A (4)
Fatin Lamnadi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Fay Westerveld Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lina Akachar Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (5)
Class A (5)
Aya Bouhmida Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Danisha de Weert Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
boutaina Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (5)
Class A (5)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Lakshmi Ghogli SEONGONG Netherlands Netherlands
Sofia Aarabe TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
sarah mouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (4)
Class A (4)
Jesse De Vries Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Maggy Hilders Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Soumia Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yasmina Dahmane Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Ines Khaldi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (6)
Class A (6)
Cheryl Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Noa Ijspeerd Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Reina Van den ende Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sarah Doornekamp Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sharon Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (1)
Class A (1)
Kerim Zerik Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (2)
Class A (2)
Mathijs Wedemeijer BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (6)
Class A (6)
Charaf Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Jesse van Vulpen Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (9)
Class A (9)
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ayoub El Hamiti TC Soekandar Netherlands Netherlands
Dion Weidum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohamed Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (7)
Class A (7)
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Chris Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Hamza Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Marlon Kerkhoff BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (5)
Class A (5)
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Khalil Boudaamach Ata Olympic Netherlands Netherlands
Mika Bader Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
OWEN SCHILPEROORT Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (2)
Class A (2)
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Robbin van der Heide Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
Ilias Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Rayan Dubar SEONGONG Netherlands Netherlands
mohamed amin benamar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (5)
Class A (5)
Arshiya Cheragh Ali Ata Olympic Netherlands Netherlands
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Glenn Uljee Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Mohaned Njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Soulyman Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (4)
Class A (4)
Gideon Van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Youssri Abaghough BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Zakaria Bibi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (4)
Class A (4)
Amine Rech-Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yarello Kemmel TC Soekandar Netherlands Netherlands
arjan madady Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (7)
Class A (7)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Madroni TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Owen Van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Rewien Kasi TC Soekandar Netherlands Netherlands
Varesh Ghogli SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (10)
Class A (10)
Alexander Habimana Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Fouad Kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Luuk Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Rick Verhoeven Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tim de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Zakaria Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (9)
Class A (9)
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Koen van der Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohammed Boudaamach Ata Olympic Netherlands Netherlands
Muridi Abdellah TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Rushil Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Thomas van erven BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Walid Mossaouir Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (5)
Class A (5)
Charaf El Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ted Brilhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yuri Geragesion TC Soekandar Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (6)
Class A (6)
Amin Oulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Amine Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nigel Rosalia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Salah Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Gianni Ranzetti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Adel Khaldi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Kaoutar Amine Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (4)
Class A (4)
Ceyda Ceyren Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nada el Moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nisrine Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Jihane Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
ezgi Eraslan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class A (3)
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Noumedia Adahchour Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (2)
Class A (2)
Jade Weidum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (3)
Class A (3)
Else Tiggelman BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Kim Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Sam Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (3)
Class A (3)
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nisrine Lamnadi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
manon Reijnders Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (3)
Class A (3)
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Samya Boujaid TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (6)
Class A (6)
Floortje Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Hannah van den Hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Ikram Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Angie Gonzales Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Anviti Ashita Ata Olympic Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Hajar Amlal TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Jihane Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
ezgi Eraslan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (5)
Class A (5)
Esengul Ozcicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lydia Louter Yom-Chi Taekwondo Netherlands Netherlands
sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (1)
Class A (1)
Bodine Schoenmakers Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (6)
Class A (6)
Birsen Kuzucanli Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Kira Strelow Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Oumaima Chouchouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (3)
Class A (3)
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Ikram Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
nina meppelaar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (4)
Class A (4)
Jeronimo Evers Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Rewien Kasi TC Soekandar Netherlands Netherlands
adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
arjan madady Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (4)
Class A (4)
Edgar Liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Fouad Kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Machario Patti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (8)
Class A (8)
Badr Albouyaoui Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Luuk Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Matthijs Boon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sohail mamadany Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Zakaria Benziane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (6)
Class A (6)
Fahd Zaouia Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lotfi Boudaamach Ata Olympic Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Marchano Balbahadoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (7)
Class A (7)
Ali Al-Zaidi Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Amine Zafraoui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Houcine Zaouia Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mory Cisse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (11)
Class A (11)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Jeffrey Pol Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Jeroen van Egmond Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Krishna Chabboe Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Rik Jonkman Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Teun Wiegers Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Toon Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
leon Van der Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (5)
Class A (5)
Armando Mares Altorf SC Ilyo Netherlands Netherlands
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Olaf van Lamsweerde Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Rob van der ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (3)
Class A (3)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Patrick Koppelman Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Robert Dannenberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands