Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

45TH DUTCH OPEN TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2018 - G1

  • Tournament dates
  • 10 March 2018
  • 11 March 2018
  • Deadline
  • 3 March 2018
  • Competitors
  • 1432 / Unlimited
  • Location
  • THEO KOOMENLAAN 1
  • 5644 HZ
  • EINDHOVEN
  • Netherlands Netherlands

Downloads

CHANGE DIVISIONSCHANGE DIVISIONS
DRAW DAY 1DRAW DAY 1
DRAW DAY 2DRAW DAY 2
HOTEL RESERVATION FORM HOTEL RESERVATION FORM
OFFICIAL INVITATION OFFICIAL INVITATION

Results

RESULTS DAY 1RESULTS DAY 1
RESULTS DAY 2RESULTS DAY 2
SENIOR FEMALE MEDAL STANDINGSENIOR FEMALE MEDAL STANDING
SENIOR MALE MEDAL STANDINGSENIOR MALE MEDAL STANDING
OVERALL SENIOR TEAM STANDINGOVERALL SENIOR TEAM STANDING

Competitors (1432)

Cadets female -29 kg (3)
Class A (3)
Isabelle Adamsons Scorpion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Lenya Sauer Taekwondo Elm Germany Germany
Mia Hadfield WLM Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -33 kg (9)
Class A (9)
Alicia Juarez-Banos Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
CARLA DIEGUEZ VEIRAS Boud Sport (gallega) Spain Spain
Latisha Garbett Team Ultimate United Kingdom United Kingdom
Melina Eskitzi Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Nur Arayan Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Robyn Chambers WTA All Stars Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sally Ismael Unaffiliated USA - CRO United States of America United States of America
Silvia Soriano Bacete OLIMPO Spain Spain
Sude Bahar ozutok S.C. Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Cadets female -37 kg (14)
Class A (14)
Anastazija Pancic TKD Center Stuttgart Germany Germany
Aylin Kocabas Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Celine Jans Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Dilan Durgun NWTU e.V. Germany Germany
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Indra Boden Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Jada Van Wijngaarden TAEKWONDO MY JU CUNIT Spain Spain
Jana Dick Taekwondo Ailingen Germany Germany
Luna ZAMORA CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Maha Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Man DRIHEM CTAM Haut de France France France
Neve Hogg Central Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Phoenix Goodman BTS United Kingdom United Kingdom
Vanesa Roo Ferrer FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Cadets female -41 kg (23)
Class A (23)
Adiba Asimi Tangun Hamburg Germany Germany
Anna Holmstrom Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Diana Protsenko Enthusiast Russia Russia
Eslem Nur Demir Tangun Hamburg Germany Germany
Evelyn Buntusch Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Iliana Makridou PSV Munich Germany Germany
Izem Karadas TKD Center Stuttgart Germany Germany
Julie Da Silva Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Katinka Penketh Team CORE Australia Australia
Letizia Biserni Pol. Edera Taekwondo AA. DIL. Italy Italy
Lilly Ettelbruck SAARLAND Germany Germany
Litsa Chlorou Elite Nuernberg Germany Germany
Lucia Montemuino Martinez FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Lucia de la Iglesia Lopez de Prado FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Lucie RAINGUENET OLYMPIC DOJANG LAYRAC France France
Mahtab Rostami Team Brondby Denmark Denmark
Moa Mickelsen Stock Ostermalms Hapkido TKD Klubb Sweden Sweden
Sarah Cha TOLLYO ACADEMY CHARLEROI Belgium Belgium
Sofiia Lisachenko KARELIA TEAM Russia Russia
Tegan Paynter BTS United Kingdom United Kingdom
Ysabella Querubin Taya Taekwondo Australia Australia Australia
moria rimon kogorio fighters Israel Israel
Cadets female -44 kg (17)
Class A (17)
Aleyna ozken Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Beatriz Martin Rodrigues Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal Portugal
Beyza Sonmez Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Calista SOUM TKD SHANDONG France France
El Ghlid Karima Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Holly Pepper BTS United Kingdom United Kingdom
Irem Elvida Gurel T.C. Donau-Lech-Iller Germany Germany
Lina Akachar Taekwondo Amesfoort Netherlands Netherlands
Lucia Garcia Reyes KWON BETANZOS - ESPANA Spain Spain
Maja Jovic TEAM TOIGYE PANTHERS SWEDEN Sweden Sweden
Maysane KAMKASOUMPHOU Taekwondo Club Asnieres Elite France France
Melinda Sahin S.C. Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Nilla Brostrom Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sofia Klein Tiger and Dragons Germany Germany
Sofia Tzourou Jeon-sa United Kingdom United Kingdom
Yuliia Sylenko DUSH 3 Spartak Ukraine Ukraine
maria ferreiro dominguez FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Cadets female -47 kg (14)
Class A (14)
Arijeta Limani S.C. Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Aylin Cecile Colak Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Beyza-Nur Can TVBB Elite Berlin Germany Germany
Carla Marie Fjordby Jensen Brande Taekwondo Klub - Huktti Denmark Denmark
Irene Montemuino Martinez FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Jodie McKew Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) United Kingdom United Kingdom
Katharina Van den Bergh Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Lenya KAMKASOUMPHOU Taekwondo Club Asnieres Elite France France
Lilja ostervall Lyngbrant Team Kim Taekwondo Sweden Sweden
Morgan Curtis Koryo United Kingdom United Kingdom
Rime Allali Ramdani Team Belgium Belgium
Roja REZAIE Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ruby Lee NTC United Kingdom United Kingdom
Selma K EDLUND Kumgang Sweden Sweden Sweden
Cadets female -51 kg (13)
Class A (13)
Anastasia TSIPA A.C. FOKEAS Greece Greece
Ceyda Arslan Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
DAFNI CHRISTOPOULOU A.C. FOKEAS Greece Greece
Jill-Marie Beck TVBB Elite Berlin Germany Germany
Julika Zimmerling TVBB Elite Berlin Germany Germany
Maria GOLIA Elite Nuernberg Germany Germany
Rachel Kerr Team Extreme Belfast Ireland Ireland
Svenja Skorupa SAARLAND Germany Germany
Tania Cortes Gil KWON BETANZOS - ESPANA Spain Spain
Tindra Andersson Baekdusan TKD Sweden Sweden
Tuikku Holopainen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Vanella Pimienta Oval TAEBEK TENERIFE Spain Spain
Yelyzaveta Buchynska DUSH 3 Spartak Ukraine Ukraine
Cadets female -55 kg (9)
Class A (9)
Amy Mink Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Aysel Keskin NWTU e.V. Germany Germany
Frida Sjoberg KFUM Taekwondo Staffanstorp Sweden Sweden
Jesse de Vries Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Malin Linda Linden TEAM TOIGYE PANTHERS SWEDEN Sweden Sweden
Mia Gouws MTC Team Australia Australia Australia
Sofia Kotbi Martial Art Belgium Belgium
ainhoa garcia rodriguez FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
leah kerr Team Extreme Belfast Ireland Ireland
Cadets female -59 kg (3)
Class A (3)
Cloe Iglesias Rial FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Emel Karagoz Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Noemie RODRIGUES TKD SHANDONG France France
Cadets female +59 kg (7)
Class A (7)
Darya Kavaliova Belarus Dinamo Belarus Belarus
Esmeralda HUSOVIC Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Katja Medd MTC Team Australia Australia Australia
Lucie PRINTEMPS C.O.M.B Bagneux Tkd France France
Luisa Held Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Sheila Marino Hernandez TAEBEK TENERIFE Spain Spain
teenah lapid kogorio fighters Israel Israel
Cadets male -33 kg (14)
Class A (14)
August Storm Bruun Hwarang Rodovre TKD Denmark Denmark
Batchaev Akhmed kwan Belgium Belgium
Bleron Ademi Kumgang Taekwondo Trollhattan Sweden Sweden
Daniel Drosdowski BSV Friedrichshafen Germany Germany
Devirhan Balik Taekwondo Club Solingen e.V Germany Germany
Efehan Altindag Taekwondo Club Solingen e.V Germany Germany
Hugo MHOUMADI TAEKWONDO NICE ELITE France France
Jonah Ismael Unaffiliated USA - CRO United States of America United States of America
Julian Feijoo Gomez FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Masai Steinbach T.C. Donau-Lech-Iller Germany Germany
Mathis ALESIO CAPOLINI TAEKWONDO ROCAMORA France France
Mohamad Mahmoud TVBB Elite Berlin Germany Germany
Mussa Marwan Aktivitetshuset Taekwondo Linkoping Sweden Sweden
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (17)
Class A (17)
Abdullah Khan Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) United Kingdom United Kingdom
Atila Kaplan TKD Center Stuttgart Germany Germany
Bjarne Viskens Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Denys Taktashov DUSH 3 Spartak Ukraine Ukraine
Filippos Bacaloudis TVBB Elite Berlin Germany Germany
Gabriel Claren Ahus Taekwondo Hwarang Sweden Sweden
Jacob Wishart WLM Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Joshua Pauly Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Leon PHANYANOUVONG CTAM Haut de France France France
MANUEL CASTRO RODRIGUEZ FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Malik Habib Freijeh ELITE VEST Denmark Denmark
Marc-Andre Dahms Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Omran Ayoub Team Taekyon Sweden Sweden
Philip Custodio Cabral Kixstar Dragon Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Tomas Lehovec Czech Team Czech Republic Czech Republic
Valton Ademi Kumgang Sweden Sweden Sweden
Yones Darid Aulaqi Albertslund Taekwondo klub (DK) Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (20)
Class A (20)
Adem Salmi ProSport Club Tunis Tunisia Tunisia
Adrian Abeijon Priegue FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Albert Carlsson LTA Sweden Sweden
Georgios Gkaitatzis TVBB Elite Berlin Germany Germany
Ismail Jacobsen Team Brondby Denmark Denmark
Jesse van Vulpen Taekwondo school de Tombe Netherlands Netherlands
Jorgen Johnsen FTeam Rora Norway Norway
Joshua Dancer NTC United Kingdom United Kingdom
Kelian DEBUYSSCHERE CTAM Haut de France France France
Linus Vesterlund Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Maarten Lemmens Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Marvin Sabutanan Kixstar Dragon Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Niek Klein Nagelvoort TKD Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Pedro Nunes Ferreira Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal Portugal
Pierre MONTEIRO DELGADO GOMES TKD ELITE CERGY France France
Sebastian Oberski TVBB Elite Berlin Germany Germany
Simon Laubhold TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Vadym Tsekhmistrenko DUSH 3 Spartak Ukraine Ukraine
Yotam David Ein Mor Arayot Israel Israel
borja domingo franco martinez FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Cadets male -45 kg (23)
Class A (23)
Adam Daniel Koryo United Kingdom United Kingdom
Adrian Schei Eggen Tong-Ir Tae Kwon Do Klubb Norway Norway
Albin F Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Andre Alexandre Taebek Tri Portugal Portugal
Cameron Moyes Hall'S Taekwondo P/L Australia Australia
Darin Kirilov Hereya Bulgaria Bulgaria
Didrik K Edlund Kumgang Sweden Sweden Sweden
Dion Weidum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Enrikas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Erik Sung Nilsen Overrein FTeam Rora Norway Norway
IOANNIS BIRIS AC PILEAS Greece Greece
Lovro Stubicar Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Lucan Costinel Tkd Street Team Belgium Belgium
Matej Horvath Koryo Slavia UPJS Kosice Slovakia Slovakia
Oubayd Chahbari Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Patpiich Palsson KFUM Taekwondo Staffanstorp Sweden Sweden
RIAD HAMDI Alhilal Saudi Arabia Saudi Arabia
Rasmus Suhola Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Ryer Van Erkelens Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondo school de Tombe Netherlands Netherlands
Theo Michel D Mercy Sonbae Taekwondo Belgium Belgium Belgium
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Vedran Begic Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Cadets male -49 kg (12)
Class A (12)
Amine Koubia Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Arda Comart Tangun Hamburg Germany Germany
Ayman Dardouchi Raiss Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Denis Dimitrov Hereya Bulgaria Bulgaria
Duarte Mendes Taebek Tri Portugal Portugal
Emre TEPE Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Hamza Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Iker Garcia de la Llera FED. GALICIA SPAIN CADETE Spain Spain
Marcos Aguilar Caballero SPAIN Spain Spain
Mika Van Stam Taekwondo school de Tombe Netherlands Netherlands
Moses Allerstrand Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Peter Cisarik Ilyo SKP Kosice SLOVAKIA Slovakia Slovakia
Cadets male -53 kg (8)
Class A (8)
Demian Tarcaj Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Elia Porsch TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Filip Kristensen Team Tveita Norway Norway
Francesco Romanelli A.S.D Accademia Tkd Toscana Italy Italy
Ioannis MOROS A.C. FOKEAS Greece Greece
Phillip Davids TVBB Elite Berlin Germany Germany
Vadim Durlescu SAARLAND Germany Germany
Volodymyr Bystrov DUSH 3 Spartak Ukraine Ukraine
Cadets male -57 kg (2)
Class A (2)
Felix Andersson Chirisan TaeKwonDo Sweden Sweden
Sam Oluwatoyin Allen Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -61 kg (5)
Class A (5)
Berken Pazar Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Konstantinos Arampatzis SV Arnum TKD Germany Germany
Nicky Henriksson LTA Sweden Sweden
STAVROS PAPAGEORGAKIS AC PILEAS Greece Greece
Younes Boushib Tkd Street Team Belgium Belgium
Cadets male -65 kg (4)
Class A (4)
Azad Afzal Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Enes Pala S.C. Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Tom Talgo Ovre Romerike Budo Senter Norway Norway
William Stordalen Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
Cadets male +65 kg (3)
Class A (3)
Jeton Demhasaj Aries Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Paul Mengen TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Robin Novoselic Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Juniors male -45 kg (37)
Class A (37)
Aaditya Kadam Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Alkan ozken Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Amirbek Turaev Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Anas MOHAMMEDI Tndo Team France France
Dalibor Topi? TKD Center Stuttgart Germany Germany
David Gibson Australian Junior Team 2018 Australia Australia
David Delgado Hernandez TAEBEK TENERIFE Spain Spain
Dylan Ravenscroft NTC United Kingdom United Kingdom
Dylan Sicat Prodigy Martial Arts Australia Australia
Ebrahim Marwan Aktivitetshuset Taekwondo Linkoping Sweden Sweden
Elliott Navarro VAXJO TAEKWONDO Sweden Sweden
Georgii Arkhireev Kdush Nevskii stars Russia Russia
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Harry Mallinson Koryo United Kingdom United Kingdom
Inaki boix madrigal ESPANA Spain Spain
Jasurbek Zokirov Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Jose Maria Garcia Martin SPAIN Spain Spain
Josep Diaz Solivar SPAIN Spain Spain
Joshua Long Team Warrior TKD United Kingdom United Kingdom
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Lois Tomas Gonzalez FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Luca Sendrei TSV Dachau 1865 Germany Germany
Melik Cavga TVBB Elite Berlin Germany Germany
Milan Molle Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohamed Akki TVBB Elite Berlin Germany Germany
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Natadanai Kisskalt Germany National Team Germany Germany
Nicolas Rodriguez Carretero Club Taekwondo Benavente Spain Spain
Nir Itzkovich Arayot Israel Israel
ODHRAN BRAHAM Team Extreme Belfast Ireland Ireland
Otman REZZOUK ABFT Team Belgium Belgium
Souleyman ALAPHILIPPE Tkd Asnieres elite France France
Turki Talal A Alawi DJEDDA Saudi Arabia Saudi Arabia
Vikhit PHANYANOUVONG CTAM Haut de France France France
Yahor KAZLOU Minsk Belarus Belarus
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Yassine El Barhoumi Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Juniors male -48 kg (28)
Class A (28)
Adam Juros Koryo Slavia UPJS Kosice Slovakia Slovakia
Agust Edvardsson Iceland National Team Iceland Iceland
Alex Ramirez Gallego OLIMPO Spain Spain
Amir Dagan Arayot Israel Israel
Angel Remuinan Lamas FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Benjamin Camua Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Binay Karki Taekwondo Oberndorf Austria Austria
Christopher Sch PSV Munich Germany Germany
Elias Dahl Team Tveita Norway Norway
Gorkem POLAT Turkish National Team Turkey Turkey
Hamza Radi Tkd Street Team Belgium Belgium
Ivan Soriano Bacete OLIMPO Spain Spain
Jade DIMAYUGA BAGUI Sant Pau Jade Taekwondo Centre Spain Spain Spain
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Joakim Evensen Grorud Taekwondo Klubb Norway Norway
Jose Garcia Torres FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Kristian Storsul Borgen Team Ski Norway Norway
Kubilay YILMAZ Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Mohamed Laachraoui ABFT Team Belgium Belgium
Mohamed Khalil Jendoubi Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Nicolas Van Mullem Sonbae Taekwondo Belgium Belgium Belgium
Orjan Stranden Tong-Ir Tae Kwon Do Klubb Norway Norway
Raddad AlSharif ABHA Saudi Arabia Saudi Arabia
Seth Healy MTC Team Australia Australia Australia
Ulugbek Rashitov Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Victor Santos Brazil National Team Brazil Brazil
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
santiago llorente andres Taeguk Torrejon Spain Spain
Juniors male -51 kg (30)
Class A (30)
Ahmad Mohammad S.C. Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Alejandro Oteo Zapata SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Alejandro Paz Albores FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Alex John Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Aliaksei Patrushau Belarusian National Team Belarus Belarus
Amen Allah Hkimi Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Anas Cha TOLLYO ACADEMY CHARLEROI Belgium Belgium
BEKZOD IBRAGIMOV Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Borre Meskers Taekwondo school de Tombe Netherlands Netherlands
Domenico Tarulli Pol. Edera Taekwondo AA. DIL. Italy Italy
Duarte Coelho Taebek Tri Portugal Portugal
Eren Onus Germany National Team Germany Germany
Frederik Emil OLSEN Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Georg Schiller SAARLAND Germany Germany
Giovanni Imparato Pomares FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Hugo Resende Clube Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Joaquin ALBALADEJO CEGARRA SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Juan Mayorga Navarro SPAIN Spain Spain
Leon Drosdzol NWTU e.V. Germany Germany
Lucas Mahia Vazquez KWON BETANZOS - ESPANA Spain Spain
Mason Yarrow Team Ultimate United Kingdom United Kingdom
Nicolas Mat Hoyos Argentina National Team Argentina Argentina
Niklas Kristiansen Oguz Grorud Taekwondo Klubb Norway Norway
Omer DAWOUD Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Ruben Vicente Fernandez ESCUELA TKD CASTEJON Spain Spain
Ryan Hogg MTC Team Australia Australia Australia
Samuel BEDART ACADEMIE CLICHOISE DE TAEKWONDO Phoenix-Hwoarang France France
Steven Retter Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Wassil KHERIBI Lambersart taekwondo France France
Juniors male -55 kg (49)
Class A (49)
Ahmad Al Damanhouri Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Andoni Solano Martinez MENDIALDEA Spain Spain
Antonios Andreopoulos Germany National Team Germany Germany
Anxo Diaz Rilo GARRAPUCHO Spain Spain
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Balesh Nithirajah Gurumu Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Carlos Medranda Piedra FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Cyrian RAVET TAEKWONDO ROCAMORA France France
Daniel Arnar Ragnarsson Iceland National Team Iceland Iceland
Emre Aydin TKD Center Stuttgart Germany Germany
Feras Ghanem ABHA Saudi Arabia Saudi Arabia
Finley Summers Lion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Furkan Kuecueksungur Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Hamza Yavuz Int. Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Hugo Arillo Vazquez SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Isak Ronnholm Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Isnaur El Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
JO SILVA Clube Jovens D'Ouro Portugal Portugal
Jakub Vanicek Czech Team Czech Republic Czech Republic
Jamie Berrow BTS United Kingdom United Kingdom
Jose Luis Acuna Argentina National Team Argentina Argentina
Kai Law Lion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Kemal KULUK Turkish National Team Turkey Turkey
Khaireddine Chihi Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Kiryl Karneyenka Belarusian National Team Belarus Belarus
Kwan Yau Scot Wong Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Leon Buchholz Tangun Hamburg Germany Germany
Leon Kaplan TKD Center Stuttgart Germany Germany
Liam Burdock Quest Taekwondo UK United Kingdom United Kingdom
Magnus Johnsen FTeam Rora Norway Norway
Maik Erdmann TVBB Elite Berlin Germany Germany
Mate K Noel's Taekwondo Switzerland Switzerland
Ming Yau Leung Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Mohamed Khlifi Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Mohammad Yousufi NWTU e.V. Germany Germany
Mohammed Nour Gurumu Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Nasser-Eddine Aynaou Martial Art Belgium Belgium
Oliver Hammond Team Ultimate United Kingdom United Kingdom
Oskari Viinanen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Panagiotis PRAGALOS TKD Olympia Nbg e.V. Germany Germany
Pau Carles Fernandez Arco TKD ALFARO Spain Spain
Paul Radtke TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Rufat Zaidov Tangun Hamburg Germany Germany
Ryan Richardson Gurumu Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Salvador RODRIGUEZ ABAD Club Taekwondo Benavente Spain Spain
Shakhzod Sayfiev Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Soufiane El Moukhtari TOLLYO ACADEMY CHARLEROI Belgium Belgium
Yarello Kemmel TC Soekandar Netherlands Netherlands
Youssef Zair Flemish Topsport Team Belgium Belgium
Juniors male -59 kg (51)
Class A (51)
Aitor Ojeda Budia SPAIN Spain Spain
Andre Nunes Ferreira Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal Portugal
Attila Kartal Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ayoub Tikhsi Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Benjamin METZGER Taekwondo ozer Germany Germany
Benny Arnold SAARLAND Germany Germany
Caden Cunningham Quest Taekwondo UK United Kingdom United Kingdom
Cemal-Can Malko Tangun Hamburg Germany Germany
Craig Proctor Malone Junsa Taekwondo Ireland Ireland
DANIEL LUCENA GUTIERREZ Club Taekwondo Benavente Spain Spain
Daniel Brown Scorpion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Edi Hrnic Albertslund Taekwondo klub (DK) Denmark Denmark
Enrique Ieracitano Keumgang Genk Belgium Belgium
Faisal Saad S Ali AL HILAL Saudi Arabia Saudi Arabia
Ilias Adahchour Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Jakob Bjorkhaug Gundersen TIF-Viking Norway Norway
Jakub Hudak Ilyo SKP Kosice SLOVAKIA Slovakia Slovakia
Jan Martin Jurgens NWTU e.V. Germany Germany
Jason Gangia Jensen Team Odense Tkd Klub Denmark Denmark
Javier Torrado Martinez FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Jesse Sawyer Global Martial Arts Australia Australia
Josh Civitarese Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Kevin MERADI Grorud Taekwondo Klubb Norway Norway
Knud Herlev Jorgensen Team Norrebro Copenhagen Denmark Denmark
Kyrylo Hurnov DUSH 3 Spartak Ukraine Ukraine
Leon BINDER Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Loic Blondeau kwan Belgium Belgium
Lucas MULLET CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Luke Jones Quest Taekwondo UK United Kingdom United Kingdom
Markus Olafsen Isdahl Tong-Ir Tae Kwon Do Klubb Norway Norway
Marouane Cha ABFT Team Belgium Belgium
Marwan El Haddaoui Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Matteo Reichhardt Pol. Edera Taekwondo AA. DIL. Italy Italy
Mohamed Arrad Taekwondo Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Aziz Khelifi Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Nassim Bicha Martial Art Belgium Belgium
Niel Willems Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Nikola Loncar Serbia National Team Serbia Serbia
RAYYAN MOHAMMED J AL TAIFI NAHDA Saudi Arabia Saudi Arabia
Ramiro Ravachino Argentina National Team Argentina Argentina
Ranye DREBES Germany National Team Germany Germany
Rico Richter TuS Osterburg 90 Weida e.V. Germany Germany
Robbie Weldon Murphy Junsa Taekwondo Ireland Ireland
SAAD AHBATA ESTKD STRASBOURG FRANCE France France
SAMUELE GENGHINI San Marino National Team San Marino San Marino
Sergio Gonzalo Martin FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Shakhzod Juraev Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Sohail Amal ABFT Team Belgium Belgium
aitor nsangu morales MENDIALDEA Spain Spain
diego martinez lijo FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
ruben lopez fuentes SPAIN Spain Spain
Juniors male -63 kg (43)
Class A (43)
Abdellah Muridi Taekwondovereniging Arrad Netherlands Netherlands
Adria Madueno Garcia SPAIN Spain Spain
Akel Souleyman kwan Belgium Belgium
Alex Foster Quest Taekwondo UK United Kingdom United Kingdom
Aliaksei LIAUKOU Belarusian National Team Belarus Belarus
Aron Vazquez Martinez KWON BETANZOS - ESPANA Spain Spain
Ayman DJEZZAZ TKD ELITE CERGY France France
Dagobert Koch Sportwerk Dusseldorf Germany Germany
Dmitrii Vasilev Kometa Russia Russia
Filip SVEC Slovakia National Team Slovakia Slovakia
Hasham Bandar N Bin Dookhy SHABAB Saudi Arabia Saudi Arabia
Ivan Liubin Minsk Belarus Belarus
Izan Prego Pena KWON BETANZOS - ESPANA Spain Spain
JASURBEK DJAYSUNOV Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Jalal Mahnu Hwarang Rodovre TKD Denmark Denmark
James Enger TIF-Viking Norway Norway
Jan Machu Czech Team Czech Republic Czech Republic
Joseph Aljaf KFUM Malmo Taekwondo Sweden Sweden
Joshua Noel Jurgens NWTU e.V. Germany Germany
Lautaro Ezequiel D Argentina National Team Argentina Argentina
Leon Sejranovic Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Lukas Atle Lindgren Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Martim Cotrim Marques Alves Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal Portugal
Max Phillips MTC Team Australia Australia Australia
Mohamed Adem Nouiri Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Muhammedcan GoK Germany National Team Germany Germany
Nesim KUSKU Turkish National Team Turkey Turkey
Noa Hanique TOLLYO ACADEMY CHARLEROI Belgium Belgium
Owen TURNER Team Ultimate United Kingdom United Kingdom
Pablo Patino Pombal FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Pablo Patino Pombal CLUB TAEKWONDO PATINO MOANA Spain Spain
Raman Kryvialeu Minsk Belarus Belarus
Stan Klein Nagelvoort TKD Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Suliaman Sesay Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Talha Shaikh KoryoSports Netherlands Netherlands
Thomas van Erven BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Uladzislau Lanskikh Belarusian National Team Belarus Belarus
Ulises Ariel RAJOY Federacion de Taekwondo Bonaerense Argentina Argentina
Wing Ching TSANG Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Yanis TAHRAOUI ecole Taekwondo Trappes France France
Yassine Chanfouh Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Younes Belguebli Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Younes Dahmani Hwarang Rodovre TKD Denmark Denmark
Juniors male -68 kg (29)
Class A (29)
Abdulaziz Khamidullaev Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Abdullah Amer Team Norrebro Copenhagen Denmark Denmark
Ali Mohammad Germany National Team Germany Germany
Aytekin Simsek Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ciaran McGovern Team Warrior TKD United Kingdom United Kingdom
Edwin Van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Ethan Rollin WTA All Stars Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Gabriel BRISKAR Koryo Slavia UPJS Kosice Slovakia Slovakia
Giovanni Slanec Koryo Slavia UPJS Kosice Slovakia Slovakia
Jakub Chorazak LASW Legionowo Poland Poland
Jamie Simpson-Kidd Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) United Kingdom United Kingdom
Jesper Rogstad Team Tveita Norway Norway
Jesus Moreno Agra SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Jona Porsch TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Juraj Cisarik Ilyo SKP Kosice SLOVAKIA Slovakia Slovakia
Mansouri Ahmed Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Mikita Slizkouski Belarusian National Team Belarus Belarus
Mohamad Chehade Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Mohaned Njahi Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Noel Berg LTA Sweden Sweden
Patrik Bradac Ilyo SKP Kosice SLOVAKIA Slovakia Slovakia
Raoul Heurs Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Raphael Jaschin SPORTING Taekwondo Germany Germany
Robin Bastian Johansen Toyen Taekwondo club Norway Norway
Sander Valen Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Sergio Hornik Taekwondo Verein Gladbeck Germany Germany
Ted Brilhuis TKD Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Trym Hejer Toyen Taekwondo club Norway Norway
Unai Silva Pazos FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Juniors male -73 kg (15)
Class A (15)
Abdullah Mustafa A AL QARNI ALJUBAIL Saudi Arabia Saudi Arabia
Ala Naili Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Artsiom Plonis Belarus Dinamo Belarus Belarus
Badr ACHAB Flemish Topsport Team Belgium Belgium
Camran Hassan Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Daniel Oluwatoyin Allen Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Juan Antonio Saura Ubeda SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Junas Shareef Team Norrebro Copenhagen Denmark Denmark
Maik Kraus SAARLAND Germany Germany
Mohamed Aoulad Ahmid Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Reuben Dunleavy Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Salah Kassar Hwarang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Sefa Keles TKD Center Stuttgart Germany Germany
manuel aranda galisteo SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
pablo del barrio garcia Taeguk Torrejon Spain Spain
Juniors male -78 kg (11)
Class A (11)
Abdulaziz MAKHMUDOV Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Abdullah Ciftci Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Ali Mabrouk S Almabrouk SHABAB Saudi Arabia Saudi Arabia
Amine Fakhfakh Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Andreu Perez Campos TKD ALFARO Spain Spain
Brais Iglesias Alvarez FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Ivan Diego COSIC TK DUBRAVA Croatia Croatia
Leutrim DOROCI WTF Lejon TKD Sweden Sweden
Milos Pilipovic Grorud Taekwondo Klubb Norway Norway
Nico Reich USV Potsdam Abt. Taekwondo Germany Germany
gabriel molina hermoso Taeguk Torrejon Spain Spain
Juniors male +78 kg (7)
Class A (7)
Alonso Hernandez Redondo Taeguk Torrejon Spain Spain
Egor Sidorochev Kdush Nevskii stars Russia Russia
Emre Kutalmis ATESLI Turkish National Team Turkey Turkey
Julien Pascal Weber SPORTING Taekwondo Germany Germany
Moises Herrera Agudo SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Montassar Ouerghi Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Nikita Kobzev Kdush Nevskii stars Russia Russia
Juniors female -42 kg (19)
Class A (19)
Adriana Cerezo Iglesias Hankuk Castilla la Mancha Spain Spain
Amber Landsberg Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Ana Jimenez Montero SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Aurelie Rolaff TOLLYO ACADEMY CHARLEROI Belgium Belgium
Blanca Calvo Rodriguez OLIMPO Spain Spain
Dalya REHANI Haute Savoie Tkd France France
Emily Gough Team Ultimate United Kingdom United Kingdom
Erin Shaw Central Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Eryn Van Mulders ABFT Team Belgium Belgium
Hadier Abd el Hakim S.C. Samurai Berlin e.V. Germany Germany
In Ameziani Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Ixone Fernandez Lopez SPAIN Spain Spain
Jessica Dick Taekwondo Ailingen Germany Germany
Juliet Lahood Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Laura Nattermann Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Lauren Watson Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) United Kingdom United Kingdom
Nour Jemmali Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Viktoryia KAZAKOVA Minsk Belarus Belarus
jihane sbai tanji Nahda Tanger Morocco Morocco
Juniors female -44 kg (18)
Class A (18)
Alessia Sturari Accademia Dorica Italy Italy
Camila Aylen LIENDRO Argentina National Team Argentina Argentina
Ellinor Malmgren Gabrielin Baekdusan TKD Sweden Sweden
Emine GoGEBAKAN Turkish National Team Turkey Turkey
Intizor Abdulalimova Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Jessica Wolf Taekwondo Union Rheinland-Pfalz Germany Germany
Jil Grebe Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Jordyn SMITH Central Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Khalissa AGAOU Van Thuyne TKD Team France France
Laura Munoz Lopez CDE SANCHEZ ELEZ-SANABRIA Spain Spain
Louise Lyngbaek Copenhagen Tan Gun Sae Sim Taekwondo Club Denmark Denmark
Shayna GUERRA Germany National Team Germany Germany
Siwar Dhaoui Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Sofia Zampetti Taekwondo Ostia Italy Italy
Ugne JANUSAUSKAITE Lithuania National Team Lithuania Lithuania
Vera Kachowitsch Germany National Team Germany Germany
chang cuiji SPAIN Spain Spain
gloria ruiz navarro SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Juniors female -46 kg (27)
Class A (27)
Ainara Perez Ramos Hankuk Spain Spain
Alba Palmer Soler OLIMPO Spain Spain
Anna ENGSTRoM Kumgang Sweden Sweden Sweden
Aya Bouhmida Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Chaima Toumi Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Christina Cabusao Team Tveita Norway Norway
Ilhame Chafoui Pol. Edera Taekwondo AA. DIL. Italy Italy
Jade Theresa Castillo Albertslund Taekwondo klub (DK) Denmark Denmark
Judith Iniguez Rodriguez SPAIN Spain Spain
Lea Anais Karmely Germany National Team Germany Germany
Lenka Urbinova Ilyo SKP Kosice SLOVAKIA Slovakia Slovakia
Madinabonu Mannopova Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Maisy Cook Lion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Marian real aleman Club Samguk (Canarias) Spain Spain
Micaela Volpe Michelsen Cph City Tkd Denmark Denmark
Milagros Cali Argentina National Team Argentina Argentina
Mounice Asimi Tangun Hamburg Germany Germany
Rumina Kircheva Hereya Bulgaria Bulgaria
Sofie Lemmens Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Sophie Ormrod Lion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sophie Stoiber TVBB Elite Berlin Germany Germany
Tali Uliel MTC Team Australia Australia Australia
Thevaki Thevanesan Tong-Ir Tae Kwon Do Klubb Norway Norway
Viktoria Ribitsch TG-Biberach Germany Germany
Zara Ringin Bicen Team Brondby Denmark Denmark
elena perez alcalde FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Juniors female -49 kg (27)
Class A (27)
Ainoa Escribano Lopez SPAIN Spain Spain
Alicia Rodriguez Marquina Hankuk Spain Spain
Angel PODEVYN Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Ashleigh McGlew Team CORE Australia Australia
Asli Coskun Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Esma Nur Balci NWTU e.V. Germany Germany
Fanny Andersson Chirisan TaeKwonDo Sweden Sweden
Gracie McLoughlin Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) United Kingdom United Kingdom
Jaden Cullen BTS United Kingdom United Kingdom
Jenna AGAOU Van Thuyne TKD Team France France
Laura Goebel Germany National Team Germany Germany
Linda Cecchi Pol. Edera Taekwondo AA. DIL. Italy Italy
Ludivine CHEN Tndo Team France France
Maria Gonzalez Novoa FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Martyna Wiktoria Kazubek Team Tveita Norway Norway
Nadine Michel Elite Nuernberg Germany Germany
Nesrine Ayari Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Raquel Tirado German SPAIN Spain Spain
Rim Bayaa Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Sina Metschberger SAARLAND Germany Germany
Supharada Kisskalt Germany National Team Germany Germany
Valeriia Gurchenko Kdush Nevskii stars Russia Russia
Vanesa MARKOVA Hereya Bulgaria Bulgaria
Yuliya Biaroza Belarusian National Team Belarus Belarus
Zoe Bejmo KFUM Malmo Taekwondo Sweden Sweden
paula andres nogales SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Juniors female -52 kg (32)
Class A (32)
Aicha Abdellah Mohamed Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Alison Forgan Oses Mendialdea Kirol Elkartea (Nav) Spain Spain
Alma Maria Perez Parrado FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Anahi Elena Schmidt Guevara KWON BETANZOS - ESPANA Spain Spain
Anahita Akbari Toyen Taekwondo club Norway Norway
Ane Cinto Pascual MENDIALDEA Spain Spain
Arlet ortiz benito FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Boutaina Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Chloe Borg Global Martial Arts Australia Australia
Ella Sands Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Gabriela BRISKAROVA Slovakia National Team Slovakia Slovakia
Hanne Torfs ILYO BELGIUM Belgium Belgium
Holly Kelly Jeon-sa United Kingdom United Kingdom
Ihsane Akchich TAEKYON-HAARLEM Netherlands Netherlands
Isabelle Malki Ostermalms Hapkido TKD Klubb Sweden Sweden
Jade Weidum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jasina Muller Taekwondo Club Bingen Germany Germany
Laura Bonals Anarte SPAIN Spain Spain
Lena Unrau Germany National Team Germany Germany
Lies Vicca Taekwondoschool Keumgang Belgium Belgium
Lisa Maria Sorensen Brande Taekwondo Klub - Huktti Denmark Denmark
Mansouria Derai Risskov Denmark - Team Dutch Open Denmark Denmark
Maria Butcaru WTF Lejon TKD Sweden Sweden
Monika Mitskevich Belarusian National Team Belarus Belarus
Ouhoud Ben Aoun Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Ozoda Sobirjonova Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Paula Wolf Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Sara Koubach Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Sara Mouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Tuva Froseth Veium FTeam Rora Norway Norway
Vanessa Beckstein Germany National Team Germany Germany
megan weldon Junsa Taekwondo Ireland Ireland
Juniors female -55 kg (47)
Class A (47)
Alba Vidal Aguin FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Amilie BREVIK Tong-Ir Tae Kwon Do Klubb Norway Norway
Amina KHOUANI Risskov Denmark - Team Dutch Open Denmark Denmark
Ana Santos TKD Caldas S Portugal Portugal
Antia Sanchez Gonzalez SUH SPORT Spain Spain
Arene Lucia Rementeria Castro SPAIN GIMNASTICO BILBAO Spain Spain
Ava Goharinasab Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Cheyenne Brito Rico SPAIN Spain Spain
Chloe Roberts BTS United Kingdom United Kingdom
Ekaterina Kucherova Kdush Nevskii stars Russia Russia
Elisa Toivonen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Elizaveta Zimina Kometa Russia Russia
Ellie Neal Koryo United Kingdom United Kingdom
Elma Dindic NWTU e.V. Germany Germany
Enya Robinson Horizon TKD United Kingdom United Kingdom
Ester Asensio Rodriguez SPAIN Spain Spain
Giulia Tosi San Marino National Team San Marino San Marino
Helena Kicema TK Novi Zagreb Croatia Croatia
Helena Nicolaou Global Martial Arts Australia Australia
Ina Rebekka Dahl Diallo Brande Taekwondo Klub - Huktti Denmark Denmark
Izabella K Team Kim Taekwondo Sweden Sweden
Jamila Siddiqui Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Katarina Borrmann Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Katie Turland Team Ultimate United Kingdom United Kingdom
Kendall Murphy WLM Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Khaoua Rebhi Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Laurane Leleux ABFT Team Belgium Belgium
Lily Tran Toyen Taekwondo club Norway Norway
Lise ASP Grorud Taekwondo Klubb Norway Norway
Live Marita Lund Hovik Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Maia Schauer SAARLAND Germany Germany
Maliha Rasool Team Brondby Denmark Denmark
Melissa Tairovska LTA Sweden Sweden
Nisrin HEBBAR ecole Taekwondo Trappes France France
Patr Fr Taebek Tri Portugal Portugal
Pauline RIBEIRA CTKDK PERPIGNAN MEDITERRANEE France France
Sabile Miftari KFUM Taekwondo Staffanstorp Sweden Sweden
Saskia Medd MTC Team Australia Australia Australia
Savannah ASKEW Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Silje Melland Olsen Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Stefanie GRUNAUER Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Vanessa Engels TVBB Elite Berlin Germany Germany
Veronika Briskarova Koryo Slavia UPJS Kosice Slovakia Slovakia
Vitalina Le Thi Belarusian National Team Belarus Belarus
ZAINAB Qader WTF Lejon TKD Sweden Sweden
Zarina Gulida Kdush Nevskii stars Russia Russia
jodie mccrudden Team Extreme Belfast Ireland Ireland
Juniors female -59 kg (31)
Class A (31)
Aliaksandra Mamayeva Minsk Belarus Belarus
Alma Grunning Kumgang Taekwondo Trollhattan Sweden Sweden
Altinay Qalbaeva Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Anastasia TYPOU Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Caroline Bjerring Rasmussen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Durdonakhon Abdulkhaeva Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Elena torres tena SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Eline Laura F Hollemaert Sonbae Taekwondo Belgium Belgium Belgium
Giorgia Di Martino Pol. Edera Taekwondo AA. DIL. Italy Italy
Hannah Grepperud Elvebyen Taekwondoklubb Norway Norway
IRATI IRIGOYEN CRESPO SPAIN Spain Spain
Kaja Husby Hansen Nesodden TKD CLUB Norway Norway
Kathrine Kamp Nordentoft Frederiksen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kyla Julien Premier Taekwondo GB United Kingdom United Kingdom
Lara Elaine Pauli 1.Gelnhaeuser Tkd Club Germany Germany
Lauren MCKINLEY Central Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Leonor Correia Associa Portugal Portugal
Leticia Trigo Carballo CLUB TAEKWONDO PATINO MOANA Spain Spain
Lina Wensmo Wemmenhogs Taekwondo klubb Sweden Sweden
Maimouna MENDY ecole Taekwondo Trappes France France
Mari Romundset Nilsen Tong-Ir Tae Kwon Do Klubb Norway Norway
Mariana Santos Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal Portugal
Mariem Lajmi Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Michaela Razimova Czech Team Czech Republic Czech Republic
Natalie Benesova Czech Team Czech Republic Czech Republic
Petra STOLBOVA Czech Team Czech Republic Czech Republic
Phoebe-Joliene Leitner TSV Rudow 1888 e. V. - Fullcontact Germany Germany
Theresa Walther Taifun e.V. Germany Germany
Vilma Nieminen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Viviana Valentino Germany National Team Germany Germany
anastasia ignatyev sabourova SPAIN Spain Spain
Juniors female -63 kg (19)
Class A (19)
Ana Dosil Gago FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Andrea Pires Fusion TKD United Kingdom United Kingdom
Andrea Alba Suarez Exposito SPAIN Spain Spain
CATIA GARCIA MARTINEZ FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Celine SCHMIDT Germany National Team Germany Germany
Elise Ryhon Sonbae Taekwondo Belgium Belgium Belgium
Feruza Sadikova Uzbekistan National Cadet and Junior team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Ikra KAYIR Turkish National Team Turkey Turkey
Karina YAKOUBOVA C.O.M.B Bagneux Tkd France France
Kristyna DROBNA Czech Team Czech Republic Czech Republic
Leyre Zugazaga Perez SPAIN Spain Spain
Manon Reijnders Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Meike Unrau Taekwondo Union Rheinland-Pfalz Germany Germany
Mia Kepenis MTC Team Australia Australia Australia
Rawaa Jdey Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Rebecca Murray Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Vivy Tran Toyen Taekwondo club Norway Norway
Yuliya Karnevich Belarus Dinamo Belarus Belarus
Zevciye Celik NWTU e.V. Germany Germany
Juniors female -68 kg (13)
Class A (13)
Althea LAURIN Tkd Asnieres elite France France
Amber Van Rompay ILYO BELGIUM Belgium Belgium
Anastasiia Imamaliieva DUSH 3 Spartak Ukraine Ukraine
Asma Hajji Tunisia National Team JUNIOR Tunisia Tunisia
Carlota Zanoni Piaget Hankuk Spain Spain
Chamutal CASTANO Taekwondo ozer Germany Germany
Charlotte Byl Sonbae Taekwondo Belgium Belgium Belgium
Darija Husovic Germany National Team Germany Germany
Grace Kiefer TEAM MUSA AUSTRALIA Australia Australia
Marlen Sophie Nedic Tiger and Dragons Germany Germany
Palmira Tatay Lopez OLIMPO Spain Spain
Sharissa Gannaway BTS United Kingdom United Kingdom
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (9)
Class A (9)
Ana Martos Guillamet SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Derya Schnabel Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Desiree Rivadulla Lorenzo SUH SPORT Spain Spain
Ilhan Ismail Somalia National Team Somalia Somalia
Isabeau van Droffelaar TKD Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Leonie Marzoll Team Muensterland Germany Germany
NIKA PETANJEK TK DUBRAVA Croatia Croatia
Reba Stewart Australian Junior Team 2018 Australia Australia
Tania Castineira Etcheverria FED. GALICIA SPAIN JUNIOR Spain Spain
Seniors female -46 kg (32)
Class A (32)
Angela Zhang Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Anna Savro Rostov region KUMGAN Russia Russia
Anneleen Goffin Dragon Club Academy Belgium Belgium
Antonina ANTONOVA SSHOR 42 Russia Russia
Benecia CHEONG Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Daria IZMAILOVA Moscow Team Russia Russia
Deanna KYRIAZOPOULOS Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Dina Pouryounes Langeroudi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hajer MUSTAPHA Taekwondo St Fons Metropole France France
Irene LAGUNA PEREZ CDE SANCHEZ ELEZ-SANABRIA Spain Spain
Jeamy NAVARRO-SCHRANK BTS United Kingdom United Kingdom
Kristina Lees Jeon-sa United Kingdom United Kingdom
Laura Lorenzo Amoedo FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Maria SMIRNOVA Russian National Team Russia Russia
Marina Antipenko Kdush Nevskii stars Russia Russia
Nihal SATILMIS Turkish National Team Turkey Turkey
Petra KAKAKIOS Tans Currumbin Australia Australia
Rachida El Berri Ramdani Team Belgium Belgium
Ruhat AKALIN Turkish National Team Turkey Turkey
Rukiye YILDIRIM Turkish National Team Turkey Turkey
Sarah FERREIRA COSMATKD ARCUEIL France France
Serena Stevens Global Martial Arts Australia Australia
Serrah GAYE Van Thuyne TKD Team France France
Shayanne SARSOZA Kixstar Dragon Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sinem KOCAARSLAN NWTU e.V. Germany Germany
Sofia FOMICHEVA SCHOR 41 Russia Russia
Sofia Tournier Argentina National Team Argentina Argentina
Tiavo RANDRIANISA COSMATKD ARCUEIL France France
Tsz Ching Lee Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Vaimiti Durand RT Xtreme Australia Australia Australia
Yasmine Rehani Haute Savoie Tkd France France
ozlem Guruz Tangun Hamburg Germany Germany
Seniors female -49 kg (37)
Class A (37)
ASLI KOCAK Turkish National Team Turkey Turkey
Ainur Yesbergenova Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Amelia Griffin Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Anastasiia Anokhina ALTAY TEAM Russia Russia
Andrea SCHNELL Noel's Taekwondo Switzerland Switzerland
Andrea EIKREM Nesodden TKD CLUB Norway Norway
BELEN BRICENO NORAMBUENA Chile National Team Chile Chile
Biana LAGER Moscow Team Russia Russia
Blanca Palmer Soler OLIMPO Spain Spain
Charos Kayumova Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Dominika HRONOVA Czech Team Czech Republic Czech Republic
Ezgi ERASLAN Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hafsah Davids Global Martial Arts Australia Australia
Ipek CIDEM Turkish National Team Turkey Turkey
Iris TANG SING Diego TKD Team Brazil Brazil
Krystsina MAZURKEVICH Minsk Belarus Belarus
Lena Rutkowska LASW Legionowo Poland Poland
MERVE DINCEL Turkish National Team Turkey Turkey
Martina Corelli Polisportiva Voltana Italy Italy
Min-Ah HA Korea Team(Dutch Open) Korea Korea
Natalia Antipenko Russian National Team Russia Russia
Patr Santos Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal Portugal
Patrycja Kornas Poland National Team Poland Poland
Regina SAKHAUTDINOVA SC Pride Chelyabinsk Russia Russia
Robin Didden KoryoSports Netherlands Netherlands
Saffron Tambyrajah Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Sara Cortegoso Lima FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Siu Wai Lam Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Sophie HEUSCHKEL 1.Gelnhaeuser Tkd Club Germany Germany
Suheda Nur GULER Ankara PTT Spor Klubu Turkey Turkey
Svetlana IGUMENOVA VORONEZH TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Talisca REIS Brazil National Team Brazil Brazil
Tatiana MICCOLI Aries Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Victoriya BASHKIROVA Moscow Team Russia Russia
Yasmina AZIEZ French National Team France France
sheila torres tortosa SPAIN Spain Spain
Seniors female -53 kg (42)
Class A (42)
Alberte KNUDSEN-NIELSEN Hwarang Rodovre TKD Denmark Denmark
Aliaksandra Vaitsekhovich Minsk Belarus Belarus
Alyssa GoRANSSON Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Anastasia KUDRYASHOVA Moscow Team Russia Russia
Anastasia LOZHKINA KARELIA TEAM Russia Russia
Aneila AFSAR Team Ultimate (GBR) United Kingdom United Kingdom
Angelina LUSHNIKOVA Kdush Nevskii stars Russia Russia
Ayelet hasachar KOREN kogorio fighters Israel Israel
Carla reig martinez OLIMPO Spain Spain
Catherine Petrakis Global Martial Arts Australia Australia
Diana Tsaraeva Vladikavkaz Team Russia Russia
Dinorahon MAMADIBRAGIMOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Fariza Aldangorova BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Georgia Thomas Global Martial Arts Australia Australia
Hajar Babat Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Hel SENGVONG ACADEMIE CLICHOISE DE TAEKWONDO Phoenix-Hwoarang France France
Imane Kadi Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Inese TARVIDA HANSU CLUB TEAM Latvia Latvia
Ioanna Andreopoulou Sportwerk Dusseldorf Germany Germany
Janira Rivera Garcia Talma L'H Spain Spain
Jennifer NAVARRO Argentina National Team Argentina Argentina
Julia RONKEN TSC Gladbeck Germany Germany
Kyah English Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Lorena Cabel Solaz OLIMPO Spain Spain
Madeline FOLGMANN Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Michella MATHIESEN Team Norrebro Copenhagen Denmark Denmark
Nora Hogfeldt Kumgang Sweden Sweden Sweden
Ohiana Bruno ABFT Team Belgium Belgium
Olga SMOLINA KORYO Russia Russia
Pia LEONHARDT TSC Gladbeck Germany Germany
Roxana NOTHAFT Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ruxandra RODGERS Sport TKD Canada Canada
Sana AKRIMI ASC CHAMPIGNY France France
Sarah MALYKKE Risskov Denmark - Team Dutch Open Denmark Denmark
Simay TORUN KONYA SELCUKLU SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tatiana KUDASHOVA Russian National Team Russia Russia
Tugba YILMAZ Turkish National Team Turkey Turkey
Uxia Ogea Costas FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Viktoriia Aleksandrova Russian National Team Russia Russia
Youssra EL BOUJJOUFI Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Zaira Rivera Garcia Talma L'H Spain Spain
Zeliha AGRIS Turkish National Team Turkey Turkey
Seniors female -57 kg (47)
Class A (47)
Alessia Aiuto Pol. Edera Taekwondo AA. DIL. Italy Italy
Andrea Bosch I Plaza SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Anisiia CHELOKHSAEVA Russian National Team Russia Russia
Anna Oenning Team Muensterland Germany Germany
Bodine SCHOENMAKERS Taekwondo Amesfoort Netherlands Netherlands
Carmen MARTON Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Clara MALLIEN ESTKD STRASBOURG FRANCE France France
Clara MILLERO COSMATKD ARCUEIL France France
Devon LEWIS Army WCAP United States of America United States of America
Dilara Basar S.C. Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Ekaterina KIM Krasnodar region SSHOR VITYAZ Russia Russia
Elisa Willoch Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ellie Bowden Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) United Kingdom United Kingdom
Fernanda AGUIRRE Chile National Team Chile Chile
Geum-Byeol LIM Korea Team(Dutch Open) Korea Korea
Hatice Kubra ILGUN Turkish National Team Turkey Turkey
Imen BEN HASSINE Taekwondo Club Feyzin France France
Isabel BECKSTEIN Nennslingen Germany Germany
Jasmin RICHTER TuS Osterburg 90 Weida e.V. Germany Germany
Jennifer AGREN Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Jennifer Lay Global Martial Arts Australia Australia
Jolanta TARVIDA HANSU CLUB TEAM Latvia Latvia
Laurygan CELIN ASC CHAMPIGNY France France
Louise CHRISTENSEN Cph City Tkd Denmark Denmark
Lucija Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Lydia Louter TS Hilversum (Sparring) Netherlands Netherlands
Maddie Davies NTC United Kingdom United Kingdom
Marah ALSQOUR Al Asyawi Club Jordan Jordan
Marie MAGNUS Norway National Team Norway Norway
Marzhan Tulepbergenova Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Michaela KUBIKOVA Czech Team Czech Republic Czech Republic
Milana DRIAMOVA Lenengrad region Russia Russia
Nazokatkhon Najmitdinova Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Nicole Maiorino Tkd Terracina 1984 Italy Italy
Patrycja ADAMKIEWICZ Poland National Team Poland Poland
Rosa Rodriguez Torres Hankuk Spain Spain
Sara Garcia Suarez FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Sara Novovic The Real Taekwondo Switzerland Switzerland
Sonia HADDADI ACADEMIE CLICHOISE DE TAEKWONDO Phoenix-Hwoarang France France
Sourour BOULAICHE Van Thuyne TKD Team France France
Tabea WENKEN Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Tamara Miquel OLIMPO Spain Spain
Tatiana Timbalari Moldova NOC Team Moldova Moldova
Tekiath Ben Yessouf Nigeri National Team Niger Niger
Tina ZORKO Kumgang Sweden Sweden Sweden
Zariya KOSIMOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Zuzanna KACZMAREK Biale Tygrysy Jarocin Poland Poland
Seniors female -62 kg (39)
Class A (39)
Aleksandra GLAGOLEVA Kdush Nevskii stars Russia Russia
Aleksandra Anisiewicz LASW Legionowo Poland Poland
Ana Ciuchitu Moldova NOC Team Moldova Moldova
Anna-Lena FROEMMING Taekwondo ozer Germany Germany
Camille PIRODEAU TKD VALVERT France France
Dar'ya YAKOVLEVA Motor-Sich Ukraine Ukraine
Dina Petrak TK Novi Zagreb Croatia Croatia
Durdane DIKEN Turkish National Team Turkey Turkey
Elena EVLAMPYEVA Kometa Russia Russia
Emelie SEIDEN Ostermalms Hapkido TKD Klubb Sweden Sweden
Gerda GAIZAUSKAITE Lithuania National Team Lithuania Lithuania
Gulim Bibalayeva Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Ines DAHOU DFER centre France France
Irem YAMAN Turkish National Team Turkey Turkey
Iveta JIRANKOVA Czech Team Czech Republic Czech Republic
Jessica Borg One Taekwondo Australia Australia Australia
Katia Calvar Martinez SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Kristina PROKUDINA KORYO Russia Russia
Lisa ZANGARINI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Lorena Pardo Dos Santos GARRAPUCHO Spain Spain
Luciana ANGIOLILLO Argentina National Team Argentina Argentina
Magda WIET HENIN French National Team France France
Mia Italiano Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Michelle Schein TAEKWONDO AXEL MUELLER Germany Germany
Milena MAZUREK Poland National Team Poland Poland
Miryam GARCIA VIDAL FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Miryam GARCIA VIDAL CLUB TAEKWONDO PATINO MOANA Spain Spain
Natalia Moreno Garcia SPAIN Spain Spain
Niama DIEBATE ACADEMIE CLICHOISE DE TAEKWONDO Phoenix-Hwoarang France France
Nour Ibrahim EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Rabia GULE Taekwondo ozer Germany Germany
Rhonda NAT BSV Friedrichshafen Germany Germany
So-hee KIM Korea Team(Dutch Open) Korea Korea
Sophie Butler WTA All Stars Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Svetlana Smirnova SC Pride Chelyabinsk Russia Russia
Tatiana Kuzmina Russian National Team Russia Russia
Tayla NOLTE Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Umida ABDULLAEVA Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Yulia TURUTINA Russian National Team Russia Russia
Seniors female -67 kg (32)
Class A (32)
Anastasiya Ivanova Minsk Belarus Belarus
Anika GODEL-Chelmecka Poland National Team Poland Poland
Axelle ATTOUMANI BRIAND A.U.C. France France
Banu Mansurova BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Benedicte SIOSSE Saint-Pierre et Miquelon France France
Birsen Kuzucanli Hwarang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Cigdem Danisman S.C. Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Cornelia ofj Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Ekaterina Derbeneva KARELIA TEAM Russia Russia
Elin JOHANSSON Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Fernanda Flores Chile National Team Chile Chile
Francesca Pollet ILYO BELGIUM Belgium Belgium
Holly Victor MTC Team Australia Australia Australia
Irina VOLOCARU Pol. Edera Taekwondo AA. DIL. Italy Italy
Isabelle FABER TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Jan-di KIM Korea Team(Dutch Open) Korea Korea
Jasmin ANDERSEN ELITE VEST Denmark Denmark
Karoline GJELSVIK TIF-Viking Norway Norway
Katarzyna Bartnikowska San Taekwondo Australia Australia
Lisa BERNABE TSCP France France
Lisa-Marie Seele Tangun Hamburg Germany Germany
Lua PINEIRO DEVESA Natural Sport Videlgi (Gal) Spain Spain
Mervenur EVCI Turkish National Team Turkey Turkey
Milena Titoneli Brazil National Team Brazil Brazil
Nicole Marquez Quinonero SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Nigora TURSUNKULOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Nourhan Hassane EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Polina KHAN Russian National Team Russia Russia
Ruth Hock Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Wai Ying Tsang Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Weronika Wrembel Poland National Team Poland Poland
Yulia Miyuts Tatarstan Team Russia Russia
Seniors female -73 kg (24)
Class A (24)
Aida Martinez Gonzalez SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Aleksandra KRZEMIENIECKA Poland National Team Poland Poland
Alema HADZIC Taekwondo ozer Germany Germany
Alexis ARNOLDT Argentina National Team Argentina Argentina
Anastasiia GURSKAIA Kometa Russia Russia
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Anna PICHUGINA Enthusiast Russia Russia
Arina ZHIVOTKOVA KORYO Russia Russia
Eliza Frazier Haugen Team Tveita Norway Norway
Emily Stellino Global Martial Arts Australia Australia
Estelle VANDER-ZWALM French National Team France France
Karina ZHDANOVA Russian National Team Russia Russia
Kate MCADAM Irontiger Australia Australia Australia
Kristina Diubina Adygea Taekwondo Team Russia Russia
Madelynn GORMAN-SHORE USA National Team United States of America United States of America
Marie Paule BLE COSMATKD ARCUEIL France France
Nafia KUS Turkish National Team Turkey Turkey
Oumnia DAKKON Mudukwan Pole Brussels Belgium Belgium
Raiany Pereira Brazil National Team Brazil Brazil
Sofia Perez Riesco FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Sude BULUT Turkish National Team Turkey Turkey
Valeriya KUKANOVA Enthusiast Russia Russia
Yanna SCHNEIDER TVBB Elite Berlin Germany Germany
Yee Ting Lui Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Seniors female +73 kg (22)
Class A (22)
Aleksandra Kowalczuk Poland National Team Poland Poland
Anastasiia Veretekhina Ugra Russia Russia
Anne-Caroline GRAFFE auc taekwondo France France
Ayse ASMA Turkish National Team Turkey Turkey
Belen Moran Romero SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Cansel Deniz Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Chelsea HOBDAY Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Ebru YUMLU Turkish National Team Turkey Turkey
Elizaveta DOLZHIKOVA Borec Russia Russia
Gabriele SIQUEIRA Diego TKD Team Brazil Brazil
Lalli GOULAMOUSSENE Team GwanYong France France France
Maeva MELLIER French National Team France France
Maria Wajzer Poland National Team Poland Poland
Mounira Hawash Chae Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Nouran Gamal EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Olesya BARDACHENKO Russian National Team Russia Russia
Olga IVANOVA KORYO Russia Russia
Olga Muzychka Krasnodar regional team Russia Russia
Sarah DI SINNO Sportwerk Dusseldorf Germany Germany
Sol AVOULETTE C.O.M.B Bagneux Tkd France France
Svetlana Osipova Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Tyla Lockwood MTC Team Australia Australia Australia
Seniors male -54 kg (33)
Class A (33)
Abdulelah Yahya A Asiri ABHA Saudi Arabia Saudi Arabia
Abubakar-Sidik Khasiev Taekwondo Union the Chechen Republic Russia Russia
Adil BELKADI Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aituar Shaikenov Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Alberto Verea Seijas FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Anass Zbairi Akour ABFT Team Belgium Belgium
Bailey Lewis Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Bakhrom Abdullaev Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Clayton Dos Santos Brazil Brazil Brazil
David KIM Army WCAP United States of America United States of America
Deniz DAGDELEN Turkish National Team Turkey Turkey
Dmitrii PASTUKHOV Russian National Team Russia Russia
Edgar Liparitjan TS Mvdpoel Netherlands Netherlands
Emircan Onus Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ezequiel NAVARRO Argentina National Team Argentina Argentina
Fahad Samih N Alsamih SHABAB Saudi Arabia Saudi Arabia
Hueseyin CANAN Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Ibrahim Ancharad Taekwondo Moodokwan Netherlands Netherlands
Jomil Millares Team CORE Australia Australia
Jose Ignacio Munoz Trejo CLUB DEPORTIVO TAEKWONDO SAN VICENTE Spain Spain
Maksud Dadashov Kometa Team Russia Russia
Moustapha KAMA Senegal National Team Senegal Senegal
Nicolas IBAO COSMATKD ARCUEIL France France
Ofek KELLY Arayot Israel Israel
Paulo Melo Brasil Brazil Brazil
Presley Johnson Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Stephane AUDIBERT COSMATKD ARCUEIL France France
Taras MALCHENKO Motor-Sich Ukraine Ukraine
Vadim Dimitrov Moldova NOC Team Moldova Moldova
Valentin Khegay Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
YIU PAN WONG Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Yassine KHAY kwan Belgium Belgium
roberto andres calvo Taeguk Torrejon Spain Spain
Seniors male -58 kg (69)
Class A (69)
Abdelmasih Iskandar EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Abdullatif SEZGIN Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Adrian Abela CIty West Tkd - Australia Australia Australia
Adrian Del Rio Guerrero SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Ahmad Mujib Sultani Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Ahmadshah Kohistani TVBB Elite Berlin Germany Germany
Aleksei Vladimirov VORONEZH TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Ali Mohammed A Asiri ABHA Saudi Arabia Saudi Arabia
Amadou Toudiani Chammssou Niger National Team Niger Niger
Amir Mohammad Hosseini NWTU e.V. Germany Germany
Andrei KANAEV Ryazan Russia Russia
Anis HATIMI Tkd Asnieres elite France France
Anthony Rizakis Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Arman Serikuly Team MAMAYEV Kazakhstan Kazakhstan
Brahim DIAWARA Van Thuyne TKD Team France France
Bryan ZAPATA GUERRERO Chile National Team Chile Chile
Conor Deery Junsa Taekwondo Ireland Ireland
Emircan TURAN Turkish National Team Turkey Turkey
Falilou HANE Van Thuyne TKD Team France France
Fredrik LINDSTRoM Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Galymzhan Serikbay SC BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Georgii Gurtsiev Vladikavkaz Team Russia Russia
Giorgio JANMAAT Taekwondo Amesfoort Netherlands Netherlands
Gulzhigit KOCHKORBAEV Russian National Team Russia Russia
Ho Sum Yuen Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
ILYAS CHAMSI Morocco National Team Morocco Morocco
Ilya LIAKH Minsk Belarus Belarus
Imran ozkaya Taekwondo Varol Germany Germany
Jan GASIOROWSKI Poland National Team Poland Poland
Javier Vicente Ramos Taeguk Torrejon Spain Spain
Javier pastor andres SPAIN Spain Spain
Jesus Tortosa Cabrera SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Jun JANG Korea National Team Korea Korea
Kyliann BONNET French National Team France France
Lukasz NOWAK UKS TKD KORNIK Poland Poland
Machario PATTI Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mahdi Rahmati PSV Munich Germany Germany
Mahmud Rahimi WTF Taekwondo Training Center IF Sweden Sweden
Marumo Moloisane Team Lesotho Lesotho Lesotho
Marwane Hammani ABFT Team Belgium Belgium
Mateusz NOWAK Poland National Team Poland Poland
Mattia Crescenzi Tkd Terracina 1984 Italy Italy
Mertcan DOLMACI Turkish National Team Turkey Turkey
Miguel Simoes Pa Associa Portugal Portugal
Mikhail ARTAMONOV Russian National Team Russia Russia
Ming Wei NG Singapore National Team Singapore Singapore
Mohamed Mansour EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Mohammad Kazem Ahsas Sportwerk Dusseldorf Germany Germany
Mustafa Razai Frederikssund Elite-Team Denmark Denmark
Nasser EL BOUJJOUFI Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nestor Hugo Acuna Argentina National Team Argentina Argentina
Nicolas Argibay Montero FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Niyaz Pulatov Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Osmanhan GoK Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Riley Siegel MTC Team Australia Australia Australia
Roman ERDMAN Ugra Russia Russia
Safwan KHALIL Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Sagynysh Shymyrbay BARS Taekwondo Center Kazakhstan Kazakhstan
Sajad Habibi Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Sebastien ALESIO TAEKWONDO ROCAMORA France France
Spiridon Nitsas TSV Dachau 1865 Germany Germany
Stanislav STAYKOV Taekwondo ozer Germany Germany
Stanislav DENISOV Moscow Team Russia Russia
Stepan Dimitrov Moldova NOC Team Moldova Moldova
Sukhrob Bobobekov Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Tyron MOORES DUFFIELD NTC United Kingdom United Kingdom
Ulysse TROLLIET ASC CHAMPIGNY France France
Yeldos Yskak Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
omer Faruk Erbek S.C. Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (57)
Class A (57)
Abdelmalik Aynaou Martial Art Belgium Belgium
Adam IBISI ASC CHAMPIGNY France France
Adem KRASNIC LTA Sweden Sweden
Angelo IENNA ESTKD STRASBOURG FRANCE France France
Badr Al Bouyaoui Taekwondo Amesfoort Netherlands Netherlands
Bolat IZUTDINOV Moscow Team Russia Russia
Damon Cavey Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Daniel Gomes Brazil Brazil Brazil
David Nazaryan Russian National Team Russia Russia
Dylan CHELLAMOOTOO French National Team France France
Elias Dardouchi Raiss Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
GERARD ARRIAGADA Chile National Team Chile Chile
Hakan RECBER Turkish National Team Turkey Turkey
Hamad Mabrouk S Almabrouk SHABAB Saudi Arabia Saudi Arabia
Hermann PETTERSEN Toyen Taekwondo club Norway Norway
Iordanis KONSTANTINIDIS TSV Dachau 1865 Germany Germany
Jakub POSADZY Poland National Team Poland Poland
James Fletcher WTA All Stars Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jaroslaw MECMAJER Poland National Team Poland Poland
Kazybek Baktiyaruly Team MAMAYEV Kazakhstan Kazakhstan
Kevin TRAN Aries Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Kirill Kuchianov VORONEZH TAEKWONDO TEAM Russia Russia
LEON GLASNOVIC TKD MARJAN Croatia Croatia
Liam Ferrigan NTC United Kingdom United Kingdom
Lucas GUZMAN Argentina National Team Argentina Argentina
Luiz Neto Brazil National Team Brazil Brazil
Maksat ALLALYEV Kometa Team Russia Russia
Marcos Caballero Echevarria SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Mario Perez Casanova SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Matthew FOONG Unaffiliated USA United States of America United States of America
Matthijs Boon TS Hilversum (Sparring) Netherlands Netherlands
Mehmet YORULMAZ Taekwondo ozer Germany Germany
Mohamed ACHAIBI kwan Belgium Belgium
Mohammed Mansour TVBB Elite Berlin Germany Germany
Mouhamed El Mactar Diao Senegal National Team Senegal Senegal
Moustafa Elghanam EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Pavel ANDRIENKO SCHOR 41 Russia Russia
Rene ACKERMANN Taekwondo Union Rheinland-Pfalz Germany Germany
Rui BRAGANCA Portugal National Team Portugal Portugal
SHUN CHIT SHUM Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Samim ABASI Taekwondo ozer Germany Germany
Sardor Toirov Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Sebastian NAVEA Chile National Team Chile Chile
Sebastian Larsen Team Ski Norway Norway
Sergey LUPETA Krasnodar regional team Russia Russia
Soheil Madady Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Soufiane ACHNINE Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Soulaimane Bliki Dragon Club Academy Belgium Belgium
Tarek Mohamed EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Temurbek Urolov Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Thomas AUGER Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Tolunay Senli Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Wahid LARCELET Tkd Asnieres elite France France
Will AFONCZENKO Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Yanis BAHLOUL Van Thuyne TKD Team France France
Youssef BOUSSETTA Tkd Asnieres elite France France
Zadane Bachmid Global Martial Arts Australia Australia
Seniors male -68 kg (75)
Class A (75)
Abdullah BEL Sediqi Flemish Topsport Team Belgium Belgium
Adel MANSOURI COSMATKD ARCUEIL France France
Ahmadullah Yosufi Sportwerk Dusseldorf Germany Germany
Alexey DENISENKO Russian National Team Russia Russia
Ali Alian Boras taekwondocenter Sweden Sweden
Arbnor Bajra TAEGEUG ANS Belgium Belgium
Arkaitz RODRIGUEZ MARTINEZ Club Taekwondo Benavente Spain Spain
Berkay AKYOL Turkish National Team Turkey Turkey
Boris Krasnov Samara Team Russia Russia
Charles BUSET Army WCAP United States of America United States of America
Christian Malki Ostermalms Hapkido TKD Klubb Sweden Sweden
Christophe SELLY MONTPELLIER MeDITERRANeE MeTROPOLE TAEKWONDO France France
Daniel LEFKOVITS Koryo Slavia UPJS Kosice Slovakia Slovakia
David Boui RCA Team Belgium Belgium
Dion Richardson Gurumu Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ebrima Leigh Tangun Hamburg Germany Germany
Fabio MATTEI ASC CHAMPIGNY France France
Fahd ZAOUIA Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Filip Olszak Poland National Team Poland Poland
Gianmarco Moschin Asd taekwondo citt Italy Italy
Gurpreet SINGH Gurumu Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Hasanein Khafaji IRAQ 2 Iraq Iraq
Ignacio MORALES Chile National Team Chile Chile
Isak HIRSBRO Albertslund Taekwondo klub (DK) Denmark Denmark
Ismael YACOUBA Niger National Team Niger Niger
Jakob Manfj KFUM Malmo Taekwondo Sweden Sweden
Javier Gonzalez Garcia SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Javier PEREZ POLO SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Jimmy BEYA DFER centre France France
Joel Gonzalez Bonilla SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Jonas BANG Team Norrebro Copenhagen Denmark Denmark
Josh Calland NTC United Kingdom United Kingdom
Joshua Levers Lion Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Karol ROBAK Poland National Team Poland Poland
Keny NSONA WASAKA ASC CHAMPIGNY France France
Khojiakbar Zokirov Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Kirill Silin Kdush Nevskii stars Russia Russia
Konstantin MININ BUREVESTNIK Russia Russia
Luke ROB Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lyve-Stone CELIN ASC CHAMPIGNY France France
Manuel Parada Martinez FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Mattis CADIERGUES TSCP France France
Michael KAKAKIOS Tans Currumbin Australia Australia
Michele CECCARONI San Marino National Team San Marino San Marino
Mikael BERG Toyen Taekwondo club Norway Norway
Mikolaj WOJCIK Poland National Team Poland Poland
Mohamed Omeirat NWTU e.V. Germany Germany
Nader Ghobrial EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Nikita LITVINENKO PSV Munich Germany Germany
Nursultan Mamayev Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Otto Jorgensen Team Norrebro Copenhagen Denmark Denmark
Patryk WALKOWIAK Poland National Team Poland Poland
Petr Stefl Czech Team Czech Republic Czech Republic
RENATO PEREIRA Associa Portugal Portugal
Raul Corredor Jimenez Taeguk Torrejon Spain Spain
Ruben Garcia Ortiz SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Sarmat TCAKOEV Vladikavkaz Team Russia Russia
Seok-bae KIM Korea Team(Dutch Open) Korea Korea
Sergey VARDAZARYAN ARMENIAN NATIONAL TEAM 1 Armenia Armenia
Shannon PETIT PHAR Tkd Asnieres elite France France
Shukhrat SALAEV Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Si Mohamed KETBI ABFT Team Belgium Belgium
Sohwon KIM Sohwon Kim United States of America United States of America
Soulimane Azahhaf Dragon Club Academy Belgium Belgium
Stepan LABUDIN SCHOR 41 Russia Russia
Syata Jean-Roch KERE Team GRIGNY AG2 France France
Thomas AFONCZENKO Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Thomas CHARDON Taekwondo Malley Switzerland Switzerland
Valentin Ekkert Sportwerk Dusseldorf Germany Germany
Viacheslav MININ Russian National Team Russia Russia
Vladislav YUGAY Rostov region Russia Russia
Yasser Emara EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Yassin CHAOUCH ESTKD STRASBOURG FRANCE France France
Yauheni HEIDZEL Belarusian National Team Belarus Belarus
Yosvel Perez Unaffiliated USA United States of America United States of America
Seniors male -74 kg (57)
Class A (57)
Abanoub Hanna EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Abdussamat Les Team MAMAYEV Kazakhstan Kazakhstan
Alejandro Yuste Arense CDE SANCHEZ ELEZ-SANABRIA Spain Spain
Alexandre CASTERET Ligue Taekwondo Occitanie France France
Anthony Malvault TAEKWONDO NICE ELITE France France
Antoine DUPONT ABFT Team Belgium Belgium
Ardian Miftari KFUM Taekwondo Staffanstorp Sweden Sweden
Casper MORILD Cph City Tkd Denmark Denmark
Damir FEJZIC Serbia National Team Serbia Serbia
Daniel QUESADA BARRERA SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Davide BORGAGNI San Marino National Team San Marino San Marino
Dawid Ratigowski LASW Legionowo Poland Poland
Dmitriy Artyukhov Russian National Team Russia Russia
Eduard DREWLAU Polizei-SV Georgsmarienhutte e.V. Germany Germany
Eyad Mansour Polizei Sportverein Jahn Solingen Germany Germany
Faysal SAWADOGO Burkina Faso National Team Burkina Faso Burkina Faso
Francesco Seynghyun MAIANI San Marino National Team San Marino San Marino
Hakim Elidrissi Albertslund Tkd Klub Denmark Denmark
Hamza Koubia Taekwondo La Haye Netherlands Netherlands
Hayder SHKARA Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Henrique MOURA Brazil National Team Brazil Brazil
Houcin ZAOUIA Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hun KIM Korea Team(Dutch Open) Korea Korea
Ismael FERNANDEZ ZAPATA SPAIN Spain Spain
Ismail Akchich TAEKYON-HAARLEM Netherlands Netherlands
Jack MARTON Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Jan Fiala Czech Team Czech Republic Czech Republic
Javier Chicote Zafra OLIMPO Spain Spain
Jon Cintado Arteche OLIMPO Spain Spain
Jorge ALVAREZ Argentina National Team Argentina Argentina
Jorge Ros Gomez SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Jose Fernandez Rey FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Kadyrbech DAUROV Adygea Taekwondo Team Russia Russia
Kairat Sarymsakov Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Karel ADAM Czech Team Czech Republic Czech Republic
Kasra Mehdipournejad TVBB Elite Berlin Germany Germany
Marko ?ulina Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Martin STACH TVBB Elite Berlin Germany Germany
Mehdi Jermami MONTPELLIER MeDITERRANeE MeTROPOLE TAEKWONDO France France
Miguel FLODER Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Mikhail SHESTAKOV Moscow Team Russia Russia
Mikita KARASHKOU Minsk Belarus Belarus
Muhammed YILDIZ Turkish National Team Turkey Turkey
Nikita RAFALOVICH Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Nikita KRIVEYCHENKO Kometa Russia Russia
Nurkanat Kozhakhmet Team MAMAYEV Kazakhstan Kazakhstan
Olexiy BABENKO Dnipro Regional Taekwondo Federation Team Ukraine Ukraine
Orestas ZIUPSNYS Lithuania National Team Lithuania Lithuania
Philipp Trzeciak Taekwondo-Bergedorf e.V. Germany Germany
Samuel NORTHEY Tans Currumbin Australia Australia
Sergey Karnuta Rostov region Russia Russia
Shakhboz Shofayziev Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Tyrone Staben Adelaide TKD Academy Australia Australia
Victor ASP Norway National Team Norway Norway
Yasa Nashed EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Yassine ACHAIBI kwan Belgium Belgium
Youssef Mkaddem Sportwerk Dusseldorf Germany Germany
Seniors male -80 kg (50)
Class A (50)
Aaron Cook Moldova National Team Moldova Moldova
Adrian Pombo Romero FED. GALICIA SPAIN SENIOR Spain Spain
Aleksandar Radojkovic Taekwondo Oberndorf Austria Austria
Amara KOITA COSMATKD ARCUEIL France France
Andre de Oliveira Bilia Brazil National Team Brazil Brazil
Andrei ZEMLEDELTSEV VORONEZH TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Anton KOTKOV Russian National Team Russia Russia
Arber BAJRA ABFT Team Belgium Belgium
Arutiun MELIKSETIANTS Vladikavkaz Team Russia Russia
Bastian Munoz Chile National Team Chile Chile
Botond DAVOTI Toyen Taekwondo club Norway Norway
Cameron Taylor San Taekwondo Australia Australia
David SAJKO Ilyo SKP Kosice SLOVAKIA Slovakia Slovakia
David SIMEK Sportovni Klub Taekwondo Lacek. o.s. Czech Republic Czech Republic
Davronbek AZIMOV Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Dean Milovanovic KFUM Malmo Taekwondo Sweden Sweden
Dmitriy Evtukhov Rostov region Russia Russia
Genis Gisbert Casanova SPAIN Spain Spain
HAMDOUNI ILYASS Morocco National Team Morocco Morocco
HWAN NAMGOONG Korea National Team Korea Korea
Hamza SAHRI Tkd Asnieres elite France France
Hasan Can LAZOGLU Turkish National Team Turkey Turkey
Hleb Afanasyeu Minsk Belarus Belarus
Hojabr Kakavand Whiteway's Taekwondo Australia Australia
Hubert Skrzydlewski Poland National Team Poland Poland
Ismael BOUZID SOUHILI ESTKD STRASBOURG FRANCE France France
John ASP Norway National Team Norway Norway
Jordan MAIKOOUVA Lyon Metropole taekwondo France France
Karol HOLUBOWICZ Poland National Team Poland Poland
Kristmundur GISLASON Iceland National Team Iceland Iceland
Maksim RAFALOVICH Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Maksim Khramtcov Russian National Team Russia Russia
Marek WOZNIAK Poland National Team Poland Poland
Martin Johansen Albertslund Taekwondo klub (DK) Denmark Denmark
Nam Cheuk Leung Hong Kong National Team Hong Kong Hong Kong
Niklas Poland Army WCAP United States of America United States of America
Nurlan Myrzabayev Team MAMAYEV Kazakhstan Kazakhstan
Orkun ATESLI Turkish National Team Turkey Turkey
Pavel Tsygankov Kdush Nevskii stars Russia Russia
Rakhym Adilkhanov Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Ramon Ruiz Domenech SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Raul Martinez Garcia SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Richard Andre ORDEMANN Norway National Team Norway Norway
Ruben MARTINEZ GARCIA SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Seyed Farhang Mousavizadeh Unaffiliated USA United States of America United States of America
Stojan RABIJAC Serbia National Team Serbia Serbia
Tiago Gomes Associa Portugal Portugal
Tormod DAVIS Woo Yong Taekwondo Canada Canada
Vithu UTHAYASINGHAM Toyen Taekwondo club Norway Norway
Wassim EL-JILALI Albertslund Taekwondo klub (DK) Denmark Denmark
Seniors male -87 kg (27)
Class A (27)
Adama KEBE TAEKWONDO Elite 76 -1 France France
Ahmed Eltony EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Alexander PAVLUSHOV Kometa Russia Russia
Alexey PRYAZHNIKOV Moscow Team Russia Russia
Antonio ARTAL YERA SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Bartosz KOLECKI Poland National Team Poland Poland
Bryan Zonderop Taekwondo school de Tombe Netherlands Netherlands
DINKO SEGEDIN FORTECA Croatia Croatia
Daniel ROS G SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Elsayed Gadalla EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Felix Brinster Polizei-SV Georgsmarienhutte e.V. Germany Germany
Gleb BABAEVSKIY Kometa Russia Russia
Icaro Migel Soares Brazil Brazil Brazil
Ilies EL ASSALI Tkd Asnieres elite France France
M'bar N'DIAYE French National Team France France
Makhmadgiri Malsagov Kometa Russia Russia
Manuel villen aviles SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Micha Monnier Sonbae Taekwondo Belgium Belgium Belgium
Mohammed El Kharzazi Unaffiliated USA United States of America United States of America
Olaf van Lamsweerde Hwarang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Omer Firat CELIK Turkish National Team Turkey Turkey
Petr SHTYLKOV SSHOR 42 Russia Russia
Rafael Kamalov Russian National Team Russia Russia
Smaiyl Duisebay Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Vladislav LARIN Russian National Team Russia Russia
Yury KIRICHENKO Krasnodar regional team Russia Russia
pa GOMIS Tkd Asnieres elite France France
Seniors male +87 kg (27)
Class A (27)
Adrian WAGSTAFFE NTC United Kingdom United Kingdom
Alberto CELESTRIN Taekwondo Union Rheinland-Pfalz Germany Germany
Aleksandar Keselj TKD Center Stuttgart Germany Germany
Alexander BACHMANN TKD Center Stuttgart Germany Germany
Aymane Elamraoui Dragon Club Academy Belgium Belgium
Cem UNLUSOY NWTU e.V. Germany Germany
Christian AMBANG TKD ELITE CERGY France France
Daniel Romero Moyano SPAIN Spain Spain
Dmitriy SHOKIN Uzbekistan National Team Uzbekistan, TSV
Uzbekistan, TSV
Elijah Tandy Australian Senior Team - 2018 Australia Australia
Emil KHADEEV Koryo Club Russia Russia
Ensar UGUZ Turkish National Team Turkey Turkey
Georgii Tandelov Vladikavkaz Team Russia Russia
Hosam Abouhagr EGY Army Club Asuit Egypt Egypt
Jonathan HEALY USA National Team United States of America United States of America
Kyo-don IN Korea National Team Korea Korea
Maicon Siqueira Brazil Team Brazil Brazil
Martin SIO Argentina National Team Argentina Argentina
Michiel Hoogenboom TS Mvdpoel Netherlands Netherlands
Omar EL YAZIDI MONTPELLIER MeDITERRANeE MeTROPOLE TAEKWONDO France France
Pablo Fernandez Eiras SPAIN NATIONAL TEAM Spain Spain
Piotr HATOWSKI Poland National Team Poland Poland
Roman KUZNETSOV Russian National Team Russia Russia
Ruslan Zhaparov Kazakhstan National Team Kazakhstan Kazakhstan
Stephen LAMBDIN USA National Team United States of America United States of America
Tuarai HERY French Polynesia National Team French Polynesia French Polynesia
Yoann MIANGUE COSMATKD ARCUEIL France France