Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

DTU FINALS4 Tournament 2018 / INTERNATIONAL MASTERS NRW 2018

  • Tournament dates
  • 6 October 2018
  • Deadline
  • 30 September 2018
  • Competitors
  • 356 / 500
  • Location
  • Bielefeld
  • Germany Germany

Downloads

DTU Final X Turnier -OutlineDTU Final X Turnier -Outline
DTU Final4 Tournament NeueDTU Final4 Tournament Neue

Results

International Masters NRW 2018 - EinzelplatzwertungInternational Masters NRW 2018 - Einzelplatzwertung
International Masters NRW 2018 - PoolListenInternational Masters NRW 2018 - PoolListen
International Masters NRW 2018 - VereinswertungInternational Masters NRW 2018 - Vereinswertung

Competitors (356)

Juniors C female -27 kg (4)
Class I (1)
Jennifer Hoffmann SAARLAND Germany Germany
Class II (3)
Oppel Malin Taifun e.V Leipzig Germany Germany
Yasmin Khlifi Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
nergiz ayyildiz S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors C female -29 kg (4)
Class I (2)
AMILA DINDIC TKD GLADBECK Germany Germany
Alexandra Weber SG DJK 1909 e.V. Andernach - Manu's Taekwondo Germany Germany
Class II (2)
Ommaima Debbali Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
ayla akin S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (9)
Class I (4)
Dina Kamandi Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Emily Kunz SG DJK 1909 e.V. Andernach - Manu's Taekwondo Germany Germany
Michelle Weber SG DJK 1909 e.V. Andernach - Manu's Taekwondo Germany Germany
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (5)
Ela Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Emma Krenzlin TEAM TUSA Germany Germany
Jezda Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Melina Schneider TV Becketal Germany Germany
Sophia Helle Taifun e.V Leipzig Germany Germany
Juniors C female -35 kg (4)
Class I (1)
Z Yazizi TSV Dachau Germany Germany
Class II (3)
Anastasia Leytes Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Nina Ruetze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
selina akin S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors C female -39 kg (2)
Class II (2)
Canan Hybet TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Kamilla Pshikhachev TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors C female -43 kg (1)
Class II (1)
Laura Mosdzien TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors C female -52 kg (1)
Class II (1)
yousra ouarssani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors C male -27 kg (4)
Class II (4)
Claudio Miligescu Leopard Lengerich Germany Germany
Mikkel Ostergaard Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
berkay can oezuetok S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
khazem abduihmaid S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors C male -29 kg (5)
Class II (5)
Arda Sahin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Erim Eddie Jr. Arslan TSV Rudow 1888 e.V - Team Fullcontact Germany Germany
Luca Meyer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Michael Strehle TSV Rudow 1888 e.V - Team Fullcontact Germany Germany
Seyit Kodaman Kum-Gang Berlin Germany Germany
Juniors C male -32 kg (7)
Class I (3)
Muhammed Ammar Ay Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
YUSSUF Al-Abbozi TKD GLADBECK Germany Germany
yasin limani S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Class II (4)
Atalay Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Markus Bergmann Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Mohamed Taleb Taekwondo Club Villeneuvois France France
Stefanos Tzagas SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Juniors C male -35 kg (10)
Class I (5)
Ferris Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Firas Benalia TC Ubstadt-Weiher Germany Germany
Haakon Ohlendorf SG DJK 1909 e.V. Andernach - Manu's Taekwondo Germany Germany
Luka Lukic Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Sam Fairhurst Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Class II (5)
Abdelmajid Bougherra Taekwondo Club Villeneuvois France France
Daniel Tatonin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Leon Cordoba Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
Magnus Moller Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Vasilios Nalmpantis TSV Dachau Germany Germany
Juniors C male -39 kg (4)
Class I (2)
Askin Yusuf Yilmaz TSV Rudow 1888 e.V - Team Fullcontact Germany Germany
Laurenz Braun VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (2)
Abdullah Bilgin TEAM TUSA Germany Germany
Niklas Bergmann Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Juniors C male -43 kg (2)
Class I (2)
ILJA REMPEL TKD GLADBECK Germany Germany
Jean-Luc Rzepka TV Salmuenster 1903 e.v., Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors B female -29 kg (1)
Class II (1)
sabrina amchalla Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors B female -33 kg (3)
Class I (3)
Medine Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Zahra Massomi Landeskader HTU Germany Germany
elmedina limani S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors B female -37 kg (5)
Class I (4)
Jana Peerdeman SAARLAND Germany Germany
Marbele Pfaff Landeskader Sachsen Germany Germany
Nurselin Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Suheda Yavuz TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Helin Kodaman Kum-Gang Berlin Germany Germany
Juniors B female -41 kg (7)
Class I (6)
Dilan Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Edanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ilayda Vatan TC Ubstadt-Weiher Germany Germany
Lilly Ettelbrueck SAARLAND Germany Germany
sude-bahar oezuetok S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Class II (1)
Agapi Panailidou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors B female -44 kg (7)
Class I (4)
Adiba Asimi TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Aliha Bajrami Kangaroosports e. V. Germany Germany
Jamie-leigh Smith Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Leni Schwab SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (3)
Kaoutar Fannan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Kathrin Klaus Kangaroosports e. V. Germany Germany
Mayleen Haubrock Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -47 kg (4)
Class I (2)
Denna-Luciana Koushan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Luisa Hauser Landeskader Sachsen Germany Germany
Class II (2)
Aleyna Yanaz TV Becketal Germany Germany
Lisann Koehler TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors B female -51 kg (10)
Class I (6)
Celine Lerch Landeskader Sachsen Germany Germany
Jacy Aaliyah Wenzel TSV Rudow 1888 e.V - Team Fullcontact Germany Germany
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Marie Niggenaber TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
SUDEM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Svenja Skorupa SAARLAND Germany Germany
Class II (4)
Anastasia Vassiliadou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Selin K Kum-Gang Berlin Germany Germany
Yusra Yoruk Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
niluefer ayyildiz S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors B female -55 kg (3)
Class I (2)
Jill -Marie Beck TKD Elite Berlin Germany Germany
Madeleine Hettlage BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Renee Fresnedo TEAM TUSA Germany Germany
Juniors B female -59 kg (5)
Class I (4)
Angelina Huesch SAARLAND Germany Germany
Aysel Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Joelle Mackeben BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Melika Torky Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (1)
Luna Woestendiek Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female +59 kg (5)
Class I (3)
Chiara Reichelt Landeskader Sachsen Germany Germany
ELA SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
arijeta limani S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Class II (2)
Emma Weissflog Tkd-Luedenscheid Germany Germany
sila cemrek S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors B male -33 kg (7)
Class I (5)
Efehan Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
LUIS STIEBER TKD GLADBECK Germany Germany
Muhammed Mirac Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Serhat-Vinh Guerbuez Landeskader HTU Germany Germany
ali fuat oezuetok S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Class II (2)
Cesur Sari Kum-Gang Berlin Germany Germany
Lenny Richter Landeskader Sachsen Germany Germany
Juniors B male -37 kg (7)
Class I (6)
Andre Breit TSV Dachau Germany Germany
Devirhan Balik Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Enis Calik TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Gerhard Sulitskiy Landeskader Sachsen Germany Germany
M.Bugra Yilmaz Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Maik Zolotarev SG DJK 1909 e.V. Andernach - Manu's Taekwondo Germany Germany
Class II (1)
Noah Beck TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -41 kg (11)
Class I (9)
ATAKAN ERBAY TKD GLADBECK Germany Germany
Alexander Breit TSV Dachau Germany Germany
Bouchaib Sarii Taekwondo Club Villeneuvois France France
Daniel Mehlmann Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
Erik Mueller TEAM TUSA Germany Germany
Kaan Karapinar TSV Dachau Germany Germany
Nils Weber SG DJK 1909 e.V. Andernach - Manu's Taekwondo Germany Germany
Omer Yoruk Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Robin Haas Landeskader Sachsen Germany Germany
Class II (2)
Finn Prawitt VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Roman Bayerbakh Landeskader Sachsen Germany Germany
Juniors B male -45 kg (8)
Class I (8)
Arlind Kabashi Landeskader HTU Germany Germany
Daniel Heller Landeskader HTU Germany Germany
Darius Justin Winzer TEAM TUSA Germany Germany
Felix Junge Taifun e.V Leipzig Germany Germany
Justin Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Selim Ciplak Landeskader HTU Germany Germany
Simon Laubhold SAARLAND Germany Germany
Juniors B male -49 kg (9)
Class I (8)
Adam Yildiz TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Ben Niklas Theisen Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Daniel Mayer Landeskader HTU Germany Germany
Jacques-Albert Lefort Team Lefort Germany Germany
Luca Shu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Niklas Dierlein Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
Omed Khairzada Kangaroosports e. V. Germany Germany
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (1)
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -53 kg (2)
Class I (2)
Justus Roeder Landeskader HTU Germany Germany
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors B male -57 kg (7)
Class I (7)
Alyamin Samani Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Andreas Knippig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Christoforos Fliaoum Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Daniel Urich SG DJK 1909 e.V. Andernach - Manu's Taekwondo Germany Germany
Erik Dering Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
FERID YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Rivaldo Dine Kum-Gang Berlin Germany Germany
Juniors B male -61 kg (2)
Class I (2)
Alassane Ndiaye touba taekwondo Senegal Senegal
Konstantinos Arampatzis SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Juniors B male -65 kg (1)
Class I (1)
Mohamed-Amin Harb Budokan Buemmerstede e.V. Germany Germany
Juniors B male +65 kg (2)
Class I (2)
Paul Mengen SAARLAND Germany Germany
Zak Lambert Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors A female -44 kg (1)
Class II (1)
tuba tasgin S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (4)
Class I (4)
Esmanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sina Dorow Landeskader HTU Germany Germany
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Viktoria Ribitsch TG-Biberach Germany Germany
Juniors A female -52 kg (4)
Class I (2)
Alice Gehrmann Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Sheyma Taleb Taekwondo Club Villeneuvois France France
Class II (2)
Alexandra Ungeheuer Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Alexandra Ruzina TSV Rudow 1888 e.V - Team Fullcontact Germany Germany
Juniors A female -55 kg (1)
Class I (1)
Sina Metschberger SAARLAND Germany Germany
Juniors A female -59 kg (9)
Class I (5)
ELMA DINDIC TKD GLADBECK Germany Germany
Maia Schauer SAARLAND Germany Germany
Nudem Durgun Taekwondo Verler Adler e.V. Germany Germany
Phoebe-Joliene Leitner TSV Rudow 1888 e.V - Team Fullcontact Germany Germany
Theresa Walther Taifun e.V Leipzig Germany Germany
Class II (4)
Aylin Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Maya Wolny Kum-Gang Berlin Germany Germany
Michaela Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Sophie Piazza VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors A female -63 kg (6)
Class I (6)
Anja-Doreen Schmidt Landeskader Sachsen Germany Germany
Josy Riedel Landeskader Sachsen Germany Germany
Lilly Heydok Han-Dok Hildesheim Germany Germany
Mirelle Lefort Team Lefort Germany Germany
Tessa Bertelsmeier Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
nurselin pala S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class I (2)
Fabienne Babatz Landeskader HTU Germany Germany
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female +68 kg (4)
Class I (4)
INNA SELUNOV Kobra Bielefeld Germany Germany
Ilayda Karadag Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
sarah kroh Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors A male -45 kg (1)
Class I (1)
Tim Seegers Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
Juniors A male -48 kg (5)
Class I (3)
KAAN NEDIM YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Roman Rotgang Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (2)
Golam Reza Naderi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Nam Hoang TEAM TUSA Germany Germany
Juniors A male -51 kg (10)
Class I (10)
Arian Hamzehian Landeskader Sachsen Germany Germany
Denis Stremel Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
Dogus Kiziltaz Kum-Gang Berlin Germany Germany
Finn Gauger TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Georg Schiller SAARLAND Germany Germany
Louis-Ammon Lefort Team Lefort Germany Germany
Phillip Heuschkel Landeskader HTU Germany Germany
Roldan Villacorta FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
loai Ihmedan Al-Faris Taekwondo Center Jordan Jordan
loai Ihmedan Al-Faris Taekwondo Center Jordan Jordan
Juniors A male -55 kg (6)
Class I (4)
Hasib Mirzaee Kangaroosports e. V. Germany Germany
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Takrim Mirza TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
halil nazari S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Class II (2)
Anas Baaka Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Mahmoud Mahmoud Taekwondo Team Wuppertal Germany Germany
Juniors A male -59 kg (12)
Class I (10)
Adrian Arenhold FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Ahmad mohammad S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Antonios Andreopoulos Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Benjamin Arnold SAARLAND Germany Germany
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Faisal Muhammadi TG-Biberach Germany Germany
HAMZA YAVUZ TKD GLADBECK Germany Germany
Martin Jeglinski TEAM TUSA Germany Germany
Mohammad Yousufi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Paul Radke SAARLAND Germany Germany
Class II (2)
Arvid Schneider Budo-Arts HANSU e. V. Hannover Germany Germany
Etem Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male -63 kg (7)
Class I (5)
Chika Ozokwere Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Leon Buchholz TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Mohamed Tahar Chetoui Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Class II (2)
Nils Johannaber Leopard Lengerich Germany Germany
Noel Schwabauer FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Juniors A male -68 kg (7)
Class I (6)
Dagobert Koch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Max Braehne MTV "Fight4Fun" e.V. Germany Germany
SERGIO HORNIK TKD GLADBECK Germany Germany
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Taha Uenverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Ted Brilhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (1)
Philipp Hoffmann TSV Rudow 1888 e.V - Team Fullcontact Germany Germany
Juniors A male -73 kg (10)
Class I (8)
Erhan Ezgi Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Hannes Kaminsky Landeskader Sachsen Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Jonas Schuster MTV "Fight4Fun" e.V. Germany Germany
Kevin Weimann Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Maik Kraus SAARLAND Germany Germany
Maik Kraus Korea Kampfsport e.V. Germany Germany
mohammad ruomieh Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Class II (2)
Dominik Hensch Kader Niedersachsen Germany Germany
kalou Doucour taekwondo team of Mali Mali Mali
Juniors A male -78 kg (6)
Class I (6)
Alexander Nau SPORTING Taekwondo Germany Germany
Alexander Sulitskiy Landeskader Sachsen Germany Germany
Den Lorengel Budo-Arts HANSU e. V. Hannover Germany Germany
Jonas Saghiri Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
Mohamed Diab TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Semih Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (5)
Class I (3)
Deniz Emec FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Julien Pascal Weber SPORTING Taekwondo Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Ibrahim Daoui FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Sobair Seleman Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors female -53 kg (3)
Class I (3)
Caroline Bauer TEAM TUSA Germany Germany
Julia Mahler Taifun e.V Leipzig Germany Germany
Sophie Heuschkel Landeskader HTU Germany Germany
Seniors female -57 kg (3)
Class I (3)
Marina Stremel Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
Mona Afsharian Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
dilara basar S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Seniors female -62 kg (4)
Class I (4)
Dilara Uebele Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
HALIDA DINDIC TKD GLADBECK Germany Germany
Helene Stein Landeskader Sachsen Germany Germany
Jacqueline Engel Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Seniors female -67 kg (6)
Class I (6)
Anna Klenzendorf Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Despina Nitsa TSV Dachau Germany Germany
Lisa-Marie Seele TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Michelle Schein SAARLAND Germany Germany
Robyn Blake-Rath Budo-Arts HANSU e. V. Hannover Germany Germany
Seniors female -73 kg (6)
Class I (6)
Agapi Tsouflidou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Hanna Huetzen TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lucie Lauren Bierstedt TEAM TUSA Germany Germany
Michele Eder MTV "Fight4Fun" e.V. Germany Germany
Sena Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seniors female +73 kg (3)
Class I (3)
Charlotte Bateman Storm Taekwondo Great Britain Great Britain
Mara Ranck BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Sarah Di Sinno Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -54 kg (4)
Class I (3)
Ali Alammari Taekwondo Federation yemen Yemen Yemen
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Toni Hoang TEAM TUSA Germany Germany
Class II (1)
Leon Alexander Godescha Budo-Arts HANSU e. V. Hannover Germany Germany
Seniors male -58 kg (14)
Class I (13)
Alexander Mueller Landeskader HTU Germany Germany
Amir Khademi TG-Biberach Germany Germany
Axel Delval Taekwondo Club Villeneuvois France France
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Baris Kilic Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
Fouad Kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hamza Bayram Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Ismaila DIALLO AS DOUANES Senegal Senegal
Marvin Franzke BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Mohammad Kazem Ehsas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Purya Torky Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
zaid Ihmedan Al-Faris Taekwondo Center Jordan Jordan
Class II (1)
Felix Winkel TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (8)
Class I (8)
Daniel Heine BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Mohammad Sina Bahr Kangaroosports e. V. Germany Germany
Nasibullah Walizada Kangaroosports e. V. Germany Germany
Sami Zazai Landeskader HTU Germany Germany
Semi Cakar Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Thiery Antoine AMOUGOU Belavie tkd club Cameroon Cameroon
ali mohammad S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (13)
Class I (8)
AMR AHMADI Kobra Bielefeld Germany Germany
Ahmadullah Yosufi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Andre Hauke Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ben Winkel TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Korab Kabashi Landeskader HTU Germany Germany
Quentin De Romree HAGWON TKD MONTAUBAN France France
Syed Zaheer Shah KYUNGHEE TAEKWONDO ACADEMY Pakistan Pakistan
houssem khoudour MACON TKD ACADEMIE France France
Class II (5)
Baye modou Thiam Cdeps taekwondo diourbel Senegal Senegal
Marten Stephan TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Stan Van den Bersselaar Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Talip Can Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
mostafa safdari S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (11)
Class I (10)
Dennis Ruehmann FTC Kumgang Garbsen Germany Germany
Edouard Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
MARLICK LEIGH Kobra Bielefeld Germany Germany
Mory Cisse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Omid Muhammadi Landeskader HTU Germany Germany
Serigne abdou khadir Mbow Team sow Senegal Senegal
Tuna Aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
Vadim Lorengel Budo-Arts HANSU e. V. Hannover Germany Germany
YOUSSEF Mkaddem Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (1)
Mohamed Ayadi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (10)
Class I (8)
Abdallah Ounis Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Andy Kaempf Landeskader HTU Germany Germany
Edgar Berngardt Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lukas Zydat Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Moctar Traore taekwondo team of Mali Mali Mali
Nils Schlott Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Phillipp Abeln Budo-Arts HANSU e. V. Hannover Germany Germany
Class II (2)
SERIGNE ABDOUL KHADIR MBOW Team sow Senegal Senegal
Soeren Schuetforth Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (4)
Class I (4)
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Carl Hanno Sancken Musado Luenen e.V. Germany Germany
Hamid Najaf Pour Olympic Taekwondo Club Bonn e.V. Germany Germany
Julian Berngardt Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (4)
Class I (4)
FIRINCI Kobra Bielefeld Germany Germany
Bouazza El Hainouni Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ivan Bulanovic Polizei-SV Georgsmarienhütte e.V. Germany Germany
Marek Langer Taekwondo Trainingszentrum Mittelbaden Germany Germany