Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Esbjerg Cup

  • Tournament dates
  • 24 February 2018
  • Deadline
  • 10 February 2018
  • Competitors
  • 250 / 250
  • Location
  • Sportsvej 21
  • 2705
  • Esbjerg Ø
  • Denmark Denmark

Downloads

Draw Sheets Esbjerg Cup 2016Draw Sheets Esbjerg Cup 2016
Holdlister Esbjerg Cup 2018Holdlister Esbjerg Cup 2018
Indbydelse Esbjerg 2018Indbydelse Esbjerg 2018
Meddelelse omkring kampudstyrMeddelelse omkring kampudstyr
StævneINFO no 1 - Esbjerg Cup 2018StævneINFO no 1 - Esbjerg Cup 2018
StævneINFO no 2 - Esbjerg Cup 2018StævneINFO no 2 - Esbjerg Cup 2018
StævneINFO no 3 - Esbjerg Cup 2018StævneINFO no 3 - Esbjerg Cup 2018

Results

Resultater Esbjerg Cup 2018Resultater Esbjerg Cup 2018
Klub ranking Esbjerg Cup 2018Klub ranking Esbjerg Cup 2018

Competitors (250)

Children female -27 kg (7)
Class B (7)
Arothi Seevaratnam Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Carolina Zheng Nielsen SUNDBY TKD Denmark Denmark
Celine Hudecek Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Emily Troleis Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Mathilde Kubra Genc Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Nikita Lihn Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Nita Lakjuni Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Children female -29 kg (9)
Class A (1)
Angelina Tinning Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (8)
Danielle Thiemer Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Eva Hogh Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Lilje Bregenborg SUNDBY TKD Denmark Denmark
Mille Kvist Kristensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Ramja Rajani Brørup Taekwondo Klub Denmark Denmark
Reima Isaksen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Sofia Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Stella Hansen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Children female -33 kg (8)
Class A (1)
Maria Ghannam Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (7)
Caroline Galisberg Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mirah Al Subaihi Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Silke Kristensen Ringsted Taekwondo klub Denmark Denmark
Silke Nedersoe Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Susanna Ring ISLEV Denmark Denmark
Yasmin koyli Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Zainab Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children female -37 kg (3)
Class A (1)
Sara Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (2)
Catharina Thinke Dalsgaard Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Emma Roholt Carlsen Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Children female -41 kg (1)
Class B (1)
Ly Zachariassen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Children female -44 kg (2)
Class B (2)
Elinborg Kunoy Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Janita Jacobsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Children male -27 kg (8)
Class A (1)
Zakariya Jacobsen Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Class B (7)
Ahmad Adam Saad Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ammar Hamadi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Axel Thor Gunnarson COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Gustav Bjerre Balsby Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Hussein Yilmaz Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Mecit Jusufi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Mikkel Ostergaard Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Children male -30 kg (11)
Class A (1)
Yousuf Ahmed Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (10)
Amin Margoum SUNDBY TKD Denmark Denmark
Dogan Usudur Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Gabriel Bannour Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Jogvan Lakjuni Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Lukas Gabriel Hansen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Oliver Glass Nicolaisen ISLEV Denmark Denmark
Pelle Maigatter Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sebastian Snedker Poulsen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Umid Ortikov Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
malek Ghorab Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Children male -33 kg (12)
Class A (2)
Kody Atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Mads N Hoffmann ISLEV Denmark Denmark
Class B (10)
Aimen Aljanaby Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Anton Boesgaard Teilmann Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Benjamin Samuelsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Carl Kummel Kastholdt Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Magnus Moller Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Noah Fastrup Rasmussen Chung Un Sønderborg Denmark Denmark
Omar Abu-Lifa Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Oscar Mollgaard Lauritzen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Patrick Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Talha Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Children male -37 kg (9)
Class B (9)
Berkant Turk Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Carl Cai Brink Jakobsen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Christian Balle Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Ilias Hakkouni Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Ilkcan Cetin Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mikkel Lauridsen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Nikola Golemac COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sami Yousefi Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Trygvi Djurhuus Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Children male -41 kg (5)
Class B (5)
Isak Nielsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Isak Egede Andreassen Stepping Taekwondo Klub Denmark Denmark
Jutus Raamunddal Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Malthe Kj Pedersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mathias Bille Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Children male -45 kg (2)
Class A (1)
Adam Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (1)
Khadir Akbaba Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -29 kg (1)
Class B (1)
Anna Van Ahn Olsen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Cadets female -33 kg (4)
Class A (1)
Camilla Farnes Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (3)
Christina Gadebaek Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Helena Joensen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Miriam Poulsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Cadets female -37 kg (2)
Class A (2)
Josefine Jensby Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Josefine Ella Wendt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -41 kg (2)
Class B (2)
Paula Kunoy Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Signe H Ganu Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -44 kg (3)
Class A (2)
Smilla Kj Barkum Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
malak Ghorab Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Class B (1)
Mariam Tarik Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Cadets female -47 kg (4)
Class B (4)
Frida Holsdorf Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Marie Groendahl Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mie Aagaard COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mona Petersen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Cadets female -51 kg (6)
Class A (4)
Jinin Sahament Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Julie Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Selma Naz Kastor Subasi Hansen ISLEV Denmark Denmark
Yasmin Dahmani Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (2)
Oda Weihe Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
rihem dali Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets female -55 kg (2)
Class A (2)
Mille Borgen Mikkelsen Chung Un Sønderborg Denmark Denmark
Stine T?t Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Lykke Kristensen Ringsted Taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets female +59 kg (2)
Class B (2)
Liva Kvist Kristensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mia Ravn Stepping Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -33 kg (7)
Class A (2)
August Storm Bruun Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Elliot Bjerre Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Class B (5)
Haris Rashid SUNDBY TKD Denmark Denmark
Jonas Nielsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Jonathan Elmkies Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Loui Kj Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Noah Elmkies Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Cadets male -37 kg (9)
Class A (5)
Benjamin Weng Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Ibrahim Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Jonas Konarski ISLEV Denmark Denmark
Lasse Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lucas Husum Petersen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Class B (4)
Kristian Weihe Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Mathias Nielsen Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Samuel Egede Andreassen Stepping Taekwondo Klub Denmark Denmark
Tobias Mathiesen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (7)
Class A (5)
Aleksander Munk Svane Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Benyamin Filikci Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Elias Ben Abdelouahab Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ilyas Torkhani COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Matias Goldstein Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (2)
Isak Gregersen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Otman Akodad SUNDBY TKD Denmark Denmark
Cadets male -45 kg (10)
Class A (7)
Belmin Hamidovic Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Hamad Abu Setta Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Jana Rajani Brørup Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kasper Simonsen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mads Abildgaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Pasha Zdrinka Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Yaseen Khaled Kassim Ghanem Saeed Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Class B (3)
Danial Eli Poulsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Emillio Herrera Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Valdemar Christian Lehn Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -49 kg (14)
Class A (4)
Denis Stojanovic ISLEV Denmark Denmark
Eman Curoyac Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Hogni Davason Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Lucas Glass Nicolaisen ISLEV Denmark Denmark
Class B (10)
Anton Wulf Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Anton Gerdes Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Boas H Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Dominick Troleis Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Elvis Taekwondo Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Kasper Degn Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lauge Steenholdt Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mads Sørensen Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
William Rasmussen Aarhus Syd Taekwondo Klub Denmark Denmark
hamdin acar Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (5)
Class A (3)
Bradley Atiadevey Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Daniel Frostholm Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Sebastian Bille Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
Marius B Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Victor Engelsfelt Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Cadets male -57 kg (3)
Class A (3)
AbdulRahman Ali Amer Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Adam Ben Abdlouahab Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Ilyas Amin El-Gouzi Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Cadets male -61 kg (2)
Class A (2)
Emil Due Christensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Lukas Kaastrup Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark
Cadets male -65 kg (1)
Class B (1)
Gustav K?ttrup Lenschow Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors male -45 kg (5)
Class A (4)
Ajay Sivarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Jannik Visvabarathy Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Joel Toft Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Matthew Benjamin SUNDBY TKD Denmark Denmark
Class B (1)
Nikolai Dahl Jensen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors male -48 kg (2)
Class A (1)
Lau Soerensen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Class B (1)
Utkan Enis Sahin Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
Omar Dawoud Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Shawn Reyes SUNDBY TKD Denmark Denmark
Juniors male -55 kg (6)
Class A (2)
Abilash Sivarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Luca Lee Jensen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (4)
Daniel Krimi SUNDBY TKD Denmark Denmark
Daniel Avazpour Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Mahdi Ibrahimi Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Marl Jaynard Seldon SUNDBY TKD Denmark Denmark
Juniors male -59 kg (1)
Class A (1)
Knud Herlev Jorgensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Juniors male -63 kg (3)
Class A (3)
Malthe Schroeder Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Peter Garde COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sanjay Sasi Selvarajah Brande Taekwondo Klub - Huk-Tti Denmark Denmark
Juniors male -68 kg (6)
Class A (5)
Abbas Altai Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Daniel Nyboe Engelrud Taekwondo Team Horsens Denmark Denmark
Jonas Wulf Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Max Alstrup Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Younes Dahmani Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Class B (1)
Hans Hecky Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Juniors male -78 kg (2)
Class A (1)
Kian Marek Esbjerg Chung Un Sønderborg Denmark Denmark
Class B (1)
Daniel S Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Sofie Priis Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Julie Rohde Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Juniors female -52 kg (2)
Class A (2)
Julie Frederiksen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mie B. Kristoffersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors female -55 kg (3)
Class A (3)
Camilla Gadebaek Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Isabella Fink Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sarah Holm Mogensen Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors female -59 kg (1)
Class A (1)
Caroline Bjerring Rasmussen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors female -63 kg (2)
Class A (1)
Ayda Jameian Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
mariem dali Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Juniors female -68 kg (2)
Class A (1)
Mira Gudjonsson Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Class B (1)
Natacha Lihn Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -57 kg (4)
Class A (2)
Helene Graff-Nielsen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Maria Kirk Jensen Team Odense Taekwondo klub Denmark Denmark
Class B (2)
Maya Mo Steenbech Hwarang Rødovre Denmark Denmark
fatema Gheith Vollsmose taekwondo Denmark Denmark
Seniors female -62 kg (3)
Class A (3)
Anne Kristiansen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Hediye Temiz Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Mariam Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Rikke Bergmann Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Seniors female +73 kg (3)
Class A (1)
Sara Elbaek Rasmussen Chung Un Sønderborg Denmark Denmark
Class B (2)
Anita Arge Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Ayan Abdi Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
David Lakjuni Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Jonas Krogh Agergaard Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Simon Lyngbak Skanderborg Moo Sa Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Jalal Mahnu Hwarang Rødovre Denmark Denmark
Thanekshan Thananthiran Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -68 kg (5)
Class A (5)
Daniel Fallahphour Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Frederik Hofflund ISLEV Denmark Denmark
Ilia Jameian Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juan Ocampo Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Marco Lykke Luxh?j Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -74 kg (5)
Class A (3)
Mikkel Andersen Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Thomas Henriksen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Tijam Godarzi Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Class B (2)
Olavur Weihe Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Thomas Lund Jensen Stepping Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -80 kg (4)
Class A (3)
Johnny Jensen SUNDBY TKD Denmark Denmark
Sebastian Lee Dreyer POWER SPORT TAEKWONDO Malaysia Malaysia
Thomas Nordtved Holbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Claus Christensen Brørup Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male -87 kg (4)
Class A (3)
Alex Snedker Poulsen Esbjerg CITY Taekwondo Klub Denmark Denmark
Per christensen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Shervin Mazaheri Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Jeppe Bundgaard Andersen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seniors male +87 kg (2)
Class A (1)
Jacob Puggaard Taekwondo Team Kolding Denmark Denmark
Class B (1)
Damian Bukszynski Esbjerg Taekwondo Club - Cheong Yong Denmark Denmark
Veterans female -57 kg (3)
Class A (2)
Heather Hansen Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Noomi Heradottir Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Class B (1)
Jenny Lakjuni Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Veterans female -67 kg (1)
Class B (1)
christina Nissen Taekwondo Team Haderslev Denmark Denmark
Veterans female +67 kg (4)
Class A (1)
Michelle Theilgaard Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (3)
Annika Joensen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Guri Samuelsen Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Mette Pedersen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Veterans male -68 kg (2)
Class A (1)
Phi Nguyen Vejle Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class B (1)
Henrik Weihe Hwarang Føroyar Faroe Islands Faroe Islands
Veterans male -80 kg (1)
Class B (1)
Alessandro Ricci Odense TaeKwonDo Klub Denmark Denmark
Veterans male +80 kg (2)
Class B (2)
Marck Gabriel Hansen Fredericia Taekwondo Klub Denmark Denmark
Soren Hartvig Risskov Taekwondo - Denmark Denmark Denmark