Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

DUTCH MASTERS 2018

  • Tournament dates
  • 26 May 2018
  • Deadline
  • 20 May 2018
  • Competitors
  • 425 / 600
  • Location
  • Netherlands Netherlands

Downloads

Dutch masters open 2018Dutch masters open 2018

Results

TOTAL RESULTSTOTAL RESULTS
OVERALL MEDAL STANINDGOVERALL MEDAL STANINDG
RESULTS TECHNICAL 2018RESULTS TECHNICAL 2018

Competitors (425)

Pupils female -21 kg (5)
Class A (1)
ELIZABETH ADAMSONS SCORPION TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (4)
Michkette Barrek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Saniya Karia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Sophia Kayper-Mensah TKD Swisttal Germany Germany
Teia Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Pupils female -24 kg (10)
Class B (3)
Emma Kahlhofer TKD Swisttal Germany Germany
LENA SONDOMERSKA NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Vivian Ta SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (7)
Aashiyana Imambaks SEONGONG Netherlands Netherlands
Alexandra Simin TKD Swisttal Germany Germany
Aleyna Ilbasmis SEONGONG Netherlands Netherlands
Aliki Zafiris TKD Swisttal Germany Germany
Helena Borgmeijer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Romaissa Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sonja Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (6)
Class A (1)
SALMA MOHAMUD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (5)
Anne Buijs TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Dina Ouchan St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Isa Coenen Sidokwan Netherlands Netherlands
Marwa Amaziane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (4)
Class C (4)
Heidi Uyting Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ishara Jainandunsing TC Soekandar Netherlands Netherlands
Maja Kourmpanova SEONGONG Netherlands Netherlands
Samia Lahoua St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (2)
Class B (2)
Angelina Melzenbach TKD Swisttal Germany Germany
Nada Bennaissa TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (4)
Class C (4)
CHAD JNR CENTINO LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
JACOB TUCKER RTA TIGERS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LOUIE PLATT LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Wouter Bergheanu Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (10)
Class B (4)
Alexis Valavanidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Maximilian Klapper TKD Swisttal Germany Germany
Nabi Zargkaropoulos SEONGONG Netherlands Netherlands
RAYAN BANZIAN-REGRAG ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (6)
ALFIE PLATT LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Adam Ramli St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Giorgios Paraskevopoulos SEONGONG Netherlands Netherlands
Hassan Adamjee Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
ISAAC CARROLL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Ravi Ramcharan Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (10)
Class A (2)
Nils Jungmann TKD Swisttal Germany Germany
RAYHAN MUNIR NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (3)
Denis Pogromski Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Iordanis Efraimidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Miguel Machado-Perreira TKD Swisttal Germany Germany
Class C (5)
Aryan Marapengopie SEONGONG Netherlands Netherlands
Issam Alayaydi St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Keith Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Michael Nix Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Rishan Imambaks SEONGONG Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (7)
Class A (2)
SALAH MOHAMUD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
XANDER CRAVEN-SMITH SPEAR TKD GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (3)
Aditya Gangaram Panday SEONGONG Netherlands Netherlands
KYLE COLLIER KICKS ACADEMY UK (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Naoufal Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Aywen Yuen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Renzo Desjardijn TC Soekandar Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (3)
Class B (2)
Ahmed Timinouni TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Phil Geilert TKD Swisttal Germany Germany
Class C (1)
Efthymios Aitidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (9)
Class A (1)
ASTRID BEDFORD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (5)
Charissa Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Cherlynn Nguyen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Isha Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Nosanin Bolandin TKD Swisttal Germany Germany
kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (3)
Amira Serbout Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Jasmijn Busscher Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (12)
Class A (2)
HOLLY FROST SCORPION TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Ruby Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Class B (5)
Annika Zimmerling TKD Swisttal Germany Germany
BROOK HUNT NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Marwa El Moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Roaa Boumhmida Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (5)
Beyza Demirci St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Esmee van Eerd Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Roksana Raszka Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (11)
Class A (2)
ELLA BELL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
TJ David Richard Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class B (5)
Caitlin Boer, de Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Douae Dahbi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
OLIVIA CARROLL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Robin Fierant TC Soekandar Netherlands Netherlands
kaoutar Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (4)
Aimee Inderwisch Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Anastasia Olde Keizer Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Eva Keesom Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Margje van der Neut Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (5)
Class B (3)
Aresu Bolandin TKD Swisttal Germany Germany
Jihane Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (2)
Iman El Houari Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Salma Amaziane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (7)
Class B (5)
Chaima Essabri TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Daniela Oost Sidokwan Netherlands Netherlands
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Noelle Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Victoria Vitanov Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (2)
Preslava Mandeleva SEONGONG Netherlands Netherlands
Samia Badouri Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (3)
Class B (1)
Sheetal Gangaram Panday SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (2)
Noeella van Dams Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Shristhi Desadien Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (1)
Class B (1)
Marwa Taybi SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (8)
Class A (1)
Maximilian Prizker Sportschule Merinus Germany Germany
Class B (3)
Dylan Lalai SEONGONG Netherlands Netherlands
Reyhaan Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Yassine Edafiry amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class C (4)
Adam Bourbour St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Fabian Gavrilete Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jeremy Boddendijk Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Rayane El Arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (29)
Class A (6)
ETHAN-BLAIZE PEARCE IL DAN (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
JORDANE KITSON ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
KRISTIAN FERNANDES ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Lean Weiss TKD Swisttal Germany Germany
MUBARAK ABDIWAHID NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
UBAYD MOHAMED NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (14)
Andres Narvaez Rojas SEONGONG Netherlands Netherlands
Daniel Kleeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dion Lalai SEONGONG Netherlands Netherlands
Issa Chibani Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
JAN SKOWROSKI IL DAN (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Lewis Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohammed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Riaan Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Rico Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rida Mhaouch Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Robin Epp TKD Swisttal Germany Germany
Tristan Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Vladimiros Kirsanidis SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (9)
ALAN WHITEHEAD LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cinar Aslan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Gianno Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jeremy Xu Sidokwan Netherlands Netherlands
Mats Ros Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Robert Parepa Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Sipan Hawery DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Tim Balyon Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (19)
Class A (2)
JAWAD IDRIS RTA TIGERS (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LEO HARRISON NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (13)
CALLUM 0'CONNELL ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Jasper van Polen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Lasse Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Mehmet Mese Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Merdan Onal American Fitness Netherlands Netherlands
RHYS COLLIER KICKS ACADEMY UK (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Safouane Taybi SEONGONG Netherlands Netherlands
Siddarth Kumar SEONGONG Netherlands Netherlands
WILLIAM JOHNSTON SPEAR TKD GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Yahya Elawady Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (4)
Davey Borst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
FINN LABONG LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Nate Viloria Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
OLIVER SIMS NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Aspirants male -40 kg (10)
Class A (6)
Christopher Gottschalck TKD Swisttal Germany Germany
KHEMMET SMITH WARUNGE ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LINCOLN LITTLER LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
OWEN CHEETHAM KICKS ACADEMY UK (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
ZAC ANGELL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (4)
Darragh Cummins Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Iliass Abdellaoui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jamie Kuiper ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Momchil Kocer TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (3)
Class B (3)
Kaj Mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Toon van Berkel Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (4)
Class B (3)
Isak Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Olav Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (1)
Darren Brown DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Aspirants male -57 kg (4)
Class B (3)
Jarno Pawirosentono Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Shiven Jaggi SEONGONG Netherlands Netherlands
William Fallon Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Class C (1)
Ricardo Winter Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Aspirants male +57 kg (1)
Class A (1)
RICO WILLIAMS NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (1)
Class A (1)
ISABELLE ADAMSONS SCORPION TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (6)
Class A (3)
CAROLINA FERNANDES ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
FROST HOLLY SCORPION TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LEHONA LUDLOW NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (3)
HUNT BROOK NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Prithika Ajodhia Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Sarah Uzun Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (4)
Class B (3)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Idanika Karssies Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yelena Joemratie SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (1)
MARIAM BENZIAN-REGRAG ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (3)
Class A (1)
Gaalisha Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (2)
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Melissa Versteeg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (5)
Class A (1)
EMILY CLARK LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (3)
Jayda Possemis Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
SHANTI RUSKA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (1)
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (5)
Class A (4)
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Martine Rognaldsen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
UMAYMAH MOHAMED NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (1)
Maren de Boer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (4)
Class A (4)
Megan Popp TKD Swisttal Germany Germany
NAJMA DAHIR NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
RUBY LEE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Rime Allali ABFT TEAM CADETS Belgium Belgium
Cadets female -55 kg (9)
Class A (3)
HANNAH ALLEN ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Levinety Stuivenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Sofia Kotbi ABFT TEAM CADETS Belgium Belgium
Class B (6)
Anna Lepp TKD Swisttal Germany Germany
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Priscilla Strijk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
REBECCA LUDLOW NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Viktoria Simin TKD Swisttal Germany Germany
Cadets female -59 kg (2)
Class A (1)
HOLLIE FARLEY WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Maureen Wassink DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Cadets female +59 kg (7)
Class A (2)
Noa Ijspeerd Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
sharon Sholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (5)
Elisa Hartmann DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Mariana Hartmann DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Samuela de Boer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Thalia Belcacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (4)
Class A (2)
El Baroudi Mohammed ABFT TEAM CADETS Belgium Belgium
JEREMY SIMS NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (2)
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Shymano Schoenmakers Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (9)
Class A (7)
AARON BEDFORD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ANGELL ZAK NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Billy Dekkers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
DYLAN CLARK LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LITTLER LINCOLN LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Roan Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
YOUSEF BENZIAN-REGRAG ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (2)
Luke Brink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
MAXENCE BELOT F.E.D.D.R France France
Cadets male -41 kg (8)
Class A (6)
CHEETHAM OWEN KICKS ACADEMY UK (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
DYLAN RAVENSCROFT NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Houd Boukhelkhal ABFT TEAM CADETS Belgium Belgium
JOSH DANCER NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Class B (1)
KAI TOMPKINS NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (1)
Berke Aslan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (5)
Class A (4)
DANIEL RANKIN ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Joshua Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Theo Mercy ABFT TEAM CADETS Belgium Belgium
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (1)
Danny J DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Cadets male -49 kg (13)
Class A (8)
Amadeus Lucan Costinel ABFT TEAM CADETS Belgium Belgium
DECLANN MAROT F.E.D.D.R France France
JOSPEH FORBES WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
RYDER CRAVEN-SMITH SPEAR TKD GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class B (3)
JAMES JOHNSTON SPEAR TKD GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Shaman Jurawan SEONGONG Netherlands Netherlands
TIAGO ALMEIDA ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (2)
Nadir Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Yusuf Celen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (7)
Class A (4)
ALEX THAPA STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Furkan Cavga TKD Swisttal Germany Germany
HARRY BELLIS WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (2)
Djawad Belcacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Jermaine Janssen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (1)
CHAD BENEDICT CENTENO LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (4)
Class A (3)
Ayman Dardouchi Raiss ABFT TEAM CADETS Belgium Belgium
Daniel Heer TKD Swisttal Germany Germany
SAM OLUWATOYIN ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (4)
Class A (3)
Ayoub Najit ABFT TEAM CADETS Belgium Belgium
DANIEL BROWN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Maurice Hof Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (1)
Baran Onal American Fitness Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (6)
Class A (5)
ANTONIO GASHI NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
DHARNELL NUGENT ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Liam Aandeweg TC Soekandar Netherlands Netherlands
Younes Boushib Tkd Street Team Belgium Belgium
Class B (1)
ETHAN STANDEN KICKS ACADEMY UK (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (4)
Class A (4)
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jake Moore Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Lucas Henriksen-Ruud Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Naim Laiti Ben Ayyad ABFT TEAM CADETS Belgium Belgium
Juniors male -45 kg (4)
Class A (3)
ABDESAMAD YAHYAOUI O.N.C Morocco Morocco
DANCER JOSHUA NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
RAVENSCROFT DYLAN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
TOMPKINS KAI NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (3)
Class A (3)
ABDESAMAD ACHHOUD O.N.C Morocco Morocco
ADAM DAVIES WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (2)
Class A (2)
BELLIS HARRY WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Yarello Kemmel TC Soekandar Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (6)
Class A (2)
BROWN DANIEL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
mouad chahbi ass bouragreg maali Morocco Morocco
Class B (3)
AYUB SEDDAOUI NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Dahir Touhtouh amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Rohan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Class C (1)
Bastian Horstmann DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Juniors male -63 kg (8)
Class A (5)
ALEX TOWLE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
COBHAN McLELLAND SCORPION TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Daniel Hult Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
YASIR BENZIAN-REGRAG ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (3)
Andrea Kalfri Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Marwan Maamri Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Sean Giesselink Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (1)
Class A (1)
ETHAN ROLLINS NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (3)
Class A (3)
Benjamin Rohbaghsh Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Charaf El Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (2)
Class C (2)
Niels Roest Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Victor Geijsel Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
BALINT BODZSAR NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
CLARK EMILY LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors female -46 kg (3)
Class A (2)
ANGILA LINGDEN STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
LISA DARRAS F.E.D.D.R France France
Class C (1)
Amber Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (3)
Class A (1)
LEE RUBY NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Kyara Kamminga Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (1)
Farah Andarzi Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (6)
Class A (4)
EMILIA ZABRZANSKA ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
PAIGAN AVERY SCORPION TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Realtin Byrne Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Class B (2)
Emily Popp TKD Swisttal Germany Germany
LUDLOW REBECCA NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (3)
Class A (3)
FARLEY HOLLIE WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
KYLA JULIAN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
dikra khafif ass bouragreg maali Morocco Morocco
Juniors female -63 kg (2)
Class A (1)
TARGIA THOMPSON NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (1)
Daphne Moguella Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (5)
Class A (4)
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Floor Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
ILHAN ISMAIL NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (1)
ELLIE LAMBROU SPEAR TKD GB (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (2)
Class A (1)
LYDIA WADE SCORPION TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (1)
Ghizlane Boutaakass amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
test t t Horizon GB Great Britain Great Britain
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Chloe Lo Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
PUNAM GURUNG STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
ASMITA RAI STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Joline Vollmering DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
TIA THOMPSON NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (6)
Class A (6)
Alexandra Chumakova Sportschule Merinus Germany Germany
BECCY KENNY NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
JULIAN KYLA NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Jennifer Barbic Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
LOUISE GATOR NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
SERINE LAHMOUDDI NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (6)
Class A (4)
CHLOE ABOUD Lightning TKD IRL Ireland Ireland
Julia Fuchs Sportschule Merinus Germany Germany
MADDIE DAVIES NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Sneha Bhat Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
LUCY BANFIELD LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (1)
SHANNON BILLY ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (4)
Class A (4)
CLAIRE TOLAND Lightning TKD IRL Ireland Ireland
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Kelly Moran Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Kira Strelow Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class B (1)
EBONY GREGG WHISTON TKD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (4)
Class A (4)
Edgar Liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
IBRAHIM EL BOUJDAINI O.N.C Morocco Morocco
LLEWELYN GODFREY NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Radi Hamza Tkd Street Team Belgium Belgium
Seniors male -58 kg (6)
Class A (6)
Chamsi Ilyass DRAGON CLUB ACADEMY BELGIUM Belgium Belgium
MOHAMMEDID ABDIWAHID NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
PRASHANTA RAI STKDD (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
TYRON MOORES-DUFFIELD NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
said ameur ass bouragreg maali Morocco Morocco
Seniors male -63 kg (6)
Class A (5)
Ali Mir Yildirim Sportschule Merinus Germany Germany
Bouyala Anas Tkd Street Team Belgium Belgium
ISAIHA MCKENZIE ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
JACK WADDICAR LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
smail gouzine ass bouragreg maali Morocco Morocco
Class C (1)
Job Lauf Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (8)
Class A (6)
EDWIN LORINCZ IL DAN (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
LIAM FERRIGAN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
ROLLINS ETHAN NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Walter Pastian Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
YASSINE BELLAHCEN O.N.C Morocco Morocco
Class C (2)
Hayman Haci Kobra Bielefeld Germany Germany
Ryan Vogelezang Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (9)
Class A (8)
ASH ISLAM NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
DARHYS NUGENT ALLEN TKD ACADEMY (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Dominik Ketteler DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
JAROSLAW FLAMENG Kobra Bielefeld Germany Germany
JOSH CALLAND LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Kite Sauer American Fitness Netherlands Netherlands
Nikolay Chilev American Fitness Netherlands Netherlands
Tuna Aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
Class C (1)
Winfred Anim Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (6)
Class A (5)
JAMES THORNTON NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Kerem Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Krishna Chabboe Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
MOUSSA SIKLAWI NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Norman Hornberger Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Class B (1)
Evert Kervezee Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (4)
Class A (2)
JAKE MOSCROP LIVERPOOL ELITE (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (1)
Jean Paul Nuismer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Class C (1)
JORDAN PENDLEBURY NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Seniors male +87 kg (4)
Class A (4)
ADRIAN WAGSTAFFE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain
Hicham Elkaraoute amal al abtal NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Veterans male -80 kg (1)
Class A (1)
Norman Hornberger Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
GORDON LEE NTC (BRITISH TKD COMBINED) Great Britain Great Britain