Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2e TTE Open 2018

  • Tournament dates
  • 27 October 2018
  • Deadline
  • 15 October 2018
  • Competitors
  • 381 / 450
  • Location
  • Plantageweg 6
  • 3833 AZ
  • Leusden
  • Netherlands Netherlands

ONDANKS DAT DE DEADLINE VERSTREKEN IS KUNNEN ER NOG SPELERS TOEGEVOEGD WORDEN, STUUR HIERVOOR EEN MAIL NAAR TTEOPEN@GMAIL.COM. SPELERS VERWIJDEREN IS NIET MEER MOGELIJK.

ALTHOUGH THE DEADLINE HAS EXPIRED, COMPETITORS CAN STILL BE ADDED TO THE COMPETITION, PLEASE SEND AN E-MAIL TO TTEOPEN@GMAIL.COM WITH THE DETAILS. REMOVING PLAYERS IS NO LONGER POSSIBLE.

Downloads

DRAW CADETS-JUNIORS-SENIORSDRAW CADETS-JUNIORS-SENIORS
DRAW PUPILS ASPIRANTSDRAW PUPILS ASPIRANTS
TTE open outline NederlandsTTE open outline Nederlands

Results

RESULT 123RESULT 123
DRAW SHEETS INCL RESULTDRAW SHEETS INCL RESULT

Competitors (381)

Pupils female -21 kg (2)
Class C (2)
Islam zaaouaji Stars de demain Morocco Morocco
Maria Koukousoudis Sportschule Choi Germany Germany
Pupils female -24 kg (6)
Class A (1)
Zoey Kerr Extreme Team Ireland Ireland Ireland
Class C (5)
Joy van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Maysan Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Maysan Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Romaissa Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sharanya Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (3)
Class C (3)
Elena Lampariello Keumgang Genk Belgium Belgium
Lieke Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Shaya Bahadoersing TC Soekandar Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (6)
Class B (1)
Alice Tielens HTA Belgium Belgium
Class C (5)
Isa Coenen Sidokwan Netherlands Netherlands
Lisa Francisca Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Manal Barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nisrine Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
amira zammoury Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (5)
Class C (5)
Aleyna Kirci Taekwondo United Netherlands Netherlands
Ayse Naz Dayi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Heidi Uyting Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sara Ibrahim Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Sienna de jager TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (1)
Class C (1)
Andrien VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Pupils male -24 kg (1)
Class C (1)
Harrie Kuenen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (5)
Class C (5)
Arjuna Jacobs BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Bilal Shirwa Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Louey Zerourou Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
ian kunnekes Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
kadir akgul Tpa Belgium Belgium
Pupils male -30 kg (3)
Class C (3)
Aleandro Matulessy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Daily van der Rijk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Lukas Verwinp HTA Belgium Belgium
Pupils male -34 kg (4)
Class C (4)
Aissa Bokzini SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Amir Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hayden Aandeweg TC Soekandar Netherlands Netherlands
UMALAT NAGAEV Tpa Belgium Belgium
Aspirants female -28 kg (6)
Class B (2)
Khawla Zerrad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zo Lemmens HTA Belgium Belgium
Class C (4)
Cassandra Moors HTA Belgium Belgium
Imane zaaouaji Stars de demain Morocco Morocco
Jaslyn ten Have Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
S Badji Keumgang Diest Belgium Belgium
Aspirants female -32 kg (13)
Class B (5)
Charissa Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Cherlynn Nguyen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Leila El mahi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Novi Nelissen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (8)
Amira Akatal Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Esmee van Eerd Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ishara Jainandunsing TC Soekandar Netherlands Netherlands
Luna Quint Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mounia Kaddouri Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (13)
Class B (8)
Hannah Laenens Keumgang Diest Belgium Belgium
Lisa de Graaf Tong-il Venray Netherlands Netherlands
Meysen Bousnane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Robin Fierant TC Soekandar Netherlands Netherlands
Samia Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Ylva Paradiso Keumgang Genk Belgium Belgium
Class C (5)
Edona Elezaj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Elien Rabaut Keumgang Diest Belgium Belgium
Joyce Tielens HTA Belgium Belgium
Ninthe Roozendaal TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Zineb El haouzi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (8)
Class B (3)
Aimee Inderwisch Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Iris Haens Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
kaoutar Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (5)
Dzejlana Berhamovic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Eva Keesom Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Jahnella Jabir Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Maroua Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Neomi Verheij Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (3)
Class B (2)
Daniela Oost Sidokwan Netherlands Netherlands
ecrin Korkmaz Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
Naila Saddik Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (12)
Class B (3)
Denis Pogromski Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Imrane Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
zaid mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (9)
Adriaan Van Bommel Keumgang Diest Belgium Belgium
Bjorn wongsodikromo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Bram Peeters HTA Belgium Belgium
Fehed Mazin al Saied TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Julien Muringen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Ky-Anh Pham Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Nikhil Nurmohamed Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Silvio Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Sven Rigtering Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (20)
Class B (7)
Ayman Biberle Sportschule Choi Germany Germany
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Jordi Wyrwa Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Quanyi Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Rico Alfing Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rihaan Moehamadalil SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Sheg-La Sim Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (13)
Adam Bouhout Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aywen Yuen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Dylan Ten Hartog Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Elvin Van Dijk Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Evan Haverhoek Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
INDARBI DOUDAEV Tpa Belgium Belgium
Jeremy Boddendijk Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Jeremy Xu Sidokwan Netherlands Netherlands
Jurre Mars Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohamed Taleb Taekwondo Club Villeneuvois France France
Rida Mhaouch Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Younnes Forkhani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (15)
Class B (10)
Adam Kaidi VI GY Belgium Belgium
Lasse Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Lewis Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Nikayi Engelman Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Noah Lemmens HTA Belgium Belgium
Ouassil Haik VI GY Belgium Belgium
Rayyaan Kermo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Yahya Elawady Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class C (5)
Anas Ouirini Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Davey Borst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jay Kunnekes Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Ravi Boedhoe Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Renzo Desjardijn TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (7)
Class B (4)
Danil Lavrov Sportschule Choi Germany Germany
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Mikail Simsek Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Xyando Westerhout Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class C (3)
Abdelmajid Bougherra Taekwondo Club Villeneuvois France France
Ezdien Elorufi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Jamie kuiper ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (3)
Class B (2)
Finn Ketelaars BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Hicham Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Class C (1)
Talha Ince Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (1)
Class B (1)
Shiven Jaggi SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (3)
Class B (3)
Manal Bettich Stars de demain Morocco Morocco
Nisrine El Fazazi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Sarah Uzun Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (4)
Class A (2)
Caroline Volders Keumgang Diest Belgium Belgium
Eline Fretes de BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (2)
Leena Lalouchi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Sammy Stoove TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (6)
Class A (2)
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
issrae sadni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (4)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Idanika Karssies Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class A (3)
Melissa Versteeg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Narjis El bourimi VI GY Belgium Belgium
SHANTI RUSKA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ieracitano Nyka Keumgang Genk Belgium Belgium
Cadets female -47 kg (5)
Class B (5)
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Jayda Possemis Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Noelle Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Suzanne de keizer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (6)
Class A (4)
Julie Nguyen Paris Taekwondo Elite France France
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Mariam Akbib VI GY Belgium Belgium
Rachel Kerr Extreme Team Ireland Ireland Ireland
Class B (2)
Basma Alamin SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Helin Sabuncu Tpa Belgium Belgium
Cadets female -55 kg (8)
Class A (3)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Soumia Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Yasmina Dahmane Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Class B (5)
Amy Brands Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Chaima Chibani Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lianne Spel Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Maren de Boer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Maureen Stockman ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (2)
Class A (2)
Leah Kerr Extreme Team Ireland Ireland Ireland
Levinety Stuivenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (3)
Class A (2)
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Noa Ijspeerd Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class B (1)
Thalia Belcacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (4)
Class A (3)
Angelo Koukousoudis Sportschule Choi Germany Germany
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Saad Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class B (1)
Shymano Schoenmakers Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (5)
Class A (3)
Adam Jacobsen team brøndby Denmark Denmark
Mylo Tacq Keumgang Diest Belgium Belgium
Victor Diouf korea club houdeng Belgium Belgium
Class B (2)
Luke Brink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Max van der Werf TS Hilversum Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (9)
Class A (5)
Atakan Erbay TKD GLADBECK Germany Germany
Ben Kelly Junsa TKD Ireland Ireland
Jesse van Vulpen Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Soulaimane Loukili VI GY Belgium Belgium
ismail Jacobsen team brøndby Denmark Denmark
Class B (3)
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Lode Ferwerda Yoo Sin Netherlands Netherlands
Nassereddine Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Soufian Chaim Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (14)
Class A (6)
Bjarne Viskens Keumgang Diest Belgium Belgium
Bouchaib Sarii Taekwondo Club Villeneuvois France France
Mathijs Wedemeijer BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Muhammed Ozdemir Tpa Belgium Belgium
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Twan van Vliet Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (5)
Jan Calis Yoo Sin Netherlands Netherlands
Kaj Mulder Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Roy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Santo Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Selim Van Noppen SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (3)
Bilal Karapinar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Len Liebregts Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nasreddine El Hariti Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (13)
Class A (4)
Jan Misbach Sportschule Choi Germany Germany
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (6)
Mika Baan Taekwondo United Netherlands Netherlands
Olav Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Ranesh Laldjising Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Sahel Muslem Taekwondo United Netherlands Netherlands
Terrence Geraerds Thesingh Sidokwan Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (3)
Jonah Besier Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Saifeddine Aberkane Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
salavat dudayev Tpa Belgium Belgium
Cadets male -53 kg (12)
Class A (9)
Hamza Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Joram Booem TS Hilversum Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Sil Bols Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class B (3)
Furkan Kapan Tpa Belgium Belgium
Isak Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Bakkali Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (8)
Class A (3)
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Chris Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Class B (4)
Djawad Belcacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Jermaine Janssen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Troy Nieland Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Wasim Jaali Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (1)
youssef deflaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (3)
Class A (2)
Maurice Hof Sidokwan Netherlands Netherlands
Robin van der Heide Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class B (1)
Cihan Karabacak Keumgang Genk Belgium Belgium
Cadets male +65 kg (3)
Class A (1)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (2)
Junior Barretos Sportschule Choi Germany Germany
Matthew Winkel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (5)
Class A (4)
ABDESAMAD YAHYAOUI AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Charaf Rech Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (1)
Adam Amine Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (7)
Class A (7)
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
LOUIS FEIEREISEN Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nedim Kaan Yilmaz TKD GLADBECK Germany Germany
Odhran Braham Extreme Team Ireland Ireland Ireland
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Sam Brouwer Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (2)
Class A (2)
ABDESAMAD ACHHOUD AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Ilyas Idrissi SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (5)
Class A (3)
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Yarello Kemmel TC Soekandar Netherlands Netherlands
Youssri Abaghough BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
Vito Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Eray Kafes Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (6)
Class A (6)
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ieracitano Enrique Keumgang Genk Belgium Belgium
Romain Floret korea club houdeng Belgium Belgium
YASSINE AMHAMDI ONC Morocco Morocco
lee akgul Tpa Belgium Belgium
mouad chahbi ass bouragreg maali Morocco Morocco
Juniors male -63 kg (18)
Class A (12)
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ilias Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Jonathan Elise Taekwondo Club Villeneuvois France France
Mohsin Laghmich VI GY Belgium Belgium
Niel Willems Keumgang Diest Belgium Belgium
Rick Verhoeven Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Robin van der Heide Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
SEKOU COULIBALY Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Suliaman Westerkamp Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Thomas van Erven BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Younes Loukili VI GY Belgium Belgium
mohamed amin benamar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (4)
Alex Brown Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Amin Bitich Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Mohammed Al othmani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
ramazan ozdemir Tpa Belgium Belgium
Class C (2)
Marwan Maamri Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Thomas Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (9)
Class A (5)
Charaf El Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Koen van der Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Luke Kooiker Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
YOUSSEF BOATRIS AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class B (4)
Mick Straathof ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohamed Amghar Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Mustafa Oezarsln Sportschule Choi Germany Germany
Vince Hendrix Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
Victor Gillain korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors male -78 kg (1)
Class C (1)
Jonathan Helllinghuizen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Tom van de Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Hasna El Fazazi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Kaoutar Amine Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Sofie Lemmens Keumgang Diest Belgium Belgium
Juniors female -55 kg (7)
Class A (7)
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Lies Vicca Keumgang Diest Belgium Belgium
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Sheyma Taleb Taekwondo Club Villeneuvois France France
boutaina Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
salma barni ass bouragreg maali Morocco Morocco
sarah mouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (6)
Class A (3)
Else Tiggelman BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jihane Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Salma Essiyedali VI GY Belgium Belgium
Class B (3)
Dounia Bourich Taekwondo United Netherlands Netherlands
Jodie McCrudden Extreme Team Ireland Ireland Ireland
Sarah Marrakchi Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (4)
Class A (4)
Bluma Hazenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Daphne Moquella Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Halima Mounir ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
dikra khafif ass bouragreg maali Morocco Morocco
Juniors female -68 kg (4)
Class A (3)
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Nisrine Lamnadi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class B (1)
Mariem Mohamed Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Ilayda Aydogan Keumgang Genk Belgium Belgium
Seniors female -53 kg (1)
Class A (1)
ezgi Eraslan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Lydia Louter TS Hilversum Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Isabelle Faber Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors male -54 kg (2)
Class A (1)
adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ilyass El Abbassi Stars de demain Morocco Morocco
Seniors male -58 kg (6)
Class A (5)
ALI BENGHARDA AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
EL KACHOUTI MOHAMED AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Edgar Liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
said ameur ass bouragreg maali Morocco Morocco
Class B (1)
Zakariae Argehioui Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (17)
Class A (13)
AYOUB CHALI ONC Morocco Morocco
Aziz Ipek Tpa Belgium Belgium
Conor Deery Junsa TKD Ireland Ireland
David Muresan Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Fernando Marquez Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Fouad Kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
JELLE PLOMP TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Roy Dirkx Keumgang Genk Belgium Belgium
Sohail mamadany Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
YASSIR EL MOUOIHIDI AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Zakaria Benziane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (4)
BELHARCH MOHAMED ONC Morocco Morocco
Kemal Alsancak Yoo Sin Netherlands Netherlands
SAID HAMDOUNI ONC Morocco Morocco
Sean Giesselink Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (6)
Class A (2)
Steven Meijer TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
ZAROUALI ALI AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class B (2)
EL FERADOUS ZAKARYAE ONC Morocco Morocco
Stan Van den Bersselaar Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (2)
David Schage Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Marc Man Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (5)
Class A (2)
Houcine Zaouia Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
LAKBIR MOHAMMED AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Class B (2)
MORABIT ABDESALAM ONC Morocco Morocco
Nassim Chimi Stars de demain Morocco Morocco
Class C (1)
Ramon de Haas Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (9)
Class A (6)
AGHBAL IBRAHIM AMAL SEOUL NADOR MOROCCO Morocco Morocco
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Kerem Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Krishna Chabboe Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Toon Bonarius Yoo Sin Netherlands Netherlands
Class B (3)
EL MIMOUNI AACHOUR ONC Morocco Morocco
Evert Kervezee Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Otman El Fassi SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (2)
Class A (1)
Hicham Ouchen Stars de demain Morocco Morocco
Class B (1)
Jimi Driessen Tong-il Venray Netherlands Netherlands