Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2018 UTF LONDON INTERNATIONAL OPEN

  • Tournament dates
  • 30 September 2018
  • Deadline
  • 21 September 2018
  • Competitors
  • 195 / 300
  • Location
  • Lee Valley Athletics Centre
  • N9 0AR
  • 61 Meridian Way, Edmonton, London
  • Great Britain Great Britain

Competitors (195)

Pee Wee female -24 kg (1)
Class B (1)
SK Asiyah Said (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee female -26 kg (1)
Class A (1)
SK Salma Mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee male -18 kg (2)
Class B (2)
Delete Ntc (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Delete Ntc (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (1)
Class C (1)
Amaan Hussein CMS Academy England England
Pee Wee male -22 kg (2)
Class B (1)
Salman Hussein CMS Academy England England
Class C (1)
Hussnain Malik CMS Academy England England
Pee Wee male -24 kg (3)
Class B (1)
Hamza Malik CMS Academy England England
Class C (2)
Abbas Abbas CMS Academy England England
Anuraj Mhrer Way TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee male +26 kg (3)
Class A (1)
SK Salah Mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Salim El Houdaigui TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Max Armstrong DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Children female -26 kg (1)
Class B (1)
Charlotte Elton Best Leg Taekwondo Academy England England
Children female -29 kg (8)
Class A (5)
Delete Nur (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Chayma Hemmaz (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Maleah Ross (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Mia Parn (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Yasmin Orfi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Lilly Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Lilly Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Class C (1)
Nicole Vecere Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female -32 kg (1)
Class B (1)
Magdelena Gross-Gibbs Chung Yong Taekwondo Academy England England
Children female -36 kg (4)
Class A (3)
Paige Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
SK Hafsa dahir (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Silvia Boboci TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Iga Zitek TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Children female -40 kg (2)
Class B (1)
PRANISHA RANA STKDD England England
Class C (1)
Starr Active CMS Academy England England
Children female -44 kg (1)
Class C (1)
Lexie Togwell DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Children male -24 kg (4)
Class B (4)
Archie Hodson TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cai Garrett Best Leg Taekwondo Academy England England
Kieren Bentley Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Sultan Hussein CMS Academy England England
Children male -26 kg (7)
Class A (2)
SHIKHAR LOPCHAN Way TKD Great Britain Great Britain
SK Ashraf takarli (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (4)
Hashed Alsharafi Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Herban Adrian Leon Taekwondo Academy England England
Russell Ziolek DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Ty Lesser Rusty\'s TKD England England
Class C (1)
Joe Gomersall TCGB BJ Academy England England
Children male -29 kg (7)
Class A (1)
SK Mubarak Abdiwahid (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
James Craven-Archer TEAM WATERSIDE England England
Jiahao Yu Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (4)
Abdullah Al-Aaber Leon Taekwondo Academy England England
Igor Fiolna TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Igor Fiolna TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Zari Chernev DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Children male -32 kg (7)
Class A (1)
SK Ubaydullah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (5)
Eden Mulholland Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Edward Catchpole TCGB BJ Academy England England
Gustas Vaivadas CMS Academy England England
Kishan Kearns DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
MATTEO DOOKHUN Way TKD Great Britain Great Britain
Class C (1)
Alan Fiolna TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Children male -36 kg (4)
Class A (1)
Leo Harrison Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Paul Dybikowski Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Safdar Malik CMS Academy England England
Class C (1)
Niko-Anton Baez-Arranz CMS Academy England England
Children male -40 kg (7)
Class A (2)
SK Zakaria Takarli (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Zak Angell Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Daniel Pond TCGB BJ Academy England England
Darren Paul TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Oscar Gowers TCGB BJ Academy England England
Class C (2)
Kacper Gwiazdowski TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Mitchell Brown Chung Yong Taekwondo Academy England England
Children male -44 kg (2)
Class B (2)
Alastair Paguay-Stewart Chung Yong Taekwondo Academy England England
SK James Mitrofan (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children male +48 kg (1)
Class A (1)
Ben Bicknell Best Leg Taekwondo Academy England England
Cadets female -33 kg (4)
Class A (2)
Eve Htut Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Tahlia Gnanapragasam Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Gabriela francis DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Raphaelle TERE TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cadets female -41 kg (4)
Class A (4)
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
SK Nadia Omar (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Theodora Albu (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Sophia Cater TEAM WATERSIDE England England
Cadets female -47 kg (2)
Class A (1)
SK Umaymah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Michelle Quraishi Leon Taekwondo Academy England England
Cadets female -51 kg (2)
Class A (2)
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
SK Najma Dahir (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (3)
Class A (2)
Ayusma Gurung STKDD England England
Kimberley Barnes Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Amelie Read-Rieger Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cadets female +59 kg (1)
Class A (1)
Danielle Marshall Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (13)
Class A (6)
Blake Omonitan Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Kyan Gnanapragasam Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Rainier Montoya Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
SK Cullen Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Victor Albu (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Class B (3)
Logan Christensen Best Leg Taekwondo Academy England England
Micheal Ziolek DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Nicholas Elton Best Leg Taekwondo Academy England England
Class C (4)
Cameron Algar Chung Yong Taekwondo Academy England England
Jack Barwick Chung Yong Taekwondo Academy England England
Louis Read Chung Yong Taekwondo Academy England England
Luca Akkara TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (2)
Class A (1)
KAROL MANDZIUK TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Lewis Pond TCGB BJ Academy England England
Cadets male -41 kg (4)
Class A (4)
Charlie Sharp Chung Yong Taekwondo Academy England England
Iestyn Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
RYAN RAI Way TKD Great Britain Great Britain
SK Abdirahman Cabdi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (7)
Class A (5)
Ajay Sharma TEAM WATERSIDE England England
Darren Newell Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
LOPSANG SHERPA Way TKD Great Britain Great Britain
Lilai Lawson Best Leg Taekwondo Academy England England
SK Abdullahi Cabdi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (2)
Ethan Wilson Chung Yong Taekwondo Academy England England
Faustas Zygmanta Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cadets male -49 kg (8)
Class A (4)
Dominic Simpson-Gray Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Oluwatimilehin Akinrele Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
SK Yassin Orfi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (3)
Dominic Ly Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Hashim Alsharafi Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Ryan Khouchane Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Ahmad Mohmand Leon Taekwondo Academy England England
Cadets male -57 kg (1)
Class A (1)
EVREN AHMET Juventus Taekwondo England England
Cadets male -61 kg (1)
Class A (1)
SK Antonio Gashi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (3)
Class A (1)
Jack Gray TEAM WATERSIDE England England
Class B (1)
Mohamad Alaaber Leon Taekwondo Academy England England
Class C (1)
Toby Ratterley TEAM WATERSIDE England England
Juniors male -48 kg (1)
Class C (1)
Yu Bing Yu Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (4)
Class A (1)
Simon Walker TCGB BJ Academy England England
Class B (3)
JITEN RAI Way TKD Great Britain Great Britain
Jaffar Al-Aaber Leon Taekwondo Academy England England
Kacper Bryla TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Juniors male -55 kg (2)
Class C (2)
Ben Tudor TEAM WATERSIDE England England
Zac Pateman Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (5)
Class A (3)
BIKIN GHARTI MAGAR Way TKD Great Britain Great Britain
SAIF KHADRAOUI Juventus Taekwondo England England
Saajvir Singh Best Leg Taekwondo Academy England England
Class B (2)
Sulaiman Diriye Leon Taekwondo Academy England England
THEO PATTERSON Juventus Taekwondo England England
Juniors male -68 kg (2)
Class A (2)
Dharnell Nugent Juventus Taekwondo England England
SK Abdullahi Dahir (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -42 kg (2)
Class A (1)
Delete Sayyed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Natasha Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Juniors female -46 kg (3)
Class A (2)
Ariana pirova DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Shannone Sullivan - Sansom DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Zeina Rady Best Leg Taekwondo Academy England England
Juniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Maisy Cook Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (3)
Class A (2)
CHAIMA KHADRAOUI Juventus Taekwondo England England
SK Munirah Abdiwahid (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Yasmine Khayat Best Leg Taekwondo Academy England England
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
SK Ilhan Ismail (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (4)
Class A (3)
Natasha Staddon TEAM WATERSIDE England England
SABHYATA PUN Way TKD Great Britain Great Britain
Titobioluwa Akinrele Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
miracle dalla palmer DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Lauren Miller TEAM WATERSIDE England England
Nikita Gurung STKDD England England
Seniors female -49 kg (2)
Class A (1)
Keita Enfield Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (1)
Luyao Wang TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
Laurie Richardson Trison Taekwondo England England
SARAH FARTHING Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -57 kg (4)
Class A (2)
Isla Chapman TIGERS TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
SK Serine Lahmouddi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Sophie Channing TEAM WATERSIDE England England
Class C (1)
Katie Eley Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -62 kg (1)
Class A (1)
Rayanne Fernanda JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
Chloe Dutton TCGB BJ Academy England England
Seniors male -54 kg (5)
Class A (1)
Nikhil Gurung STKDD England England
Class B (2)
Alex Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Delete Ntc (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (2)
Connor French Chung Yong Taekwondo Academy England England
Kyle Bear TEAM WATERSIDE England England
Seniors male -58 kg (1)
Class B (1)
Delete Seddaoul (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors male -63 kg (5)
Class A (4)
Babback Pormand Leon Taekwondo Academy England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Farhan Multazim Leon Taekwondo Academy England England
Roberto Belfiore Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class B (1)
Ahmad Jan Leon Taekwondo Academy England England
Seniors male -68 kg (3)
Class B (2)
Michael Meadows TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Zac Kellaway Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class C (1)
Zdzislaw Dybikowski Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (5)
Class A (5)
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Osita Airs ilia-Hill JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
SK Ash Islam (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Safi Iqbal Leon Taekwondo Academy England England
Zabihullah Henayati Leon Taekwondo Academy England England
Seniors male -80 kg (5)
Class A (1)
Sameer Fakirmohamed TEAM WATERSIDE England England
Class B (2)
David Howcroft Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Luke James CMS Academy England England
Class C (2)
Hassan Yousafzai Leon Taekwondo Academy England England
Sulaiman Ahmadzai Leon Taekwondo Academy England England
Seniors male +87 kg (1)
Class B (1)
Tom Arkwright Chung Yong Taekwondo Academy England England
Veterans female -57 kg (1)
Class A (1)
Zenobia Godfrey Dosuza Leon Taekwondo Academy England England
Veterans male -58 kg (1)
Class A (1)
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Veterans male -68 kg (2)
Class A (2)
Eranji Olympio De Melo DaSilva JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
ISTA GURUNG Way TKD Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (2)
Class A (2)
Roger Gittens Chung Yong Taekwondo Academy England England
Winston John Chung Yong Taekwondo Academy England England