Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

NK SPARREN 2019

  • Tournament dates
  • 12 January 2019
  • Deadline
  • 6 January 2019
  • Competitors
  • 194 / Unlimited
  • Location
  • DEN HAAG
  • Netherlands Netherlands

Downloads

DRAWSHEETS SENIORS NK 2019DRAWSHEETS SENIORS NK 2019
NK 2019 DRAW JUNIORENNK 2019 DRAW JUNIOREN
NK SPARRING 2019NK SPARRING 2019

Results

RESULTATEN NK SPARREN 2019RESULTATEN NK SPARREN 2019
TEAM RESULTS NK SPARREN 2019TEAM RESULTS NK SPARREN 2019

Competitors (194)

Cadets female -33 kg (1)
Class A (1)
Leila El mahi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (2)
Class A (2)
Sarah Uzun Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Zerda Ciftci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (6)
Class A (6)
Britt Huber TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Eline de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Firdaous Bouisengaren Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jada van Wijngaarden Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
issrae sadni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class A (4)
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Melissa Versteeg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
maha Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (2)
Class A (2)
Jayda Possemis Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (2)
Class A (2)
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Rosali de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (3)
Class A (3)
Danisha van Weert Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yasmina Dahmane Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (2)
Class A (2)
Amy Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Levinety Stuivenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (5)
Class A (5)
Cherel Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Ines Khaldi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Isabella Ruiz Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Samuela de Boer Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Sharon Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (4)
Class A (4)
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Liyan Nienhuis Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Mohamed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (2)
Class A (2)
Riad Bouhmida Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Soufiane Chaim Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (2)
Class A (2)
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
hud Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (5)
Class A (5)
Jesse Van Vulpen TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Niek Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ramesh Eghbal MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Shivan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (5)
Class A (5)
Isak Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Olav Reigersberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Oubayd Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ranesh Laldjising Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (10)
Class A (10)
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Chris Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Dion Weidum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Joram Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sil Bols Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Xavier Molenaar Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Youssef Essakkati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (4)
Class A (4)
Hamza Karnahcen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jermaine Janssen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (2)
Class A (2)
Khalil Boudaamach Ata Olympic Netherlands Netherlands
Matthew Winkel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (4)
Class A (4)
Charaf Rech Chouk Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Gideon van Loon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Batah Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (3)
Class A (3)
Ilyas Idrissi SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Sam Brouwer Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (5)
Class A (5)
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Sidney De Vreede Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (4)
Class A (4)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (6)
Class A (6)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Robin van der Heide Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Thomas van Erven BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Younes Belguebli TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (8)
Class A (8)
Charaf El Yaagoubi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Luke Kooiker Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Maurice Hof Sidokwan Netherlands Netherlands
Rick Verhoeven Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ted Brilhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
mohamed amin benamar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (3)
Class A (3)
Amin Oulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohaned Njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Salah Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (3)
Class A (3)
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Michael Tull ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Tom van den Enden Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (4)
Class A (4)
Andrea Michels Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Aya Bouhmida Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jayda Brown BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Nisrine Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class A (3)
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
boutaina Itzari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (1)
Class A (1)
sarah mouch Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (3)
Class A (3)
Jade Weidum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Malou Suprijatna Ukon Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Soumia Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (4)
Class A (4)
Bluma Hazenberg Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Daphne Moguella Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Halima Mounir ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Noa Ijspeerd Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (5)
Class A (5)
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Nisrine Lamnadi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Tessa van de Sande BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (3)
Class A (3)
Floor Versteeg Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sarah Doornekamp Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
K44 male -61 kg (1)
Class A (1)
Freek Hermes Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Anviti Ashita Ata Olympic Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Oumaima Taghnaouti Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kimberly Elize Roch Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
ezgi Eraslan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
Hajar Amlal TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (5)
Class A (5)
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lydia Louter Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rosalie de Jong Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Samirah Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (2)
Class A (2)
Bodine Schoenmakers Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Gennavive Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (5)
Class A (5)
Donna Bosland Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Lotte Kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nisrine Lamnadi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (2)
Class A (2)
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Samantha Boomsma Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
nina meppelaar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (4)
Class A (4)
Edgar Liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Zura Isebiya Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (6)
Class A (6)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Oscar Smeets Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (10)
Class A (10)
David Muresan Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Fernando Cazarez Marquez Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Fouad Kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jourde Klaber Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sohail mamadany Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (8)
Class A (8)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Melvin Priest Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ted Brilhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Zahyon Klaber Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Zakaria Benziane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (5)
Class A (5)
Houcine Zaouia Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Mory Cisse Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Salah Kassar Hwa-Rang Dragon Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (7)
Class A (7)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Chiel Nijhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Toon Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (5)
Class A (5)
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Patrick Jonker Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (1)
Class A (1)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
Carlo van Leeuwen Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands