Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

UZBEKISTAN JUNIOR NATIONAL CHAMPIONSHIPS 2018

  • Tournament dates
  • 28 November 2018
  • 29 November 2018
  • 30 November 2018
  • Deadline
  • 21 November 2018
  • Competitors
  • 525 / 600
  • Location
  • TASHKENT
  • Uzbekistan Uzbekistan

Downloads

Draw Day 1Draw Day 1
Draw Day 2Draw Day 2
Draw Day 3Draw Day 3

Results

Result 3Result 3
Result 1Result 1
Results Day1Results Day1
Result 2Result 2
Results Day2Results Day2
Results Day3Results Day3

Competitors (525)

Juniors male -45 kg (39)
Class A (39)
AHRORBEK ASQARALIEV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdullayev Khudaynazar Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Abduvosiqov Abubakir Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Ibragimov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Aybek Abdirazakov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Aziz Arziyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Toshtemirov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Begzod Xudaynazarov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Bekhzod Amrilloyev Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Bekzod Ergashev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
DILMUROD SHODIKULOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Danil Kim Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Diyorbek Turotov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Uktamov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Tursunboev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Fahriyor Fahriddinov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Hudayberdiev Jahongir UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Islombek Rajabov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Kholmurodov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Javoxir Berdibekov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Ulugov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Khikmatov Jasur Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadali Muxtorxonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
NURIDDIN JAMOLDINOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
O`KTAMALI KARIMBERDIEV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Olovutdin Qahhorov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Quziyev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
RAVSHANJONI NASIMIY Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SHohruh Dehkonov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Arziyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Anarbayev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Sandibek Tajbagambetov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Shakhrizot Gadoyev Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sharifiddin Orzuev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Shoxrux Ergashev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sirojiddin Sobirov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Tohir Aslanov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Ulugbek Mardonov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Xojiakbar Boboraxmatov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -48 kg (44)
Class A (44)
Asadbek Hasanbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Karimov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Atabek Jenisbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Azim Mamarasulov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizjon Uktamov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
BEHRUZ TEMIROV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Botirhon Ikromov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Davronbek Begimov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilshodjon Aliyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyorbek Ne`matullayev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Farrux Ravshanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Fayozbek Gulomov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Fazliddin Saidumarov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Foziljon Qodirov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Murodullaev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongirxon Umarxonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Jumanazarov Abduaziz Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
KHUDOYBERDI ABDULLAEV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Khaytboev Talanbek Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Komron Toxirov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MIRZABEK MUKHTOROV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Mansur Ravshanov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Mansur Saxobiddinov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Odiljon Xoshimov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Omonjon Otajonov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Payrav Bokhiev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Rahmonjon Sharofjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruslanbek Abdiramanov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
SANJAR ERKINOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
SARDOR MAMUROV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SHAXZOD TOLIBOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SHOHJAHON NUMONJONOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Sardor Kozimov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Shakhzod Ibragimov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sherdorbek Magemedvaliev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohjahon Kenjayev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Temurbek Dexqonov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Turaev Amirbek UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Ulugbek Tursunov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Umidjon Ermonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
XURSHID DAVRONOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Yunus Atamuradov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Zafar Samadov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Zokhidjon Salimov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -51 kg (42)
Class A (42)
ABUBAKR GANIJONOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Abrorjon Abduvakhobov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Dadajonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Ahmedov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Alinazarov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Bekchanov Sardor Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Chori Sheraliev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Doston Xoshimov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Elbek Elmurodov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
FIRDAVS TOIROV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Fazliddin Muhammadiyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
HUSANBOY OLIMJONOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Hojiahmad Holmirzaev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Humoyun Jaloldinov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibrokhimjon Toshtemirov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
JONIBEK BOBOMIRZAEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Erkinov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Javlon Shuhratov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Javokhir Ismoilov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Javoxir Obidjanov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Joxongir Turgunov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
MEKHROJ MUKHTOROV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
MUHAMMADBOBUR JALOLIDDINOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
MUKHAMMADALI MAVLONOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Mirjalol Ergashaliev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mirodilla Hikmatullaev Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mirzoxid Yusufov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Muzafar Mirsaidov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Nurislom Qurbonov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Ogabek Juraev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Olimov Asadbek Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Oybek Movzirov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Rakhmonberdiev Azizbek UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Rasul Shinibaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Ruslan Rustamov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Muxtarov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Sardorbek Soliyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sherbek Razzoqov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Sirojbek Kholiyev ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Sunnat Tursunov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Suxrob Toshtemirov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Xusainbek Saatbayev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -55 kg (36)
Class A (36)
AZIMJON QOBILOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Abror Abrayqulov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Abubakir Musaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Alisher Shomurodov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Alisher Ravshanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Alisher Sadikov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Asadmirzo Abdufattoyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Azamat Abdirasuliev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
BEKZODBEK TASLIMOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Bobomurodov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Normatov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Donyor Yuldashev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Elmurod Baxriyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Faryozbek Abdujabborov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Fathulla Islomov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Firdavs Rustamov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibratjon Zoxirjonov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Inomov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Komiljonov Muhammadayubhon Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muxammed Sadullaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Naimjon Negmatov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Nazar Ganiyev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Qosimhojiev Najmiddin UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
RADJABALI RADJABALI-ZODA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Rashidov Ulugbek UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
SHERZOD ISMOILOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Ermuhammedov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sardor Xoshimov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayidburhon Umarhonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sodiqjon Naimov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Solohiddin Muhtarov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Timur Iksanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Umid Sultanov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Usmon Xasanov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Xurshid Ahatullaev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
ZIYODULLA DJABBOROV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -59 kg (37)
Class A (37)
ALIJON JALOLOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdulla Madyrov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Abdullox Sidikov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Akbarjon Alijonov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Akbarshoh Abdullazoda ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Amirbek Qahhorov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Xolbutaev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Asliddin Mamatraimov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Abdujabborov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
BEKZODJON ZAYNIEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Bekzod Imomqulov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Bexruzbek Isaev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Bohodir Mirzaboyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyorbek Tuhliboyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Xolisboev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
E'zozbek Olimov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Faridun Shodiboev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Farrux Ummatov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ikramov Ravshan Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ismoiljon Mirzamaxmudov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Izzatillo Mirpatullayev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
JURABEK TOLIBOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaloliddin Shamsiddinov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamoliddin Norboev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Hasanov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasur Saydullaev Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MAMURJON ABDURAIMOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Medeu Abatov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Mirbabur Muratbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Murodjon Makhkamov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
OTABEK SULTONALIYEV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Olimjon Tohirov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
QOBILJON YIGITALIYEV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
SHOKHRUKH AKHTAMOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayidjon Sobirov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sherdor Arslonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Toxtaev Abdukarim Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -63 kg (34)
Class A (34)
ABDULAZIZ KHAMIDULLAEV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
ANVAR ALIEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Abduqodir Xujayarov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Abdurasul Axmadjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Akram Avazov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Alimardon Erkaboyev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Yaumutbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Ibroximov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Quvondiqov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Azizxon Raximov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Botir Zokirov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyorbek Fayzullaev ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Diyorbek Rajabboyev Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Elshinbek Sottiev Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
FARRUKH ISMATULLAEV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
FIRDAVS QOSIMOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
G`ayratjon Ne`matjonov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamol Yuldoshev Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juraev Shahzod UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
KILICHBEK KHAKIMOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Madolimjon Tursunaliyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mukhammadyusuf Khudoyberdiyev ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Oleg Tay Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Tokhirov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Otkirbek Salimov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Pulatov Zafar Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Qosim Qodirov Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Ramziddin Rasulberdiyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
SAIDISLOM ABDURAKHMANIV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Yusupbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Sanjar Jumanazarov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Shokhrukh Sultonov ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Shoyadbek Akramov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Turg'un Jo'rayev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -68 kg (24)
Class A (24)
ABDURAKHIM USMONOV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadbek Sharofiddinov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Azizbek Abduqodirov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
DALERJON DAVRONOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Doniyorbek Anarkulov Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Doston Tojiboyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Dostonbek Khosilbekov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Ikrom O'ktmov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Boymurodov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Jumaboyev Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaxongir Juraev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Jaysunov Jasur UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Jonibek Sherqulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Jorabek Khamidov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Jumabayev Humayun Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxriddin Imomnazarov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Najimov Muhammadali Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Nuriddin Abdullaev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Nurmuxxamad Xurammov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Qarasay Moldabaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Shermuhammad Tojaliyev Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohrux Jumayev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Sultanov Shermat Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Tojiddin Samiyev Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -73 kg (16)
Class A (16)
Abdullox Aligavxarov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdurahmon Hayitov Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Alisher Kudratillaev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Asadullo Obidov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Asil Sayidov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Davlat Yuldashev Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Ergashboy Yuldashev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Husniddin Muxamedkulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Ilnur Nagimov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Iskandar Anarbayev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Jahongir Jo'raboyev Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Javohir Farhodov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mavlon Tuxtasinov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadali Turguntoshev Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhammadali Saidov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Nurseyit Pirjanov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -78 kg (13)
Class A (13)
ABDULAZIZ MAKHMUDOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
AKOBIR NASILLOYEV Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Asilbek Rizvonov Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Bunyodbek Xojabaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Hamidilloxon Botirov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
IBROKHIMKHON SAMADKHONOV Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamoldin Ahmedov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Maqsud Boymatov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Marat Mavlonov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Nozimjon Umarov Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Sardar Qalbaev Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Suxrob Shafiev SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Xusniddin Nomozov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male +78 kg (15)
Class A (15)
Amirbek Matniyazov Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Bobur Orziqulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
DIYORJON FAZLIDDINOV Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Ibrat Choriyev Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Jamshid Zoxidov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Javlonbek Sunnatulloyev ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Khumoyun Bolbekov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Komiljon Xoshimjonov Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Komoliddin Haitboyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Norakbar Baxromov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Nurlan Serikbayev ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Otabek Ortiqboyev Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruslan Abdusaidov SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Samandar Xazratqulov Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Shohruh Abdusalomov Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -42 kg (30)
Class A (30)
Anastasiya Globa Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Aysanem Qozibaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Damira Qodirqulova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
FOTIMA RAJABOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Fotima Tojimatova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulbegim Mamarijapova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Gulira`no Abdulhakimova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulizora Abdullajonov Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Iroda Umirzakova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Kadamova Gulzoda Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Kamola Abdukahhorova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Khudayberganova Hamida Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Liyana Kim Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MUSHTARIY SADIKJANOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahliyohon Kozimjonova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Marjona Xurramova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Mehriban Muratova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Moxira Abdukarimova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhlisa Ergasheva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Munisa Karimova Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Munisaxon Ismoilova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Roziya Sharobiddinova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Ruxsorabegim Azimbekova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sabina Qaxramonova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Sadullayeva Asaloy Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Musabayeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahnoza Zaripbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
TATYANA TSOY Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
ZARNIGOR KHUSNIDDINOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuxra Toshboyeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -44 kg (23)
Class A (23)
Roziya Mansurova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Aziza Mustofoyeva Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilnozahon Yunusaliyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilorom Odilova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Guldona Ismatullaeva Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Kamola Ismatova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Madina Abdukahhorova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinabonu Muhammadsoliyeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinabonu Salieva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Mashxura Axmadjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Mohinabonu Axadova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mohlaroyim Abdujabborova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Nargiza Qutlimuratova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Otanazarova Charos Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Ozoda Fayzullayeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Pokiza Turgunova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Rahimberganova Sevara Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
SEVINCHKHON MUKHAMMADJONOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Qurbonova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Urozxol Xudoyshukurova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Xurshida Anarova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Zarnigor Quzibekova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuxra Tojimatova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -46 kg (27)
Class A (27)
Dilnura Baxtiyorova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Dinora Abdujalilova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Ezoza Maxmudova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Gulnoza Mahmudjonova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Hurliman Baymuratova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Kamola Doniyorova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
MUMTOZBEGIM KHALILOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Maftuna Olimjonova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Mohichehra Odilova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Mohinurbegim Azamjonova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Munisa Maxmudova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Muqaddas Aliqulova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Nozima Xolmuxammedova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
OLTINOY ISROILOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Odina Dexqonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Otayeva Sevinch Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Pokiza Pulatova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
RUKHANGIZ IKROMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinozhon Ismoilova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevara Nabijonova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Shaxina Amandavlatova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Shaxnozabonu Gofurova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Tursunova Rahshona UZBEKISTAN JUNIOR TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Ugiloy Rahmonaliyev Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Zarina Nuralieva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Zarinabonu Gofurjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Zorxol Jonqobilova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -49 kg (32)
Class A (32)
Ekaterina Kryukova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Pokiza Tohirova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
AMIRA YUNUSOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
Abdullayeva Gulbadan Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Barno Alaminova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Begoyim Saidova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
DILNOZA SHARIPOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilnora Mavlonkulova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilsafo Jabborova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Dunyobegim Rustambekova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Fotima Eshpulatova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
HURSHIDA OTAMIRZAEVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Kodirova Shoira Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Kuzibayeva Zahro Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
MAFTUNA TIMUROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Madina Ismatullaeva Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Maftuna Mamatazizova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Malika Oqmirzayeva Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Marvaridbonu Jumaeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Mukhlisa Sindarova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Nilufar To'raeva Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Parizoda Turaqulova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sadoqat Yo`lchiyeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sarvinoz Egamnazarova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Sevinch Salimova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Shaxina Kucharova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
TABASSUM SHOYIZOKOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
UGILOY DULANBOYEVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
UMIDAKHON KHASANOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Umida Fayzullaeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Umida Abdumannopova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Zuhra Eshpulatova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -52 kg (31)
Class A (31)
Madina Mirabzalova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Asalhon Xujaniyozova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
DILFUZA MUTALIBOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Dilshoda Karimjonova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Durdona Isakulova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Elnara Shirinova ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Farangiz Ibragimova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Fotima Kholmirzayeva Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Guljaxon Jumaeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Gulrux Tursunova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Humora Odilova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Kurbanbayeva Saida Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
MADINA ABILKHAIROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
MADINA Rahmatullaeva Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MUNIRAKHON IBRAGIMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Madina Tursunova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Maftuna Safarmatova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mahbuba Xasanova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Mohimbonu Bektorayeva Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Munisa Abduraxmanova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Muslima Uzoqova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Nargiza Axtamova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Nazira Tojiyeva Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Odinaxon Jahongirova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
SHAXZODA NARZIMURODOVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SITORA DONIYOROVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sabira Netbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Shaxzada Jumatova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Sitora Husanova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Sitora Baxromx Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Umida Seytekova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -55 kg (20)
Class A (20)
Barnokhon Karimova ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Diana Arginbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Dilnura Muhammadova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Feruza Hujamova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Jasmin Baykova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MEKHRIBON JUMAEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Madina Holiqova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Maftuna Yoqubova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Mardona Alikulova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mehriniso Muhammadjonova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Moxinur Xamidova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Muhlisa Alimahamatova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Nazokat Yusupova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Nozima Jurayeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Ozoda Sobirjonova ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Polvonnazarova Saida Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Sabrina Dovurova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahzoda Choriyeva SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
ZIYODAKHON JURAKHONOVA Namangan Region Uzbekistan Uzbekistan
Zulhumor Ahmadjonova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -59 kg (18)
Class A (18)
Ahmedova Onagul Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Alimova Kamolat Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Altinay Qalbayeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Aziza Eshonqulova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Aziza Poyanova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Dildora Mamatova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Elnara Negmatulina Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Fazilat Otamurodova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
GULHAYO JURAYEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Jumabyeva Mashhura Xorazm Region Uzbekistan Uzbekistan
Lydmila Popova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
MEKHRANGIZ IKROMOVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Madinabonu Alimova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Mariyam Tashmuhammedova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Ozoda Abdullayeva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahzoda Quvondiqova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Umida Mirzaboyeva Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Zarinabonu Irgasheva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -63 kg (15)
Class A (15)
Sevinch Shokirova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Aysanem Maulenbergenova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Dieyora Gofforxojaeva Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Feruza Sadiqova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Jahona Turdaliyeva Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Mohinur Izzatova Navoiy Region Uzbekistan Uzbekistan
Mohlaroy Ulughodjaeva Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Muxlisa Xurramova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Ozoda Xudoyberdiyeva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ramuza Jangabaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Rozixon Mominova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Rukhsora Rakhmatova Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Shahzoda Sharipova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Violetta Lim Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Xurshida Turabaeva Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -68 kg (16)
Class A (16)
Aqida Karimjonova ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Dinara Askarova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyana Vyazenkova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Diyora Bozorova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Diyora Xudoykulova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Feruza Tulqinova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Gulmira Daminova Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Iroda Mirtadjiyeva ROZC Uzbekistan Uzbekistan
Madina Sayidgofurova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Madina Raimova Tashkent Region Uzbekistan Uzbekistan
Parvina Karimova Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Rayxona Maxammadiyeva Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
SAODATBEGIM ALIEVA Samarqand Region Uzbekistan Uzbekistan
SITORA ERGASHEVA Bukhara Region Uzbekistan Uzbekistan
Sorahon Abdumalikova Andijan Region Uzbekistan Uzbekistan
Yana Lee Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female +68 kg (13)
Class A (13)
Gulbaxor Baratova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Madina Eminova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Malika Ravshanova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Mutabar Nomozova Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan
Nodira Omonova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
O'g'iloy Axmedova Qashqadaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Ozodxon Azamova Fergana Region Uzbekistan Uzbekistan
Sanam Ergasheva Sirdaryo Region Uzbekistan Uzbekistan
Sayora Jalgasbaeva Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Shahrizoda Uralova Djizak Region Uzbekistan Uzbekistan
Tabassum Usmanova Karakalpakstan Uzbekistan Uzbekistan
Xusnora Norquchqorova SURXONDARYO TEAM Uzbekistan Uzbekistan
Zuxra Tursunboyeva Tashkent City Uzbekistan Uzbekistan