Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Internationaler Becketal Cup 2019

  • Tournament dates
  • 4 May 2019
  • Deadline
  • 29 April 2019
  • Competitors
  • 276 / 350
  • Location
  • Gummersbach
  • Germany Germany

Downloads

Internationaler Becketal Cup 2019Internationaler Becketal Cup 2019

Results

Becketal Cup 2019 EinzelplatzwertungBecketal Cup 2019 Einzelplatzwertung
Becketal Cup 2019 TeamwertungBecketal Cup 2019 Teamwertung
Becketal Cup 2019 Pool ListenBecketal Cup 2019 Pool Listen

Competitors (276)

Juniors D female -22 kg (1)
Class II (1)
Melisa Yor Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (1)
Class II (1)
Maja Alfes Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class II (1)
Angelina Stang Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (2)
Class II (2)
Ardita Zendeli TKD GLADBECK Germany Germany
Esila Kalafat TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -24 kg (1)
Class II (1)
Zisis Evdokiou Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (6)
Class II (6)
Ali Goekay TV Becketal Germany Germany
Aziz Sueleyman TuB Bocholt Germany Germany
Domenico Di Rosa Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Jerome Ivo Matic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Tayler Buettgenbach WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Valerio Spano Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -29 kg (1)
Class II (1)
Vincent Nestorova Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -32 kg (1)
Class II (1)
Muhammed Olcay Mutlu Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors C female -27 kg (8)
Class I (3)
Emira -Nur Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Hafsa Gezer TuB Bocholt Germany Germany
Ronja Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (5)
Joy van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Lesley Prinz TV Becketal Germany Germany
Madita Petermann Velberter SG Germany Germany
Sophia Krieger TV Becketal Germany Germany
Tuana Okutan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C female -29 kg (4)
Class II (4)
Emelina Mejric WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Raneem ALghazawi Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
Reyyan Cenkiz KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Talia Elmas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (5)
Class II (5)
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
KUBRA ERBAY TKD GLADBECK Germany Germany
Madita Rudolph VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Rodayna Zouhri Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Selin Postorivo Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -35 kg (4)
Class I (3)
Dina Kamandi Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Melina Schneider TV Becketal Germany Germany
SUMEYYA USTUNDAG TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Emilia Brilz Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -39 kg (2)
Class I (1)
Anastasia Leytes Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Betuel Goekay TV Becketal Germany Germany
Juniors C female -43 kg (3)
Class II (3)
Jana Gruber TV Becketal Germany Germany
Julina Sachs Velberter SG Germany Germany
Leen Alabsi Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
Juniors C male -27 kg (4)
Class I (1)
Hazar Keskin Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Class II (3)
Claudio Miligescu Leopard Lengerich Germany Germany
Ensar Ozmen Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Keith Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Juniors C male -29 kg (6)
Class I (1)
Apostolos Tsiolis WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (5)
Arda Kahraman TKD GLADBECK Germany Germany
Etka Arslan KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Fabian Fischer VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Marius Halunga Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Mirza Efe Yueksel WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -32 kg (7)
Class I (1)
Muhammed Ammar Ay Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (6)
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Efe Uenal TV Becketal Germany Germany
Ehsan Gholami Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Muhammed Efe Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Noel Polednik Velberter SG Germany Germany
Yassien Al Mehdawi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -35 kg (6)
Class I (2)
Ahmad Masri Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (4)
Atalay Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Daniel Tatonin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Talha Goegercin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Yasin Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -39 kg (5)
Class I (2)
Aslan Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Yahya Zaanin Sultans e.V. Germany Germany
Class II (3)
Jan Hofmann Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
Leonardo Augustin Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
S Mirzaliyev Musado Luenen e.V. Germany Germany
Juniors C male -43 kg (4)
Class I (2)
Fynn Luca Bube Chung Gun Hammersbach Germany Germany
ILJA REMPEL TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Adam El Haj Khalil TuB Bocholt Germany Germany
Ben Alfes Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Juniors C male -47 kg (1)
Class II (1)
Emir Harbelioglu TV Becketal Germany Germany
Juniors B female -33 kg (2)
Class II (2)
Jezda Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sasha BRICTEUX TKD_VISE Belgium Belgium
Juniors B female -37 kg (2)
Class II (2)
Rueveyda Atakli Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Tuana Dogan KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors B female -41 kg (10)
Class I (4)
Aleyna Gumus WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Edanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Nurselin Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Suheda Yavuz TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (6)
Agapi Panailidou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ayleen Sudami TV Becketal Germany Germany
Franka Fei Hofmann TSG Blau-Gold Giessen e.V. Germany Germany
Katharina Schmiedt Fight Academy Sylwester Germany Germany
Osna Heidari Judo Club Schiefbahn Germany Germany
Serin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -44 kg (3)
Class I (2)
Jana Naujoks Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (1)
Ilayda Kurkac Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -47 kg (6)
Class I (2)
Ela Macit TuB Bocholt Germany Germany
Meryem Irem Gezer TuB Bocholt Germany Germany
Class II (4)
Aleyna Yanaz TV Becketal Germany Germany
Alisa Goegercin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Kaoutar Fannan Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mayleen Haubrock Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -51 kg (3)
Class II (3)
Anastasia Vassiliadou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Angelina Mueller Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
TUANA YEGINER TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors B female -55 kg (1)
Class I (1)
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors B female -59 kg (1)
Class I (1)
Melika Torky Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors B female +59 kg (4)
Class I (3)
ELA SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Elisa Hartmann DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Mariana Hartmann DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Class II (1)
Tuana Colakoglu Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male -33 kg (6)
Class I (3)
Fl?vio Spano Velberter SG Germany Germany
LUIS STIEBER TKD GLADBECK Germany Germany
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (3)
Angelos Kouvaras Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Arda- Kaan Akyol Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Malik Eksi KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (7)
Class I (3)
Laurenz Braun VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Luka Lukic Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Muhammed Mirac Cetin Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Bartek Lamasz Fight Academy Sylwester Germany Germany
Cavansir Mirzaliyev Musado Luenen e.V. Germany Germany
Kamil Cenkiz KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Zikrulloh Akramov Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors B male -41 kg (8)
Class I (2)
Emre Cavusman TuB Bocholt Germany Germany
Omer Yoruk Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (6)
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Emir-Hossein Dosti KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Finn Prawitt VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Luke Brink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sipan Hawery DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Timo Reiter Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors B male -45 kg (9)
Class I (6)
ATAKAN ERBAY TKD GLADBECK Germany Germany
Ibrahim El Quarroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Justin Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Justin Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Phil Spiegelhoff TuB Bocholt Germany Germany
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class II (3)
Aiman Zouhri Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Mahsen Gholami Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Shukrulloh Akramov Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors B male -49 kg (4)
Class I (2)
ARDIT ZENDELI TKD GLADBECK Germany Germany
Mohamad El-Haj-Khalil TuB Bocholt Germany Germany
Class II (2)
Deniz Harbelioglu TV Becketal Germany Germany
Emircan Baykan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male -53 kg (3)
Class I (1)
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Danny J DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Jamal Dawoud Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Juniors B male -57 kg (2)
Class II (2)
Navid Mortaza KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Samed Karatas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors B male -61 kg (2)
Class I (2)
Alyamin Samani Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Marc Schneider TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -65 kg (1)
Class II (1)
Alae Edine Najih Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male +65 kg (1)
Class I (1)
ARMEND BAJRAMALI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female -44 kg (1)
Class I (1)
Asli Karbuzoglu Sultans e.V. Germany Germany
Juniors A female -46 kg (2)
Class I (2)
Selen Aydemir Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Selin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (3)
Class I (1)
Selin Karaoglan Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Jana Prawitt VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Yusra Yoruk Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A female -52 kg (3)
Class I (2)
Madelief Vonck Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
salma barni ass bouragreg maali Morocco Morocco
Class II (1)
Selin Yildirim Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (8)
Class I (6)
Aleyna Akcaalan TKD GLADBECK Germany Germany
Aysel Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cieslak Julia Sportschule Schültke Germany Germany
Indi Rozema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Jessie Vorderman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seyma Elife Gezer TuB Bocholt Germany Germany
Class II (2)
Mahnaz Gholami Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Mihaela Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (10)
Class I (5)
Eline Op de Locht AC GE WE WELLEN Belgium Belgium
Halenur Demirtas Sultans e.V. Germany Germany
Jana Jungbluth VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Kim Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Nur Ari Sultans e.V. Germany Germany
Class II (5)
C Schwalbach Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Lea Beutling Leopard Lengerich Germany Germany
Leandra Wagner Leopard Lengerich Germany Germany
Luisa Marie Quack Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Sophie Piazza VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors A female -63 kg (1)
Class II (1)
Aylin Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female +68 kg (4)
Class I (2)
Famke Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ilayda Karadag Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Aleyna Uenal TV Becketal Germany Germany
Sude Ceylan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors A male -45 kg (1)
Class I (1)
Hamza Rovio Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (1)
Class I (1)
KAAN NEDIM YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -51 kg (4)
Class I (2)
Damian Van Duivenbode Sidokwan Netherlands Netherlands
Roman Rotgang Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (2)
Eren Barut Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Ommed Naqibi KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (3)
Class I (3)
Chris Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Luca Shu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Metehan Kaya Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (7)
Class I (5)
Cemal Turp Sultans e.V. Germany Germany
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Noah Buch Leopard Lengerich Germany Germany
Yassin El Quarroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
oussama rami A.N.I.S.S.T Morocco Morocco
Class II (2)
Hasan Tawakoli KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Mahmoud Mahmoud Taekwondo Team Wuppertal Germany Germany
Juniors A male -63 kg (2)
Class I (1)
Robin van der Heide Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class II (1)
HASSAN HASHEMI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -68 kg (5)
Class I (4)
H Zor Sultans e.V. Germany Germany
Maurice Hof Sidokwan Netherlands Netherlands
Taha Unverdi Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Wessel William Wassink DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Class II (1)
Steven Franke BSV Witten Germany Germany
Juniors A male -73 kg (2)
Class I (2)
Nils Johannaber Leopard Lengerich Germany Germany
Semih Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (3)
Class I (3)
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Luca Stroscher Musado Luenen e.V. Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Seniors female -53 kg (4)
Class I (4)
Amy Thior Pikine Taekwondo Club Senegal Senegal
Esmanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Jana Schulte -Loh Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Katharina Ramm Leopard Lengerich Germany Germany
Seniors female -57 kg (6)
Class I (3)
Lydia Louter Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
MARY WANJIRU MURIU Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Mona Afsharian Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (3)
Emily Michelswirth Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Isabelle Giefer DJK RSC Essen e.V. / TKD Germany Germany
Stella Schmidt TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors female -62 kg (9)
Class I (8)
Alina Przygoda TSC Gladbeck Germany Germany
Anna Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Anna Lena Bube Chung Gun Hammersbach Germany Germany
Dilara Uebele Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
LILIAN MUTHONI KARIGO Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Sina Allkemper TSC Gladbeck Germany Germany
Tessa Bertelsmeier Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
dikra khafif ass bouragreg maali Morocco Morocco
Class II (1)
Francesca Merz TSG Blau-Gold Giessen e.V. Germany Germany
Seniors female +73 kg (4)
Class I (4)
Lotte Kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Maaike Smit Sidokwan Netherlands Netherlands
Samantha Boomsma Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sarah Di Sinno Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -54 kg (5)
Class I (3)
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
PETER WAIHARO MUCHIRI Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
ZABI AHMADI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Abidar Mohamed ASSOCIATION SOMOUD GEULMIM TKD Morocco Morocco
Hassan Ayubi Aslan Taekwondo Wesseling e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (7)
Class I (6)
Alex Kotiagin BSV Witten Germany Germany
COLLINS MUNENE MUTUMA Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
HAMZA YAVUZ TKD GLADBECK Germany Germany
Purya Torky Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
said ameur ass bouragreg maali Morocco Morocco
Class II (1)
Asad Ghaffari KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (5)
Class I (5)
MAAOUI SADDEM Associations Achbel Sidi el Heni Tunisia Tunisia
Morteza Suleymani Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Pape Alphonse Ndao Pikine Taekwondo Club Senegal Senegal
SERIGNE ABDOUL KHADIR MBOW Team MBOUP Senegal Senegal
Sipan Youssef Taekwondo Team Wuppertal Germany Germany
Seniors male -68 kg (8)
Class I (4)
Benjamin Symalla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Mohammad Aref Jahfari Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Syed Zaheer Shah KYUNGHEE TAEKWONDO ACADEMY Pakistan Pakistan
Vladimir Domnin Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (4)
David Schage Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Pablo Hoefer TSG Blau-Gold Giessen e.V. Germany Germany
Samiullah Alikhil KAHRAMANLAR - Die Bruehler Helden e.V. Germany Germany
Taylan Singh AC GE WE WELLEN Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (8)
Class I (7)
DANIEL NJOROGE NDUATI Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Emrecan Kasapci Sultans e.V. Germany Germany
Papa mamadou Ndao PIKINE TAEKWONDO CLUB Senegal Senegal
SERGIO HORNIK TKD GLADBECK Germany Germany
SERIGNE ABDOU KHADIR MBOW Team MBOUP Senegal Senegal
Serigne abdou khadir Mbow Team MBOUP Senegal Senegal
mohammad ruomieh Taekwondo Center Duisburg Germany Germany
Class II (1)
Abdelhakim Lahchiri Stars de demain Morocco Morocco
Seniors male -80 kg (4)
Class I (4)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Nils Schlott Olympic Taekwondo Luenen e. V. Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
SERIGNE ABDOUL KHADIR MBOW Team MBOUP Senegal Senegal
Seniors male -87 kg (5)
Class I (5)
ALEX NAIBEI SIMOTWO Kariokor School of Martial Arts Kenya Kenya
Carl Hanno Sancken Musado Luenen e.V. Germany Germany
Florian Frentzel DJK Sportfreunde 97/30 Lowick e.v Germany Germany
Hicham Ouchen Stars de demain Morocco Morocco
Niklas Pierick Taekwondo Team Muensterland Germany Germany
Seniors male +87 kg (3)
Class I (3)
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Saliou Diouf YAKAR Senegal Senegal
Vadim Renje Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany