Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Internationaler Bonsai Cup 2011

  • Tournament dates
  • 24 September 2011
  • Deadline
  • 17 September 2011
  • Competitors
  • 484 / Unlimited
  • Location
  • Gausstrasse
  • 53125
  • Bonn
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (484)

Juniors D female -22 kg (2)
Class II (2)
Chantal Merz TC Han Kook Bad Kreuznach e.V. Germany Germany
Jil Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Lena Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class II (1)
Selin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (3)
Class II (3)
Fiorella Kosiba Velberter SG Germany Germany
Melike Erdem Velberter SG Germany Germany
Sasja van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors D female -32 kg (3)
Class II (3)
Alia Otlik Velberter SG Germany Germany
Elif Uludag TC Han Kook Bad Kreuznach e.V. Germany Germany
Emilie Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Juniors D female -35 kg (2)
Class II (2)
Jana Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Yasmin Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors D female -38 kg (2)
Class II (2)
Ceren Amstadt Velberter SG Germany Germany
Iman Khouya Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -22 kg (4)
Class II (4)
Csongor Szekely Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Daniel Gert TKD Club Andernach Germany Germany
EFEHAN AlTINDAG Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Sami Khattib Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Juniors D male -24 kg (6)
Class II (6)
Denis Malgin TKD Club Andernach Germany Germany
Dennis Przybisch TKD Swisttal Germany Germany
Karl Voigt Sportschule Schültke Germany Germany
Lars-Felix Schäfer Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Leon KampL Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Lion Schoepe T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (3)
Class II (3)
Daniel Freiberger TKD Club Andernach Germany Germany
Lukas Aschurow TKD Club Andernach Germany Germany
Tayfun Peksoy Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors D male -29 kg (6)
Class I (1)
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (5)
Dominic Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Filip Sajner Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Joni Rexhepaj Musado Alsdorf Germany Germany
Josua Thünemann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Tuncay Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (4)
Class II (4)
Marcel Wacker TC Han Kook Bad Kreuznach e.V. Germany Germany
Maurice Teske TUS Stockum Germany Germany
Maximilian Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Sam Rau TIGER ACADEMY Germany Germany
Juniors D male -35 kg (2)
Class I (1)
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (1)
Justin Sturm TKD Swisttal Germany Germany
Juniors D male -38 kg (1)
Class II (1)
Kerem Uludag TC Han Kook Bad Kreuznach e.V. Germany Germany
Juniors D male -45 kg (1)
Class II (1)
David Kähm TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C female -26 kg (4)
Class II (4)
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Sara Khattibova Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Sophie Stoiber TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C female -28 kg (7)
Class II (7)
Angel Podevijn koryo moorsel Belgium Belgium
Deborah Br?unig Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Havanur Coban Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Kyra Eich TKD Swisttal Germany Germany
Marie Wagenfeld TKD Swisttal Germany Germany
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Tina Thiebel SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Juniors C female -30 kg (9)
Class I (2)
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Lea Hölz TKD Swisttal Germany Germany
Class II (7)
Amanda Aßmus TG Nettetal Germany Germany
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Ece Hassanoglu TUS Stockum Germany Germany
Julia Kolesnicenko TKD Club Andernach Germany Germany
Romina Klenner Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Saskia Erlenkötter SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Svenja Sarita Koch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (4)
Class I (1)
Alice Gehrmann Velberter SG Germany Germany
Class II (3)
Barbora Vostarkova Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Sarah Khalaf Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tiffany Devilers TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Juniors C female -35 kg (7)
Class I (3)
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Lea Armenise Velberter SG Germany Germany
Zainap Khouya Velberter SG Germany Germany
Class II (4)
Beyza Isik GSV Porz e.V. Germany Germany
Eslem Tunc Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Jacqueline Engel Taekwondo PST Trier Germany Germany
Valeria Kondratenko TKD Club Andernach Germany Germany
Juniors C female -38 kg (4)
Class I (2)
Demi Meijer Yul-Kok Netherlands Netherlands
Maryam Khouja Velberter SG Germany Germany
Class II (2)
Fundaela Sen TV Becketal Germany Germany
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -41 kg (7)
Class I (3)
Ece Poyraz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Jessika Ritzka Velberter SG Germany Germany
Ronja Baier TKD Swisttal Germany Germany
Class II (4)
Celine Kessel TC Han Kook Bad Kreuznach e.V. Germany Germany
Dilan Ceylan TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Rika Baulig TKD Club Andernach Germany Germany
Sena Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -45 kg (4)
Class I (1)
Ilknur Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (3)
Carina Sturm TKD Swisttal Germany Germany
Jennifer Firsov TKD Club Andernach Germany Germany
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -49 kg (1)
Class II (1)
Chiara Aloi Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors C female -53 kg (1)
Class II (1)
Rabea Sabotic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -57 kg (2)
Class II (2)
Merve Erdem Velberter SG Germany Germany
Viktoria Schnell TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C female +57 kg (1)
Class II (1)
Catherine Brose Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors C male -26 kg (10)
Class I (1)
Frederik Emil Olsen Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Class II (9)
Angelo Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
David Schmidt Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Ilyas Hussain Hadri Taekwondo England England
Jaeson Biegota TUS Stockum Germany Germany
Justin-Leon Buller TKD Club Andernach Germany Germany
Lucas Domasch TKD Club Andernach Germany Germany
Moritz Pauli Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Noel Dominik TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C male -28 kg (8)
Class I (2)
Noel Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sean Robin Voigt Velberter SG Germany Germany
Class II (6)
Antonio Andreolopulos Velberter SG Germany Germany
Ibrahim Hussain Hadri Taekwondo England England
Ivan Seibert TKD Club Andernach Germany Germany
Jan Martin Jürgens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Leonidas Denis Wiesweg Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Than Van Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (11)
Class II (11)
Christian Cosic Velberter SG Germany Germany
Daniel Geisler SAARLAND Germany Germany
Egor Buhler TKD Club Andernach Germany Germany
Eray Özgün Musado Alsdorf Germany Germany
Hamza Yavuz Musado Alsdorf Germany Germany
Jannik Schmidt TKD Club Andernach Germany Germany
Mahmud Hammoud Taekwondo PST Trier Germany Germany
Mustafa Ammouri Taekwondo PST Trier Germany Germany
Timo Schaffrath Narabi Aachen Germany Germany
Tinus Britten Sportschule Schültke Germany Germany
Yusuf Coban Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C male -32 kg (12)
Class I (3)
Christian Balsam Leopard Lengerich Germany Germany
DANIEL RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Class II (9)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Christian Hild TIGER ACADEMY Germany Germany
Dylan Poncin HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Dylan Bräunig Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Julian Masoud TKD Swisttal Germany Germany
Kim Fabian Kukla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Leon Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Yannik Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors C male -35 kg (12)
Class I (3)
David Koop Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Jamsched Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Sergio Hornik Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (9)
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Justin Czizewski Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Leon Hensel TV Becketal Germany Germany
Maurice Münch Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Michael Ogloblinski SAARLAND Germany Germany
Samet Tas Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Sergio Porcu TKD Swisttal Germany Germany
Spyro Rafael Kostaras Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -38 kg (9)
Class I (1)
Tim Kockelkoren Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class II (8)
Benedikt Sarhter TKD-Devils Contwig e.V. Germany Germany
Jonas Stange TIGER ACADEMY Germany Germany
Karel Adam Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Moritz Dietrich TC Han Kook Bad Kreuznach e.V. Germany Germany
Paskal Ritzka Velberter SG Germany Germany
Thomas Desplanque HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Vihas Suhan TUS Stockum Germany Germany
Özgür Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -41 kg (7)
Class II (7)
Alexander Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Christian Freiberger TKD Club Andernach Germany Germany
David Giercke Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Edwin Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Ismail Hussain Hadri Taekwondo England England
Niklas Schroeer SV DJK Lowick eV Germany Germany
Yassine Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -45 kg (6)
Class II (6)
Cihan Ince Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Finn Lubanski TV Becketal Germany Germany
Ilay Becker TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Jakub Skramussky Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Johann Buch Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Luuk Blaurock Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C male -49 kg (1)
Class II (1)
Nirmal Puthalath Veedu Narabi Aachen Germany Germany
Cadets female -29 kg (2)
Class I (2)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Denise Krebschull SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Cadets female -37 kg (7)
Class I (3)
Ioana Andreolopulou Velberter SG Germany Germany
Nathalie Gajak TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Elvan Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Karina Musawi SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Kristina Domasch TKD Club Andernach Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -41 kg (11)
Class I (8)
Laura Leone TKD Swisttal Germany Germany
Louise NB Christensen Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Meryem Özgün Musado Alsdorf Germany Germany
Michaela Kadlckova Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
S?HEDA NUR G?LER TKD GLADBECK Germany Germany
Sinem Kocaarslan Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Sophie Hasser Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
Isabel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Lara Brehme SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Cadets female -44 kg (6)
Class I (3)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Nilofar Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Sonja Germann Sportlife Westerwald Germany Germany
Class II (3)
Hediye Temiz Vallensbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Nina Raabe TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Cadets female -47 kg (7)
Class I (3)
Emma Vedel COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Zuzana Hellerova Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Class II (4)
Celine Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Selin BAYRAM MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Vivien Brauckmann MTG Essen-Horst Germany Germany
Cadets female -51 kg (7)
Class I (4)
Alexandra Tiz TV Becketal Germany Germany
Fenja Tosberg Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Sarah Neumann AC - Ückerath Germany Germany
Class II (3)
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Madita Lehrig TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Sabrina Groine TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Cadets female -55 kg (11)
Class I (6)
Carina Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Joyce Gallagher SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Julia Brandt TKD Swisttal Germany Germany
Kim Schmöde Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Rita Hermann Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (5)
Anne-Cathrine Dott TKD Club Andernach Germany Germany
BEGÜM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Laurina Rothe TUS Ende Germany Germany
Rebecca Laudien TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Stella Halbhuber Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets female -59 kg (4)
Class I (2)
Ayce Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Class II (2)
Natascha Weustermann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nathalie Huber Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets female +59 kg (3)
Class II (3)
Alina Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ines Meier SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Vivien Arndt Jang`s Taekwondo Club Wesel-Obrighoven Germany Germany
Cadets male -33 kg (7)
Class I (3)
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Viktor Haupt TKD Club Andernach Germany Germany
Class II (4)
Denis B?hle TUS Stockum Germany Germany
Felix Hasser Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Oktay Ayas Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Viktor Lazauskas Velberter SG Germany Germany
Cadets male -37 kg (11)
Class I (4)
Erik Ufimzew TKD Club Andernach Germany Germany
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Leon Kostrzewa SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Thorben Andre Weierstall SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Class II (7)
Abderahman Dhaflaoui Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
David Stromberger TKD Club Andernach Germany Germany
Jannis Ludwig TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Mika Komana Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Yakup Yildiz Vallensbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (10)
Class I (5)
Hassan Mahmood Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Marec Wolf TIGER ACADEMY Germany Germany
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Robin KampL Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Simon Winke Velberter SG Germany Germany
Class II (5)
Alexander Szyprowski Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Dimitrij Botsman GSV Porz e.V. Germany Germany
Jonas Becker TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Lukas Elskamp SV DJK Lowick eV Germany Germany
Paul Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Cadets male -45 kg (21)
Class I (10)
Alireza Davatgar SAARLAND Germany Germany
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Christos Romeos GSV Porz e.V. Germany Germany
Egzon Ademaj SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Max Merfeld TUS Ende Germany Germany
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Sami Rashid Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
lucky schockmel Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class II (11)
Daniel Stenzel T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Daniel Bernhardt TIGER ACADEMY Germany Germany
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Hanno SANCKEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Hendrik Heuser TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Kai Schmieder TKD Club Andernach Germany Germany
Rudolf Drews TKD Club Andernach Germany Germany
Stephan Stork SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Tim Oliver Grzanna Musado Alsdorf Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Zakaria Quaich Narabi Aachen Germany Germany
Cadets male -49 kg (14)
Class I (11)
Amin Makre SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Casper Morild Vallensbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
DENNIS RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Dario Tabak Yul-Kok Netherlands Netherlands
David Noel Jensen Vallensbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Pascal Bolz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Patrick Bialke Pyongwon Merkstein e.V. Germany Germany
Semi Bektas SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Sujenth Suhan TUS Stockum Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Class II (3)
Dimitrij Firsov TKD Club Andernach Germany Germany
Enis Uzunöz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Recep Gürlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets male -53 kg (8)
Class I (4)
Fatih Kanpolat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Moritz Wiethüchter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Raphael Maus TKD Swisttal Germany Germany
Class II (4)
Jamy Fischer Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Maxim Bloha TKD Club Andernach Germany Germany
Melih Gürlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tim Appelbaum Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Cadets male -57 kg (5)
Class I (2)
Dennis Neu PSV-Brühl Germany Germany
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (3)
Daniel Schmidt Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Eric Schnell TKD Swisttal Germany Germany
Simon Wilms Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Cadets male -61 kg (8)
Class I (3)
Maik Denisenko TIGER ACADEMY Germany Germany
Stefan Koppers Jang`s Taekwondo Club Wesel-Obrighoven Germany Germany
YUSUF ?ZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (5)
Alexander John T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Bastian Teichner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Janic Berks Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Maximilian Korb TKD Club Andernach Germany Germany
Stephan Bindarra TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Cadets male +65 kg (3)
Class I (2)
B?YAMIN G? TKD GLADBECK Germany Germany
Christopher Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Class II (1)
Andre Büscher TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (2)
Class I (1)
Arielle Malveda COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Class II (1)
Olivia Sirait Narabi Aachen Germany Germany
Juniors A female -52 kg (4)
Class I (4)
Anna-Lena Schröer SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Laureen Wagner TIGER ACADEMY Germany Germany
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (8)
Class I (6)
Anna Scheffczyk Sportlife Westerwald Germany Germany
Esra SEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Maaike vd Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Lisa Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Yasmine Yildiz Vallensbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Juniors A female -59 kg (7)
Class I (4)
Cassy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
B?SRA ?ZBEK TKD GLADBECK Germany Germany
Dana Schneiders Jang`s Taekwondo Club Wesel-Obrighoven Germany Germany
Sinem Mec Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -63 kg (4)
Class I (4)
Alina Wohlmeiner SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Jacquelin Bolz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Katharina Gro?mann Velberter SG Germany Germany
Rebecca Peters GSV Porz e.V. Germany Germany
Juniors A female -68 kg (4)
Class I (4)
Denise Sturm TKD Swisttal Germany Germany
Franziska Priese PSV e.V. Germany Germany
Isabelle Faber TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Juniors A female +68 kg (3)
Class I (3)
Belkis Kilim SC An-Do Wattenscheid Germany Germany
Lisa Breuer Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Madita Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Juniors A male -45 kg (3)
Class I (3)
Christian Liggieri SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Emil Vedel COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (1)
Class I (1)
Kubilay Sahman Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A male -51 kg (4)
Class I (2)
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Yannik Mantel Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (2)
Anouar Darssi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Pishdaad Modaressi Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Juniors A male -55 kg (6)
Class I (6)
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Mihael Kraus Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Sebastian Cieslik Sportlife Westerwald Germany Germany
Tim Müller SAARLAND Germany Germany
esteban bicheler Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors A male -59 kg (13)
Class I (8)
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Ivan Bezbabnyy GSV Porz e.V. Germany Germany
Joel Dohme Sportlife Westerwald Germany Germany
Lars Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Marciano Hut Sidokwan Netherlands Netherlands
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (5)
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Loc Quan Velberter SG Germany Germany
Ondrej Hornak Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Yannick vom Stein TKD Club Andernach Germany Germany
Juniors A male -63 kg (12)
Class I (8)
Bouke Vergeer Taekwondo United Netherlands Netherlands
Kevin Feeleus Sidokwan Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Marek Trieb Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Maxim Buksmann SV Bayer Wuppertal e. V. Germany Germany
Onur Ekici TKD Club Andernach Germany Germany
Robin Rajnovic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
ALI SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Enez Koc TV Becketal Germany Germany
Ethem Güngören Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Mohammed Cheik-Ali Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A male -68 kg (8)
Class I (4)
David Horch 1. Frankfurter Samurai von 1977 e.V. Germany Germany
Finn Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Sascha Noehles TG Nettetal Germany Germany
Class II (4)
Alex Schwertheim MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Daniel Sträter TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Yannik Bokelmann SV 03 Geseke Germany Germany
Juniors A male -73 kg (9)
Class I (5)
Daniel Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Viktor Funk TIGER ACADEMY Germany Germany
balzjinjam Samdam koryo moorsel Belgium Belgium
Class II (4)
David Schott Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Jakup Kupiec Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Kevin Khalaf Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lucas Wilken TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (2)
Class I (1)
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Maximilian Szyprowski Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A male +78 kg (6)
Class I (2)
ENES DEVECI TKD GLADBECK Germany Germany
Riccardo Rupp PSV e.V. Germany Germany
Class II (4)
Cedric Brose Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Domenic Romeo -ptak Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ufuk Sari Velberter SG Germany Germany
Z?LKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -49 kg (1)
Class II (1)
Petra Koch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Seniors female -53 kg (1)
Class II (1)
Judit Smetten Velberter SG Germany Germany
Seniors female -57 kg (2)
Class I (1)
Lena Heiser Taekwondo PST Trier Germany Germany
Class II (1)
Burcu Deniz Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seniors female -62 kg (10)
Class I (7)
Alina Sebald TUS Ende Germany Germany
Daniela Dominika Gora Musado Alsdorf Germany Germany
Jelena Garidis Velberter SG Germany Germany
Melanie SEHA HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Sarah Lipsmeier TV Becketal Germany Germany
Sylvie Biermann PSV-Brühl Germany Germany
Class II (3)
Julia Piramovsky- Paulus Oh-Do-Kwan Dülken e.V. Germany Germany
Nicole Löcker PSV-Brühl Germany Germany
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors female +73 kg (3)
Class I (2)
Monica Wink Yul-Kok Netherlands Netherlands
Vanessa Franke Velberter SG Germany Germany
Class II (1)
Sarah Kulling TKD-Devils Contwig e.V. Germany Germany
Seniors male -54 kg (3)
Class I (1)
Mathhias Lang TIGER ACADEMY Germany Germany
Class II (2)
Eren Degirmenci Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Julien Wessel SV 03 Geseke Germany Germany
Seniors male -58 kg (3)
Class I (2)
Dylan Van De Capelle Jeong-Sin Belgium Belgium
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Class II (1)
Mahammud Matien Eid TaeKwonDo Koryo Gent Belgium Belgium
Seniors male -63 kg (15)
Class I (9)
Andre Hauke Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Haziz KOKA MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Julian Musshoff Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Patrick Heider TKD Swisttal Germany Germany
Roman Zemar TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Sitar Chugh GSV Porz e.V. Germany Germany
Tim Weinand TKD Club Andernach Germany Germany
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Wim Wagemakers Jeong-Sin Belgium Belgium
Class II (6)
Andreas Mordant Taekwondo PST Trier Germany Germany
Dominik Kuthan Taejang Dojang Czech Republic Czech Republic
Holger Hadwiger Taekwondo PST Trier Germany Germany
MUHAMMED KURT TKD GLADBECK Germany Germany
Payam Mohammadi TaeKwonDo Koryo Gent Belgium Belgium
Xuan Phoung Nami Nguyen Velberter SG Germany Germany
Seniors male -68 kg (10)
Class I (7)
Iwan Rikken TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Jan-Niklas Jung GSV Porz e.V. Germany Germany
Jeremias Bergau PSV-Brühl Germany Germany
Martin Heinrichs TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Thanh Vo Taekwondo PST Trier Germany Germany
Udo Upadek Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (3)
Davy Hanquet Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Gerrit Bruns Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Hilmar Hadwiger Taekwondo PST Trier Germany Germany
Seniors male -74 kg (10)
Class I (6)
Ahmed Yaled TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Mahdi Ghorbanzade Taekwondo PST Trier Germany Germany
Nils SCHLOTT MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Yakup Özkardes Taekwondo PST Trier Germany Germany
öZKAN öZTüRK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Danial Abedi TaeKwonDo Koryo Gent Belgium Belgium
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Matthias Knerr TKD Club Andernach Germany Germany
Pino De Tommasso Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors male -80 kg (6)
Class I (3)
Jonas Päsler SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Martin Kopetsch Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Marvin Hoffmann Velberter SG Germany Germany
Class II (3)
Daniel Timoteo Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Leonhard Duda Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Sergej Bauer TIGER ACADEMY Germany Germany
Seniors male -87 kg (8)
Class I (4)
Adrian Strietholt Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Cedric Schirrer Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Kai Karge Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Class II (4)
Kevin Rijks Yul-Kok Netherlands Netherlands
Michael Pfingst SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Michael Rogmann Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Sven Qintern Velberter SG Germany Germany
Seniors male +87 kg (2)
Class I (1)
Giorgios Gerakios T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Michael Appelbaum Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany