Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Dutch Masters Open 2011 - Poomsae

  • Tournament dates
  • 28 May 2011
  • Deadline
  • 20 May 2011
  • Competitors
  • 118 / Unlimited
  • Location
  • Van Zandvlietplein 20
  • 3077 AA
  • Rotterdam
  • Netherlands Netherlands


                2nd Competition Hall (technical only)                                        Warming Up Area

Downloads

InformationInformation
Poomsae draw A-classPoomsae draw A-class

Results

PoomsaePoomsae

Competitors (118)

Class B (5)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Abbie Hughes FemaleFemale HALTON TKD (BTCB COMBINED) Great Britain Great Britain
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Ainhoa Gogorza Gondra FemaleFemale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
alois binamé MaleMale taekwondo wallonie club Belgium Belgium
Individual - Juniors / Junioren Female (2)
Amanda Visser FemaleFemale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Amy van Sluisveld FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class Dan (3)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Amy van Blitterswijk FemaleFemale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (2)
Andrew Istanto MaleMale SC Ilyo Netherlands Netherlands
Anis Mabrak MaleMale CLUB CARTHAGE DE TAEKWONDO Tunisia Tunisia
Class B (2)
Individual - Minis Female (1)
Anisa Ben Jeddi FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Ashwin van der Vlugt MaleMale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Class Dan (2)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (2)
Atef Dridi MaleMale CLUB CARTHAGE DE TAEKWONDO Tunisia Tunisia
Bart Kruijdenberg MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Bastiaan Geluk MaleMale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Master 3 Male (1)
Bob Poublon MaleMale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Brandon Versteeg MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Brenda Paulissen FemaleFemale Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Individual - Master 2 Female (1)
brigitte van Elk FemaleFemale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Charlotte Noorloos FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Cinnamon Zapletal FemaleFemale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Claudia van Gestel FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class Dan (3)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Danny Hardjopawiro MaleMale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Debby van Blitterswijk FemaleFemale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Denise Slegers FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class B (4)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
denise kuiper FemaleFemale Taekwondo Zwijndrecht Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Denzel Walschots MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Pupils / Pupillen Male (2)
Devin Ben Jeddi MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Diesel Hulsenboom MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class Dan (2)
Individual - Master 1 Female (1)
Edith Meyers FemaleFemale Dim-dojang Genk en Rekem Belgium Belgium
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Female (1)
Elke de Gram FemaleFemale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Class B (4)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Ellen Raymaekers FemaleFemale Keumgang Diest Belgium Belgium
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Eva Schuurmans FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Master 2 Male (1)
Evert Walrave MaleMale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Evy Mulders FemaleFemale Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Class Dan (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Frederique van der Velden FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Gabrielle Coffa FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Gerry Benaets MaleMale Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Individual - Master 1 Female (1)
Grada Isaak FemaleFemale SC Ilyo Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Hanne Bielen FemaleFemale Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Class Dan (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Hollie Bousfield FemaleFemale HALTON TKD (BTCB COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Jaimy-Lee Jacobs FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Jana Roelants FemaleFemale Keumgang Diest Belgium Belgium
Class B (4)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Jana Smets FemaleFemale Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Jelmer Boon MaleMale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Jill Kraag FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Jochem Donia MaleMale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Joel van der Weide MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Jules Jacobs MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Julia Bartels FemaleFemale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Juliana Sonders FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Justin Versteeg MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Kaylie-Marie van der Linden FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Kevin Wiggers MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class Dan (3)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
KILHO JOUNG MaleMale BRISTOL ACADEMY (BTCB COMBINED) Great Britain Great Britain
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (2)
Kimberly Engels FemaleFemale Dim-dojang Genk en Rekem Belgium Belgium
kristelle warnon FemaleFemale taekwondo wallonie club Belgium Belgium
Class B (4)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Lars Vanderseypen MaleMale Keumgang Diest Belgium Belgium
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Liena Willems FemaleFemale Keumgang Diest Belgium Belgium
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Liona Henzen FemaleFemale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Lionel de Korver MaleMale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Class Dan (4)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Lloyd Kraag MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Lotte de Haas FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Louise van der Vhee FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Luna van Geffen FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Master 2 Male (1)
Marc Raymaekers MaleMale Keumgang Diest Belgium Belgium
Class Dan (1)
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Female (1)
Marion Hartlieb FemaleFemale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Mariska Raghoebarsingh FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class Dan (2)
Individual - Master 2 Male (1)
Martin Smit MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Mattho Mandersloot MaleMale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Megan Meijden FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (2)
Melissa Versteeg FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Melissa Engels FemaleFemale Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Class Dan (4)
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Male (1)
Michael Rosa MaleMale Taekwondo Centrum Alkmaar Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Michelle Philips FemaleFemale SC Ilyo Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (2)
Mike Chen MaleMale Choi-Do-Kwan Netherlands Netherlands
MIN YEUK HAM HAN MaleMale BRISTOL ACADEMY (BTCB COMBINED) Great Britain Great Britain
Class B (4)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Miriam Pater FemaleFemale Taekwondo Zwijndrecht Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Misha Sommers FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Modisa van Teunenbroek FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Monique Schuddeboom FemaleFemale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Mostaq Ismail FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Mukaddes Kulaksiz FemaleFemale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Individual - Master 1 Female (1)
Nadine Moreels FemaleFemale Keumgang Diest Belgium Belgium
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Natascha Merkx FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Nouhaila Mkabri FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Master 3 Male (1)
othmar verveer MaleMale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Oumaima Mkabri FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Rachella Massing FemaleFemale SC Ilyo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Randy den Braven MaleMale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Romy den Teuling FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class C (2)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Romy Stokkel FemaleFemale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Individual - Minis Female (1)
Rosa Stroomer FemaleFemale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Sanne Gerick FemaleFemale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Male (1)
Sebastiaan van Zaanen MaleMale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Class Dan (2)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Sebastiaan Henskens MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Summer van Dongen FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Tara van Looy FemaleFemale Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Class Dan (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Taylor Goddall FemaleFemale HALTON TKD (BTCB COMBINED) Great Britain Great Britain
Class C (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Tessa Doornberg FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Thom van de Klundert MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Thomas Kieronski MaleMale Team Limburg Belgium Belgium Belgium
Class Dan (1)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Tim de Haas MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Tonny van Hemert MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Yanna Kraakman FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Zoe Walschots FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Pair - Pair 1 / Paar 1 (1)
Frederique van der Velden
Danny Hardjopawiro
FemaleFemaleMaleMale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class B (5)
Pair - Pair 1 / Paar 1 (2)
Gerry Benaets
Hanne Bielen
MaleMaleFemaleFemale Dim-dojang Genk en Rekem Belgium Belgium
Cinnamon Zapletal
Jelmer Boon
FemaleFemaleMaleMale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Pair - Pair / Paar (1)
Claudia van Gestel
Jules Jacobs
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Pair - Aspirants / Aspiranten (1)
Julia Bartels
Lionel de Korver
FemaleFemaleMaleMale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Pair - Pair 2 / Paar 2 (1)
Marc Raymaekers
Nadine Moreels
MaleMaleFemaleFemale Keumgang Diest Belgium Belgium
Class Dan (4)
Pair - Pair 1 / Paar 1 (3)
Gabrielle Coffa
Sebastiaan Henskens
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Louise van der Vhee
Thom van de Klundert
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Lassaad Hasni
Yassine Amamria
MaleMaleMaleMale CLUB CARTHAGE DE TAEKWONDO Tunisia Tunisia
Team - Team 1 (1)
LASSINE DIAWARA
ADAMA TRAORE
ADAMA TRAORE
MaleMaleMaleMaleMaleMale TAEKWONDO TEAM MALI Mali Mali
Class B (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Beert Kuiken MaleMale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class Dan (2)
Team - Team 1 (2)
Amy van Blitterswijk
Debby van Blitterswijk
Elke de Gram
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Lotte de Haas
Gabrielle Coffa
Luna van Geffen
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Team - Juniors / Junioren (1)
Liona Henzen
Amanda Visser
Mukaddes Kulaksiz
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands