Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Open Windmills 2019

  • Tournament dates
  • 20 April 2019
  • Deadline
  • 13 April 2019
  • Competitors
  • 233 / Unlimited
  • Location
  • Dordrecht
  • Netherlands Netherlands

Downloads

19TH OPEN WINDMILLS TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 201919TH OPEN WINDMILLS TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2019

Results

Total resultsTotal results
Overall team standingOverall team standing

Competitors (233)

Pupils female -21 kg (1)
Class B (1)
Pari Gaurang Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Pupils female -24 kg (6)
Class C (6)
Amina Hasni Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Amisha Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
Amy Blauwhoff Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Anvi Behari TC Soekandar Netherlands Netherlands
Joy van Leeuwen Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Michkette Barrek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (2)
Class C (2)
Charissa Krikken Sidokwan Netherlands Netherlands
Iclal Ozdemir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (4)
Class B (1)
Natalie Chepkemoi Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Class C (3)
Isa Coenen Sidokwan Netherlands Netherlands
Lisa Francisco Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Shaya Bahadoersing TC Soekandar Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (1)
Class B (1)
Melanie Imani Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Pupils female -44 kg (1)
Class C (1)
Ndanu Avril Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Pupils male -21 kg (8)
Class B (1)
Krit Paresh Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Class C (7)
Andrien VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Ethan Tjin A Lien TC Soekandar Netherlands Netherlands
Flavio Frank Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rohan Soekha TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ryan Gaurang Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Salaheddine Akhiat TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Torre Goethals HTA Belgium Belgium
Pupils male -24 kg (6)
Class C (6)
Jahmiel Mehciz Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Jahnillon Mehciz Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Mats Buitenhek ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Sami Lachhab TC Soekandar Netherlands Netherlands
Viren Mahabali Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Yasser El Batati HTA Belgium Belgium
Pupils male -27 kg (4)
Class C (4)
Amine Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Dani van der Vliet Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Djyvano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Jonah Luken Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (3)
Class C (3)
Arjuna Jacobs BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Chris Baneman Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Daley van der Rijk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (2)
Class C (2)
Manu Sadonius Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Silas Dumont Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Aspirants female -28 kg (9)
Class B (2)
Kornelia Jedra Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
LINA LOULINTI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class C (7)
Amelie Claes HTA Belgium Belgium
Joann Veenstra Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Kika Schussel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rehane Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Ryanne Aeon Orquiza Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yara Rijnbeek Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Zeliha Balaban Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (18)
Class B (6)
Alice Tielens HTA Belgium Belgium
Anne Buijs TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aurore VISSERS TKD_VISE Belgium Belgium
Ishaniya Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Sena Ceyhan TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Zoe Lemmens HTA Belgium Belgium
Class C (12)
Djuna Mulder Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Felien Vanmeirhaeghe Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Feyza Kilic HTA Belgium Belgium
Gaye Metin Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Ishara Jainandunsing TC Soekandar Netherlands Netherlands
Khadijah Hasni Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Laura Vieira Marques Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Loudjen said Flevokick Netherlands Netherlands
Melissa Hendriks Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Miriam Essakati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Sanae Boulakhrif TC Soekandar Netherlands Netherlands
Zainab Yerrou Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (4)
Class B (3)
Iris Haens Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Marwa El Moukhtari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sophia Kooter Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Class C (1)
Elif Ortabozkoyun Flevokick Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (5)
Class B (3)
Caitlin Boer, de Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Douae Dahbi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Robin Fierant TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (2)
Joyce Tielens HTA Belgium Belgium
Nielle Vroegh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (4)
Class B (2)
Olivia Atieno Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Sally Akinyi Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Class C (2)
Jiya Mahabali Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Lina Lechheb Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (3)
Class C (3)
Gina Kreij, van Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juliette Eeckman Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Melike Kilic HTA Belgium Belgium
Aspirants female -57 kg (1)
Class B (1)
Yasmine Elmessaoudi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female +57 kg (1)
Class B (1)
Nour Khalfi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (11)
Class B (4)
Ayman Oukhattou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Denis Pogromski Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hassan Adamjee Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Silvio Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (7)
Bram Peeters HTA Belgium Belgium
Imran Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ismael De Lima Sidokwan Netherlands Netherlands
Nikhil Nurmohamed Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Rayan Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Rayane El Arkoubi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Zakaria Safsafi HTA Belgium Belgium
Aspirants male -32 kg (17)
Class B (7)
Aymane El Hasnaoui TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Aywen Yuen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Djayden Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Gianno Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jeremy Xu Sidokwan Netherlands Netherlands
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Sven Rigtering Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (10)
ADAM BEZGOURI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Adam Bouhout Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Jorrit Schepen ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Julien Muringen Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Lukas Verwimp HTA Belgium Belgium
Mitch Vrielink Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
NASSIM BAGHOR MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Yassin Koubaa Kharraz TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yassine Othman Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Zayd El Khatouti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (12)
Class B (6)
Ilyes Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jurre Mars Sidokwan Netherlands Netherlands
Miguel Molenaar Sidokwan Netherlands Netherlands
Renzo Desjardijn TC Soekandar Netherlands Netherlands
Robin Westerlaan Sidokwan Netherlands Netherlands
Tobias Aktan Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Class C (6)
Dylan Teunissen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jason Lemmens HTA Belgium Belgium
Rayan Massaoudi, el Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Simian Sadonius Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Sjoerd de Brouwer Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Yahya Akatbach TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (3)
Class B (1)
C-jay Ossel Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (2)
Davey Borst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Keegan Boks Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (5)
Class A (1)
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (2)
Imran Mouyarden TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Soenil Rijntjes TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (2)
Jaber Smaal Flevokick Netherlands Netherlands
Raff Brouwer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (4)
Class B (3)
Finn Ketelaars BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Jayden Bronsgeest Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
soulaiman Essakati ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Anthony Kanters Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Cadets female -29 kg (1)
Class B (1)
SALMA JAMAI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets female -33 kg (1)
Class C (1)
Esmee van Eerd Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (6)
Class B (4)
Djenna Hasni Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Leena Lalouchi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nisrine el Fazazi Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
RIHAB TABICHE MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class C (2)
Anastasia Olde Keizer Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Elize Schroen Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (7)
Class A (1)
Mara van Laarhoven Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (2)
Bengul Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Maya Hoebeke Sin Nyon Oudenaarde Belgium Belgium
Class C (4)
Amal Boukhichou Flevokick Netherlands Netherlands
Eloise Hempenius Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Maram Bennani TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Noura Oallal Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (5)
Class A (1)
Gaalisha Sahebdin SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (2)
Lieke Heling Sidokwan Netherlands Netherlands
Shantel Brenda Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Class C (2)
Marwa Radi Flevokick Netherlands Netherlands
Noura Kaddouri Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (7)
Class A (2)
Fay Westerveld Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Soumiya Bey Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class B (3)
Cijnthia Verloop Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Noelle Dalebout Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Suzanne de keizer Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (2)
Arwin Muchunu Pamoja Multi Sports Academy Kenya Kenya
Dilay Demirkan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (8)
Class A (1)
AYA JAMAI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class B (5)
Anandita Ajodhia TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Emesa Eskili Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Inas Bengrad Sidokwan Netherlands Netherlands
Sara Shahrokhi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zakia Bouhadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Nergiz Ahajgoune TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ola Kasialis Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (8)
Class B (6)
Akasya Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Chaima Essabri TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Dounia Mouyarden TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Noeella van Dams Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Wafae Idihya Flevokick Netherlands Netherlands
ZINEB EL BOUNJATI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class C (2)
Maryam El Hadouchi Flevokick Netherlands Netherlands
Samia Badouri Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (3)
Class B (2)
Jaydi de Laat Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Thalia Belkacem Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (1)
Manal Cheikh Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (9)
Class A (3)
Dion Lalai SEONGONG Netherlands Netherlands
Liyan Nienhuis Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Noah Lemmens HTA Belgium Belgium
Class B (4)
Huzaifa Baywa Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
James Lemmens HTA Belgium Belgium
Rigginio Balak TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
YOUSSEF BLAILA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Class C (2)
MOSAAB YOUSFI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
MOSAAB YOUSFI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets male -37 kg (4)
Class A (1)
Sam Hosman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
REDA IBENTAZA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Shymano Schoenmakers Louisa Martial Arts Netherlands Netherlands
Class C (1)
SAFOUANE LIHEMDI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (11)
Class A (2)
Jayden Setrodipo TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Semuel Yew Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class B (5)
Ayhem Alsaqaf Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Delano Zuidema Sidokwan Netherlands Netherlands
Jacco de Waard Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
RAYAN IBENTAZA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Tristan Overdijk TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (4)
Justin Bongsodipo Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Quinten Van Boven HTA Belgium Belgium
Sjoerd van der Meer Taekwondo Academy Almere Netherlands Netherlands
Zubejr Sofic Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (5)
Class A (3)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kobe Vandenberk HTA Belgium Belgium
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (2)
Iliass Abdellaoui TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mitchell Maas Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (5)
Class A (2)
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (1)
Karim Lachhab TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (2)
Abderrahman Sammar Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Naoufal Boulakhrif TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (7)
Class A (5)
Mohamed Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Shaqir Mahabali SEONGONG Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Tijmen Peterinck Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Yesin Guney Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class B (2)
Santo Vriens BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Yusuf Celen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (2)
Class A (2)
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo Netherlands Netherlands
Chris Kloppenberg Sidokwan Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (6)
Class A (4)
Justino Tran Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Shiven Jaggi SEONGONG Netherlands Netherlands
Thijmen Schouten Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jack Meijer Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Mitchel van Dijk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (2)
Class A (1)
Matthew Winkel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (1)
karim Al Hisnawi Sijak Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands