Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

UTF CAPITAL CUP

  • Tournament dates
  • 16 June 2019
  • Deadline
  • 7 June 2019
  • Competitors
  • 69 / 300
  • Location
  • Lee Valley Athletics Centre
  • N9 0AR
  • 61 Meridian Way, Edmonton, London
  • Great Britain Great Britain

ONCE THE SUBSCRIPTION FOR THIS EVENT IS FULL, WE WILL START A WAITING LIST. ALL TEAMS THAT HAVE CURRENTLY ENTERED PLAYERS WILL BE CONTACTED AND PAYMENT OF THE ENTRY FEES REQUESTED. ONCE THE DEADLINE FOR PAYMENT IS REACHED, ANY PLAYERS WHO HAVE NOT PAID THEIR ENTRY FEE WILL BE REMOVED AND PLAYERS FROM THE WAITING LIST WILL BE ADDED.

TEAMS WISHING TO ADD PLAYERS TO THE WAITING LIST SHOULD DOWNLOAD THE WAITING LIST SPREADSHEET AND COMPLETE IT WITH ALL INFORMATION AND EMAIL IT TO JOHN WEBSTER (universaltkdfed@aol.com) - PLEASE NOTE THAT PLAYERS WILL BE ADDED FROM THE WAITING LIST IN THE ORDER THAT THEY ARE RECEIVED

PLEASE NOTE THAT TEAMS SHOULD ENTER THEIR OWN COACHES BEFORE SENDING THE WAITING LIST - COACHES WILL NOT BE ADDED BY THE SYSTEM ADMINISTRATORS AND PLAYERS WILL NOT BE ADDED FROM THE WAITING LIST UNTIL A COACH IS ADDED

Downloads

CAPITAL_CUP_2019CAPITAL_CUP_2019
Poomsae and One for One non contactPoomsae and One for One non contact
UTF EVENTS WAITING LISTUTF EVENTS WAITING LIST

Competitors (69)

Pee Wee female -24 kg (2)
Class A (1)
SK Asiya Said (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Isabelle Essuman JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Pee Wee female +26 kg (1)
Class A (1)
SK Salma Mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee male -26 kg (2)
Class B (2)
Jamal Small JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
SK Ian Fernandez Pastor (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Pee Wee male +26 kg (2)
Class A (1)
SK Assad Saman (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class B (1)
Royal Ansah JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Children female -26 kg (1)
Class B (1)
Poppy Kingsley TEAM WATERSIDE England England
Children female -32 kg (5)
Class A (5)
Klara Boccolini TEAM WATERSIDE England England
Lily Kingsley TEAM WATERSIDE England England
SK Chayma Hemmaz (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Mia Parn (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Yasmin Orfi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children female -36 kg (1)
Class A (1)
SK Hajara Said (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children male -24 kg (1)
Class A (1)
RICHARD ZHANG RED TAEKWONDO England England
Children male -26 kg (1)
Class C (1)
Sakin Gurung STKDD England England
Children male -29 kg (2)
Class A (2)
SK Ashraf takarli (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Billal Hemmaz (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children male -32 kg (2)
Class A (1)
SK Ubaydullah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Rehan Maden STKDD England England
Children male -36 kg (2)
Class A (1)
SK Salah Mohamud (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Hemant Gurung STKDD England England
Children male -40 kg (1)
Class B (1)
Jensen Hockley RED TAEKWONDO England England
Children male -44 kg (1)
Class A (1)
SK James Mitrofan (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Children male -48 kg (1)
Class B (1)
Ihsan Samet TCGB BJ Academy England England
Cadets female -37 kg (2)
Class A (1)
SK Fatima Zahra Nur (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Kritika Thapa STKDD England England
Cadets female -44 kg (1)
Class A (1)
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (2)
Class A (1)
SK Theodora Albu (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Elke Smit RED TAEKWONDO England England
Cadets female -55 kg (1)
Class A (1)
SK Umaymah mohammed (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (2)
Class A (2)
SK Cullen Walker (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
SK Victor Albu (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (2)
Class A (2)
Iestyn Paul Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
SK Zakaria Takarli (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (3)
Class A (1)
Edward Catchpole TCGB BJ Academy England England
Class B (1)
CRISTIAN VARGIU Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Aaron Gurung STKDD England England
Cadets male -49 kg (1)
Class B (1)
Mohamed Samet TCGB BJ Academy England England
Cadets male -53 kg (2)
Class A (2)
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
SK Yassin Orfi (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -65 kg (1)
Class B (1)
Rayyan Samet TCGB BJ Academy England England
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Juniors male -45 kg (4)
Class A (2)
KURANAGE SETH PERERA Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
jacob fairhead Predator Taekwondo England England
Class B (1)
ISSAH IQBAL KHAN Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
ROBERT GLOWAKI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Juniors male -55 kg (1)
Class A (1)
Ashim Limbu STKDD England England
Juniors male -59 kg (1)
Class C (1)
Siddhanta Mall STKDD England England
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
Liam Donaghy Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Theoharys Stavropoulos T-TKD England England
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Ashleigh Sophie Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
SHAUNA ALOKWEM Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Juniors female -55 kg (2)
Class A (2)
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
SK Munirah Abdiwahid (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
SK Ilhan Ismail (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (1)
Class A (1)
Keita Enfield Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -57 kg (1)
Class A (1)
SARAH FARTHING Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -62 kg (1)
Class A (1)
Rayanne Fernanda JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Chloe Dutton TCGB BJ Academy England England
Natalie Ananfo JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (2)
Class C (2)
EDWARD GLOWAKI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Nicolas Rio Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -63 kg (1)
Class A (1)
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (2)
Class A (2)
David Howcroft Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Seniors male -80 kg (1)
Class A (1)
Erol Ismail JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Veterans male -58 kg (1)
Class A (1)
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Veterans male -68 kg (1)
Class A (1)
Eranji Olympio De Melo DaSilva JAGUAR TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain