Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

14th British International Open - Kyorugi

  • Tournament dates
  • 10 July 2011
  • Deadline
  • 4 July 2011
  • Competitors
  • 441 / 550
  • Location
  • Pease Pottage Hill
  • RH11 9BQ
  • Crawley
  • Great Britain Great Britain

Downloads

InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (441)

Pee Wee female -20 kg (1)
Class C (1)
Saphire Carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -25 kg (5)
Class B (4)
Joana Santos GOLDEN EAGLE TKD England England
NIKKI ETMINANI SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Shayanne Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Tamika Quallo Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
VERONIKA SELING SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Pee Wee female -28 kg (3)
Class B (3)
Sarah Bouakkaz Empsi England England
Shannone Sansom Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Sherika Quallo Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -31 kg (2)
Class B (1)
IMANI FLETCHER SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Class C (1)
Alicia Allen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Pee Wee female -35 kg (3)
Class A (2)
Grace Smith JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Lauren Hadeed Action Taekwondo England England
Class B (1)
Dania Biniam capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -40 kg (1)
Class C (1)
Anaya Edwards Empsi England England
Pee Wee female -45 kg (1)
Class C (1)
CAITLIN CRAWLEY SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Pee Wee male -20 kg (4)
Class B (2)
Jameel Malique Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
zack riley sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Alfie Anstee Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
HABIBULAH JAVEED TAEKWONDO TIGERS England England
Pee Wee male -22 kg (10)
Class A (2)
Ilyas Hussain Hadri Taekwondo England England
Kai VEDOVA AWTC England England
Class B (4)
ANDREW GARCIA TAEKWONDO TIGERS England England
Ilyas Hussain Hadri Taekwondo England England
Liam Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zak Spencer QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (4)
Abdoullah Medlej Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Daniel Croft Warrior Factory England England
Ismail Islam Hadri Taekwondo England England
Mahin-Ahmed Chowdhury Hadri Taekwondo England England
Pee Wee male -25 kg (17)
Class A (3)
Adam Hassaballa Empsi England England
Ibrahim Hussain Hadri Taekwondo England England
Maximo Libid BROTHERHOOD TAEKWONDO England England
Class B (6)
ALI KACHAKECH capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Alan Anil Sun-Su Taekwondo England England
Ibrahim Hussain Hadri Taekwondo England England
Neo MOORES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
ZEYD CHAMSI PASHA capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
charlie Follett Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (8)
Abdelrahman Said Empsi England England
Cameron Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
DANIEL AK SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Jason Mann QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Yaphet Abraha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Yasir Guerziz Empsi England England
ian sotelo FUSION TAEKWONDO England England
sallar hamdam NJ Taekwondo Academy England England
Pee Wee male -28 kg (16)
Class A (2)
Jamie Kidd QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sam Oluwatoyin Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (4)
Adrian Lee GOLDEN EAGLE TKD England England
DAVID BEROEV BOZDAG TAEKWONDO England England
Mark Croft Warrior Factory England England
pharrell carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (10)
Chance Headman Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
ERNEST PERTZLIKE TAEKWONDO TIGERS England England
Emjadul Hoque Hadri Taekwondo England England
Enayat Rahman Hadri Taekwondo England England
GUILLAUME SZENLMIHALYI TAEKWONDO TIGERS England England
Hamzah Rahman Hadri Taekwondo England England
Jad Hedi Gouty Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Joseph Robert-Murphy Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Muhi-Uddin Chowdhury Hadri Taekwondo England England
Saajvir Singh Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -31 kg (17)
Class A (4)
Amine Djelladj Empsi England England
Jaqueem Rankin Bailey Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
Max Stuijt Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (6)
Angad Singh Action Taekwondo England England
Brian Croft Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Jaden Smith Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Tobias Hyttel Sin-Sung Denmark Denmark
Tyler Barwell Team Ultimate Great Britain Great Britain
george morcombe FUSION TAEKWONDO England England
Class C (7)
Ben Rice Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ben Ryley Hadri Taekwondo England England
DYLAN ARMOORDON SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Lucas Fenton Crowe Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Malachi Davidson Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
OISIN ROSS BOZDAG TAEKWONDO England England
Sanna Ullah Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -35 kg (11)
Class A (2)
KIERON PARK CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zakariya Mohammed Empsi England England
Class B (5)
Dhannel Nugent Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
George Zuhlke Empsi England England
Harry Mainstone Hadri Taekwondo England England
Jacobus Fenton Crowe Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Josh Tickle Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Class C (4)
Ayyub Seid Empsi England England
Harry Mainstone Hadri Taekwondo England England
Ryan Richardson FUTURE England England
Tariq Berkane Empsi England England
Pee Wee male -40 kg (8)
Class A (2)
SOHRAB HASSANALIPOUR capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
yilmaz bekir FUSION TAEKWONDO England England
Class B (4)
Ismail Hussain Hadri Taekwondo England England
MERTCAN GOKBULUT BOZDAG TAEKWONDO England England
Selasi Foli Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
jonathan alpha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Ismail Hussain Hadri Taekwondo England England
Ridwan Ibrahim Hadri Taekwondo England England
Pee Wee male -45 kg (2)
Class A (1)
Daniel Oluwatoyin Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Yasin Hoque Hadri Taekwondo England England
Cadets female -29 kg (4)
Class A (2)
Amber Abrahams GOLDEN EAGLE TKD England England
jayda bekir FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
Chanya-rose Manning- Onolaja Hata Budo Great Britain Great Britain
Rosie Follett Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -33 kg (4)
Class A (3)
Ezqi Arslan Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Grace Smith JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Thu hoang Nguyen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (1)
Pearl Gerald Action Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cadets female -37 kg (4)
Class A (2)
Hollie Wilkinson BROTHERHOOD TAEKWONDO England England
Natasha Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
MELISA TURGUT BOZDAG TAEKWONDO England England
SENEM AK SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Cadets female -41 kg (5)
Class A (3)
Janvi Rajani BROTHERHOOD TAEKWONDO England England
Laura Francis Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Lauren Wilkinson BROTHERHOOD TAEKWONDO England England
Class B (1)
OLIVIA HARRISON pulse tkd Great Britain Great Britain
Class C (1)
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class A (2)
Aneila Afsar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Paddy Power Action Taekwondo England England
Class C (2)
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
SERENA MIAMBANZILA SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Cadets female -47 kg (2)
Class B (2)
Ariana Biniam capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Demi Molloy Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (4)
Class A (1)
GOKCE BEREKET BOZDAG TAEKWONDO England England
Class B (1)
Megan Smith Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Demi Bouwmans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Iman Berkane Empsi England England
Cadets female -55 kg (1)
Class A (1)
Shanelle ROWS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cadets male -30 kg (7)
Class A (4)
Jamie Kidd QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Liam Legg Wessex Taekwondo Association England England
Oleksandr Orlovskyi CRT "New Generation" Ukraine Ukraine
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (3)
Joe Poplett AWTC England England
Joe Poplett AWTC England England
Tyler Barwell Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (17)
Class A (3)
Fintan Power Action Taekwondo England England
Lewis Nicholas Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Macauley Clarkson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (7)
Jon Molloy Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Lewis Jones Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Macauley Clarkson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Thomas Boonman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Tiago Fernandes GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
baboucar carayol FUSION TAEKWONDO England England
roman chalyan JSCoulaines France France
Class C (7)
Aman Shahid Hadri Taekwondo England England
BILAL INCEGOZ BOZDAG TAEKWONDO England England
Lqman Nelson Empsi England England
Mujahidur Rahman Hadri Taekwondo England England
Nadim Miah Hadri Taekwondo England England
Sami Ullah Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
William McDonald Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (13)
Class A (2)
Hisham Hassan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Tim Needham Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (9)
Billy Cottee Read AWTC (Mole Valley) England England
Billy COTTEE-READ AWTC England England
Connor Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
Dion Richadson FUTURE England England
ETHAN KOSAK-HINE Ickenham Taekwondo England England
MICHAEL Hernandez capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Rafael Ferreira GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
SEBASTIAN GARCIA TAEKWONDO TIGERS England England
andrezj waskowski FUSION TAEKWONDO England England
Class C (2)
Imad Guerziz Empsi England England
Omar Fuad Empsi England England
Cadets male -41 kg (10)
Class A (5)
Femi Oshineye Action Taekwondo England England
Jae WYNTER MERRIN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Jake Egelnick Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Max Cater SPITFIRE England England
isaiah mckenzie FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
BARAN GANIDAGLI BOZDAG TAEKWONDO England England
Salah-eddine Kadiri Hadri Taekwondo England England
Class C (3)
Ajwad Hussain Hadri Taekwondo England England
George Cluney Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Rezwan Hussian Hadri Taekwondo England England
Cadets male -45 kg (10)
Class A (6)
Aaron Perez Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Ben Morley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Darhys Nugent Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Gregory Hadeed Action Taekwondo England England
JOSHUA BARNETT STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
SATAR WAHID BOZDAG TAEKWONDO England England
Class B (1)
FAYSAL CHAMSI PASHA capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
MGDAD ALIM BOZDAG TAEKWONDO England England
Nadim Guerziz Empsi England England
THOMAS MIAMBANZILA SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Cadets male -49 kg (7)
Class A (2)
Cameron Davies Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Jack Lockwood Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (2)
Tyrell Bibbiani HORANGEE TAEKWONDO England England
diego sotelo FUSION TAEKWONDO England England
Class C (3)
Bradley Marshall Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Scott Smith Chung Yong Taekwondo Academy England England
marco rodrigues Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (4)
Class A (2)
Alexei Eibert Han Kook Linnich Germany Germany
Hamza Azab Empsi England England
Class C (2)
Jesse Sutherland BRIGHTON TAEKWONDO ACADEMY England England
Parik Panchal NJ Taekwondo Academy England England
Cadets male -57 kg (2)
Class B (1)
Luke Croft Warrior Factory England England
Class C (1)
RAMI SHARHANI capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male +65 kg (4)
Class B (2)
Haroon Aftab JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jordan Hazlett Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Class C (2)
Yasser Kadiri Hadri Taekwondo England England
Zane Smith Chung Yong Taekwondo Academy England England
Juniors male -45 kg (5)
Class A (3)
CHAMP BRINGGS SACRAMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
MANVEER KASLI FUTURE England England
Taha Azab Empsi England England
Class C (2)
Gabriel Dos Santos Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
QUAISE KHADEMI BOZDAG TAEKWONDO England England
Juniors male -48 kg (3)
Class A (3)
Alex Needham Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jamie Wright Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
matthew carter FUSION TAEKWONDO England England
Juniors male -51 kg (10)
Class A (5)
Jack Lockwood Team Ultimate Great Britain Great Britain
Karl Crowley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Nishan Landa DRAGON TKD CLUB ENGLAND England England
PETER KENVYN STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
YORO DIOP NGB TAEKWONDO ASC NIAARY TALLY Senegal Senegal
Class B (3)
Ehsan Ali Hadri Taekwondo England England
Jack Swift PUMA TKD England England
TANWA SRIPAN SACRAMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Class C (2)
Ehsan Ali Hadri Taekwondo England England
Max Goraya SPITFIRE England England
Juniors male -55 kg (16)
Class A (9)
Jack Whitehouse PUMA TKD England England
Joshua Furness Pilsung England England
Kane Landa DRAGON TKD CLUB ENGLAND England England
MAMADOU YAYA DIALLO NGB TAEKWONDO ASC NIAARY TALLY Senegal Senegal
Mouheb Zaouia Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Raony De Oliveira SACRAMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Thanasis Mandalas Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Thomas Fontyn Chung Yong Taekwondo Academy England England
nazin bekir FUSION TAEKWONDO England England
Class B (6)
Joao Brito GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
KIERAN Walker BRIGHTON TAEKWONDO ACADEMY England England
Kaine Shortt Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Nadeem Shahriyar Hadri Taekwondo England England
Natthakon Polprasert S-1 Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Seydul Hoque Hadri Taekwondo England England
Class C (1)
Jordan Bari Hadri Taekwondo England England
Juniors male -59 kg (6)
Class A (5)
Ahmad Nizari SPITFIRE England England
Aran Mee RTA Tigers England England
Jordan Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
munur munurogle FUSION TAEKWONDO England England
ryan powell SPITFIRE England England
Class B (1)
Moussa Siklawi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (11)
Class A (4)
HUZAIFFA REHMAN capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Michael Hampel Han Kook Linnich Germany Germany
Paulius Kairaitis Chung Yong Taekwondo Academy England England
Waseem Tabib St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (6)
Alfat Khan SPITFIRE England England
LATREUO FLETCHER SPIRIT TAEKWONDO ACADEMY England England
Louis Loveridge RTA Tigers England England
Michael Croft Warrior Factory England England
Nils Krug Han Kook Linnich Germany Germany
Said Ahmed Ozarar St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (1)
michael singh Survivor Taekwondo England England
Juniors male -68 kg (16)
Class A (13)
Ben CROSS AWTC England England
EL HADJI NDIAWAR DIOP NGB TAEKWONDO ASC NIAARY TALLY Senegal Senegal
Jacob Barnett QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
John Steele Team Ultimate Great Britain Great Britain
MATTHEW BARNETT STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
MOHAMMAD AHMAD FAKHROLDIN capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Marcus Tubb Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Ricardo Nobre GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Ricardo Nobre GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
SHEM AARON EHIGIE BOZDAG TAEKWONDO England England
Samuel Bates PUMA TKD England England
Shaun Sutherberry Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Vibek Gurung LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Rhys Robinson RTA Tigers England England
Class C (2)
Azad Morad St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Daryll Ellick Hadri Taekwondo England England
Juniors male -73 kg (4)
Class B (1)
ATILLA KILICASLAN BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (3)
BJORN DOMINICK STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Benny Boushina Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Bryan Johnson RTA Tigers England England
Juniors male -78 kg (4)
Class A (1)
levi goodridge SPITFIRE England England
Class B (2)
Ali GUNES capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Josh Churchill Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Kamal Deris St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors male +78 kg (3)
Class A (1)
SOROSH HAJIPOUR TAEKWONDO TIGERS England England
Class B (1)
Rui Rodrigues GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Class C (1)
Jamahl Clouden Survivor Taekwondo England England
Juniors female -42 kg (3)
Class A (2)
Methap Arslan Taekwondo Seongong Netherlands Netherlands
Natasha Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
OLIVIA HARRISON pulse tkd Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (2)
Class A (2)
Aneila Afsar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (1)
Class B (1)
Mariana Braz GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Juniors female -49 kg (2)
Class B (1)
Patcharaphorn Polprasert S-1 Taekwondo Sweden Sweden Sweden
Class C (1)
Louise Robert-Murphy Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (5)
Class A (4)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
MONIQUE CUNNINGHAM FUTURE England England
Melissa Lamb Wessex Taekwondo Association England England
Shanelle ROWE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Class C (1)
Joana Moreira GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Juniors female -59 kg (1)
Class B (1)
Richa Limbu NJ Taekwondo Academy England England
Juniors female -63 kg (5)
Class B (1)
Kiran Gabbi FUTURE England England
Class C (4)
Becky Anstee Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
JUSTINA MICKUTE capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Kimberly Marcias Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Saba Akbar Hadri Taekwondo England England
Juniors female -68 kg (2)
Class A (1)
NADIA BECKER Ickenham Taekwondo England England
Class B (1)
Susana Roque GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Juniors female +68 kg (1)
Class B (1)
Susana Roque GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Seniors female -49 kg (2)
Class A (1)
Amina AL-Mossawi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
WALSH TANYA Echon Taekwondo England England
Seniors female -53 kg (5)
Class A (4)
Laura Chili KAJYN CLUB France France
Lottie Roberts Wessex Taekwondo Association England England
Maria Livinios JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Nizamova Shakherezada Uzbekistan Taekwondo Team Uzbekistan Uzbekistan
Class B (1)
Tessa Beecroft Norwich WTF England England
Seniors female -57 kg (6)
Class A (3)
Deona Chan Wessex Taekwondo Association England England
Luena Thomas Wessex Taekwondo Association England England
Tamsen Clarke KWON TKD England England
Class B (2)
Kennisha Walters Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Siripen Songprasit KWON TKD England England
Class C (1)
Laura Kairaityte Chung Yong Taekwondo Academy England England
Seniors female -62 kg (7)
Class A (6)
Annabel Gibson LLTKD United Kingdom United Kingdom
Catherine Poplett AWTC England England
Catherine POPLETT AWTC England England
Elena lieder capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Rayana De oliveira SACRAMENTO TKD CLUB Great Britain Great Britain
Sandra Nicoline S?viknes Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Class B (1)
ELEONORA HADJIGEORGIOU capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors female -67 kg (2)
Class A (2)
DELARUE RACHEL TKD 78.RAMBOUILLET France France
Sarah Linnell-Stocks SPITFIRE England England
Seniors female -73 kg (2)
Class A (1)
Jodie Simpson PUMA TKD England England
Class B (1)
JILL HARRISON pulse tkd Great Britain Great Britain
Seniors female +73 kg (1)
Class A (1)
Heather Banner PUMA TKD England England
Seniors male -54 kg (6)
Class A (4)
AMRIT MAHATO NJ Taekwondo Academy England England
Kane Landa DRAGON TKD CLUB ENGLAND England England
Karlos Crowley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seiya Sakamoto JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
VIKAS GOLLEN India Taekwondo India India
Class C (1)
Shafqat Ali Hadri Taekwondo England England
Seniors male -58 kg (16)
Class A (12)
Andrew Taylor Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ashley Hutton Team Ultimate Great Britain Great Britain
Haroon Akhtar Hadri Taekwondo England England
Jay Patel Chung Yong Taekwondo Academy England England
Matthew Townsend PUMA TKD England England
Narendran Murralidharan Hadri Taekwondo England England
PARMOD NA India Taekwondo India India
Richard Rathod Warrior Factory England England
Rui Braganca ABC de Braga Portugal Portugal
Stuart Weekes JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Tamor Yaqubi Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Zoheb Khalid Empsi England England
Class B (2)
Ashley Hutton Team Ultimate Great Britain Great Britain
Usman Ali Hadri Taekwondo England England
Class C (2)
SAIDWALI MANGAIKHAIL KWON TKD England England
Usman Ali Hadri Taekwondo England England
Seniors male -63 kg (17)
Class A (10)
Chris Cocker Warrior Factory England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
IMAD SAOUDI BOZDAG TAEKWONDO England England
Jack TAYLOR AWTC England England
Jibreel Malik Empsi England England
Luis Gerardo Hadri Taekwondo England England
Moutalib Masdoub Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Nuno Costa ABC de Braga Portugal Portugal
Talibov Bobir Uzbekistan Taekwondo Team Uzbekistan Uzbekistan
sudip rai SPITFIRE England England
Class B (2)
Arvin Mahanta JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
RAVINDER KUMAR NA India Taekwondo India India
Class C (5)
Ahmed Mohamad Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Jan Khalid KWON TKD England England
Shahjahan Miah Hadri Taekwondo England England
Tim Everard AWTC England England
Tim EVERARD AWTC England England
Seniors male -68 kg (12)
Class A (9)
Abdulhamid Kiribata Tigers Russia Russia
Alisher Ismatov Uzbekistan Taekwondo Team Uzbekistan Uzbekistan
Chris Poplett AWTC England England
Erandi Olympio JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Ibrahima DIOUF Daehan Taekwondo Club Reims France France
John Steele Team Ultimate Great Britain Great Britain
Ricardo Nobre GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Taib Sarr KAJYN CLUB France France
VISHAL CHOUDHARY India Taekwondo India India
Class B (1)
Ashley James Keville KWON TKD England England
Class C (2)
Manuel Carmona Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Sadaqat Ali Hadri Taekwondo England England
Seniors male -74 kg (15)
Class A (12)
Azamat Mukhmadev Uzbekistan Taekwondo Team Uzbekistan Uzbekistan
Beytullah Kem Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Chris POPLETT AWTC England England
Deon Martin RTA Tigers England England
HASANEIN AL-KHAFAJI BOZDAG TAEKWONDO England England
Ian Ibrahim Thompson LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jermain Jones Empsi England England
Josh webley FUSION TAEKWONDO England England
Osita Arusiuka-Hill. JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Pankaj Dheer KWON TKD England England
Rocys Gravydas JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Tim Krug Han Kook Linnich Germany Germany
Class B (2)
Karl Langton Survivor Taekwondo England England
Waldo Miguez JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Hafeez Hameed Hadri Taekwondo England England
Seniors male -80 kg (19)
Class A (8)
John Smallbone Hadri Taekwondo England England
Julien Buscicchio JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Matthew HOBBS AWTC England England
Mike Poplett AWTC England England
Mikhail Charles Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Nitesh Gurung LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tyrone Okyere JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
david poirier JSCoulaines France France
Class B (7)
Hal GREENWOOD AWTC England England
Himal Thapa LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jonathon Mayhew JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Naeem Goodridge DUJON JAGUARS UTF United Kingdom United Kingdom
Pedro Maia GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Steven Loveridge RTA Tigers England England
Waikin Ma Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (4)
Akbar Hussain Hadri Taekwondo England England
Ruben Pereira GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Sanjeev Kumar KWON TKD England England
Van Minh Le JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors male -87 kg (13)
Class A (8)
Alex Kay Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
BAGUISSI LIONEL TKD 78.RAMBOUILLET France France
Corrie Jamieson Shadow Taekwondo England England
Craig Mitchell Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Damian Andres-Musial Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Orlando Bryant RTA Tigers England England
Ryan Gomersall Team Ultimate Great Britain Great Britain
Vadims Grusinov SPITFIRE England England
Class B (3)
ALISTAIR MACKAY TAEKWONDO TIGERS England England
Hisham MATOUK AWTC England England
Martyn Smith Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Cepero Castillo BRIGHTON TAEKWONDO ACADEMY England England
Rustam Mirzababaev Hadri Taekwondo England England
Seniors male +87 kg (12)
Class A (7)
Atab Ali JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Chris Poplett AWTC England England
Henry Cookey Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Lottin Whiteside KAJYN CLUB France France
MAYAUD KEVIN TKD 78.RAMBOUILLET France France
MEVIANE WILL TKD 78.RAMBOUILLET France France
firmin zokou JSCoulaines France France
Class B (4)
Boris Schulz Han Kook Linnich Germany Germany
Justice Foli Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Mederic Enguerin Warrior Factory England England
Rui Rodrigues GUL- Grupo Uniao Lebrense Portugal Portugal
Class C (1)
Matthew Austen Livingwell Taekwondo Great Britain Great Britain
Veterans male -68 kg (1)
Class A (1)
john lockwood pulse tkd Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (1)
Class B (1)
Adam Kacperek Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
V.I.P. female +67 kg (1)
Class A (1)
Erika Jakschewski Han Kook Linnich Germany Germany