Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Indoor Brussels 2011

  • Tournament dates
  • 18 December 2011
  • Deadline
  • 14 December 2011
  • Competitors
  • 260 / 350
  • Location
  • Rue Roger Vanderweyden 3
  • 1000 B
  • Brussels
  • Belgium Belgium

Downloads

InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (260)

Cadets female -32 kg (3)
Class A (3)
IMANE ZOUAK MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Ionana Andreolopulou Velberter SG Germany Germany
ayse gul eryuruk aiddes said team Belgium Belgium
Cadets female -36 kg (2)
Class A (2)
Rim Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Sara Toet Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Cadets female -40 kg (2)
Class A (2)
Esengul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sara Toet Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Cadets female -45 kg (5)
Class A (5)
Cecilie Ladefoed Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Jeavonne Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Noor el Houda Benali CTAM France France
Sophie Hasser Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
marie dradon Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Cadets female -57 kg (2)
Class A (2)
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
marianne Snickers Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Cadets male -32 kg (5)
Class A (5)
GIANLUCA FANARI CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yannik Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
yassin khay aiddes said team Belgium Belgium
Cadets male -36 kg (9)
Class A (9)
ANTOINE DUPONT Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Ahmet Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Gorm Lorentzen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
LUCA ADDARIS CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
Yassin Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
davy lau Tkd Club Villeneuvois France France
jad rahmaoui Tkd Club Villeneuvois France France
Cadets male -40 kg (6)
Class A (6)
Enrico Goethals taekwondokourosh Belgium Belgium
Fabrizio Cordedda Accademia Taekwondo Serrenti Italy Italy
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Mounir Hamraoui CTAM France France
RIDA LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
TARIK REZKI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Cadets male -45 kg (7)
Class A (7)
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
FABRIZIO FADDA CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
Hamzat Asukhanov taekwondokourosh Belgium Belgium
Kevin Lim Tkd Club Villeneuvois France France
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Youssef Marouan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
seye seidy kwan Belgium Belgium
Cadets male -51 kg (7)
Class A (7)
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Mohamed Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
STEFANO LEDDA CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
schockmel lucky Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Cadets male -57 kg (8)
Class A (8)
Filippo Cordedda Accademia Taekwondo Serrenti Italy Italy
JAWAD BENCHAALI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Jelle Plomp Taekwondo vereniging Almere Netherlands Netherlands
Jeremy Haiart CTAM France France
Ketbi Si Mohamed Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Oussama Essalhi An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Robert Radermacher Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
pascal lau Tkd Club Villeneuvois France France
Juniors male -45 kg (4)
Class A (4)
Mahmoud Fares Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Mrabet Yousfi Ahmed Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Olivier Zhang KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (4)
Class A (4)
Andrea Dujardin Ri Gam Team Belgium Belgium
MOHAMMED REZKI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
lehhit ayoub kwan Belgium Belgium
Juniors male -51 kg (13)
Class A (13)
ABHI RAMDAS Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
ALESSIO FARCI CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
ALESSIO FANARI CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Houcine Zaoui SEONGONG Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Joni Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Mattia Mele Accademia Taekwondo Serrenti Italy Italy
Mehmedov Taner Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
RUSINOWSKI THOMAS Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Sofyane Gallois CTAM France France
Juniors male -55 kg (8)
Class A (8)
GIUSEPPE LAMPIS CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
HOCINE HAMIDA MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Jamie Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Lucas Mechenane ACT PHOENIX HWOARANG France France
Mohamed Aoulad Sellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
NICOLA FANARI CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
Nabil Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (12)
Class A (12)
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
DE BILDE Geoffrey Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
IBRAHIM Naamane Academy Tiger Club Central African Republic Central African Republic
MOURAD LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Mohamed Elmesbahi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
STEFANO PAU CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
Thibault CHEVALIER Lezennes TKD Club France France
Yassine Choaibi Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
bicheler esteban Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
esposito giovanni accademia arti marziali Italy Italy
Juniors male -63 kg (13)
Class A (13)
Ajrullahi Bunjamine Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Alaedine Bouachmir TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
HANNART Benoit Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
JONAY GONZALEZ PATERNA TEAM Spain Spain
JOSE RAMON DUAL PATERNA TEAM Spain Spain
Jaber Dahou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jesse de Kok Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Jonathan Urbain Ri Gam Team Belgium Belgium
Kazem Ebrahimi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Adahchour Academy Tiger Club Central African Republic Central African Republic
Oussama Benali CTAM France France
Juniors male -68 kg (7)
Class A (7)
Eliot Branier Tkd Club Villeneuvois France France
Ilyes Belahadji Taekwondo Club Martinerois France France
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Valentin CLAREMBAUX Taekwondo Feignies France France
alexandre pleshyvcev tkd rycerz Belgium Belgium
edouard dourdin Tkd Club Villeneuvois France France
Juniors male +78 kg (3)
Class A (3)
RUBEN NAVARRETE PATERNA TEAM Spain Spain
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
alan latic KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors female -42 kg (2)
Class A (2)
Lotta Linna National Team Finland Finland Finland
Mehtap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (3)
Class A (3)
Maja Bjerre-Madsen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Mathilde Dourdin Tkd Club Villeneuvois France France
angius elisa accademia arti marziali Italy Italy
Juniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Amelie Richard Ri Gam Team Belgium Belgium
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
MARTA LISCI CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
GIULIA MARCIA CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
Gry Lorentzen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Nawel DAAMOUCHE Lezennes TKD Club France France
Juniors female -52 kg (3)
Class A (3)
Nawel DAAMOUCHE Lezennes TKD Club France France
VINITA SEWNUNDUN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
nughes sofia accademia arti marziali Italy Italy
Juniors female -55 kg (5)
Class A (5)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
E Vandenabeel taekwondokourosh Belgium Belgium
Iman LOUZAI Lezennes TKD Club France France
LISA HELLEBUYCK Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
cadinu claudia accademia arti marziali Italy Italy
Juniors female -59 kg (3)
Class A (3)
Dominique Bloemberg Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Louise Bro Overgaard Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Noelle Van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (4)
Class A (4)
Chehrazade BENAMAR Taekwondo Club Martinerois France France
Hayat Zahir Team Provinciale Féminine - Brabant W & Bruxelles Belgium Belgium
Kim Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
christine schmit KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors female -49 kg (7)
Class A (7)
AHILLIYA KARIA Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Janneke van den Dungen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Jennerie van Ingen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Khadoudja Niar Tkd Club Villeneuvois France France
Kimberley Kampman Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
MESKEREM NEGATU YOHANNES WORLD TAEKWONDO CLUB Ethiopia Ethiopia
Maryam Ismaili MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Seniors female -53 kg (4)
Class A (4)
Angela Medina Arbonés TAEKWONDO KUMGAN Spain Spain
Elisa Chieh-Chen Tang Aruba National Team Aruba Aruba
Gaelle Marco Kim Seung Yong Taekwondo club Luxembourg Luxembourg
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (4)
Class A (4)
Anastasia CODREANU Taekwondo Club Martinerois France France
Mame Diarra Bousso GAYE Lezennes TKD Club France France
Nana GOUNDO FEDERATION CONGOLAISE DE TAEKWONDO Congo Congo
Violeta Dominguez Artero TAEKWONDO KUMGAN Spain Spain
Seniors female -62 kg (5)
Class A (5)
BAZELLE Rosemary Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Melanie SEHA HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Natasja Booy Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
romy van Noije Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (3)
Class A (3)
Eva Crauwels ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
christine schmit KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
magda Brytanczyk Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (3)
Class A (3)
Alida Pikstra Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Chantal Maas Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
anna bindinger KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors female +73 kg (5)
Class A (5)
DELARUE RACHEL TKD 78.RAMBOUILLET France France
Manuella Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Naim Zineb Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
anna bindinger KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
corona raffaela a.s.d.astroclub Italy Italy
Seniors male -54 kg (4)
Class A (4)
ABDELILAH EL MADRARI An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Moncef BENABOUCHE Taekwondo Feignies France France
SAMIR SEFKAME MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Vikash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (10)
Class A (10)
Dylan Van De Cappelle Jeong-Sin Belgium Belgium
Giorgio Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
KEBRAB SEYOUM YOHANNES WORLD TAEKWONDO CLUB Ethiopia Ethiopia
Mohamed Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mohamed AMEDIOU Lezennes TKD Club France France
Norbert Székely Königsborner SV Germany Germany
Ronald Pineda Barrera Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Simon Jessen Silkeborg Taekwondo Club Denmark Denmark
Youssef Ed Derai TAEKWONDO KUMGAN Spain Spain
Seniors male -63 kg (15)
Class A (15)
ACHAB JAOUAD Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
AHMED EL BOUJJOUFI Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Amine El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
ISSAM JADDI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
LUCA FIORI CENTRO TKD SAN SPERATE Italy Italy
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rafaelo Duarte KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Romano Toro Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Wim Wagemakers Jeong-Sin Belgium Belgium
Wim Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yassine Outtaleb Tkd Club Villeneuvois France France
arbnor bajra taegeug ans Belgium Belgium
aymen bouazizi Association el Wafa du Sport de Taekwondo Tunisia Tunisia
corona gianfranco a.s.d.astroclub Italy Italy
Seniors male -68 kg (16)
Class A (16)
yannick rudyth boukaka-malonga congo(brazzaville) Morocco Morocco
BOUDIN James Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Efrem Arbau Polisportiva Barbagia di Ollolai Italy Italy
MICHAEL TNOURJI Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Mamadou DIENG IAM TAEKWONDO Senegal Senegal
Martin Heinrichs TKD Stengefort Luxembourg Luxembourg
Melvin Willems taekwondo Kriss Belgium Belgium
Michael de Veer Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Mohamed El Khouakhi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Osama abdalla Libya team Libya Libya
SAID DAHHOU PATERNA TEAM Spain Spain
YOHANNES BOGALE YOHANNES WORLD TAEKWONDO CLUB Ethiopia Ethiopia
biengalo redwan kwan Belgium Belgium
mohammed kerrifa Club Tourquennois d'Arts Martiaux France France
omar sebbata taekwondo phoenix club Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (13)
Class A (13)
ALI TIDGANI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Abdellah Saadi Tkd Club Villeneuvois France France
Adrian Garcia Carrasco TAEKWONDO KUMGAN Spain Spain
Brink Christophe Kim Seung Yong Taekwondo club Luxembourg Luxembourg
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Joeri Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Mimoun BENAMAR Taekwondo Club Martinerois France France
Moises Fernandez Aruba National Team Aruba Aruba
Tuna Aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
Yahya Boulben MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Yassin Alla taekwondo Kriss Belgium Belgium
achaibi hamza kwan Belgium Belgium
toni escolastico Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Seniors male -80 kg (12)
Class A (12)
Abdelaziz belgasem Libya team Libya Libya
Alassane SYLLA FEDERATION CONGOLAISE DE TAEKWONDO Congo Congo
Bejaoui mohamed Piramide sport Tunisia Tunisia
Florent ARBONNIER Taekwondo Feignies France France
Hans Massing TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
MEVIANE WILL TKD 78.RAMBOUILLET France France
MONNIER Michael Sonbae Taekwondo Seneffe Belgium Belgium
Rene Jose MAZA MARQUEZ Lezennes TKD Club France France
Robin SINNESAEL Shan Club MONS Belgium Belgium
Zinedine LOUZAI Lezennes TKD Club France France
mohamed khouyi Tkd Club Villeneuvois France France
thomas aka Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Seniors male -87 kg (6)
Class A (6)
BIGNOUBA DARRY TKD 78.RAMBOUILLET France France
Cedric Schirrer Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Cédric Ménereuilt Taekwondo Hapkido Soleils Giberville France France
MEVIANE WILL TKD 78.RAMBOUILLET France France
belkasim elahmir Libya team Libya Libya
khalfaoui Aymen Piramide sport Tunisia Tunisia
Seniors male +87 kg (7)
Class A (7)
Abdelnaser elsheltami Libya team Libya Libya
Arfaoui Nizar Piramide sport Tunisia Tunisia
LUC COUPEZ Ri Gam Team Belgium Belgium Belgium
MAYAUD KEVIN TKD 78.RAMBOUILLET France France
REMY ESSEKABOU Tapia Team Central African Republic Central African Republic
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
harrabi abdeljalil Association el Wafa du Sport de Taekwondo Tunisia Tunisia