Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Regio West Poomsae Kampioenschappen 2011

  • Tournament dates
  • 18 September 2011
  • Deadline
  • 15 September 2011
  • Competitors
  • 57 / Unlimited
  • Location
  • Vlaskamp 3
  • Den Haag
  • Netherlands Netherlands

Downloads

Poomsae loting - A klassePoomsae loting - A klasse
UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (57)

Class B (3)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Ali Orhan MaleMale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Individual - Master 1 Male (1)
Andre Cristiaans MaleMale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Anisha Chand FemaleFemale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Anthony Ommen MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class Dan (4)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Ashwin van der Vlugt MaleMale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Bart Kruijdenberg MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Bo-Anne van Egmond FemaleFemale Dun Hong Netherlands Netherlands
Individual - Master 3 Male (1)
Bob Poublon MaleMale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Boyd Hagebeek MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Calvin Kant MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Chellzy Reyes MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Cinnamon Zapletal FemaleFemale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Colin Busropan MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Master 1 Male (1)
Dario Buhrer-Tavares MaleMale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Demi Bakker FemaleFemale Dun Hong Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Fedoua Amkari FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Gaby van der Palm FemaleFemale Dun Hong Netherlands Netherlands
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Female (1)
Ginny Chow FemaleFemale Yu-Sin Hoorn Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Guido Simon MaleMale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Hind Watki FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Ihsaan Harylallsingh MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Irene de Ridder FemaleFemale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Class Dan (2)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Iris Wagenaar FemaleFemale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Ivandjino Soekandar MaleMale TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Minis Female (1)
Jasmin Feizi FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Jill Kraag FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Joy Smit FemaleFemale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (2)
Julian Dolan MaleMale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Justin Kant MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Lilian Oei FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Lloyd Kraag MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Lynn Smit FemaleFemale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Female (1)
Maaike Zijlstra FemaleFemale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (2)
Maja Kolokzek FemaleFemale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Malou Somers FemaleFemale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Female (1)
Marion Hartlieb FemaleFemale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Mariska Raghoebarsingh FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Master 1 Male (1)
Martin Jesterhoudt MaleMale Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class C (3)
Individual - Pupils / Pupillen Male (2)
Martin Hazenoot MaleMale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Micha Simon MaleMale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Mj Manalo MaleMale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Modisa van Teunenbroek FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Nihal Aguerhiou FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Pim Van Der Helm MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Randy den Braven MaleMale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Ray van der Palm MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Rianne Der Weduwe FemaleFemale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Romy Stokkel FemaleFemale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Minis Female (1)
Rosa Stroomer FemaleFemale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Rosario Richardson MaleMale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Scott Jochems MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Male (1)
Sebastiaan Sprengers MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Master 1 Male (1)
Sergio Paredes MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class Dan (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Sharona Wariso FemaleFemale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Tara-Jay Nieuwenburg FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class Dan (2)
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Male (1)
Willem Enoch MaleMale Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Pair - Pair 1 / Paar 1 (1)
ivandjino soekandar
Debby v. Butterswijk
MaleMaleFemaleFemale TC Soekandar Netherlands Netherlands