Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Nationale Kampioenschappen Sparring 2012

  • Tournament dates
  • 14 January 2012
  • Deadline
  • 8 January 2012
  • Competitors
  • 283 / Unlimited
  • Location
  • Pierre de Coubertinlaan 7
  • 1362 LA
  • Almere
  • Netherlands Netherlands



Bezoekadres
Pierre de Coubertinlaan 7
1362 LA Almere
Algemeen telefoonnummer: 036-5458458

Tomtom-adres
Bastion Hotel
Audioweg 1
1322 AT Almere (vanaf hier volgt u de borden naar Topsportcentrum Almere)




Downloads

Uitschrijving (Aspiranten / Junioren)Uitschrijving (Aspiranten / Junioren)
Uitschrijving (Senioren)Uitschrijving (Senioren)

Results

All resultsAll results

Competitors (283)

Aspirants female -32 kg (2)
Class A (2)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (1)
Class A (1)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (4)
Class A (4)
Esengul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jeavonne Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Ouiam Ousllam TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (5)
Class A (5)
Gina Kram Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (6)
Class A (6)
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Sanne van Gurp TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Shirley Reijnhout TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
nayomi latulola Sidokwan Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (1)
Class A (1)
Maja Koloczek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -64 kg (1)
Class A (1)
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants female +64 kg (1)
Class A (1)
Amber Oude Heuvel Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (10)
Class A (10)
Emiel Moreira Borges Ata Olympic Netherlands Netherlands
Jules Jacobs Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Martijn Willemsen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Mohammed Akoudad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Nigel Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ridouan Kasrioui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Timoteus de Fretes Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Zura Isebia Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
edgar liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (15)
Class A (15)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ahmet Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Alexander Habimana Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Gianni Mungra Ata Olympic Netherlands Netherlands
Hatim Belahcen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jeronimo Evers Schuttersveld Netherlands Netherlands
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mohamed Boudaamach Ata Olympic Netherlands Netherlands
Nabil Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Rishi Mahabier TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Shane van Wanrooij Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yassin Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (6)
Class A (6)
Berkay Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Rik van Vught Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Tim Kockelkoren Yul-Kok Netherlands Netherlands
Youssef Bouchti TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (10)
Class A (10)
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Giovanni Treur ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Hamza Bakhakh Ata Olympic Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Quirijn Branten Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Soraj Sori Taekwondo United Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Youssef Marouan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (9)
Class A (9)
ASHWIN VAN DER VLUGT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Ayoub Karroumi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Chahid Chaquibi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohamed Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Zakaria Benziane SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (5)
Class A (5)
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jelle Plomp Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Lotfi Boudaamach Ata Olympic Netherlands Netherlands
Mitchel van Kesteren Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Robert Radermacher Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -64 kg (1)
Class A (1)
Julian Dolan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male +64 kg (3)
Class A (3)
Kees Wuister Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Vinay Ramnath Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (4)
Class A (4)
Boyd van Dijk Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Iliass Akoudad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (4)
Class A (4)
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Oussama Zkik Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (6)
Class A (6)
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Houcine Zaoui SEONGONG Netherlands Netherlands
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Vienish Sampat Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (7)
Class A (7)
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Joey de la Combe Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Marvin Kentie Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mohamed Aoulad Sellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Nabil Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (13)
Class A (13)
Aimad Akkabi Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Chahed El Boustati TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mattheuw Mathoera TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Mohamed Elmesbahi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Redouan El Boulahiani Riekebbe Netherlands Netherlands
Yassine Choaibi Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Youssef Koukouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (14)
Class A (14)
Alaedine Bouachmir TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Bouke Vergeer Taekwondo United Netherlands Netherlands
Damion Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Denzel Broer Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Erol Karaköse Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Jaber Dahou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jesse de Kok Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Redouan Boutachdat TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Samir Asefi Taekwondo United Netherlands Netherlands
Thomas Kattier Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Yasser Belahcen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (9)
Class A (9)
Ahmadullah Kakar Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ayoub Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Halit Dinc Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Kaz van malsen Kwon Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Mahan Tooti SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yassin Ashad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (6)
Class A (6)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Hassan Tazgui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Mokhtar Heydari Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Sven van Kruijssen Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Satar Heydari Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (3)
Class A (3)
Hamza Bouzaggou Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Othman Belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (3)
Class A (3)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mehtap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
SOEDHA MANNA Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Shannon Schaap Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (4)
Class A (4)
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juliette van Rijnsbergen Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Kimberley Kampman Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Noël Heumassej Ohdokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Rosalie de Jong Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (8)
Class A (8)
Carina Tobben Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Chantal Durieux Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Demi Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Esmee Seegers Taekwondo United Netherlands Netherlands
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Kiki Houkes Ohdokwan Netherlands Netherlands
Samantha Kerkhof Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (4)
Class A (4)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Maaike vd Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
VINITA SEWNUNDUN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (4)
Class A (4)
Cassy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Dominique Bloemberg Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Noelle Van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (5)
Class A (5)
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Kim Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
lot van malsen Kwon Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Aylin Akdeniz Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (1)
Class A (1)
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kimberley Kampman Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jennerie van Ingen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Veronique Van Der Wal Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (5)
Class A (5)
Janneke van den Dungen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Suraiya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (6)
Class A (6)
Esra Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Kimberly Nieuwenhuizen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Kyra Heinz Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Michelle Krieger Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Romy van Noije Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (8)
Class A (8)
Amal Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Natasja Booij NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Noelle Van der Zon Taekwondo Centre Reeshof Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Sanne Rietberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (5)
Class A (5)
Alida Pikstra Henk Meijer Groningen Netherlands Netherlands
Ikram Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mandy Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (3)
Class A (3)
Chantal Maas Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Magda Brytanczyk Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Reshmie Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (4)
Class A (4)
Manuela Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Miranda Van Het Reve Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yvonne Oude Luttikhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (7)
Class A (7)
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Joey de la Combé Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Mohamed Aoulad Sellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Nabil Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Vikash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (8)
Class A (8)
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Giorgio Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kazem Ebrahimi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (12)
Class A (12)
AHMED EL BOUJJOUFI Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Amine El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Branko Bergmann Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
DANNY de LANGH Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Erol Karaköse Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Redouan Dahmane Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Roman Zemar TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Sami Zyani TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
TOMMY RUILING TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Wim Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Yassine Bourass Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (14)
Class A (14)
Abdenasser Eddeane Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Djordy Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Fawad Popal Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Halit Dinc Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Iwan Rikken TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Mehmet Duzgum Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohammed El Khouakhi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Raoul Din Mohammed Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Robin van Sprang Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (10)
Class A (10)
Chris Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Milton van Zeijl Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Mustafa Erdogan Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Pascal van Ingen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Robin Laus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Yama Zemar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (5)
Class A (5)
Ayyoub Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Hans Massing TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Maikel Teunissen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (5)
Class A (5)
Fouad Mustafa Mohamed SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Jeroen Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Martijn Merken NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Michael Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nick Verboom Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (7)
Class A (7)
Mustafa Belkadi Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Pim Doedens Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Rick van der Hulst Bari Gym Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Robert Dannenberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rogier van Kesteren Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Wouter Stalekker Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands