Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

39th Dutch Open Taekwondo Championships 2012

  • Tournament dates
  • 17 March 2012
  • 18 March 2012
  • Deadline
  • 5 March 2012
  • Competitors
  • 999 / 1000
  • Location
  • Theo Koomenlaan 1
  • 5644 HZ
  • Eindhoven
  • Netherlands Netherlands

Downloads

InformationInformation
Poollists SaturdayPoollists Saturday
Poollists SundayPoollists Sunday

Results

Saturday results Saturday results
Sunday resultsSunday results

Competitors (999)

Juniors male -45 kg (21)
Class A (21)
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Boyd van Dijk Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Domagoj Ivan Raic Croatian National Team Croatia Croatia
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Fredrik Kun Ah Lindström Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Hassan Haider SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Henrik Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Hussein Ammouri Sportschule Merinus Germany Germany
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Kevin Rasch Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Majid SOFIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Mrabet Yousfi Ahmed Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Osayd Saqr Taekwondo Özer Germany Germany
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Sandro Peer WSG Taekwondo Austria Austria
Sergiy Pylypenko Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Simon Craen Chin Do Jang Kortrijk Belgium Belgium
Tyron MOORES-DUFFIELD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Yannick Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors male -48 kg (16)
Class A (16)
Andrea Dujardin Ri Gam Team Belgium Belgium
David Murphy leinster tkd Ireland Ireland
Elmar BADALLI Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Giuseppe Sanseverino Ksc leopard e.V. Germany Germany
Iordanis Konstantinidis SG-Ostalb Germany Germany
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Marko Maljkovic Croatian National Team Croatia Croatia
Mikael berg Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Osama Saqr Taekwondo Özer Germany Germany
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Shawn Mark Parfenov Velberter SG Germany Germany
Soraj Sori Taekwondo United Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Yerassyl Kaiyrbek KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Youssef Tuna Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (21)
Class A (21)
Abdessalam Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Alex Needham Team Ultimate Great Britain Great Britain
Artem Lebedev St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
Birkant Polat Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Dominik Maag Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Eduard Frankford Taekwondo Scorpions Austria Austria Austria
Feyi Pearce Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Houcine Zaoui SEONGONG Netherlands Netherlands
Jack Lockwood Team Ultimate Great Britain Great Britain
Joni Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Luka Bugarin Croatian National Team Croatia Croatia
Mohamed Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mohamed El-Rifaii Vallensbaek Taekwondo Klub Denmark Denmark
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Pascal Becker Sportschule Merinus Germany Germany
Pascal Becker Sportschule Merinus Germany Germany
Ruslan ABBASOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Truls Herlin Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Zaher Ahmad Nawid AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Juniors male -55 kg (24)
Class A (24)
Adrian Vranesa Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Aiden Morley Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Aria Seyedi Original Club England England
Artan Fici Taekwondo club Ulqini - Ulcinj Montenegro Montenegro
Aykhan TAGHIZADE Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Bekbolat Shymyrkul KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Davide Crisafulli A.S.D. Tiger's Den Barcellona P.G. Italy Italy
Firras El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Hicham Radi taekwondo Kriss Belgium Belgium
Karshal Abzal KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Ketbi Si Mohamed Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Kristian Kinnon SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Lovre Brecic Croatian National Team Croatia Croatia
Marc Vitry BSV Friedrichshafen Germany Germany
Martin Stach TKD Swisttal Germany Germany
Mert Tastemir TSV Dachau Germany Germany
Mykola Grygorash Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Tom Walters Kang Han England England
Wannes Van Dooren Taekwondo De Tijgers Belgium Belgium
Yaroslav Prykhodko Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
domen pirc SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
frazer pringle manchester aces England England
nishaan landa manchester aces England England
Juniors male -59 kg (31)
Class A (31)
Adlan Ilyasov Chin Dojang Belgium Belgium
Alexander Rotenberger Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Denis Gashi KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Farouk Kamal Grorud TKD Norway Norway
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Federico Crisafulli A.S.D. Tiger's Den Barcellona P.G. Italy Italy
Filip Pazdernik Czech national team Czech Republic Czech Republic
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Hrvoje Sep Croatian National Team Croatia Croatia
IBRAHIM KEBDANI Academy Tiger Club Central African Republic Central African Republic
Ignas Spokas Tajanas Lithuania Lithuania
Jamie Abley GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Jonathan Urbain Ri Gam Team Belgium Belgium
Joshua Magpuri Strive / Manila TKD United States United States
Koray Cinar TSC Gladbeck Germany Germany
Kostantinos Chamalidis Velberter SG Germany Germany
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
MOURAD LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Marlon Hermanny musado koeln e.V Germany Germany
Mohamed Elmesbahi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Nikita Vasilev St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
Parvin ALIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Patrik Chrapkowski SMS Olsztyn Poland Poland
Redouan El Boulahiani Riekebbe Netherlands Netherlands
Selim Öztürk KSV Atalar Austria Austria
Tugay Ingün TSV Dachau Germany Germany
Vladyslav Prykhodko Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
kane landa manchester aces England England
matias kristensewn Vejle Taekwondo Tang Soo Denmark Denmark
Ådne Skei Landsem Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Juniors male -63 kg (35)
Class A (35)
ANDRES ZELAYA RIO NEVADO Guatemala National Taekwondo Team Guatemala Guatemala
Alaedine Bouachmir TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
BORIS RUIZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Benoit Hannart MUDUKWAN ACADEMY HALLE Belgium Belgium
Bouke Vergeer Taekwondo United Netherlands Netherlands
Daniel Hinz PTSV Hof Germany Germany
Daniel Dostal Czech national team Czech Republic Czech Republic
Daniel Walczak MUKS Pietnastka Poland Poland
Deni Andrun Razic Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Dimitrios Constantatos Kessariani Taekwondo club Greece Greece
Edward Luft Landeskader TVBB Germany Germany
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
JORGE GONZALEZ ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Kristupas Ceilutka Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Marco Dermond Swiss National Team Switzerland Switzerland
Marek Trieb Czech national team Czech Republic Czech Republic
Mehmet Aydin KSV Atalar Austria Austria
Michael Hinz PTSV Hof Germany Germany
Mohamed Adahchour Academy Tiger Club Central African Republic Central African Republic
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nicolas Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Nijat ALIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Patrick Kepa UKS ANDROS Poland Poland
Robin Rajnovic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Samir Asefi Taekwondo United Netherlands Netherlands
Sinisa Raicevic Montenegro Stars Montenegro Montenegro
Slaven Jankovic Croatian National Team Croatia Croatia
THOMAS GATER TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Toon Quirijnen Taekwondo De Tijgers Belgium Belgium
Vladislav Larin Karelian team Russia Russia
Wojtowicz Piotr SMS WARSZAWA Poland Poland
jack herring manchester aces England England
ryan powell SPITFIRE England England
yann birsens KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors male -68 kg (24)
Class A (24)
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ayoub Aynaou HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Emrullah Varol TKD VAROL e.V. Germany Germany
Enes Acikel KSV Atalar Austria Austria
Fergus O'Brien Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Filip KOpjar Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Halit Dinc Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Hassan El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
Jaber Dahou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jacob Barnett QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Josip Epet TAEKWONDO KLUB KARLOVAC Croatia Croatia
Kamil Serafin ILYO Boleslawiec Poland Poland Poland
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Mahdi Massumi Original Club England England
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mark Verheul Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Noah Lanz Akademie des Sports e. V. Germany Germany
Patryk Chodnicki SMS Olsztyn Poland Poland
Sadurski Matesz UKS ANDROS Poland Poland
Sascha Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Shamkhal ABILOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Shoeil Ghassemi Shuaki A.D. HWARANG-DO TKD MILANO Italy Italy
Toni Kanaet Croatian National Team Croatia Croatia
ahmad rasim kwan Belgium Belgium
Juniors male -73 kg (13)
Class A (13)
Adam Filipek ILYO Boleslawiec Poland Poland Poland
Arber Azemi Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Christopher Kleppe TaeKwonDo-Gemeinschaft Witten Germany Germany
Daniel Kuß Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Daniel Balan Moldova team SSS N6 Moldova Moldova
David Dragisic Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Ilir Soulimani Swiss National Team Switzerland Switzerland
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Kresimir Durdevic TKD Metalac Croatia Croatia
Marko Mutak Croatian National Team Croatia Croatia
Vladislav SUBBOTIN Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
michele gualtieri a.s.d. "taekwondo pomarico" Italy Italy
Juniors male -78 kg (7)
Class A (7)
Elnur MAHARRAMOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Filip Majcen Croatian National Team Croatia Croatia
Konstantinos Drenos Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Ossian Markggren Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
YORICK BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
levi goodridge SPITFIRE England England
Juniors male +78 kg (8)
Class A (8)
Aleksandr Pavlushov St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
Hamza Bouzaggou Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Ian Getmanovich Karelian team Russia Russia
Lovro Bengez Croatian National Team Croatia Croatia
Mantas Kazlauskas Tajanas Lithuania Lithuania
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Seyidazim BADIRKHANLI Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
alan latic KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors female -42 kg (20)
Class A (20)
Adriana Federici BSV Friedrichshafen Germany Germany
Alina Vyetrova Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Andrea Pacadi Croatian National Team Croatia Croatia
Cherylee Lungershausen SG-Ostalb Germany Germany
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Gabija Janusauskaite Tajanas Lithuania Lithuania
Indra Craen Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Katie Bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Mehtap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Naomi Strathie SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Natasha Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nina Schätz SAARLAND Germany Germany
Patricia Striner Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Patrycja Adamkiewicz MUKS Biale Tygrysy Jarocin Poland Poland
Rahaf Saqr Taekwondo Özer Germany Germany
Sarina Vuurman Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Silje Pettersen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Simge Bagtas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Tzvetelina Nikolova HEREYA Bulgaria Bulgaria
Zumrud MALIKOVA Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Juniors female -44 kg (14)
Class A (14)
Alva Lundqvist Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Asia Bailey SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Beth Worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
Büsra Akay Post SV München Germany Germany
Daria Lytvynchuk Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Emily Watson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Georgia Barnes BTS Great Britain Great Britain
Hristina Stoeva HEREYA Bulgaria Bulgaria
Lucija Mla?enovi? Croatian National Team Croatia Croatia
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Narmina MAMMADOVA Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Sena Goekmen SG-Ostalb Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Tena Marinovic TK Metalac Croatia Croatia
Juniors female -46 kg (14)
Class A (14)
Adriana Simankova TKD Lacek, z.s. Czech Republic Czech Republic
Amelie Richard Ri Gam Team Belgium Belgium
Aneila Afsar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Ardiana Karamanaga Taekwondo club Ulqini - Ulcinj Montenegro Montenegro
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
HOLLIE BEST - DUTTON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Marie Dradon Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Mateja Kunovic Croatian National Team Croatia Croatia
Meike Dresch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Noël Heumasej Ohdokwan Netherlands Netherlands
PAULINA STOJANOWSKA ILYO Boleslawiec Poland Poland Poland
Sanja Maljkovic Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Tarana MAMMADOVA Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
anita kaltak SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Juniors female -49 kg (18)
Class A (18)
Aleyna Basak SG-Ostalb Germany Germany
Anamarija Petrovi? Croatian National Team Croatia Croatia
Andrea Eikrem Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Anne Schwabe FT Rosenheim Germany Germany
Bianca Biricz KSV Atalar Austria Austria
Gabriela Wierzbicka SMS Olsztyn Poland Poland
Gulgun NIFTULLAYEVA Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Julia Ronken TSC Gladbeck Germany Germany
Katarina Vesovic Montenegro Stars Montenegro Montenegro
Kristina Tomic Taekwondo klub "OSVIT" Croatia Croatia
Nancy Magdic Banija Pandas Team Croatia Croatia
Paulina Rodzik UKS ANDROS Poland Poland
Tabea Wenken TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Tamara Susa TK Metalac Croatia Croatia
Victoria Sörensen Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Yuliya Khiminchuk Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
katrine lønbæk Vejle Taekwondo Tang Soo Denmark Denmark
Juniors female -52 kg (25)
Class A (25)
Ana Pavlovic Croatian National Team Croatia Croatia
Anna Leigh Gratsa WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Barbara Banaszczyk SMS Olsztyn Poland Poland
Brigita Mamic TKD Novi Zagreb Croatia Croatia
Chantal Durieux Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Claudia Bondi Edera Taekwondo Forli Italy Italy
Demi Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Emelie Seiden Östermalms TKD Sweden Sweden
Emine Hassanoglu TaeKwonDo-Gemeinschaft Witten Germany Germany
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ioanna Pragalos Kessariani Taekwondo club Greece Greece
Julie Eriksen Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Laura Roebben Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
MATEA KNEZEVIC TK SKORPION Croatia Croatia
Magdalena Obr?bska SMS Olsztyn Poland Poland
Marie Magnus Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Mia Landsem Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Mierzwinska Ewelina Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Pauline Lovgren Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Ragsana GASIMOVA Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Rogozinska Patrycja Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Sabrina Kaidi Kaidi Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Safinaz Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
ana petrusic SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Juniors female -55 kg (17)
Class A (17)
Caterina Sottile A.S.D. Tiger's Den Barcellona P.G. Italy Italy
Fatima Lohmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Jennifer Marjason BTS Great Britain Great Britain
Luna Flores MUDUKWAN ACADEMY HALLE Belgium Belgium
Maaike vd Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Melina Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Rakel Lysø Drage Mudo Team Tveita Norway Norway
Ronja Syversen Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Sandra Hillergren Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Sara Strojin TK Metalac Croatia Croatia
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Shanelle ROWE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tadea Bersinic TAEKWONDO KLUB KARLOVAC Croatia Croatia
Tamara Nothaft Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Tanja Rastovic Croatian National Team Croatia Croatia
masa lemajic SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Juniors female -59 kg (15)
Class A (15)
Antica Simurina TK Metalac Croatia Croatia
Cassy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Chloe Morley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Dorotea Cvetkovic TK Velika Gorica Croatia Croatia
Elisa Ambach WSG Taekwondo Austria Austria
Ena Coric Croatian National Team Croatia Croatia
Ine Svendsen Grorud TKD Norway Norway
Isabella Canella Post SV München Germany Germany
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Niki Glasnovic Team Toigye Panthers Sweden Sweden
SOPHIE WARD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sophie Schwinn Chung Gun Hammersbach Germany Germany
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors female -63 kg (12)
Class A (12)
Ana Vranesic Banija Pandas Team Croatia Croatia
Annika Bulegato ALL BLACKS TAEKWONDO Italy Italy
Jagoda Ulfig MUKS Pietnastka Poland Poland
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kim Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Matea Jelic Croatian National Team Croatia Croatia
Sagida Lohmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sonia Kaidi Kaidi Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Tereza Schindlerova Czech national team Czech Republic Czech Republic
Vanessa Körndl Taekwondo Altmannstein e.V. Germany Germany
christine schmit KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors female -68 kg (6)
Class A (6)
Alexandra Thomas London Team England England
Alissa Lehmann BSV Friedrichshafen Germany Germany
Jelena Detic TK Metalac Croatia Croatia
Josipa Matic Croatian National Team Croatia Croatia
Lisa Larsson Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
dunja Lemajic SLOVENIA TEAM Slovenia Slovenia
Juniors female +68 kg (7)
Class A (7)
Aleksandra Kowalczuk SMS Olsztyn Poland Poland
Andjela Popovic Montenegro Stars Montenegro Montenegro
Berivan Oener Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Iva Rados Croatian National Team Croatia Croatia
Lisa Breuer Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Swigon Katarzyna Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Poland Poland
Verena Wegscheider Tkd Kukkiwon Pugnator Austria Austria
Seniors female -46 kg (19)
Class A (19)
Adidou Sarah FRANCE NATIONAL TEAM France France
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Anna Mirkin ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Ben Tahar Sondess FRANCE NATIONAL TEAM France France
DARYA Dauhalevich Belarus National Team Belarus Belarus
DINA POURYOUNES LANGEROUDI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
DORA Horvat Tk Pantera Croatia Croatia
Federica Sciacca A.S.D. Tiger's Den Barcellona P.G. Italy Italy
IOANNA KOUTSOU DANAOS Greece Greece
Iris Tang Sing Brazilian National Team Brazil Brazil
Iryna Romoldanova Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
Jemma Johnson BTS Great Britain Great Britain
Kimberley Kampman Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
LAURA LORENZO GALICIA Spain Spain
Marina Usanovic Croatian National Team Croatia Croatia
Maryam Ismaili Bamara Elite Sports France France
Milena Kudrytskaya Belarus National Team Belarus Belarus
Yvette Yong Canadian Forces Taekwondo Canada Canada
weiblich Damen Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Seniors female -49 kg (33)
Class A (33)
Aischal van der Linde Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Ann Maree Dell'orso Australia National Team Australia Australia
CAROLA LOPEZ RODRIGUEZ SELECCION ARGENTINA Argentina Argentina
CENYOALLI QUINTANA RUIZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
DANA TOURAN JORDAN NATIONAL TEAM Jordan Jordan
ELIZABETH ZAMORA GORDILLO Guatemala National Taekwondo Team Guatemala Guatemala
Ekaterina Pulina Karelian team Russia Russia
Ewelina Walkiewicz SMS Olsztyn Poland Poland
ITZEL ADILENE MANJARREZ BASTIDAS MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Iris Tang Sing Brazilian National Team Brazil Brazil
JANNET ALEGRIA PENA MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
JESSICA ROVIRA ANDORRA NATIONAL TEAM Andorra Andorra
Jennerie van Ingen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Judy Marton St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Karla Ivcek Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Lisa Gattella Edera Taekwondo Forli Italy Italy
Lucija Zaninovic Croatian National Team Croatia Croatia
Markie Keelan PROGRESSION TEAM United States United States
Natascha Mitrovits KSV Atalar Austria Austria
Pamela De Carvalho Lu Chan Do Taekwondo Switzerland Switzerland
Przewlocka Beata AZS-UWM Olsztyn Poland Poland
Pulina Ekaterina Karelian team Russia Russia
REINANEH NAZHATI TASAVORI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
SEYEDEH FATEMEH NEMATI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Sabrina Nölp Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
Shahrun YUSIFOVA Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
VANESSA GALLGOS RICARDEZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
YANG Shu Chun Chinese Taipei National Team Chinese Taipei Chinese Taipei
Yasmin Wall ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Yuliya Volkova spartak Ukraine Ukraine
juan chen sonnevelt Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
weiblich Damen 3 Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Seniors female -53 kg (35)
Class A (35)
Agata Jackiewicz Polish National Team Poland Poland
Ana Zaninovic Croatian National Team Croatia Croatia
Anastasia Lozhkina Karelian team Russia Russia
Anna Guzowska SMS Olsztyn Poland Poland
Armina Sanjari Elite Vest Denmark Denmark
BARBARA DUCZ HUNGARY Hungary Hungary
CARSTENS CAROLENA PANAMA NATIONAL TEAM Panama Panama
Carolin Stahl SAARLAND Germany Germany
Caroline Fisher Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Caroline Marton Australian Team Australia Australia
Claire Toland CHI Ireland Ireland Ireland
Doria Anouk FRANCE NATIONAL TEAM France France
Ebru Askar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Elisabeth Stando TKD Baden Austria Austria
FLORENCIA FINA SELECCION ARGENTINA Argentina Argentina
Janike Lai Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Jelena Ivancic Croatian National Team Croatia Croatia
Jelena Zeravica Croatian National Team Croatia Croatia
Jonna Sjöman Kivi Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
KATSIARYNA LIS Belarus National Team Belarus Belarus
KHADY DIOP GMI TROPICAL Senegal Senegal
Krisztina Sikesdi Bhse Hungary Hungary
Manuela Bezzola Swiss National Team Switzerland Switzerland
Marina Röder TSV Dachau Germany Germany
Melanie Hartung Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Melanie Hartung Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
NILOOFAR SHAMS IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sandra Staldvik Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Siv Anja Mienna Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Sophia Lange VfL-Sindelfingen Germany Germany
Sophie Dickson GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Talisca Jezierski dos Reis Brazil Military Brazil Brazil
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
eleni tagkou AS POSEIDONAS A.TOUMPAS Greece Greece
Seniors female -57 kg (39)
Class A (39)
Alicja Pa?aszewska SMS Olsztyn Poland Poland
Anna Bala AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
BINETA DIEDHIOU TEAM SICOT France France
Batel Getterer ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Caroline Yousry egypt Egypt Egypt
Daniela Dominika Gora A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
Deborah Louz TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Donia Kaidi Kaidi Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Douet Vinciane FRANCE NATIONAL TEAM France France
EDINA KOTSIS HUNGARY Hungary Hungary
Erendita Gerguri KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Erifilli Constantatou Kessariani Taekwondo club Greece Greece
Hedaya Malak Egypt National Team Egypt Egypt
Iva Zahija Medvedgrad Croatia Croatia
JELENA GARIDIS AZIJA Serbia Serbia
Jade Jones GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
KATIA CALVAR GALICIA Spain Spain
Kadan Shafrir ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Kimberly Nieuwenhuizen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Lucy Walton Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Magdalena Leporowska Polish National Team Poland Poland
Martina Zubcic Croatian National Team Croatia Croatia
NDEYE CODOU SIMONE MBAYE GMI TROPICAL Senegal Senegal
Nadine Mayerhofer Tkd Kukkiwon Pugnator Austria Austria
Nidia muñoz Alemán Cuba National Team Cuba Cuba
Nikita Glasnovic Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Olivera Markovic Galeb Serbia Serbia
Rafaela Araújo Brazillian National Team Brazil Brazil
Rahel Hakim TKD Swisttal Germany Germany
SALSEDO JESSICA Scuola Taekwondo Nolano Italy Italy
SAMANEH SHESHPARI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Sladjana Raicevic Montenegro Stars Montenegro Montenegro
Stefanie Peer WSG Taekwondo Austria Austria
Suvi Mikkonen Team Finland Finland Finland
Tina Zorko Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Victoria Rotenberger Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Yeny Contrearas CHILE NATIONAL TEAM Chile Chile
nikolina kursar TIF Viking Norway Norway
vilde Haugen Myklebust TIF Viking Norway Norway
Seniors female -62 kg (42)
Class A (42)
Anastasiya Serpitouskaya Belarus National Team Belarus Belarus
Antonija Zeravica Croatian National Team Croatia Croatia
Cindy Moe Ortega Team Tojang Norway Norway
Clara MALLIEN Koryo Taekwondo Strasbourg France France
DARYA ZUBOVICH Belarus National Team Belarus Belarus
Dossou Alyne FRANCE NATIONAL TEAM France France
Emilia Dabrowska Polish National Team Poland Poland
Eyaggelia Anastasiadou Athletic club Hwarang Greece Greece
Helene Weingart BSV Friedrichshafen Germany Germany
Iulia Latus Moldova team SSS N6 Moldova Moldova
Iva Marincic Medvedgrad Croatia Croatia
Jasmin Sprenger Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jelena Jureta Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Karine Sergerie Canada National Team Canada Canada
LARA OUVI?A GALICIA Spain Spain
MARIJANA STANEKOVIC Tk Pantera Croatia Croatia
Mandy Li PROGRESSION TEAM United States United States
Marija Stetic Croatian National Team Croatia Croatia
Marina Cheshuina St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
Martina Angulo CHILE NATIONAL TEAM Chile Chile
Maryam Abardan TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Melanie SEHA HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Nikoline Werdelin Solrød Taekwondo Klub Denmark Denmark
Nina Klaey Swiss National Team Switzerland Switzerland
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Petra Butala TAEKWONDO KLUB KARLOVAC Croatia Croatia
Prusaczyk Klaudia AZS-UWM Olsztyn Poland Poland
Rabia Gülec Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Romy Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
SOUSAN HAJIPOURGOLI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Sandra Soviknes Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Sanja-Jovanka Stojakov Kampfkunstschule Rovithis e.V. Germany Germany
Siliwoniuk Urszula SMS WARSZAWA Poland Poland
Sonya McConnell leinster tkd Ireland Ireland
Uscinska Aleksandra Polish National Team Poland Poland
VIKTORYIA Nikitsenka Belarus National Team Belarus Belarus
Vlora Hajrizi KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Wiet-Henin Magda FRANCE NATIONAL TEAM France France
danielle baker manchester aces England England
katherine paes Team DJB England England
Seniors female -67 kg (24)
Class A (24)
Anastasia Gurskaya St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
Anastasiya Naumchyk Belarus National Team Belarus Belarus
Bianca Walkden GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Carmen Marton Australian Team Australia Australia
Dijana Letica Croatian National Team Croatia Croatia
Elin Johansson Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Katarzyna Lis MUKS Pietnastka Poland Poland
Katarzyna Wieczorek Polish National Team Poland Poland
LUA MARIA PI?EIRO GALICIA Spain Spain
Lana Caktas Croatian National Team Croatia Croatia
Mandy Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Mara Rattone Scuola Taekwondo Genova Italy Italy
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mélanie Huck Lu Chan Do Taekwondo Switzerland Switzerland
Natalia Rybarczyk Polish Military National Team Poland Poland
Niare Haby FRANCE NATIONAL TEAM France France
Petra Matijasevic Croatian National Team Croatia Croatia
RAHELEH ASEMANI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Rea Budic Croatian National Team Croatia Croatia
Reshmie Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seham Elsawalhy Egypt National Team Egypt Egypt
Stella Whitehead Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
VIKTORYIA BELANOUSKAYA Belarus National Team Belarus Belarus
Yasmine Baillif Lu Chan Do Taekwondo Switzerland Switzerland
Seniors female -73 kg (23)
Class A (23)
Aminata Doumbia Mali National Team Mali Mali
Casandra Ikonen Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Chantal Maas Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Dijana Skocic Croatian National Team Croatia Croatia
Glehnis Hernández Horta Cuba National Team Cuba Cuba
Hannah Johnson St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Heather Banner PUMA TKD England England
Ines Kovac Croatian National Team Croatia Croatia
Iwona Kosiorek Polish Military National Team Poland Poland
JACQUELINE ROSE GALLOWAY SANCHEZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Jasmine Vokey Canadian Forces Taekwondo Canada Canada
Jodie Simpson PUMA TKD England England
Julia Swietkowiak Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
MARIA DEL ROSARIO ESPINOZA ESPINOZA MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Melda Akcan Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Milica Mandic Galeb Serbia Serbia
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Nikolina Becanovic Montenegro Stars Montenegro Montenegro
SABELA LONJA GALICIA Spain Spain
Stephanie Allen GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Tanja Balci TuB Bocholt Germany Germany
ZAHRA MOZZAFFARI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
anna bidinger KUKKIWON - Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors female +73 kg (17)
Class A (17)
Anika Godel AZS AWF Warszawa Poland Poland
BRISEIDA ACOSTA BALAREZO MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Edines Kurtovic KSV Atalar Austria Austria
GUADALUPE RUIZ LOPEZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Ivana Zagar Croatian National Team Croatia Croatia
Katharina Weiss Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
LINDA AZZEDDINE TEAM SICOT France France
MAHROOZ SAEI BONEHKOHAL IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Madita Kleppe TaeKwonDo-Gemeinschaft Witten Germany Germany
Manuela Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Melanie FEIST Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Mia Rados Croatian National Team Croatia Croatia
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
NADIN DAWANI JORDAN NATIONAL TEAM Jordan Jordan
Nadine Studtrucker TUS Ende Germany Germany
Sara Zederfeldt Malmö Taekwondo Sweden Sweden
weiblich 2 Damen Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Seniors male -54 kg (37)
Class A (37)
Abdel Ilah El madrari Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
ALI SHAKERI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Abdullatif Sezgin Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Adrian Paul Landeskader TVBB Germany Germany
Anwar Sahrab Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Bekzod Narmatov SC "GRANDMASTER" Russia Russia
Cameron Sutton Australian Team Australia Australia
Camilo Perez CHILE NATIONAL TEAM Chile Chile
Dermot McAteer Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Dmytro Glushenko Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Dominique Tran WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ebadat Matubbor Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Geoffrey EBOUENET-SENO-PISSOUBI DIABLE-ROUGE Congo Congo
Giorgio Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
HOSSEIN BAYAT IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Hazem Abu Hamdiya Landeskader TVBB Germany Germany
Ilia Kokshintsau Belarus National Team Belarus Belarus
Imran ZALOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Jake Concannon Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
James Johnston Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Janakan Sivakumar Grorud TKD Norway Norway
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Joel Jackson London Team England England
Jordan BIGNALL (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Kazem Ebrahimi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Matthias Lang TIGER ACADEMY Germany Germany
Michael Bochenkiewicz UKS ANDROS Poland Poland
Mikayil ALIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Mohamed Aoulad Sellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
PAP BIRANE CISSE GMI TROPICAL Senegal Senegal
Sahar Bello ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Samir AYDINOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Sefkame Samir MUDUKWAN ACADEMY HALLE Belgium Belgium
Sergej Kolb Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
USMAN SULAIMAN KANO STATE TAEKWONDO ASSOCIATION Nigeria Nigeria
Zazai Abdul Wahab AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Seniors male -58 kg (50)
Class A (50)
ALEXEY PISKUNOV Belarus National Team Belarus Belarus
Aliaksandr Ustsinau Belarus National Team Belarus Belarus
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Branko Bergmann Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
DAMIAN ALEJANDRO VILLA VALADEZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
DARIO GONZALEZ GALICIA Spain Spain
DIEGO GARCIA DE LEON MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Djordy Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
EL YAMINE MOKDAD TEAM SICOT France France
Fabio Jacimento Evaristo Brazil Military Brazil Brazil
GABRIELE CRISAFULLI FIAMME ORO Italy Italy
GUS OCTAVIO VILLA VALADEZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Gylan Al Atroushi Australian Team Australia Australia
Haidari Mahmood AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Hasnain Hussain Grorud TKD Norway Norway
Iman Karambakhschi Post SV München Germany Germany
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ivan Muradashvili St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
JHONNATAN JOSUE MEJIA ALVAREZ Guatemala National Taekwondo Team Guatemala Guatemala
Kanstantsin Ivankou Belarus National Team Belarus Belarus
Kieron Briggs SHEFFIELD TKD ACADEMY England England
LUIS ALBERTO SOLIS CASTILLO MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
LUIS ANTONIO GUILAR JAIME MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Laurent Dorais Canada National Team Canada Canada
Majid Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Martin maurtvedt Nesodden Taekwondo (Norway) Norway Norway
Mehdi Amhand Swiss National Team Switzerland Switzerland
Michele Adami A.D. HWARANG-DO TKD MILANO Italy Italy
Milo Jankovic Montenegro Stars Montenegro Montenegro
Moti Lugasi ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mustafa Ebibi Swiss National Team Switzerland Switzerland
Niall Gibson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Norbert Székely National Team Hungary Hungary Hungary
Pascal Laganière Canada National Team Canada Canada
Pavel Kulakou Belarus National Team Belarus Belarus
Roberto Feldt Malmö Taekwondo Sweden Sweden
Rodzik Eryk Polish National Team Poland Poland
Ron Atias ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Ronald Pineda Barrera Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Rui Braganca ABC de Braga Portugal Portugal
Safwan Khalil Australian Team Australia Australia
Tamer Salah Egypt National Team Egypt Egypt
Tamor Yaqubi Akademie des Sports e. V. Germany Germany
Uno Sanli FTK Sweden Sweden
Vugar KARIMOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Vusal MAMMADOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
WEI Chen Yang Chinese Taipei National Team Chinese Taipei Chinese Taipei
dominic brookes manchester aces England England
Seniors male -63 kg (70)
Class A (70)
ABDOLREZAY DAVOUD IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
ANDRES ZELAYA RIO NEVADO Guatemala National Taekwondo Team Guatemala Guatemala
Abasi Ahmad AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Adam Filipek AZS AWF Warszawa Poland Poland
Ahmed Bayram Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Alexis Bruna Varas Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Amine El Morabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Andrei Rotaru Moldova team SSS N6 Moldova Moldova
Arkadiusz Nowakowski MUKS Pietnastka Poland Poland
Assim Amrouch taekwondo Kriss Belgium Belgium
BORJA RIOS GALICIA Spain Spain
Bao Trung Nguyen Czech national team Czech Republic Czech Republic
Bertan Büyükyurt Landeskader TVBB Germany Germany
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Conor Grassick leinster tkd Ireland Ireland
DANIEL HEINE Kobra Bielefeld Germany Germany
Damion Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Emilio Bonaceto A.S.D. Tiger's Den Barcellona P.G. Italy Italy
FLAMUR VISOKA Olympic-Art Kosovo Kosovo
FLORIAN VESELI TKD PUMA Kosovo Kosovo
Fawad Popal Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Gigliano Bottazzo Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Gili Haimovitz ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Glen Martin leinster tkd Ireland Ireland
Hamza Bokit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
JUAN FERNANDEZ GALICIA Spain Spain
Jaouad Achab Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Jermaine James Swiss National Team Switzerland Switzerland
Jibreel Malik London Team England England
Klim Srubau Belarus National Team Belarus Belarus
Leon Bjazic Tk Pantera Croatia Croatia
Liran Malachi ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Luiz Ricardo Lima do Nascimento Brazil Military Brazil Brazil
Mauro Crismanich Argentina Team Argentina Argentina
Melvin Willems taekwondo Kriss Belgium Belgium
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Milad Ashna FTK Sweden Sweden
Mohammed Kariouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
NIKOLAOS Mpodosoglou Kessariani Taekwondo club Greece Greece
Nuno Costa ABC de Braga Portugal Portugal
Omar Berhanu TSV Dachau Germany Germany
Patrick Heider TKD Swisttal Germany Germany
Patryk Rodzik SMS WARSZAWA Poland Poland
REZA NADERIAN IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Ramik NAZAROV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Redouan Dahmane Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Roberto Belfiore St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Roberto Chiarella FIAMME ORO Italy Italy
Ruslan Yarashevich Belarus National Team Belarus Belarus
S?LEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
SUNAJ HASANI TAEKWONDO TORRE DEL GRECO Italy Italy
Sahak Amir Mohammad AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Sami Zyani TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Shiraz Muhammad Grorud TKD Norway Norway
Tayfun Yilmazer Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Thomas Concannon Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Thomas Gebel VfL-Sindelfingen Germany Germany
Tom Afonczenko Australian Team Australia Australia
Tomik Hayrapetian Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Valon Selmani KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Waseem Tabib St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Wielgosz Michal Polish National Team Poland Poland
Yasin Gümüsay TKD Alpe Adria Austria Austria
Yauheni Slabko Belarus National Team Belarus Belarus
Yussoup Magonadov taekwondo Kriss Belgium Belgium
arbnor bajra taegeug ans Belgium Belgium
aymen bouazizi Association el Wafa du Sport de Taekwondo Tunisia Tunisia
belal dawoud Vejle Taekwondo Tang Soo Denmark Denmark
gabriele david a.s.d. "taekwondo pomarico" Italy Italy
Seniors male -68 kg (80)
Class A (80)
ABEL JESUS MENDOZA MORA MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
ALFONSO VICTORIA ESPINOZA DE LOS MONTEROS MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
ARMEND DRESHAJ Olympic-Art Kosovo Kosovo
Abdenasser Eddeane Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Alan Haston SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Aliaksei Sadaunichy Belarus National Team Belarus Belarus
BALLA DIEYE TEAM SICOT France France
Burak Kayhan Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Daniel Bernard Polish National Team Poland Poland
Daniel Manz Elite United States United States
Daniele Bucca A.S.D. Tiger's Den Barcellona P.G. Italy Italy
Danyal Mirzaie Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
David Thomas Punto Sport C.M. Taekwondo Italy Italy
David Thomas Bamara Elite Sports France France
Dennis Bekkers NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Dubois Christopher FRANCE NATIONAL TEAM France France
EBRIMA LEIGH Kobra Bielefeld Germany Germany
ERICK OSORNIO NUÑEZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Edvinas Rakickas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Elie KOUASSI CLUB TAEKWONDO CHARTRES France France
Fariz ALIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Finn Freier Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Gabriel Jimenez San martín Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Gareth Whyte Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
IDULIO ISLAS GOMEZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
ISAAC RAMON TORRES VAZQUEZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Jack Marton Australian Team Australia Australia
Jordan Gayle GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Jorge Álvarez Argentina Team Argentina Argentina
Juan Carlos Aguayo Fuentealba Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Julien Gracco Luxembourg National Team Luxembourg Luxembourg
Kastriot Sekiraqa KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Kay Dröge Landeskader TVBB Germany Germany
Kiyan Karambakhschi Post SV München Germany Germany
Konrad Rajda AZS AWF Warszawa Poland Poland
Konstantinos Konstantinidis Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Lennart Theilgaard Greve - Jeoung-Ui Denmark Denmark
MOHAMMAD BAGHERI MOTAMED IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
MOHAMMAD ABULIBDEH JORDAN NATIONAL TEAM Jordan Jordan
Magatte Gueye TKD EVOLUTION PIEMONTE Italy Italy
Maik Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Mantas Pakalniskis Tajanas Lithuania Lithuania
Mario Guerra CHILE NATIONAL TEAM Chile Chile
Markus Engsryd Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Martin Stamper GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Martin Raouf TSV Dachau Germany Germany
Michael Harvey GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Mohamed El Khouakhi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Nehemie MOUTSEMO DIABLE-ROUGE Congo Congo
Nikpah Rohullah AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Oviler Barreto Vitor Brazil Military Brazil Brazil
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Patrick Rogowski Australian Team Australia Australia
Pavel Pospisek Czech national team Czech Republic Czech Republic
Piotr Niaborski Belarus National Team Belarus Belarus
RILIND KUÇI TKD PUMA Kosovo Kosovo
Rafik Zohri Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
SHEIKHI ABBAS IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Sarr Jean Fracois FRANCE NATIONAL TEAM France France
Sean Joyce Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Seyfullah Varol TKD VAROL e.V. Germany Germany
Shelton klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Shlomo Shazo ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Siarhei Sachuk Belarus National Team Belarus Belarus
Suayb Keskin Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Tony Grisman GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Vasilii Nikitin Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
Viktor Jankovsky Czech national team Czech Republic Czech Republic
Vladimir Kim SC "GRANDMASTER" Russia Russia
Vladislav Arventii Moldova team SSS N6 Moldova Moldova
Walter Pastian Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Yakhoub Gueye Punto Sport C.M. Taekwondo Italy Italy
Yehonatan Edelshtein ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Zef Gjolaj Swiss National Team Switzerland Switzerland
david Boui Bamara Elite Sports France France
ilan braginski ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
jan petter hammer TIF Viking Norway Norway
leonardo castellano a.s.d. "taekwondo pomarico" Italy Italy
mohammed kerrifa Club Tourquennois d'Arts Martiaux France France
Seniors male -74 kg (68)
Class A (68)
Adam Gardner RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Adrian Filipek SMS WARSZAWA Poland Poland
Alon Elboher ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Ameziane Brahim Esdem Algeria Algeria
Arturas Teikertas Tajanas Lithuania Lithuania
Balsa Radunovic Montenegro Stars Montenegro Montenegro
Bartosz Kolecki Polish National Team Poland Poland
Ben Haines BTS Great Britain Great Britain
Benjamin Reimeir WSG Taekwondo Austria Austria
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Boris Djakovic Swiss National Team Switzerland Switzerland
Brian McKenna CHI Ireland Ireland Ireland
Christopher Lliesco Canada National Team Canada Canada
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Durim Berisha KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Enrico Clementi ALL BLACKS TAEKWONDO Italy Italy
Erhan Polat Mudo Team Tveita Norway Norway
FARZAD ZOLFHADRI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
FERNANDEZ JOSE GALICIA Spain Spain
Fabio Ferraiuolo ALL BLACKS TAEKWONDO Italy Italy
Fabio Sottile FIAMME ORO Italy Italy
Florian Schaller Taekwondo Team TSV 04 Feucht Germany Germany
Francesco Zocco FIAMME ORO Italy Italy
Francesco Piccirilli Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Georgios Agkeev Athletic club Hwarang Greece Greece
Hussein Mohamed Tarabain Brazil Military Brazil Brazil
Ilkin SHAHBAZOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Ismail Bouadi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
JUAN CARLOS LESLYE CHILE Chile Chile
Jaysen Ishida PROGRESSION TEAM United States United States
Jens Leewen TG Nettetal Germany Germany
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Josef Al Zubeidy Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Juan Carlos Lesley CHILE NATIONAL TEAM Chile Chile
KASTRIOT RAMADANI Olympic-Art Kosovo Kosovo
Kamil Kiczka AZS AWF Warszawa Poland Poland
Karimi Sayed Massoud AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Maikoova Jordan FRANCE NATIONAL TEAM France France
Mario Maletic TK SKORPION Croatia Croatia
Martin Erdeljac TKD Metalac Croatia Croatia
Mokdad Ounis Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Mokdad Ounis Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Munier Mikael FRANCE NATIONAL TEAM France France
NASSRAZADANY ALIREZA IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Nir Moriah Elite United States United States
PAPE CHEIKHOU MARIAMA THIARE GMI TROPICAL Senegal Senegal
Rafael Garcia Da Cruz Brazil Military Brazil Brazil
Ramdani Farouk Esdem Algeria Algeria
Salim Ahattac MUDUKWAN ACADEMY HALLE Belgium Belgium
Shabulat Miserbiev Soo Shim Taekwondo Klubb Sweden Sweden
Stian Lampe TIF Viking Norway Norway
Stipe Ljubicic Susedgrad Sokol Croatia Croatia
Sulaiman Gayle-clarke St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Thyeste Koutadissa BINSANGOU DIABLE-ROUGE Congo Congo
URIEL AVIGDOR ADRIANO RUIZ MEXICO NATIONAL TEAM Mexico Mexico
Uladzislau Statkevich Belarus National Team Belarus Belarus
VIKTOR MILOVANOVIC AZIJA Serbia Serbia
Vitali Kolas Belarus National Team Belarus Belarus
Yassin Alla taekwondo Kriss Belgium Belgium
Yauhen Miahkou Belarus National Team Belarus Belarus
Yoven Soobramaney Team Mauritius Mauritius Mauritius
achaibi hamza kwan Belgium Belgium
balzjinjam Samdam koryo moorsel Belgium Belgium
bendik oyan Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
jacob oyan Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
nordine saib Club Tourquennois d'Arts Martiaux France France
sabino grillo taekwondo prati Italy Italy
öZKAN öZTüRK TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -80 kg (56)
Class A (56)
AGUSTIN ALVEZ SELECCION ARGENTINA Argentina Argentina
Aaron Cook SPARTAN TKD TEAM Great Britain Great Britain
Abdelkader Boukchar TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Abdelrahman Osama Egypt National Team Egypt Egypt
Alassane SYLLA DIABLE-ROUGE Congo Congo
Andrew Deer GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Arber Bajra KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Arber Bajra Bamara Elite Sports France France
Ayyoub Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Bahawi Nesar Ahmad AFGHANISTAN NATIONAL TEAM Afghanistan Afghanistan
Bashir Adam Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Benkemoun Ali Esdem Algeria Algeria
Cem Ünlüsoy Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Craig Brown GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Damon Sansum GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Daniel Nitzlnader WSG Taekwondo Austria Austria
Dmitry Zakrepin St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
EILKHANI BEHZAD IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Egzon Gerguri KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Eirik Nilssen Bratli Mudo Team Tveita Norway Norway
FARZAD ABDOLLAHI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hans Massing TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Hassan Nawafly Team Tojang Norway Norway
Hassan Safwan Akademie des Sports e. V. Germany Germany
Hayder Shkara Australian Team Australia Australia
Hussein Mohamed Tarabain Brazil Military Brazil Brazil
Ibrahim Ahmadsei Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Ivan Boskin Belarus National Team Belarus Belarus
Jacob Brøgger Elite Vest Denmark Denmark
Josef Petruska Czech national team Czech Republic Czech Republic
Junique Anthony FRANCE NATIONAL TEAM France France
KOUROSH RAJOLY IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Lutalo Muhammad GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
MASOUD HAJIZAVAREH IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
MEHRAN ASKARI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Mike Chen Choi-Do-Kwan Netherlands Netherlands
Mogamed Achmadov taekwondo Kriss Belgium Belgium
Mohammed elhatri Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Nikolaos Tzellos Macedonia Force Greece Greece
Pawel Parkot ULKST Poland Poland
Rafal Szypulski ULKST Poland Poland
Reda KODAD Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Robert Honningdalsnes Grorud TKD Norway Norway
Robin Sinnesael Shan Club MONS Belgium Belgium
Ruebyn Richards GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
SEBASTIAN CRISMANICH SELECCION ARGENTINA Argentina Argentina
SEZER G?ER TKD GLADBECK Germany Germany
Stuart Smit Aruba National Team Aruba Aruba
Tahir Gülec Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Thibault SAVELLI Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Tor Løvset Waage Taekwondo Team Heimdal Norway Norway
Tuna Aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
Vadym Bielkin Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Ömer Öztürk TKD VAROL e.V. Germany Germany
ÜMÜT FIRINCI Kobra Bielefeld Germany Germany
Seniors male -87 kg (36)
Class A (36)
AHMAD MOHAMMADI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Alberto Celestrin Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
Aliaksei Ivanou Belarus National Team Belarus Belarus
Aydin BAHMALOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Carlos Liebig CHILE NATIONAL TEAM Chile Chile
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
Dennis Zorko Kumgang Taekwondo Sweden Sweden
Dionys Kronreif Kampfkunstschule Rovithis e.V. Germany Germany
FRANCISCO JAVIER SIEIRA GALICIA Spain Spain
Ferid TAGHIZADE Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Florian Meyer Deutsche Taekwondo Union Germany Germany
GREGORY SHEPHERD RST United States United States
Gleb Babaevskiy St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
Ihar Rasakhatski Belarus National Team Belarus Belarus
Ivan Nikitin Russia-Sankt-Petersburg Russia Russia
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Jeroen Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Jeyhun HASANLI Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Kaino Thomsen KL TAEKWONDO ASSOC. SAMOA Samoa Samoa
Kamil Chwesiuk AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
LEONARDO SALIMBENI SELECCION ARGENTINA Argentina Argentina
Lukas Ivers Post SV München Germany Germany
Marc-André Bergeron Canada National Team Canada Canada
Marcin swedrzyski BTS Great Britain Great Britain
Markus Hens PSV Wuppertal Germany Germany
Martijn Merken NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Michael Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mikael Olsson Östermalms TKD Sweden Sweden
Nicholas Gardner RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Roy Samson TONG-IL VENRAY Netherlands Netherlands
Samir Aknouche Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Sebastien Michaud Canada National Team Canada Canada
Thomas Brøgger Elite Vest Denmark Denmark
Tomas Hrdina Czech national team Czech Republic Czech Republic
YOUSEF KARAMI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
remy Alazoula Bamara Elite Sports France France
Seniors male +87 kg (22)
Class A (22)
Arman Silla Belarus National Team Belarus Belarus
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Damon Hassanpour Kangaroosports e. V. Germany Germany
Ducard Maxime FRANCE NATIONAL TEAM France France
François Coulombe-Fortier Canada National Team Canada Canada
Gregory Talbot La Courneuve France France
HOSSEIN TAJIK IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
MARDANI SAJJAD IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Mahama Cho FRANCE NATIONAL TEAM France France
Martín Sio Argentina Team Argentina Argentina
Matt Ross Tae Kwon Do CANADA Canada Canada
Maxhun Berisha KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Michael Smolik VfL-Sindelfingen Germany Germany
Musti Jukovic Tian Dao Sweden Sweden
Pascal Gentil FRANCE NATIONAL TEAM France France
Piotr Hatowski AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Rafael Yunier Alba Castillo Cuba National Team Cuba Cuba
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Robelis Despaigne Sanquet Cuba National Team Cuba Cuba
Robert Dannenberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Uche Chukwumerije NATIONAL TEAM OF NIGERIA Nigeria Nigeria
Volker Wodzig Deutsche Taekwondo Union Germany Germany