Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Euregio Cup 2011

  • Tournament dates
  • 26 November 2011
  • 27 November 2011
  • Deadline
  • 12 November 2011
  • Competitors
  • 467 / Unlimited
  • Location
  • Suchtelnerstrasse 60
  • D-41334
  • Nettetal
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (467)

Juniors D female -24 kg (3)
Class II (3)
Jil Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Lena Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Sidney Marx TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D female -26 kg (1)
Class II (1)
bouchra aharroud aiddes said team Belgium Belgium
Juniors D female -29 kg (3)
Class II (3)
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Fiorella Kosiba Velberter SG Germany Germany
Melike Erdem Velberter SG Germany Germany
Juniors D female -32 kg (3)
Class II (3)
Alissa Velicanin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Aylin Sahin Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Emilie Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Juniors D female -35 kg (2)
Class II (2)
Iman Khouya Velberter SG Germany Germany
Zarouali Yasmin Velberter SG Germany Germany
Juniors D female -38 kg (2)
Class II (2)
Ceren Amstadt Velberter SG Germany Germany
Kira Fassbender TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D male -24 kg (6)
Class II (6)
Cendric-Pascal Ledda Königsborner SV Germany Germany
Csongor Székely Königsborner SV Germany Germany
EFEHAN AlTINDAG Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Etienne Ipsch TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Lars-Felix Schäfer Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Lion Schoepe T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (1)
Class II (1)
Esat Turhan Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Juniors D male -29 kg (8)
Class II (8)
Ali Burma Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Dominic Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Jan-Niklas Blaschke Königsborner SV Germany Germany
Joni Rexhepaj Musado Alsdorf Germany Germany
Luca Uwira Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Murat Can G?ner Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Rami Simrin T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tamer Simsek Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (5)
Class I (1)
HASIB MIRZAEE TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Cedric Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Faris Houir-Alami T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Maximilian Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors D male -35 kg (1)
Class II (1)
Yunus Kocaaga Königsborner SV Germany Germany
Juniors D male -38 kg (2)
Class II (2)
Joel-Pascal Degen LSG Taekwondo Team Germany Germany
Maurice Teske TUS Stockum Germany Germany
Juniors C female -26 kg (2)
Class II (2)
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors C female -28 kg (3)
Class II (3)
Almira Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Havanur Coban Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Zehra Eroglu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C female -30 kg (6)
Class I (2)
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Miriam Koppe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (4)
Amanda Assmus TG Nettetal Germany Germany
Ece Hassanoglu TUS Stockum Germany Germany
Sila Bagtas Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Svenja Sarita Koch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (6)
Class I (2)
Alice Gehrmann Velberter SG Germany Germany
Dilara UEBELE MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
BURCU TUNA TKD GLADBECK Germany Germany
Emily Nische TUS Stockum Germany Germany
Lena Linkweiler AC - Ückerath Germany Germany
Juniors C female -35 kg (4)
Class I (1)
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (3)
ACELYA OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Giulia Schenkenberger TUS Stockum Germany Germany
Sarah Khalaf Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -38 kg (6)
Class I (3)
Demi Meijer Yul-Kok Netherlands Netherlands
Miriam Khouya Velberter SG Germany Germany
Semanur Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Gina Uhlmann TUS Stockum Germany Germany
Salma Arroub Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C female -41 kg (4)
Class I (2)
Dilan Ceylan TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Jessica Ritzka Velberter SG Germany Germany
Class II (2)
Enisa Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lea Katharina Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C female -45 kg (4)
Class I (1)
Ece Poyraz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (3)
Dijana Slijepcevic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
ZELIHA ?ZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -53 kg (1)
Class II (1)
Rabea Sabotic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female +57 kg (2)
Class II (2)
Catherine Brose Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Merve Erdem Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -26 kg (7)
Class II (7)
Albanit Rexhepaj Musado Alsdorf Germany Germany
Angelo Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
David Schmidt Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Justus Reiffs TG Nettetal Germany Germany
Kay Zurmühl Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Leonidas Denis Wiesweg Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors C male -28 kg (11)
Class I (4)
Frederik Emil Olsen Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Leon Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Sean Robin Voigt Velberter SG Germany Germany
yassin khay aiddes said team Belgium Belgium
Class II (7)
Antonio Andreolupoulos Velberter SG Germany Germany
Eray Özgün Musado Alsdorf Germany Germany
Jaeson Biegota TUS Stockum Germany Germany
Jan Martin Jürgens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Marcel Littau TIGER ACADEMY Germany Germany
Moritz Pauli Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Than Van Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (5)
Class I (2)
Noel Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tobias Hyttel Sin-Sung Denmark Denmark
Class II (3)
Christian Cosic Velberter SG Germany Germany
Hamza Yavuz Velberter SG Germany Germany
Tobias Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -32 kg (14)
Class I (7)
DANIEL RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Leon Drosdzol TSC Gladbeck Germany Germany
MOHAMMAD YOUSUFI TKD GLADBECK Germany Germany
Ouassim El Abdellaoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vincent Bosch Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (7)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Daniel Geisler SAARLAND Germany Germany
Dominik Brandl Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Mustafa Uyar Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nicholas Janetzky Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Yannik Grebe Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Yusuf Coban Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C male -35 kg (15)
Class I (5)
Ahmet Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Janik Arping Velberter SG Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Markus Gurzhiy TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (10)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Hugo Mrohs TUS Stockum Germany Germany
Ismail Burma Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Konstantin Get TUS Ende Germany Germany
Maurice Münch Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Michael Ogloblinski SAARLAND Germany Germany
Mustafa Eroglu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Samet Tas Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Spyro Rafael Kostaras Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -38 kg (10)
Class I (5)
Davud Zecic TSC Gladbeck Germany Germany
Keremsah Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Steven Kim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Theodor Mundt TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Tim Kockelkoren Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class II (5)
Niklas Adamek TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Paskal Ritzka Velberter SG Germany Germany
Vihas Suhan TUS Stockum Germany Germany
achtatou abdelkarim aiddes said team Belgium Belgium
Özgür Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -41 kg (10)
Class II (10)
Alexander Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
David Giercke Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Edwin Schaefer TUS Stockum Germany Germany
Felix Benjamin Müller LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jamie-Daan Lennartz KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Luuk Blaurock Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Moses Plociennik TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Niklas Schroeer SV DJK Lowick eV Germany Germany
Phil Groß TUS Stockum Germany Germany
Yassine Zaroali Velberter SG Germany Germany
Juniors C male -45 kg (2)
Class II (2)
Cihan Ince Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Melih can Akgün Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C male -49 kg (4)
Class I (1)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (3)
Adriano Di Luca WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
BARIS DAGDEVIREN TKD GLADBECK Germany Germany
Marcel Heckmann TUS Ende Germany Germany
Juniors C male -53 kg (1)
Class II (1)
ALKAN CANBAKIS TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Justin Ufer TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Juniors C male +57 kg (1)
Class II (1)
ENES CAN ORTABAS TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets female -29 kg (1)
Class I (1)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -33 kg (4)
Class I (4)
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Ioana Andreolupolou Velberter SG Germany Germany
Melissa Behrens TUS Ende Germany Germany
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (3)
Class I (3)
Nathalie Gajak TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (6)
Class I (3)
Meryem Özgün Musado Alsdorf Germany Germany
S?HEDA NUR G?LER TKD GLADBECK Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
Karina Musawi SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Cadets female -44 kg (1)
Class II (1)
Isabel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Cadets female -47 kg (4)
Class I (3)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Havva Can Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Shannon Schaap Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class II (1)
Celine Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Cadets female -51 kg (4)
Class I (3)
Alexandra Tiz TV Becketal Germany Germany
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class II (1)
Larisa Sabotic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -55 kg (10)
Class I (7)
Allexandra Böhle TUS Stockum Germany Germany
Hulya Simsek Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Maria Nikolic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Melina Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Rita Hermann Königsborner SV Germany Germany
Sarah Neumann AC - Ückerath Germany Germany
Class II (3)
BEGüM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Laurina Rothe TUS Ende Germany Germany
Lina Zuch TIGER ACADEMY Germany Germany
Cadets female -59 kg (2)
Class I (1)
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Class II (1)
Natascha Weustermann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets female +59 kg (6)
Class I (4)
Ayce Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Dilara Cubukcu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sarah Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class II (2)
Alina Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Julia Fleindl TUS Stockum Germany Germany
Cadets male -33 kg (2)
Class II (2)
ALI TUNA TKD GLADBECK Germany Germany
Cederic Helfmeier KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Cadets male -37 kg (8)
Class I (5)
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
HATM BELAHCEN Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Class II (3)
Bünyamin Kaya Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets male -41 kg (9)
Class I (3)
Connor Krause TIGER ACADEMY Germany Germany
KAAN ÖZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Kade-Liam Read Königsborner SV Germany Germany
Class II (6)
Alexander Timoschenko Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Lukas Elskamp SV DJK Lowick eV Germany Germany
Paul Brenner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Rene-Maurice Herse TIGER ACADEMY Germany Germany
Vincent Foik WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Wessal Harakat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets male -45 kg (13)
Class I (7)
Alireza Davatgar SAARLAND Germany Germany
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Hassan Mahmood Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Julian Schakat TUS Ende Germany Germany
Max Merfeld TUS Ende Germany Germany
Moritz Nowak KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Class II (6)
Alexander Szyprowski Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Daniel Stenzel T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Dominik Gerads Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Fabian Morfeld TIGER ACADEMY Germany Germany
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tim Oliver Grzanna Musado Alsdorf Germany Germany
Cadets male -49 kg (10)
Class I (7)
DENNIS RIEMER TKD GLADBECK Germany Germany
Denis Kim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Ralf Feder Königsborner SV Germany Germany
Shawn Mark Parfenov Velberter SG Germany Germany
Sujenth Suhan TUS Stockum Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Class II (3)
Joel Peeters KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Recep Gürlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Stephan Stork SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Cadets male -53 kg (15)
Class I (11)
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Alexei Eibert Han Kook Linnich Germany Germany
Burak Burma Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Christos Romeos GSV Porz e.V. Germany Germany
Deniz Yaprak Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Marcel Talke Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Moritz Wiethüchter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Pascal Bolz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Robert Radermacher Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class II (4)
Kai Bialek WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Melih Gürlek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Murat-Han Kagan Akar TG Nettetal Germany Germany
Sevki Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Cadets male -57 kg (7)
Class I (4)
Damien Gerrits Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Fatih Kanpolat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (3)
Fabian Linkweiler AC - Ückerath Germany Germany
Maxim Weiss TG Nettetal Germany Germany
Pascal Grundei Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (3)
Class I (1)
EMRE ONDER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Bastian Teichner Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Nils Krug Han Kook Linnich Germany Germany
Cadets male -65 kg (1)
Class II (1)
Alexander John T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets male +65 kg (9)
Class I (3)
B?YAMIN G? TKD GLADBECK Germany Germany
Christopher Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Justin Majert Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Class II (6)
Batuhan Yahsi TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Dogan Yaprak Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Dominik Schmidt SAARLAND Germany Germany
Lars Reichl Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Melih Gunduz Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Timon Groß TUS Stockum Germany Germany
Juniors A female -49 kg (2)
Class I (2)
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Malissa Pruymboom Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors A female -52 kg (1)
Class I (1)
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A female -55 kg (6)
Class I (5)
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Esra SEN MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Pia Leonhardt TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
Francesca Leone Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (7)
Class I (6)
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Elise Nestler TUS Ende Germany Germany
JASMIN GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Katharina Gro?mann Velberter SG Germany Germany
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
B?SRA oZBEK TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female -63 kg (5)
Class I (3)
Alina Wohlmeiner SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
YONCA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Fatima Zehra Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Jessica Uhlmann TUS Stockum Germany Germany
Juniors A female -68 kg (1)
Class I (1)
Jacquelin Bolz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A female +68 kg (2)
Class I (2)
Lisa Breuer Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Madita Kleppe TUS Stockum Germany Germany
Juniors A male -45 kg (4)
Class I (4)
Phillip Brachmann TUS Ende Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tayyip Eroglu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Yannick Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors A male -48 kg (3)
Class I (3)
Ismail Tuncat Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Kubilay Sahman Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A male -51 kg (6)
Class I (4)
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Steffen Hermann TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (2)
Anouar Darssi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Hans Steinbach KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (11)
Class I (9)
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Davide La Vergata TIGER ACADEMY Germany Germany
Hasan Dimetokali Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Jordi Iwema Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mihael Kraus Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Tim Müller SAARLAND Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (2)
Marvin Heß KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Sean Meyer Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (16)
Class I (12)
Alexander Lehn Königsborner SV Germany Germany
Devin Malina TKD Team Schiefbahn Germany Germany
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Harun Altun musado koeln e.V Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Konstandinos Hamalidis Velberter SG Germany Germany
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Osman Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Till Caspary Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
YASIN UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
CAN UZUNCELEBI TKD GLADBECK Germany Germany
Carl Quings AC - Ückerath Germany Germany
Pishdaad Modaressi Chahardehi Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Samed Bektas TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A male -63 kg (13)
Class I (10)
FUDAYL UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ivan Bezbabnyy GSV Porz e.V. Germany Germany
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Kevin Feeleus Sidokwan Netherlands Netherlands
Lars Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Michael Hampel Han Kook Linnich Germany Germany
Reber Suleyman WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
YUSUF ?ZKAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Yasser Belahsen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class II (3)
Ethem Güngören KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Hu Loc Velberter SG Germany Germany
Mohammed Cheik-Ali Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A male -68 kg (14)
Class I (9)
Enez Koc TV Becketal Germany Germany
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Krischan Syrzisko KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Nikola Todorovic´ WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Nils Stölzel VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
S?LEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Sascha Noehles TG Nettetal Germany Germany
Sascha Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (5)
ALI SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Armin Mueller Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Dawid Przygodzinski WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Jannis Richter Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
TamHa -Phuoc Budo Sport Yamato Hürth 1967 e.V Germany Germany
Juniors A male -73 kg (8)
Class I (3)
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Tayfun Anar TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Yahia Sanmiliral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (5)
David Effern KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Felix Brassel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Kevin Khalaf Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Malte Giesers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Max Plohmann KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (6)
Class I (4)
Anas Idallous Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Björn Danowski TIGER ACADEMY Germany Germany
Domenic Romeo -ptak Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A male +78 kg (8)
Class I (3)
ENES DEVECI TKD GLADBECK Germany Germany
HALIT ÖZCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Mehmet-Ali Özcan Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (5)
ABDURRAHMAN öZGüRCü TKD GLADBECK Germany Germany
Cedric Brose Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Ersin Anar musado koeln e.V Germany Germany
Ilic Hudojan Velberter SG Germany Germany
Z?LKIF KANBUR TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -49 kg (3)
Class I (3)
Barbara Ducz Königsborner SV Germany Germany
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Seniors female -53 kg (3)
Class I (1)
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
Class II (2)
Judith Smetten Velberter SG Germany Germany
Larissa Krizian VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Seniors female -57 kg (5)
Class I (5)
Alina Sebald TUS Ende Germany Germany
JULIA BARANSKI Königsborner SV Germany Germany
Kyra Heinz Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Michaela Scholz TG Nettetal Germany Germany
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (5)
Class I (4)
Melanie SEHA HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Natasja Booij NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Vanessa Krone TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Julia Piramovsky-Paulus KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Seniors female -67 kg (3)
Class I (2)
Alida Pikstra Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Vithya Mathiyauagan TUS Stockum Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class II (2)
Hatice Kübra Taner Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Sandra Di Luca WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors female +73 kg (3)
Class I (3)
Anna Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Manuella Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Vanessa Franke Velberter SG Germany Germany
Seniors male -54 kg (4)
Class I (3)
Matthias Lang TIGER ACADEMY Germany Germany
VOLKAN CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Vikash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class II (1)
Eren Degirmenci Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors male -58 kg (1)
Class II (1)
Julian Otto Musado Alsdorf Germany Germany
Seniors male -63 kg (10)
Class I (9)
AMIR MOHAMMAD SAHAK TKD GLADBECK Germany Germany
André Hauke Königsborner SV Germany Germany
Arsalan Nadeem Alvi Team Nørrebro TKD, Denmark Denmark Denmark
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Harun Özdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Haziz KOKA MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Ronald Pineda Barrera Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Udo Upadek Musado Alsdorf Germany Germany
Wim Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (1)
MUHAMMED KURT TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -68 kg (5)
Class I (5)
Hossen Ebadollahi Sport-Treff-Helene Germany Germany
Maik Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Patrick Maddison KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
SERGEI KOVALENKO TKD GLADBECK Germany Germany
Sitar Chugh GSV Porz e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (20)
Class I (14)
Ameziane Brahim Esdem Algeria Algeria
Ben van Assum Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Dennis Buchowski Königsborner SV Germany Germany
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jan-Niklas Jung GSV Porz e.V. Germany Germany
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kevin Philipp Sport-Treff-Helene Germany Germany
Nils SCHLOTT MUSADO Lünen e.V. Germany Germany
Ramdani Farouk Esdem Algeria Algeria
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tim Krug Han Kook Linnich Germany Germany
öZKAN öZTüRK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (6)
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Marcel Götz KSG Oh Do Kwan e.V. Germany Germany
Sascha Bechtloff TIGER ACADEMY Germany Germany
Sebastian Arndt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tim Jeronimo Wonsik TIGER ACADEMY Germany Germany
Yunus Öztürk Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Seniors male -80 kg (6)
Class I (4)
Benkemoun Ali Esdem Algeria Algeria
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
SEZER G?ER TKD GLADBECK Germany Germany
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (2)
Alexander Eibert Han Kook Linnich Germany Germany
Benjamin Stomps Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Seniors male -87 kg (5)
Class I (3)
Blake Lemmers TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Martijn Merken NL Military Taekwondo Equipe Netherlands Netherlands
Class II (2)
Michael Pfingst SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Sven Qintern Velberter SG Germany Germany
Seniors male +87 kg (5)
Class I (3)
DAMON HASSANPOUR TKD GLADBECK Germany Germany
Giorgios Gerakios T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tobias Böke Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (2)
Michael R?diger VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
ORHAN BEYAZOGLU TKD GLADBECK Germany Germany