Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Nationale Poomsae Kampioenschappen 2011

  • Tournament dates
  • 27 November 2011
  • Deadline
  • 20 November 2011
  • Competitors
  • 138 / Unlimited
  • Location
  • Van Zandvlietplein 20
  • 3077 AA
  • Rotterdam
  • Netherlands Netherlands

Downloads

ResultatenResultaten
UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (138)

Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Amy van Sluisveld FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Amy van Blitterswijk FemaleFemale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Master 1 Male (1)
Andre Cristiaans MaleMale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Minis Female (1)
Anisa Ben Jeddi FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class C (2)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Anouk van den Brand FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Anthony Ommen MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Bo-Anne Van Egmond FemaleFemale Dun Hong Netherlands Netherlands
Individual - Master 3 Male (1)
Bob Poublon MaleMale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class C (2)
Individual - Pupils / Pupillen Male (2)
Borre Meskers MaleMale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Boyd Hagebeek MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Master 2 Female (1)
brigitte Elk. van FemaleFemale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Calvin kant MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Cassy van Wanrooij FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Charlotte Noorloos FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Chellzy Reyes MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Cindy Lans FemaleFemale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Cinnamon Zapletal FemaleFemale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Claudia van Gestel FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Danielle van der Steen FemaleFemale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Debby van Blitterswijk FemaleFemale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Demi Bakker FemaleFemale Dun Hong Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Denise Slegers FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Denzel Walschots MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Devin Ben Jeddi MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Minis Female (1)
Dewi van der Weide FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Diesel Hulsenboom MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Eva Schuurmans FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Master 2 Male (1)
Franklin Mac Gillavry MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Master 2 Male (1)
Frans Faszbender MaleMale Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Minis Male (1)
Gabriel Kawarmala MaleMale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Gabrielle Coffa FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (4)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Gaby Van der Palm FemaleFemale Dun Hong Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Geline Kouwenberg FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Master 2 Male (1)
Gerard van den Brand MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Female (1)
Ginny Chow FemaleFemale Yu-Sin Hoorn Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Minis Female (1)
Guusje van Gurp FemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Master 2 Male (1)
Hans Beulen MaleMale Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Hind Watki FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Ivandjno Soekandar MaleMale TC Soekandar Netherlands Netherlands
Individual - Master 1 Female (1)
Jannie de Tombe FemaleFemale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Jelmer Boon MaleMale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class A (3)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Jennerie van Ingen FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Jessica Lans FemaleFemale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Jessy Berghout MaleMale Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Jill Kraag FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Joel van der Weide MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Joris Prins MaleMale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Joy Smit FemaleFemale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Jules Jacobs MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Juliana Langens FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Justin Versteeg MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Female (1)
Kama wlodzimirow FemaleFemale Ata Olympic Netherlands Netherlands
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Male (1)
Kenneth Schunken MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Kevin Wiggers MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Lilian Oei FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class A (4)
Individual - Master 1 Female (1)
Linda van Teunenbroek FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
LLoyd Kraag MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (2)
Lotte de Haas FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Luna van Geffen FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Lynn Smit FemaleFemale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Maja Koloczek FemaleFemale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class A (3)
Individual - Juniors / Junioren Male (2)
Manuel Koot MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Marc de Tombe MaleMale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Female (1)
Marion Hartlieb FemaleFemale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Mariska Raghoebarsingh FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Master 2 Male (1)
Martin Smit MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Martin Hazenoot MaleMale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (2)
Melissa Versteeg FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Melissa Brink FemaleFemale Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Male (1)
Michael Rosa MaleMale Taekwondo Centrum Alkmaar Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Michelle Lans FemaleFemale Sportschool Dekkers Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Misha Sommers FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Mj Manalo MaleMale Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Modisa van Teunenbroek FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Individual - Master 1 Female (1)
Monique van Ingen FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (4)
Individual - Pupils / Pupillen Female (2)
Mostach Ismail FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Natascha Merkx FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Nicole Van Langevelde FemaleFemale Dun Hong Netherlands Netherlands
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Nouhaila Mkabri FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Master 3 Male (1)
othmar verveer MaleMale Taekwondo-papendrecht Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Oumaima Mkabri FemaleFemale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Pascal Ruivenkamp MaleMale TV Sam Jae Netherlands Netherlands
Class B (3)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Female (1)
Patricia Siepel FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Male (1)
Pieter van Vugt MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Pim v.d. Helm MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Randy den Braven MaleMale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Raymond Okel MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Rianne Der Weduwe FemaleFemale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
richard de Jongh MaleMale Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Rishi Mahabier MaleMale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Master 1 Male (1)
Rob van der Zeeuw MaleMale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Robin Beulen MaleMale Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Master 1 Male (1)
Roger Joosten MaleMale Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Romario Soekandar MaleMale TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Romy den Teuling FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Romy Stokkel FemaleFemale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Master 1 Male (1)
Ronald de Tombe MaleMale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Rosario Richardson MaleMale Sportschool American Fitness Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Minis Male (1)
Roy van Wanrooij MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Said Souabi MaleMale Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Juniors / Junioren Female (1)
Samantha de Tombe FemaleFemale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Sander Horsthuis MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Sandjana Mahadew FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Sasja van Wanrooij FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Minis Male (1)
Sawan Kalikadien MaleMale Choi - D0 - Kwan Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Scott Jochems MaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Sebastiaan Henskens MaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Senior 2 / Senioren 2 Male (1)
Sebastiaan Sprengers MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Class C (1)
Individual - Master 1 Male (1)
Sergio Paredes MaleMale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (1)
Shirley Reijnhout FemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Class C (4)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Silvio van der Puil MaleMale Choi - D0 - Kwan Netherlands Netherlands
Individual - Aspirants / Aspiranten Female (2)
Tamara de Laat FemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Tara-Jay Nieuwenburg FemaleFemale Gyeong-rye Den Haag Netherlands Netherlands
Individual - Pupils / Pupillen Male (1)
Teun van de Wiel MaleMale Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Ties van den Wijngaard MaleMale Choi - D0 - Kwan Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Tijs Van Bergen MaleMale Dun Hong Netherlands Netherlands
Class A (1)
Individual - Juniors / Junioren Male (1)
Tim de Haas MaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class B (1)
Individual - Aspirants / Aspiranten Male (1)
Wesley Wiesenhofer MaleMale T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Class A (2)
Individual - Master 1 Female (1)
Wiang Wijkhuizen FemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Individual - Senior 1 / Senioren 1 Male (1)
Willem Maas MaleMale Tae Kwon Do Someren Netherlands Netherlands
Class B (2)
Individual - Pupils / Pupillen Female (1)
Zoe Walschots FemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Pair - Pair / Paar (1)
Ihsaan Harylallsingh
Anisah Chand
MaleMaleFemaleFemale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class A (2)
Pair - Pair 1 / Paar 1 (2)
Gabrielle Coffa
Davy Bierlee
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Ivandjno Soekandar
Debby Blitterswijk
MaleMaleFemaleFemale TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (1)
Pair - Pair / Paar (1)
Gabriel Kawarmala
Guusje Van Gurp
MaleMaleFemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Class B (1)
Pair - Pair 1 / Paar 1 (1)
Cinnamon Zapletal
Jelmer Boon
FemaleFemaleMaleMale TS Hilversum Netherlands Netherlands
Class A (1)
Pair - Pair / Paar (1)
Juliana Langens
Joel van der Weide
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (3)
Pair - Pair / Paar (2)
Claudia van Gestel
Jules Jacobs
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Misha Sommers
Justin Versteeg
FemaleFemaleMaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Pair - Pair 1 / Paar 1 (1)
Pim v.d. Helm
Rianne Der Weduwe
MaleMaleFemaleFemale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class C (1)
Pair - Pair / Paar (1)
Dewi van der Weide
Roy van Wanrooij
FemaleFemaleMaleMale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (1)
Pair - Pair / Paar (1)
Rishi Mahabier
Shirley Reijnhout
MaleMaleFemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Class C (1)
Team - Team (1)
Sander Horsthuis
Boyd Hagebeek
Anthony Ommen
MaleMaleMaleMaleMaleMale Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Class B (1)
Team - Team (1)
Devin Ben Jeddi
Kevin Wiggers
Diesel Hulsenboom
MaleMaleMaleMaleMaleMale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Class A (1)
Team - Team 1 (1)
Gabrielle Coffa
Lotte De Haas
Luna van Geffen
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Class B (3)
Team - Team (1)
Jamie-Lee Jacobs
Sasja van Wanrooij
Mustaq Ismail
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Team - Team 1 (1)
Amy van Sluisveld
Charlotte Noorloos
Romy den Teuling
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale Sportcentre Reflex Netherlands Netherlands
Team - Team (1)
Shirley Reijnhout
Danischa lepelblad
Sanne van Gurp
FemaleFemaleFemaleFemaleFemaleFemale TKD Kawarmala Netherlands Netherlands