Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Euregio Cup 2008

  • Tournament dates
  • 22 November 2008
  • 23 November 2008
  • Deadline
  • 15 November 2008
  • Competitors
  • 364 / Unlimited
  • Location
  • Süchtelnerstraße 60
  • D-41334
  • Lobberich
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (364)

Juniors D female -22 kg (3)
Class II (3)
Hannah Fabienne Hilgers Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Regina Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Vanessa Engels WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D female -24 kg (4)
Class II (4)
Aimee Voermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Alice Gehrmann Velberter -SG Germany Germany
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D female -26 kg (3)
Class I (1)
Charlotte Ruhfuß TUS Ende Germany Germany
Class II (2)
Evelyn Scheiermann Velberter -SG Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (2)
Class II (2)
Ferhan Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Jessica Antoniuk Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors D female -32 kg (1)
Class II (1)
Jasmin Fink Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors D female -38 kg (1)
Class II (1)
Gina Bütow Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Juniors D male -22 kg (1)
Class II (1)
Ubeyd Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -24 kg (5)
Class II (5)
Berke Akin TKD Center Laar Germany Germany
Ekrem Erdem Ören Kangaroosports e. V. Germany Germany
John Nino Tu Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Niels Niessen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Tom Bernhard WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -26 kg (5)
Class II (5)
Dominik Watzl Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Jan Erik Görlitz TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Samet Gültekin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Vladas Stark TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Youri Vraets Yul-Kok Netherlands Netherlands
Juniors D male -29 kg (7)
Class II (7)
Andreas Kosodoev LSG Taekwondo Team Germany Germany
Keremsah Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Mustafa Eroglu TKD Center Laar Germany Germany
Theodor Mundt TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Tim Kockelkoren Yul-Kok Netherlands Netherlands
Tunahan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Valentin Ekkert Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Juniors D male -32 kg (6)
Class I (1)
David Shitnikow TV Becketal Germany Germany
Class II (5)
Emre-Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Jordan Engin Geyik LSG Taekwondo Team Germany Germany
Manuel Franken Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Mohamed Elmahi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Raphael Palmeira Kerkhoff Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors D male -35 kg (2)
Class II (2)
Daniel Gras Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Nico Niebergall Velberter -SG Germany Germany
Juniors C female -26 kg (3)
Class I (2)
Melissa Behrens TUS Ende Germany Germany
Mirjam Grewe Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (1)
Tugce Besevli TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -28 kg (4)
Class I (1)
Sara Vilotic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (3)
Dina Eldarchanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Lisa Kustjokov Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Melisa Sabab Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors C female -32 kg (2)
Class I (2)
Aylin Neumann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Nora Muheidat Velberter -SG Germany Germany
Juniors C female -35 kg (8)
Class I (2)
Emine Senem Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Maria Nikolic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (6)
Charline Kremer TUS Ende Germany Germany
Demi Heykhaus Yul-Kok Netherlands Netherlands
Elif Gün Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sevde Kahramann Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors C female -38 kg (7)
Class I (3)
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Madeleine Lüdke VT 1859 Kempen e.V. Germany Germany
Ufeyra Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Anastasia Bezuglova BSV Witten Germany Germany
Freya Odenthal Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Gözde Kadam WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -41 kg (5)
Class I (3)
Brenda Eloundou VT 1859 Kempen e.V. Germany Germany
Melina Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Elena Sabo Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Michele Bütow Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Juniors C female -45 kg (6)
Class I (2)
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Sarah di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (4)
Katharina Luhnen TG Nettetal Germany Germany
Marianne Hoelkeskamp Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Nele Schakat TUS Ende Germany Germany
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Juniors C female -53 kg (2)
Class I (1)
Nursulu Tokbayev Velberter -SG Germany Germany
Class II (1)
Joy Marx AC - Ückerath Germany Germany
Juniors C female +57 kg (1)
Class II (1)
Aslihan Elcim TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C male -26 kg (4)
Class I (1)
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Class II (3)
Mertcan Durak TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Umut Yilan TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Vladimir Todorovic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -28 kg (9)
Class I (1)
Simon Winke Velberter -SG Germany Germany
Class II (8)
Daniel Pfeifer Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Kaan Yildirim TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Koray Yildiz Kangaroosports e. V. Germany Germany
Kürschad Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Markus Eichner Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Oskar Karantonis Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (7)
Class I (1)
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (6)
Ardahan Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Kevin Mazuk DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Patrick Biro Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Tayyip Eroglu TKD Center Laar Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Yannick Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors C male -32 kg (9)
Class I (3)
David Muckli Velberter -SG Germany Germany
Julius Klahre VT 1859 Kempen e.V. Germany Germany
Ricki Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Class II (6)
Daniel Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Florian Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Musa Kouli LSG Taekwondo Team Germany Germany
Oliver Zalda TKD GLADBECK Germany Germany
Tim Grünwald Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Younes Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C male -35 kg (16)
Class I (7)
Fabian Moldenhauer TUS Ende Germany Germany
Jan-Philipp Stolz LSG Taekwondo Team Germany Germany
Selim Can Gültekin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Simon Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Tim Müller Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Class II (9)
Alpcan Durak TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Burak Burma TKD Center Laar Germany Germany
Cebrail Altun AC - Ückerath Germany Germany
Jan Niklas Kretzschmar TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kerem Gümüsok Kangaroosports e. V. Germany Germany
Max Mehrfeld TUS Ende Germany Germany
Ramazan Emmez Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Sarit Avdovik Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Tim Tesche LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C male -38 kg (14)
Class I (5)
Abdulsamed Aktas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Dimitrios Tsavlidis TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Igor Brilz Velberter -SG Germany Germany
Markus Reiter Taekwondo Kampfkunst Düren e.V. Germany Germany
Schkirow Benjamin TV Becketal Germany Germany
Class II (9)
Can Schneider TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Dominik Pesch Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Gäetan Hansen Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Ibrahim Gözen LSG Taekwondo Team Germany Germany
Marlon Heuer Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Muhammed Kahraman Kangaroosports e. V. Germany Germany
Sebastian Schreiter Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Semih Özdemir TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C male -41 kg (2)
Class I (1)
Emre Önder TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Hamza Ören Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors C male -45 kg (6)
Class I (4)
Marius Riepe Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Nils Stölzel TV Becketal Germany Germany
Ugnius Motiejunas BSV Witten Germany Germany
Yusuf Özkaya TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Alex Tesche LSG Taekwondo Team Germany Germany
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C male -49 kg (3)
Class II (3)
Albert Görlitz TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Benjamin Ibisaj Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Süleyman Firat Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -53 kg (2)
Class II (2)
Justin Majert TKD Center Laar Germany Germany
Sven Schinkowksi Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors C male -57 kg (2)
Class I (1)
Daniel Kriuliko Velberter -SG Germany Germany
Class II (1)
Mücahit Kocabey TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors C male +57 kg (1)
Class II (1)
Marvin Niggemeier Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Cadets female -37 kg (3)
Class I (3)
Anne Klütsch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Julia Ronken TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Simge Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
Cadets female -41 kg (6)
Class I (6)
Gizem Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Jasmin Breitmar AC - Ückerath Germany Germany
Lara Wickel TUS Ende Germany Germany
Lorena Brachschoß Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
nora bieker KDK-Attendorn Germany Germany
Cadets female -44 kg (6)
Class I (4)
Christin Zschieschack Kangaroosports e. V. Germany Germany
Dorothea Hilbig Baek's Tae Kwon Do Bottrop e.V. Germany Germany
Gamze Olgun BSV Witten Germany Germany
Jasmina Titzer Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Class II (2)
Madeleine Lynen TKD Center Laar Germany Germany
Sarah Kremer TUS Ende Germany Germany
Cadets female -47 kg (5)
Class I (3)
Anna Lena Frömming TUS Ende Germany Germany
Ina Emmert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Karin Klemens TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Katharina Großmann Velberter -SG Germany Germany
Sarah Pelz TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Cadets female -51 kg (9)
Class I (5)
Annika Koch TUS Ende Germany Germany
Fiona Ahmadi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Nina Senkowski TUS Ende Germany Germany
Sandy Kristin Scherbarth Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (4)
Katrin Koegel AC - Ückerath Germany Germany
Kira Hildebrand Velberter -SG Germany Germany
Laura Herberg TUS Ende Germany Germany
Mandy Ohm TKD Center Laar Germany Germany
Cadets female -55 kg (6)
Class I (5)
Canan Ak Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Jana Baumgärtner Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Kim Michalski TV Becketal Germany Germany
Lisanne Barbic T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Yonca Celik TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Lesslie Heuer Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Cadets female -59 kg (5)
Class I (2)
Sabrina Schinkowski Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Class II (3)
Rebecca Rosenthal WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Sinem Mec Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female +59 kg (2)
Class I (1)
Ann-Christin May Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Class II (1)
Corinna Malassa TUS Ende Germany Germany
Cadets male -37 kg (7)
Class I (5)
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Ismail Tuncat TKD Center Laar Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Stavros Kosmidis TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Class II (2)
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Michael Buruhin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Cadets male -41 kg (7)
Class I (4)
Deni Eldarchanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Harun Altun AC - Ückerath Germany Germany
Steffen Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (3)
Hagen Odenthal Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Marcel Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Recep Celebi TKD Center Laar Germany Germany
Cadets male -45 kg (6)
Class I (3)
Maik Zimmermann Kangaroosports e. V. Germany Germany
Marlon Hermanny musado koeln e.V Germany Germany
Simon Freialdenhoven JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Class II (3)
Abdurahim Salhi TSC Gladbeck Germany Germany
Bilal Elmahi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Daniel Bücker TG Nettetal Germany Germany
Cadets male -49 kg (7)
Class I (4)
Maurice Lüdke VT 1859 Kempen e.V. Germany Germany
Philipp Heisenberger Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Reber Süleyman WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Thomas Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Emre Erdem WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Miguel Severiano TG Nettetal Germany Germany
Mohammed Kocabey TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Cadets male -53 kg (7)
Class I (5)
Enre Mala TKD GLADBECK Germany Germany
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Matthias Reidt Taekwondo Altenkirchen Germany Germany
Nikola Todorovic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Sascha Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Class II (2)
Ayyoub Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Gatberg Lukas-Noel DSC W.E. TKD e.V: Germany Germany
Cadets male -57 kg (4)
Class I (3)
Lukas Winkler AC - Ückerath Germany Germany
Marcel Eilbaum TUS Ende Germany Germany
Maximilian Jörges LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (1)
Alexander Gerstenberger Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (3)
Class I (2)
Niklas Heckersdorf INT. TKD Musado Alsdorf e.V. Germany Germany
Sascha Müllers TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (1)
Ron-Peter Bandur LSG Taekwondo Team Germany Germany
Cadets male -65 kg (1)
Class II (1)
Mert Ismail BSV Witten Germany Germany
Cadets male +65 kg (4)
Class I (3)
Arthur Wozke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
David Keul Baek's Tae Kwon Do Bottrop e.V. Germany Germany
David Reiswich Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (1)
Marcel Schippers Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors A female -42 kg (2)
Class I (2)
LUMA BASHIR Club (Alra'ad)Thunder of Taekwondo Jordan Jordan
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors A female -44 kg (2)
Class I (2)
Ardiana Biqmeti Velberter -SG Germany Germany
Nazan Talay musado koeln e.V Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Ronja Dreßen Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Juniors A female -49 kg (4)
Class I (4)
Havva Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Kim Jäger AC - Ückerath Germany Germany
Marina Jung TVG Holsterhausen Germany Germany
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
Juniors A female -52 kg (4)
Class I (4)
Alina Sebald Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Helen-Franka Burghard Tura Bremen e.V. Germany Germany
Julia Baransky TSC Gladbeck Germany Germany
Vanessa Uhlig Taekwondo Team Sportfreunde Sennestadt Germany Germany
Juniors A female -55 kg (10)
Class I (8)
Hanaa Draoui TVG Holsterhausen Germany Germany
Jasmin Rogoszynski TVG Holsterhausen Germany Germany
Laura Klütsch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Martina Laas TuS Lipperode Germany Germany
Merve Cayir BSV Witten Germany Germany
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
Sinem Bagtas TKD Center Laar Germany Germany
Vanessa Krone TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Linda Pahl AC - Ückerath Germany Germany
Tamara Puth Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Juniors A female -59 kg (9)
Class I (7)
Ebru Burma TKD Center Laar Germany Germany
Jasmin Sprenger WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Jelena Garidis Velberter -SG Germany Germany
Jennifer Music TV Becketal Germany Germany
Kübra Kaya TSC Gladbeck Germany Germany
Victoria Gräfer TV Becketal Germany Germany
Yvonne Krasch TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (2)
Gosia Maciag WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Kerstin Schmidt Baek's Tae Kwon Do Bottrop e.v. Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class I (2)
Ricarda Heinzmann Tura Bremen e.V. Germany Germany
Victoria Hohendorf SUA Witten Germany Germany
Juniors A female +68 kg (4)
Class I (3)
Aylin Polat TKD Center Laar Germany Germany
Natalie Bozukyan TSC Gladbeck Germany Germany
Regina Petri Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (1)
Rachel Madera WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors A male -45 kg (2)
Class I (1)
Manuel Portz musado koeln e.V Germany Germany
Class II (1)
Enes Uzunal TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (1)
Class I (1)
Marvin Wolff Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Juniors A male -51 kg (7)
Class I (6)
Christian Esser Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Dominique Tran WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Eren Ölkeci Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Halil Göksu Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Rene Dolfen TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
thomas mett KDK-Attendorn Germany Germany
Class II (1)
Bekir Yildirim Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (5)
Class I (4)
Andre Hauke Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Deniz Erboz Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Henoch Agebo musado koeln e.V Germany Germany
Patrick Mitzka TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
Yasin Salihoglu Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (3)
Class I (2)
Aydin Irmak TKD GLADBECK Germany Germany
Rosario Dramis Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (1)
Udo Upadek INT. TKD Musado Alsdorf e.V. Germany Germany
Juniors A male -63 kg (9)
Class I (8)
Alexander Toll AC - Ückerath Germany Germany
Issam Lakhal TVG Holsterhausen Germany Germany
Jan.Niklas Tietjen Tura Bremen e.V. Germany Germany
Kayalan Sarvanantharajah Taekwondo Kampfkunst Düren e.V. Germany Germany
Marcel Diehl JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Selim Celik TKD Center Laar Germany Germany
Tayfun Tasci BSV Witten Germany Germany
Zacharia Vedaei Taekwondo Kampfkunst Düren e.V. Germany Germany
Class II (1)
Martin Breuer Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (11)
Class I (10)
Dennis Buchowski TuS Lipperode Germany Germany
Mehmet Aktas Taekwondo Club Neuss e.V. Germany Germany
Mehrdad Seifi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Mert Mercan Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Nikolaj Stepanov Kangaroosports e. V. Germany Germany
Numan Kocabac Musado Lünen e.V. Germany Germany
Philipp Lorant Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Philipp Warzanowski musado koeln e.V Germany Germany
Richard Emmert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sergei Ten Musado Lünen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Erhan Kitapci Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (2)
Class I (1)
Marvin Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
Salih Özdemir TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (1)
Class I (1)
Philipp Hombücher VT 1859 Kempen e.V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (4)
Class I (2)
Patrick Jahn TKD Center Laar Germany Germany
Richard Hauch AC - Ückerath Germany Germany
Class II (2)
Andrej Rudenko TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Sanaulah Dorani Kangaroosports e. V. Germany Germany
Seniors female -55 kg (2)
Class I (2)
Alexandra Frömming TUS Ende Germany Germany
Sarah Weber WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors female -59 kg (2)
Class I (2)
Julia Swietkowiak WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Sara-Maria Becker TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Seniors male -54 kg (2)
Class I (2)
Djuri Lavain T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Janojan Ramachandran Taekwondo Kampfkunst Düren e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (3)
Class I (3)
Julian Hoffmann Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
MOH'D ALDEMERE Club (Alra'ad)Thunder of Taekwondo Jordan Jordan
MOHAMMAD BASHA Club (Alra'ad)Thunder of Taekwondo Jordan Jordan
Seniors male -62 kg (6)
Class I (6)
Baris Altan INT. TKD Musado Alsdorf e.V. Germany Germany
Dennis Binder WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Fabian Nocon AC - Ückerath Germany Germany
HAMZA ALRAWASHDEH Club (Alra'ad)Thunder of Taekwondo Jordan Jordan
Hakan Kocabas Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Murat Eveyik TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Seniors male -67 kg (8)
Class I (6)
Adrian Rogowski Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Janis Griebel Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Mirco Schütze Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Mustafa Öcalan Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Oliver Friebel Taekwondo Team Sportfreunde Sennestadt Germany Germany
Sven Olbrich Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Fatih Karatas Taeguk Essen Germany Germany
Michael Jöbges TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Seniors male -72 kg (5)
Class I (5)
Jens Leewen TG Nettetal Germany Germany
KARAM AL-BAWAB Club (Alra'ad)Thunder of Taekwondo Jordan Jordan
Patrick Lamek AC - Ückerath Germany Germany
Timo Von Schmeling TVG Holsterhausen Germany Germany
Zabi Noor Kangaroosports e. V. Germany Germany
Seniors male -78 kg (4)
Class I (4)
AHMAD ALFARRAJ Club (Alra'ad)Thunder of Taekwondo Jordan Jordan
Andreas Jung JKK 2000 Düren e.V. Germany Germany
Christian Hein Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Peter Ladermann Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Seniors male -84 kg (5)
Class I (4)
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
MAHMOUD ABU S'AIDEH Club (Alra'ad)Thunder of Taekwondo Jordan Jordan
Robin Dekker Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Yannick Brice Kouanou Tavrey VT 1859 Kempen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Patrick Balazy AC - Ückerath Germany Germany
Seniors male +84 kg (3)
Class I (2)
Ramon Mahrun Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Özkan Miyanyedi TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
David Ollesch AC - Ückerath Germany Germany