Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

London International Open Championship 2012

  • Tournament dates
  • 5 February 2012
  • Deadline
  • 27 January 2012
  • Competitors
  • 317 / 310
  • Location
  • 658 Chiswick High Road
  • TW80HJ
  • Brentford
  • United Kingdom United Kingdom

Downloads

InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (317 / 310)

Pee Wee female -20 kg (1)
Class B (1)
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -22 kg (3)
Class C (3)
Casey Wilkins RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Julia Rybak St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Saphire Carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -25 kg (5)
Class A (3)
Joanna Santos GOLDEN EAGLE TKD England England
Shayanne Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Tamika Quallo Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Rebecca Devine RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tharesha Satheesh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -28 kg (3)
Class A (1)
Sherika Quallo Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Gayathri Sajeendra St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Shagana Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -31 kg (1)
Class C (1)
Arundhathi Roy GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -35 kg (2)
Class A (2)
Lucie Jeffery Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Munirah Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pee Wee female -40 kg (2)
Class B (1)
Anaya Edwards Empsi England England
Class C (1)
Shannon Devine RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (3)
Class C (3)
Alfie Balmont RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Freddie Postill Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Hussein Issa LIVINGWELL FIGHTERZ United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -22 kg (9)
Class C (9)
Adham Iftikhar GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Areeb Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Dexter Anker RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
George Devine RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Hayden Murphy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Luke Thomas RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Omar Patel GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pedro Ribiero GOLDEN EAGLE TKD England England
zack riley sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -25 kg (10)
Class A (1)
owen jackson S.W.A.T Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Ali Kachakech capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Jake Daniel Bretana St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (7)
Abdoullah Medlej LIVINGWELL FIGHTERZ United Kingdom United Kingdom
Balesh Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ezekiel Gago Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Leo El Asmar capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ronnie Omara Knapp Echon Taekwondo England England
Suriyaa Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Yaphet Abraha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -28 kg (15)
Class A (4)
Danial Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Endris Tafilaku St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Jonathan Martin capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
kai law S.W.A.T Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Zeyd Chamsi Pasha capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (10)
Aathavan Kandeepan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Abdelrahman Said Empsi England England
Baptiste Laurencin capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Daniel Lee Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Hamzah Rahman Hadri Taekwondo England England
Jad Hedi Gouty Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Keenan Moore RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sasha Hurley Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Shahan Emmanuel GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Yasir Guerziz Empsi England England
Pee Wee male -31 kg (9)
Class B (4)
DAVID BEROEV BOZDAG TAEKWONDO England England
MUHAMMED DIN FUTURE England England
Ryan Richardson FUTURE England England
pharrell carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (5)
Ahmed Yasin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Chance Headman Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Jason Phi Tu Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Lukas Lew Gago Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Saajvir Singh Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -35 kg (7)
Class A (2)
Haroon Haider Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Mark Croft Warrior Factory England England
Class B (1)
Asil Hasab St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (4)
Adam Rustemaj NJ Taekwondo Academy England England
Ethan Newton Echon Taekwondo England England
Kai Shaw Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Sana Ullah LIVINGWELL FIGHTERZ United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -40 kg (3)
Class A (1)
jonathan alpha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Gabriel Mane-Gros capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Ayyub Seid Empsi England England
Pee Wee male -45 kg (2)
Class B (1)
MERTCAN GOKBULUT BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (1)
Khaled Bukair capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -33 kg (3)
Class A (1)
Grace Smith JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Farah Patel GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Josephine Allen Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -37 kg (6)
Class A (1)
Lucie Jeffery Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Luna Trigo capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (4)
Annie-Mae Docherty RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Giulia Pesciarelli capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Lucy Cottrell Echon Taekwondo England England
Vidhee Jagatia GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (5)
Class A (2)
Laura Francis Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Stanislava Sebestova St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (1)
Megan Hutton Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Luzhjana Matoshi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Milly Wilson RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (2)
Class A (1)
Vaisaly Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
MELISA TURGUT BOZDAG TAEKWONDO England England
Cadets female -47 kg (1)
Class B (1)
Simran Kumar St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (4)
Class A (3)
GOKCE BEREKET BOZDAG TAEKWONDO England England
Megan Smith Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Serene Lohmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (1)
Hayam Fahmi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (4)
Class A (1)
Anju Lama GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Andrea Pires St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Nyla Henry Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Grace Pritchard Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -59 kg (1)
Class A (1)
Neeleeny Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -28 kg (9)
Class A (2)
Amrou Greenidge St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Rhiyan Patel GOLDEN EAGLE TKD England England
Class B (2)
Ibrahim Hussain HADRI TAEKWONDO England England
Ilyas Hussain HADRI TAEKWONDO England England
Class C (5)
Aman Shahid Hadri Taekwondo England England
Anees Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Callum Gunter RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kishur Nadarajan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ridwan Nohur GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (12)
Class A (2)
John Molloy Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Viroshan Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (6)
BILAL INCEGOZ BOZDAG TAEKWONDO England England
Jack Axworthy Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Mohammed Nour GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mujahidur Rahman Hadri Taekwondo England England
Nithin Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sami Ullah LIVINGWELL FIGHTERZ United Kingdom United Kingdom
Class C (4)
Hassan Issa LIVINGWELL FIGHTERZ United Kingdom United Kingdom
Saad Sherghein capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
William McDonald Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
jeremy boyle capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (11)
Class A (3)
George Zuhlke Empsi England England
Lewis Nicholas Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Zakariya Mohammed Empsi England England
Class B (3)
Dion Richadson FUTURE England England
Josh Tickle Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Nadim Miah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (5)
Aneeq Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ayoub Reffas capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ismail Hassan Hadri Taekwondo England England
Ossama Chiker GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Stephen Cosgrove Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (7)
Class A (1)
Muazzam Ul-Hassan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (5)
Bilal Zaman Survivor Taekwondo England England
Ethan Stokes RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ismail Hussain Hadri Taekwondo England England
Omar Fuad Empsi England England
Usamah Hussain Hadri Taekwondo England England
Class C (1)
Tobias Green Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (8)
Class A (4)
Hisham Hassan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jake Egelnick Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Mohamediid Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Yassine Saidoune St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (1)
Mattia Guarnera MacCarthy Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (3)
Jayden Neil-White Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
MGDAD ALIM BOZDAG TAEKWONDO England England
Oskar Gawron Hadri Taekwondo England England
Cadets male -49 kg (3)
Class B (1)
Walid Hasan St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (2)
Aston White Hadri Taekwondo England England
Faisal Patel GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (1)
Class B (1)
Shahryar Yasin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -57 kg (2)
Class A (2)
Demi Molloy Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Mitchell Bettell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (2)
Class B (2)
Amratpal Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Yann-Dominic Hot-Bitchoutell Shadow Taekwondo England England
Juniors male -45 kg (4)
Class A (2)
Humoon Afsardeir GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Max Cater SPITFIRE England England
Class B (1)
Denton Lewis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Gabriel Dos Santos LIVINGWELL FIGHTERZ United Kingdom United Kingdom
Juniors male -48 kg (8)
Class A (3)
Cameron Davies Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
MANVEER KASLI FUTURE England England
Rajveer Chana GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (4)
Alex David capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Doman Thapa himalayan tiger tkd academy England England
Nikhil Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Yehya Hawila St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (1)
Ahmed Abdelaal St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (2)
Class A (1)
Thangaes Waran Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Abdullah Hamid capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male -55 kg (5)
Class B (3)
Bilal AL KHANCHI St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Binod Thapa himalayan tiger tkd academy England England
Parikshit Panchal NJ Taekwondo Academy England England
Class C (2)
Jordan Bari GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Milad Badamguc NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -59 kg (3)
Class A (1)
Kane Atkinson GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (2)
Rami Shrhani capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sonam thapa NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -63 kg (4)
Class A (1)
Gurpreet Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Buddhi Saru himalayan tiger tkd academy England England
Moussa Siklawi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (1)
Taaleb Muburak St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (7)
Class A (3)
ATILLA KILICASLAN BOZDAG TAEKWONDO England England
Fergus O'Brien Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Michael Croft Warrior Factory England England
Class B (1)
Cengiz yengil St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (3)
Angdendi Sherpa himalayan tiger tkd academy England England
Devendra Gurung himalayan tiger tkd academy England England
Zakariya Reffas capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male +78 kg (3)
Class A (1)
mason goulding S.W.A.T Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Freshkim Mulolli St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (1)
Abhishek Bairag NJ Taekwondo Academy England England
Juniors female -42 kg (1)
Class B (1)
OLIVIA HARRISON pulse tkd Great Britain Great Britain
Juniors female -46 kg (2)
Class B (1)
Karishma Thapa himalayan tiger tkd academy England England
Class C (1)
alishah mahmood NJ Taekwondo Academy England England
Juniors female -52 kg (1)
Class A (1)
Anna Leigh Gratsa ALL STARS (WTA) Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (6)
Class A (3)
Fatima Lohmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Leighann Lewis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
MONIQUE CUNNINGHAM FUTURE England England
Class B (1)
katrina martinovic St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (2)
Grace Pritchard Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Yogita Gurung himalayan tiger tkd academy England England
Juniors female -63 kg (6)
Class A (2)
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sagida Lohmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (2)
Kiran Gabbi FUTURE England England
Sarah Julia Ahmed St Katherines TKD England England
Class C (2)
Cara Moody Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Susmita Thapa himalayan tiger tkd academy England England
Juniors female +68 kg (3)
Class A (2)
Nadia Becker SURVIVOR TKD England England
Sahar Ahmadi GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
LUCY HAMMOND FUTURE England England
Seniors female -46 kg (3)
Class B (1)
TANYA WALSH Echon Taekwondo England England
Class C (2)
Ka Ki Liu Imperial College Taekwondo England England
Ming Wai Aki Lam SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -49 kg (3)
Class A (2)
Amina Al-Mossawi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
SOO JIN LEE YONG IN University TKD Korea Korea
Class C (1)
Sher May Tan SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -53 kg (1)
Class C (1)
Joyce Yu SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (4)
Class A (3)
Isabel Koh UCL TAEKWONDO England England
Julie Renard Team DJB England England
Minh Luong SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Molly Burley SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -62 kg (6)
Class A (5)
Annabel Gibson St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lena Lieder capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Lucy Walton Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
katherine paes Team DJB England England
Class B (1)
Yu Garling SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors female -67 kg (3)
Class B (1)
JILL HARRISON pulse tkd Great Britain Great Britain
Class C (2)
Charlotte Horobin Kingston University Taekwondo England England
myna Adjoa Yeboah NJ Taekwondo Academy England England
Seniors male -54 kg (7)
Class A (4)
Amrit Mahato NJ Taekwondo Academy England England
Esmatula Husseini Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Jake Concannon Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Michael Lewis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Ramin Vajanopath SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Dang Vu SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ehsan Ali Hadri Taekwondo England England
Seniors male -58 kg (8)
Class A (3)
Dermot McAteer Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Mahdi Rezai Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Moutalib Majdoub Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Bhavesh Patel Imperial College Taekwondo England England
Henry Jose Aguiar Celi Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Jimmy Yuen SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Jelson Song Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Waqas Mahmood NJ Taekwondo Academy England England
Seniors male -63 kg (19)
Class A (10)
KYU - DUCK HAN YONG IN University TKD Korea Korea
Ahmad Nazari SPITFIRE England England
Chris Cocker Warrior Factory England England
Danut Varzari Team DJB England England
IMAD SAOUDI BOZDAG TAEKWONDO England England
Jay Patel Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Laurie Stoker St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Narendran Murralidharan Team DJB England England
Richard Rathod Warrior Factory England England
Roberto Belfiore St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (6)
Christopher Daniel Imperial College Taekwondo England England
Gavin Lunney SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jun Zheng Team DJB England England
Mayghal Vijapura Imperial College Taekwondo England England
Niall O'Brien Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Tshitij Magar LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (3)
Matt Huxford SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Mohammad Fahsi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Vincent Tan Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -68 kg (11)
Class A (9)
AMARIT KALSI FUTURE England England
CHARLES TSIBO CROMWELL Ghana national Italy Italy
Eranji Olympio UCL TAEKWONDO England England
Gareth Whyte Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
IL HO LEE YONG IN University TKD Korea Korea
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
LEWIS HOUSTON FUTURE England England
Thomas Concannon Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
YO - HAN KO YONG IN University TKD Korea Korea
Class B (2)
James Ko Imperial College Taekwondo England England
Shaun Hall SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Seniors male -74 kg (18)
Class A (11)
Adam Gardner RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
BRADLEY ABEYTA FUTURE England England
David Howcroft Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
David Brown TAEKWONDO TIGERS England England
Eduard BOSTRIKAU Club OLYMPIC-Minsk Belarus Belarus
Hasanein Khafaji Iraqi National Team Iraq Iraq
JE - HOON JEONG YONG IN University TKD Korea Korea
Michael Distras Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Nitesh Gurung LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Osita Arusiuka-Hill. JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Yoven Soobramaney Team Mauritius Mauritius Mauritius
Class B (3)
Benny Boushina Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Enrique Cabezas Castano Kingston University Taekwondo England England
Sean Corrywright SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (4)
Alexander Bennie Bennie UCL TAEKWONDO England England
Louis Frimpong SKY Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Michael Ryan Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Nam Ngoc Doan UCL TAEKWONDO England England
Seniors male -80 kg (8)
Class A (4)
HOON LEE JAE YONG IN University TKD Korea Korea
Ivan Boskin Club OLYMPIC-Minsk Belarus Belarus
Julien Buschicio JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Stacey Squire Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Mohamed Abdalwahab Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Roy Lambert Imperial College Taekwondo England England
Class C (2)
GWILYM KORYNIAKA BOZDAG TAEKWONDO England England
cedric tateossian capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors male -87 kg (9)
Class A (6)
CADE MURPHY FUTURE England England
Corrie Jamieson Shadow Taekwondo England England
Jonathon Mayhew UCL TAEKWONDO England England
Richard Fairhurst Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Tyrone Okyere JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Vadims Grusinov SPITFIRE England England
Class B (2)
Philip Jones Hadri Taekwondo England England
Shaun Shorter Team DJB England England
Class C (1)
Mark Amedu capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors male +87 kg (2)
Class B (2)
Pardeep Mangat NJ TAEKWONDO England England
Sean Henry Neill TEAM WATERSIDE England England
Veterans male -74 kg (1)
Class C (1)
Scudder Joe Echon Taekwondo England England
Veterans male -80 kg (1)
Class A (1)
Andree Holland Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
V.I.P. male -80 kg (1)
Class A (1)
Bae Dongjin Team DJB England England
V.I.P. male -87 kg (1)
Class A (1)
Elfred Carr St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain