Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Residence Open 2012

  • Tournament dates
  • 10 November 2012
  • Deadline
  • 5 November 2012
  • Competitors
  • 182 / 300
  • Location
  • Panamaplein 30
  • 2548 HJ
  • Den Haag
  • Netherlands Netherlands

Downloads

UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (182)

Pupils female -24 kg (1)
Class A (1)
Irina Tkalia TAI-PEN Ukraine Ukraine
Pupils female -30 kg (2)
Class A (2)
Maria Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Shaw Erin Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Pupils female -39 kg (1)
Class A (1)
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (2)
Class A (2)
Danylo Saienko TAI-PEN Ukraine Ukraine
Yevgen Rashevchenko TAI-PEN Ukraine Ukraine
Pupils male -30 kg (2)
Class A (2)
Maksim Domanchuk TAI-PEN Ukraine Ukraine
lehhit abdel nour kwan Belgium Belgium
Pupils male -34 kg (2)
Class A (2)
Ivan Tkachenko TAI-PEN Ukraine Ukraine
Oleksandr Zyerov TAI-PEN Ukraine Ukraine
Pupils male -39 kg (2)
Class A (2)
Arjen Langens Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (2)
Class A (2)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
nikita della vedova KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Aspirants female -40 kg (2)
Class A (2)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (4)
Class A (4)
Aleksandra-Rozalia Nesterenko TAI-PEN Ukraine Ukraine
Esengul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (1)
Class A (1)
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (3)
Class A (3)
Janneke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Valentina Stupakova TAI-PEN Ukraine Ukraine
Aspirants male -32 kg (7)
Class A (7)
Aidan Thompson Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Jonas Van Dooren HTA Belgium Belgium
Nikita Zacharov TAI-PEN Ukraine Ukraine
Raushen Hohmarrow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
achaibi mohamed kwan Belgium Belgium
khay yassine kwan Belgium Belgium
Aspirants male -36 kg (4)
Class A (4)
Ahmet Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Egor Vdovinec TAI-PEN Ukraine Ukraine
Nour-eddime Oulad Moussa TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (5)
Class A (5)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Vladislav Bobrov TAI-PEN Ukraine Ukraine
Vladyslav Sukhomlin TAI-PEN Ukraine Ukraine
Yassin Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (9)
Class A (9)
Radion Konstantinjv TAI-PEN Ukraine Ukraine
Badr Achab Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
GIANNI MUNGRA Ata Olympic Netherlands Netherlands
Lennard Ernst Jitae Sport Netherlands Netherlands
Rik van Vught Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Shane van Wanrooij Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Taras Usatenko TAI-PEN Ukraine Ukraine
betim rama KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
ketbi younes kwan Belgium Belgium
Aspirants male -51 kg (3)
Class A (3)
Killian Planken SC Ilyo Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
seye seidy kwan Belgium Belgium
Aspirants male -64 kg (2)
Class A (2)
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Vladislav Kravchenko TAI-PEN Ukraine Ukraine
Juniors male -45 kg (6)
Class A (6)
Hassan Haider Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Rida Laachraoui Fung Sing Belgium Belgium
TARIK REZKI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
Anton Dimitrev TAI-PEN Ukraine Ukraine
Juniors male -51 kg (5)
Class A (5)
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Marcario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (14)
Class A (14)
Anton Popadin TAI-PEN Ukraine Ukraine
Bilal Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Houcine Zaoui SEONGONG Netherlands Netherlands
Ihor Malinovskiy TAI-PEN Ukraine Ukraine
MOHAMMED REZKI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Mohamed Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Nicolaï Leys HTA Belgium Belgium
Si Mohamed KETBI Fung Sing Belgium Belgium
Viachislav Pogorelov TAI-PEN Ukraine Ukraine
Vinish Sampat Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (4)
Class A (4)
Andriy Chernenko TAI-PEN Ukraine Ukraine
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Mansurborchashvili Borchashvili taekwondo school saadat kortrijk Belgium Belgium
Mohamed Elmesbahi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (11)
Class A (11)
Adlan Ilyasov taekwondo school saadat kortrijk Belgium Belgium
Arten Slonchenko TAI-PEN Ukraine Ukraine
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Satar Heydari Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Vladyslav Lytaenko TAI-PEN Ukraine Ukraine
Yassine Choaibi Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
luke rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (5)
Class A (5)
Ahmadullah Kakar Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Scott Wenzel Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
timm skovgaard brausen solrød taekwondo sin-sung Denmark Denmark
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Lars van Laarhoven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (5)
Class A (5)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohamed Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
alan latic KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
wiebe jeurissen KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors female -55 kg (4)
Class A (4)
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Shivani Ramsoebhag SEONGONG Netherlands Netherlands
josephine Lin,van Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (1)
Class A (1)
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
christine schmit KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors female -46 kg (1)
Class A (1)
Mehtap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lesley Jakubiak Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Priya Awadhpersad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Tisja Geysen HTA Belgium Belgium
Seniors female -62 kg (1)
Class A (1)
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (3)
Class A (3)
Alida Pikstra Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Magda Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
christine schmit KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors female -73 kg (3)
Class A (3)
Chantal Maas Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
anna bidinger KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Manuela Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Vera Roetgerink Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (5)
Class A (5)
ABDELILAH EL MADRARI MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Samir Sefkane MUDUKWAN POLE BRUSSELS Belgium Belgium
Vikaash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
patrick gilbertz KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors male -58 kg (4)
Class A (4)
Joey de la Combe Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Mohamed Aoulad Sellam Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Seniors male -62 kg (11)
Class A (11)
Aleksandr Karpov TAI-PEN Ukraine Ukraine
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hossam Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mourad Laachraoui Fung Sing Belgium Belgium
Taki eddine Ben samida taekwondo team "big champions" Tunisia Tunisia
Thomas Kattier Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Tommy Kitsz Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (9)
Class A (9)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Christiaan Vavier Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Kimball Huwae Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Luciano Mazzeo American fitness Netherlands Netherlands
Mohammed El Khouakhi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Robin Vlieger Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
soufiane ghazouani medioui taekwondo phoenix club Belgium Belgium
Seniors male -74 kg (10)
Class A (10)
Benjamin van Assum Flevokick Netherlands Netherlands
Michael Doeksen Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Steven Verboom Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Teun Wiegers Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Tuna Aksu Kobra Bielefeld Germany Germany
andy tiltgen KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
ebrima leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
omar sebbata taekwondo phoenix club Belgium Belgium
Seniors male -80 kg (5)
Class A (5)
Aleksandr Filippov TAI-PEN Ukraine Ukraine
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hans Massing TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Toontje Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
achaibi hamza kwan Belgium Belgium
Seniors male -87 kg (6)
Class A (6)
Danny Hardjopawiro American fitness Netherlands Netherlands
Nick Verboom Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Roy Samson Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Stuart Smit Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Tim Wind Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (3)
Class A (3)
Henk Ijseldoorn Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
wiebe jeurissen KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg