Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

14th Scottish Cup 2012

  • Tournament dates
  • 4 November 2012
  • Deadline
  • 27 October 2012
  • Competitors
  • 166 / Unlimited
  • Location
  • 28 Robert Kay Place
  • FK5 4FQ
  • Larbert
  • United Kingdom United Kingdom

Downloads

InformationInformation

Competitors (166)

Children female -26 kg (2)
Class Combined (2)
GRACE PEREZ CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kayleigh Boyle Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Children female -30 kg (7)
Class Combined (7)
AMY BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Alexs Faragher Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Amaline Batty Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Erin Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jodie Allan Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Rebecca Weir QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tegan O'May Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Children female -34 kg (1)
Class Combined (1)
Erin Haswell Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Children male -20 kg (1)
Class Advanced (1)
Nino Ontoy Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Children male -23 kg (7)
Class Advanced (1)
Jacob Oboyle Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Class Novice (6)
Andrew Gillispe Cumbrae Taekwondo Scotland Scotland
Dean McCormick Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Kyle Wood Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Marley Buckham Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Ryan Mein Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Shadath Chowdhury Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Children male -26 kg (2)
Class Novice (2)
Nicholas Davidson Cumbrae Taekwondo Scotland Scotland
Zak Spencer QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -30 kg (9)
Class Advanced (2)
Danial Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Daniel Brown Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (7)
Adam Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Arron Hepburn Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ciaran Mein Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Daniel Lee Thornglet Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Jack Hall Cumbrae Taekwondo Scotland Scotland
Shane Burgin Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Youcef Djoudi Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Children male -34 kg (4)
Class Advanced (2)
Callum Nicol Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Lewis Chiappa Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
JOHN LESLIE CUMBRIA TAEKWONDO England England
JOSEPH McMAHON CUMBRIA TAEKWONDO England England
Children male -38 kg (2)
Class Novice (2)
Luqman Salmi Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Ritchie Donoghue Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Children male +38 kg (1)
Class Novice (1)
OLIVER NELSON CUMBRIA TAEKWONDO England England
Cadets female -33 kg (2)
Class Combined (2)
Chloe Owen TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Holly L Hankin-Wray TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (3)
Class Combined (3)
Ellie Bowden QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jezrael Ocampo Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Kara Jonsson BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (1)
Class Combined (1)
Esme O'Donnell Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (3)
Class Combined (3)
Aya Hijazi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Issra El-Dandrauy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Shannon Lalley TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Cadets female -49 kg (4)
Class Combined (4)
Chloe O\'Sullivan St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Hannah Plowright TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Olivia Faraday TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Serine Lahmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female +49 kg (5)
Class Combined (5)
Elle Owen TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Mollie Schofield BTS Great Britain Great Britain
SHANNON KUCHCZNSKI CUMBRIA TAEKWONDO England England
Shannon McNulty Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Zainab Khalil St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (17)
Class Advanced (10)
AIDAN THOMPSON Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Alan Michelini Chung Yong Scotland Scotland
Charlie Kinnon Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
DAVID THOMSON Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Daniel Brown Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Endris Tafilaku St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Jamie Kidd QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Oliver Rudge TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
ROBBIE MACLEOD Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
ROBBIE MACLEOD Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Class Novice (7)
Daniel Sparkes QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jamie Boyce Alba Taekwondo Scotland Scotland
Jeremy Mbengu Chung Yong Scotland Scotland
Kisler Flores QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lewis Boyle Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Matthew Gallon Alba Taekwondo Scotland Scotland
Shoaib Kesic QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (11)
Class Advanced (8)
Cameron Murphy TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Connan Kennedy Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Daniel Moody QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jack Faraday TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jay Galloway Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Joshua Haswell Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Karl Harris QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Luke Jones QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Adil Salim Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
JOE BENNETT Cumbria Taekwondo England England
Rytis Danilivicious Alba Taekwondo Scotland Scotland
Cadets male -41 kg (6)
Class Advanced (4)
AARON BRETLAND TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
JACK COOKE Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Mitchell Speirs Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
SAM TATTERSALL CUMBRIA TAEKWONDO England England
Class Novice (2)
Conner Postelthwaite TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
LUCAS LATHAM Cumbria Taekwondo England England
Cadets male -45 kg (3)
Class Advanced (2)
CONNOR HANKIN TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Robert Crawford Cumbrae Taekwondo Scotland Scotland
Class Novice (1)
Adam Benson Cumbrae Taekwondo Scotland Scotland
Cadets male -49 kg (3)
Class Advanced (2)
ALEX YAFAI CUMBRIA TAEKWONDO England England
Sean Wilson BTS Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Gary Watt QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -53 kg (3)
Class Advanced (3)
Syafiq Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
THOMAS CALLAN CUMBRIA TAEKWONDO England England
Yannik Lanz Akademie des Sports e. V. Germany Germany
Juniors male -48 kg (1)
Class Advanced (1)
Sean Wilson BTS Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (3)
Class Advanced (3)
Josh Rudge TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Max Cater BTS Great Britain Great Britain
Stephen Noble TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (5)
Class Advanced (5)
Adam Hounat Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Danyaal Hussain Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Hassan Salim Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
JEREMY WASONGA SPORTIF DESPORTIVO TAEKWONDO KENYA Kenya Kenya
Kristian Kinnon Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (2)
Class Advanced (2)
Anes Salmi Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Ian Bangayan Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Juniors male -68 kg (5)
Class Advanced (5)
Ben Tucker Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
JAMIE-LEE HAYMAN CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jacob Barnett QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
MARK BENNETT CUMBRIA TAEKWONDO England England
Noah Lanz Akademie des Sports e. V. Germany Germany
Juniors male -73 kg (2)
Class Novice (2)
David Noble TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Renz Ferrer Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Juniors female -42 kg (2)
Class Combined (2)
Abigail Stones TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Georgia Appleby BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (1)
Class Combined (1)
HOLLIE BEST - DUTTON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (1)
Class Combined (1)
Amy Kristiansen TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (4)
Class Combined (4)
Alecsandra Zamora Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Harriet Akeroyd QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JENNIFER McKENNA Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Sarah El-Dandrauy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (4)
Class Combined (4)
Alyx Harrison Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Rachel Wright Cumbrae Taekwondo Scotland Scotland
SOPHIE WARD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sagida Lohmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (2)
Class Combined (2)
Abigail Gilbert Leeds Lions England England
Rebecca Hankin-Wray TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (3)
Class Combined (3)
Charlotte Murray Wood Leeds Lions England England
ELIZABETH KAEMBA SPORTIF DESPORTIVO TAEKWONDO KENYA Kenya Kenya
Pamela Millar Alba Taekwondo Scotland Scotland
Seniors female -57 kg (1)
Class Combined (1)
ELIZABETH NJUNGE SPORTIF DESPORTIVO TAEKWONDO KENYA Kenya Kenya
Seniors female -67 kg (1)
Class Combined (1)
Maria Reynolds WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (3)
Class Combined (3)
DIANNE WARD Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Emma Haswell Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Emma Haswell Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Seniors female +73 kg (1)
Class Combined (1)
Hannah Moessinger Edinburgh University Scotland Scotland
Seniors male -54 kg (1)
Class Advanced (1)
Kieran Young QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors male -63 kg (3)
Class Advanced (2)
ANDREW PEREZ CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Brian Wray TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
IAIN HEPBURN Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Seniors male -68 kg (7)
Class Advanced (6)
AARON SMITH Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
ANDREW SYVERSON CUMBRIA TAEKWONDO England England
Alan Haston Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
BEN SHAW CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
CHIRS WATSON Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Jacob Barnett QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Liam Ferrigan TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (1)
Class Novice (1)
Gary Mansell Alba Taekwondo Scotland Scotland
Seniors male -80 kg (3)
Class Advanced (2)
JAIRUS KANUNA SPORTIF DESPORTIVO TAEKWONDO KENYA Kenya Kenya
TIM BAKER Cumbria Taekwondo England England
Class Novice (1)
JUSTIN DIXON CUMBRIA TAEKWONDO England England
Seniors male -87 kg (4)
Class Advanced (3)
ADAM HAYTON CUMBRIA TAEKWONDO England England
Kevin Lidgett Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
STEVEN GRABEK CUMBRIA TAEKWONDO England England
Class Novice (1)
Paul Haswell Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Seniors male +87 kg (3)
Class Advanced (3)
Ben Little Edinburgh University Scotland Scotland
Michael Hulswit Leeds Lions England England
Stefano Albrecht Edinburgh University Scotland Scotland
Veterans male -58 kg (1)
Class Advanced (1)
Firouz Changizi Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Veterans male -80 kg (3)
Class Advanced (2)
Craig Roppolo BTS Great Britain Great Britain
KEITH BENNETT CUMBRIA TAEKWONDO England England
Class Novice (1)
PETE ABERETHY CUMBRIA TAEKWONDO England England
Veterans male +80 kg (2)
Class Advanced (2)
KEVIN THOMPSON CUMBRIA TAEKWONDO England England
Stuart Wright Cumbrae Taekwondo Scotland Scotland