Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Nationale Kampioenschappen Sparring 2013

  • Tournament dates
  • 19 January 2013
  • Deadline
  • 13 January 2013
  • Competitors
  • 277 / Unlimited
  • Location
  • Pierre de Coubertinlaan 7
  • 1362LA
  • Almere
  • Netherlands Netherlands



Bezoekadres
Pierre de Coubertinlaan 7
1362 LA Almere
Algemeen telefoonnummer: 036-5458458

Tomtom-adres
Bastion Hotel
Audioweg 1
1322 AT Almere (vanaf hier volgt u de borden naar Topsportcentrum Almere)




Downloads

ResultatenResultaten
Uitschrijving Asp/JunUitschrijving Asp/Jun
Uitschrijving Sen/VetUitschrijving Sen/Vet

Results

All resultsAll results

Competitors (277)

Aspirants female -32 kg (3)
Class A (3)
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (2)
Class A (2)
NISA TUTUCU Ata Olympic Netherlands Netherlands
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (4)
Class A (4)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Hien Bui-Hoang Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (5)
Class A (5)
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Ginna Kram Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jeavonne Satter Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (8)
Class A (8)
Bo Wilke Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Haifa Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Imane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Luca Suprijatna Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (3)
Class A (3)
Indah van Buuren Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Janneke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Aspirants female -64 kg (1)
Class A (1)
Shannon Kremers Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Aspirants female +64 kg (1)
Class A (1)
Kelly Elsholz Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (9)
Class A (9)
Anass El Fakiri TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Damian Diks Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Tim de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zura Isebiya Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
edgar liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (10)
Class A (10)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jeronimo Evers Schuttersveld Netherlands Netherlands
Jules Jacobs Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Martijn Willemsen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Niels Donners Yul-Kok Netherlands Netherlands
Nour-eddime Oulad Moussa TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vincent Bosch Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (10)
Class A (10)
Alexander Habimana Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Arjen Langens Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Diego de Hart Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Ishan Baidjoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jesse Bruggeman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Ouassim El Abdellaoui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (6)
Class A (6)
GIANNI MUNGRA Ata Olympic Netherlands Netherlands
Rik van Vught Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Shane van Wanrooij Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Tim Kockelkoren Yul-Kok Netherlands Netherlands
Yassin Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
daan niens Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (4)
Class A (4)
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Killian Planken SC Ilyo Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (3)
Class A (3)
ASHWIN VAN DER VLUGT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants male -64 kg (2)
Class A (2)
Daan Zoomers Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Aspirants male +64 kg (2)
Class A (2)
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Julian Dolan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (5)
Class A (5)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Axel Jagroep Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Michael Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (4)
Class A (4)
Arvind Chierandjoe SEONGONG Netherlands Netherlands
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lennard Ernst Jitae Sport Netherlands Netherlands
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (6)
Class A (6)
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (5)
Class A (5)
Abdulkarim Yasakov Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mohamed Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Wesley Zwaans Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (7)
Class A (7)
Anel Kustura Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Bilal Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Jelle Plomp Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Jordi Iwema Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (10)
Class A (10)
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Matthew Mathoera TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mohamed Elmesbahi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Redouan El Boulahiani Riekebbe Netherlands Netherlands
Soheil Madady Ata Olympic Netherlands Netherlands
Yassine Choaibi Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (10)
Class A (10)
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Danny van der Veen Taekwondo ver. Moo-Gun Netherlands Netherlands
Halit Dinc Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Joep Janssen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Kaz Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Scott Wenzel Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Yassin Ashad Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (5)
Class A (5)
Ahmadullah Kakar Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Ayoub Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Mahan Tooti SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (4)
Class A (4)
Hassan Tazgui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Lars vanLaarhoven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Nabil Yousfi Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (4)
Class A (4)
Hamza Bouzaggou Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohamed Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (2)
Class A (2)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Rim Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (2)
Class A (2)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Thao Bui-Hoang Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Esengul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kiki Cobussen Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (6)
Class A (6)
Deveney Timmers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Duyen Bui-Hoang Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Lisa Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (6)
Class A (6)
Herliana Sulter Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Kiki Houkes Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Shivani Ramsoebhag SEONGONG Netherlands Netherlands
dana boom Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
josephine Lin,van Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (4)
Class A (4)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Vinita Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
charlotte Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (4)
Class A (4)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lot Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (4)
Class A (4)
Cassy van Wanrooij Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ylona Wilmsen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
Kim Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kimberley Kampman Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Mehtap Erslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Dewey Roemeon Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Priya Awadhpersad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (4)
Class A (4)
Esrin Akturk TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Khadija El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Pricilla Wammes Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (4)
Class A (4)
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Kyra Heinz Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lisanne Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Michelle Krieger Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (3)
Class A (3)
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Tifène van Zanten Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (5)
Class A (5)
Alida Pikstra Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
KELLY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Kim Reacq Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Marjolijn Abbink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (4)
Class A (4)
Chantal Maas Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Mandy Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Reshmie Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (6)
Class A (6)
Manuela Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Melissa de Pinth Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Miranda Van Het Reve Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vera Roetgerink Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Yvonne Oude Luttikhuis Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vikash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (5)
Class A (5)
Anwar Zinbi SEONGONG Netherlands Netherlands
Giorgio Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Joey de la Combe Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
LEONARD ESTEPHAN TEOFILO JANGA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (14)
Class A (14)
Bouke Vergeer Taekwondo United Netherlands Netherlands
Caner Sucuoglu Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Chessney Körnmann Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Glenny Heerings Taekwondo ver. Moo-Gun Netherlands Netherlands
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mouheb Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Redouan El Boulahiani Riekebbe Netherlands Netherlands
Safwat Armnijs Yul-Kok Netherlands Netherlands
TOMMY RUILING TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Yorick Theijsmeijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (9)
Class A (9)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Christiaan Vavier Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Fawad Popal Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Halit Dinc Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Maikey Evers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mohammed El Khouakhi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Rafik Zohri Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Ramon Tapia Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (11)
Class A (11)
Ben van Assum Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Geerhard Kortleven Taekwondo ver. Moo-Gun Netherlands Netherlands
Jeffrey Wolfs Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Levi Buil Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Michael Doeksen Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Mustafa Erdogan Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Steven Verboom Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (10)
Class A (10)
Aike Rosdorff Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Freek Winkelmolen Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hans Massing TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Maikel Teunissen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nadir Khalil Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Norman Hornberger Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Remco Cox Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Toontje Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (6)
Class A (6)
Abdel-Karim Boulfalfal SC Ilyo Netherlands Netherlands
Henk van Ijsendoorn TONG-IL VENRAY Netherlands Netherlands
Jeroen Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Michael Oogink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Nick Verboom Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Stuart A.G. Smit Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (8)
Class A (8)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Patrick Jonker Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Pim Doedens Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Rick van der Hulst Bari Gym Netherlands Netherlands
Robert Dannenberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rogier van Kesteren Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Roy Samson Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Veterans female -67 kg (2)
Class A (2)
Aimee Bungalembun Taekwondo United Netherlands Netherlands
Evelyn Westerhoudt Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Veterans female +73 kg (2)
Class A (2)
Dorothee Wasserberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Monique Hoog Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Veterans male -68 kg (4)
Class A (4)
Martin Simon Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Robin Bakker Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Roger Joosten Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Wim Kloosterman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Veterans male -80 kg (4)
Class A (4)
Carlo van Boven Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Frank Kremers Hwarang Posterholt Netherlands Netherlands
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Soejon Pet Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Veterans male +87 kg (2)
Class A (2)
Chris van Noije Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Manuel Pohan Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands