Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

The British Masters Open Championship

  • Tournament dates
  • 22 February 2009
  • Deadline
  • 18 February 2009
  • Competitors
  • 433 / Unlimited
  • Location
  • Pease Pottage Hill
  • RH11 9BQ
  • Crawley
  • Great Britain Great Britain

Downloads

InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (433)

Pee Wee female -20 kg (3)
Class C (3)
AYOOLUWA OSOMO Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Elizabeth Hamson LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Tia Thompson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee female -22 kg (2)
Class C (2)
Holly Wray Team Ultimate Great Britain Great Britain
Kerry Taylor Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee female -25 kg (7)
Class B (2)
Jeahy Navarro SACRAMENTOS TKD club England England
Jessica Santhiapillai KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Class C (5)
Alyssa Clark London Team England England
Lami Mona SHADOW TIGERS England England
Lisa Marie Clark SACRAMENTOS TKD club England England
Paige Mcnulty Team Ultimate Great Britain Great Britain
Targia Thompson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Pee Wee female -28 kg (6)
Class A (1)
Chelsia Banez SACRAMENTOS TKD club England England
Class B (4)
Emma Henderson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Hollie Wilkinson AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Kyla Cacaho SACRAMENTOS TKD club England England
Shannon Lalley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (1)
Alyana Cacacho SACRAMENTOS TKD club England England
Pee Wee female -31 kg (2)
Class B (2)
Clare Donlon SPITFIRE England England
Kyla Angeles London Team England England
Pee Wee female -35 kg (2)
Class A (1)
Serene lahmouodi St Katherines TKD England England
Class B (1)
Kyla McQuillian First Defence Taekwondo England England
Pee Wee female -40 kg (6)
Class A (1)
Gokce Bereket BOZDAG England England
Class B (1)
Evie Large Sport Taekwondo Plymouth England England
Class C (4)
IREMIDE OMOSA Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
JEMMA SUTTON FUTURE England England
OYEBOLA AJAYI-BEMBE Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Terri Leanne Clark SACRAMENTOS TKD club England England
Pee Wee female -45 kg (2)
Class C (2)
FOLASAYO OLUYEMI Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Sydney Foster SACRAMENTOS TKD club England England
Pee Wee male -20 kg (2)
Class C (2)
Vakhira Akash DARTFORD TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
alain alex regis SACRAMENTOS TKD England England
Pee Wee male -22 kg (2)
Class B (1)
Cameron Murphy Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (1)
Luis Hentzel RTA Tigers England England
Pee Wee male -25 kg (16)
Class A (2)
Nayhum Smith Robinson LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Yogesh Patel AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Class B (5)
Boj Gonzaga Team Ultimate Great Britain Great Britain
Daniel Smallwood Team Ultimate Great Britain Great Britain
Harry Mather RTA Tigers England England
Joshua Fisher SACRAMENTOS TKD club England England
Zakariya Mohamed Empsi England England
Class C (9)
Ariz Naghibi SHADOW TIGERS England England
Ben Tonkinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
David Dinant SHADOW TIGERS England England
Gabriel Sakhai SHADOW TIGERS England England
Jack Filppance SACRAMENTOS TKD club England England
James Hart LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Naphan Oliphant SACRAMENTOS TKD club England England
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Shemaah N'Guessan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -28 kg (12)
Class A (4)
Alisdair McNair Titan Taekwondo England England
Aron Wolverson SACRAMENTOS TKD club England England
Harry Owden LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Osama Benali St Katherines TKD England England
Class B (2)
Connor Hankin Team Ultimate Great Britain Great Britain
James Massay KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Class C (6)
ANTHONY AWOTE Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
ASEOLUWA OSOMO Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Daniel Oluwatoyin London Team England England
Gabriel murad St Katherines TKD England England
ISAAH KHAN FUTURE England England
Sebastian Garcia SHADOW TIGERS England England
Pee Wee male -31 kg (9)
Class A (2)
Aaron Bretland Team Ultimate Great Britain Great Britain
Marcus Chatterton LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Class B (3)
Hisham Hassan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Kyriacos Charalmbous JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Luke Brizelden London Team England England
Class C (4)
FAVOUR NSIKAKABASI Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
FRANKIE NOWELL FUTURE England England
GABRIEL BENSON Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Nathan Phipps KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Pee Wee male -35 kg (7)
Class B (3)
Isaiah Mckenzie London Team England England
Jordan Best London Team England England
Joshua Thompson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (4)
Connor Nightingale SACRAMENTOS TKD club England England
HAARLEM RAMSEY Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Kynon Avery SACRAMENTOS TKD club England England
Saif Kamran London Team England England
Pee Wee male -40 kg (4)
Class B (1)
Adrian Santhiapillai KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Class C (3)
Farhib Hasib SURVIVOR TKD England England
Jack Carter LIVINGWELL TAEKWONDO England England
TOMISIN OLOGUNLEKO Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Cadets female -25 kg (2)
Class A (1)
Abigail Stones Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Mona Barakji SHADOW TIGERS England England
Cadets female -30 kg (4)
Class A (2)
Lani Turner-Josephs Team Ultimate Great Britain Great Britain
Lauren Wilkinson AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Class B (1)
STEPHANIE AWOTE Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Class C (1)
Romy Hentzel RTA Tigers England England
Cadets female -35 kg (7)
Class A (4)
Beth Worthington Southams TKD England England
Clieo Banez SACRAMENTOS TKD club England England
Katie Bradley Sport Taekwondo Plymouth England England
Tanika Harrison Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Whitney Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Class C (2)
SEFEOLUWA OSOMO Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
TAO PINNOCK FUTURE England England
Cadets female -40 kg (5)
Class A (1)
Geogia Barnes SACRAMENTOS TKD club England England
Class B (2)
Alice Donlon SPITFIRE England England
Georgia Collinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (2)
ALEXANDRA NOWELL FUTURE England England
Tylier Pointon Team Ultimate Great Britain Great Britain
Cadets female -45 kg (3)
Class A (1)
Fatima Lahmouodi St Katherines TKD England England
Class B (2)
Hannah Downey-Lampety Team Ultimate Great Britain Great Britain
SEEMO OSOMO Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Cadets female -50 kg (5)
Class A (3)
Ashlie Mcguigan RTA Tigers England England
LUNA FLORES koryo moorsel Belgium Belgium
Sagida lahmouodi St Katherines TKD England England
Class B (2)
Leanna Dixon-Weatherley KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Sian Brizelden London Team England England
Cadets female -54 kg (2)
Class A (1)
Asha Turner-Josephs Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (1)
MONIQUE CUNNINGHAM FUTURE England England
Cadets female -58 kg (6)
Class A (1)
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Rachel Bungay SPITFIRE England England
Shadhi Dehgham SHADOW TIGERS England England
Class C (3)
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Rebecca Xerri SPITFIRE England England
Rebecca Wellington RTA Tigers England England
Cadets female +58 kg (3)
Class A (1)
Thomas Alexandra SACRAMENTOS TKD club England England
Class B (1)
Shannon Hanna Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Class C (1)
Devaune Bailey-Scarlet First Defence Taekwondo England England
Cadets male -30 kg (12)
Class A (5)
Bilal Ahmed Benali St Katherines TKD England England
Dharys Nugent London Team England England
Graham Anderson LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Jack Worthington Southams TKD England England
Panashe Mutsinze London Team England England
Class B (2)
Joe Irving London Team England England
Michael Nguyen BOZDAG England England
Class C (5)
Callum Gordon SURVIVOR TKD England England
Joshua Hayward SACRAMENTOS TKD club England England
Liam Brennan Team Ultimate Great Britain Great Britain
MITCHELL EVANS FUTURE England England
OMAR REHMAN FUTURE England England
Cadets male -35 kg (21)
Class A (8)
Brandon Naylor Team Ultimate Great Britain Great Britain
Connor Young Team Ultimate Great Britain Great Britain
Dominic Naylor Team Ultimate Great Britain Great Britain
Feyi Pearce London Team England England
Jamie Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Matthew Carter London Team England England
Shuaib Razak London Team England England
Taha Azab London Team England England
Class B (8)
Brandon Naylor Team Ultimate Great Britain Great Britain
Dominic Naylor Team Ultimate Great Britain Great Britain
Geander Pessoa SHADOW TIGERS England England
George Day AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Joshua White SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England
Luke Massay KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Noah St Bean JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Siddhant Limbu DARTFORD TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Class C (5)
Aghar Abass SACRAMENTOS TKD England England
Connor McCann SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England
Grant Donagon SACRAMENTOS TKD club England England
Michael Wolinski Team Ultimate Great Britain Great Britain
Thomas Simons SACRAMENTOS TKD club England England
Cadets male -40 kg (24)
Class A (10)
Aran Mee RTA Tigers England England
Hamza Azab London Team England England
Harris Adam SACRAMENTOS TKD club England England
Harry Wolverson SACRAMENTOS TKD club England England
Jason Walton SACRAMENTOS TKD club England England
Malek Akbouoj London Team England England
Marvin Brown London Team England England
Steven Lancashire LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Tayfun Al Sun taekwondo club England England
Thomas Gater Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (10)
Abderahman Hassan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Acieb Karbasi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Adem Emin JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
BOWOFUNOLUA OGUNRO Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Ben Whiteman LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Billy Weaver SACRAMENTOS TKD club England England
Jim Donnelly Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Lami Mehdi SHADOW TIGERS England England
Matthew Dehghan SHADOW TIGERS England England
Raymart Aranda SHADOW TIGERS England England
Class C (4)
Dylan Jacomb SACRAMENTOS TKD club England England
Eamon Pathwary SURVIVOR TKD England England
MICHAEL MKPO Estaport Schools Taekwondo Club Nigeria Nigeria
Nathan Jopp SURVIVOR TKD England England
Cadets male -45 kg (16)
Class A (4)
Benjamin Owden LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Cameron McNair Titan Taekwondo England England
Corey Thomas LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Sofian Benali St Katherines TKD England England
Class B (7)
Aadarsh Pampu DARTFORD TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Ben Davies Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
George Mather RTA Tigers England England
Jamal Barakji SHADOW TIGERS England England
Kyle Mee RTA Tigers England England
Muhammad Nader JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Raymond Aranda SHADOW TIGERS England England
Class C (5)
Jonny Robinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Joseph Gibson SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England
KAMTON IQBAL FUTURE England England
Piotr Ptak SPITFIRE England England
Tyler - John Mc Kenna Titan Taekwondo England England
Cadets male -50 kg (11)
Class A (4)
Connor Salter UTA KENT England England
Fred Donnelly Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Michael Hampel Han Kook Linnich Germany Germany
Walid Alem London Team England England
Class B (3)
Bradley Thomas SACRAMENTOS TKD England England
James Wilson-Dedrick First Defence Taekwondo England England
Joo Kim Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class C (4)
Alex Lawson-May SHADOW TIGERS England England
Cion Johnson- Smith KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Muhammed Alizadeth SACRAMENTOS TKD England England
Tom Truett UTA KENT England England
Cadets male -54 kg (10)
Class A (1)
Peter Heath Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (3)
Dipen Gurung DARTFORD TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Hashim Hassan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jakub Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (6)
CAMERON THOMPSON Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
HARRY O'DONOHUE Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
ISMAEL KHAN FUTURE England England
JACK O'DONOHUE Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Joviel Ventour First Defence Taekwondo England England
Martin Ninh JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Cadets male -58 kg (4)
Class B (2)
Marcin Chlebny RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mark Suter AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Class C (2)
Elliott Gittens SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England
tiago coelho SACRAMENTOS TKD England England
Cadets male +58 kg (4)
Class A (1)
Luke Braiden AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Class C (3)
Krzysztof Machula SPITFIRE England England
Sorosh Hajipour SHADOW TIGERS England England
miguel coelho SACRAMENTOS TKD England England
Juniors male -45 kg (7)
Class A (5)
Hamza Ahmed St Katherines TKD England England
Kieran Young Team Ultimate Great Britain Great Britain
Samuel Owden LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Taylor Jack SACRAMENTOS TKD club England England
Thomas Fontyn SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England
Class B (2)
Aaaron Emin JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
MANVEER KALSI FUTURE England England
Juniors male -48 kg (4)
Class B (1)
Raony De Oliviera SACRAMENTOS TKD England England
Class C (3)
Ali Dehgman SHADOW TIGERS England England
Amid Sangar SACRAMENTOS TKD England England
ikram allam Global Champion Tkd England England
Juniors male -51 kg (12)
Class A (8)
Aaron Bradshaw Southams TKD England England
Alex Myers Team Ultimate Great Britain Great Britain
Amin Badr London Team England England
Mehdi ALem London Team England England
Niall Gibson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seiya Sakamoto JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Steven Weatherley KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Tom Wiseman Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (3)
Alex Myers Team Ultimate Great Britain Great Britain
Issac Confue Sport Taekwondo Plymouth England England
parwize sardari Global Champion Tkd England England
Class C (1)
SADEGH JAMALAN OCEAN TKD England England
Juniors male -55 kg (8)
Class A (1)
Bradley Pattern Southams TKD England England
Class B (4)
Jay Patel SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England
Kristin Charalmbous JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Osama Barakji SHADOW TIGERS England England
Vincent Ninh JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
bahar abbasi Global Champion Tkd England England
matiullah ahmadzay Global Champion Tkd England England
tarik ayad Global Champion Tkd England England
Juniors male -59 kg (3)
Class A (2)
AMRIT KALSI FUTURE England England
Reece Johnson-Kemp KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Class B (1)
Elizieu Riberio SACRAMENTOS TKD England England
Juniors male -63 kg (9)
Class A (4)
Akanwano Rico JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
KANE MURPHY FUTURE England England
Marcus Tubbs Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
shaun mooney I.S.M.A. Dublin Ireland Ireland
Class B (2)
Jasher Brewster-Ryan First Defence Taekwondo England England
lokman assife Global Champion Tkd England England
Class C (3)
Avery Ryan SACRAMENTOS TKD club England England
SHEHERYAR REHMAN FUTURE England England
sohiab abbasi Global Champion Tkd England England
Juniors male -68 kg (6)
Class A (5)
CADE MURPHY FUTURE England England
Holman Luke Sport Taekwondo Plymouth England England
Imad Benali St Katherines TKD England England
Julian Marton St Katherines TKD England England
samim fakire Global Champion Tkd England England
Class C (1)
Ryan McKenna Titan Taekwondo England England
Juniors male -73 kg (5)
Class A (3)
Alex Gordon London Team England England
Rocky Gravydas JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Ruebyn Richards Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Charlie Gosnell SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England
Class C (1)
Lenny Bishop Titan Taekwondo England England
Juniors male -78 kg (3)
Class A (3)
Lutalo Muhammad JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Ramtin Fatemi SHADOW TIGERS England England
Sebastian Daferner Han Kook Linnich Germany Germany
Juniors male +78 kg (2)
Class A (1)
Alex Marston-Millington RTA Tigers England England
Class C (1)
hamzah begg Global Champion Tkd England England
Juniors female -42 kg (1)
Class A (1)
Samantha King Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Demi Lynch Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Juniors female -49 kg (1)
Class A (1)
TANIA ORR FUTURE England England
Juniors female -52 kg (2)
Class A (2)
Kirsty-Louise Toone Team Ultimate Great Britain Great Britain
Zhane Harrison Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (4)
Class A (4)
Cecilia Burns Ki Taekwondo Association England England
Maisie Large Sport Taekwondo Plymouth England England
Natalia Stawinska London Team England England
Shanice Harrison Team Ultimate Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (8)
Class A (5)
Emma Corcoran Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Jane Holder JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shannen Dunn Team Ultimate Great Britain Great Britain
Taylor Parkins LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Class B (2)
Georgia Burden Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Marlow Ruby JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Gemma Smart SACRAMENTOS TKD club England England
Juniors female -63 kg (3)
Class A (2)
Kayleigh Wray Team Ultimate Great Britain Great Britain
Sarah Linnell-Stocks SPITFIRE England England
Class C (1)
Naomi Smart SACRAMENTOS TKD club England England
Juniors female -68 kg (3)
Class A (3)
Maria Kyriacou KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Shadan Waziri SHADOW TIGERS England England
Sinead Mahon Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Juniors female +68 kg (4)
Class C (4)
Abigail Young UTA KENT England England
Jasmine Akwanya JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Louisa Robinson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Sarah Karbasi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors female -51 kg (3)
Class A (2)
Kanika You JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Krust Toone Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (1)
Feruja Khanam BOZDAG England England
Seniors female -55 kg (7)
Class A (4)
Christina Louise Clark SACRAMENTOS TKD club England England
Jess O'Hanlon Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
NEDA FATHI OCEAN TKD England England
Shanice Harrison Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (2)
Katie Lundbech SACRAMENTOS TKD club England England
Miah Tolha Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Webster Alexandra UTA KENT England England
Seniors female -59 kg (3)
Class A (1)
VANESSA ORR FUTURE England England
Class C (2)
Heidi Pereira AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Nicola Mault UTA KENT England England
Seniors female -63 kg (7)
Class A (5)
Amanda Walton Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Annabel Gibson Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
Kayleigh Wray Team Ultimate Great Britain Great Britain
Michaela Pinkavova Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
Roisin Auld Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Asmaa Nader JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Dominika Szostak Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seniors female -72 kg (2)
Class A (1)
Lorna Moon SACRAMENTOS TKD club England England
Class C (1)
Michelle Piereira AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Seniors female +72 kg (3)
Class A (2)
Adela Solomon Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
Kimberley Webster Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class B (1)
Simone Lake KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Seniors male -54 kg (3)
Class B (2)
Ahmed Boqash Team Ultimate Great Britain Great Britain
Daniel Seward St Katherines TKD England England
Class C (1)
Mapni Chaudhary JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors male -58 kg (6)
Class A (5)
Aaron Faulkner SACRAMENTOS TKD club England England
Luke Renegassy DRAGON TAEKWONDO England England
Tony O'Hara Team Ultimate Great Britain Great Britain
Will Kim Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Zoheb Khalid London Team England England
Class B (1)
Elizieu Riberio SACRAMENTOS TKD England England
Seniors male -62 kg (8)
Class A (8)
Afsar Ali Sun taekwondo club England England
Brian Wray Team Ultimate Great Britain Great Britain
Dawud Izza St Katherines TKD England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Mozam Ali DRAGON TAEKWONDO England England
Paul Glen DRAGON TAEKWONDO England England
Roberto Belfiore First Defence Taekwondo England England
Stoker Laurie St Katherines TKD England England
Seniors male -67 kg (20)
Class A (11)
Aaron Moss Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Ashley Nicholas Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Daniel Walters Sun taekwondo club England England
Erandi Olympio JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Johnny Clarke SHADOW TKD England England
Kuzey Akses RTA Tigers England England
Michael Berry SACRAMENTOS TKD club England England
Olsi Hoxha London Team England England
Serafin Samir BOZDAG England England
Soyfur Rahman SPITFIRE England England
Terence Yu SPITFIRE England England
Class B (4)
Aziz Amiri JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Danny Darwin JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Dave Moore Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mayto Sotomajor JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (5)
Ahmet Bakrac BOZDAG England England
Gai Tashiro JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Gareth Parr LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Hamid Mohtashami Iran TKD Union Iran Iran
Syed Daniel M. Ali UCL taekwondo club Great Britain Great Britain
Seniors male -72 kg (15)
Class A (9)
Craig Riddell DRAGON TAEKWONDO England England
Dan Myers Team Ultimate Great Britain Great Britain
David Taylor Team Ultimate Great Britain Great Britain
Deon Martin RTA Tigers England England
Jalal Farhead JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jermain Jones Empsi England England
Lee Brown JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Lockhart Ogilvie Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
Soledayo Tomide Adenugba Crown-Net Sports Taekwondo Team Nigeria Nigeria
Class B (4)
Alec Thi SACRAMENTOS TKD club England England
Dan Myers Team Ultimate Great Britain Great Britain
Ray Chah UTA KENT England England
Stephen Stanley UTA KENT England England
Class C (2)
Mehdi Ali Mohammadi Iran TKD Union Iran Iran
hares padshah Global Champion Tkd England England
Seniors male -78 kg (15)
Class A (7)
Delroy Hurst Empsi England England
Diego Solarte Empsi England England
Hamza Fouad Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Lutalo Muhammad JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
M. Javad Doshmaziari SHADOW TIGERS England England
Michael Daly Team Ultimate Great Britain Great Britain
Wayne Clarke SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England
Class B (6)
Chen Siew Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
Ian Wilkins AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Mustafa Belim Ki Taekwondo Association United Kingdom United Kingdom
Orlando Bryant RTA Tigers England England
Siven Rungien SACRAMENTOS TKD club England England
Stephen Johnson Empsi England England
Class C (2)
Andrew Cooper AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Dean Jones AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Seniors male -84 kg (13)
Class A (5)
Charles Fonzie DRAGON TAEKWONDO England England
Daryl Stokes Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
James Cole SPITFIRE England England
Ryan Gomersall Team Ultimate Great Britain Great Britain
Terry Cooper RTA Tigers England England
Class B (6)
Azam Ahmed SUNWAR TKD England England
ERFAN AMINI OCEAN TKD England England
Lucas Dos Santos SACRAMENTOS TKD England England
Malachi Scott St Katherines TKD England England
Steven Jones Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
oluwa alao SPITFIRE England England
Class C (2)
Azam Ahmed SUNWAR TKD England England
Raymond Kirrsch JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors male +84 kg (11)
Class A (5)
Baser Ince LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Coleman Elliott JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Kevin Guy JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Kylvn French -J St Katherines TKD England England
Olumide Faturoti London Team England England
Class B (3)
Andrew Regan Team Ultimate Great Britain Great Britain
Craig Mitchell LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Dan Tindal DRAGON TAEKWONDO England England
Class C (3)
Gordon Morrison Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Lawrence Stewart SURVIVOR TKD England England
omar ahmadi Global Champion Tkd England England
Veterans female -55 kg (1)
Class B (1)
Miah Tolha Hwarang Academy United Kingdom United Kingdom
Veterans female -63 kg (1)
Class A (1)
Jo-Anne Nash Team Ultimate Great Britain Great Britain
Veterans male -58 kg (1)
Class B (1)
Kyriacos Charalmbous JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Veterans male -72 kg (1)
Class A (1)
Mohammad Shaker Team Ultimate Great Britain Great Britain
Veterans male -84 kg (1)
Class A (1)
Gary Wilkinson AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Veterans male +84 kg (1)
Class C (1)
Scott Carpenter AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
V.I.P. male -54 kg (1)
Class A (1)
Weekes Stuart JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male -84 kg (1)
Class A (1)
Peter Hankin Team Ultimate Great Britain Great Britain
V.I.P. male +84 kg (2)
Class B (1)
Taz Naylor Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class C (1)
Rodger Gittens SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England