Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Capital Cup Sunday

  • Tournament dates
  • 12 May 2013
  • Deadline
  • 2 May 2013
  • Competitors
  • 267 / 360
  • Location
  • 658 Chiswick High Road
  • Brentford
  • Great Britain Great Britain

Downloads

InformationInformation

Results

Sunday results Sunday results

Competitors (267)

Pee Wee female -20 kg (3)
Class B (1)
MIA HADFIELD WLM Taekwondo England England
Class C (2)
Marwa Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Safa Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -22 kg (2)
Class B (1)
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Elizabeth Groombridge RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -25 kg (4)
Class B (2)
Jena Al-Hashimi grant St Katherines TKD England England
Tegan Paynter TEAM WATERSIDE England England
Class C (2)
Casey Wilkins RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Donna Harrison Nguyen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Pee Wee female -28 kg (7)
Class B (2)
KINGA KOZLOWSKA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Shelby Coullie K.B.B.A - TEAM GB England England
Class C (5)
Caitlin Hughes RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Charlotte Huttner capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ellie Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
MADDIE FARLEY WLM Taekwondo England England
Melissa Yalcin Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -31 kg (10)
Class B (5)
Areess Lahmouddi St Katherines TKD England England
KINGA KOZLOWSKA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Kimberley Barnes TEAM WATERSIDE England England
Rehan Sherghein Chelsea Taekwondo Club United Kingdom United Kingdom
Rhianna Patel BJ ACADEMY England England
Class C (5)
Alya Ahmad St Katherines TKD England England
Berfin Altitas TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
IZZABELLA ALDRIDGE WLM Taekwondo England England
MELANIA NEGURA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Rebecca Devine RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -35 kg (7)
Class B (4)
Emma Renyard TEAM WATERSIDE England England
Hannah Allen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jenny Ballentine BJ ACADEMY England England
Millie Green TEAM WATERSIDE England England
Class C (3)
Clara Ramsay Gray Chelsea Taekwondo Club United Kingdom United Kingdom
Delilah Rhoden capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
HOLLIE FARLEY WLM Taekwondo England England
Pee Wee female -40 kg (4)
Class B (2)
DANIA BINIAM capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Tiarna Reid capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Ava Keegan cho voice taekwondo England England
Yasamin Habibolah TAEKWONDO TIGERS England England
Pee Wee female -45 kg (3)
Class B (2)
Alicia Allen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Giulia pesciarelli Chelsea Taekwondo Club United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
KENDALL ALDRIDGE-MURPHY WLM Taekwondo England England
Pee Wee male -20 kg (4)
Class C (4)
Adem Yalcin Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Kelvin Hoang Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Liam Johnson BJ ACADEMY England England
William Groombridge RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (9)
Class B (5)
CAMERON MADDEN WLM Taekwondo England England
Hugo Dufournet- Tran Chelsea Taekwondo Club United Kingdom United Kingdom
Karol Mandziuk TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
MORGAN TABARN WLM Taekwondo England England
Trevell Reid capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (4)
Adam Poznazski Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Carlos Da Sila capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Marwan Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Oliver Yhap capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -25 kg (29)
Class B (13)
Ashley Armoordon TAEKWONDO TIGERS England England
Eibheav Lombard Chelsea Taekwondo Club United Kingdom United Kingdom
Ethan Hartness TEAM WATERSIDE England England
GEORGE WILD WLM Taekwondo England England
George Peters RTA Tigers England England
Isaac Agathangelou RED TAEKWONDO England England
Jacob Martin TEAM WATERSIDE England England
Jamie Girling BJ ACADEMY England England
Josh Harris RTA Tigers England England
Karlos Gregory BTS Great Britain Great Britain
Karol Mandziuk TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Nikhil Patel BJ ACADEMY England England
ROBERT DRUCE TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class C (16)
Ajan Surenthran TAEKWONDO TIGERS England England
Aleksa Milosevic TAEKWONDO TIGERS England England
Bao Ngvyen capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Christian Long-Fung Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Hasan Qasim Hadri Taekwondo England England
Ivor Heritage cho voice taekwondo England England
JACOB WISHART WLM Taekwondo England England
Jake Johnson BJ ACADEMY England England
Justin Barba Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Muhammad Yasin Mokhtar Hirsch Taekwondo South England England
Nathan Baker Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Rayan Qasim Hadri Taekwondo England England
Remi Brazzi TAEKWONDO TIGERS England England
Waseem Oulfkih TAEKWONDO TIGERS England England
Yash Patel Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Zak Sphens Emerge Taekwondo England England
Pee Wee male -28 kg (18)
Class B (8)
ARDA ALI BOZKURT BOZDAG TAEKWONDO England England
Ali Rayn NJ Taekwondo Academy England England
Aman Shahid Hadri Taekwondo England England
Igor Hakl Chung Yong Taekwondo Academy England England
Mahin-Ahmed Chowdhury Hadri Taekwondo England England
Nasrullah Safi Hirsch Taekwondo South England England
Sam Huttner capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
ZAKIR WILLIAMS BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (10)
Ismail Islam Hadri Taekwondo England England
Lance Nabre GOLDEN EAGLE TKD England England
Maciej Gawron Hadri Taekwondo England England
Marvin Sabutanan Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nadal Zeroual TAEKWONDO TIGERS England England
Riyad Hamid Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Rommel Andaya Hadri Taekwondo England England
Tahjin Sommersall capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Tyler Murdock Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Youssef Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -31 kg (24)
Class B (9)
ARLIND TAHIR BOZDAG TAEKWONDO England England
Arniel Joseph De-Torres St Katherines TKD England England
Basit Sediqi Hirsch Taekwondo South England England
Denis CIMEN TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
EWAN PENDLETON WLM Taekwondo England England
HUBERT CISZ TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
KACPER SYKALA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Oisin Lombard Chelsea Taekwondo Club United Kingdom United Kingdom
Ryan Martin TEAM WATERSIDE England England
Class C (15)
Ahiezer Morrison Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Ali Ryadh cho voice taekwondo England England
Arian Najafi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Beau Clayton Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
CALLUM OWEN WLM Taekwondo England England
Evan Bloomfield RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kamron Mir-Gajadhar Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Muhi-Uddin Chowdhury Hadri Taekwondo England England
Murat Dag TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Riley Barnett RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ryan T Ugraz capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ryan May RTA Tigers England England
Saad Kerikez Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Saadodin Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Taylan Bulut TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -35 kg (9)
Class B (2)
Ben Rice Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Sasha Hurley Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (7)
Aamar Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Ahsanullah Asif Hirsch Taekwondo South England England
Alexander Vlahov TAEKWONDO TIGERS England England
Berkan Altintas TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Deromeo Cummings St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Kai Shaw Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Raphael Constantin Survivor Taekwondo England England
Pee Wee male -40 kg (15)
Class B (4)
ADAM MILNES WLM Taekwondo England England
SAMAN HADAVAND capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Simon Ladd TEAM WATERSIDE England England
Tomiwa Achebe LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (11)
Ahura Farhadi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Alex Harper Chung Yong Taekwondo Academy England England
Alex Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Denis Marinsky RTA Tigers England England
Imadodin Sharf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Karim Yesema Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Omid Alavi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ronnie Giles cho voice taekwondo England England
Shay Adubofour Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Spencer Luetchford Sport Taekwondo Plymouth England England
Zakaria Yesema Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -45 kg (7)
Class B (2)
Dylan Armoordon TAEKWONDO TIGERS England England
EDIZ HASSAN TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class C (5)
Ashaan Sen capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
KYVAN TAKLO capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sebastian Cropper capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Simon Walker BJ ACADEMY England England
Yan Van Heusde TAEKWONDO TIGERS England England
Pee Wee male -50 kg (8)
Class B (2)
Alfie Tilyard capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Antonino Cafiero-Regueira Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (6)
Jonathan Allotey capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Kirills Sinakovs LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mert Celik capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Renato Belhlal capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ulrich Rhoden capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
yassin cho cho voice taekwondo England England
Cadets female -37 kg (2)
Class B (1)
Jade-Holly Nevin Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Kara Jonsson BTS Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (2)
Class B (1)
Reyan Reyan St Katherines TKD England England
Class C (1)
Katie Meagher Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (3)
Class B (1)
Chloe O'Sullivan Heley St Katherines TKD England England
Class C (2)
Courtney Clark South Hams TKD Great Britain Great Britain
Shannon Devine RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (4)
Class B (2)
Aya Hijazi St Katherines TKD England England
Kayla Barclay_Marcella Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Imaan Magou St Katherines TKD England England
Zara Najafi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -51 kg (2)
Class C (2)
Abbey Mountfield South Hams TKD Great Britain Great Britain
Clare Deniers capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -55 kg (6)
Class B (4)
DOROTA BOGUSZ TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Ella Barnes TEAM WATERSIDE England England
Issra El Dandrawy St Katherines TKD England England
Serena Miambanzila TAEKWONDO TIGERS England England
Class C (2)
Mahsa Esfahani St Katherines TKD England England
Zaynab Farrugia Hadri Taekwondo England England
Cadets female -59 kg (2)
Class B (2)
DOROTA BOGUSZ TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Zainab Khalil St Katherines TKD England England
Cadets male -33 kg (2)
Class B (2)
Lewis Heritage cho voice taekwondo England England
Saad Sherghein Chelsea Taekwondo Club United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (4)
Class B (1)
CHARLIE MCGEE WLM Taekwondo England England
Class C (3)
Aaron Mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
Ali Najafi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Waleed Ghafoory capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -41 kg (1)
Class B (1)
Ronnie LaForme Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
Cadets male -45 kg (4)
Class B (2)
Akber Naim Hirsch Taekwondo South England England
Bilal Zaman Survivor Taekwondo England England
Class C (2)
Pouria Ghasemi TAEKWONDO TIGERS England England
Pouria Ghasemi TAEKWONDO TIGERS England England
Cadets male -49 kg (4)
Class B (1)
Usamah Hussain Hadri Taekwondo England England
Class C (3)
Jack Pickin STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Riyan Tifrit St Katherines TKD England England
Viktor Tsekov capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -53 kg (5)
Class B (3)
Imranullah Safi Hirsch Taekwondo South England England
Oskar Gawron Hadri Taekwondo England England
Tobias Green Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Can Celik capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Mohammad Movalali capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -57 kg (7)
Class B (5)
Arjan Panesar RED TAEKWONDO England England
Luke Pragnell BTS Great Britain Great Britain
Simon Gurung NJ Taekwondo Academy England England
TAKIR NIMATY NJ Taekwondo Academy England England
Thomas Miambanzila TAEKWONDO TIGERS England England
Class C (2)
Harry Marshall capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
KASRA JAMALINASAB capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -61 kg (4)
Class B (3)
Amar Naab capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Michael Meadows TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Scott Smith Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class C (1)
Jordan Ashley TAEKWONDO TIGERS England England
Cadets male -65 kg (1)
Class B (1)
Lazikur Rahman Hadri Taekwondo England England
Juniors male -51 kg (2)
Class B (2)
Ahmad Fareed Malakyar Hirsch Taekwondo South England England
Joseph Marmon Halm Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (3)
Class B (3)
Balakrishnar Girasol NJ Taekwondo Academy England England
MILAD MULTAZIM NJ Taekwondo Academy England England
Yoofi Essilfie-Conduah Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male -59 kg (4)
Class B (1)
FAROZ NOORI BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (3)
Ajmal Maroofkhail capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Farida Marcello GOLDEN EAGLE TKD England England
JACOB SABOURIN capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male -63 kg (6)
Class B (4)
KEMRAN ABDULAYEV BOZDAG TAEKWONDO England England
Liam Phelan Emerge Taekwondo England England
Omid Ahmed Hirsch Taekwondo South England England
RAMIN SHARHANI capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Ramin Mobin Hadri Taekwondo England England
SAFI IQBAL NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -68 kg (1)
Class B (1)
FAZAD NOORI BOZDAG TAEKWONDO England England
Juniors male -73 kg (2)
Class B (2)
Bjorn Dominik STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Oleksandr Silin Chelsea Taekwondo Club United Kingdom United Kingdom
Juniors male -78 kg (1)
Class C (1)
Daniel Khanna Chung Yong Taekwondo Academy England England
Juniors male +78 kg (1)
Class C (1)
Amir Momen capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors female -59 kg (2)
Class B (1)
Sarah El Dandrawy St Katherines TKD England England
Class C (1)
sara ghasemzadeh capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors female -63 kg (1)
Class C (1)
Aleigha Turner Survivor Taekwondo England England
Juniors female -68 kg (1)
Class C (1)
Melissa Nabre GOLDEN EAGLE TKD England England
Seniors female -46 kg (1)
Class C (1)
Mona Samirie TAEKWONDO TIGERS England England
Seniors female -49 kg (3)
Class C (3)
Aydan Gasimova OLIMPIO TAEKWONDO CLUB Great Britain Great Britain
Elaine Tsang Imperial College Taekwondo England England
FATIMA REZAI capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors female -53 kg (5)
Class B (2)
Emilia Bartram KINGS TKD England England
Vaibhavi Joshi Imperial College Taekwondo England England
Class C (3)
Narges Marvasti NJ Taekwondo Academy England England
Nicoleta Tofaridou capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Paula-Ann Baily TAEKWONDO TIGERS England England
Seniors female -57 kg (3)
Class C (3)
MAY ZIN capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
QODSIA REZAI capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sarah Farthing TAEKWONDO CYMRU Wales Wales
Seniors female -62 kg (3)
Class B (1)
Claire Sollaku STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Class C (2)
Daiana Pinto JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Tokoni Cindy Oeidi TAEKWONDO TIGERS England England
Seniors female -67 kg (2)
Class B (2)
Augustina Savas BJ ACADEMY England England
Hari-Preeya Joshi Imperial College Taekwondo England England
Seniors female -73 kg (3)
Class C (3)
Dino Blerta Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Katherine Pearson BTS Great Britain Great Britain
Stacey Budden Sport Taekwondo Plymouth England England
Seniors female +73 kg (1)
Class C (1)
Sandra Da Sila capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Veterans male -80 kg (1)
Class C (1)
Bob Vlahov TAEKWONDO TIGERS England England
V.I.P. female -67 kg (4)
Class B (1)
Carla Montireo St Katherines TKD England England
Class C (3)
JACQUELINE WHISTON capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Martha English capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Raphaele Thompson capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male -80 kg (1)
Class B (1)
JOE MADDEN WLM Taekwondo England England