Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

5th Amsterdam Open 2013

  • Tournament dates
  • 22 June 2013
  • Deadline
  • 16 June 2013
  • Competitors
  • 280 / 425
  • Location
  • Eliza van Calcarstraat 2
  • 1068 RR
  • Amsterdam
  • Netherlands Netherlands

Navigation address: Pieter Calandlaan 182

Downloads

InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (280)

Pupils female -24 kg (2)
Class C (2)
Gwenaelle Deguillaume HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
kimberly waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (2)
Class C (2)
Senne Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
farah rais Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (9)
Class B (1)
Loubna Belhadi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (8)
Adila Elkharbach Riekebbe Netherlands Netherlands
Kaziany Sahadataly Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
MERLE NICOLINA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Maisam Baabi TC Soekandar Netherlands Netherlands
QUINCY ALBERT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sofia Kotbi HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Zerda Guneyli Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
salma agnaou Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (7)
Class B (3)
Anne Hanibals Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Jacky Bosman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Jada Lackner Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class C (4)
GISLINDE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jada Tjin Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Ronelys Radermacher Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Senna Abidi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -44 kg (1)
Class B (1)
Jade Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (4)
Class B (1)
Fardin Uddin TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (3)
Esteban Perez Fernandez HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Mohamed Kessrioui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Shivan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (7)
Class B (2)
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (5)
Amrish Hanoeman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Delano Hessing SC Ilyo Netherlands Netherlands
JESSE van VULPEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohammed Daouayry Riekebbe Netherlands Netherlands
Moussa Demirtas Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (13)
Class B (1)
Yarello Kemmel Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (12)
Hamza Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Henkie Hulthers Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jaafar Daouayry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Mohamed Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Naoufal Bouya Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Nikola Lovric Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Roan Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Winesh Brispad Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Youssef Ben Ayad Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (15)
Class B (2)
Charaf Rech-Chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Milan Hofstra Taekwondo Center Purmerend Netherlands Netherlands
Class C (13)
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Dane Hogeboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Dani van Maurik TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ilyas Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jayden Tisoer TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Liam Hagenaars ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
NOBILE Alessandro Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Rayane Benali HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Rohan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Sem v/d Horst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
nirvan schuuring ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (12)
Class B (4)
BOUZIANE Rayan Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Dion Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Redouan Marghich Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Class C (8)
Cas Dirksen Jitae Sport Netherlands Netherlands
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Geandyno Solina Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Kylian Tu ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Liam Aandeweg TC Soekandar Netherlands Netherlands
Lucianio Sitania Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Mohammed Nacer Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Redouan Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Pupils male -44 kg (6)
Class C (6)
Adam Ajdid Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Diederik Snel TS Hilversum Netherlands Netherlands
Iliass El Bouayadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Issam Tsouli Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Rohan Mahtabsing Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
YOUSSEF AISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Pupils male -50 kg (2)
Class C (2)
Chakir El Maknouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Michael Tull ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -36 kg (2)
Class A (1)
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Phayden Redjowikromo Bari Gym Netherlands Netherlands
Cadets female -40 kg (2)
Class B (1)
Felicity van Gemerden TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (1)
Imani Rahamal Bari Gym Netherlands Netherlands
Cadets female -45 kg (8)
Class A (3)
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
charissa koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (5)
Andrea Berger Sport-Treff-Helene Germany Germany
Dina Menkir Bari Gym Netherlands Netherlands
Djanice Tjin Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Sheraisha Ghafoerkan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
souad boubaouch Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (10)
Class A (3)
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Luca Suprijatna Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
yncaf zbakh An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
Class B (4)
Aishwarya Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
Imane Bourathouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Natalie Wetzel Sport-Treff-Helene Germany Germany
Yasmine Chelhi Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (3)
Dibora Menkir Bari Gym Netherlands Netherlands
Inass Khalfi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Renske Hogeboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -57 kg (5)
Class B (2)
Britt Swagers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (3)
Gaby van der Star Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Kaothar El Marcouchi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Souhaila Faress Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -64 kg (2)
Class B (1)
Danielle Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (1)
Cherokee Chni Joe Kie Bari Gym Netherlands Netherlands
Cadets male -32 kg (5)
Class B (3)
Damian Basseleur Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Delano de Waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Class C (2)
Anthony Hacken Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Brandon van der Zeeuw Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cadets male -36 kg (14)
Class A (1)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (9)
ACHRAF ELAISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Abilash Sivarajah Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Amine Rech-Chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Azeddine Marghich Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Casper Lara Jensen Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Damian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Justin Chajda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Kevin Olieman Jitae Sport Netherlands Netherlands
Mouad Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Class C (4)
Oussama Abajtit Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Quincy Kenswil Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Soufiane Moukadem Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Yoldas Guneyli Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -40 kg (20)
Class A (5)
Diego de Hart Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Dylan Poncin HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Ishan Baidjoe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (7)
Abdellah Ben ayad Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Damian van Son SC Ilyo Netherlands Netherlands
Ibrahim Ayadi Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nassim Essakali Riekebbe Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (8)
Bas Hortensius Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Cajentano Hooijman Bari Gym Netherlands Netherlands
DIMITRI BLAUW TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Dwayne van Gils ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Igor Gilles HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Kevin Reibestein Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Baldane Riekebbe Netherlands Netherlands
Sait Arica Jitae Sport Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (8)
Class B (3)
Badr Chela ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Nick Nederstigt taekwondo centrum alkmaar Netherlands Netherlands
Class C (5)
Berkay Demirtas Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ilja Ottink TC Soekandar Netherlands Netherlands
MOHAMED EL BOUNJATI An Bon Kiorugi 1 Belgium Belgium
OUANIS EL GHOUCHE Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
SOULAIMAN EL GOUCHE Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Cadets male -51 kg (10)
Class A (2)
Killian Planken SC Ilyo Netherlands Netherlands
deveron gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (4)
Aimane El harracha Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Aman Rahamal Bari Gym Netherlands Netherlands
Ismail Karadeniz TKD Academy " TEAM Amsterdam " Netherlands Netherlands
Nathan de Gelder Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class C (4)
Nilesh Autar Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Shoayb Zarabi TC Soekandar Netherlands Netherlands
Tim van der Poel ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Yassine El Faddali Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (5)
Class A (3)
ASHWIN VAN DER VLUGT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
nino westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (2)
Bilal Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Nassim Iragui Flevokick Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (6)
Class A (4)
Lennard Ernst Jitae Sport Netherlands Netherlands
Lukas K?ster Sport-Treff-Helene Germany Germany
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
aravinth sivarajah Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Class B (2)
Ayoub Louihram American fitness Netherlands Netherlands
Mohamed Mosadik Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (5)
Class A (3)
Casper Christensen Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (2)
Nico Hooge Sport-Treff-Helene Germany Germany
Shaquille Poesé Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (9)
Class A (2)
Ryan Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (4)
Badr Albouyaoui Flevokick Netherlands Netherlands
Bilal Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Giovanni de Ruiter Achmea Netherlands Netherlands
Mohammed Abarbie Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (3)
Niklas Marzoll Sport-Treff-Helene Germany Germany
Noaki Yousfi Bari Gym Netherlands Netherlands
soufiane Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (4)
Class A (3)
Jelle Plomp Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
ole dueholm Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
Class B (1)
Thomas Opdam taekwondo centrum alkmaar Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (5)
Class B (2)
Davey de Groot ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Ismael Amro Zaki Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (3)
Brahim Bartoutouh Flevokick Netherlands Netherlands
Hichsm Chiki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ryno Haakmat Bari Gym Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (5)
Class B (4)
Adnane Ouhamid Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Houkes Joy Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Jeroen Philippo Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ricky de Graaf Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Class C (1)
Gino Tuurenhout Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (7)
Class A (3)
Ahmadullah Kakar Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (1)
Wilco Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (3)
Chris van Wetten Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Dwayne Roep Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Frank De Kruyf Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class B (1)
Zakaria Fellah SC Ilyo Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors female -42 kg (1)
Class B (1)
Fatima Kissi Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (2)
Class A (2)
Esengul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mehtap Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
robin didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (4)
Class A (2)
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class B (2)
Aysegul Ozicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
imane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (3)
Class A (3)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Kiki Houkes Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Larissa Niggemann Sport-Treff-Helene Germany Germany
Juniors female -59 kg (4)
Class A (1)
Assia Moutarazak T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Class B (1)
Joyce Milet De St.Aubin Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (2)
Yessi Kristiani American fitness Netherlands Netherlands
khadija l"abasse Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (1)
Class C (1)
Danique Venema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Ahiliya Karia Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mehtap Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (1)
Class A (1)
DAAMOUCHE Nawel Ecole de Taekwondo Monsoise France France
Seniors female -53 kg (2)
Class C (2)
Fouzia Quafiz Flevokick Netherlands Netherlands
Katharina B?rger Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Nora El Hadi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (2)
Class A (1)
Magda Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mila Cassee Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Manuela Baum Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Vera Roetgerink Budovereniging Hantei Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (4)
Class A (2)
LEONARD JANGA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (2)
Herman Tsui Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Pash van Bijlert Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (5)
Class A (2)
Christiaan Vavier Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Mukhtar Kakar Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Tabrez Ismail Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class C (1)
Mansur Dehpoor Flevokick Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (9)
Class A (4)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Robin Vlieger Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Rosario Richardson American fitness Netherlands Netherlands
Class B (2)
Tijmen Molema Horangi Taekwondo Netherlands Netherlands
Wesley Feller Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Class C (3)
Alwin Vonck Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Felix Hoekstra taekwondo centrum alkmaar Netherlands Netherlands
Marien Daaman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (12)
Class A (4)
Levi Buil Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Michael Doeksen Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Pieter Verhoeven Taekwondo USC Netherlands Netherlands
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Class B (3)
Martin van de Pol ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Milan Simek Taekwondo USC Netherlands Netherlands
Simone Di Franco Taekwondo USC Netherlands Netherlands
Class C (5)
Bas Meder TS Hilversum Netherlands Netherlands
Chico Riko Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Nouri Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Rik Jonkman Taekwondo Club Lautenschläger Netherlands Netherlands
Sven Dwars Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (2)
Class B (2)
El baktet Abdelhak new world taekwondo Belgium Belgium
Michel Ligtenbarg Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (6)
Class A (2)
Danny hardjopawiro American fitness Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (4)
Armado Mares altorf SC Ilyo Netherlands Netherlands
Ilic Hudojan Sport-Treff-Helene Germany Germany
Johnny Taihuttu Chön Ji Kwan Tiel Netherlands Netherlands
Yasin Yildirim Taekwondo USC Netherlands Netherlands