Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

TCGB National Championships 2013

  • Tournament dates
  • 23 March 2013
  • Deadline
  • 12 March 2013
  • Competitors
  • 228 / 230
  • Location
  • Bagshot Road
  • RG12 9SE
  • Bracknell
  • Great Britain Great Britain

DUE TO THE MAXIMUM NUMBER OF COMPETITORS BEING REACHED, THE SUBSCRIPTION TO THIS EVENT IS NOW CLOSED.

Downloads

InformationInformation

Competitors (228)

Pee Wee female -23 kg (2)
Class Intermediate (1)
Tegan Paynter TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (1)
Emma McCarton World Taekwondo Association Ireland Ireland
Pee Wee female -26 kg (2)
Class Intermediate (1)
Ethiopia Ashenafi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Elsa Maidment Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -30 kg (4)
Class Intermediate (3)
Millie Green TEAM WATERSIDE England England
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Yashmin Sartungi STKDD England England
Class Novice (1)
Ellie Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Pee Wee female -34 kg (2)
Class Intermediate (2)
Emma Renyard TEAM WATERSIDE England England
Kimberley Barnes TEAM WATERSIDE England England
Pee Wee male -20 kg (3)
Class Novice (3)
Ethan Viana TCGB BJ Academy England England
Kelvin Hoang Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Liam Johnson TCGB BJ Academy England England
Pee Wee male -23 kg (7)
Class Intermediate (3)
Jake Johnson TCGB BJ Academy England England
Joshua Woolman TCGB BJ Academy England England
Nambinhang Limbu STKDD England England
Class Novice (4)
Christopher McClean World Taekwondo Association Ireland Ireland
Cullen Walker Bluewave England England
Reece Morgan Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Scott Woolman TCGB BJ Academy England England
Pee Wee male -26 kg (9)
Class Intermediate (8)
ARDA ALI BOZKURT BOZDAG TAEKWONDO England England
Ethan Hartness TEAM WATERSIDE England England
Ethan McCaffrey-Thomson TEAM WATERSIDE England England
Jacob Martin TEAM WATERSIDE England England
Jamie Girling TCGB BJ Academy England England
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Shakeem Lovemore Empsi England England
YANNIS ZELALEM St Katherines tkd England England
Class Novice (1)
Muhammad Yasin Mokhtar Hirsch Taekwondo South England England
Pee Wee male -30 kg (12)
Class Advanced (2)
ENRIKAS LUCKAUSKAS W TIGERS United Kingdom United Kingdom
Francisco Pereira St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (6)
Alex Thapa STKDD England England
Basit Sediqi Hirsch Taekwondo South England England
Bipin Thapa STKDD England England
Devon Mullen World Taekwondo Association Ireland Ireland
Joshua Billings TCGB Leventis Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ryan Martin TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (4)
Fahad Abubeker Empsi England England
Leo Lewis Sport Taekwondo Plymouth England England
MASON GUNN BRIGHTON WTA Great Britain Great Britain
Tyler Murdock Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -34 kg (6)
Class Advanced (1)
DAVID BEROEV BOZDAG TAEKWONDO England England
Class Intermediate (1)
Ilyas Elasbihani Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Ahsanullah Asif Hirsch Taekwondo South England England
Archie Bacon Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Ismaeel Imran Hirsch Taekwondo South England England
Oluwatimilehin Akinrele Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -39 kg (9)
Class Advanced (4)
Ashton Botha World Taekwondo Association Ireland Ireland
ERVINAS LUCAUSKAS W TIGERS United Kingdom United Kingdom
Leule Ashenafi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Tristan Neill TEAM WATERSIDE England England
Class Intermediate (3)
Ahmad Faisal Malakyar Hirsch Taekwondo South England England
Dylan Ralph Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Simon Ladd TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (2)
Jason West TCGB BJ Academy England England
Leon O Brien World Taekwondo Association Ireland Ireland
Pee Wee male +44 kg (2)
Class Intermediate (2)
Christopher Tamang STKDD England England
Satyam Rai STKDD England England
Children female -27 kg (1)
Class Novice (1)
MIYA OAKLEY BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Children female -30 kg (1)
Class Intermediate (1)
Gayathri Sajeendra St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Children female -37 kg (3)
Class Advanced (1)
Neo Botha Bluewave England England
Class Intermediate (2)
Cassidy Maidment Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Jennifer Ballentine TCGB BJ Academy England England
Children female -44 kg (2)
Class Advanced (1)
HOLLIE WILKINSON BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Class Intermediate (1)
Jubina Limbu STKDD England England
Children female -47 kg (3)
Class Advanced (1)
Anaya Edwards Empsi England England
Class Intermediate (1)
Janell Salgado STKDD England England
Class Novice (1)
PARIS GUNN BRIGHTON WTA Great Britain Great Britain
Children female +51 kg (2)
Class Intermediate (2)
Ella Barnes TEAM WATERSIDE England England
Zainab Khalil St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Children male -27 kg (3)
Class Intermediate (2)
Nasrullah Safi Hirsch Taekwondo South England England
Oliver Rodwell Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class Novice (1)
Super Voicu Survivor Taekwondo England England
Children male -30 kg (5)
Class Advanced (1)
Endris Tafilaku St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (2)
DANIEL LEE BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Rafael Pereira TCGB LLTKD England England
Class Novice (2)
Anthony Nicolaoui TCGB LLTKD England England
losif Voicu Survivor Taekwondo England England
Children male -33 kg (7)
Class Advanced (2)
ADAM JARNOT W TIGERS United Kingdom United Kingdom
MAXIMO LIBID BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Class Intermediate (1)
Ronnel Salgado STKDD England England
Class Novice (4)
ARCHIE SIMPSON BARNET TKD England England
CHALOMGHOK KAEOUKALOMG BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Raphael Constantin Survivor Taekwondo England England
Roberto La Corte St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Children male -37 kg (8)
Class Advanced (3)
Adam Daly World Taekwondo Association Ireland Ireland
Amine Djelladj Empsi England England
ERICAS LUCKAUSKAS W TIGERS United Kingdom United Kingdom
Class Intermediate (3)
Chhewang Roka Magar STKDD England England
LUKE HATHERALL weymouth taekwondo club England England
Leo Rana STKDD England England
Class Novice (2)
Adam Renyard TEAM WATERSIDE England England
Spencer Luetchford Sport Taekwondo Plymouth England England
Children male -41 kg (3)
Class Advanced (1)
THOMAS CARNEY weymouth taekwondo club England England
Class Intermediate (2)
BILAL INCEGOZ BOZDAG TAEKWONDO England England
Charles Ballentine TCGB BJ Academy England England
Children male -45 kg (4)
Class Intermediate (3)
Bilal Zaman Survivor Taekwondo England England
Bimal Thapa STKDD England England
Sam Gatsky TCGB BJ Academy England England
Class Novice (1)
Amine Ferhat Empsi England England
Children male -49 kg (6)
Class Advanced (1)
Alex Stock Bluewave England England
Class Intermediate (4)
Akber Naim Hirsch Taekwondo South England England
OWAIS HAMMAD St Katherines tkd England England
Sean Connoaghan World Taekwondo Association Ireland Ireland
UZAIR HAMMAD St Katherines tkd England England
Class Novice (1)
Simon Walker TCGB BJ Academy England England
Children male -53 kg (5)
Class Advanced (4)
Jack Sheldon Action Tae Kwon Do United Kingdom United Kingdom
Reswon Rai STKDD England England
SHONAM SHAHI STKDD England England
Yassine Saidoune St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Andrew McCarton World Taekwondo Association Ireland Ireland
Children male +57 kg (3)
Class Advanced (1)
Syafiq Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (1)
Kamil Nowak Bluewave England England
Class Novice (1)
ELLIOT YOUNG BRIGHTON WTA Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (3)
Class Advanced (2)
NEIL PATEL Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Taha Azab Empsi England England
Class Novice (1)
KERIM COPELAND BOZDAG TAEKWONDO England England
Juniors male -55 kg (12)
Class Advanced (2)
Ashim Nembang STKDD England England
Sulab Rana STKDD England England
Class Intermediate (10)
AADESH GURUNG STKDD England England
Ahmad Fareed Malakyar Hirsch Taekwondo South England England
Daulat Gurung STKDD England England
FAROZ NOORI BOZDAG TAEKWONDO England England
Imranullah Safi Hirsch Taekwondo South England England
KEMRAN ABDULAYEV BOZDAG TAEKWONDO England England
MICHAEL WALLER BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Scott Coventry Bluewave England England
Shamir Maden STKDD England England
tumindra Rana STKDD England England
Juniors male -63 kg (6)
Class Advanced (1)
Jamie Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Class Intermediate (4)
JOE WOOLLETT Powerhouse TKD England England
Liam Griffiths Bluewave England England
Moqadas Aryayee Hirsch Taekwondo South England England
Nathaniel Salgado STKDD England England
Class Novice (1)
RAMIN ALIZDA BARNET TKD England England
Juniors male -73 kg (4)
Class Advanced (2)
Alex Milchev World Taekwondo Association Ireland Ireland
Dean Digby Bluewave England England
Class Intermediate (1)
FAZAD NOORI BOZDAG TAEKWONDO England England
Class Novice (1)
Tyron Tranter New Milton Taekwondo Club England England
Juniors male +73 kg (1)
Class Intermediate (1)
DUSHAB GURUNG STKDD England England
Juniors female -44 kg (3)
Class Intermediate (2)
Chloe O'Sullivan Heley St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
HARLEIGH LANG BARNET TKD England England
Class Novice (1)
Maria Dorsett TCGB BJ Academy England England
Juniors female -49 kg (3)
Class Advanced (3)
Hazel Doyle World Taekwondo Association Ireland Ireland
LAUREN WILKINSON BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Serine Lahmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors female -55 kg (7)
Class Advanced (5)
Aoife Botha World Taekwondo Association Ireland Ireland
Asmita Rai STKDD England England
Fatima Lohmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Sita Thapa STKDD England England
Whitney Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Class Intermediate (2)
Mebeena Rai STKDD England England
Niha Roka Magar STKDD England England
Juniors female -63 kg (3)
Class Advanced (2)
Amy Stock Bluewave England England
Fiona Wright New Milton Taekwondo Club England England
Class Intermediate (1)
Christine Tamang STKDD England England
Juniors female +63 kg (2)
Class Advanced (1)
Sagida Lahmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (1)
Mica Halligan New Milton Taekwondo Club England England
Seniors female -49 kg (4)
Class Advanced (4)
Julie Roth Bluewave England England
Nicola Tynan World Taekwondo Association Ireland Ireland
Punam Gurung STKDD England England
Tamika Seward St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Seniors female -57 kg (9)
Class Advanced (1)
Selina Rai STKDD England England
Class Intermediate (4)
ADRIANA-CECILIA NASTAC Powerhouse TKD England England
Augusdina Savas TCGB BJ Academy England England
Impresha Shrestha TCGB LLTKD England England
Sarah Hung TCGB LLTKD England England
Class Novice (4)
Ahana Gurung TCGB LLTKD England England
Bipals Gurung TCGB LLTKD England England
MENUKA THAJALI LLTKD United Kingdom United Kingdom
ZSUZSANNA LAZAR BARNET TKD England England
Seniors female -67 kg (2)
Class Advanced (1)
Sofya Shevyakova SC "MAI" Russia Russia
Class Novice (1)
LIKA DIOUF LLTKD United Kingdom United Kingdom
Seniors female +67 kg (2)
Class Intermediate (1)
EMMA PETTINGER British Military Taekwondo England England
Class Novice (1)
Stacey Budden Sport Taekwondo Plymouth England England
Seniors male -58 kg (6)
Class Advanced (4)
Madhu Ghimire British Military Taekwondo England England
Roshan Khattri British Military Taekwondo England England
Shilaj Gurung STKDD England England
Sushil Thapa British Military Taekwondo England England
Class Intermediate (1)
Danial Seward St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Ka Leung Wan TCGB LLTKD England England
Seniors male -68 kg (15)
Class Advanced (10)
Andrew Taylor Sport Taekwondo Plymouth England England
Ayush Rai STKDD England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Erandi Olympio JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jamie Froude Bluewave England England
Lee Taylor-Lawrence TCGB LLTKD England England
Michael Nathan-Pepple TCGB LLTKD England England
Pravin Giri British Military Taekwondo England England
ROBERTO BELFIORE St Katherines tkd England England
Waseem Tabib St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Intermediate (5)
Adip Lungeli British Military Taekwondo England England
Anthony Lewis Bluewave England England
David Simmans TCGB LLTKD England England
KIERAN WALKER BRIGHTON WTA Great Britain Great Britain
Tek Simkhada STKDD England England
Seniors male -80 kg (12)
Class Advanced (5)
Carl Atkinson Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Jehad Alfarasani TCGB LLTKD England England
SAGAR GURUING STKDD England England
SANDIP KUMAR GURUNG STKDD England England
SUMAN SHREES STKDD England England
Class Intermediate (3)
CIPRIAN CONSTANTIN BARZU Powerhouse TKD England England
Haile Taylor TCGB LLTKD England England
Simon Jones Bluewave England England
Class Novice (4)
Abidan Gurung TCGB LLTKD England England
Alex Fuentes TCGB Leventis Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Christopher Sweet Sport Taekwondo Plymouth England England
Simon Farndell Powerhouse Taekwondo England England
Seniors male +80 kg (11)
Class Advanced (6)
Corrie Jamieson Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Edward Drinkwater TCGB LLTKD England England
Richard O Donoghue World Taekwondo Association Ireland Ireland
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Simon Stephenson TCGB LLTKD England England
YAMI GUBA British Military Taekwondo England England
Class Intermediate (3)
Jamahl Clouden Survivor Taekwondo England England
Luke Rowland Bluewave England England
Mike Green TEAM WATERSIDE England England
Class Novice (2)
CHRIS SWANBOROUGH British Military Taekwondo England England
Kurt Davis TCGB LLTKD England England
Veterans female -57 kg (1)
Class Intermediate (1)
Carla Montireo St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Veterans male -68 kg (1)
Class Advanced (1)
JONG HO KIM W TIGERS United Kingdom United Kingdom
Veterans male -80 kg (1)
Class Advanced (1)
Colin Sayer British Military Taekwondo England England
Veterans male +80 kg (6)
Class Advanced (5)
Adam Kacperek Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Derek Kennedy World Taekwondo Association Ireland Ireland
Elfred Carr St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
GARY WILKINSON BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Class Intermediate (1)
JOHN LANG BARNET TKD England England