Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

British Taekwondo National Championships

  • Tournament dates
  • 7 September 2013
  • 8 September 2013
  • Deadline
  • 30 August 2013
  • Competitors
  • 615 / Unlimited
  • Location
  • Stuart Street
  • M11 4DQ
  • Manchester
  • Great Britain Great Britain

Downloads

InformationInformation
Poollists SaturdayPoollists Saturday

Competitors (615)

Children female -20 kg (6)
Class All grades (6)
Holly Frost Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Isabelle Adamsons Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Marina Salib Original Club England England
Mia Hadfield WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Teigan Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Vishnipriya Balakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -23 kg (4)
Class All grades (4)
Chelsea Culshaw Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Genevieve Portlock Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Jena Al-Hashimi grant St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Macey Hennessey Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Children female -26 kg (6)
Class All grades (6)
Adele Mcarthy Heart of England Taekwondo club England England
Hannah Sayyed Haider St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Megan Smallwood TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Tahya Fells Kang Han England England
Tegan Paynter TEAM WATERSIDE England England
ruby lee buzz England England
Children female -30 kg (8)
Class All grades (8)
Brooke Glymond barnsleychampstkd England England
Jodie McKew Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Millie Green TEAM WATERSIDE England England
Rebecca Weir QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Shelby Coullie K.B.B.A - TEAM GB England England
TEGAN O'MAY Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Tharesha Satheesh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female -34 kg (15)
Class All grades (15)
AMY BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Aaliyah Powell Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Alexs Faragher Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Alyah Ahmad St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Arundhathi Roy GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Brooklyn Burnside Koryo England England
Danisha Cowell LEEDS ALL STARS Great Britain Great Britain
Erin Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Gracie Mcloughlin Wigan Taekwondo Academy England England
Kelsie Graham WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Kimberley Barnes TEAM WATERSIDE England England
Samantha Wilson WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Shagana Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Yashmin Sartungi STKDD England England
Yesha Pambid Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Children female -38 kg (5)
Class All grades (5)
Alexandra Turner WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Chloe Owen TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Emma Renyard TEAM WATERSIDE England England
Enya Robinson Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Lauren Aulton WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Children female -43 kg (7)
Class All grades (7)
Bethany Hird Koryo England England
Josie Dunn South Hams TKD Great Britain Great Britain
Lucie Jeffery Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Maria Asef Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Maryiam Salib Original Club England England
Miksa Limbu STKDD England England
Yasmin Thompson LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children female +43 kg (5)
Class All grades (5)
Anaya Edwards Empsi England England
Charlotte Simpson Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Emily Brighton Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Iksa Limbu STKDD England England
Stephanie Najafov Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -20 kg (7)
Class All grades (7)
Kelvin Hoang Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Nino Ontoy Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Owen Blunt Team Ultimate Great Britain Great Britain
Roman Martin QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Samuel Fairhurst Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Vincent Jordan TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Zain Ul- Hassan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -23 kg (6)
Class All grades (6)
Arian Khalajian Original Club England England
Jason Jordan TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Kasra Tabatabaei-Hassan Original Club England England
Marley Buckham Team Ultimate Great Britain Great Britain
Praveen Nimalraj GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
zack riley sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -26 kg (29)
Class All grades (29)
Adam Daniel Koryo England England
Adham Iftikhar GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Areeb Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Charlie Faragher Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Francisco Pereira St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Isaac Agathangelou RED TAEKWONDO England England
JOSH HEDLEY CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jack Pell WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Jacob Martin TEAM WATERSIDE England England
Jamie Girling TCGB BJ Academy England England
Kaival Patel Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Kristian Green Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Liam Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Maciej Garron HADRI TAEKWONDO England England
Mason Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Nasrullah Safi Hirsch Taekwondo South England England
Neo MOORES (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Nisam Limbu STKDD England England
Oliver Ball Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Oluwatamilore Achebe LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Riyad Hamid Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Ryan Mein Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Shy-Diaz MARQUIS (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Suriyaa Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
TK MOORES-DUFFIELD (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tyler Murdock Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Tyler Sparkes QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zak Spencer QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male -30 kg (26)
Class All grades (26)
ALAN ALEKSANDRAVICIUS BOZDAG TAEKWONDO England England
Aathavan Kandeepan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Alex TOWLE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Arniel De Torres St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Aryan Vakili Original Club England England
Balesh Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ben Shillitoe Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Cameron Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
Charlie Sharp Chung Yong Taekwondo Academy England England
Ciaran Mein Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Coady Goodall Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Cobhan Mclelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Danial Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ellis Gay barnsleychampstkd England England
Endris Tafilaku St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
George Drury-Hilton Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
JOE HOWARTH CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JOSH LONG CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Joseph Watkinson Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Kaydon MARRIOTT (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Lee Dickson Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Oliver Hammond Team Ultimate Great Britain Great Britain
Sakshi Ganapathy Desharaju GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Youcef Djoudi Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
harry Bellis buzz England England
kai law S.W.A.T Taekwondo Great Britain Great Britain
Children male -34 kg (18)
Class All grades (18)
Adam Davies TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Ahmed Shazad Yasin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Alex Thapa STKDD England England
Alex. Sanderson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Bishoy Salib Original Club England England
Daniel Brown Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Finlay Moody Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
James Huges Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
James Bell Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Jamie Simpson-Kidd QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Joe Latto Team Ultimate Great Britain Great Britain
Lewis Chiappa Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Oluwatimilehin Akinrele Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Ryan Martin TEAM WATERSIDE England England
Shaun Dodd Wigan Taekwondo Academy England England
TRISTAN BOWDEN-BLOOMFIELD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
finley summers S.W.A.T Taekwondo Great Britain Great Britain
mathew howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Children male -38 kg (14)
Class All grades (14)
Alex Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Andrew Bell Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Caden Cunningham Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Cameron Murphy TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Daniel Vakili Original Club England England
Haroon Haider GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jaime Ornsby Koryo England England
Jason West TCGB BJ Academy England England
Joseph Mcmahon Cumbria Taekwondo England England
Matthew Guest Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Patrick James Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Simon Ladd TEAM WATERSIDE England England
Zakariya Mohammed Empsi England England
Children male -43 kg (6)
Class All grades (6)
Jacobus Fenton Crowe Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Josh Tickle QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Luqman Salmi Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Nathaniel Hounsihoue GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shahil Makhim STKDD England England
Tomiwa Achebe LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Children male +43 kg (8)
Class All grades (8)
Gary Watt QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jonathan Alpha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Kirills Sinakovs LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lucas Fenton Crowe Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Selasi Foli LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sohrab Alipour capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Zak Lambert K.B.B.A - TEAM GB England England
prem tommy Rana STKDD England England
Cadets female -29 kg (1)
Class Advanced (1)
Shayanne Thomas Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (3)
Class Advanced (3)
Emma chapman buzz England England
Holly Hankin-Wray TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jordyn Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (4)
Class Advanced (3)
Neo Botha Bluewave England England
Niamh Grady Team Ultimate Great Britain Great Britain
Tia Thompson TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Paigan Avery Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (7)
Class Advanced (6)
Ellie Bowden QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jeamy Navarro-Schrank BTS Great Britain Great Britain
Jez Ocampo Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Megan Golding Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Rosa Shiri-Feshki Taekwondo Tigers England England
Stevie Grady Team Ultimate Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Tayla Williams Anfield Taekwondo England England
Cadets female -44 kg (10)
Class Advanced (6)
Elise Johnson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Hannah Physick BTS Great Britain Great Britain
Katie Shillitoe Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Laura Jane Bellis buzz England England
Lauren Muzeja Kang Han England England
Siena Limbu Lingden GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Kristina Lees Anfield Taekwondo England England
Marianna Jabbar BTS Great Britain Great Britain
Sandhya Balakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
reyan eter St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (8)
Class Advanced (4)
Amelia Pashley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Darya Shiri Feshki Taekwondo Tigers England England
Kyla Julien Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
jade watson South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Aya Hijazi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cyreline Tan Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Nithya Govindaraj GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
courtney clark South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (7)
Class Advanced (4)
Chloe o sullivan healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Leah Moorby Team Ultimate Great Britain Great Britain
MELISA TURGUT BOZDAG TAEKWONDO England England
Vaisaly Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (3)
Hannah Plowright TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Imaan Magou St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Sky Armstrong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (9)
Class Advanced (4)
Ellie Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
KATIE BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Neeleeny Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Vivienne Wilkes South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class Novice (5)
Abbey Mountfield South Hams TKD Great Britain Great Britain
CHARLOTTE HIRST pulse tkd Great Britain Great Britain
Mahsa Esfahani St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
OLIVIA HARPER STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Zaynab Far rigid HADRI TAEKWONDO England England
Cadets female -59 kg (9)
Class Advanced (3)
Ciara McLernon Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Issra El-Dandrauy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Simone Abley Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (6)
Bethney Patterson Taekwondo Tigers England England
Bethney Patterson Taekwondo Tigers England England
Ella Barnes TEAM WATERSIDE England England
Skye Donoghue QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zainab Khalil St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Zina Oukhaled GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female +59 kg (6)
Class Advanced (5)
Cara Moody Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Evie Large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Holly Ullyott QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mollie Schofield BTS Great Britain Great Britain
Rebecca Khawaja Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class Novice (1)
LUCY WILDING STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Cadets male -33 kg (13)
Class Advanced (8)
AIDAN THOMPSON Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Amroi Greenidge St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ibrahim Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ilyas Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jake Grady Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mason Yarrow Team Ultimate Great Britain Great Britain
Nithin Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Oliver Rudge TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class Novice (5)
Aman Shahid HADRI TAEKWONDO England England
Anees Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Aravinth Radhakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
CAMBLE KEETON Yin Yang Sport TKD Great Britain Great Britain
Jeremy Mbengu Chung Yong Scotland Scotland
Cadets male -37 kg (18)
Class Advanced (14)
Adam El-Rakshy WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Ben Carson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ben Pearce WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Daniel Smallwood TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jack Lewis Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Jordan Portlock Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Leo Rana STKDD England England
Lincoln Strong Team Ultimate Great Britain Great Britain
Luke Outram Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Luke Jones QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Michael Nutbrown South Hams TKD Great Britain Great Britain
STEPHEN JOHNSON CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tyler Barwell Team Ultimate Great Britain Great Britain
Viroshan Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Alexander Clayton Predator Taekwondo England England
Ashley Ball Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Daniel Sparkes QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
aaron mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -41 kg (14)
Class Advanced (8)
BILAL INCEGOZ BOZDAG TAEKWONDO England England
Cameron BOOTH (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Connor Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
Daniel Moody QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ismail Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Joseph Stopforth Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Josh Haswell Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Michael Morrissey Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Class Novice (6)
Ben Newton Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Gideon Pambid Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Hayden Bibbey LEEDS ALL STARS Great Britain Great Britain
Huseyn Mikayilov MMHS TKD ACADEMY Great Britain Great Britain
Mergim Isufi Original Club England England
Nadim Miah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -45 kg (15)
Class Advanced (9)
Alex Golding Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Billy Cottee Read Predator Taekwondo England England
Ciaran McGovern Taekwondo Tigers England England
Harry WORGAN (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Karl Harris QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Macauley Clarkson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Muazzam Ul-Hassan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Owen Sanders BTS Great Britain Great Britain
Samuel Wilson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (6)
Aaron Stephens TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Aiden Robb Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Aneeq Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jack Adamson Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Robert Crawford Cumbrae Taekwondo Scotland Scotland
Shahmeer Khawaja Yasin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -49 kg (10)
Class Advanced (3)
AARON BRETLAND TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Will Tumber Tan'Gun Sport United Kingdom United Kingdom
William Martin BTS Great Britain Great Britain
Class Novice (7)
Areyan Tabatabaei-Hassan Original Club England England
Callum Jones TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Jubaid Uddin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nikhil Gurung STKDD England England
Riyan Tifrit St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Tom Smith Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Usamah Hussain HADRI TAEKWONDO England England
Cadets male -53 kg (7)
Class Advanced (3)
Alex Stock Bluewave England England
Paul Finney Anfield Taekwondo England England
Sonam Shahi STKDD England England
Class Novice (4)
Brandon MARRIOTT (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
HARRY STEWARDSON Yin Yang Sport TKD Great Britain Great Britain
JACK PICKIN STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Nyron Chambers Heart of England Taekwondo club England England
Cadets male -57 kg (10)
Class Advanced (5)
Dylan Gill-Sivitter Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
JACK HOWARTH CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Radford Love Pilsung Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Reswon Rai STKDD England England
Yassine Saidoune St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (5)
Alex Trematick Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Arjan Panesar RED TAEKWONDO England England
Caden Hoare capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ryan Simpson BTS Great Britain Great Britain
SIMON GURUNG NJ Taekwondo Academy England England
Cadets male -61 kg (3)
Class Advanced (2)
CALUM JOHNSON STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Shahryar Khawaja Yasin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Scott Smith Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cadets male -65 kg (3)
Class Advanced (3)
Adrian WAGSTAFFE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Syafiq Tong St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
luke allott S.W.A.T Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets male +65 kg (3)
Class Advanced (1)
Yann Hot-Bitchouteu Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Albin Kurian GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
SAFI IQBAL NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -45 kg (4)
Class Advanced (4)
Archie Waldock BTS Great Britain Great Britain
BRADLY SINDEN KINGS TKD England England
Hassan Haider Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Liam Brennan TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (4)
Class Advanced (4)
Joshua Levers K.B.B.A - TEAM GB England England
Nikhil Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ryan Butt Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Tyron Moores-Duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (11)
Class Advanced (7)
Cameron Davies Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Eben Thompson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Humoon Afsardeir GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jack worthington South Hams TKD Great Britain Great Britain
Josh Calland Anfield Taekwondo England England
Max Cater BTS Great Britain Great Britain
Thangaes Waran Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (4)
Hijaz Badori K.B.B.A - TEAM GB England England
Imranullah Safi Hirsch Taekwondo South England England
Oscar Gawron HADRI TAEKWONDO England England
SHAHED MOHAMMED NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -55 kg (11)
Class Advanced (7)
Aria Seyedi Original Club England England
Daniel Carpanini Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Jack Lockwood Team Ultimate Great Britain Great Britain
Kristian Kinnon Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Pravin Sunwar GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sean Wilson BTS Great Britain Great Britain
sailendra Gurung STKDD England England
Class Novice (4)
Daulat Gurung STKDD England England
Gulam Choudhury GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
James Mallon Kang Han England England
Prashant Rai STKDD England England
Juniors male -59 kg (15)
Class Advanced (9)
Alex Needham Team Ultimate Great Britain Great Britain
Dominic Naylor Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
FAROZ NOORI BOZDAG TAEKWONDO England England
Jack Waddicar Anfield Taekwondo England England
KEMRAN ABDULAYEV BOZDAG TAEKWONDO England England
Nishaan Landa Kang Han England England
Rapan Rai STKDD England England
Saeed Karimi Hirsch Taekwondo South England England
salin Thapa STKDD England England
Class Novice (6)
Aston White Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
BADAMGUL MILAD NJ Taekwondo Academy England England
Moqadas Aryayee Hirsch Taekwondo South England England
Saleem Haroon Original Club England England
Shubaid Uddin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
TAHIR NIMATY NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -63 kg (10)
Class Advanced (7)
Adam Hounat Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Anes Salmi Sokcho Taekwondo Scotland Scotland
Brandon Naylor Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Danny Brewer Kang Han England England
Hezekiah Tacardon Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Liam Phelan Emerge Taekwondo England England
Omid Ahmed Hirsch Taekwondo South England England
Class Novice (3)
Alexander Rai Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Ali Nazar Original Club England England
Ramin Mobin HADRI TAEKWONDO England England
Juniors male -68 kg (3)
Class Advanced (2)
FAZAD NOORI BOZDAG TAEKWONDO England England
THOMAS GATER TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Baltazar De Los Santos Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Juniors male -73 kg (2)
Class Advanced (2)
Jordan Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mark Bennett Cumbria Taekwondo England England
Juniors male -78 kg (4)
Class Advanced (3)
Ben Tucker Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
SANGIV GIOVANNI NJ Taekwondo Academy England England
Thomas Henley QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Sean Burr Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male +78 kg (2)
Class Novice (2)
Amratpal Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Daniel Khanna Chung Yong Taekwondo Academy England England
Juniors female -42 kg (3)
Class Advanced (2)
Georgia Appleby BTS Great Britain Great Britain
Natasha Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Kara Jonsson BTS Great Britain Great Britain
Juniors female -44 kg (3)
Class Advanced (3)
Erika Dulay BTS Great Britain Great Britain
Katie Bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Taylor Goodall Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Juniors female -46 kg (2)
Class Advanced (2)
Megan Abel Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Tiegan Flay South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -49 kg (4)
Class Advanced (4)
Aneila Afsar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Emily Watson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
OLIVIA HARRISON pulse tkd Great Britain Great Britain
Serine Lahmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (8)
Class Advanced (5)
Anju Lama GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Harriet Akeroyd QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mebeena Rai STKDD England England
Shanelle ROWE (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Sita Thapa STKDD England England
Class Novice (3)
Amy Kristiansen TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Katie Abbott Anfield Taekwondo England England
Malsore Isufi Original Club England England
Juniors female -55 kg (5)
Class Advanced (5)
HOLLIE BEST - DUTTON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Leighann Lewis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Megan Smith Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Sara Jalali Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sophie Savage WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (4)
Class Advanced (4)
Chloe Morley (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Demi Molloy QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Megan Featherstone QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
lauren guest S.W.A.T Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -63 kg (4)
Class Advanced (4)
Rachel Wright Cumbrae Taekwondo Scotland Scotland
SOPHIE WARD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sagida Lohmouddi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Vianca Bangayan Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Juniors female -68 kg (3)
Class Advanced (1)
Sophie O'Brien Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Class Novice (2)
Laurie Mclelland Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Sarah El-Dandrawy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Juniors female +68 kg (2)
Class Novice (2)
Chelsey Evans Team Ultimate Great Britain Great Britain
Chloe Dunn STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Seniors female -46 kg (5)
Class Advanced (4)
Lesley Jakubiak Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Sheena Au-Yeung Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sophie Adams Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Tamika Seward St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class Novice (1)
Atousa Faraj Khhyabani Original Club England England
Seniors female -53 kg (4)
Class Advanced (4)
Julia Wrigglesworth Taekwondo Tigers England England
Julia Wrigglesworth Taekwondo Tigers England England
Punam Gurung STKDD England England
Sarah-Jayne Farthing Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -57 kg (8)
Class Advanced (5)
Alecsandra Zamora Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Caroline Fisher Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Ellie Mawdsley Unite Taekwondo Great Britain Great Britain
Leighann Lewis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rebecca Mortiboys Heart of England Taekwondo club England England
Class Novice (3)
CLAIRE SOLLAKU STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Noor Nazar Original Club England England
Yuwadee Duangsawang Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Seniors female -62 kg (7)
Class Advanced (5)
CHARLOTTE WARREN KINGS TKD England England
Jennifer Marjason BTS Great Britain Great Britain
Katherine Paes Predator Taekwondo England England
Sarah Palmer Kang Han England England
Selina Rai STKDD England England
Class Novice (2)
Carla Monteiro St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Monika Lesniowska Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Seniors female -67 kg (7)
Class Advanced (7)
Amndeep Sahota Pilsung Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Bethany Thomas Taekwondo Tigers England England
Catherine Pearson BTS Great Britain Great Britain
Charley Rousell Predator Taekwondo England England
Hannah Johnson St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Maisie Large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Maria Reynolds WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female -73 kg (5)
Class Advanced (3)
AMY TRUESDALE STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
JADE SLAVIN CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Terri Lumb Warrior Factory England England
Class Novice (2)
Angela Walker capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Toni Zamora Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Seniors female +73 kg (2)
Class Advanced (1)
STEPHANIE ALLEN FUSION TAEKWONDO England England
Class Novice (1)
Chelsey. Evans Team Ultimate Great Britain Great Britain
Seniors male -54 kg (10)
Class Advanced (7)
Conor Edwards WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
James Johnston Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
Luke Millar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Narendran Murralidharan Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Pravin Sunwar GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shamsudin Orshdin K.B.B.A - TEAM GB England England
Shilaj Gurung STKDD England England
Class Novice (3)
Danial Seward St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Doman Thapa HIMALAYAN TIGER TAEKWONDO ACADEMY England England
Gulam Choudhury GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors male -58 kg (14)
Class Advanced (11)
Alastair Darlington Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Amin Badr Empsi England England
Gurpreet Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Hem Rana STKDD England England
Jamie Allen Kang Han England England
Jitiram Rai Predator Taekwondo England England
Kane Landa Kang Han England England
Mahdi Rezai Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Matthew Pearce Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
PRADIP BYANJAKAR NJ Taekwondo Academy England England
shulav Rana STKDD England England
Class Novice (3)
Deen Ramjam HADRI TAEKWONDO England England
Pratik Rai STKDD England England
ROOHULLAH EQRARULLAH NJ Taekwondo Academy England England
Seniors male -63 kg (18)
Class Advanced (13)
BEN SHAW CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Biraj Rai STKDD England England
Cameron Annison Taekwondo Tigers England England
Chris Cocker Warrior Factory England England
Jay Patel Chung Yong Taekwondo Academy England England
Jibreel Malik Empsi England England
Kane Atkinson GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Roberto Belfiore St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ryan Powell Predator Taekwondo England England
Sangam Rai STKDD England England
Scott Abley Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Tom Walters Kang Han England England
bibek limbu STKDD England England
Class Novice (5)
Cyrus Tan Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Payam Babajani Taekwondo Tigers England England
Payam Babajani Taekwondo Tigers England England
Suraj Rai STKDD England England
sushil Kanwar STKDD England England
Seniors male -68 kg (18)
Class Advanced (12)
Aaron Faulkner BTS Great Britain Great Britain
Alan Haston Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Christopher Watson Sokcho Taekwondo Glasgow Scotland Scotland
Daniel Walters Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Gareth Whyte Northern Ireland Team Northern Ireland Northern Ireland
JAMIE-LEE HAYMAN CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JONATHAN MAY STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Mohammed Miah Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Pravesh Dewan Rai STKDD England England
Redouane Schmaal Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Waseem Tabib St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
jack herring manchester aces England England
Class Novice (6)
Craig Ferns capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Danny Bou-Zeid Anfield Taekwondo England England
Gavin Martin BTS Great Britain Great Britain
Joel McLeod RED TAEKWONDO England England
Paul Andrew Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
shafal Gurung STKDD England England
Seniors male -74 kg (24)
Class Advanced (14)
Barham Milkari Hirsch Taekwondo South England England
Ben Haines BTS Great Britain Great Britain
GEORGE LEE FUSION TAEKWONDO England England
Gregory Chipman WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
HASANEIN AL-KHAFAJI BOZDAG TAEKWONDO England England
Jack Parkin WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
John Smallbone Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Khalid Tayan manchester aces England England
Mike Distras Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Roshan Rana STKDD England England
Samuel Jones evolution tkd England England
Sandipkumar Gurung STKDD England England
Tek Simkhada STKDD England England
mason goulding S.W.A.T Taekwondo Great Britain Great Britain
Class Novice (10)
Gabiel Sosa Vignarolo capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
JOHNNY MHAWME NJ Taekwondo Academy England England
James Hawkins Predator Taekwondo England England
Joshua Ian Allaway Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Kyle Freer JM Taekwondo - WTA Great Britain Great Britain
Liam Ferrigan TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Namikson Gurung STKDD England England
Prabin Kanwar STKDD England England
Renz Ferrer Manx Taekwondo Isle of Man Isle of Man
Tyrone Shaw Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seniors male -80 kg (14)
Class Advanced (8)
ANDREW DEER ELGIN TKD Scotland Scotland
Aakash Pun STKDD England England
Deon Martin RTA Tigers England England
Jordan. Lill Team Ultimate Great Britain Great Britain
Julian Marton Marton Stars Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
KYE TOMPKINS CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Macin Swedrzynski BTS Great Britain Great Britain
Nishan Gurung STKDD England England
Class Novice (6)
Aaron leith capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
DANIEL BARNETT KINGS TKD England England
Gareth Avery Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Kajamugan Shanmuganathan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ryan Holmes Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
SANGAM GURUNG NJ Taekwondo Academy England England
Seniors male -87 kg (15)
Class Advanced (12)
Adam Hayton Cumbria Taekwondo England England
Aspet Mkrtchyan RTA Tigers England England
Callum Maclachlan Predator Taekwondo England England
Corrie Jamieson Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Hisham Mohamed Ki Taekwondo Association England England
Kevin Lidgett Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Lutalo Muhammad Wayne Muhammad's Taekwondo England England
Mederic Enguerin Warrior Factory England England
Omar Atiyeh Chung Yong Taekwondo Academy England England
Orlando Bryant RTA Tigers England England
Richard Fairhurst Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Sanoj Thapa STKDD England England
Class Novice (3)
Chris Swanborough Team Ultimate Great Britain Great Britain
Joseph Adegbile Predator Taekwondo England England
Rajan Virk Ki Taekwondo Association England England
Seniors male +87 kg (10)
Class Advanced (7)
Daniel McGeoghan Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Henry Cookey Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
James Perry Matrix Taekwondo - Wales Wales Wales
Marcin Tata Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Michael Hulswit LEEDS ALL STARS Great Britain Great Britain
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Terry Cooper RTA Tigers England England
Class Novice (3)
Chris Sanderson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Sa'ndor Jakob capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sean Adams Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Veterans female -67 kg (2)
Class All grades (2)
Bimala Limbu STKDD England England
Joanne Nash TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Veterans male -58 kg (1)
Class All grades (1)
Firouz Changizi Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Veterans male -68 kg (2)
Class All grades (2)
Dave Baugh WTA ALL STARS Great Britain Great Britain
Jason Mayoh JM Taekwondo - WTA Great Britain Great Britain
Veterans male -80 kg (6)
Class All grades (6)
Adam Kacperek Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Andre Holland Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Keith Bennett Cumbria Taekwondo England England
Kostas Arrives Kang Han England England
MATTHEW HOBBS AWTC England England
Victor Alonso Camacho Duron Taekwondo Machine Great Britain Great Britain
Veterans male +80 kg (9)
Class All grades (9)
Andre Abouzeid Anfield Taekwondo England England
Cris Sanderson Team Ultimate Great Britain Great Britain
Elfred Carr St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Kevin Thompson Cumbria Taekwondo England England
Mark Backhouse Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Martins Obiorah Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
ROBERT WILDING STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England
Yaser Mir Round House TKD United Kingdom United Kingdom