Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Arnsberg Cup 2013

  • Tournament dates
  • 6 July 2013
  • 7 July 2013
  • Deadline
  • 28 June 2013
  • Competitors
  • 410 / Unlimited
  • Location
  • Honselerstrasse 7
  • D-58511
  • Lüdenscheid
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (410)

Juniors D female -22 kg (2)
Class II (2)
Ikra Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors D female -24 kg (5)
Class II (5)
Beyza S?nmez TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Diana Khalaf Königsborner SV Germany Germany
Lena Putthasem LSG Taekwondo Team Germany Germany
Nicole Weber Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Sara Kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors D female -26 kg (6)
Class II (6)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Carmela Calderoni LSG Taekwondo Team Germany Germany
Finia Hardt TV Becketal Germany Germany
Julie Da Silva TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Merle Karweina Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Sophie Dommasch TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (3)
Class II (3)
Ceyda Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Emily Lucille Krauss TV Becketal Germany Germany
Marie Niggenaber TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Juniors D female -32 kg (2)
Class II (2)
Bejer Emily Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Carolin Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Juniors D female -45 kg (1)
Class II (1)
Kimberly Nischkowski Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors D male -22 kg (3)
Class II (3)
Damian Kaan Siler Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Enrico Wamboldt Königsborner SV Germany Germany
TOLGA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -24 kg (3)
Class II (3)
Csongor Székely Königsborner SV Germany Germany
Ohday Alsadi Königsborner SV Germany Germany
Ole Fries Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (5)
Class II (5)
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Muhammed Enes Tutak Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Rafi Osmani Königsborner SV Germany Germany
Steven Maurer Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Timo Feser Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Juniors D male -29 kg (6)
Class II (6)
Athanasios Kakaltsisi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Benjamin Lang Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Calvin Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tobias Watzl TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Juniors D male -32 kg (6)
Class II (6)
ATAKAN FIRINCI Kobra Bielefeld Germany Germany
Dean Winter Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Georgios Bentoulis Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Maik Bugajow Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Niklas Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Viktor Sacharenko Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors D male -35 kg (2)
Class II (2)
Colin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Lukas Borgert Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Juniors D male -45 kg (1)
Class II (1)
Dogular Koray Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -26 kg (2)
Class II (2)
Chaymae Allouch Königsborner SV Germany Germany
Romaisa El Fakir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -28 kg (3)
Class I (1)
Celina Noreisch Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (2)
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Nadine Roespel Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C female -30 kg (4)
Class II (4)
Anna Monika Siepmann TuS Ende e.V. Germany Germany
Basmala Ben-Ajiba Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Lejla Rustemi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C female -32 kg (7)
Class I (2)
Aylin Sahin Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Eva Hitchfel Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (5)
Almira Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Aylin Acil Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Lara Hexels TG Nettetal Germany Germany
azize yavuz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
melisa kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -35 kg (6)
Class I (1)
Emilie Schäfer TaeKwonDo Gemeinschaft Witten e.V. Germany Germany
Class II (5)
Alissa Velicanin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Joanne Ufer TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Julia Cieslak Sportschule Schültke Germany Germany
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
SUDEM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -38 kg (5)
Class I (1)
Dilan Kamali TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Class II (4)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Jada Lackner Sport-Treff-Helene Germany Germany
Julia Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Katharina Bormann TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors C female -41 kg (3)
Class I (1)
Salma Arroub Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Class II (2)
ACELYA OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Klara Schmidt Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C female -53 kg (1)
Class II (1)
ZELIHA OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -57 kg (1)
Class I (1)
Chantal Nischkowski Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C male -26 kg (7)
Class I (2)
Efehan Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class II (5)
Cendric Pascal Ledda Königsborner SV Germany Germany
Elias Sahan Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Konstantinos Triantafyliiadis Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
MUSTAFA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Mohamed Akki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -28 kg (4)
Class II (4)
BORA CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Baki Maxhuni T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nino Maurer Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Pascal Ufer TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (13)
Class I (1)
Justus Reiffs TG Nettetal Germany Germany
Class II (12)
Adam Yildiz TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Christian Haurenherm Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Denniel Hotzwig Satori Ahlen e.V. Germany Germany
FERID YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Lukas Vormweg Sportschule Schültke Germany Germany
Pascal Khiem Dink Nguyen Musado Alsdorf Germany Germany
Rahim Rahman Korkmaz Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Suleman Khalaf Königsborner SV Germany Germany
Thanh Van Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Tom Büchel TuS Ende e.V. Germany Germany
Tufan ?lgen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Visoury Sengtavahn TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors C male -32 kg (7)
Class I (1)
Noel Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (6)
Andreas Knippig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Ilias Qualkadi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Jan Martin Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Redouan Akdim TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Seref Ücdal Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C male -35 kg (10)
Class I (5)
Cedric Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Hamza Yavuz Musado Alsdorf Germany Germany
Isanur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Mohamed Ajoub Slious Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (5)
AYKAN MIYANYEDI TKD GLADBECK Germany Germany
Alexander Golubchyk TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Can Uzun?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Joel Jankowski Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Magnus Braun TV Becketal Germany Germany
Juniors C male -38 kg (11)
Class I (4)
Amin Guizani TSC Gladbeck Germany Germany
Ismail El Maziani Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Mohamed Khlifi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (7)
Darwin Koepp TV Becketal Germany Germany
Dennis Gelmut Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Dimitrios Sapotas Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Dogular Tolga Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Joshua Noel Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Matin Abouei SV DJK Lowick eV Germany Germany
Nikolas Duranovic TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors C male -41 kg (7)
Class II (7)
Bilal Chamlali Königsborner SV Germany Germany
Djibriel Qualkadi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lennard Koehler TV Becketal Germany Germany
Marc Schellknecht SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Marcel Olbrich Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Sergei Voitenko Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Yunus Kocaaga Königsborner SV Germany Germany
Juniors C male -45 kg (4)
Class I (2)
Ekin Koc VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Nassim Bouazzaoui Musado Alsdorf Germany Germany
Paul Jakob Müller Sportschule Schültke Germany Germany
Juniors C male -49 kg (2)
Class I (1)
Luuk Blaurock Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (1)
Korf Simon Sportschule Schültke Germany Germany
Juniors C male -53 kg (3)
Class II (3)
ENES KAYPAK TKD GLADBECK Germany Germany
Marcel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Monir Elmach Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Cadets female -29 kg (1)
Class II (1)
Iman Allouch Königsborner SV Germany Germany
Cadets female -33 kg (2)
Class I (2)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Cadets female -37 kg (5)
Class I (2)
Romina Klenner Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Saskia Erlenkoetter SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Class II (3)
Dzana Arnautovic SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Sarah Bietz TV Becketal Germany Germany
Valeria Zhyhun Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Cadets female -41 kg (4)
Class I (1)
Michaela Griva KDK-Attendorn Germany Germany
Class II (3)
Giulia Senkenberger TuS Stockum Germany Germany
Melisa Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
To-Nhu Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Cadets female -44 kg (7)
Class I (2)
Charlotte Ruhfuß TSC Gladbeck Germany Germany
Fundaela Sen TV Becketal Germany Germany
Class II (5)
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Andrea Berger Sport-Treff-Helene Germany Germany
Kira Mester SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Nina Röhre SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Romy Schleiting Baek-Ho-Borken Germany Germany
Cadets female -47 kg (8)
Class I (7)
Cansu Koqak Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Delaine Kellmann Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Karina Musawi SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Sonja Germann Sportlife Westerwald Germany Germany
Süheda Nur Güler TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (1)
Damla Demir Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Cadets female -51 kg (6)
Class I (4)
Blanca Enders TV Becketal Germany Germany
Dilara Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Natalie Wetzel Baek-Ho-Borken Germany Germany
Class II (2)
Charlotte Koehler TV Becketal Germany Germany
Eleni Triantafylliodou Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female -55 kg (4)
Class I (3)
Charline Saliu TV Becketal Germany Germany
Isabel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Lisa Marie Hoffschneider TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (1)
Lara Baukholt Taebaek Rhade Germany Germany
Cadets female -59 kg (1)
Class I (1)
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets female +59 kg (1)
Class II (1)
Yelda Parlak Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Cadets male -33 kg (4)
Class II (4)
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Fabian Raczek Königsborner SV Germany Germany
Max Kehl Königsborner SV Germany Germany
Sergej Laub Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Cadets male -37 kg (11)
Class I (6)
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Justin Chajda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Justus-Jonas Flöter TuS Erndtebrück Germany Germany
Kay Zurmühl Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Kevin Rosenfeld Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Sebastian Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (5)
Emrican Kostka Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Erik Rebrikow Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Felix Spitzer SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Gani Rashiti Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
leon schönberg JSV Lippstadt e.V. Germany Germany
Cadets male -41 kg (11)
Class I (6)
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Louis Joos Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Samed Tas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Sergio Hornik Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (5)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Gajiyev Emil Königsborner SV Germany Germany
Kevin Koepp TV Becketal Germany Germany
Marc Marvin Amonat Königsborner SV Germany Germany
Cadets male -45 kg (13)
Class I (8)
Aziz Zahafi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Davud Zecic TSC Gladbeck Germany Germany
Dennis Böhle TaeKwonDo Gemeinschaft Witten e.V. Germany Germany
Edwin Schäfer TaeKwonDo Gemeinschaft Witten e.V. Germany Germany
Justin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Mustafa Elfeturi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Tobias Kinzel SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
jan Schnell JSV Lippstadt e.V. Germany Germany
Class II (5)
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Kim Fabian Kukla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Marcel Sengenberger TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Mika Lessmann KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Vihas Suhan TuS Stockum Germany Germany
Cadets male -49 kg (7)
Class I (2)
Alexander Siepe Sportschule Schültke Germany Germany
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (5)
Christopher Overbeck Taebaek Rhade Germany Germany
Daniel Krause Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
David Levin Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Marvin Baake Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Wessal Harakat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Cadets male -53 kg (4)
Class I (1)
KAAN GALIP OZMERCAN TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Ekber Sanlimeral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Mohamed El-Gattass TUS Iserlohn Germany Germany
Niklas Schroeer SV DJK Lowick eV Germany Germany
Cadets male -57 kg (10)
Class I (2)
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
KAAN KARAKAYALI Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (8)
Alexander Von Teubern Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Atakan Demirel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Darth Vader DELTAPOOL (Test Team) Germany Germany
Hünka Özdemir Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Niklas Marzoll Sport-Treff-Helene Germany Germany
Rafael Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tim Manke Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
paul friedrich Bergelt JSV Lippstadt e.V. Germany Germany
Cadets male -61 kg (3)
Class II (3)
Filip Schottke Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Michel Bergelt JSV Lippstadt e.V. Germany Germany
TUFAN KAYPAK TKD GLADBECK Germany Germany
Cadets male -65 kg (3)
Class I (1)
Visar Maliqi TUS Iserlohn Germany Germany
Class II (2)
Azer Acil Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Justin Ufer TV 1890 Mengede e.V. Germany Germany
Cadets male +65 kg (1)
Class II (1)
Tim Appelbaum Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Lehn Jessica Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors A female -49 kg (3)
Class I (3)
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Tugce Basevli TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A female -52 kg (9)
Class I (6)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Carolin Jaeschke KDK-Attendorn Germany Germany
Celine Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Gamze Olgun TSC Gladbeck Germany Germany
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ümmü Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
FENJA SCHÜRER Kobra Bielefeld Germany Germany
Jana Schulte-Loh Taebaek Rhade Germany Germany
Vera Hülsken Taebaek Rhade Germany Germany
Juniors A female -55 kg (6)
Class I (5)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
BEGUM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Larissa Niggemann Sport-Treff-Helene Germany Germany
Lena Osterhoff TSG-Bochum Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
Rabea Ruppelt TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Juniors A female -59 kg (5)
Class I (4)
Lena Ebbing Baek-Ho-Borken Germany Germany
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Rita Hermann Königsborner SV Germany Germany
Stella Halbhuber TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (1)
Kathrin Rother TV Becketal Germany Germany
Juniors A female -63 kg (5)
Class I (5)
Alexandra Böhle TaeKwonDo Gemeinschaft Witten e.V. Germany Germany
Carina Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Karina Joy Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Katharina Luhnen TG Nettetal Germany Germany
Melina Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A female -68 kg (2)
Class I (2)
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Yasemin Senyildiz Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors A female +68 kg (1)
Class I (1)
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (4)
Class I (4)
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Kade Liam Read Königsborner SV Germany Germany
Philip Brachmann TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A male -48 kg (5)
Class I (3)
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Kubilay Sahman Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (2)
Nico Hooge Sport-Treff-Helene Germany Germany
Okan Ciga Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Juniors A male -51 kg (1)
Class II (1)
Hassan Mammedov Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Juniors A male -55 kg (5)
Class I (3)
Gil Lourenco Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Lukas Jakiel Taebaek Rhade Germany Germany
Sujenth Suhan TuS Stockum Germany Germany
Class II (2)
Anouar Darssi Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Nick Meismann Taebaek Rhade Germany Germany
Juniors A male -59 kg (10)
Class I (6)
Arne Klee Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Can Ünal Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Can Schneider Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Dario Carroga Baek-Ho-Borken Germany Germany
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Stefan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Bünjamin Güngür Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jakob Wald TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Robert Naumenko T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Selim Kaya Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A male -63 kg (7)
Class I (4)
Abdulah Demirel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Mihael Kraus Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Sezer Kalyoncu Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (3)
Alexander Daniel Taebaek Rhade Germany Germany
Burak ?zcekic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sevki Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors A male -68 kg (15)
Class I (8)
Ahmed-Hayder Al Khaiat TSG-Bochum Germany Germany
Deni El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
MARLICK LEIGH Kobra Bielefeld Germany Germany
OKAN AZER Kobra Bielefeld Germany Germany
Simon Wilms Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Vincent Joos Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Vladislav Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (7)
Armin Mueller Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Ertugrul Yurdakul Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Hendrik Kollmann KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Josef Schoregge Taebaek Rhade Germany Germany
Karl Keune TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Luca Berks Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Michel Keune TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (7)
Class I (4)
Benjamin Krause Sport-Treff-Helene Germany Germany
Gregor Gemba TSG-Bochum Germany Germany
Orkun Nurettin Balci Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Sebastian Cieslik Sportlife Westerwald Germany Germany
Class II (3)
Cüneyt Gizlenci Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Firat Demi Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Johannes Schoregge Taebaek Rhade Germany Germany
Juniors A male -78 kg (5)
Class I (3)
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Jan Schleicher TuS Stockum Germany Germany
Oliver Nowak TSG-Bochum Germany Germany
Class II (2)
Abedin Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Jeremy Alan Spingat Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Juniors A male +78 kg (1)
Class II (1)
Ridvan Aslan Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Seniors female -53 kg (3)
Class I (3)
Anna Oenning Baek-Ho-Borken Germany Germany
Kathrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Mona Afsharian KDK-Attendorn Germany Germany
Seniors female -57 kg (4)
Class I (3)
Katharina Großmann Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
TUGBA DENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Tina Neuhaus Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (1)
Ionna Spyrou Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors female -62 kg (4)
Class I (2)
Heike Buscher TG Nettetal Germany Germany
Nadine Bresemann Budo-Center Wuppertal Germany Germany
Class II (2)
Hilal Bektas TV Becketal Germany Germany
Laura Griesbach TSG-Bochum Germany Germany
Seniors female -67 kg (2)
Class I (1)
Vithya Mathiyalagan TuS Stockum Germany Germany
Class II (1)
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class I (2)
Sarah Di Sinno TSC Gladbeck Germany Germany
Saskia Krone TV Becketal Germany Germany
Seniors male -54 kg (2)
Class I (2)
Abdelatif Elmach Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Seniors male -58 kg (5)
Class I (5)
Angelo Kowalewski Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Herman Tsui Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
LEONARD JANGA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Matthias Lang TIGER ACADEMY Germany Germany
Mirsad Bajrami LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seniors male -63 kg (6)
Class I (5)
EMRAH SiNGiL Kobra Bielefeld Germany Germany
Harun ?zdemir TIGER ACADEMY Germany Germany
Kerim Yildiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Konstantinos Mitakoglou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Orhun Ahmet Balci Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Class II (1)
Fabio Salemi Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (11)
Class I (8)
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
EBRIMA LEIGH Kobra Bielefeld Germany Germany
Gerrit Bruns Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Jasper-David Flöter TuS Erndtebrück Germany Germany
Robin Vlieger Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Sascha Müllers TSC Gladbeck Germany Germany
Süleyman Subasi TSC Gladbeck Germany Germany
Yahia Sanlimeral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (3)
Benjamin Wallmann Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Carsten Rother TV Becketal Germany Germany
Juan Pablo Dominguez Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Seniors male -74 kg (9)
Class I (6)
Anas Iddalous Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Anton Backhaus Narabi Aachen Germany Germany
Enez Koc VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Patrick Michna Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Willhelm Deutsch Königsborner SV Germany Germany
Yves Herbartz Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Ali Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Linus Stadtler Baek-Ho-Borken Germany Germany
Sebastian Arndt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (4)
Class I (2)
David Wrobel Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Ibrahim Tanaoui T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Alexander Jakubowski TSG-Bochum Germany Germany
Nuhali Cicek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors male -87 kg (8)
Class I (5)
Christoph Schlanzke Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Francesco Piccirilli Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Halil Sarikaya Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ilic Hudojan Sport-Treff-Helene Germany Germany
Vadim Renje TuS Bövinghausen 04 e.V. Germany Germany
Class II (3)
Naji Chacra Taekwondo malley Switzerland Switzerland
Oliver Vogel TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Wolfgang Breuning VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Seniors male +87 kg (7)
Class I (4)
Daniel Habecker TSC Gladbeck Germany Germany
EMRE AKSU Kobra Bielefeld Germany Germany
Marc Lenkewitz Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Mario Faroß Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (3)
Frano Renic Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Nail Avci Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Ufuk Sari Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany