Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

12th British International Open 2009

  • Tournament dates
  • 12 July 2009
  • Deadline
  • 8 July 2009
  • Competitors
  • 424 / Unlimited
  • Location
  • Pease Pottage Hill
  • RH11 9BQ
  • Crawley
  • Great Britain Great Britain

This event will take place in the K2 Leisure Centre.

Downloads

InformationInformation

Results

All resultsAll results

Competitors (424)

Pee Wee female -20 kg (3)
Class C (3)
Lina Rashid JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Paris Jeffery Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Shayanne Sasoza UTF DRAGONS England England
Pee Wee female -22 kg (4)
Class C (4)
Joana Santos GOLDEN EAGLE TKD England England
Nithya Govindaraj GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sherika Quallo UTF DRAGONS England England
Tamika Quallo UTF DRAGONS England England
Pee Wee female -25 kg (3)
Class C (3)
Emily Schmidt GOLDEN EAGLE TKD England England
Neha Chakraborty GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shanima - Rose Onolaja HATA TAEKWONDO England England
Pee Wee female -28 kg (3)
Class B (3)
Hollie Wilkinson BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Lauren Hadeed Action Taekwondo England England
Leyla Hassan RTA Tigers England England
Pee Wee female -31 kg (3)
Class B (3)
Muazzam Ul-Hassan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Neo Botha Bluewave England England
Sadie Whittingham - Smith DIAMOND TAEKWONDO ACADEMY England England
Pee Wee female -35 kg (6)
Class A (1)
Vaisaly Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (5)
EVIE LARGE South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Lynsey Fenech Malta Taekwondo Federation Malta Malta
Megan Maistre Melillo ST MARTIN'S TAEKWONDO ACADEMY Malta Malta
Oler Izeida JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Vaisaly Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -20 kg (4)
Class C (4)
Aravinth Radhakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Katalay Izieda JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Tai-lee Tang Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Youssef Rashid JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -22 kg (5)
Class A (1)
Amrou Greenidge GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Greenidge Amrou GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (3)
Ilyas Kamouch JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Luis Hentszel RTA Tigers England England
RYAN BARNES CHI TAEKWONDO England England
Pee Wee male -25 kg (24)
Class A (2)
Nithin Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Yogesh Patel BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Class B (13)
Alex Newman Bluewave England England
Christian Camilleri Malta Taekwondo Federation Malta Malta
Harry Mather RTA Tigers England England
Joey Weller Best Leg Taekwondo Academy England England
Luie Rowlands GOLDEN EAGLE TKD England England
Max Stuijt LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Nithin Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nithin Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rihyan Patel GOLDEN EAGLE TKD England England
Sean De Marco ST MARTIN'S TAEKWONDO ACADEMY Malta Malta
Simon Trussler Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Sohrab Alipour RED DRAGON Sri Lanka Sri Lanka
Zakariya Mohammed Empsi England England
Class C (9)
Eyhube Kamouch JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Gianmarco Lippi Action Taekwondo England England
Gurtej Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Louis Simon Best Leg Taekwondo Academy England England
Omid Alavi Masters TKD Association England England
Owain Jones DARTFORD TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Roy Vikash Erdogan TKD England England
Shervin Ataee Masters TKD Association England England
Tarunveer Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -28 kg (13)
Class A (1)
Harry Owden LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Class B (4)
Chowdhury Sahill Erdogan TKD England England
Fintan Power Action Taekwondo England England
Jacob Schmidt GOLDEN EAGLE TKD England England
Jake Egelnick Best Leg Taekwondo Academy England England
Class C (8)
Ethan Stokes RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jacobus Crowe Best Leg Taekwondo Academy England England
KIERON PARK CHI TAEKWONDO England England
Sam Chahkotahi Masters TKD Association England England
Semaah N'Guessan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Shabaz Aleem DIAMOND TAEKWONDO ACADEMY England England
Usamah Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
roshon kingsley SACRAMENTOS TKD club England England
Pee Wee male -31 kg (8)
Class A (1)
Rish Pandya GOLDEN EAGLE TKD England England
Class B (5)
Chaka Daniel - Jones DIAMOND TAEKWONDO ACADEMY England England
IHAB YASSIN FUTURE England England
Joel Genuis Malta Taekwondo Federation Malta Malta
Luke De Marco ST MARTIN'S TAEKWONDO ACADEMY Malta Malta
Rahul Mahanadas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (2)
Gavin Thomas UTF DRAGONS England England
Shahmeer Yasin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -35 kg (5)
Class A (1)
Luke Brizeiden Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Connor Musson TEAM PUMA England England
Femi Oshineye Action Taekwondo England England
Class C (2)
Fleming -Taylor Mannix UTF DRAGONS England England
Shahryar Yasin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -40 kg (4)
Class A (1)
Ben Morley TEAM PUMA England England
Class B (2)
Ershad Ahmadi GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Gregory Hadeed Action Taekwondo England England
Class C (1)
Ellis Humpheryes RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -45 kg (2)
Class B (1)
Leonel Colin Sousa Ribeiro UTF DRAGONS England England
Class C (1)
Michael Soares GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male +45 kg (2)
Class B (2)
Amratpal Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kyle Mee RTA Tigers England England
Cadets female -25 kg (1)
Class C (1)
Talines - Carmona Kiimberley Anne UTF DRAGONS England England
Cadets female -30 kg (1)
Class A (1)
Lauren Wilkinson BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Cadets female -35 kg (10)
Class A (6)
Emily Watson Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Eve Jones DARTFORD TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Hussein Nayaab Erdogan TKD England England
KATIE BRADLEY South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Neeleeny Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
WHITNEY WRIGHT South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Erin Power Action Taekwondo England England
Mariana Bras AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Neeleeny Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Romy Hentszel RTA Tigers England England
Cadets female -40 kg (4)
Class B (3)
Graciella Lescano JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Hana Nakuda GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
TAO PINNOCK FUTURE England England
Class C (1)
Mckoy Izeida JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Cadets female -45 kg (2)
Class C (2)
Akhlaq Basharet GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rebecca Amanfo JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Cadets female -50 kg (6)
Class A (3)
Ashlie Mcguigan RTA Tigers England England
Chloe Morley TEAM PUMA England England
Leighann Lewis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Chloe Mcguigan RTA Tigers England England
MONIQUE CUNNINGHAM FUTURE England England
Class C (1)
Shanelle Rowe TEAM PUMA England England
Cadets female -54 kg (3)
Class B (2)
Keisha McCook DIAMOND TAEKWONDO ACADEMY England England
Sahar Ahmadi GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Rebbecca Wellington RTA Tigers England England
Cadets female -58 kg (2)
Class A (2)
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sian Brizeiden Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female +58 kg (1)
Class A (1)
Nadia Becker BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Cadets male -25 kg (2)
Class C (2)
Hamad Aklaq GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jaswinder Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -30 kg (8)
Class A (3)
Humoon Afsardeir GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Imran Abubakar Erdogan TKD England England
Nayhum Smith Robinson LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Class B (1)
Hassan Mahmood HADRI TAEKWONDO England England
Class C (4)
Corey Bradley TEAM PUMA England England
Mark Butteling UTF DRAGONS England England
Owen Burbery BRIGHTON TAEKWONDO ACADEMY England England
Owen Burbery BRIGHTON TAEKWONDO ACADEMY England England
Cadets male -35 kg (11)
Class A (4)
Aaron Perez LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Darhys Nugent Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
Rajveer Chana GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shuaib Razak Empsi England England
Class B (5)
Arran Greenwood Team TKD United Kingdom United Kingdom
Edward Camilleri Malta Taekwondo Federation Malta Malta
Haytham Greenidge GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Siddhant Limbu SUNWAR TKD England England
Tyron Duffield TEAM PUMA England England
Class C (2)
Aghar Abass SACRAMENTOS TKD club England England
Louie Mcgrath HATA TAEKWONDO England England
Cadets male -40 kg (20)
Class A (6)
Feyi Pearce Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
JAMIE WRIGHT South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Jelle Plomp TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Jim Donnelly Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
THOMAS SCHUMACHER Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
Thangaes Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (9)
Acieb Karbasi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Adem Emin JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Bjorn Piscopo Malta Taekwondo Federation Malta Malta
Fernando Cortes AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
JAMIE MAISTRE MELILLO ST MARTIN'S TAEKWONDO ACADEMY Malta Malta
Jelle Plomp TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Jesred Piscopo Malta Taekwondo Federation Malta Malta
Liam Armstrong Empsi England England
Thomas Schumacher Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
Class C (5)
Callum Gordon SURVIVOR TKD England England
Connor Dixon RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Irfan Sirajudeen GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jae W Merrin TEAM PUMA England England
Mohammed Mohamud UTF DRAGONS England England
Cadets male -45 kg (14)
Class A (6)
Al Tayfun SUN TAEKWONDO England England
DON BERISHA Olympic-Art Kosovo Kosovo
Denis Jerke Sportschule Ertan Rottenburg e.V. Germany Germany
JACK HERRING CHI TAEKWONDO England England
Malek Akboudj Empsi England England
Sousa Ribeiro Allan UTF DRAGONS England England
Class B (8)
Aadarsh Pamphu SUNWAR TKD England England
Felix Rutzenhoefer North Rhine Westphalia Taekwondo Union Germany Germany
George Mather RTA Tigers England England
Kamau Dayo-Williams RTA Tigers England England
Muhammad Nader JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Piotr Ptak SPITFIRE England England
Piotr Ratkowski KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Thomas Delaney TEAM PUMA England England
Cadets male -50 kg (12)
Class A (5)
Ben Owden LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Kane Landa TEAM PUMA England England
Nishaan Landa TEAM PUMA England England
Umair Ali GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
ryan powell SPITFIRE England England
Class B (4)
Atar Singh Shergill GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Thomas Bradley SACRAMENTOS TKD club England England
Tomasz Filanowicz KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
courtney fearn SPITFIRE England England
Class C (3)
Eamon Pathwari SURVIVOR TKD England England
Nathan Jopp SURVIVOR TKD England England
Vignesh Rengaraj GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -54 kg (5)
Class A (2)
Connor Salter UTA KENT England England
Jakub Placzek KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Class B (2)
Abhay Shrestha LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jakub Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Gurpeet Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -58 kg (5)
Class A (1)
Andre Magone AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Class B (2)
Dipen Gurung SUNWAR TKD England England
Mark Suter BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Class C (2)
Miguel Coelho SACRAMENTOS TKD club England England
Tiago Coelho SACRAMENTOS TKD club England England
Cadets male +58 kg (6)
Class A (1)
levi goodridge SPITFIRE England England
Class B (2)
Adam Hall Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Sohan Gurung LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (3)
Majid Fotuhi Masters TKD Association England England
Mohsen Fahimi Masters TKD Association England England
Moid Fotuhi Masters TKD Association England England
Juniors male -45 kg (7)
Class A (5)
Aran Mee RTA Tigers England England
Hubert Rydlewski KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
JAMIE ABLEY CHI TAEKWONDO England England
Jack Whitehouse TEAM PUMA England England
MANVEER KASLI FUTURE England England
Class B (2)
Aaron Emin JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Fernando Cortes AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Juniors male -48 kg (2)
Class A (1)
James Hines DIAMOND TAEKWONDO ACADEMY England England
Class B (1)
Raony De Oliviera SACRAMENTOS TKD club England England
Juniors male -51 kg (10)
Class A (8)
Amin Badr London Team England England
Fred Donnelly Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Jack Taylor KILBURN TAEKWONDO England England
Jamie Allen TEAM PUMA England England
Jordan Bignall TEAM PUMA England England
Mehdi Alem London Team England England
Samuel Owden LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Seiya Sakamato JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
LUKE MAISTRE MELILLO ST MARTIN'S TAEKWONDO ACADEMY Malta Malta
Class C (1)
martev bobby SACRAMENTOS TKD club England England
Juniors male -55 kg (6)
Class B (4)
Callum Walker Bluewave England England
ISACC CONFUE South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
SURAJ PUN NJ Taekwondo Academy England England
Sabin Sunwar SUNWAR TKD England England
Class C (2)
Ashkan NikkhaBoroujeni Masters TKD Association England England
Rhys Robinson RTA Tigers England England
Juniors male -59 kg (8)
Class A (4)
AMARIT KALSI FUTURE England England
ELLIOTT COATSWORTH CHI TAEKWONDO England England
Joao Pinguinha AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
MATTHEW DONNE CHI TAEKWONDO England England
Class B (4)
Ahmad Nizari SPITFIRE England England
Huzaiffa Rahman RED DRAGON Sri Lanka Sri Lanka
Ricardo Nobre AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Yujin Gurung SUNWAR TKD England England
Juniors male -63 kg (6)
Class A (5)
Akanwano Rico JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Andre Magone AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Jason Jennings DARTFORD TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Michal Ratkowski KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Ribek Thapa SUNWAR TKD England England
Class B (1)
Mohammad Ahmad RED DRAGON Sri Lanka Sri Lanka
Juniors male -68 kg (6)
Class A (6)
Andrew Greenwood Team TKD United Kingdom United Kingdom
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
LUKE HOLMAN South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
RYAN UREN CHI TAEKWONDO England England
Rico Akanwano JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Sivash Hassan Alipour RED DRAGON Sri Lanka Sri Lanka
Juniors male -73 kg (8)
Class A (5)
Denis Neuman GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kabin Thapa SUNWAR TKD England England
Rocky Gravydas JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Ruebyn Richards RTA Tigers England England
Tyrone Okyere JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
James Butler HATA TAEKWONDO England England
Prabhat Gurung LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shahid Riaz HADRI TAEKWONDO England England
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Samyek Dewan SUNWAR TKD England England
Juniors male +78 kg (7)
Class A (1)
Stacey Squire SUN TAEKWONDO England England
Class C (6)
Fahreece Richardson SURVIVOR TKD England England
Himal Pun SUNWAR TKD England England
Rui Rodrigues AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Ryan Matthew BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Ryan Scott BROTHERHOOD TAEKWONDO FOUNDATION England England
Seyed Ali Rashidoleslami Masters TKD Association England England
Juniors female -44 kg (2)
Class A (2)
Agnieszka Wachowiak KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Shannon Kincade Heart Of England United Kingdom United Kingdom
Juniors female -46 kg (3)
Class A (2)
Ashlie Mcguigan RTA Tigers England England
Lily Leotardi SPITFIRE England England
Class B (1)
RICHA LIMBU NJ Taekwondo Academy England England
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Charlotte Bell TEAM PUMA England England
Leighann Lewis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
MELLISSA CHICK CHI TAEKWONDO England England
Juniors female -52 kg (3)
Class A (1)
Monika Hamerska KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Class B (1)
Ayesha Williams HATA TAEKWONDO England England
Class C (1)
arianna tinnirello SACRAMENTOS TKD club England England
Juniors female -55 kg (9)
Class A (4)
Jane Holder JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Kimberly Meli Malta Taekwondo Federation Malta Malta
MAISIE LARGE South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Ines Pinto AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
JESSICA STOLK TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Rachel Bungay SPITFIRE England England
Class C (2)
Afia Chadhry HADRI TAEKWONDO England England
Ashleigh Finch RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (7)
Class A (5)
Carys Redman-White Bluewave England England
Daiety Weter HATA TAEKWONDO England England
Katarzyna Grela RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
SOPHIE DICKSON CHI TAEKWONDO England England
Taylor Parkins LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Class B (1)
Georgia Fielding-Burden Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Melissa Anderson SURVIVOR TKD England England
Juniors female -63 kg (3)
Class A (2)
Heather Banner TEAM PUMA England England
Sarah Linnell SPITFIRE England England
Class C (1)
Natalie Amanfo JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors female -68 kg (1)
Class C (1)
Sarah Karbasi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Juniors female +68 kg (2)
Class B (1)
Jodie Simpson TEAM PUMA England England
Class C (1)
Abigail Young UTA KENT England England
Seniors female -47 kg (2)
Class B (2)
Carma Martins AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Irina Atanasova Malta Taekwondo Federation Malta Malta
Seniors female -51 kg (2)
Class A (1)
Kanika You JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Joanna Antkowiak UTF DRAGONS England England
Seniors female -55 kg (3)
Class A (1)
Gaylor Lauren DRAGON TAEKWONDO England England
Class B (2)
Ines Pinto AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Maria Livanos GOODENOUGH TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Seniors female -59 kg (5)
Class A (1)
Minh Luong HADRI TAEKWONDO England England
Class B (3)
Asmaa Nader JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Louise Stribling Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Sarah Burke Bucks & Chilterns TKD England England
Class C (1)
Maria Lyutova UTF DRAGONS England England
Seniors female -63 kg (7)
Class A (5)
Amanda Walton Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Natalie Morris Empsi England England
Sarah Stocks SPITFIRE England England
Valgriya Karuk UTF DRAGONS England England
Victoria Unt JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Julia Del Olmo Southbank Taekwondo England England
katherine paes SKY England England
Seniors female -72 kg (2)
Class A (1)
Stella Whitehead Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Sarah Scott RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors female +72 kg (3)
Class A (1)
Melanie Robson SHADOW TIGERS England England
Class B (1)
Cassie Mullahan JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Sally Anne Keast LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Seniors male -54 kg (2)
Class A (1)
Andrew Yick JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Phanauphong Samat LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Seniors male -58 kg (9)
Class A (5)
ANDREW TAYLOR South Hams TKD United Kingdom United Kingdom
Bartlomiej Gackowski KS KAROR BYDGOSZCZ Poland Poland
Joao Pinquinha AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Tae Kyun KIM Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Varzari Stefan-Danut HADRI TAEKWONDO England England
Class B (3)
Davinder singh Sandhu Martial Arts Academy India India
Ricardo Nobre AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Sujan Gurung LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Abdulkadir Hamdar kwon tkd England England
Seniors male -62 kg (12)
Class A (8)
Chris Cocker Team TKD United Kingdom United Kingdom
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jibreel Malik London Team England England
Paul Glen Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
SCOTT ABLEY CHI TAEKWONDO England England
Shaun Mooney I.S.M.A. Dublin Ireland Ireland
Steven Turner Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Valent Nuno DRAGON TAEKWONDO England England
Class B (1)
SANDESH GURUNG NJ Taekwondo Academy England England
Class C (3)
Arvin Mahanta Good Enough College England England
Marti Canal South Bank Taekwondo England England
Mohamed Ahmed UTF DRAGONS England England
Seniors male -67 kg (21)
Class A (17)
Aaron Moss Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Anthony Ottley UTF DRAGONS England England
DJIBRIL LO Colobane Taekwondo Club Senegal Senegal
Daniel Walters SUN TAEKWONDO England England
Erandi Olympio JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
JOSH WEBLEY FUTURE England England
Johnny Clarke SHADOW TIGERS England England
LEWIS HOUSTON FUTURE England England
Mike Distras Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Nathan Robinson RTA Tigers England England
Olsi Hozha Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
Rezaul Hoque HADRI TAEKWONDO England England
Richard Rathod Team TKD United Kingdom United Kingdom
Samir Serafim BOZDAG TAEKWONDO England England
Scott Sutherill Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Soyfur Rahman Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
sudip rai SPITFIRE England England
Class B (2)
Ahmed Bakrac BOZDAG TAEKWONDO England England
Danny Darwin JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Ali Afsar SUN TAEKWONDO England England
Simon Price UTF DRAGONS England England
Seniors male -72 kg (21)
Class A (12)
Deon Martin RTA Tigers England England
Jalal Farhead JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jermain Jones Empsi England England
John Smallbone HADRI TAEKWONDO England England
Josef Spiteri Malta Taekwondo Federation Malta Malta
Kishan Kumar kwon tkd England England
Lee Brown JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Ridell Craig DRAGON TAEKWONDO England England
Ruebyn Richards RTA Tigers England England
Shujahat Fiaz HADRI TAEKWONDO England England
Tomasz Grzyb SLOUGH TAEKWONDO CLUB England England
ripul bhopal fast kickers taekwondo club India India
Class B (7)
Alec Thi JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Joe Harman BRIGHTON TAEKWONDO ACADEMY England England
Joel Burchette SURVIVOR TKD England England
Mohammed Kadrie BOZDAG TAEKWONDO England England
Stephen Harris LIVINGWELL TAEKWONDO England England
Stephen Stanley UTA KENT England England
Zahid Saddique HADRI TAEKWONDO England England
Class C (2)
Mauro Busuttil Taekwondo Dragon Club Malta Malta
William Ambrose SURVIVOR TKD England England
Seniors male -78 kg (11)
Class A (9)
Chris Fortune Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Delroy Hurst Empsi England England
Diego Solarte Empsi England England
EL HADJ OMAR DIOME Colobane Taekwondo Club Senegal Senegal
Hamza Haraga Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Jeong Su KIM Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Lutalo Muhammed JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Orlando Bryant RTA Tigers England England
Seyit Bozdag BOZDAG TAEKWONDO England England
Class B (1)
Ralph Mends-odro UTF DRAGONS England England
Class C (1)
Aaron Critcher RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors male -84 kg (9)
Class A (3)
Adrian Tigreros UTF DRAGONS England England
James Cole SPITFIRE England England
Michael Lynch GOODENOUGH TAEKWONDO CLUB United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Corrie Jamieson SHADOW TIGERS England England
Ismael Karim kwon tkd England England
sean barret SPITFIRE England England
Class C (3)
Mark Porter UTF DRAGONS England England
Raymond Kircsh JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
paul workman SACRAMENTOS TKD club England England
Seniors male +84 kg (14)
Class A (7)
Alex Millington-Marston RTA Tigers England England
Anaciet Ngabonsiza Allen Taekwondo Great Britain Great Britain
Eliott Coleman JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Kevin Guy JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
MEVIANE WILL TKD 78.RAMBOUILLET France France
Marcin Tata Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Olumide Faturoti London Team England England
Class B (1)
Gordon Morrison Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Class C (6)
Christopher Boumar UTF DRAGONS England England
Dean Medhurst JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Gabriel Cancel HADRI TAEKWONDO England England
Lawrence Stewart SURVIVOR TKD England England
Rui Rodrigues AEHT - GUL PORTUGAL Portugal Portugal
Tim Qurry Masters TKD Association England England
V.I.P. male -54 kg (1)
Class A (1)
Stuart Weekes JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male -72 kg (1)
Class A (1)
Ebegibe Valentine JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male -78 kg (1)
Class A (1)
Paul Donnelly Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male +84 kg (2)
Class A (2)
Ali Abdoli kwon tkd England England
Paul Greenwood Team TKD United Kingdom United Kingdom