Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

TBN Regio Zuid Sparrings Kampioenschappen 2013

  • Tournament dates
  • 29 December 2013
  • Deadline
  • 20 December 2013
  • Competitors
  • 132 / Unlimited
  • Location
  • Stadswegske 8
  • 6131 AG
  • Sittard
  • Netherlands Netherlands

Downloads

UitschrijvingUitschrijving

Results

All resultsAll results

Competitors (132)

Pupils female -27 kg (7)
Class C (7)
Bibi Kersten Yul-Kok Netherlands Netherlands
Chiara Sindoni Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cynthia Naberhuis Yul-Kok Netherlands Netherlands
Jewel Wilson Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Shannon Steinbusch Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
mia lammers Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
tiamo inees Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (2)
Class C (2)
Bob de Brauwer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mohamed Kessrioui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (2)
Class C (2)
Keanen Dreessen Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Winston Snijders Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (6)
Class C (6)
Jeremy Zegers TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Lenny Smits Yul-Kok Netherlands Netherlands
Rocco Bresser Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Rowdy Dohmen Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Yessin Grootjans Yul-Kok Netherlands Netherlands
dave soentjens Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (4)
Class C (4)
Anas Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Luca Kivits Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mack Becker Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
ilyass mabtoul Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (3)
Class C (3)
Justin de Gouw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
bodhi vercammen Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
metehan korkmaz Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Pupils male +44 kg (1)
Class C (1)
Jessey Genders Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (4)
Class B (4)
Rinke van Hoppe BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Robin van Bree Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Sanae Akrim TKD Kawarmala Netherlands Netherlands
Sophie de Fretes BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (2)
Class B (1)
Gwenda Snijders Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Class C (1)
Laura Smulders Yul-Kok Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (3)
Class B (3)
Destiny Dizy Yul-Kok Netherlands Netherlands
Else Tiggelman BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Nisma Chik-Chik Yul-Kok Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (2)
Class B (2)
Ilham El Mimouni T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Willow Otto Yul-Kok Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (7)
Class B (4)
Bart van den Dungen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jallaledien Oualhani Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Ramzi Chik-Ghik Yul-Kok Netherlands Netherlands
sjors smeets Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (3)
Raf Roberts Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Sten Celie Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Tom Weegels Yul-Kok Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (5)
Class B (1)
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (4)
Achraf Laassib T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Henkie Hulthers Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Yassin Tajaâte Yul-Kok Netherlands Netherlands
diyae eddine chraiha Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (6)
Class B (2)
Felix Nijssen Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Wesley van Eckendonk Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Class C (4)
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ilyas Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jimmy Buitenkamp Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Kaya wijnstekers Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (5)
Class B (2)
Milan Kivits Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Nadir Mabtoul Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Class C (3)
Jesse Lasoe Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Kevin de Gouw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Max Woudstra Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (4)
Class A (1)
Kurtin Kriehn Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class B (3)
Rodney Lataster Yul-Kok Netherlands Netherlands
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
maxime roussel Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (2)
Class A (1)
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (1)
Magdalena Kwiatkoska Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (1)
Class B (1)
Nadia Bikmaz Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (2)
Class A (1)
Khadija Jabri Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Class B (1)
Angelica Vermeulen Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (4)
Class A (2)
Manon Wolff Yul-Kok Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (2)
Amber Batenburg Chungi Netherlands Netherlands
Charity Schellekens Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (2)
Class A (1)
Demi Meijer Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class B (1)
zampanja westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (3)
Class A (1)
Fleur Dassen Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class C (2)
Britney Hobbelen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Marloes van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (2)
Class A (1)
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Kim Janssen Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (2)
Class A (2)
Owen van de Wal BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Roy Blom Budo Ryu Zitterd Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (4)
Class A (2)
Aymen Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jules Vermue Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Class B (2)
Casper Nijssen Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Milan Smeets Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (4)
Class B (4)
Damon Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Roy Kivit Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Troy Watson Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Wesley Snijders Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (1)
Class B (1)
Edwin van Zon BDF Taekwondo Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (3)
Class A (1)
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Lorenzo Dressen Chungi Netherlands Netherlands
Class C (1)
Sergio Kostic Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (4)
Class B (2)
Ismail El Mimouni T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Timo Damoiseaux Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ruben van der Velden Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
thymo hecker Lesly's Sportstudio Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (2)
Class A (1)
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ismail Qaedi Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Steven Chau Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (5)
Class A (3)
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Joey Eleveld Taekwondo Academy Parkstad Netherlands Netherlands
Karim El Oualhani Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Class B (2)
Endro Dorenberg Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Ian Franssen Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (1)
Class B (1)
Robin Worm Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Oscar Smeets Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (7)
Class A (3)
Bram Winkelmolen Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Kylian Smeets Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Yordi Wolfs Taekwondo Meijel Netherlands Netherlands
Class B (4)
Deniz Aslan Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Farzad Rahimi T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Houkes Joy Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Shendo Gijzen T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (1)
Class B (1)
David Heyen Chungi Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Ashwin Bhansingh Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Hanane Berkane Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (1)
Class A (1)
Kiki Houkes Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Juniors female +68 kg (1)
Class A (1)
Chayenna Klander Yul-Kok Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (1)
Class B (1)
Moshtaba Shodjaie T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (1)
Class B (1)
Ferdin Shodjaie T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (1)
Class B (1)
Abdul Rahim Tadjik Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (3)
Class A (1)
Ayoub Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class C (2)
Bart Bertram Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Roland Vien Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (2)
Class A (1)
Tom Schillings Hwarang Merkelbeek Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ralph Boekholtz Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (3)
Class A (1)
Nasratullh Bamyani T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jack Janssen Chungi Netherlands Netherlands
Kevin Rijks Yul-Kok Netherlands Netherlands