Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Panther Taekwondo Tournament

  • Tournament dates
  • 22 March 2014
  • Deadline
  • 17 March 2014
  • Competitors
  • 330 / 450
  • Location
  • Hoendersteeg 7
  • 3972 NA
  • Driebergen-Rijsenburg
  • Netherlands Netherlands

Downloads

INFORMATIONINFORMATION

Results

Results Panther Taekwondo Tournament 2014Results Panther Taekwondo Tournament 2014

Competitors (330)

Pupils female -24 kg (1)
Class C (1)
Ophelia Ranzetti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (3)
Class C (3)
Alara Uslu Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Hannah Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Imen Abidi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (1)
Class C (1)
Abby Lautenschlager Lautenschläger Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (1)
Class C (1)
Kaliyah Keller Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (7)
Class C (7)
Aidem Atmopawiro Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Gabriel Hamdi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ihsak Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Jaden Buil Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Saad Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Yassine Azouzzi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (4)
Class C (4)
Ashraf Houtch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Maks Widrsti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ryu Gangadin Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Twan van Vliet Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (6)
Class C (6)
Anton Kasmylian Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Guus Rodigas ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jarno van der Heijden Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohamed Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yassir El Maknouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (6)
Class C (6)
BILAL AKACHAR TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
MARWAN AISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nassim El Hajaji TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Omar Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Soroosh Habiboellah Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zakaria el Mahjoubi Riekebbe Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (6)
Class C (6)
Alex Broukel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jamal Abidi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Hallouzi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sajiv Adhien Lautenschläger Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (4)
Class B (3)
Jewel Wilson Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
kimberly waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Cheyenne Wagenaar Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (1)
Class C (1)
Senne Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (8)
Class B (1)
MERLE NICOLINA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (7)
Amy Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Kim Mons Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Maud van Son SC Ilyo Netherlands Netherlands
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Sarah Marrakchi Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Shannaia Jeanne Toksuri Belgium Belgium
Sofia Aarabe TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (8)
Class B (1)
GISLINDE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (7)
Ceyda Meulensteen Lautenschläger Netherlands Netherlands
Elsa Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jada Tjin Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Noa Lautenschlager Lautenschläger Netherlands Netherlands
Senna Abidi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sylvana Wariso Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zerda Guneyli Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (6)
Class B (1)
Jade Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (5)
Jihane Abarki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Naomi Pennewaard Lautenschläger Netherlands Netherlands
Ruby Lautenschlager Lautenschläger Netherlands Netherlands
Yasmina Dahmane Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Youssra Ameziane TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (1)
Class C (1)
Oumayma Makioui Lautenschläger Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (1)
Class C (1)
Dylsina Solina Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (14)
Class B (4)
Delano Hessing SC Ilyo Netherlands Netherlands
Guillermo de Ruiter Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Niels van der Bas Jitae Sport Netherlands Netherlands
Rida Makloufi Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class C (10)
Djemero van der Stede Lautenschläger Netherlands Netherlands
Jeffrey Persoon Lautenschläger Netherlands Netherlands
Kamal Akarkach TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Keenan Blake Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Mohammed Daouayry Riekebbe Netherlands Netherlands
Ruben Van Der Zaag Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Shivan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Shukri El Moullahid Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Stijn Rodigas ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
oubayda Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (18)
Class A (1)
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class B (6)
Charaf Rech-Chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
JESSE van VULPEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohamed Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Rick Verhoeven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class C (11)
Bob Kauffman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Floris Eissens Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Joram Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mouataz Bouya Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Nikola Lovric Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sam Verwoerd Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Soroush Abafar Lautenschläger Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Winesh Brispad Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zakaria Hamdaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (11)
Class B (2)
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
yassir elboubkari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (9)
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Dane Hogeboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Georg Katacharava Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Henkie Hulthers Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Kaya wijnstekers Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Kenji Jeanne Toksuri Belgium Belgium
Naoufal Bouya Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Umit Ozkan Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (15)
Class B (6)
Ardahan Kartaloglu Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Gianni Ranzetti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mohamed Baldane Jitae Sport Netherlands Netherlands
Vincent Lieuw On Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class C (9)
Amil Ramautar Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Bilal Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
Geandyno Solina Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jurmelino Waridjan Lautenschläger Netherlands Netherlands
Kristian Vrebac Lautenschläger Netherlands Netherlands
Kylian Ju ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Lorenzo Brunseels Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Rohan Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Tom Molleman Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (8)
Class B (3)
Adam Ajdid Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Dion Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
YOUSSEF AISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (5)
Ayoub Saghir Riekebbe Netherlands Netherlands
Daniel Wensveen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Diederik Snel TS Hilversum Netherlands Netherlands
Lechano Juliana Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Mohamed El Baydi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (5)
Class B (1)
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (4)
Chakir El Maknouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Michael Tull ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Tyn de Ruiter Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
mohand njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (1)
Class C (1)
Amin Oulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (1)
Class C (1)
Janique Monteiro Lautenschläger Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (1)
Class A (1)
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (3)
Class A (1)
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Nicole Blom Jitae Sport Netherlands Netherlands
Class C (1)
Magdalena Kwiatkoska Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (4)
Class B (2)
Alexandra Vanderbeke Toksuri Belgium Belgium
Floor v/d Maden ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (2)
Amal Boutahri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Sheraisha Ghafoerkan Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (6)
Class A (1)
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Class B (1)
Charity Schellekens Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (4)
Iris van Schagen Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Meryem Marrakchi Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Nisrine Lamnadi Flevokick Netherlands Netherlands
Yasmine El Moullahid Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (10)
Class A (5)
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Marcha Nooteboom Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Sedef Erdogan Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Yasmina Baddouri Flevokick Netherlands Netherlands
Class B (2)
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
zampanja westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (3)
Ikram Mohktari Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Najlae Akhhiyate Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (4)
Class A (2)
Haifa Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (2)
Renske Hogeboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Samya Boujaid TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (1)
Class C (1)
Britney Hobbelen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (6)
Class A (2)
Danielle Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (4)
Lequisha Kempenaar Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Oumaima Moussane Riekebbe Netherlands Netherlands
Rosanne Arends ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
sarissa Essers Sidokwan Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (2)
Class B (2)
Ayoub Baalla TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Damian Basseleur Top Martial Arts Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (2)
Class A (1)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Delano de Waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (6)
Class A (1)
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (3)
Koen Marel vd Taekwondo United Netherlands Netherlands
Mohamed Hasnoui Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Yoldas Guneyli Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (2)
Ahmed Abberkan TS Hilversum Netherlands Netherlands
Kevin Reibestein Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (7)
Class A (2)
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class B (2)
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Yasar Yuksel Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (3)
Nick Mons Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Rabi Baladi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Sait Arica Jitae Sport Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (8)
Class B (3)
Malyar Hashemi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Roy Kivit Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (5)
Aimane Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Madroni TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Nori David Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Omar Boudazra Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Vinay Bahadoer Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (2)
Class A (1)
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Sam Van Kamperdijk Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (5)
Class A (2)
Murad Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (2)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Walid Mossaouir Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jaouad Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (7)
Class A (3)
Chris Veldman Sidokwan Netherlands Netherlands
Floris de Ruiter Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (1)
Nigel Rosalia Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Class C (3)
Marchano Bal Bahadoer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Martijn Schouten Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Richard Sharifi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (2)
Class B (2)
Ismail Qaedi Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nino van Capelle Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (2)
Class C (2)
Furkan Demir Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Omid Sharifi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -51 kg (1)
Class B (1)
Shaquille Poese Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (4)
Class A (2)
Badr Albouyaoui Flevokick Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (2)
Jordi Roosenbrand Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Ziad El Moukaddem Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (10)
Class A (7)
Belmin Bajramovic SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Man ho Wong Sidokwan Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Tim Tannenbaum Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (1)
Mohammed Abarbie Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (2)
Imad Loukili Taekrosa/TTC Netherlands Netherlands
Mohamed el Arfani Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (6)
Class A (3)
Brahim Bartoutouh Flevokick Netherlands Netherlands
Leon Bruggink Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Warren Heijnneman Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Class B (3)
Aimad Dahmane Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Bilal Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Hamza El Baghdadi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (4)
Class A (3)
Hicham Chiki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Zakaria Madi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ricky de Graaf Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (7)
Class A (4)
Anwar Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Jeroen Phillipo Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mahan Tooti SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Nelson dos Santos Gonsalves SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Diogo Sa SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Gino Tuurenhout Sc. Ki-Sa Netherlands Netherlands
Stewart Ronokarijo Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Chahid Chaquibi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class B (3)
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Neelam Gajadin Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Veerle Teigeler Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (2)
Class C (2)
Marrit van Furth TS Hilversum Netherlands Netherlands
Rebeka Horstmann SV DJK Lowick eV Germany Germany
Juniors female -59 kg (4)
Class A (4)
Kiki Houkes Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Samira Langerak Taekwondo United Netherlands Netherlands
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
lotte kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (2)
Class B (2)
Anna Apelyan Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Danique Venema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (1)
Class C (1)
Sarah Tenhumberg SV DJK Lowick eV Germany Germany
Seniors female -57 kg (5)
Class A (2)
ANNEWIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Adriana Szilagyiova Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class B (3)
Fouzia Quafiz Flevokick Netherlands Netherlands
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Zinat Zirak Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (2)
Class A (1)
Nora El Hadje Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (1)
Valesca van den Boogerd Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Seniors female -67 kg (7)
Class A (5)
Daphne Delsink Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Dianne Triesscheijn Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
KELLY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (1)
Marielle Jansen Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Class C (1)
Amy Ekkelboom Jitae Sport Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (2)
Class C (2)
Chantal Salomons Sidokwan Netherlands Netherlands
Safae Amajid Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Vikaash Sewnundun Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (4)
Class A (2)
Sami Zyani TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Samie El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (2)
Herry Tsui Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Pash van Bijlert Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -63 kg (9)
Class A (6)
Hamza Boukit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Matthijs Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mike de Wit ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mitchel Peters TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Class B (2)
Rachid Baluah Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Tabrez Ismail Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class C (1)
Souhaib Bourbab SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (9)
Class A (4)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ismail Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Thijs Litjens Jitae Sport Netherlands Netherlands
Class B (4)
Houkes Joy Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
KASPER SCHEY Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Majtaba Sadat Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Murat Isci Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class C (1)
Marien Daaman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (8)
Class A (3)
Joel Remak Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Levi Buil Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Omid Afshar Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class B (1)
Alwin Vonck Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (4)
Bas Meder TS Hilversum Netherlands Netherlands
Chico Riko Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Nabil Toumi Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Roland Vien Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (10)
Class A (2)
Barend de Wit SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Nadir Khalil Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Class B (6)
Dennis Groen Sidokwan Netherlands Netherlands
El baktet Abdelhak new world taekwondo Belgium Belgium
German Cedeno Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Islam Shachgirejev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Michel Ligtenbarg Black Bear Taekwondo Netherlands Netherlands
Ricardo Bolt Sidokwan Netherlands Netherlands
Class C (2)
Gryvo Biya Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Latif Hassanzada Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Seniors male -87 kg (3)
Class B (1)
Jeffrey Pol Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Class C (2)
Chileam Bohnen TS Hilversum Netherlands Netherlands
niek steenhuis Sidokwan Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (6)
Class A (4)
Joey Heemskerk Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rodney Heinkens Henk Meijer Taekwondo Groningen Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (2)
Niels Saeys Toksuri Belgium Belgium
Rachid Sakkali Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands