Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Open van der Poel 2014

  • Tournament dates
  • 8 March 2014
  • Deadline
  • 1 March 2014
  • Competitors
  • 326 / 400
  • Location
  • Lucas van Leydenlaan 2
  • 2371RW
  • Roelofarendsveen
  • Netherlands Netherlands

Results

Results Open van der Poel 2014Results Open van der Poel 2014

Competitors (326)

Pupils female -27 kg (6)
Class C (6)
Amira Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Bo de Rooy ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Hannah Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Maha Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Mirron Heerings ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nejma Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (5)
Class B (2)
LINA AKACHAR TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nisrine Khalil Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (3)
Safaa el Idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Saida El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Yasmina Benalioui ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (1)
Class C (1)
umejja Luzic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (4)
Class C (4)
Elisa Hartmann SV DJK Lowick eV Germany Germany
Hayley van Gils ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mariana Hartmann SV DJK Lowick eV Germany Germany
Maureen Stockmann ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (11)
Class C (11)
Aidem Atmopawiro Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aryan Nanhkoesingh TC Soekandar Netherlands Netherlands
Evangelos Koukousoudis Sportschule Choi Germany Germany
Gabriel Hamdi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Ihsak Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Kevin van Hemert ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohammed Rida Oukhattou TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Rik van den Wijngaard Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Saad Sadik Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Yassine Azouzzi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (11)
Class C (11)
Ashraf Houtch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Dyllian Nanhkoesingh TC Soekandar Netherlands Netherlands
Elijah Ramdjan SEONGONG Netherlands Netherlands
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Karim Zerik Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Maks Widrsti Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Nassereddine Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ray Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Shavin Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Twan van Vliet Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Yassir El Maknouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (7)
Class C (7)
Amin Khalil Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Guus Rodigas ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jaren Borst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Max van Os Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Mohamed Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Shivan Lachman SEONGONG Netherlands Netherlands
boukhelkhal houd ayala team belgium Belgium Belgium
Pupils male -30 kg (17)
Class B (5)
Elias Stamatoulis Sportschule Choi Germany Germany
Enes Altundal Sportschule Choi Germany Germany
Hud Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Riad Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Shivesh Sewradj SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (12)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
BILAL AKACHAR TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Chris van den Heuvel Jitae Sport Netherlands Netherlands
Jarno van der Heijden Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
MARWAN AISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Mohamed Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Hallouzi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nassim El Hajaji TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Omar Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Rakeem Baksi SEONGONG Netherlands Netherlands
Soroosh Habiboellah Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yusuf Yilmaz Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (8)
Class C (8)
Aedan Gardner ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Alex Broukel Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ayoub El Hamiti TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jamal Abidi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Roel Wolvers ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Soufiane Boulahyan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (5)
Class B (5)
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ibtissam Taleb TC Soekandar Netherlands Netherlands
Megan Popp Sportschule Choi Germany Germany
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
kimberly waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (9)
Class B (3)
Aya Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jihane Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
Soumaya Najari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (6)
Amber Boutaleb TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Demi Osseforth ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Farah Rais Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Lizzy de Waard TC Soekandar Netherlands Netherlands
Maroua el idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Senne Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (11)
Class B (1)
Anissa Ramdjan SEONGONG Netherlands Netherlands
Class C (10)
Adila Elkharbach Riekebbe Netherlands Netherlands
Amy Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Beyza Bas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jade Watson Ata Olympic Netherlands Netherlands
Jihane Ratibi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Maisam Baabi TC Soekandar Netherlands Netherlands
Maud van Son SC Ilyo Netherlands Netherlands
QUINCY ALBERT TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Sofia Aarabe TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Sylvana Wariso Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (5)
Class B (2)
GISLINDE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ronelys Radermacher Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (3)
Elsa Ring Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Senna Abidi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Zerda Guneyli Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (4)
Class B (2)
Jade Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nouhaila Kaddouri Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Jihane Abarki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lynne van Erp Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (2)
Class C (2)
Fadoua Atmani TC Soekandar Netherlands Netherlands
Rania Manauni Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -57 kg (1)
Class C (1)
yaoti zaineb ayala team belgium Belgium Belgium
Aspirants male -28 kg (18)
Class B (6)
Delano Hessing SC Ilyo Netherlands Netherlands
Guillermo de Ruiter Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Jan Misbach Sportschule Choi Germany Germany
Oualid Aangouri Sportschule Choi Germany Germany
Ouassim Aangouri Sportschule Choi Germany Germany
Yash Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (12)
Abdellah Akalai Ata Olympic Netherlands Netherlands
Amin Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Bob Kauffman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Iliass Taleb TC Soekandar Netherlands Netherlands
Kamal Akarkach TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Lex de Waard TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohammed Daouayry Riekebbe Netherlands Netherlands
Shiven Jadoenath Ata Olympic Netherlands Netherlands
Shukri El Moullahid Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Soufyan Kariouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Stijn Rodigas ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Yousef Ali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (25)
Class A (3)
Jay Lesteluhu Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Phillip Davids Sportschule Choi Germany Germany
Yarello Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
Class B (5)
JESSE van VULPEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Justin Ertmann Sportschule Choi Germany Germany
Justin Popp Sportschule Choi Germany Germany
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (17)
Amir Koukouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Dane Hogeboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Freek Hermes Yu Sin Kwon - Hellevoetsluis Netherlands Netherlands
Imad Sibonjic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Laurent Elfrink Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Liam Hagenaars ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Moad Elghouche Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Mouataz Bouya Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Naoufal Bouya Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Naoufal el Ouach Riekebbe Netherlands Netherlands
Nikola Lovric Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Rahul Pershad ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Roan Lakhpat TC Soekandar Netherlands Netherlands
Sem v/d Horst ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Sohaib Sadiqui Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Winesh Brispad Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -36 kg (19)
Class B (5)
Adam Ajdid Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Anas Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
Ferry Heus Yu Sin Kwon - Hellevoetsluis Netherlands Netherlands
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Nadim Daoudi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (14)
Anas Boulahyan TC Soekandar Netherlands Netherlands
Emre Bas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jimmy Buitenkamp Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Oussama Abajtit Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Polat Azer TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Sofiane Ouazil Ata Olympic Netherlands Netherlands
Umit Ozkan Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Yassir El Boubkari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Zakaria Hamdaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Zakaria Bibi Ata Olympic Netherlands Netherlands
chamsedine Berrag Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
nirvan schuuring ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
ronaldo Hopic Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (13)
Class B (7)
Ahmed Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Liam Aandeweg TC Soekandar Netherlands Netherlands
MOHAMED BALDANE Jitae Taekwondo Netherlands Netherlands
Marvin Moerkerke Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Muhammad Noman Shahid SEONGONG Netherlands Netherlands
Redouan Marghich Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Class C (6)
Adel Luzic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Bilal Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
Finn Vogelenzang ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Martijn Geenen Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Mohammed Mounir ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Shayer Kishun TC Soekandar Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (8)
Class B (3)
Azeddine Marghich Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Dion Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
YOUSSEF AISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (5)
Ayoub Saghir Riekebbe Netherlands Netherlands
Daniel den Boer SEONGONG Netherlands Netherlands
Daniel Wensveen Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Lechano Juliana Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Mohamed El Baydi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (5)
Class C (5)
Chakir El Maknouzi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Jaiden Paasse TC Soekandar Netherlands Netherlands
Mohand Njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Redouan Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Tyn De Ruiter Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (2)
Class C (2)
Amin Oulad Ahmid TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Michael Tull ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (4)
Class B (1)
leila Barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (3)
Halima Mounir ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jaydith Paal Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Youssra Ibrahimi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (4)
Class A (3)
Ihsane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (1)
Maryam Ijaouane Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (1)
Class B (1)
Nadia Bikmaz Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (2)
Class C (2)
Amal Boutahri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Floor v/d Maden ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (5)
Class A (1)
Lindi Korpelshoek Jitae Sport Netherlands Netherlands
Class B (2)
Ouahiba El Ayati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Sharity Schellekens Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (2)
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Yasmine El Moullahid Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (6)
Class A (2)
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Nisa Tutucu Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class B (1)
Yasmine Chelhi Riekebbe Netherlands Netherlands
Class C (3)
Dihahsu Halil Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Femke van der Wal Yu Sin Kwon - Hellevoetsluis Netherlands Netherlands
Ikram Mohktari Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (6)
Class A (4)
Aishwarya Mahabier TC Soekandar Netherlands Netherlands
Haifae Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
imane Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Dalila Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Renske Hogeboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (6)
Class A (1)
Danielle Mink Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (3)
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Britt Swagers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Ikram Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (2)
Rosanne Arends ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Samya Boujaid TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (6)
Class B (4)
Ayoub Baalla TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Brandon van der Zeeuw Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Delano de Waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Erik Werner Sportschule Choi Germany Germany
Class C (2)
Amrish Hanoeman Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Murat Guler Ata Olympic Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (9)
Class A (4)
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Younes Belgabli TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
edgar liparitjan ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (1)
Mohamed Hasnaoui Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Class C (4)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Nikita Vajlo Sportschule Choi Germany Germany
Sait Arica Jitae Sport Netherlands Netherlands
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (9)
Class A (2)
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (7)
ACHRAF ELAISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Abbdullah BenAyad Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
DIMITRI BLAUW TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Muhammad Faizan Shahid SEONGONG Netherlands Netherlands
Sabir Akrim Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Yoldas Guneyli Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
zbairi anass ayala team belgium Belgium Belgium
Cadets male -45 kg (11)
Class B (6)
Aimane El harracha Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Anouar Essakkaki Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Damian van Son SC Ilyo Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Elassil-El Haddouchi Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Nikita Kerps Sportschule Choi Germany Germany
Class C (5)
Ayyoub El Khayat Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Dwayne van Gils ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Eyub Sibonjic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Faissal Azaoumi Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Rabi Baladi Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (12)
Class A (3)
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Ihsaan Harylallsingh Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Steven Popp Sportschule Choi Germany Germany
Class B (3)
Malyar Hashemi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Tom Vander Slik Ata Olympic Netherlands Netherlands
Class C (6)
AMINE EL MOFTY Ata Olympic Netherlands Netherlands
Amir Boutaleb TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Madroni TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
OUANIS ELGHOUCHE Stichting Sportclub Martial Arts Europe Netherlands Netherlands
Olaf Stam TC Soekandar Netherlands Netherlands
Qasim Ali SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (6)
Class A (2)
Gianny Mungera Ata Olympic Netherlands Netherlands
Nathan de Gelder Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Class B (2)
Safoune el idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Tim Venloo TC Soekandar Netherlands Netherlands
Class C (2)
Cengizhan Bozbijik Ata Olympic Netherlands Netherlands
Shoayb Zarabi TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (9)
Class A (2)
Killian Planken SC Ilyo Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (3)
Billal Azzouzi SEONGONG Netherlands Netherlands
Erik v.Schnakenburg Sportschule Choi Germany Germany
Salim Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (4)
Karim Van Peet Ata Olympic Netherlands Netherlands
Tim van der Poel ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Zubeyr Guler Ata Olympic Netherlands Netherlands
dardouchi elias ayala team belgium Belgium Belgium
Cadets male -61 kg (5)
Class A (3)
Alex Tangjitwisut Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Amine Zafroui TC Soekandar Netherlands Netherlands
Sebastiaan Spaans Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (2)
Lars Hogeboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Yves Elfrink Taekwondo Voorne Putten Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (3)
Class A (1)
Salman Madadkhah Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Jawad Aberkane ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Walid el Idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Juniors male -55 kg (3)
Class A (3)
Ismail Akchich Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Jasper Heesakkers Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mohamed El Carmouhi Ata Olympic Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (1)
Class B (1)
Ouail Morabet Riekebbe Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (7)
Class A (2)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Hichsm Chiki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Class B (2)
Bilal Dindin Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Salim Douairi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (3)
Ibrahim Amhagi Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Wishal Thakoerdath Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Yassine El Allati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (1)
Class B (1)
Jules Bekkers Enoch Martial Arts Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
Jeroen Phillipo Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Chahid Chaquibi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Scott Wentzel SC Ilyo Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (1)
Class A (1)
fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (1)
Class A (1)
Esengul Ozcicek Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class A (2)
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Juniors female -55 kg (1)
Class A (1)
charlotte Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (1)
Class A (1)
Sharon Monshouwer Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Juniors female -68 kg (3)
Class A (1)
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Hellen van der Poel ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (1)
Sarah Tenhumberg SV DJK Lowick eV Germany Germany