Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Becketal Cup 2014

  • Tournament dates
  • 14 June 2014
  • Deadline
  • 4 June 2014
  • Competitors
  • 520 / Unlimited
  • Location
  • Moltkestr 51
  • 51643
  • Gummersbach
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung Becketal Cup 2014 DEAusschreibung Becketal Cup 2014 DE

Competitors (520)

Juniors D female -22 kg (3)
Class II (3)
Laurine Deguillaume HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Serin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Yezda Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (6)
Class II (6)
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Eda Koern TV Becketal Germany Germany
Edanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Nadine Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Sara El Molla Velberter SG Germany Germany
Juniors D female -26 kg (3)
Class II (3)
Alina Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Beyza S?nmez TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
MALIKA CHOUKRI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -29 kg (3)
Class II (3)
Nisrine Abouhammadi TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Talia Al-Hasanat TKD Swisttal Germany Germany
Yagmur Ece Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D female -35 kg (1)
Class II (1)
FEE HERLFTERKAMP TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -38 kg (2)
Class II (2)
ALEYNA CIKRAK TKD GLADBECK Germany Germany
Patricia Rohr Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors D female -45 kg (1)
Class II (1)
Lucy Küpper TKD Swisttal Germany Germany
Juniors D male -22 kg (7)
Class II (7)
Angelos Rehse TV Becketal Germany Germany
Beren Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
LUIS STIEBER TKD GLADBECK Germany Germany
LUKA RACOVIC TKD GLADBECK Germany Germany
Leon Funken TKD Swisttal Germany Germany
Nico Meutev TKD Swisttal Germany Germany
TAHA TASKAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -24 kg (5)
Class II (5)
Alen Mustafic Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Charles-Henry Gilles HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Enrico Wamboldt Königsborner SV Germany Germany
Laurenz Braun TV Becketal Germany Germany
Juniors D male -26 kg (4)
Class II (4)
Burak Atakli Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Edwin Rimmer Königsborner SV Germany Germany
Mahmut Alci Leopard Lengerich Germany Germany
RAYANE MAHNIN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -29 kg (5)
Class II (5)
Emircan Baykan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Max Krellmann T.C. Düren e.V. Germany Germany
TAYANC YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
TOM NADOLNY TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -33 kg (1)
Class II (1)
FERHAT YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -35 kg (2)
Class I (1)
ATAKAN FIRINCI Kobra Bielefeld Germany Germany
Class II (1)
KEREM ULAS TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male +45 kg (1)
Class II (1)
Dogular Koray Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -27 kg (11)
Class I (1)
Julie Da Silva TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Class II (10)
Dilan Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Gwenaelle Deguillaume HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Ikra Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Isabell Biersack Taekwondo PST Trier Germany Germany
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nour El Kouaz HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Ricarda Klaas Velberter SG Germany Germany
Sara Koern TV Becketal Germany Germany
Thylane Otthiers HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Juniors C female -29 kg (6)
Class II (6)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Carmela Calderoni LSG Taekwondo Team Germany Germany
Ceylin Demiröz Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Emily-Lucille Krauss TV Becketal Germany Germany
FADIME NUR KECE TKD GLADBECK Germany Germany
Meryem Sahin Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C female -32 kg (9)
Class I (3)
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Jil Grebe Velberter SG Germany Germany
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (6)
Anna Monika Siepmann TuS Ende e.V. Germany Germany
Büsra Selimanjin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ceyda Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Doro Krajewsky TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Elea Leseultre HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Selin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -35 kg (8)
Class I (1)
SUDEM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (7)
Ahlam El Hamraoui GSV Porz e.V. Germany Germany
Ceren Zengin GSV Porz e.V. Germany Germany
Marie Niggenaber TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Selin Yildirim Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sofia Kotbi HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Soraya Al-Hasanat TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C female -39 kg (12)
Class I (2)
Aleyna Yilmaz TKD GLADBECK Germany Germany
Aylin Acil Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (10)
Alissa Velicanin LSG Taekwondo Team Germany Germany
Aylin Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Aysel Keskin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Julia Cieslak Sportschule Schültke Germany Germany
Leonie Lambert Taekwondo PST Trier Germany Germany
Linda Drepper Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Lorena Mancino Tkd-Luedenscheid Germany Germany
SERENAY YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
SINEM ALGÜN TKD GLADBECK Germany Germany
Yasmin Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -43 kg (5)
Class II (5)
Ayca Tokat TV Becketal Germany Germany
Chantal Weinknecht Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Jill Marie Beck SPORTING Taekwondo Germany Germany
Mihaela Kraus T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Soumaya Akkaoui Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C female -47 kg (3)
Class II (3)
Ceren Amstadt Velberter SG Germany Germany
Eryn Van Mulders HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
G?zdenur Yildirim Narabi Aachen Germany Germany
Juniors C female -52 kg (3)
Class II (3)
Aleya Selimanjin Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Berra Öztürk Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Denise Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors C male -27 kg (15)
Class I (3)
Csongor Székely Königsborner SV Germany Germany
Efehan Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Maxim Becker SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (12)
Dennis Enders Velberter SG Germany Germany
Ibrahim Shahvari Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Konstantinos Triantafyliiadis Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
MARKO RACOVIC TKD GLADBECK Germany Germany
MUSTAFA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Mehmet Alci Leopard Lengerich Germany Germany
TOLGA CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Thybault Decoster HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Tugay Belen Narabi Aachen Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
YAHYA CHOUKRI TKD GLADBECK Germany Germany
Yaser Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -29 kg (10)
Class I (2)
Sebastian Oberski TKD Swisttal Germany Germany
jeremy Dignat Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (8)
Calvin Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Engin Yerlikaya Narabi Aachen Germany Germany
Eric Stach TKD Swisttal Germany Germany
Ethan Vanden Meersche HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Joshua-Elias Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
MIGUEL MEDINA MONTERO TKD GLADBECK Germany Germany
Oliver Fox Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Juniors C male -32 kg (13)
Class I (3)
BORA CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Hissa El Kouaz HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Niklas Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Class II (10)
Adam Yildiz TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Alexander Buchner GSV Porz e.V. Germany Germany
Benjamin Lang Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Emre Tan Narabi Aachen Germany Germany
Etem Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ioannis Scendaridis Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
TALHA TURKUM TKD GLADBECK Germany Germany
Tim Pieck TKDV 1989 Düren Germany Germany
Tufan ?lgen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C male -35 kg (16)
Class I (5)
Cedric Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Esat Turhan SPORTING Taekwondo Germany Germany
FERID YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Sengtavahn Visoury TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Tayfun Peksoy Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (11)
Bedirhan Cankaya Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Colin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Julian Höveler TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
MAX NADOLNY TKD GLADBECK Germany Germany
Magnus Braun TV Becketal Germany Germany
Marcel Feimer TV Becketal Germany Germany
Mark Bugajow Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Noha Buch Leopard Lengerich Germany Germany
Philippe Decoster HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Semih Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
THIBAULT VANSPOUWEN KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors C male -39 kg (7)
Class I (3)
Georgios Bentoulis Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Leonhard Prusko SPORTING Taekwondo Germany Germany
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (4)
Amer Kamzoul Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Andreas Knippig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Atakan Atik BSV Witten Germany Germany
Kerem Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -43 kg (8)
Class I (1)
Dion Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class II (7)
Ahmed Salim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Benedikt Billig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Dennis Schweizer SPORTING Taekwondo Germany Germany
Dogular Tolga Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Joshua Noel Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
LOUIS VANSPOUWEN KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Tim Guder TKDV 1989 Düren Germany Germany
Juniors C male -47 kg (3)
Class I (3)
Harith Hashimi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
METIN ALI TKD GLADBECK Germany Germany
YEMLIHA DAGDELEN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -52 kg (4)
Class I (1)
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (3)
Can ABANUZ Kölner Taekwondo Sterne e.V. Germany Germany
Jaden Rumokoy Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Justus Dalhoff Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Lukas Bößmann TKD Swisttal Germany Germany
Juniors B female -29 kg (2)
Class I (2)
Almina-Sara Celik Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Sophie Stroiber TKD Swisttal Germany Germany
Juniors B female -33 kg (8)
Class I (4)
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Esmanur Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Eva Hitschfiel Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Dilara Koern TV Becketal Germany Germany
Michelle Duesterbeck KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Talia Karrenbauer TKD Swisttal Germany Germany
Vanessa Klaas Velberter SG Germany Germany
Juniors B female -37 kg (6)
Class I (5)
Almira Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Gülce KULAC Kölner Taekwondo Sterne e.V. Germany Germany
Lea H?lz TKD Swisttal Germany Germany
Romina Klenner Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Noreen Biro Königsborner SV Germany Germany
Juniors B female -41 kg (7)
Class I (4)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Dilara BOZNA Kölner Taekwondo Sterne e.V. Germany Germany
Julia Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Katharina Bormann TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Class II (3)
Emily Sophie Werner SPORTING Taekwondo Germany Germany
Madeleine Sera Dormeyer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Sarah Bietz VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors B female -44 kg (10)
Class I (4)
Jacqueline Engel Taekwondo PST Trier Germany Germany
Jade Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Melanie Dahlmann Leopard Lengerich Germany Germany
Rumeysa Yilmaz TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Class II (6)
Afsharian Atena KDK-Attendorn Germany Germany
Emilia Ehritt Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Franziska Drucklieb AC - Ückerath Germany Germany
Gülistan Hayirli Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Jada Lackner Sport-Treff-Helene Germany Germany
Lea Louisa Cardinal T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B female -47 kg (8)
Class I (3)
Alice Gehrmann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Lorina Faust TKD Swisttal Germany Germany
Class II (5)
Annika Kell GSV Porz e.V. Germany Germany
Isabeau Van Droffelaar Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Lola Plate TANGUN-Sportschule e.V. Germany Germany
Sarah Krohl Leopard Lengerich Germany Germany
Selin Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -51 kg (4)
Class I (3)
Alina Steincke Sport-Treff-Helene Germany Germany
Dilan Ceylan TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Dilara Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (1)
Cansu Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -55 kg (8)
Class I (2)
Funda Ela Sen VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (6)
Amelia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Charlotte Koehler TV Becketal Germany Germany
Eslem Tunc Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Janina Fuchs TKD Swisttal Germany Germany
enisa Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
yaoti zaineb ayala team belgium Belgium Belgium
Juniors B female -59 kg (6)
Class I (3)
Cansu Kocak Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Merve Koc Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (3)
Elenie Triantafylidou Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lara Froesch TV Becketal Germany Germany
Sena Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female +59 kg (3)
Class I (1)
Alina Maus TKD Swisttal Germany Germany
Class II (2)
Lucia Buhr TKD Swisttal Germany Germany
Reyhan Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Juniors B male -33 kg (4)
Class I (3)
EREN GENC TKD GLADBECK Germany Germany
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Thanh Van Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (1)
Denniel Hotzwig Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (17)
Class I (9)
Aaron Knautz SPORTING Taekwondo Germany Germany
Can Tuncel MTG Essen-Horst Germany Germany
Fatih TUNCA Kölner Taekwondo Sterne e.V. Germany Germany
Isanur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jan Martin Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
MUHAMMAD YOUSUFI TKD GLADBECK Germany Germany
Mohamed Khlifi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Rick Baks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Class II (8)
Kim Fabian Kukla Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Marc Marvin Amonat Königsborner SV Germany Germany
Marco Langer GSV Porz e.V. Germany Germany
Rene Noelle TG Nettetal Germany Germany
Tom B?chel TuS Ende e.V. Germany Germany
Umut-Ozan G?koglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Vassilios Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Yassir El hamaoui Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (12)
Class I (8)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Can Uzun?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Darwin Koepp TV Becketal Germany Germany
Delano Risakotta Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Luuk Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Sergej Laub Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (4)
Kaan-Can Atik BSV Witten Germany Germany
Luka Kosak TG Nettetal Germany Germany
Stan Klein Nagelvoort Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
zbairi anass ayala team belgium Belgium Belgium
Juniors B male -45 kg (9)
Class I (7)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Michael Ogloblinski SPORTING Taekwondo Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
Sergio Hornik Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (2)
Igor Gilles HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Musab Uluoglu Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors B male -49 kg (14)
Class I (9)
Edwin Schäfer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Ekin Koc VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Erik Rebrikow Taekwondo Verein Lage Germany Germany
FATIH ATAY TKD GLADBECK Germany Germany
Leon Hensel TV Becketal Germany Germany
Maurice Münch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Ronando Hermsen Taekwondo United Netherlands Netherlands
SELIM YAVUZ TKD GLADBECK Germany Germany
Samet Tas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (5)
Aaron CHHAY-KAYSER Kölner Taekwondo Sterne e.V. Germany Germany
Burak Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Marvin Baake Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Mikail Bayburtluoglu Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Morice Eckelsbach VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors B male -53 kg (8)
Class I (6)
ERIC DAX KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Kassem Hussein TKD GLADBECK Germany Germany
Maurice Klein Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Merlin Kornath T.C. Düren e.V. Germany Germany
Sergio Porcu TKD Swisttal Germany Germany
Yassine Zarouali Velberter SG Germany Germany
Class II (2)
Gani Rashiti Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Philip MICHELMANN Kölner Taekwondo Sterne e.V. Germany Germany
Juniors B male -57 kg (8)
Class I (2)
Christian Kuttig TKDV 1989 Düren Germany Germany
Dominik Reitz KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Class II (6)
Abdul-Kadir Colakoglu Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Abdulah Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Ben Backes BSV Witten Germany Germany
Joel Lipic TG Nettetal Germany Germany
Muhamed Diab TANGUN-Sportschule e.V. Germany Germany
dardouchi elias ayala team belgium Belgium Belgium
Juniors B male -61 kg (6)
Class I (2)
Brian Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Yasar Yilmaz TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (4)
David Schage Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
ENES CEBI TKD GLADBECK Germany Germany
MOHAMED OMEIRAT TKD GLADBECK Germany Germany
Marius Schumann Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors B male -65 kg (4)
Class I (2)
Cihan Ince Velberter SG Germany Germany
Dariusz Thiele TANGUN-Sportschule e.V. Germany Germany
Class II (2)
Fabian Dasler Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male +65 kg (1)
Class II (1)
CAN AYDENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female -42 kg (2)
Class I (1)
Michaela Griva KDK-Attendorn Germany Germany
Class II (1)
Giorgina Porcu TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A female -44 kg (1)
Class I (1)
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Elvan Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (3)
Class I (1)
Damla Demir Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (2)
Maja Koch VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Oceane Toubeau HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Juniors A female -52 kg (8)
Class I (7)
Alexandra B?hle TuS Ende e.V. Germany Germany
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Carolin Jaeschke KDK-Attendorn Germany Germany
Jana Schulte Loh Sport-Treff-Helene Germany Germany
Jenny Richter TANGUN-Sportschule e.V. Germany Germany
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Sultan Güzey Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Class II (1)
Denise Ten Tije Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female -55 kg (14)
Class I (8)
Acelya Alic Musado Luenen e.V. Germany Germany
Blanca Enders TV Becketal Germany Germany
Gianina Crispatzu TKDV 1989 Düren Germany Germany
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Larissa Niggemann Sport-Treff-Helene Germany Germany
Lisa-Marie Seele TANGUN-Sportschule e.V. Germany Germany
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Vivien Brauckmann MTG Essen-Horst Germany Germany
Class II (6)
FATMA AYDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Kathrin Rother TV Becketal Germany Germany
Miriam Meinert Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Neelam Gajadin Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Rebeka Horstmann SV DJK Lowick eV Germany Germany
Samantha Boomsma Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female -59 kg (3)
Class I (1)
Salome Jöris AC - Ückerath Germany Germany
Class II (2)
Ravza Korkmaz BSV Witten Germany Germany
Yousra Borzine Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors A female -63 kg (5)
Class I (4)
Chiara Schmalz TKDV 1989 Düren Germany Germany
Karina Joy Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sarah Neumann AC - Ückerath Germany Germany
nayomi latulola Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (1)
Danique Venema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female -68 kg (7)
Class I (2)
Ariana Noory Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Shauni van Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (5)
Laura Schenn TV Becketal Germany Germany
Miriam Ludwig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Ouafaa Borzine Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Sarah Tenhumberg SV DJK Lowick eV Germany Germany
Yasmin Arping Velberter SG Germany Germany
Juniors A female +68 kg (7)
Class I (5)
Alina Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Hanna Hützen TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Joy Marx AC - Ückerath Germany Germany
Maaike van de Marel Taekwondo United Netherlands Netherlands
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Class II (2)
Elena Svensson TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Fatma Deveci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (3)
Class I (2)
Jeronimo Evers Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kevin Koepp TV Becketal Germany Germany
Class II (1)
Guillermo Rimpler Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors A male -48 kg (6)
Class I (5)
Aziz Zahafi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
ERTUGRUL DAGDELEN TKD GLADBECK Germany Germany
Hares Hosseini Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Nima Gonbadi MTG Essen-Horst Germany Germany
Class II (1)
Emil Scheffel TKDV 1989 Düren Germany Germany
Juniors A male -51 kg (6)
Class I (5)
Dennis B?hle TuS Ende e.V. Germany Germany
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Khaled Sharif Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Oender Gueruez TANGUN-Sportschule e.V. Germany Germany
Wessal Harakat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (1)
Daniel Krause Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Juniors A male -55 kg (10)
Class I (5)
Can Schneider Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Gabriel Kaya Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Jonah Kerber KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Kade Liam Read Königsborner SV Germany Germany
Mehmed-Erdem KULAC Kölner Taekwondo Sterne e.V. Germany Germany
Class II (5)
Florian Falckenberg TKD Swisttal Germany Germany
Gökhan Öztürk Kobra Bielefeld Germany Germany
HASAN AYDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Okan Ciga Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Sebastian Zick LSG Taekwondo Team Germany Germany
Juniors A male -59 kg (11)
Class I (4)
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
MARLON MEINERT TKD GLADBECK Germany Germany
Muhammet El Gattas Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (7)
Adis Biberovic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
EDRIES HOSSEINI TKD GLADBECK Germany Germany
Kürsad Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Max Peter Backes BSV Witten Germany Germany
Mousbah Diab TANGUN-Sportschule e.V. Germany Germany
Nabiel Hakim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Patrick Gräfer Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors A male -63 kg (8)
Class I (5)
Abdullah Bayazid Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Arne Klee Taekwondo Verein Lage Germany Germany
MOHAMMAD ALI TKD GLADBECK Germany Germany
Man ho Wong Sidokwan Netherlands Netherlands
Stefan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Class II (3)
Jannik Lehmann GSV Porz e.V. Germany Germany
Joscha Sandmeier GSV Porz e.V. Germany Germany
Rafael Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (6)
Class I (4)
Gerasimos Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Vincent Joos Taekwondo Verein Lage Germany Germany
leon Van der Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Class II (2)
OGUZHAN AYDENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Selcuk Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (2)
Class II (2)
Muhammed Alko Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Robert Naumenko T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (4)
Class I (2)
Can Acar Musado Luenen e.V. Germany Germany
Jan Seemann TKDV 1989 Düren Germany Germany
Class II (2)
Alik Rostomyan Kobra Bielefeld Germany Germany
Tristian Gudat AC - Ückerath Germany Germany
Seniors female -46 kg (1)
Class I (1)
Melina Janiel Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors female -53 kg (6)
Class I (6)
Hosna Hakim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Jennerie van Ingen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Maike Hüllmann Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Mona Afsharian KDK-Attendorn Germany Germany
Sarah Zwarg Narabi Aachen Germany Germany
Tanja Morsink Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (7)
Class I (5)
Anna Oenning Sport-Treff-Helene Germany Germany
Esra SEN Musado Luenen e.V. Germany Germany
Müjde Haberci Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
SAMMANE ALI TKD GLADBECK Germany Germany
Tina Neuhaus Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (2)
Gizem Koc Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Nga Le Taekwondo PST Trier Germany Germany
Seniors female -62 kg (1)
Class I (1)
Anna Klenzendorf Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Seniors female -67 kg (4)
Class I (4)
CHRISTINE SCHMIT KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Rebecca Peters GSV Porz e.V. Germany Germany
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class I (2)
ANNA BIDINGER KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Nadine Truxius GSV Porz e.V. Germany Germany
Seniors female +73 kg (2)
Class I (2)
Christine Ludwig Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Stefanie Kristahl Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors male -54 kg (3)
Class I (3)
BETIM RAMA KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Norman Jagow TANGUN-Sportschule e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (6)
Class I (5)
Abdelatif Elmach Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Ahmed Said Oufkir Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Jason Saliov Chung Mu Germany Germany
Norbert Székely Königsborner SV Germany Germany
PATRICK GILBERTZ KUKKIWON-luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class II (1)
Sebastien Genet HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Seniors male -63 kg (10)
Class I (9)
AMINE AFRITIT TKD GLADBECK Germany Germany
Andy Mordant Taekwondo PST Trier Germany Germany
Besnik Ceka BSV Witten Germany Germany
Eyüp Bolatli KDK-Attendorn Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Konstantinos Mitakoglou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Marwan Amri Espoir Sportif Cebbala Tunisia Tunisia
Mihael Kraus T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Orhun Ahmet Balci Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Class II (1)
Jonny Röber TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (9)
Class I (8)
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Arafat Gwarzo Moussa FTTKD Togo Togo
Hilmar Hadwiger Taekwondo PST Trier Germany Germany
Kaz Van Malssen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Orkun Nurettin Balci Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Slah MHAMDI Espoir Sportif Cebbala Tunisia Tunisia
Yahya Sanlimeral Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (1)
Nasip Khosdel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Seniors male -74 kg (23)
Class I (19)
AYSER BARHOUMI Espoir Sportif Cebbala Tunisia Tunisia
Ahmed Jacer Barhoumi Espoir Sportif Cebbala Tunisia Tunisia
Badr Boussabat Taekwondo Jambes Belgium Belgium
Can Acar Musado Luenen e.V. Germany Germany
Can Acar Musado Luenen e.V. Germany Germany
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Enez Koc VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Jakob BURGI Kölner Taekwondo Sterne e.V. Germany Germany
Jan Niklas Jung GSV Porz e.V. Germany Germany
Jannik Lühs Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
Kerim YIldiz Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Philipp Trzeciak Taekwondo-Bergedorf Germany Germany
SAMED BEKTAS TKD GLADBECK Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Walter Kiffel Taekwondo Verein Lage Germany Germany
YASIN UZER TKD GLADBECK Germany Germany
khaled AMRI Espoir Sportif Cebbala Tunisia Tunisia
Class II (4)
Benjamin Wallmann Taekwondo Verein Lage Germany Germany
Dursun Kocatepe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Mohamed Kasem Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Nuhali Cicek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seniors male -80 kg (10)
Class I (6)
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Fardin Akbari TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Kevin Prent Sidokwan Netherlands Netherlands
Markus Zurek TV Becketal Germany Germany
Michael Häner KDK-Attendorn Germany Germany
Ronald Folson Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (4)
Christopher Zurek TV Becketal Germany Germany
Javier Altamirano WTF GMS Switzerland Switzerland
Leonhard Duda Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Seyit-Anhmet Cankaya Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (2)
Class I (2)
Danny Van de Veen Sidokwan Netherlands Netherlands
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (4)
Class I (4)
David Ollesh AC - Ückerath Germany Germany
Marc Lenkewitz Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Mario Faross Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Michael Rogmann Satori Ahlen e.V. Germany Germany