Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

CAPITAL CUP 2014

  • Tournament dates
  • 11 May 2014
  • Deadline
  • 27 April 2014
  • Competitors
  • 405 / 450
  • Location
  • Guttmann Rd, Aylesbury
  • Buckinghamshire
  • Great Britain Great Britain

Stoke Madeville Stadium
Guttmann Rd, Aylesbury, Buckinghamshire HP21 9PP

Results

RESULTS CAPITAL CUP 2014RESULTS CAPITAL CUP 2014

Competitors (405)

Pee Wee female -22 kg (5)
Class B (2)
Marwa Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Safa Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
Fatimazarha Nur St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Jasleen Kaur GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Prithiga Satheesh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -25 kg (4)
Class B (2)
Donna Harrison Nguyen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Elizabeth Groombridge RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shayma Mir St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pee Wee female -28 kg (3)
Class B (1)
Sapphire Carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Evelyn Drodge BTS Hythe England England
Nicole Kosiorek Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Pee Wee female -31 kg (3)
Class C (3)
Charlotte Rhoden capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seren Cathrine Nash Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Tabitha WHISTON capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -35 kg (5)
Class A (1)
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
Class C (4)
Aveen Kakpur capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Caitlin Hughes RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Natasha Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Umaymah mohamed St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Pee Wee female -40 kg (3)
Class B (1)
INESA CIURINSKAITE BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (2)
Shanjika Kanageswaran GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
issy isadora lea South Hams TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee female -45 kg (2)
Class C (2)
Charlotte Denniers capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Delilah Rhoden capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -50 kg (1)
Class C (1)
BREANNA QUIST NJ Taekwondo Academy England England
Pee Wee male -22 kg (13)
Class B (2)
Kelvin Hoang Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Thenuk Sejana Dhanapala Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (11)
Afshari Parsa capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Areeb Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Harshan Sethurajan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Harshiv Pindolia Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Jose Daniel Carvalho Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Liam Johnson TCGB BJ Academy England England
Louie Docking Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Mubarak Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Nikesh Balakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rayvaughn Taylor Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
William Groombridge RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -25 kg (20)
Class A (2)
Aidan Palmer Wessex Taekwondo Association England England
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (4)
Cullen Walker Bluewave England England
Javeed Habibolah Taekwondo Tigers England England
Marwan Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Rafael Rocha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (14)
Adam Poliakov Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ewan WHISTON capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Faizan Ahmed Kayani GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Henry Gano Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ishaq Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jaiden Gibb RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mario Hakl Chung Yong Taekwondo Academy England England
Mouadh Nour GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Praveen Nimalraj GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Rihanullah Asif Hirsch Taekwondo South England England
Shanath Suthakaran GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shem Battles Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Yasseen Nazef capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
luke Forbes capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -28 kg (20)
Class B (9)
Andre Rocha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ben Harrison Wessex Taekwondo Association England England
Jake Johnson TCGB BJ Academy England England
Jey Lopez NJ Taekwondo Academy England England
MEHMET ARGALIOGLU BOZDAG TAEKWONDO England England
Muhammad Yasin Mokhtar Hirsch Taekwondo South England England
STEFANOS PIERI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sean Carstens Bluewave England England
Yash Patel Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (11)
Ahmad Al Baidhani Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Amaan Khan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Arigaran Chandramohan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JAMES KAZARIAN capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
LEON SAVERN NJ Taekwondo Academy England England
Mekhi Charles-Armstrong GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
RHODES TELFER capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Reece Morgan Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Ryan Anscombre RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
ZAK HUSSAIN NJ Taekwondo Academy England England
charlie shakespeare thomas South Hams TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee male -31 kg (31)
Class A (3)
ALAN ALEKSANDRAVICIUS BOZDAG TAEKWONDO England England
Francisco Pereira St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Malakai Stanners Wessex Taekwondo Association England England
Class B (16)
Aathavan Kandeepan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Arniel Joseph De Torres Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Balesh Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Basit Sediqi Hirsch Taekwondo South England England
Ethan Wilson Chung Yong Taekwondo Academy England England
Ganapathy Desharaju GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JUNAYD MOHAMED Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jamie Girling TCGB BJ Academy England England
Maciej Gawron Hadri Taekwondo England England
Mahin Chowdhury Hadri Taekwondo England England
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
Rivi Ranujana Dhanapala Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Riyad Hamid Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Saadodin Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Tyler Murdock Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
YAHYA ALI BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (12)
Ajan Surenthran Taekwondo Tigers England England
Aryan Rai capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Batuhan Can capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Charlie Sharp Chung Yong Taekwondo Academy England England
Denis Shishkin capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Fabien Gregory Chung Yong Taekwondo Academy England England
Felix Hutchinson Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
George Starbuck Chung Yong Taekwondo Academy England England
Nadal Zeroual Taekwondo Tigers England England
Rommel Andaya Hadri Taekwondo England England
Rudy Evans Chung Yong Taekwondo Academy England England
Shahan Emmanuel GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -35 kg (22)
Class A (3)
Ian Sotelo FUSION TAEKWONDO England England
Sam Oluwatoyin Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
ZAKIR WILLIAMS BOZDAG TAEKWONDO England England
Class B (8)
Adel Amroun Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Ankit Limbu Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Arian Najafi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
EDIZ DANIELS Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Leo Luc Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Olamide Adebiyi Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Rahul Bhopal capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
jayraj sidhu capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (11)
Ahiezer Morrisson Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Arafat Malik capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Bolu Lekan-Afariogun RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Brandon Galton Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Ilmane Yussuf Mohamed GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mohammed Yusuf GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mubarak Amer capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Omid Mohammad capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Rachid Bousseksou Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Shayan Afsharian capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Xavier Finnah Taekwondo Tigers England England
Pee Wee male -40 kg (17)
Class A (3)
DAVID BEROEV BOZDAG TAEKWONDO England England
Pharrell Carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
mathew howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (8)
Ahmad Faisal Malakyar Hirsch Taekwondo South England England
Ahmed Yasin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
HAYTHAM MOHAMMED Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Ilyas Elasbihani Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Kuranage Perera Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Oluwatimilehin Akinrele Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Shagana Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Youssef Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (6)
Archie Bacon Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Eronit Smala capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Evan Bloomfield RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
James Holmes Chung Yong Taekwondo Academy England England
Jonathan Correa Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
TAYLAN MEHMET Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -45 kg (5)
Class B (2)
SADDEQ EL-BHAIREIN capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sabahodin Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
Ilyaas Akesbi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Morsal Abdulrahman capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
yasser Malik capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -50 kg (1)
Class C (1)
Yasser Bouzenas capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male +50 kg (6)
Class A (1)
Dharnell Nugent Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class B (2)
Rohit Bhopal capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Ulrich Rhoden capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
DANIEL Azadegan capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Jonathan Allotey capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Laksan Thavarajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (2)
Class B (2)
Hirini Shaker GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tharesha Satheesh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -37 kg (2)
Class A (1)
MIHYUN SUNG BOZDAG TAEKWONDO England England
Class B (1)
Arundhathi Roy GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (3)
Class A (2)
Katy Jebson RTA Tigers England England
Neo Botha Bluewave England England
Class B (1)
Jennifer Ballentine TCGB BJ Academy England England
Cadets female -44 kg (7)
Class A (3)
Munirah Abdiwahiid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Siena Limbu Lingden GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
josie dunn South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (3)
Katie Meagher Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Sandhya Balakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Yasmin Habibolah Taekwondo Tigers England England
Class C (1)
Sungna Sudra GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (2)
Class A (1)
Chloe O sullivan Healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (1)
Tiarna Reid capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -55 kg (4)
Class A (2)
Chloe Blackburn AWTC England England
Vaisaly Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Jordan Whittingham Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Zaynab Farrugia Hadri Taekwondo England England
Cadets female -59 kg (2)
Class B (1)
Zina Oukhaled GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Serena Miambanzila Taekwondo Tigers England England
Cadets female +59 kg (4)
Class A (2)
Andrea Pires St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
vivienne wilkes South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (1)
Georgia Stanley Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (1)
MANZAH MALIK capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -33 kg (16)
Class A (5)
Armou Greenidge FUSION TAEKWONDO England England
Endris Tafilaku Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ibrahim Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Ilyas Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nithin Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (9)
Aman Shahid Hadri Taekwondo England England
Anees Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Aravinth Radhakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JIVAN WALIA Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Kishur Nadarajan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Muhi-Uddin Chowdhury Hadri Taekwondo England England
Safi Nasrullah Hirsch Taekwondo South England England
Suriyaa Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
poriya Hossein abad capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Gawad Abdulrahman capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Jay Velu GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets male -37 kg (7)
Class B (4)
Ali Najafi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Igor Hakl Chung Yong Taekwondo Academy England England
Mohamed Amroun Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Waleed Ghafoory capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (3)
Abdulqadir Thabet capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Hamza El-bhairein capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
SANAAODIN Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -41 kg (10)
Class A (4)
Amine Djelladj FUSION TAEKWONDO England England
Jack Lewis Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Mahammed Nour GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
micheal nutbrown South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (4)
EMRE DANIELS Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Nathaniel Hounsihoue GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
aaron mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
mergim Isufi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (2)
Gurdev Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Imadodin Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -45 kg (18)
Class A (4)
Ismail Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jonathan Alpha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ryan Richardson PremierKi England England
Shuayb Muhammad Abdullah Hirsch Taekwondo South England England
Class B (6)
ALEXANDROS PIERI Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Alex Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Ashaan Sen capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Charles Ballentine TCGB BJ Academy England England
Kunal Magar Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Nadim Miah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (8)
Akram Hussain Hadri Taekwondo England England
Alex Harper Chung Yong Taekwondo Academy England England
Ilyas Ait-Challal Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
MATTHEW SINDEY Taekwondo Tigers England England
MATTHEW CABOT Taekwondo Tigers England England
Royyan Bousseksou Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Tobi Lekan-Afariogun RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
daniel Lavile BTS Hythe England England
Cadets male -49 kg (7)
Class A (2)
Muazzam Ul-Hassan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Owen Sanders BTS-BOURNEMOUTH England England
Class B (3)
Conor Kipping PremierKi England England
Rajan Sidhu capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
sebastian Becurra capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Ishaag Ahmad capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Sharujan Sandrakumar Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -53 kg (6)
Class A (2)
Naim Akber Hirsch Taekwondo South England England
Sohrab Alipour capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Kirills Sinakovs LONDON GURKHA TAEKWONDO Great Britain Great Britain
M.D NABIN ALI RAJ BOZDAG TAEKWONDO England England
Shay Adubofour Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
ELIAS BOUHSINA BOZDAG TAEKWONDO England England
Cadets male -57 kg (5)
Class A (3)
Alex Stock Bluewave England England
Daniel Oluwatoyin Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Tyrese Carl Wessex Taekwondo Association England England
Class B (1)
Yassine Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Zachary Kellaway Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
Dion Richardson PremierKi England England
Yassine Saidoune Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
yilmaz bekir FUSION TAEKWONDO England England
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
diego sotelo FUSION TAEKWONDO England England
Cadets male +65 kg (1)
Class C (1)
Akash Amist Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (6)
Class A (3)
BILAL INCEGOZ BOZDAG TAEKWONDO England England
Jacqueen Rankin Bailey Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Viroshan Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Aneeq Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Hamad Akhlaq GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Jaswinder Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (3)
Class B (1)
KERIM COPELAND BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (2)
Arya Afzalalgham Taekwondo Tigers England England
Jubaid Uddin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (5)
Class A (1)
max cater BTS Hythe England England
Class B (3)
Rohit Ghale Sunrise Gurkha Taekwondo England England
Shahryar Yasin GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zinadine Batouche Peak Performance Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Hamzah Azim GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -55 kg (6)
Class A (3)
Cameron Davies Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Humoon Afsardeir GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nikhil Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Manoj Sivakumar Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
ONUR KARTAL BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (1)
SHAHED MOHAMMED NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -59 kg (4)
Class A (3)
Arshia Abdoli capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Oskar Gawron Hadri Taekwondo England England
Ryan Simpson BTS-BOURNEMOUTH England England
Class C (1)
Brandon Clarke GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (6)
Class A (2)
Daniel Blackburn AWTC England England
MILAD BADAMGUL NJ Taekwondo Academy England England
Class B (1)
TAHIR NIMATY NJ Taekwondo Academy England England
Class C (3)
HUMZAH HUSSAIN NJ Taekwondo Academy England England
Jordan Ashley Taekwondo Tigers England England
Merunas Stonkus GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -68 kg (4)
Class A (1)
Yann Hot-Bitchouteu Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Janak Ghale Sunrise Gurkha Taekwondo England England
Class C (2)
Leonardo Gavaudan Taekwondo Tigers England England
Obeydullah Abdrabba capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors male -73 kg (1)
Class A (1)
SAFI IQBAL NJ Taekwondo Academy England England
Juniors male -78 kg (1)
Class B (1)
Amratpal Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors female -42 kg (3)
Class B (2)
Hana Nakuda GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Kuranage Perera Tiger Cub Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
Maria Dorsett TCGB BJ Academy England England
Juniors female -49 kg (4)
Class A (2)
Aya Hijazi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (2)
Nithya Govindaraj GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
courtney clark South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (4)
Class A (2)
Ilana Hirschberg AWTC England England
Karen Pegg JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (2)
Clara Deniers capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Zara Najafi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Juniors female -55 kg (4)
Class A (2)
Malsore Isufi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Neeleeny Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Abbey Gardner Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Rayane Rosa-Jardim Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors female -59 kg (3)
Class B (1)
Luisas Tirado Tilaguy capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
DINA Azadegan capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Laila Arbane Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Seniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Sheena Au-Yeung Wessex Taekwondo Association England England
Tamika Seward St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (5)
Class A (4)
Julia Wrigglesworth Taekwondo Tigers England England
Mavy Andres Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Melissa Lamb Wessex Taekwondo Association England England
Sarah-Jayne Farthing Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Class B (1)
Jennifer Croombe JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (4)
Class A (3)
Leighann Lewis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Tania Tirado Tilaguy capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Tasneem A Tasneem A JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Sarah Burke Bucks & Chilterns TKD England England
Seniors female -62 kg (3)
Class A (1)
Amen Bayat capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Daiana Pinto JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
NANAR ARMEN capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors female -67 kg (3)
Class A (3)
Kerry Reilly St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Kimberly Meli TEAM MALTA Malta Malta
Sarah Linnell-Stocks Wessex Taekwondo Association England England
Seniors female -73 kg (3)
Class A (2)
Hannah Johnson St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
alexandra thomas FUSION TAEKWONDO England England
Class C (1)
JACQUELINE WHISTON capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors female +73 kg (1)
Class C (1)
Sandra Da Silva capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors male -54 kg (3)
Class A (3)
Arkan Bayati capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Nikhil Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
max cater BTS Hythe England England
Seniors male -58 kg (4)
Class A (2)
Raony De Oliveira Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Vergil Justine Ganir Hirsch Taekwondo South England England
Class B (2)
Ali Reza zadeh capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Daniel Seward St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Seniors male -63 kg (11)
Class A (5)
Amin Badr St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Callum Walker Bluewave England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jay Patel Chung Yong Taekwondo Academy England England
Roberto Belfiore St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (5)
Ajmal Maroofkhai capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Deen Ramjan Hadri Taekwondo England England
GABRIELIUS VADAPALAS BOZDAG TAEKWONDO England England
Josué Ferreira JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Nitish Kumar capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
MAIWAND ABDULWAHAB BOZDAG TAEKWONDO England England
Seniors male -68 kg (12)
Class A (4)
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Kajamugan Shanmuganathan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shem Ehigie Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Tameem Mohammed Al Kubati capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class B (5)
Elias Canoa Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Louis Loveridge RTA Tigers England England
Nasir Quaedullah capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Rhannan Lacey Bucks & Chilterns TKD England England
Tom Collingwood Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class C (3)
Alam Durrani Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Moad Idrissi capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Vahid Ghofrani Taekwondo Tigers England England
Seniors male -74 kg (13)
Class A (7)
Andrew Hamilton Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Carl Atkinson Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
HASANEIN AL-KHAFAJI BOZDAG TAEKWONDO England England
John Smallbone Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Rualri Mccance capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Samuel Jones evolution tkd England England
mohammad Ahmad fakhroldin capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Class B (3)
Daniel Khanna Chung Yong Taekwondo Academy England England
JOHNY MITAWME NJ Taekwondo Academy England England
Kwabena Darko Bucks & Chilterns TKD England England
Class C (3)
Andrew Barnes Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jonathan Mukisa capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
quaedullah nasir capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors male -80 kg (11)
Class A (7)
Deon Martin RTA Tigers England England
Gianluca Barbara TEAM MALTA Malta Malta
Mauro Busuttil TEAM MALTA Malta Malta
Maxer Alnajjar Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Michael Berry AWTC England England
OSKAR SMIGOC BOZDAG TAEKWONDO England England
Omer Duman Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
Erol Ismail JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Jeremy Browne Hadri Taekwondo England England
KWABENA AGYEKUM BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (1)
Krystian Ozag GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (5)
Class A (1)
Corrie Jamieson Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (2)
Aaron Grant-Booker Bucks & Chilterns TKD England England
Luke Ioannou JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
SALAHOUDIN Sharaf capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Yusuf Sherwani capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Seniors male +87 kg (4)
Class A (1)
Orlando Bryant RTA Tigers England England
Class C (3)
Alexandre Suon Taekwondo Tigers England England
STEVEN TELFER capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
fraser Clark South Hams TKD Great Britain Great Britain
Veterans male -80 kg (1)
Class A (1)
Dave Palmer Wessex Taekwondo Association England England
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
yasser Momen capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
V.I.P. male -80 kg (2)
Class A (2)
Mohamed Jellal capital taekwondo academy United Kingdom United Kingdom
Vladislavas Zaleskis KWON TKD England England
V.I.P. male +80 kg (1)
Class A (1)
Conrad Howard Chung Yong Taekwondo Academy England England