Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

British International Open

  • Tournament dates
  • 13 July 2014
  • Deadline
  • 28 June 2014
  • Competitors
  • 402 / 500
  • Location
  • Buckinghamshire
  • HP21 9PP
  • Guttmann Rd, Aylesbury
  • Great Britain Great Britain

Stoke Madeville Stadium
Guttmann Rd, Aylesbury, Buckinghamshire HP21 9PP

Downloads

BRITISH_INTERNATIONAL__2014BRITISH_INTERNATIONAL__2014
British_Taekwondo_Making_Weight_policy__2014_(8)_14-2-2014British_Taekwondo_Making_Weight_policy__2014_(8)_14-2-2014
EVENT_ENTRY_REQUIREMENTS_(3)EVENT_ENTRY_REQUIREMENTS_(3)

Results

British International Open 2014 - resultsBritish International Open 2014 - results

Competitors (402)

Pee Wee female -22 kg (4)
Class B (1)
Natalia Kitteringham Warrior Factory England England
Class C (3)
Aishvarya Chandramohan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Charlotte Elton Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Vishnupriya Balakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -25 kg (5)
Class A (2)
Donna Harrison Nguyen Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Jena grant St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (2)
Niamh Grant St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ocean Gabriel-Lovell Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Elizabeth Groombridge RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee female -28 kg (3)
Class A (1)
Tegan Paynter TEAM WATERSIDE England England
Class B (1)
Emma Lundmark S1 Team Sweden Sweden
Class C (1)
Evelyn Drodge BTS Hythe England England
Pee Wee female -31 kg (8)
Class A (2)
Emily Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Ruby Lee TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Class B (1)
KINGA KOZLOWSKA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class C (5)
Georgia Corley DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Julia Olszewska Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Maisy Cook TEAM WATERSIDE England England
Natasha Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Sapphire Carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee female -35 kg (5)
Class A (2)
Rhianna Patel TCGB BJ Academy England England
kimberley Barnes TEAM WATERSIDE England England
Class B (2)
Anna O'Neill BTS-BOURNEMOUTH England England
Nicole Kosiorek Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (1)
Leah Huges DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Pee Wee female -40 kg (4)
Class B (2)
INESA CIURINSKAITE BOZDAG TAEKWONDO England England
Shagana Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (2)
Laura Sulkowska BTS-BOURNEMOUTH England England
issy isadora lea South Hams TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee female -45 kg (1)
Class C (1)
JAYDEN LISTER (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Pee Wee male -22 kg (7)
Class B (2)
Kelvin Hoang Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Rhys Tambat St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class C (5)
Daniel Carvalho Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Harshan Sethurajan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mubarak Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Nikesh Balakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
William Groombridge RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -25 kg (18)
Class A (2)
Aidan Palmer Wessex Taekwondo Association England England
Zack Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (6)
Cullen Walker Bluewave England England
Dylan Clark Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Finlay Patrick TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Henry Gano Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Marwan Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Rafael Rocha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (10)
Chukwunonyelum Okoli Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Emil Swedneosky BTS Hythe England England
Jack Rowley SPITFIRE England England
Jawad Idris RTA Tigers England England
Louie Docking Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Luke Cassere (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Mouadh Nour GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nicholas Elton Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Praveen Nimalraj GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shem Battles Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -28 kg (20)
Class A (2)
FILIP EROGLU BOZDAG TAEKWONDO England England
Terrel Moores-Duffield NTC England England
Class B (8)
Andre Rocha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Hugo Falkstranden S1 Team Sweden Sweden
Jake Johnson TCGB BJ Academy England England
Justin Barba Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
KAROL MANDZIUK TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
MEHMET ARGALIOGLU BOZDAG TAEKWONDO England England
Marvin Sabutanan Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Nathaniel Thomas NTC England England
Class C (10)
Abisick Gurung SPITFIRE England England
Amaan Khan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cameron Algar Chung Yong Taekwondo Academy England England
Charlie Sharp Chung Yong Taekwondo Academy England England
Ethan Wilson Chung Yong Taekwondo Academy England England
Ishaq Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mekhi Charles-Armstrong GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Priyank Jayeh Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Reece Morgan Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Shanath Suthakaran GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -31 kg (22)
Class A (5)
ALAN ALEKSANDRAVICIUS BOZDAG TAEKWONDO England England
Francisco Pereira St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ian Sotelo FUSION TAEKWONDO England England
Malakai Stanners Wessex Taekwondo Association England England
Milan Molle TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class B (10)
Aathavan Kandeepan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Adam Cronas S1 Team Sweden Sweden
Arniel Joseph De Torres Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Balesh Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
KACPER SYKALA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Laurenzo Acayen TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Nikhil Patel TCGB BJ Academy England England
ROBERT DRUCE TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Tyler Murdock Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Youssef Bouchakour Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (7)
Areeb Ilyas GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Arigaran Chandramohan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Armin Teymouri NTC England England
Diego Solarte STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
Dominik Kaja Aquila Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Jayden Salkey Survivor Taekwondo England England
Noah Shakeshaft RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -35 kg (16)
Class A (4)
Harry Bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
OLIVER HAMMOND (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Ryan Martin TEAM WATERSIDE England England
Shane Burghin QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (7)
Adam Cassere (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Adel Amroun Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Kaydon Marriot NTC England England
Leo Luc Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Robert Donnelly STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
Tomas Wade Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Xavier Osinibi Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Class C (5)
Ahiezer Morrison Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Elliot Peck NTC England England
Ilmane Yussuf Mohamed GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mohammed Yusuf Ibn-Waleed GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Shahan Emmanuel GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Pee Wee male -40 kg (14)
Class A (6)
Caden Cunningham Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
DAVID BEROEV BOZDAG TAEKWONDO England England
Josh Middlemass Predator Taekwondo England England
Pharrell Carter Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Ryan Richardson PremierKi England England
mathew howell South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (3)
Maarten Lemmens TAEKWONDO BRUSSELS Belgium Belgium
Manolo Malcom - Tiribelli Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Oluwatimilehin Akinrele Nomad Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (5)
Archie Bacon Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Dominic Volante Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Evan Bloomfield RAMSGATE OLYMPIC TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mccorley Perry (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Monty Moberly Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Pee Wee male -45 kg (5)
Class B (4)
Charlie Walker Warrior Factory England England
Dion Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Joul Higgins Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Roberto La Corte Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Jonathan Correa Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Pee Wee male -50 kg (4)
Class B (2)
James Dady Wessex Taekwondo Association England England
jacob bennison Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Jover Alava: STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
KEVIN RAI Way TKD Great Britain Great Britain
Pee Wee male +50 kg (2)
Class A (1)
Dharnell Nugent Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Class C (1)
Laksan Thavarajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -29 kg (1)
Class B (1)
Ellie Wright Sport Taekwondo Plymouth England England
Cadets female -33 kg (1)
Class B (1)
MELANIA NEGURA TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Cadets female -37 kg (3)
Class A (2)
Emma Chapman Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Tamika Quallo Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (1)
Arundhathi Roy GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -41 kg (2)
Class A (1)
Sofie Lemmens TAEKWONDO BRUSSELS Belgium Belgium
Class C (1)
Katie Meagher Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -44 kg (6)
Class A (4)
Ellie Bowden (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Katy Jebson RTA Tigers England England
Munira Abdiwahid St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Neo Botha Bluewave England England
Class C (2)
Sungna Sudra GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Vidhee Jagatia GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female -47 kg (3)
Class A (3)
ELISE JOHNSON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jade Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
josie dunn South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets female -51 kg (6)
Class A (2)
Anaya Edwards Empsi England England
Chloe O sullivan Healy St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (3)
Kristina Lees Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Paige Stevens TEAM WATERSIDE England England
Sandhya Balakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Jiaqi Wei St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Cadets female -55 kg (2)
Class A (1)
Chloe Blackburn AWTC England England
Class B (1)
Ieva Wade Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets female -59 kg (7)
Class A (3)
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Naomi Bell TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Rhiannon Rowsome St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Class B (4)
DOROTA BOGUSZ TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Hannah Perry (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Skye Donghue QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Zina Oukhaled GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cadets female +59 kg (3)
Class A (3)
Andrea Pires St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ella Barnes TEAM WATERSIDE England England
vivienne wilkes South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (10)
Class A (4)
Alex Towle NTC England England
Amrou Greenidge FUSION TAEKWONDO England England
Kai Law Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Liam Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (6)
Aravinth Radhakrishnan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Igor Hakl Chung Yong Taekwondo Academy England England
Kishur Nadarajan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Suriya Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
TOLGA GUNES BOZDAG TAEKWONDO England England
Vinit Dharmendra Kumar Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -37 kg (6)
Class A (3)
Endris Tafilaku Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Finley Summers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Luke Jones QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
CIERAN HARNEDY (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Cameron Young QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Ferhat Yilmazer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Cadets male -41 kg (11)
Class A (6)
Alex Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Amine Djelladj Empsi England England
Daniel Moody QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jaden Philips Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Jamie Simpson-Kidd (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Tyler Barwell (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (4)
Alex Drake Chung Yong Taekwondo Academy England England
Dylan Walch Warrior Factory England England
Saajvir Singh Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
aaron mcardle South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class C (1)
Alex Harper Chung Yong Taekwondo Academy England England
Cadets male -45 kg (10)
Class A (6)
CONNOR LILL (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jonathan Alpha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Joseph Stopforth Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Lincoln Strong (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Tarek grant St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
micheal nutbrown South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class B (2)
Kien Sy FUSION TAEKWONDO England England
Nadim Miah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (2)
Gurdev Singh GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
daniel Lavile BTS Hythe England England
Cadets male -49 kg (7)
Class A (2)
George Morcmbe FUSION TAEKWONDO England England
Owen Sanders BTS-BOURNEMOUTH England England
Class B (3)
Brandon Marriott NTC England England
Christopher Castro FUSION TAEKWONDO England England
Michael Nestor TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Class C (2)
Leonardo Diez FUSION TAEKWONDO England England
Sharujan Sandrakumar Ocean Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Cadets male -53 kg (2)
Class A (1)
Will Tumber TSA England England
Class B (1)
Conor Kipping PremierKi England England
Cadets male -57 kg (4)
Class A (3)
Gary Watt (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Paul Beach STA Hanaro United Kingdom United Kingdom
Rishi Pandya JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Jack Pickin STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Cadets male -61 kg (4)
Class A (4)
Alex Stock Bluewave England England
Dion Richardson PremierKi England England
Tyrese Carl Wessex Taekwondo Association England England
Yilmaz Bekir FUSION TAEKWONDO England England
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Diego Sotelo FUSION TAEKWONDO England England
Cadets male +65 kg (3)
Class A (3)
Adrian Wagstaffe NTC England England
Luke Allott Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Thomas Lee TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors male -45 kg (5)
Class A (4)
Alex Clayton Predator Taekwondo England England
BILAL INCEGOZ BOZDAG TAEKWONDO England England
Cameron Booth NTC England England
Viroshan Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Connor French Chung Yong Taekwondo Academy England England
Juniors male -48 kg (1)
Class A (1)
Neil Patel Allen Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Juniors male -51 kg (5)
Class A (4)
Harry Worgan NTC England England
Josh Calland Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
MACAULEY CLARKSON (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Tim Needham Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Connor Walker NTC England England
Juniors male -55 kg (5)
Class A (4)
João Diogo Clube Taekwondo Portimão Portugal Portugal
Max Carter BTS-BOURNEMOUTH England England
Sam Baraitser Best Leg Academy United Kingdom United Kingdom
Tyron Moores-Duffield NTC England England
Class C (1)
Dylan Fowler Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -59 kg (5)
Class A (5)
Cameron Davies Taekwondo Cymru Wales Wales
Humoon Afsardeir GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nikhil Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sean Wilson BTS-BOURNEMOUTH England England
Tayfun Al Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Juniors male -63 kg (4)
Class A (4)
Daniel Blackburn AWTC England England
David Olaru Clube Taekwondo Portimão Portugal Portugal
Omar Fuad Empsi England England
Ryan Simpson BTS-BOURNEMOUTH England England
Juniors male -68 kg (4)
Class A (2)
Michael Meadows TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Sonny Deakin Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (2)
Abdiwali Ahmed Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Merunas Stonkus GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Juniors male -73 kg (2)
Class A (1)
QUENTIN CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Class B (1)
Conor Tollick TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Juniors male -78 kg (2)
Class A (1)
Thomas Henley (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class C (1)
SAM BURNS (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors female -42 kg (2)
Class A (1)
Natasha Burdock QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class C (1)
Maria Dorsett TCGB BJ Academy England England
Juniors female -44 kg (1)
Class A (1)
Kaja Tveit Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Juniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Kara Jonsson BTS-BOURNEMOUTH England England
Mathilde Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
Laura Bellis Whiston TKD United Kingdom United Kingdom
Laura Francis DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (6)
Class A (6)
AMELIA PASHLEY (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Aya Hijazi St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Ilana Hirschberg AWTC England England
JANISE VAN VELDHUIZEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Karen Pegg JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Rafaela Araújo Clube Taekwondo Portimão Portugal Portugal
Juniors female -55 kg (6)
Class A (4)
ANEILA ASFAR (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Megan smith DJS Taekwondo Academy United Kingdom United Kingdom
Shanelle Rowe NTC England England
Silje Furnes Pettersen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Class B (1)
Rayane Rosa-Jardim Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Abigail Gardener Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Juniors female -59 kg (7)
Class A (6)
Amy Stock Bluewave England England
Ellie Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Megan Featherstone QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Monique Cunningham Survivor Taekwondo England England
Neeleeny Nithirajah GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Randi Dyngeland Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Class C (1)
Laila Arbane Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Juniors female -63 kg (2)
Class A (1)
Holly Ullyott QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Charlotte Banks (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Juniors female -68 kg (1)
Class A (1)
evie large South Hams TKD Great Britain Great Britain
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Lyndzie Jeffrey Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Sophie Adams Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
Seniors female -49 kg (6)
Class A (6)
Anneleen Goffin TAEKWONDO BRUSSELS Belgium Belgium
ESTHER CARMINATTI BOZDAG TAEKWONDO England England
Harriet Akeroyd QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Monika Durova JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Sarah-Jayne Farthing Taekwondo Cymru - WALES Wales Wales
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (5)
Class A (4)
Dana Johnson St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Johanna Lim Falk Team Academy Sweden Sweden
Julia Wrigglesworth Taekwondo Tigers England England
Mavy Andres Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Class C (1)
Jennifer Crombe JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors female -57 kg (9)
Class A (9)
Adriana Hodges evolution tkd England England
Anna Alfut King's College London Taekwondo England England
BAHAR RASHIDI BOZDAG TAEKWONDO England England
Filipa Figueira Sam Taeguk Taekwondo Club Portugal Portugal
LAUREN MORGAN BOZDAG TAEKWONDO England England
Marie Magnus Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Melissa Lamb Wessex Taekwondo Association England England
Sabina Andirova Atyrau Kazakhstan Kazakhstan
Tasmeen Tawill JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Seniors female -62 kg (5)
Class A (3)
Alyx Harrison Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Christiana Pilibeit Predator Taekwondo England England
Maria Reynolds WLM TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (2)
Daiana Pinto JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Stacey Buden Sport Taekwondo Plymouth England England
Seniors female -67 kg (1)
Class A (1)
Sarah Linnell-Stocks Wessex Taekwondo Association England England
Seniors female -73 kg (4)
Class A (4)
Amy Truesdale Stoke UTA England England
Dianne Ward Sokcho Taekwondo Glasgow Scotland Scotland
Kristine Hove Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Terri Lumb Warrior Factory England England
Seniors female +73 kg (5)
Class A (4)
CHELSEY EVANS (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Phillipa Hockham STOKE UTA OLYMPIC TAEKWONDO England England
Regina Adjetey Team Ghana Ghana Ghana
Stephanie Gooch Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class C (1)
Laura Ryan Survivor Taekwondo England England
Seniors male -54 kg (4)
Class A (3)
Goncalo Faustino Sam Taeguk Taekwondo Club Portugal Portugal
Rajveer Singh Chana GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Terrance Tetteh Asare Team Ghana Ghana Ghana
Class C (1)
Daniel Khanna Chung Yong Taekwondo Academy England England
Seniors male -58 kg (4)
Class A (3)
Carlos Castaneda Sam Taeguk Taekwondo Club Portugal Portugal
Humoon Afsardeir GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nikhil Fransis GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Class B (1)
Sapatnekar Suparn Chung Yong Taekwondo Academy England England
Seniors male -63 kg (14)
Class A (11)
Alex Needham Premier Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Chris Cocker Warrior Factory England England
Delroy Palmer JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Edouard Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Jake Brooks AWTC England England
Jay Patel Chung Yong Taekwondo Academy England England
Joao Pinguinha Sam Taeguk Taekwondo Club Portugal Portugal
Robert Keane TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Roberto Belfiore St Katherine's Tkd Great Britain Great Britain
Roberto Belfiore First Defence Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Thomas Fontyn Chung Yong Taekwondo Academy England England
Class C (3)
Daniel Olugbade Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Daniel Wright Predator Taekwondo England England
Kamil Namysle TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Seniors male -68 kg (16)
Class A (11)
Ross Ferreira Clube Taekwondo Portimão Portugal Portugal
Andrew Taylor Sport Taekwondo Plymouth England England
Antonio Gonzales King's College London Taekwondo England England
Callum Walker Bluewave England England
Dean Gibbs Chung Yong Taekwondo Academy England England
HASANEIN AL-KHAFAJI BOZDAG TAEKWONDO England England
Jacob Barnett QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jelani Knight JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Liam Wise TSA England England
Paulius Kairaitis Chung Yong Taekwondo Academy England England
Tom Speer Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
Class B (3)
DOMINIK MANAJ BOZDAG TAEKWONDO England England
Elias Canoa Walters Family School of Taekwondo Great Britain Great Britain
GABRIELIUS VADAPALAS BOZDAG TAEKWONDO England England
Class C (2)
Andrew Whitmarsh Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
Merunas Stonkus GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Seniors male -74 kg (10)
Class A (9)
Barham Milkar NTC England England
Carl Atkinson Dorset Taekwondo (Tigers) United Kingdom United Kingdom
DYLAN CAPPEL ECOLE DU DRAGON ROUGE France France
Mason Goulding (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Matthew Johnstone Granite City Taekwondo Scotland Scotland
Osita Arusiuka-Hill JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Pedro Alves Sam Taeguk Taekwondo Club Portugal Portugal
Samuel Jones evolution tkd England England
Yasser Khechai Taekwondo Orchesien France France
Class B (1)
Philip Kirkup Predator Taekwondo England England
Seniors male -80 kg (9)
Class A (6)
Ahmad Alfoudery Kuwait Sporting Club Kuwait Kuwait
Ahmad Alfoudery Predator Taekwondo England England
Gianluca Barbara TEAM MALTA Malta Malta
Jake Moscrop Liverpool Elite TKD United Kingdom United Kingdom
Mauro Busuttil TEAM MALTA Malta Malta
Thomas Henley (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Class B (2)
David Lazare Chung Yong Taekwondo Academy England England
Erol Ismail JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
PRASANTA TAMANG Way TKD Great Britain Great Britain
Seniors male -87 kg (8)
Class A (6)
Aspet Mkrtchyan RTA Tigers England England
David Koney Adjetey Team Ghana Ghana Ghana
James Cole SPITFIRE England England
Orlando Bryant RTA Tigers England England
Ryan Gomersall (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Tyrone . Helmsley Okyere JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class B (1)
Luke Ioannou JAGUAR TAEKWONDO CLUB UTF United Kingdom United Kingdom
Class C (1)
David Newman AWTC England England
Seniors male +87 kg (5)
Class A (2)
Levi Goodridge Predator Taekwondo England England
Olu Faturoti FUSION TAEKWONDO England England
Class B (2)
Junior Adesanya King's College London Taekwondo England England
Mike Green TEAM WATERSIDE England England
Class C (1)
Lee Stevens TEAM WATERSIDE England England
Veterans male -80 kg (1)
Class A (1)
Dave Palmer Wessex Taekwondo Association England England
Veterans male +80 kg (1)
Class A (1)
Sean Neill TEAM WATERSIDE England England