Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

BonnPrix Cup 2009

  • Tournament dates
  • 6 June 2009
  • Deadline
  • 31 May 2009
  • Competitors
  • 426 / 500
  • Location
  • Gausstrasse
  • 53125
  • Bonn
  • Germany Germany

Downloads

AusschreibungAusschreibung

Competitors (426)

Juniors D female -22 kg (3)
Class II (3)
Alice Gehrmann Velberter -SG Germany Germany
Annika Vukovac Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Vanessa Engels WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D female -24 kg (1)
Class II (1)
Aimee Voerman TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D female -26 kg (4)
Class II (4)
Anna Schrijver TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Hayat El Fechtali TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Maliwan Maokhamphiou TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Michelle Pak TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors D female -29 kg (2)
Class II (2)
Michelle Bernhardt Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Tugce Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -22 kg (3)
Class II (3)
Altan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Antonios Andreopoulos Taekwondoschule Aydin e.V. Germany Germany
Ubeyd Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors D male -24 kg (2)
Class II (2)
Bennet Pannen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Ranje Drebes TKD Swisttal Germany Germany
Juniors D male -26 kg (3)
Class I (1)
Ekrem-Erdem Ören Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (2)
Erdogan Sabab Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Erik Görlitz TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors D male -29 kg (4)
Class I (1)
Samet Gültekin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Class II (3)
Erdem Yildiz TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Melih Yildiz TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Tayfun Ince Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors D male -32 kg (5)
Class I (1)
Mohamed Elmahi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (4)
Edwin Schäfer SUA Witten Germany Germany
Massimo Loreto Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Nicolas Sabo Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Pascal Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Juniors D male -35 kg (1)
Class II (1)
Jann Omakomba T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -26 kg (10)
Class I (3)
Evelyn Scheierrmann Velberter -SG Germany Germany
Ioanna Andreopoulou Taekwondoschule Aydin e.V. Germany Germany
Melissa Behrens Tus Ende e.V. Germany Germany
Class II (7)
Charleen Cornelius TSC Gladbeck Germany Germany
Dounia El Fechtali TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Gülbahar Kaya SUA Witten Germany Germany
Jill Blankenstein TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kristina Möller Velberter -SG Germany Germany
Miriam Koppe OTC Bonn Germany Germany
Vanessa Richter Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -28 kg (7)
Class I (2)
Charlotte Ruhfuß Tus Ende e.V. Germany Germany
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class II (5)
Annika Kunze TKD Swisttal Germany Germany
Ferhan Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Nathalie Gajak TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Shela Lukic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Juniors C female -30 kg (8)
Class I (1)
TUGCE BESEVLI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (7)
Delaine Kellmann VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Jasmin Pannen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Jessika Ritzka Velberter -SG Germany Germany
Noura Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Rojin Demir OTC Bonn Germany Germany
Rowy Hoppenbrouwers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Seval Kolcak TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C female -32 kg (4)
Class I (4)
Hind Bayram 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Melisa Sabab Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Sandra Holthaus Velberter -SG Germany Germany
kristina Gergert Budo Siegen e.V. Germany Germany
Juniors C female -35 kg (7)
Class II (7)
Hadjer Reggami 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Havva Can Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Janneke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lisa Nickel TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Pia Pesch Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Sina Öhm Budo Siegen e.V. Germany Germany
SÜHEDA NUR GÜLER TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -38 kg (2)
Class II (2)
Annalena Fedtke SUA Witten Germany Germany
Scharline Kremer Tus Ende e.V. Germany Germany
Juniors C female -41 kg (6)
Class I (2)
Jennifer Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Seyma Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Gina Bütow Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Hanna Hützen Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Laura Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Michelle Bütow Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Juniors C female -45 kg (7)
Class I (1)
Sarah di Sinno TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (6)
Amira Cadi OTC Bonn Germany Germany
Dilan Demir OTC Bonn Germany Germany
Elena Sabo Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Nathalie Huber Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Yesim Peksoy Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors C male -26 kg (5)
Class I (1)
Hamza Bayram 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Class II (4)
Mertcan Durak TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Michael Kalkov Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Mouhssin El Khadari TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Nils Niessen TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors C male -28 kg (10)
Class I (3)
Christian Dell TKD Swisttal Germany Germany
Jakob Koch 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Simon Winke Velberter -SG Germany Germany
Class II (7)
Berkan Akgül Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Constantin Schwez TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
David Koop Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Dominik Watzl Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Jamsched Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Luca-Danilo Riegel TKD Swisttal Germany Germany
Tunahan Acar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C male -30 kg (14)
Class I (4)
Bijan Schaghaghi Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Robin Kampl Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Thomas Wildenhoff 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Class II (10)
ANIL TARIM TKD GLADBECK Germany Germany
Amine Boutahar Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Fatih Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Kaan Yildirim TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Kade-Liam Read Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
MArcus Eichner Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Sahasawas Supea Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Samir Causevic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Theodor Mundt TKD Team Schiefbahn Germany Germany
kristoffer demant huktti brande Denmark Denmark
Juniors C male -32 kg (9)
Class I (1)
Ralf Feder Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (8)
Emre Can Birli TSC Gladbeck Germany Germany
Hikmet Kar Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Islam Reggami 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Keremsah Yalcin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Mike Esteves TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Tarek Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Youness Acharki OTC Bonn Germany Germany
Juniors C male -35 kg (12)
Class I (2)
Daniel Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Ricki Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Class II (10)
Baris Akyörük Budo Siegen e.V. Germany Germany
Dimitrij Ufimtsev SUA Witten Germany Germany
Joshua Deifuß VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Max Mehrfeld Tus Ende e.V. Germany Germany
Pierre Petereit TSC Gladbeck Germany Germany
Sefa Yilmaz TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Sujenth Suhan SUA Witten Germany Germany
Visar Maliqi TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Yassin Lamghizrati TUS Iserlohn 1846 Iserlohner Lions Germany Germany
Yunis Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors C male -38 kg (10)
Class I (4)
Fabian Moldenhauer Tus Ende e.V. Germany Germany
Jelle Plomp TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Julius Deicke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Selim Can Gültekin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Class II (6)
Anton Lisogor Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Bekir Yildiz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
CAN BOYLU TKD GLADBECK Germany Germany
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Johnny Schilling Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Kerem Gümüsok Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors C male -41 kg (8)
Class I (2)
Hamza Ören Kangaroosports e. V. Germany Germany
Thomas Kosteal TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Class II (6)
Artim Bekiri Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Domonik Pesch Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Julian Schakat Tus Ende e.V. Germany Germany
KRESHNIK UKIQI tkd"ARIRANG" Kosovo Kosovo
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors C male -45 kg (3)
Class I (1)
Amir Bsharat 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Class II (2)
Jonas Suing 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Mohammed Ajjot TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Juniors C male -49 kg (3)
Class I (3)
Bilal Elmahi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
DON BERISHA Olympic-Art Kosovo Kosovo
Sven Schinkowski Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Juniors C male -57 kg (1)
Class II (1)
Benjamin Mujic TKD Swisttal Germany Germany
Cadets female -29 kg (2)
Class I (1)
Sara Vilotic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (1)
Lea Biskoping SUA Witten Germany Germany
Cadets female -33 kg (1)
Class II (1)
Nilofar Mohmand 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Cadets female -37 kg (5)
Class I (3)
Anne Klütsch Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Katrin Koppe Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Marwa Hashimi 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Class II (2)
Elif Cepik Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Kübra Sener Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets female -41 kg (9)
Class I (8)
Alexandra Tiz TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Jasmin Breitmar AC - Ückerath Germany Germany
Julia Ronken TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kansinee de Graef Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Murselin Yilmaz TSC Gladbeck Germany Germany
Nevin Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ufeyra Gürcan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Vanessa Hildebrandt TKD Swisttal Germany Germany
Class II (1)
Büsra Can Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets female -44 kg (4)
Class I (2)
Lara Wickel Tus Ende e.V. Germany Germany
Lorena-Lolo Brachschoß Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Class II (2)
Lina Kremer SUA Witten Germany Germany
Seda Yazici Narabi Aachen Germany Germany
Cadets female -47 kg (10)
Class I (5)
Elisa Nestler Tus Ende e.V. Germany Germany
Gizem Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Ina Emmert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Laura Leiendecker Baumberger TKD Freunde e.V. Nottuln Germany Germany
Sare Danaci TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (5)
Anna-Lotte Mehrfeld Tus Ende e.V. Germany Germany
Dorothea Helbig OTC Bonn Germany Germany
Marianne Hoelkeskamp Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nele Schakat Tus Ende e.V. Germany Germany
Sarah Kremer Tus Ende e.V. Germany Germany
Cadets female -51 kg (8)
Class I (4)
Annika Koch Tus Ende e.V. Germany Germany
Leonie Hamm Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Yanna Schneider TKD Swisttal Germany Germany
Class II (4)
Chantal Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Hosna Hakim 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Katarina Großmann Velberter -SG Germany Germany
Laura Herberg Tus Ende e.V. Germany Germany
Cadets female -55 kg (6)
Class I (4)
Berivan Öner Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Canan Ak Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Nina Senkowski Tus Ende e.V. Germany Germany
Yonca Celik TSC Gladbeck Germany Germany
Class II (2)
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Yasmin Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Cadets female -59 kg (6)
Class I (3)
Büsra Özkir Kampfsportschule AS-YA-DO e.V. Germany Germany
JASMIN GROßE TKD GLADBECK Germany Germany
Julia Kreutz Han Kook Aachen e.V Germany Germany
Class II (3)
Corina Malassa Tus Ende e.V. Germany Germany
Ruth Naumann AC - Ückerath Germany Germany
Sonia Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets female +59 kg (1)
Class II (1)
Aslihan Elcim TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Cadets male -33 kg (4)
Class I (2)
Florian Kosiba Velberter -SG Germany Germany
Patrick Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (2)
Dominik Großmann Velberter -SG Germany Germany
Sami Alo 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Cadets male -37 kg (9)
Class I (4)
Enrico Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Silvio Golino Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Simon Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Tim Theisgen AC - Ückerath Germany Germany
Class II (5)
Fatih Kanpolat TSC Gladbeck Germany Germany
Joshua Oumorou Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Kevin Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Michael Buruhin TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Phillip Brachmann SUA Witten Germany Germany
Cadets male -41 kg (13)
Class I (9)
Ahmad Kassem Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Alpay Gündasli TSC Gladbeck Germany Germany
Amir Causevic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Dennis Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Luke Rob Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Mihael Kraus Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Steffen Hermann TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Class II (4)
Ibrahim Osselam OTC Bonn Germany Germany
Justin Daher TG Nettetal Germany Germany
Sebastian Schreiter Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Viktor Boos Budo Siegen e.V. Germany Germany
Cadets male -45 kg (8)
Class I (5)
Felix Rutzenhöfer Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
KORAY CINAR TKD GLADBECK Germany Germany
Lars Ruhfuß Tus Ende e.V. Germany Germany
Rolf Rempel TSC Gladbeck Germany Germany
zeker nazari huktti brande Denmark Denmark
Class II (3)
Abdelativ Elmach Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Daniel Bücker TG Nettetal Germany Germany
Mikail Ceylan Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Cadets male -49 kg (10)
Class I (5)
David Vilotic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
MEHMET ARSLAN TKD GLADBECK Germany Germany
Mladen Stevanovic 1. Godesberger Judo Club e.V. Germany Germany
Steven Roskosch Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Yasin Altun Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (5)
Albert Görlitz TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Hasan Dimetokali TSC Gladbeck Germany Germany
Rene Bechler Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Sultan Cadi OTC Bonn Germany Germany
Süleyman Firat Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cadets male -53 kg (9)
Class I (5)
EMRE MALA TKD GLADBECK Germany Germany
Marius Riepe Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Maximilian Krusch Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Sascha Nöhles TG Nettetal Germany Germany
Thomas Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Abi Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Emre Erdem WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Enes Salih Polat Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Marvin Altinsoy Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Cadets male -61 kg (3)
Class I (2)
Christopher Kleppe SUA Witten Germany Germany
SÜLEYMAN SUBASI TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Mücahit Kocabey TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Cadets male -65 kg (1)
Class I (1)
Niklas Heckersdorf Musado Alsdorf Germany Germany
Cadets male +65 kg (6)
Class I (1)
David Keul Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (5)
Ersin Anar musado koeln e.V Germany Germany
Johannes Bachmann TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Khalid Benchaib TSC Gladbeck Germany Germany
Nikolas Molinero Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Shaban Idrizi OTC Bonn Germany Germany
Juniors A female -42 kg (2)
Class I (2)
Kimberley Kampman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Simge Altindag Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Juniors A female -44 kg (1)
Class I (1)
Filiz Kamran TSC Gladbeck Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Carina Tobben Yul-Kok Netherlands Netherlands
Juniors A female -52 kg (7)
Class I (7)
Dominique Bloemberg Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Havva Bozdemir Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Jamie Lee Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Kim Jäger AC - Ückerath Germany Germany
Marina Jung TVG Holsterhausen Germany Germany
Sandy Kristin Scherbarth Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Saskia Keizer Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Juniors A female -55 kg (9)
Class I (6)
Alina Sebald Tus Ende e.V. Germany Germany
Hanaa Draoui TVG Holsterhausen Germany Germany
Jasmin Rogoszynski TVG Holsterhausen Germany Germany
Lisanne Barbic T.V.Moutarazak Netherlands Netherlands
Natalie Wenzel AC - Ückerath Germany Germany
annika hvisthule huktti brande Denmark Denmark
Class II (3)
Alicia Kranz Taekwondo PST Trier Germany Germany
Jessica Stolk TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Tamara Puth Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Juniors A female -59 kg (5)
Class I (3)
Ina Piorr Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Katrin Klass Budo Siegen e.V. Germany Germany
Kubra Okayben Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (2)
Sinem Mec Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sladjana Milanovic TKD Gummersbach e.V. Germany Germany
Juniors A female -63 kg (2)
Class I (2)
Lisanne Derksen Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Madita Kleppe SUA Witten Germany Germany
Juniors A female +68 kg (2)
Class I (2)
Monica Wink Tkd vereniging Leiden Netherlands Netherlands
Victoria Hohendorf SUA Witten Germany Germany
Juniors A male -45 kg (3)
Class I (3)
Jeremiah Serhalay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Mehdi Can Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Mohammed Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors A male -48 kg (5)
Class I (3)
Dominique Tran WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Manuel Portz musado koeln e.V Germany Germany
Zuheir Kassem Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (2)
Dalibor Krjanjanovic TKD Center Iserlohn e.V. Germany Germany
Enes Uzunal TKD SV Han-Mu Brühl e.V. Germany Germany
Juniors A male -51 kg (9)
Class I (8)
Devin Malina TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Evgenij Bolgert TuB Bocholt Germany Germany
Majid Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mehmet Kavalak TSC Gladbeck Germany Germany
Michel Elwuar TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Payam Chak Kangaroosports e. V. Germany Germany
Reber Süleyman WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
maiem soltani huktti brande Denmark Denmark
Class II (1)
Daniyal Bayheri Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (11)
Class I (6)
Marvin Wolff Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Mohamed Akdidach Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Nikola Todorovic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Patrick Mitzka TSC Gladbeck Germany Germany
Tajaw Sedaghat Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
shaker nazari huktti brande Denmark Denmark
Class II (5)
Ayyoub Salih TSC Gladbeck Germany Germany
Felix Raupach Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Issam Boulafkih OTC Bonn Germany Germany
Marcel Lukic Taekwondo Center Düsseldorf e.v Germany Germany
Okan Kaysim GSV Porz e.V. Germany Germany
Juniors A male -59 kg (8)
Class I (8)
Abedelkarim Akarkach Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Andre Hauke Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Deniz Erboz Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Guido Steinhoff Narabi Aachen Germany Germany
Kay Punt TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Robin van Sprang Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Volkan Celik TSC Gladbeck Germany Germany
Zakaria El-Khalfi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors A male -63 kg (8)
Class I (5)
Christian Weikamp TuB Bocholt Germany Germany
Issam Lakhal TVG Holsterhausen Germany Germany
Iwan Rikken TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Maik Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Pascal Niks Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Class II (3)
Ali Artik Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Massimiliano Cinnirella Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Phaladon Sornbun Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Juniors A male -68 kg (9)
Class I (7)
Alexander Kunz TSC Gladbeck Germany Germany
Dennis Laas TSC Gladbeck Germany Germany
Gamal Akasmou Musado Alsdorf Germany Germany
Gürkan Keskin Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Mehrdad Seifi Kangaroosports e. V. Germany Germany
Mert Mercan Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Pascal Kowalski T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Erhan Kitapci Cetin TKD Köln e.V. Germany Germany
Serhat Macar Musado Alsdorf Germany Germany
Juniors A male -73 kg (1)
Class II (1)
Nabil Charkaoui OTC Bonn Germany Germany
Juniors A male -78 kg (4)
Class I (1)
Kevin Dickmeiß TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Class II (3)
Jan Paul Hilgier Narabi Aachen Germany Germany
Mahmud Meshregi GSV Porz e.V. Germany Germany
Marcel Schippers Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Juniors A male +78 kg (2)
Class II (2)
Maximilian Otto Musado Alsdorf Germany Germany
Oguzhan Yakisikli Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Seniors female -51 kg (2)
Class I (2)
Lena Heiser Taekwondo PST Trier Germany Germany
Shae-Room Kim musado koeln e.V Germany Germany
Seniors female -55 kg (4)
Class I (4)
Amelie Epping SV DJK Lowick eV Germany Germany
Gosia Maciag WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Katrin Kimmling TSC Gladbeck Germany Germany
Martina Laas TSC Gladbeck Germany Germany
Seniors female -59 kg (1)
Class I (1)
Jelena Garidis Velberter -SG Germany Germany
Seniors female -63 kg (3)
Class I (2)
Daniela Domenika Gora Han Kook Hückelhoven e.V. Germany Germany
Mandy Barbic Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class II (1)
Merve Canli Narabi Aachen Germany Germany
Seniors female -67 kg (4)
Class I (3)
Melanie Frauenkron Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
Sabine Reygers SV DJK Lowick eV Germany Germany
Sina Allkemper TSG-Bochum Germany Germany
Class II (1)
Alexia Schmidt VfL 1854 Kamen Corp. Germany Germany
Seniors female -72 kg (3)
Class I (2)
Leoni Kemper SV DJK Lowick eV Germany Germany
Regina Petri Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Class II (1)
Vanessa Franke Velberter -SG Germany Germany
Seniors male -54 kg (3)
Class I (3)
Amine Yazif TSC Gladbeck Germany Germany
Enrico Gaudic Taekwondo Club Schleiden Germany Germany
VOLKAN CIBOOGLU TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors male -58 kg (4)
Class I (3)
Kay Punt TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Maik Hohlweck SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
wahdat nazari huktti brande Denmark Denmark
Class II (1)
Jens Jöris TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Seniors male -62 kg (7)
Class I (5)
ABABACAR SADIKH SYLLA Colobane Taekwondo Club Senegal Senegal
Duran Kilic TSC Gladbeck Germany Germany
Konstantionos Mitakoglou Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Muhammet Özer Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Yigit Sert Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Class II (2)
Denizhan Altay Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Salek Akbari GSV Porz e.V. Germany Germany
Seniors male -67 kg (8)
Class I (7)
Alexander Pettke Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Ayoub Botrahi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
DJIBRIL LO Colobane Taekwondo Club Senegal Senegal
Elvis Sidjeci TKD Swisttal Germany Germany
Phillip Gay Taekwondo-Kerpen Germany Germany
Renaldo Ziel TKD TEAM PAPENDRECHT Netherlands Netherlands
Sergei Kovalenko Kangaroosports e. V. Germany Germany
Class II (1)
Michael Jöbges TKD-Schule Bad Neuenahr Germany Germany
Seniors male -72 kg (9)
Class I (6)
Driton Buzhala AC - Ückerath Germany Germany
Hisham Mohamed Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Jonas Päsler SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Mokdad Ounis Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
ÖZKAN ÖZTÜRK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Ben aissa Ihazmir Taekwondo PST Trier Germany Germany
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Ümit Yasar WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors male -78 kg (10)
Class I (10)
Alexander Kling SV DJK Lowick eV Germany Germany
Aman zemzemi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Andreas Zembala Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Chris Langschmidt Taekwondo PST Trier Germany Germany
Dominik Vöck TSC Gladbeck Germany Germany
EL HADJ OMAR DIOME Colobane Taekwondo Club Senegal Senegal
Kirill Goncharov ASG-Porz Germany Germany
Marko Jovic Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Peter Ladermann Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Sean Poos TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Seniors male -84 kg (8)
Class I (6)
Cédric Schirrer Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Daffrey Yannick TSC Gladbeck Germany Germany
Flrorian Müller Taekwondo PST Trier Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Mathäus Sander TSG-Bochum Germany Germany
Maximilian Düser TSG-Bochum Germany Germany
Class II (2)
Ali Peksoy Taekwondo Club Solingen Germany Germany
Michael Pfingst SUS Sichtigvor e.V Germany Germany
Seniors male +84 kg (2)
Class I (2)
Frank Hermanns Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Levent Yildirim Narabi Aachen Germany Germany