Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Munsterland Cup 2014

  • Tournament dates
  • 3 May 2014
  • Deadline
  • 28 April 2014
  • Competitors
  • 177 / 300
  • Location
  • Eduard-Lagemann-Strasse
  • 49525
  • Lengerich
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung_ML_Cup_2014_01Ausschreibung_ML_Cup_2014_01

Competitors (177)

Juniors D female -22 kg (2)
Class II (2)
Eda Koern TV Becketal Germany Germany
Gesa Borgmann TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Juniors D female -24 kg (2)
Class II (2)
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Nadine Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors D female -26 kg (3)
Class II (3)
MALIKA CHOUKRI TKD GLADBECK Germany Germany
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
ZARA MURSELIN KAYMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D female -29 kg (1)
Class II (1)
Yagmur Ece Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D female -38 kg (2)
Class II (2)
ALEYNA CIKRAK TKD GLADBECK Germany Germany
Patricia Rohr Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors D female -45 kg (1)
Class II (1)
SILA DEMIRCI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -22 kg (3)
Class I (1)
Lennox Kuzovlev Mudo Gronau Germany Germany
Class II (2)
LUKA RACOVIC TKD GLADBECK Germany Germany
RIZA DEMIRCI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -24 kg (3)
Class II (3)
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Shizhao Li T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
TAHA TASKAN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -26 kg (2)
Class II (2)
CIHAN ALGÜN TKD GLADBECK Germany Germany
RAYANE MAHNIN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -29 kg (3)
Class II (3)
KERIM ARDA CIFTCI TKD GLADBECK Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
TAYANC YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -27 kg (2)
Class II (2)
Dilan Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Sara Koern TV Becketal Germany Germany
Juniors C female -29 kg (1)
Class II (1)
FADIME NUR KECE TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -32 kg (3)
Class I (1)
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (2)
Anna Monika Siepmann TuS Ende e.V. Germany Germany
Lejla Rustemi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C female -35 kg (1)
Class I (1)
Aylin Acil Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Juniors C female -39 kg (6)
Class I (1)
Emilie Schäfer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Class II (5)
FATIMA KAYA TKD GLADBECK Germany Germany
Linda Drepper Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Nudem Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
SERENAY YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
SINEM ALG?N TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -43 kg (3)
Class II (3)
Ayca Tokat TV Becketal Germany Germany
Jill Marie Beck SPORTING Taekwondo Germany Germany
Mihaela Kraus T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C female -52 kg (1)
Class II (1)
Nele Nagler Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors C male -27 kg (7)
Class I (1)
jeremy Dignat Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (6)
Karan Ram T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
MARKO RACOVIC TKD GLADBECK Germany Germany
Serdar Akcocuk Leopard Lengerich Germany Germany
Timo Feser Baumberger TKD Freunde e.V. Germany Germany
Tunahan Vural VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
YAHYA CHOUKRI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -29 kg (3)
Class II (3)
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Furkan Kömürcü Leopard Lengerich Germany Germany
MIGUEL MEDINA MONTERO TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -32 kg (7)
Class II (7)
Janik Borgmann TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Luca Shu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Melih Ayar Leopard Lengerich Germany Germany
Mohamed El Amin Djeffal T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Philip Hülsmeier Leopard Lengerich Germany Germany
Taha-Metehan Kaya TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
YASIN SIRIN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -35 kg (5)
Class II (5)
Agan Rustemi Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
EDRIS HEDHILI TKD GLADBECK Germany Germany
Finn Höller Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Noha Buch Leopard Lengerich Germany Germany
Paul Kührer Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors C male -39 kg (5)
Class II (5)
Alyamin Samani Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Bennet Marzinzik Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Edis Causevic Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Lorenz Henkel Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Soufian Hütemann Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C male -43 kg (1)
Class II (1)
Lucas Rücker Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C male -47 kg (2)
Class II (2)
Daniel Slijepcevic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Justus Dalhoff Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors C male -52 kg (4)
Class I (2)
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Kevin Hoffmann Baumberger TKD Freunde e.V. Germany Germany
Class II (2)
Edin Imamovic TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Ihsan Sarilkan Kobra Bielefeld Germany Germany
Juniors B female -29 kg (1)
Class I (1)
Almina-Sara Celik Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors B female -33 kg (2)
Class I (1)
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Dilara Koern TV Becketal Germany Germany
Juniors B female -37 kg (1)
Class II (1)
Lomana Zaher Kobra Bielefeld Germany Germany
Juniors B female -44 kg (2)
Class I (1)
Melanie Dahlmann Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (1)
Lea Louisa Cardinal T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B female -47 kg (3)
Class I (1)
Hannah Jolie Ulferts SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (2)
Elena Zumbült Baumberger TKD Freunde e.V. Germany Germany
Sarah Krohl Leopard Lengerich Germany Germany
Juniors B female -55 kg (3)
Class I (1)
Rosina Di Maio TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
Lara Froesch TV Becketal Germany Germany
Samira Feriad Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors B female +59 kg (2)
Class I (1)
Aleksandra Sosadzin Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Class II (1)
Pinar Sarilkan Kobra Bielefeld Germany Germany
Juniors B male -33 kg (3)
Class I (1)
Justus Reiffs TG Nettetal Germany Germany
Class II (2)
Denniel Hotzwig Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Mohamed Akki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (4)
Class I (1)
Moritz Pauli SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (3)
Rene Noelle TG Nettetal Germany Germany
Tom B?chel TuS Ende e.V. Germany Germany
Vassilios Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (8)
Class I (4)
Darwin Koepp TV Becketal Germany Germany
Emin Vural VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Class II (4)
AHMET KECE TKD GLADBECK Germany Germany
Alexander Nau SPORTING Taekwondo Germany Germany
Dagobert Koch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Luka Kosak TG Nettetal Germany Germany
Juniors B male -45 kg (4)
Class I (4)
Ekin Koc VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Justus-Jonas Fl?ter TuS Erndtebrück Germany Germany
Michael Ogloblinski SPORTING Taekwondo Germany Germany
Sergio Hornik Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors B male -49 kg (5)
Class I (2)
Edwin Schäfer Olympic Taekwondo Lüdenscheid Germany Germany
Leon Hensel TV Becketal Germany Germany
Class II (3)
Julian Stus Baumberger TKD Freunde e.V. Germany Germany
Kaan Yüksel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Marvin Baake Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors B male -53 kg (1)
Class II (1)
Joel Lipic TG Nettetal Germany Germany
Juniors B male -57 kg (3)
Class II (3)
Hermann goljaschow Leopard Lengerich Germany Germany
Karl Ernesto Bank Diaz Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Marcel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Juniors B male -65 kg (1)
Class II (1)
Fabian Dasler Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Juniors B male +65 kg (3)
Class II (3)
CAN AYDENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Can Ciftci Leopard Lengerich Germany Germany
Hadi Abdul-Karim Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Juniors A female -46 kg (1)
Class I (1)
Nikola Reichmann SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors A female -49 kg (1)
Class I (1)
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Juniors A female -52 kg (1)
Class I (1)
Sonja Germann SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors A female -55 kg (3)
Class I (1)
Blanca Enders TV Becketal Germany Germany
Class II (2)
FATMA AYDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Kathrin Rother TV Becketal Germany Germany
Juniors A female -59 kg (1)
Class I (1)
Isabel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Juniors A female -63 kg (1)
Class II (1)
Vanessa Westen Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A female -68 kg (1)
Class II (1)
Laura Schenn TV Becketal Germany Germany
Juniors A female +68 kg (1)
Class I (1)
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Juniors A male -45 kg (1)
Class I (1)
Kevin Koepp TV Becketal Germany Germany
Juniors A male -51 kg (1)
Class I (1)
Dennis B?hle TuS Ende e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (2)
Class I (1)
Florian Ruiz Bach T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
HASAN AYDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -59 kg (5)
Class I (3)
Egzon Ademaj T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
MARLON MEINERT TKD GLADBECK Germany Germany
Tarek Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (2)
Adis Biberovic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Veli Altay SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors A male -63 kg (7)
Class I (4)
Alexander von Teubern Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Emirhan Berber Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Vladislav Slutu Leopard Lengerich Germany Germany
Yannis Larbi Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (3)
Ismail Noor DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Nico Morasch Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Rafael Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (4)
Class II (4)
Göksal Erdem Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jan Philipzen DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Mohamed Ershedat T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
OGUZHAN AYDENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A male -73 kg (4)
Class II (4)
Cedric Schliwinski TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Justin Wilmeroth Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Leon Remke TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Robert Naumenko T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (1)
Class II (1)
Kadir Farah DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (3)
Class I (2)
Andras Repp Leopard Lengerich Germany Germany
Marc Lenkewitz Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Class II (1)
BATUHAN YAMAN TKD GLADBECK Germany Germany
Seniors female -53 kg (1)
Class II (1)
Narina Aziz Karam T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors female -57 kg (2)
Class I (2)
Dana Linde VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Seniors male -58 kg (2)
Class I (1)
Christian Liggieri T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (1)
Mohammad Wakili Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (3)
Class I (3)
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Amir Biberovic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Marlick Leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
Seniors male -74 kg (3)
Class I (3)
Enez Koc VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
SAMED BEKTAS TKD GLADBECK Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (3)
Class I (1)
Fabian Schneider VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (2)
Jakup Piotr Kupiec Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Sebastian Arndt T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (4)
Class I (4)
Alexander Peters Budokan Bielefeld e.v Germany Germany
Ibrahim Tanaoui T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Martin Wieczorek Taekwondo Lemgo e.V. Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (2)
Class I (2)
Michael Rogmann Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Sebastian Zagorny Taekwondo Lemgo e.V. Germany Germany