Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Residence Open 2014

  • Tournament dates
  • 25 October 2014
  • Deadline
  • 17 October 2014
  • Competitors
  • 158 / Unlimited
  • Location
  • Wijndaelerduin 27
  • 2554 BX
  • Den Haag
  • Netherlands Netherlands

Downloads

RESIDENCE-OPEN-2014-NLRESIDENCE-OPEN-2014-NL
Residence-Open-2014-ENResidence-Open-2014-EN

Results

Results Residence Open 2014Results Residence Open 2014

Competitors (158)

Aspirants male -32 kg (3)
Class A (3)
MILAN MOLLE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Yarello Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
sebahi sulyman kwan Belgium Belgium
Aspirants male -36 kg (1)
Class A (1)
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (1)
Class A (1)
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (4)
Class A (4)
Angel Podevyn koryo moorsel Belgium Belgium
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Noumedia Adahchour Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (1)
Class A (1)
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (3)
Class A (3)
Anke Gevers Keumgang Tienen Belgium Belgium
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Natalia Swiderska Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (1)
Class A (1)
Imane Bourahtouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Cadets female -55 kg (2)
Class A (2)
Loubna El Mansori Flevokick Netherlands Netherlands
Yasmina Baddouri Flevokick Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (2)
Class A (2)
Ginna Kram Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Haifa Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (7)
Class A (7)
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
DANIELLE MINK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ikram Slilem TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kim Janssen Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Mariam Aknouch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (4)
Class A (4)
Alan Michelini SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Daimian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
khay yassine kwan Belgium Belgium
lehhit abdel nour kwan Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (10)
Class A (10)
Aaron Reid SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Amine Rech-chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Koen Marel vd Taekwondo United Netherlands Netherlands
Mohamed Arrad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Niel Willems Keumgang Tienen Belgium Belgium
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
achaibi mohamed kwan Belgium Belgium
Cadets male -45 kg (5)
Class A (5)
Conan Kennedy SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Manuel Pollet ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
Cadets male -49 kg (4)
Class A (4)
Akram M\'Barek TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Malyar Hashemi Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Menno Vonk ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (3)
Class A (3)
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Jens Semeelen Keumgang Tienen Belgium Belgium
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (2)
Class A (2)
Salim Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
seye seidy kwan Belgium Belgium
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
Nassim Iragui Flevokick Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Zakaria El Mariami Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (1)
Class A (1)
Alex Tangjitwisut Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Cadets male +65 kg (1)
Class A (1)
Dylan Plug Shijak Taekwondo Haaglanden Netherlands Netherlands
Juniors male -45 kg (2)
Class A (2)
ACHRAF ELAISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -48 kg (4)
Class A (4)
Hassan Haider SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Jamie Van Gossum Keumgang Tienen Belgium Belgium
Martijn Willemsen Keumgang Tienen Belgium Belgium
ketbi younes kwan Belgium Belgium
Juniors male -55 kg (4)
Class A (4)
Badr Albouyaoui Flevokick Netherlands Netherlands
GIANNI MUNGRA Ata Olympic Netherlands Netherlands
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Karim El Oualhani Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (4)
Class A (4)
Fahd Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mohammed Abarbie Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
lehhit ayoub kwan Belgium Belgium
Juniors male -68 kg (8)
Class A (8)
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Liam Muir SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Michael Meadows TIGER TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom United Kingdom
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Zakaria Madi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
ramhani jaber kwan Belgium Belgium
Juniors male -73 kg (2)
Class A (2)
Hichsm Chiki Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
MARC TOMBE TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Juniors male -78 kg (1)
Class A (1)
Otto van Rijswijk Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (1)
Class A (1)
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Juniors female -46 kg (3)
Class A (3)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (3)
Class A (3)
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors female -52 kg (2)
Class A (2)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Jennifer Barbic Team Poom Belgium Belgium
Juniors female -55 kg (3)
Class A (3)
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Majdouline Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
charlotte Deenen Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (3)
Class A (3)
Francesca Pollet ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Kiki Houkes Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (1)
Class A (1)
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -46 kg (2)
Class A (2)
Mehtap Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Melina Janiel Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Hanane Berkane Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Seniors female -53 kg (3)
Class A (3)
Hafsa El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jennifer McKenna SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
milena Sorrentino Ts Hwarang Geleen. Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (2)
Class A (2)
ANNE-WIL PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (4)
Class A (4)
Cennet Öztop ETSSV e. V. Germany Germany
Gennavive Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Magda Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Nora El Hadje Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors female -73 kg (1)
Class A (1)
Michelle de Lorijn Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Seniors female +73 kg (2)
Class A (2)
Dianne Ward SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Stefanie Kristahl Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors male -54 kg (3)
Class A (3)
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Sunil NA India Taekwondo Team India India
Vincent Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (6)
Class A (6)
Alastair Darlington SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Arman Hosseini Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Parmod NA India Taekwondo Team India India
Pash van Bijlert Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Sunil Kumar NA India Taekwondo Team India India
Seniors male -63 kg (7)
Class A (7)
Ashwani Sharma India Taekwondo Team India India
Conan Irvine SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
LEONARD JANGA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Marc Rivett SCOTLAND NATIONAL TEAM Scotland Scotland
Sami Zyani TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tommy Ruiling Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (8)
Class A (8)
Amine Elmorabit TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Luke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Mandeep Singh Grewal India Taekwondo Team India India
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Soufiane Achnine Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Thijs Litjens Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Seniors male -74 kg (4)
Class A (4)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Joni Alles ILYO vzw Aarschot Belgium Belgium Belgium
Shelton Klas TC Soekandar Netherlands Netherlands
Sunny Kumar NA India Taekwondo Team India India
Seniors male -80 kg (6)
Class A (6)
Barend de Wit SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Shivam NA India Taekwondo Team India India
Stefan Zwegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Toontje Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
achaibi hamza kwan Belgium Belgium
Seniors male -87 kg (2)
Class A (2)
Gursharan NA India Taekwondo Team India India
Ilyass Benkhattab SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (5)
Class A (5)
Aman Choudhary India Taekwondo Team India India
Henk Ijzendoorn Tong-Il Venray Netherlands Netherlands
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands