Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

TURKISH OPEN - WTF G1

  • Tournament dates
  • 28 November 2014
  • 30 November 2014
  • Deadline
  • 14 November 2014
  • Competitors
  • 1244 / Unlimited
  • Location
  • ANTALYA
  • ANTALYA
  • ANTALYA
  • Turkey Turkey

Downloads

Accommodation FormAccommodation Form
DRAW SHEETS DAY 2DRAW SHEETS DAY 2
DRAW SHEETS DAY 3DRAW SHEETS DAY 3
Draw Sheets DAY 1Draw Sheets DAY 1
InformationInformation
Updated Time TableUpdated Time Table

Results

RESULTS DAY 1RESULTS DAY 1
RESULTS DAY 2RESULTS DAY 2
RESULTS DAY 3RESULTS DAY 3

LIVE

DATA WILL BE UPDATED AUTOMATICALLY
(you don't have to refresh the page)

ALL RESULTS

Competitors (1244)

Cadets female -29 kg (5)
Class A (5)
Asl? ?rem YILMAZ AKYILDIRIM SPOR Turkey Turkey
MERYEM AKGUN GÜZEL SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SEYEDEHFATEMEH ABADOUZYASAMINI STEEL ALBORZ Iran Iran
Saadet Karabenli ERDEMLI GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
VANESSA GARCIA NUEVO LEON Mexico Mexico
Cadets female -33 kg (12)
Class A (12)
Arina Puchko Moscow Legion Russia Russia
Jessica Dick TKD Ailingen Germany Germany
KUBRA KEPENEK GÜZEL SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Louiza Jamil Nørrebro TKD Klub Denmark Denmark
MARYAM AFSHAR STEEL ALBORZ Iran Iran
MOBINA NEJAD KATESARI STEEL ALBORZ Iran Iran
Minaya Akbarova Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
RUAA ALHUSAMI ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
SEHER ULKU FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
SEHER KILIC IL OZEL IDARESI KÖY HIZMETLERI G.S. KULUBU Turkey Turkey
Sofia Zampetti A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
ida tammila National Training Centre Finland Finland Finland
Cadets female -37 kg (10)
Class A (10)
Alessia Sturari ACCADEMIA DORICA Italy Italy
Ayse Irem Kursun Akdogan Spor Kul Turkey Turkey
BUSE METE AVRUPA SPOR MERKEZI KULÜBÜ Turkey Turkey
Bircan Yagmur Dogan JET SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Edanur KOC 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Laura Goebel TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Maria Inmaculada Lopez Martinez Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
Natalia Lovric Velika Gorica Croatia Croatia
SIWAR GHARBI Sport and pleasure souassi Tunisia Tunisia
gozdenur YIlmaz ORDU GENÇLIK SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Cadets female -41 kg (21)
Class A (21)
Aleyna Mizrak Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Anastasia Puchko Moscow Legion Russia Russia
Anastasia Fomicheva CT Berkut Russia Russia
BEYZA NUR GUNGOR FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
Beria Yildiz SAMPIYONLAR SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
EMILIA TASEVA TC''FORCE-2004'' Bulgaria Bulgaria
Elizaveta Andriianenko RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Hasret Civelek HILAL SPOR KLUBU Turkey Turkey
Irem BEKDAS IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Irina Kozlova RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Ivona Tsintsarska Gladiator Bulgaria Bulgaria
MAHBOUBEH FAHIMI DERAV STEEL ALBORZ Iran Iran
Mariela Milanova Gladiator Bulgaria Bulgaria
NAFISEH RAEISI STEEL ALBORZ Iran Iran
Nehima Ehigie Twist Zürich Switzerland Switzerland
SILA KIZILKAYA AK SPOR KÜLÜBÜ Turkey Turkey
Sarah Altaweel Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
Senanur CINAR Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Sevgi Top Bursa Saglik Gücü Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Yasmine Rehani Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
sandra dib LEBANON Lebanon Lebanon
Cadets female -44 kg (14)
Class A (14)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
BUSENUR SEVÜK TEPEBA?I GENÇL?K VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ESRANUR DURAK ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Farangiz Mukhammadieva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
HOUDA AIT OUALI JIL ALJADID Morocco Morocco
Jeamy Navarro-Schrank BTS Great Britain Great Britain
Kezban Sefahat BUGAN 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
NEGIN NASER BAKHT STEEL ALBORZ Iran Iran
NURAY OLCAY AKHISAR BELEDIYE GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Nargiz Mirzayeva Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Nilufar Allanazarova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Rayan Ali COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seyda Selcuk BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
irem Erdogan ego spor kulübü Turkey Turkey
Cadets female -47 kg (15)
Class A (15)
AMIRA LAROUSI Sport and pleasure souassi Tunisia Tunisia
Anamaria Kovcalija Velika Gorica Croatia Croatia
BEATRIZ RODRIGUEZ NUEVO LEON Mexico Mexico
Daria Domanova RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
FATEMEH GHANBARIAN ALAVIJEH STEEL ALBORZ Iran Iran
Gamze Nur AKBAS GIRESUN TELEKOM GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
HADISEH AMAREH STEEL ALBORZ Iran Iran
IKLIMA BETUL KARAKUS FERDI Turkey Turkey
Luiza Zaharieva Gladiator Bulgaria Bulgaria
MELIKE INCI sahinbey belediye genclik ve spor klubu Turkey Turkey
PAULA CERRO ALVARADO TORTOSA- TAEKWONDO CLUB Spain Spain
Rabia ONEN 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
SIMGE DEMIRCIOGLU Kastamonu Turk Telekom GMSK Turkey Turkey
leatitia aoun LEBANON Lebanon Lebanon
mariella bou habib LEBANON Lebanon Lebanon
Cadets female -51 kg (10)
Class A (10)
ALEYSA MAHMUTCEPOGLU ALANYA BELEDIYESI POYRAZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
EDA NUR ASLAN GUL SPOR SALONU Turkey Turkey
EDA NUR ASLAN iSLAHiYE TAEKWONDO SPOR KULuBu DERNEGi Turkey Turkey
NASIM ASADPOOR STEEL ALBORZ Iran Iran
NISA OZKAYA KOCAELI BÜYÜKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
Tugba YILMAZ ego spor kulübü Turkey Turkey
Tugba Nur AKDOGAN Akdogan Spor Kul Turkey Turkey
Valentina Apresyan RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Zulal ALTIN FERDI Turkey Turkey
clara dib LEBANON Lebanon Lebanon
Cadets female -55 kg (12)
Class A (12)
ALEYNA YILMAZ AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ANA TASLAK TK MARJAN Croatia Croatia
BEYZA BURKAS KAGITHANE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Imen Ben Hassine Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
MELIKE YILMAZ ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
MERVE DEMIRBAS H.Y.M. Spor Club Turkey Turkey
MOBINA BABALOU STEEL ALBORZ Iran Iran
Mawj Bahar International jerusalem academy for taekwondo Palestine Palestine
SEDIGHEH ALSADAT REZAZADEH PILEDARBONI STEEL ALBORZ Iran Iran
Yuliana Korzhavina SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
kiyan batgi diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
nurpel karakas diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
Cadets female -59 kg (9)
Class A (9)
Cigdem Danisman S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
GULSUDE KARAMUKOGLU iSTANBUL GENÇLiK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
HATICE CICEK YILDIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ISABEL AGUIRRE NUEVO LEON Mexico Mexico
Lena Ceppi Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
SARA JALLAB ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
YAREN TUTUMOGLU VAHYETTIN YILDIRIM SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ZAHRA SHOJAIYRAD STEEL ALBORZ Iran Iran
natacha aad LEBANON Lebanon Lebanon
Cadets female +59 kg (15)
Class A (15)
ANASTASIYA IVANOVA MGSHVSM Belarus Belarus
ANNA POPOVA TC''FORCE-2004'' Bulgaria Bulgaria
AYSE SENA AYTURK SELCUKLU BELEDIYESI S.K. Turkey Turkey
AYSE SENA AYTURK AKYILDIRIM SPOR Turkey Turkey
DiLARA ASLAN iSTANBUL GENÇLiK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ELiF ZENGiN iSTANBUL GENÇLiK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
KRISTINA CERINA TK MARJAN Croatia Croatia
NEGAR POURJAMLI STEEL ALBORZ Iran Iran
Natalie Lauridsen Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
RENATTA TREVIÑO NUEVO LEON Mexico Mexico
Rafayella Huseynova Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Sofia Denisova RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
ZEINAB RAMEZANIKALIMANI STEEL ALBORZ Iran Iran
aleyna çapulcuo?lu KARAGOZOGLU I.O. GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
ward selman LEBANON Lebanon Lebanon
Cadets male -33 kg (19)
Class A (19)
ANGEL MARTINEZ NUEVO LEON Mexico Mexico
Abd el Ghani Yasini Arab Sport Center "ASC" Palestine Palestine
Abedalazeem Abu Rmillah International jerusalem academy for taekwondo Palestine Palestine
Alessandro Caldarella A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
Ali Muhaisen Arab Sport Center "ASC" Palestine Palestine
David Ananyan RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
EMIRCAN GUL H.Y.M. Spor Club Turkey Turkey
Fedor Gavrilenko RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Frederik Emil Olsen Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
Joaquin Albaladejo Cegarra Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
MAHMUD ESAD OZCAN SULEYMANPASA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUHAMMED BEYGIRLIOGLU Kastamonu Turk Telekom GMSK Turkey Turkey
Mohammad Abdulkareem Iraq National Team Iraq Iraq
Omar Bakhtaoui JIL ALJADID Morocco Morocco
SAMET AYAZ SAMPIYON SPOR KULUBU Turkey Turkey
YIGIT UMUT DELLE leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
giovanni yanni LEBANON Lebanon Lebanon
jad rouhana LEBANON Lebanon Lebanon
muhammet siddik Gacir Erzurum genclik spor kulübü Turkey Turkey
Cadets male -37 kg (23)
Class A (23)
ALI HOSSEINI STEEL ALBORZ Iran Iran
Anvar Turaev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Artem Sharf Krasnodar region team Russia Russia
Artur Rakhmangulov Noyabrsk team Russia Russia
BERAT ARIK MAVI LACIVERTIM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Danish Hameed Nørrebro TKD Klub Denmark Denmark
Doston Kholisboev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Emre Altun BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Enver Nazli Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
FADI CHALBI Sport and pleasure souassi Tunisia Tunisia
Georgy Popov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
HASAN QARAGHULI Al Aziziua Sport Club_ Iraq Iraq Iraq
IHSAN KAAN YILDIRIM KOCAELI BÜYÜKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
Ilya Karmancev RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Jasurbek Jovliev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Kotenko Artem D-2 (Kharkiv sport school #2) Ukraine Ukraine
Mohammad Yasini Arab Sport Center "ASC" Palestine Palestine
Nader Hussein International jerusalem academy for taekwondo Palestine Palestine
OMER FARUK OZCAN Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Reza Kalanisaroukolaei Mazandaran Iran Iran
Roman Fal SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Samuel Beganovic Allgemeiner Sport Verein Berlin e.V. Germany Germany
Tobias Hyttel Albertslund Taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -41 kg (19)
Class A (19)
AHMET ERDEM POLAT ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Amirreza Alizadehhalali Mazandaran Iran Iran
Bakari Oniani Georgian Taekwondo Georgia Georgia
Denis Lantratov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Erdogan Cendek Akdogan Spor Kul Turkey Turkey
FATIH HIZLI Kastamonu Turk Telekom GMSK Turkey Turkey
HUSSEN AL-SAADI Al Aziziua Sport Club_ Iraq Iraq Iraq
Hamza Najeeb Arab Sport Center "ASC" Palestine Palestine
IBRAHIM POLAT ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
KAMYAB BASJIDEH STEEL ALBORZ Iran Iran
KEMAL KULUK Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
MEHMET OKAN DINCSOY BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Maxim Zuravlev Moscow Legion Russia Russia
Muhammet Sevki TERZIOGLU BUDAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
NEJD CHALBI Sport and pleasure souassi Tunisia Tunisia
Oleksander Batrak Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Oskar Mäkinen National Training Centre Finland Finland Finland
SEYEDROHAM SEDIGHI STEEL ALBORZ Iran Iran
Suercan PEKTAS TURKEY Turkey Turkey
Cadets male -45 kg (25)
Class A (25)
Alexey Prilutskiy Moscow Legion Russia Russia
Ali Mohammad S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Alireza Mohammadi Mazandaran Iran Iran
Arseniy NABOKA Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Arturo Gomez Saura Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
DIEGO IBARRA NUEVO LEON Mexico Mexico
Eduardas Pundzevicius Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
FIKRET HAKAN SENKURU ANTALYA TURK TELEKOM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Kabylzhan Rakhimzhanov Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Kadir Dogramaci Kavaklidere Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Luka Leko Skorpion Croatia Croatia
MEHMET KAAN SENKURU ANTALYA TURK TELEKOM SPOR KULUBU Turkey Turkey
MOHAMMADREZA KESHAVARZI STEEL ALBORZ Iran Iran
MUSTAFA KEREM OZTURK Sariyer belediyesi Spor Kulubü Turkey Turkey
MUZAFFER BERK SERIN ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Mattia Crescenzi TKD TERRACINA 1984 Italy Italy
Nurlan Gurbanov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
ORKUN AVCI SULEYMANPASA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Ramazan Kose BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Rodion Buryanenko RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
SAED ALSAWAIR ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Stanislav Klimenko RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
TAHA AYALTI BASAKSEHIR SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Wafa Kord Arab Sport Center "ASC" Palestine Palestine
muhammed berkay kayhan ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Cadets male -49 kg (15)
Class A (15)
Egor NABOKA Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
HADI JUMA ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
JIHED MEKKI Sport and pleasure souassi Tunisia Tunisia
MERT DELLE leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
NESIM KUSKU ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
Noa Klari? Skorpion Croatia Croatia
RICARDO MARTINEZ NUEVO LEON Mexico Mexico
SEFA AKTINYUZUK AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Seyedamirhossein Hashemighadikolaei Mazandaran Iran Iran
TAHA KADIR MEMIL ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Viacheslav Palchyk Dneprodzerzhinsk Sport School ?1 Ukraine Ukraine
YUSUF ATASOYU CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
furkan polat ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
mertcan DOLMACI Bozyaka Korean Spor Klübü Turkey Turkey
zaid alhalwani Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
Cadets male -53 kg (17)
Class A (17)
AHMADREZA DARVISHI STEEL ALBORZ Iran Iran
ALI AZIZI STEEL ALBORZ Iran Iran
Ali Javanmard Mazandaran Iran Iran
Angel Jose Conesa Guillen Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
BEYAZIT FARUK SAN ERSIK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Badr Achab Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Burak Dinc taekwondo aras ulm ev Germany Germany
DIEGO JAUREGUI NUEVO LEON Mexico Mexico
ERFAN KHOSRAVI STEEL ALBORZ Iran Iran
Evheniiy Vovk Dneprodzerzhinsk Sport School ?1 Ukraine Ukraine
FAISAL ALDOSERI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Muhammedcan Gökce S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
RESUL AYDOGDU KARTAL TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Sergiy Babenko Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
TANER BAS yenigun taekwondo spor kulubu Turkey Turkey
chafic abou ghazaly LEBANON Lebanon Lebanon
niko saarinen National Training Centre Finland Finland Finland
Cadets male -57 kg (10)
Class A (10)
muhammed emin tabur polis gücü spor kulübü Turkey Turkey
BAHATTIN BABAT FAT?H SULTAN MEHMET SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Erdal Demircan TKD Ailingen Germany Germany
Furkan AKDOGAN Akdogan Spor Kul Turkey Turkey
Hasan Bugra EROZ IMPARATOR SPOR KULUBU DERNEGI Turkey Turkey
Mantvydas Valciukas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Manuel Beganovic Allgemeiner Sport Verein Berlin e.V. Germany Germany
Viacheslav Samoilov Noyabrsk team Russia Russia
elias saliba LEBANON Lebanon Lebanon
mohammad bassila International jerusalem academy for taekwondo Palestine Palestine
Cadets male -61 kg (12)
Class A (12)
AYHAN YILDIRIM H.Y.M. Spor Club Turkey Turkey
Diyar Arici Allgemeiner Sport Verein Berlin e.V. Germany Germany
Dmytro Markin D-2 (Kharkiv sport school #2) Ukraine Ukraine
EMILIANO CRUZ NUEVO LEON Mexico Mexico
EMRE OZYURT BALIKESIR TAEKWONDO GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Furkan zeybek basar taekwondo ihtisas Turkey Turkey
Juan Antonio Saura Ubeda Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
Maxim Nosulia SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
SAMET ERKOVAN ANKARA CINAR GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tcakoev Sarmat RSO-Alania Russia Russia
Tigiev Azamat RSO-Alania Russia Russia
yusuf aras sarar spor-eskisehir Turkey Turkey
Cadets male -65 kg (9)
Class A (9)
Dmitriy Evtuhov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
EYMEN ATMACA AKAR GSK TURKEY Turkey Turkey
HUSEYIN KARTAL KARTAL TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
KOREL DURGUT alanya gencmertler Turkey Turkey
Mahmut Can Ozdemir BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ONUR YILMAZ ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
SALIH CETINKAYA PROF. IHSAN KOZ ILKÖGRETIM OKULU GENÇLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Sidar Ozgonul COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
ULADISLAU ULYANTSAU MGSHVSM Belarus Belarus
Cadets male +65 kg (9)
Class A (9)
Dziov David RSO-Alania Russia Russia
GOKHAN MERIC AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MEHMET AL? UÇAN KARAGOZOGLU I.O. GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MOHAMMAD MOHAMMADI STEEL ALBORZ Iran Iran
MOHAMMADREZA BEIK STEEL ALBORZ Iran Iran
MUHAMMET EMIN ACIKGOZ ANKARA CINAR GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Pavel Gabbasov Noyabrsk team Russia Russia
SELAHATTIN METE DELLE leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
Seyedamirmohammad Ghavamimotlagh Mazandaran Iran Iran
Juniors male -45 kg (9)
Class A (9)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Almat Kozhakhmet Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Beka Kavtaradze Georgian Taekwondo Georgia Georgia
Burak YURTAKAL Bozyaka Korean Spor Klübü Turkey Turkey
Davide Albani A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
Ilham Aliyev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Mehmet Alperen KAVAK IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Tariq Hussein International jerusalem academy for taekwondo Palestine Palestine
rohat komurcu diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
Juniors male -48 kg (14)
Class A (14)
Ali Isazade Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
BURAK ASIK MAVI LACIVERTIM SPOR KULUBU Turkey Turkey
DAVIDE DITTA CENTRO SPORTIVO ESERCITO Italy Italy
Fehmi Unlu Kavaklidere Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Ghasem Alizadehseyedabadi Mazandaran Iran Iran
ILYA LIAKH MGSHVSM Belarus Belarus
Mario Garrido Lopez de la Manzanera Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
Musa Alakbarzade Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
OMER FARUK KARDES TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ovidiu Gabriel Trifan Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Ravan Huseynov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Veli Can GEYIK IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
aziz dalgic diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
onur tavsan ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Juniors male -51 kg (24)
Class A (24)
AHMET ENES CAKIR CIGLI BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
ALIREZA MOHAMMADI STEEL ALBORZ Iran Iran
ARDAHAN SOYDAN AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Abbas Verdiyev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Anton An RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Audibert Stephane Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
Batuhan Gul BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Bengt Pedersen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Dauren Duisenov Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Giorgi Khurtsilava Georgian Taekwondo Georgia Georgia
IBRAHIM KAYA CIGLI BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
IRFAN BIRSOY BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
MELIH SADETTIN SAHIN BASKENT EFE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MOHAMADHASSAN PALANGAFKAN STEEL ALBORZ Iran Iran
SEYED SAJJAD MOUSAVIAN STEEL ALBORZ Iran Iran
Sanan HUSEYNLI Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Seyedamirhossein Hosseini Mazandaran Iran Iran
Seyedhassan Alavi Mazandaran Iran Iran
Taras Malchenko SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
YUSUF YILMAZ BUCAK BELEDIYESI OGUZHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
georges nakhle LEBANON Lebanon Lebanon
matias pohjanjoki National Training Centre Finland Finland Finland
oguzhan ozyurt ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
selim can dagistanli ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Juniors male -55 kg (33)
Class A (33)
ABDULKADIR BALKAYA leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
ALIHAN FURKAN OZ ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Ali MAMMADOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
BARAA ALHUSAMI ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Badri Paksashvili Georgian Taekwondo Georgia Georgia
CEMIL ULUYILMAZ ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Edgaras Abromavicius Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Elmaddin Babayev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Erfan Nezhadgholi Mazandaran Iran Iran
FERHAT AKYUREK toros spor kulübü Turkey Turkey
Hakan Recber BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ivar Larsson Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
JOSE NAVARRO NUEVO LEON Mexico Mexico
MOHAMMED OBAID Al Aziziua Sport Club_ Iraq Iraq Iraq
MUSA CETIN BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Mikhail Shestakov SDUSSHOR 42 Moscow Russia Russia
Mohsen Abdi Mazandaran Iran Iran
Mucahit Altun BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Nahid Javadov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Nurdaulet Yessenbet Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Oleksiy Malyeyev Kiev Taekwondo WTF Federation Ukraine Ukraine
Osmanhan Gökce S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
REZA YAGHOUBI AZBARI STEEL ALBORZ Iran Iran
Ruben Garcia Ortiz Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
Saeed Sliman Arab Sport Center "ASC" Palestine Palestine
Shokhrukh Sheraliev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Stefano Gurrieri A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
VOLODYMYR SHVAB Kyiv Region Taekwondo Team Ukraine Ukraine
berat hu diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
enes kayaalp ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
eric melki LEBANON Lebanon Lebanon
ilhan burak tavsan ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
pavel haddad LEBANON Lebanon Lebanon
Juniors male -59 kg (26)
Class A (26)
ABDUSSELAM CETIN ZINDE GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Aleksei Iskornev Noyabrsk team Russia Russia
Alexey Zhdanov Krasnodar region team Russia Russia
BURAK NAS FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
ERAY ILHAN AKBULUT ÇAGRI TAEKWONDO IHTISAS KULÜBÜ Turkey Turkey
Enes KALAYCI H.Y.M. Spor Club Turkey Turkey
FERHAT CAN KAVURAT ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Fredrik Glimmark TEAM REI Sweden Sweden
HARUN AYYILDIZ MAVI LACIVERTIM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Hassan Najeeb Arab Sport Center "ASC" Palestine Palestine
IGOR POIEDYNOK Kyiv Region Taekwondo Team Ukraine Ukraine
ILKER DERE KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
JOSE CARLOS GARCIA BERNAL Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Kamil Abdurrazakov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Kazybek Baktiyaruly Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
MARCOS CABALLERO ECHEVARRIA TORTOSA- TAEKWONDO CLUB Spain Spain
MEHMET ALPARSLAN YOKUS ERZINCAN BELEDIYE SK Turkey Turkey
MUCAHIT FURKAN GULDUR TOKAT UCTU SK Turkey Turkey
Matteo Ortolini Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
Mitko Dzhordzhev Gladiator Bulgaria Bulgaria
Nijat Asgarli Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Oganesiantc Robert RSO-Alania Russia Russia
Philip Auer Taekwondo Scorpions Austria Austria Austria
Shariar Shahabi Mazandaran Iran Iran
abdulkerim fidan diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
muhammet mustafa baglar ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Juniors male -63 kg (32)
Class A (32)
AHMET ANIL KELES ERZURUM GELISIM SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Casper Morild COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Doguhan Ozturk AKTIF AKADEMI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Dzhioev Georgii RSO-Alania Russia Russia
Enes BAKAN Artvinli Gençler Gençlik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
HUGO TORTOSA CABRERA TORTOSA- TAEKWONDO CLUB Spain Spain
Hampus Larsson Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
Hasan Kan BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ibrahim Percin BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ilias El Maliki Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
Ivan Maria Barcellona Team Taekwondo Trinacria Italy Italy
Kostiantyn Kostenevych D-2 (Kharkiv sport school #2) Ukraine Ukraine
MERTCAN KELEN ORMAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MOHAMMAD KOMASI STEEL ALBORZ Iran Iran
MOHAMMADREZA BIGLARI STEEL ALBORZ Iran Iran
MUHAMMET EMIN AYDOGDU CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Merab Shukakidze Georgian Taekwondo Georgia Georgia
OZKAN GEZEN KAGITHANE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
RESAT ALTUN Livane Coruh Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Roman Andriiuk Krasnodar region team Russia Russia
SERKAN DENIZ ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
SEZER INAL CIGLI BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
Sakiev Murat RSO-Alania Russia Russia
Salbiev Astan RSO-Alania Russia Russia
Sami Rashid COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Seyedabolfazl Hasani Mazandaran Iran Iran
Stavros Koukouletsos ATHLITIKOS AGONISTIKOS T.K.D. SYLLOGOS KARDITSAS Greece Greece
Vladislav Samoilov Noyabrsk team Russia Russia
YIGIT KUCUKYILMAZ AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Zelimkhan Rashidov NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
pessi narhi National Training Centre Finland Finland Finland
semih nurcan diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
Juniors male -68 kg (19)
Class A (19)
Abdussamat Les Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Aurimas Klemas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Daniele Penzo A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
Dmitriy Artyukhov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Emre Sezgin BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
FARDIN NAZAR POUR STEEL ALBORZ Iran Iran
FURKAN ERTOK ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Iurii Khomenko Moscow Legion Russia Russia
Jostein Jacobsen Hauge Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
MEHMET SAHIN KOCAK Yeni Dogus Spor Kulubu Turkey Turkey
MUHAMMED KUTLUHAN CAYCI BALIKESIR TAEKWONDO GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Muhammed Furkan Sönmez Trabzon Büyüksehir Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
OZEL NURI EGE ISIK SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Olexiy Babenko Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
SERCAN CAVUS AVRUPA SPOR MERKEZI KULÜBÜ Turkey Turkey
Sahin Yigit GÜZEL SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Sergey Karnuta RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Victor Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
kutay çekem ego spor kulübü Turkey Turkey
Juniors male -73 kg (14)
Class A (14)
Danylo Isaiev Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Denis Kuratov Krasnodar region team Russia Russia
Eyüp Selçuk YILDIZ öncüspor külübü Turkey Turkey
Florian Furtner Taekwondo Scorpions Austria Austria Austria
Halilibrahim Gültekin S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
MAHDI MALEKI STEEL ALBORZ Iran Iran
MEHMET EMRE TASCI Bahçelievler Taekwondo ihtisas Turkey Turkey
Mohammad Khakhsar Mazandaran Iran Iran
Remzi KARAKUS Gaziemir Belediye Spok Klübü Turkey Turkey
SAMAN SAEDIFAR STEEL ALBORZ Iran Iran
Stanislav Rodik SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Unai Rodriguez Blanco C. D. Taekwondo Sport Spain Spain
YUSUF ARDA GUVEN MALIYE MILLI PIYANGO SPOR KULUBU Turkey Turkey
Yordan Kolev SCT"FIRE-SOFIA" Bulgaria Bulgaria
Juniors male -78 kg (16)
Class A (16)
?BRAH?M MENEK?E menek?e gençlik hizmetleri spor kulubü Turkey Turkey
ANGELO MORDENTE CENTRO SPORTIVO ESERCITO Italy Italy
ATAHAN COLAK ERSIK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Andrey Zemledeltsev Voronezh Russia Russia
DIYAR KILINCTEPE AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
EBUBEKIR ATMACA AKAR GSK TURKEY Turkey Turkey
EMRE GUL ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
FURKAN OZCALIS YILDIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ibrahem ABURMEILEH International jerusalem academy for taekwondo Palestine Palestine
Ilir Soulimani Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
MIHAIL KANCHEV TC''FORCE-2004'' Bulgaria Bulgaria
Necmettin Selim oyar Ferdi Turkey Turkey
Nikita Chistoprudov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
ORKUN ATESLI Tokat Uçtu Spor Turkey Turkey
SERGEN CURABAZ MAVI LACIVERTIM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Simone Iaria A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
Juniors male +78 kg (14)
Class A (14)
ARIYAN ZEBARDAST MALEVANI STEEL ALBORZ Iran Iran
Alp Kaan Kaymak Ferdi Turkey Turkey
Alp Kaan Kaymak Kavaklidere Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
BUNYAMIN YASAR DURSUN seçkinler spor kulubü Turkey Turkey
BURAK UZUN ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
ERKAN KOC KESAP BELEDIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
HAMZA CAN SACMA AKAR GSK TURKEY Turkey Turkey
Jozsef Zsolt Feher Romanian Taekwondo Team Romania Romania
KYLLIANN ZAZOUI TAEKWONDO CLUB FIDESIEN France France
MUHAMMET RECEP CETINKAYA PROF. IHSAN KOZ ILKÖGRETIM OKULU GENÇLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Tandelov Georgii RSO-Alania Russia Russia
Tarlan Gasimzade Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Vladyslav Bondar Kiev Taekwondo WTF Federation Ukraine Ukraine
Yoann MIANGUE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Juniors female -42 kg (10)
Class A (10)
AYTUL KILIC ASKI SPOR KULUBU Turkey Turkey
BUSENUR KOROGLU KARTAL TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Biana Lager Moscow Legion Russia Russia
HATICE NUR AYAZ BURDUR OKSIJEN GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Hazal Dogan JET SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
KÜBRA GÖK AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Maria Pulina Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
RABiA ARDIC ADANA ALTIN KOZA SPOR KULUBU Turkey Turkey
SHAKILA KALHOR STEEL ALBORZ Iran Iran
Sueda ONAT 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Juniors female -44 kg (9)
Class A (9)
ALICIA ROMAN BUENO TORTOSA- TAEKWONDO CLUB Spain Spain
ANDELA COSIC TK MARJAN Croatia Croatia
Ilayda Kardelen Ciftci Gilan Azerbaijan TK Azerbaijan Azerbaijan
NURSEVER TEPE DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
NURSEVER TEPE DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Nilufer Ozkuru Bozyaka Korean Spor Klübü Turkey Turkey
Oleksandra Danshina Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Spasiana Grigorova Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Tahmina HUSEYNLI Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Juniors female -46 kg (12)
Class A (12)
ALEYNA OZDEMIR YAY TAN SAY SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Arielle Malveda COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Arlett Melkumova RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
BANA DARAGHMI ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Ceren Ozbek Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
DIDEM DOGRU Seferihisar spor klübü Turkey Turkey
Giuliana Federici BSV Friedrichshafen Germany Germany
Klaudija Tvaronaviciute Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Mokhira Raimova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
NISA BILBOGA CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SEMANUR EGILMEZ GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
nour ghazal LEBANON Lebanon Lebanon
Juniors female -49 kg (15)
Class A (15)
BUSRA KESTER PROF. IHSAN KOZ I.O. GENÇLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Esra GUL 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
FATMANUR CANAN MERAM BEL. SPOR KULUBU Turkey Turkey
FERNANDA VILLEGAS NUEVO LEON Mexico Mexico
ILAYDA DIREK GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Lorena Seren Twist Zürich Switzerland Switzerland
RUHAT AKALIN ASKI SPOR KULUBU Turkey Turkey
SULE KURT AKAR GSK TURKEY Turkey Turkey
SYREIGEOL LAURA Taekwondo Nice Elite France France
Seda Kocak Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Shiraz Star Hassan Iraq National Team Iraq Iraq
Victoria Khan RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
anna haddad LEBANON Lebanon Lebanon
birsunur DEDE Gaziemir Belediye Spok Klübü Turkey Turkey
lydia garcia au?on Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
Juniors female -52 kg (16)
Class A (16)
BETUL EDA AK GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
BRUNA VULETIC TK MARJAN Croatia Croatia
BUSRA SULTAN BILGILI ADANA ALTIN KOZA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Beyza Nur Akpinar SAMPIYONLAR SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Daria Volkova Noyabrsk team Russia Russia
Dariia Shanina Dneprodzerzhinsk Sport School ?1 Ukraine Ukraine
EDA NUR KENDIR alanya gencmertler Turkey Turkey
ELIF BEYZA SAGLAM BUCAK BELEDIYESI OGUZHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Indra Craen Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
KÜBRA ÖZTÜRK HAYMANA TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Lara Derdic Trifunovic Velika Gorica Croatia Croatia
SIMGE BURCU YURTSEVER GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
SIMGE BURCU YURTSEVER GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sofia Fomicheva CT Berkut Russia Russia
Thea Kling Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
yasmine sadek LEBANON Lebanon Lebanon
Juniors female -55 kg (16)
Class A (16)
?LK? Y?CEER Y???T GENÇL?K VE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Alicia Marin Abenza Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
Alyssa G?ransson Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
EDA NUR KOROGLU KARTAL TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Gulhanim Yesildal Gilan Azerbaijan TK Azerbaijan Azerbaijan
ILAYDA YILMAZ AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
IOANNA DESILA A.C. AIANTAS Greece Greece
Louise Christensen Elite Vest - Denmark Denmark Denmark
Mirela Hristova TC''FORCE-1992'' Bulgaria Bulgaria
OZNUR GUVEN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Ruveyda Kara IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SERAY OGUZ FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
SERP?L YABA? MALATYA KURHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
TUGCE TOKGOZ FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
Viktoria Kostadinova Gladiator Bulgaria Bulgaria
serpil soy Kavaklidere Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Juniors female -59 kg (16)
Class A (16)
AYSEGUL ARMAGAN SELCUKLU BELEDIYESI S.K. Turkey Turkey
BEGUM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Betul Bakir Gilan Azerbaijan TK Azerbaijan Azerbaijan
Ceren Zehra Ergin GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Gulsum Gultekin Gilan Azerbaijan TK Azerbaijan Azerbaijan
Gökcem Güldekin TKD Ailingen Germany Germany
MAEDE MESGARI RASTEHKOOCHEH STEEL ALBORZ Iran Iran
Maja Lindberg Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
Nazli Kayikci BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
PINAR NAS FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
SARA GARCIA SUAREZ Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Silje Pettersen Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
TUGCIN KICALI AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Yagmur BANDA IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Yasemin Yesilyurt Menderes Taekwondo Spor Kulübü Turkey Turkey
Zulfizar Khudoykulova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -63 kg (10)
Class A (10)
Elizoveta Mironova enthusiast RUSSIA Russia Russia
CEREN KABAL Yeni Dogus Spor Kulubu Turkey Turkey
Dilara Basar S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
ELIFNUR SAHIN AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Esra Nur ERDEN ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
JONE MAGDALENO ALBIZU SPAIN Spain Spain
KIMIA ALIZADEH ZENOORIN STEEL ALBORZ Iran Iran
Karoline Gjelsvik Tif-Viking Norway Norway
Polina Khan RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Simge ERENSAYIN IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Juniors female -68 kg (12)
Class A (12)
Banu Sanli Safak Taekwando ihtisas Turkey Turkey
BiLGEHAN CELiK iSTANBUL GENÇLiK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ceyda Arslanogullari S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Dareen Arif National Training Centre Finland Finland Finland
ILKNUR MERVE YELDIR BALIKESIR TAEKWONDO GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Isil Kaptan IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Melisa Mizrak Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
NAZLI HILAL OZBEK IL OZEL IDARESI KÖY HIZMETLERI G.S. KULUBU Turkey Turkey
SAGHAR MOHAMMADIAN STEEL ALBORZ Iran Iran
VIKTORIA PAVLOVSKI TK MARJAN Croatia Croatia
Valeriya Kukanova Moscow Legion Russia Russia
ZAHRA TAHERKHANI STEEL ALBORZ Iran Iran
Juniors female +68 kg (4)
Class A (4)
GULLUHAN TUNA FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
Leonie Martin BSV Friedrichshafen Germany Germany
Merve Atmaca AKYILDIRIM SPOR Turkey Turkey
ZULAL KABAKCI leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
Seniors female -46 kg (32)
Class A (32)
Abir Bouzayen Ministry of interior. General administration of units interventions Tunis. Sports taekwondo club of Police-Bouchoucha-Tunis. Tunisia Tunisia
Anna Neredko Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Anneleen Goffin Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Ayse Beyza Yildiz Bozüyük Halk E?itim Gençlik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
BURCU OZKAN CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
CEMILE EROL AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
CEREN B?NGÖM ERTAS GENCLIK ve SPOR KULUBU Turkey Turkey
CEREN BINGOM ERTAS GENCLIK ve SPOR KULUBU Turkey Turkey
Charlotte Bjelke Elite Vest - Denmark Denmark Denmark
Christina Al-tmeazy AL-NASHAMA CLUB Jordan Jordan
Christina altmeazy ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
DUYGU OZYAHNI YAY TAN SAY SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ELAIA TORRONTEGUI RONCO SPAIN Spain Spain
ELAIA TORRONTEGUI RONCO Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Evgeniia Onegina Russia, Spb.Taekwondo.ru Russia Russia
Fatmeh Al-faqer AL-NASHAMA CLUB Jordan Jordan
Fatmeh Al faqer ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Filiz OGEL H.Y.M. Spor Club Turkey Turkey
Hajer MUSTAPHA FRENCH NATIONAL TEAM France France
Hong Li Henan Province-China China China
Iryna Romoldanova Kiev Taekwondo WTF Federation Ukraine Ukraine
Olesya Berezhko SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Panagiota Karapetsou A.C. AIANTAS Greece Greece
Polina Usenko Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
ROBERTA RAMAZZOTTO CENTRO SPORTIVO ESERCITO Italy Italy
Sheena Au-Yeung Nightingale Taekwondo United Kingdom United Kingdom
Sumeyye Iloglu H.Y.M. Spor Club Turkey Turkey
Valentina Giada La Manna A.S.D. Centro Taekwondo Ostia Italy Italy
Yvette Yong Canadian Forces Canada Canada
Zvezdana Bogdanovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
iris Tang Sing brazil national team Brazil Brazil
songül ilk ego spor kulübü Turkey Turkey
Seniors female -49 kg (28)
Class A (28)
Valeriya Gnatyuk enthusiast RUSSIA Russia Russia
AYSE HAZAL BOYANMIS GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Alexandra Gireada Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Bikic Irena FORTECA KORCULA Croatia Croatia
Dana Touran Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
Emel Tutku Yetiskul IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Esra KALEM Bozüyük Halk E?itim Gençlik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Ganna Soroka Kiev Taekwondo WTF Federation Ukraine Ukraine
ISABEL MARIA SANCHEZ GIMENEZ Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Ipek Cidem Nevsehir Genclik Spor Kulubu Turkey Turkey
Ivett Gonda HPAC Hungary Hungary
JANIRA RIVERA GARCIA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Jelena Prodanovic Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
MARTA BUENDIA SANCHEZ Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
MERVE YAZICI ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Magdalena Obrebska Polish National Team Poland Poland
Mattos Fernanda São Caetano Brazil Brazil
Ozoda Mengliboeva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Ozütok Gizem öncü spor Turkey Turkey
PAULA BENES IBAÑAEZ Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Patimat Abakarova Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
SEZEN SEVIK ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Safiye Polat Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Sameh Zaibi TEAM REI Sweden Sweden
habiba wessleti club formation sportif de police Tunisia Tunisia
sarah Malykke Elite Vest - Denmark Denmark Denmark
svetlana Igumenova Voronezh Russia Russia
talisca reis Brazilian National Team Brazil Brazil
Seniors female -53 kg (41)
Class A (41)
ASLI KOÇAK YURTSEVER GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
ASLI KO?AK YURTSEVER GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
BLANCA SAN CIRILO SORIANO Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Barbara Ducz Hungary Hungary Hungary
CELIA TORTOSA CABRERA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Carolin Stahl SAARLAND Germany Germany
Despina Pilavaki Pilavakis Andreas Taekwondo Team Cyprus Cyprus
Dragana Gladovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
ELIF EGIN USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ESTEFANIA LOPEZ POLO TORTOSA- TAEKWONDO CLUB Spain Spain
Ekaterina Vaniamova Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
GAMZE BEYAZIT YURTSEVER GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
GAMZE BEYAZIT YURTSEVER GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Gunay AGHAYEVA Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
HANIFE AYAN ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
HILAL MERVE CAVUS ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Hulya Oveyogullari Gilan Azerbaijan TK Azerbaijan Azerbaijan
KALTAK ANITA TKD SLOVENIA PANTAR VRHNIKA Slovenia Slovenia
KUBRA DURDANE CAKIR GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Katsiaryna Lis Belarus National Team Belarus Belarus
Laura Sweeney Caledonian Taekwondo Scotland Scotland
MELIS ERSUREN Rumeli Gençlik Ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Magdalena Fernlund Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
Makbule Nur Korucu EGE ISIK SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Malina Mihaila Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Meltem Topal BURSASPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Merve GUNDOGAR IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
NURIA AMEZCUA MILLAN Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Nihal Satilmis Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Pauline loevgren Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
RABIA NIHAN AKDEMIR CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SEDANUR YUMURCALI B.B ANKARASPOR Turkey Turkey
SELEN DOGER ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sevde Mavi Var ASKI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sude BURCU IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Viktoriia Iakovleva Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
YAGMUR KORKUT ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Yarden Sharabi ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
gabriela viaes brazil national team Brazil Brazil
rahma benali club formation sportif de police Tunisia Tunisia
seyda baldirci toros spor kulübü Turkey Turkey
Seniors female -57 kg (39)
Class A (39)
ANDREA BOSCH I PLAZA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
BAHAR RASHIDI BOZDAG TAEKWONDO England England
Bat-El Gatterer ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Burcu Ozlü Hürriyet Gençlik Spor Klübü Turkey Turkey
BÜ?RA SERÇE AKYILDIRIM SPOR Turkey Turkey
DENIZ OZTURKALAN Akademik Dövüs Sanatlari Spor Kulübü Turkey Turkey
DURDANE ALTUNEL SELCUKLU BELEDIYESI S.K. Turkey Turkey
Edina Kotsis Hungary Hungary Hungary
Elise Kristiansen Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Evelyn Gonda HPAC Canada Canada Canada
FATMA SARIDOGAN GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Frida Ronja Thorsø Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Gunay Aghakishiyeva NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
Hatice Kübra Ilgün Bursa Saglik Gücü Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Havva Burce Gocmez Istanbul Yavuz Spor Kulubu Turkey Turkey
Iris Jovic Vujakovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Izabella Bajko Romanian Taekwondo Team Romania Romania
JOSIANE DE OLIVEIRA LIMA E LIMA TKD OLIMPIC- BRASIL Brazil Brazil
Joana Cunha ctlns - clube de taekwondo lobos negros Portugal Portugal
Josiane Lima brazil national team Brazil Brazil
Kamilia DAMOU National Team Algeria Algeria Algeria
Magdalena Leporowska Polish National Team Poland Poland
Marie Magnus Keum Gang Taekwondo - Norway Norway Norway
Matea Kne?evi? Skorpion Croatia Croatia
OZGE YILMAZ KOCAELI BÜYÜKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
OZNUR MERCAN ARTVIN 7 MART SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ozlem ULAS ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
Rafaela Araujo São Caetano Brazil Brazil
Raheleh Asemani Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
SERCE BUSRA SELCUKLU BELEDIYESI S.K. Turkey Turkey
SEYMA TUNCER ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sabina Andirova Atyrau Kazakhstan Kazakhstan
Seyma Satilmis nevsehir universitesi genclik ve spor klb. Turkey Turkey
Tanya Stefanova TC''FORCE-1992'' Bulgaria Bulgaria
ZELIHA AGRIS ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
ZEYNEP SULTAN ORTAASYALI ORMAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
jennifer ?gren Ylinenjarvi Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
maria ahmed National Training Centre Finland Finland Finland
ouissam kacemi Federation Algeienne de Tarkwondo Algeria Algeria
Seniors female -62 kg (35)
Class A (35)
Anna-Lena Froemming GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Aysel Tuncay ferdi Turkey Turkey
BUSRA KOKSAL ASKI SPOR KULUBU Turkey Turkey
BUSRA ESKi GUL SPOR SALONU Turkey Turkey
CAGLA AYNA AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Carla Summerhill Caledonian Taekwondo Scotland Scotland
Caroline Persson Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
DIANA VAZQUEZ VALLES Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
DILARA KORPES ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Dar'ya Yakovleva SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
ESRA OZDOGAN YAY TAN SAY SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Fernanda Soares de Souza Brazilian Military Team Brazil Brazil
Figen Kirman GIRESUN TELEKOM GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
GIZEM DIK Artvinli Gençler Gençlik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
GOKSU OZGUN ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Ine Svendsen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Jovana Micic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Julia Shereva Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Katarzyna Wieczorek Polish National Team Poland Poland
Kristina Khafizova SDUSSHOR 42 Moscow Russia Russia
MARTA GRANELL MAYOR Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Marija Perisic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Marina Cheshuina St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
NAGORE IRIGOIEN ELOSEGUI Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
NESLIHAN DEMIREL MALIYE MILLI PIYANGO SPOR KULUBU Turkey Turkey
NUR OGUS BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Nazli Celikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ozgur Bicak Kavaklidere Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Rabia Guelec GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
SEMIHA KAYA GIRESUN TELEKOM GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
TUGCE MERVE ZINAL GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tugba Torlak ego spor kulübü Turkey Turkey
Viktoryia Belanouskaya Belarus National Team Belarus Belarus
melike arzu ilayda çapulcuo?lu KARAGOZOGLU I.O. GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
roosa narhi National Training Centre Finland Finland Finland
Seniors female -67 kg (20)
Class A (20)
Amani sekri club formation sportif de police Tunisia Tunisia
Ana Ispas Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Ana Bajic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Anic Franka FORTECA KORCULA Croatia Croatia
Dajana Perisic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Darya Ishchenko Republic Tatarstan Russia Russia
EBRU OZCAN CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
EFSA KARACA ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Elin Johansson Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
GULDANE BEYZA EREL YAVUZHAN SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Grammatiki Christidou AC EORDAIKI DYNAMI Greece Greece
Katarzyna Lis Polish National Team Poland Poland
Kübra KIYI IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Melissa Pagnotta Hpac Canada Canada Canada
Oksana Dzhamansartova Karelian Team Russia Russia
SUDE BULUT GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Songul DINC ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
Tetiana Tetereviatnykova ukraine-kirovograd Ukraine Ukraine
Yunfei Guo Henan Province-China China China
smaili souhila Federation Algeienne de Tarkwondo Algeria Algeria
Seniors female -73 kg (17)
Class A (17)
ANA CAROLINA FARIA DE SOUZA TKD OLIMPIC- BRASIL Brazil Brazil
Busra Ayva Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
EBRU YUMLU ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
EDANUR ISTER FATSASPOR KULUBUœ Turkey Turkey
FURKAN ASENA AYDIN HURRIYET GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Khrystyna Gorbenko Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Maeva MELLIER FRENCH NATIONAL TEAM France France
Marina Tedeeva Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Melda Tazeguel (Akcan) GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Nur Cemre Kaymak Ferdi Turkey Turkey
POPOVIC ANDELA TKD SLOVENIA PANTAR VRHNIKA Slovenia Slovenia
Raphaella Galacho Brazil National Team Brazil Brazil
Raphaella Galacho brazil national team Brazil Brazil
SEYMA NUR NORAS ISTANBUL YAVUZ SPOR KULUBU Turkey Turkey
SULE YILMAZ ASKI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sanaz Shahbazi USA United States United States
Sofya Motuzka Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Seniors female +73 kg (12)
Class A (12)
AYSE ASMA GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
AYSHA ALSHAIB ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Aleksandra Kowalczuk Polish National Team Poland Poland
CANAN KURU Yeni Dogus Spor Kulubu Turkey Turkey
CANSEL DENIZ GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
MERVE DILEKCI KAGITHANE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
MERVENUR EVCI Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
NAFIA KUS ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
NIKI ATHANASOPOULOU AGS KALAMATAS Greece Greece
Olesya Bardachenko Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
ROSANNA SIMON ALAMO Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Violeta Babic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Seniors male -54 kg (44)
Class A (44)
ABDELHADI SROUR ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
ADRIAN CIFUENTES DIEPA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
AHMET BURAK SAHIN MALIYE MILLI PIYANGO SPOR KULUBU Turkey Turkey
ALPEREN ALPARSLAN AKARCA LEOPAR SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ahmed Hussein International jerusalem academy for taekwondo Palestine Palestine
Andrius Klemas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
BEDIRHAN SELVI FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
CARLOS JAVIER GONZALEZ CORREA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
CENGIZHAN KACGAN AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Casper Christensen Brande TKD - Huk-tti Denmark Denmark
DENIZ DAGDELEN BORDO MAVIM SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
EVREN KARACA USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Giovanni Giorgi ACCADEMIA DORICA Italy Italy
HAMZA EL GHYAM chabab_larache de taekwondo Morocco Morocco
HASAN DOGUC USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ILYA ANTSUKH MGSHVSM Belarus Belarus
ISA ALDOY ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Illia Kokshyntsau Belarus National Team Belarus Belarus
JESUS TORTOSA CABRERA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Javid Gafarli Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
KOKSAL KAYA ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
MEHMET DOLAS ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
MEL?K?AH ÖZTÜRK YURTSEVER GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MERT ERDOGAN USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MOAED ALDARHUBI andalus club Libya Libya
MUHAMMED ATA TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Mihajlo Manic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Milad Kohansalpaeinroudposhti Mazandaran Iran Iran
Natig Abdullayev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Nidal ABARAHOU FRENCH NATIONAL TEAM France France
REFIK ERDEM KOC ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
SEYITHAN MUSTAFAOGLU PROF. ?HSAN KOZ ?.O. GENÇL?K VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Sabuhi Avazli NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
Sergej Kolb GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Sinan Simsek ÖZ??ANKA SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Stepan Dimitrov Moldova National Team Moldova Moldova
Venilton Teixeira brazil national team Brazil Brazil
Vusal MAMMADOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Youcef KHALFALLAH National Team Algeria Algeria Algeria
almuatasembellah ABUZAID Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
lamine zaknoun Club Sportif Amateur El Bahdja Sport Bouira CSA BS Bouira Algeria Algeria
malik abualrob palestine team Palestine Palestine
peter breidi LEBANON Lebanon Lebanon
yousef abu alrub palestine team Palestine Palestine
Seniors male -58 kg (69)
Class A (69)
ABDULLAH ALFARHOOD Kuwait Sporting Club Kuwait Kuwait
ABDURRAHMAN ERKEK BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
ALEJANDRO SUAREZ MORENO Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
ALEX FALGAS FISCHER Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Abouzar Saberi Team Austria Austria Austria
BASHIR MOHAMMED SULEIMAN KANO STATE TAEKWONDO ASSOCIATION Nigeria Nigeria
BAVER ERSIN DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
BAVER ERSIN DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
BORJA RIOS CORTEGOSO Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Baris DAG IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
DOMENICO GEMMA CENTRO SPORTIVO ESERCITO Italy Italy
Danila Volkov Noyabrsk team Russia Russia
Dastan Manap Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
ELEFTHERIOS FAKINOS A.C. AIANTAS Greece Greece
EMRE YAZICI ILKADIM BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
ENES MADAK SAKARYA TAEKWONDO SPOR KULUBU Turkey Turkey
Egers Aliu TIRANA TKD Albania Albania
FUATCAN ALDEMIR ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Faisal Aweys Somalia National Team Somalia Somalia
Farouk Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
GORKEM SEZER EGE ISIK SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Gili Haimovitz ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
HAMZA BRIMO chabab_larache de taekwondo Morocco Morocco
HASANAIN AL-KAABI Al Aziziua Sport Club_ Iraq Iraq Iraq
HESHAM ALHASHIMI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
HUSEYIN BEZCI ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Harun Özdemir Taekwondo Özdemir (TA) Germany Germany
Hatem Naimi Ministry of interior. General administration of units interventions Tunis. Sports taekwondo club of Police-Bouchoucha-Tunis. Tunisia Tunisia
JOSE FRANCISCO RAMIREZ ROLDAN Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
LIAM BETTE Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
MAHMOOD SALAM AL Watani Electronics Taekwondo Team Iraq Iraq
MEHMET BÜYÜKSAKALLI BURSASPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MURAT CINGI polis gücü spor kulübü Turkey Turkey
Magomedyassin Ibragimov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Meisam Rafiei National Team of Iceland Iceland Iceland
Miggy Diaz HPAC Canada Canada Canada
Mikayil Aliyev NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
Milos Gladovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Mohammad KHALIFAH Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
Mohammed Qatanani BSV Friedrichshafen Germany Germany
Mohammed Qatanani TEAM SWEDEN Sweden Sweden
Mouhamed Oussema Jrad Ministry of interior. General administration of units interventions Tunis. Sports taekwondo club of Police-Bouchoucha-Tunis. Tunisia Tunisia
Mykola Bilyi Kiev Taekwondo WTF Federation Ukraine Ukraine
Riley Arnold HPAC Canada Canada Canada
Romain TROLLIET National Team Algeria Algeria Algeria
Ron Atias ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Ruslan Aliev Russia Dagestan team Russia Russia
SERGEN DUYGU SULEYMANPASA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
SERKAN TOK USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Safwan Khalil Team Australia Australia Australia
Salaheddine Bensaleh Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Samet GUMUSEL Performans S.K karaman Turkey Turkey
Sandro Peer Team Austria Austria Austria
Sergey Kargapolov Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Shamsutdin Gamzatov Dagestan Russia Russia
Si Mohamed ketbi ABFT Belgium Belgium
Soufiane El Moumane ITTIHAD MOHAMMEDIA TAEKWONDO Morocco Morocco
Stanislav Denisov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Stanislav Staykov Taekwondo Özer Germany Germany
TALHA YASIN DOGAN MALIYE MILLI PIYANGO SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tolga ISLAMOGLU IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Vadim Dimitrov Moldova National Team Moldova Moldova
Yaroslav Shvets SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
ahmet hakan tuna hakki tatoglu i.o.o Turkey Turkey
haval sharif chamchamal sports club Iraq Iraq
mehmet ali inan ego spor kulübü Turkey Turkey
seyed ehsan nagh?b zadeh ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
Özgür Gülen Yalova Belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
ömer aksoy ego spor kulübü Turkey Turkey
Seniors male -63 kg (67)
Class A (67)
AKIN KARAYAKALI USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ANIL FATIH ATAG Sariyer belediyesi Spor Kulubü Turkey Turkey
Abdelazeez mohamed Qatar Qatar Qatar
Ali AKHUNDOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Ali Hakan Dincsoy BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Alvaro Redondo Calvo Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
Andrei Rotaru Moldova National Team Moldova Moldova
Asliddin Kulasharov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
BRIKI OUAHID Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Batistic Zlatko FORTECA KORCULA Croatia Croatia
CEM MEHMET KAHRAMAN KOCAELI BÜYÜKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
De Sir Chan Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
ERBIL SERDAR YILMAZ ERZURUM SAGLIK GENCLIK VE SPOR KLUBU Turkey Turkey
ERDEM YILDIRIM BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Edouard Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Emre Duman Aksaray Özel Metropol Koleji Spor Kulübü Turkey Turkey
FAYÇAL SAMAÏ TAEKWONDO CLUB FIDESIEN France France
FIRAT POZAN GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Filippo Ronchitelli ACCADEMIA DORICA Italy Italy
Frankford Eduard Team Austria Austria Austria
HOJJAT YOUSEFIPOUR STEEL ALBORZ Iran Iran
HUSEYIN KURT TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Hakan KAVRAT ego spor kulübü Turkey Turkey
Halil Ibrahim AKDOGAN Akdogan Spor Kul Turkey Turkey
Ioannis Pilavakis Pilavakis Andreas Taekwondo Team Cyprus Cyprus
JAVIER PEREZ POLO Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Jordan Gayle GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
KOUROSH GOODARZVAND CHEGINI STEEL ALBORZ Iran Iran
MOHAMMAD REZA HEIDARI STEEL ALBORZ Iran Iran
MUHAMMED SEVINC Erzincan Belediye SK Turkey Turkey
Mahammad MAMMADOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Marchenko Denys Ukrainian Taekwondo Team Ukraine Ukraine
Mazlum Simsek IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Mesut irge Aksaray Efor Spor Kulubu Turkey Turkey
Nikola Vuckovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
OMER FARUK SIMSEK ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
OMER RAMAZAN EVEZ CIGLI BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
ORHAN GAZI GULER USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
PANTAR JURE TKD SLOVENIA PANTAR VRHNIKA Slovenia Slovenia
Ra'Ad THABET Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
SALIH MELIH ERTÜRK BAGCILAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Simone Crescenzi TKD TERRACINA 1984 Italy Italy
Sven Vanlinthout Nong Jang Belgium Belgium Belgium
UGUR OZ Akademik Dövüs Sanatlari Spor Kulübü Turkey Turkey
Umut BEGEC IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Umut BILDIK ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
VOLKAN CELIK TKD GLADBECK Germany Germany
Vladimir Kim RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Vladislav Nakhushev Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Vladyslav Yarmachek SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Walid BOUMEDIEN Taekwondo Club Martinerois France France
YUSUF HASAN ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Yasin Erkmen BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Yassine Khezami Ministry of interior. General administration of units interventions Tunis. Sports taekwondo club of Police-Bouchoucha-Tunis. Tunisia Tunisia
Youssef Jrad club formation sportif de police Tunisia Tunisia
Yusif HUSEYNLI Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
alaa teeti palestine team Palestine Palestine
aras MOHAMMED chamchamal sports club Iraq Iraq
cengiz baran ay diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
haydar Koprulu basar taekwondo ihtisas Turkey Turkey
lotfi belasli Federation Algeienne de Tarkwondo Algeria Algeria
muhammed sacid yürük dikmen ikizler 3 spor kulübü Turkey Turkey
nadir medjdoub AMEL TOUGHZA Algeria Algeria
ozturk mehmet YAY TAN SAY SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
sina BAHRAMI STEEL ALBORZ Iran Iran
thaer ahmad palestine team Palestine Palestine
ugur üçdinç ego spor kulübü Turkey Turkey
Seniors male -68 kg (76)
Class A (76)
ABDESSALAM ELISSAOUI SPAIN Spain Spain
ABDULLAH MEHMET EVEZ CIGLI BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
AHMAD ABUGHAUSH Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
AHMED NOGOD ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Aykhan Taghizade NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
BERKAY AKYOL USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Bakhtiyar Taghiyev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Balla Dieye BSV Friedrichshafen Germany Germany
CEM ULUGNUYAN ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
CLAUDIO TREVISO CENTRO SPORTIVO ESERCITO Italy Italy
Christian McNeish GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
DANIEL QUESADA BARRERA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Diogo Silva brazil national team Brazil Brazil
EMIRHAN MURAN Bahçelievler Taekwondo ihtisas Turkey Turkey
Eduardo Peter Longobardi Radford SPAIN Spain Spain
Emil Vedel COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Enes Acikel Team Austria Austria Austria
FARZAD ZOLGHADRI TEHRAN Iran Iran
FRANCISCO PADIN OLIVEIRA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
FURKAN HAMIT PIsKIN ORDU GENÇLIK SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
GOKHAN COSAR B.B ANKARASPOR Turkey Turkey
Gustavo Almeida brazil national team Brazil Brazil
HALIS AHMET CANKILIC BAGCILAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
HAMZA UZUNAL AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
HASANEIN AL-KHAFAJI BOZDAG TAEKWONDO England England
Hannart Benoit ABFT Belgium Belgium
Hassainate Souhaib Association Rachad Meknès Morocco Morocco
Hryhorii Husarov SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
IBRAHIM YAHUZA KANO STATE TAEKWONDO ASSOCIATION Nigeria Nigeria
Ivan Justo Munoz Twist Zürich Switzerland Switzerland
Ivan Puresevic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
JOSE ANTONIO ROSILLO ATENCIA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Jamie Abley Salamander Taekwondo Great Britain Great Britain
KLIM SHRUBAU MGSHVSM Belarus Belarus
Kadyrbech Daurov Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Karol Robak Polish National Team Poland Poland
Konstantinos Chamalidis A.S. FILIPPOS ALEXANDRIAS Greece Greece
Laith Othman J.Amman Jordan Jordan
Laith Othman ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
MARCELO GARCIA NUEVO LEON Mexico Mexico
MURSELCAN AYDOGDU KARTAL TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Mahmoud Bahar International jerusalem academy for taekwondo Palestine Palestine
Martin Stamper GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Melih TASTAN Gaziemir Belediye Spok Klübü Turkey Turkey
Mert Baskurt Cansuyu Spor Kulubu Turkey Turkey
Michael Harvey GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Michal Loniewski Polish National Team Poland Poland
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Murat SARIKUS ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
Mário Silva Sporting Clube de Braga Portugal Portugal
Namaz Heydarov NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
Nicholas Corten Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
OMER ALACAYAKA ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
RUBEN MARTINEZ GARCIA Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Rafik Zohri Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
Reza Habibi Mazandaran Iran Iran
Ricardo Redondo Calvo Club Koryo Torre Pacheco Spain Spain
Robert Amzoiu Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Santos Akhilele NIGERIA NATIONAL TEAM Nigeria Nigeria
Sevket Bahadir Kanbek öncüspor külübü Turkey Turkey
Sofiane MERZOUK National Team Algeria Algeria Algeria
Soso Kvartskhava Moscow Legion Russia Russia
Umutcan Eryilmaz BURSASPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Vladimir Dalakliev SC "SUNG RHEE ATLANTIC" Bulgaria Bulgaria
Vladimir Nikitin Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Vladislav Arventii Moldova National Team Moldova Moldova
YUNUS EMRE SAYAN ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Zakaria CHENOUF National Team Algeria Algeria Algeria
Ziya Gasimov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
faisal alrushaidi Qatar Qatar Qatar
hadji boussad Federation Algeienne de Tarkwondo Algeria Algeria
haidar El khadra LEBANON Lebanon Lebanon
javad tayyebibidgoli golden star Iran Iran
muhammet sait özkan Erzurum genclik spor kulübü Turkey Turkey
said salih Qatar Qatar Qatar
Seniors male -74 kg (58)
Class A (58)
AKLIT Smaïl TAEKWONDO CLUB FIDESIEN France France
ARMAGAN YARDIMCI BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Alek Dadaev Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Alexandre Gvasalia Georgian Taekwondo Georgia Georgia
Anas ALADARBI Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
Andrew Deer GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Artem Marchenko D-2 (Kharkiv sport school #2) Ukraine Ukraine
BASEL ALNOAIMI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
BERK DUZ yenigun taekwondo spor kulubu Turkey Turkey
BURAKHAN AYDEMIR BORDO MAVIM SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Damir Fejzic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Dashqin Hajiyev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Elvin MAMMADOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Faiz Hamed TEAM REI Sweden Sweden
Hassainate Souhaib Association Rachad Meknès Morocco Morocco
Henrique precioso de moura brazil national team Brazil Brazil
Huseyn Mehraliyev NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
Ilkin SHAHBAZOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Ilyas BELLEILI ILYAS National Team Algeria Algeria Algeria
Ismael BOUZID FRENCH NATIONAL TEAM France France
Japheth Odour Ngolo SPORTIF DESPORTIVO TAEKWONDO KENYA Kenya Kenya
John Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
Julio Ferreira Sporting Clube de Braga Portugal Portugal
Karol Holubowicz Polish National Team Poland Poland
Konstantine Gabiani Georgian Taekwondo Georgia Georgia
MAHDI RAFIEISONGHORI STEEL ALBORZ Iran Iran
MALVAULT ANTHONY Taekwondo Nice Elite France France
MANUEL LO IACONO asd CHAMPIONS TAEKWONDO LO IACONO Italy Italy
MEHMET KUZULU AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MOHAMED ABDULLA ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
MUHAMMET UZUNAL AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Muhammed Yildiz ORDU GENÇLIK SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
NEDIM GUNDOGDU TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Nistor Ionut Romanian Taekwondo Team Romania Romania
OKAN SIMSEK ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
OMER FARUK BULAK USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
OZKAN OZTURK TKD GLADBECK Germany Germany
Oleksandr Levinchuk SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
PIOTR NAIBORSKI MGSHVSM Belarus Belarus
SAHAB GUNDUZ iSTANBUL GENÇLiK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SEYED MOHAMMAD RAFIEI SHAHBABAKI STEEL ALBORZ Iran Iran
SEZER GULER TKD GLADBECK Germany Germany
Said Guliyev NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
Teodor Georgiev Gladiator Bulgaria Bulgaria
Trabelsi Seifeddine Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Umutcan CALISKAN IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Vahid Isabigloo Mazandaran Iran Iran
Vladislav Prilutchii Moldova National Team Moldova Moldova
XIAN SILVA PAZON Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
YIGIT DEMIRKAYA BALIKESIR TAEKWONDO GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Zef Gjolaj Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
Zukhriddin Khonimkulov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
achaibi hamza kwan Belgium Belgium
ahmed saad Qatar Qatar Qatar
hamza ot ego spor kulübü Turkey Turkey
michel samaha LEBANON Lebanon Lebanon
recep yavas diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
soran MOHAMMED chamchamal sports club Iraq Iraq
Seniors male -80 kg (45)
Class A (45)
ABDUL ABDULRAHMAN KANO STATE TAEKWONDO ASSOCIATION Nigeria Nigeria
ABDiL ÖZPOLAT PROF. ?HSAN KOZ ?.O. GENÇL?K VE SPOR KLB. Turkey Turkey
AKIF OZTURK mugla genclik ve spor kulubu Turkey Turkey
ANAS TALEB ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
ATAKAN ASCI USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
AYMAN ABDULSALAM ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Abdul Abdulrahman LEGENDARY MARTIAL ARTS NIGERIA Nigeria Nigeria
Andre Bilia brazil national team Brazil Brazil
BERK CAN SUNGU USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
BURAK OZAN KARACA ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
CAGIN SOLAK AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Cem Uenluesoy GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Damon Sansum GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Daoud Abu Ta'eh Arab Sport Center "ASC" Palestine Palestine
Denys Voronovskyy D-2 (Kharkiv sport school #2) Ukraine Ukraine
Dmitry Dudochkin Moscow Legion Russia Russia
Durim Berisha KOSOVO NATIONAL TEAM Kosovo Kosovo
Eugene Nyongesa Mulunda SPORTIF DESPORTIVO TAEKWONDO KENYA Kenya Kenya
GASPAR TRABALON RODRIGUEZ Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Gökmen Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hayder Shkara Team Australia Australia Australia
Ivan Karajlovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Jean-Michel Fernandes Sporting Clube de Braga Portugal Portugal
KAVEH BABAEI STEEL ALBORZ Iran Iran
MALKOCOGLU OZDEMIR KESAP BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MOHAMMAD MEYSAM KHALILIAN STEEL ALBORZ Iran Iran
MUHAMMET TALHA SARI ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUSTAFA GULER MERAM BEL. SPOR KULUBU Turkey Turkey
Mahmoud Abdelrahim Qatar Qatar Qatar
Mahmoud Ahmed Fathy Said Egypt National Team Egypt Egypt
Maksim Dominishyn SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Milos Golubovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Nabeel Hassan Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
Piotr Pazinski Polish National Team Poland Poland
Ramin Azizov NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
Segedin Dinko FORTECA KORCULA Croatia Croatia
Stojan Rabijac SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Thomas Smith GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
YUNUS SARI ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Ynoussa SAWADOGO FRENCH NATIONAL TEAM France France
mohamed hamooda Qatar Qatar Qatar
ozan berken bindak diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
salman seifi golden star Iran Iran
tarek mousalli LEBANON Lebanon Lebanon
Ömer TOPUZ Polis Akademisi Spor Kulübü Turkey Turkey
Seniors male -87 kg (29)
Class A (29)
ALI SARI ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Ahmad Mohammadi TKD Alpe Adria Austria Austria
Alexey Pryazhnikov Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Arturas Kuzmenka Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
Bayramali Valiyev NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
CHANG KAI Chinese Taipei Taiwan Taiwan
Cengizhan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Claudiu Roseanu Romanian Taekwondo Team Romania Romania
DANIEL ROS GOMEZ Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
ENSAR UGUZ USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Gleb Babaevskiy St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
Ismail Akkus IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ivan Plotnikov Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Jeroen Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
KANSTANTSIN YARMAK MGSHVSM Belarus Belarus
Levi Goodridge GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Lucas Ferreira de Oliveira NAR Núcleo de alto rendimento de São Paulo Brazil Brazil
Marcin Cholajda AZS Lodz Poland Poland
Meliksah Belen Gursoy Sports Club Turkey Turkey
Murat Sariisik BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Radik Isaev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
SIYABOU SIDIBE TAEKWONDO CLUB FIDESIEN France France
Samet TURKGUZELI ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
Samuel Westermark Soo Shim TKD Club Sweden Sweden
Seyid-Azim Badirkhanli NEFTCHI TK Azerbaijan Azerbaijan
Trabelsi Yassine Tunisia National Team Tunisia Tunisia
UGUR ARGAN GAZ?ANTEP GENÇL?K VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Yassine Trabelsi BSV Friedrichshafen Germany Germany
hawta abubaker chamchamal sports club Iraq Iraq
Seniors male +87 kg (30)
Class A (30)
ADRIAN CABO ESTEBAN Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
ALI ERCAN CELIK HACETTEPE SPOR KULUBU Turkey Turkey
ATTILA KAGAN KAYMAZ BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Aleksandar Djoric SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Aleksandr Metalnikov Russian Taekwondo Union (Dagestan team) Russia Russia
Arman-Marshall Silla Belarus National Team Belarus Belarus
Cagri TANRIKULU ISTANBUL BUYUKSEHIR BLD SK Turkey Turkey
Djordje Marcetic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
FIRMIN ZOKOU PARIS TEAM TAEKWONDO France France
Ioseb Osidze Georgian Taekwondo Georgia Georgia
JALAL KHODAMI BOROUJENI STEEL ALBORZ Iran Iran
Jeyhun Hasanli Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
KAAN KILIC EGE ISIK SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Lyle Walker GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
MIKEL BERNAL FERNANDEZ Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Magomedrasul Kanamatov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Marko Djuricic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Okay DUZTEPE IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Omar EL YAZIDI FRENCH NATIONAL TEAM France France
Piotr Hatowski Polish National Team Poland Poland
SERDAR YUKSEL USKUDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Shadi ALAZABAT Jordanian Gendarmerie Jordan Jordan
Stergios Roidis AGS KALAMATAS Greece Greece
TRAJKOVIC IVAN TKD SLOVENIA PANTAR VRHNIKA Slovenia Slovenia
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
YASIN BASTUG ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Yilmaz Burak Peker Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlü?ü Turkey Turkey
abderrahim labidi club formation sportif de police Tunisia Tunisia
elias el hedari LEBANON Lebanon Lebanon
mohsen parvaneh Hawler taekwondo school Iraq Iraq