Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Euregio Cup 2014

  • Tournament dates
  • 8 November 2014
  • 9 November 2014
  • Deadline
  • 2 November 2014
  • Competitors
  • 347 / Unlimited
  • Location
  • Süchtelnerstrasse 60
  • D-41334
  • Lobberich Stadt Nettetal
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung Euregio Cup 2014 DEAusschreibung Euregio Cup 2014 DE

Competitors (347)

Juniors D female -22 kg (2)
Class II (2)
Dilara Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Laurine Deguillaume HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Juniors D female -24 kg (1)
Class II (1)
Ashley Sosna T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D female -26 kg (4)
Class II (4)
Aurora Idziak LSG Taekwondo Team Germany Germany
MALIKA CHOUKRI TKD GLADBECK Germany Germany
Sara El Molla Velberter SG Germany Germany
Sara Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D female -29 kg (4)
Class II (4)
Alina Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Frances Angelina Balzer Velberter SG Germany Germany
Lamyae Elaamouchi T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Sara Kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors D female -32 kg (3)
Class II (3)
Aylin Karli Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Nisrine Abouhammadi TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Yagmur Ece Kilinc T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors D female -38 kg (3)
Class II (3)
ALEYNA CIKRAK TKD GLADBECK Germany Germany
FEE HERLFTERKAMP TKD GLADBECK Germany Germany
Nele Claassen Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -22 kg (3)
Class II (3)
Alessio-Joel Russotto Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ayyoub El Fakir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Flavio Spano Velberter SG Germany Germany
Juniors D male -24 kg (4)
Class II (4)
Cosmo Quirin Ritters TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Evangelos Koukousoudis Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
LUKA RACOVIC TKD GLADBECK Germany Germany
Miran Karli Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (3)
Class II (3)
Badreddine Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Devirhan Balik Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Laurenz Braun TV Becketal Germany Germany
Juniors D male -29 kg (5)
Class II (5)
Janne Mati Ulferts SPORTING Taekwondo Germany Germany
KERIM ARDA CIFTCI TKD GLADBECK Germany Germany
Kiram Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Niklas Schmitz TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
RAYANE MAHNIN TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -32 kg (3)
Class II (3)
Cyrill Giel Vt-1859 Kempen e.V. Germany Germany
TAYANC YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
TOM NADOLNY TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male -35 kg (2)
Class II (2)
Alexander Schneider TKD Team Schiefbahn Germany Germany
KEREM ULAS TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors D male +45 kg (1)
Class II (1)
Dogular Koray Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -27 kg (5)
Class II (5)
Dilan Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Ikra Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Nour El Kouaz HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Thylane Otthiers HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Juniors C female -29 kg (3)
Class II (3)
Carmela Calderoni LSG Taekwondo Team Germany Germany
Ceren Zengin GSV Porz e.V. Germany Germany
Ceylin Demir?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -32 kg (8)
Class I (4)
Jil Grebe Velberter SG Germany Germany
Megan Popp Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Sophie Koers Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (4)
Ceyda Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
FADIME NUR KECE TKD GLADBECK Germany Germany
Gwenaelle Deguillaume HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Talya ?zbilir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -35 kg (7)
Class I (3)
Aylin Sahin Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Beyza-Nur Can T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Lena Bogalski Jkk2000.de Germany Germany
Class II (4)
Lara Hofmann Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Leonie Craes TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Marie Niggenaber TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
melissa kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -39 kg (7)
Class I (1)
SUDEM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (6)
Cora Hanrath VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Jule Irlaender TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
SINEM ALGÜN TKD GLADBECK Germany Germany
Sofia Kotbi HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Yasmin Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -43 kg (7)
Class I (1)
Jill Marie Beck SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (6)
Ayca Tokat TV Becketal Germany Germany
Cieslak Julia Sportschule Schültke Germany Germany
Eda-Nur Gülmez Narabi Aachen Germany Germany
Eryn Van Mulders HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
FATIMA KAYA TKD GLADBECK Germany Germany
SERENAY YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C female -47 kg (4)
Class II (4)
Ceren Amstadt Velberter SG Germany Germany
Chantal Weinknecht Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
G?zdenur Yildirim Narabi Aachen Germany Germany
Larissa Littwin TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors C female -52 kg (2)
Class I (1)
Lavinia Dujleag SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (1)
Dana Saß TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Juniors C male -27 kg (10)
Class II (10)
BUNYAMIN DEMIRBAS TKD GLADBECK Germany Germany
David Degtjarev Vt-1859 Kempen e.V. Germany Germany
Dennis Enders Velberter SG Germany Germany
Kai Regelin SPORTING Taekwondo Germany Germany
Karan Ram T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Konstantinos Triantafyliiadis Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
MARKO RACOVIC TKD GLADBECK Germany Germany
Thybault Decoster HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Tugay Belen Narabi Aachen Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Juniors C male -29 kg (8)
Class I (4)
Efehan Altindag Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Filippos Bacaloudis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Max Brüggemann SV DJK Marathon Münster e.V. Germany Germany
Sebastian Oberski TKD Swisttal Germany Germany
Class II (4)
Engin Yerlikaya Narabi Aachen Germany Germany
Joshua-Elias Pauly LSG Taekwondo Team Germany Germany
Oliver Fox Tkd-Luedenscheid Germany Germany
YAHYA CHOUKRI TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -32 kg (11)
Class I (5)
Hissa El Kouaz HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Jan Misbach Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Justin Popp Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Luis Kleineidam Jkk2000.de Germany Germany
Meik Kaufmann AC - Ückerath Germany Germany
Class II (6)
Calvin Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Christian Haurenherm Satori Ahlen e.V. Germany Germany
DENIZ GROSSE TKD GLADBECK Germany Germany
Ethan Vanden Meersche HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Luca Shu Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Vasileios Georgios Gkaitatzis T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -35 kg (9)
Class I (4)
Gökalp Yüceer Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Jan Schulze TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Niklas Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Phillip Davids Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Class II (5)
Adam Yildiz TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Ioannis Scendaridis Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Jonte Henning Popp TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Julian Herse Velberter SG Germany Germany
Mohamed El Amin Djeffal T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors C male -39 kg (11)
Class I (3)
Cedric Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Melik Cavga Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Class II (8)
Alyamin Samani Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Andreas Knippig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Bilal Al-jundi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
MAX NADOLNY TKD GLADBECK Germany Germany
Mark Bugajow Tkd-Luedenscheid Germany Germany
Paul Kuehrer Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Philippe Decoster HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Soufian Hüttemann Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors C male -43 kg (2)
Class I (2)
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Joshua Noel Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Juniors C male -47 kg (5)
Class I (3)
Cihangir Aydin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Hamzamalik Aydin Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
YEMLIHA DAGDELEN TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (2)
Dogular Tolga Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
JAN HENDRIK HERLFTERKAMP TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors C male -52 kg (3)
Class I (3)
Daniel Slijepcevic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ilkan Kaan Alarslan Leopard Lengerich Germany Germany
Jonas Bogalski Jkk2000.de Germany Germany
Juniors B female -33 kg (4)
Class I (4)
Almina-Sara Celik Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lena Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Stoiber Sophie TKD Swisttal Germany Germany
Juniors B female -37 kg (2)
Class I (1)
Almira Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (1)
Iman Etarabti Velberter SG Germany Germany
Juniors B female -41 kg (5)
Class I (3)
Katja Brüggemann SV DJK Marathon Münster e.V. Germany Germany
Melanie Münstermann TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Romina Klenner Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (2)
Nudem Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Sarah Bietz VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Juniors B female -44 kg (2)
Class I (2)
Afsharian Atena KDK-Attendorn Germany Germany
Julia Dillgard KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Juniors B female -47 kg (7)
Class I (6)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Alice Gehrmann T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Anastasia Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Franziska Drucklieb AC - Ückerath Germany Germany
Hannah Jolie Ulferts SPORTING Taekwondo Germany Germany
Leonie Schneider Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Class II (1)
Dzana Arnautovic TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Juniors B female -51 kg (6)
Class I (4)
Alina Steincke Sport-Treff-Helene Germany Germany
Jessica Ritzka Velberter SG Germany Germany
Lorina Faust TKD Swisttal Germany Germany
Manuella Monno AC - Ückerath Germany Germany
Class II (2)
Kira Mester TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Melda Cakir Narabi Aachen Germany Germany
Juniors B female -59 kg (3)
Class I (2)
Funda Ela Sen VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (1)
Lara Froesch TV Becketal Germany Germany
Juniors B female +59 kg (1)
Class I (1)
Lucia Buhr TKD Swisttal Germany Germany
Juniors B male -33 kg (2)
Class I (2)
Erik Werner Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Mohamed Akki T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -37 kg (10)
Class I (6)
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Isanur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jan Martin Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Mohamed Khlifi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Moritz Pauli SPORTING Taekwondo Germany Germany
Thanh Van Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Class II (4)
Denniel Hotzwig Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Rene Noelle TG Nettetal Germany Germany
Umut-Ozan G?koglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Vassilios Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors B male -41 kg (11)
Class I (7)
Can Uzun?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Darwin Koepp TV Becketal Germany Germany
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Leon Bogalski Jkk2000.de Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Xander Franken Jkk2000.de Germany Germany
Class II (4)
Armin Etarapti Velberter SG Germany Germany
Luka Kosak TG Nettetal Germany Germany
Nico Alexander Defitowski Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Simon Hanrath VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors B male -45 kg (7)
Class I (5)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Mario Dolniski SPORTING Taekwondo Germany Germany
Raphael Jaschin SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (2)
AHMET KECE TKD GLADBECK Germany Germany
Dagobert Koch Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Juniors B male -49 kg (8)
Class I (7)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Justin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Luuk Blaurock Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Maurice Münch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Samet Tas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Yannik Grebe Velberter SG Germany Germany
Class II (1)
Kaan Yüksel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Juniors B male -53 kg (7)
Class I (2)
Christian Schmidt Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Jannik Arping Velberter SG Germany Germany
Class II (5)
Marcel Sengenberger TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Morice Ekelsbach VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Paskal Ritzka Velberter SG Germany Germany
Steward Eloundou Vt-1859 Kempen e.V. Germany Germany
Yusuf Tokat TV Becketal Germany Germany
Juniors B male -57 kg (2)
Class I (2)
Dominik Reitz KMA Taekyon e.V. Juelich Germany Germany
Yassine Zarouali Velberter SG Germany Germany
Juniors B male -61 kg (5)
Class I (2)
Abdulah Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Alexander Diterle SPORTING Taekwondo Germany Germany
Class II (3)
Ben Lony TV Becketal Germany Germany
Joel Lipic TG Nettetal Germany Germany
Marco Eloundou Vt-1859 Kempen e.V. Germany Germany
Juniors B male -65 kg (1)
Class II (1)
Marcel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Juniors B male +65 kg (3)
Class I (2)
Mohamed Omeirat Kangaroosports e. V. Germany Germany
Timo Schoppmann VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Class II (1)
CAN AYDENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Juniors A female -49 kg (6)
Class I (4)
Anneli Lux Judo Club Würselen 1970 e.V., Abteilung Taekwondo Germany Germany
Mailine Hausmann TG Nettetal Germany Germany
Michaela Griva KDK-Attendorn Germany Germany
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Class II (2)
Maya Koch VFL Berghausen, Abt. TKD Germany Germany
Oceane Toubeau HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Juniors A female -52 kg (3)
Class I (3)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Carolin Jaeschke KDK-Attendorn Germany Germany
Sonja Germann SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors A female -55 kg (5)
Class I (3)
Jana Schulte-Loh Judo-Club Velen-Reken e.V. Germany Germany
Joline Volmering SV DJK Lowick eV Germany Germany
Simay Torun Leopard Lengerich Germany Germany
Class II (2)
FATMA AYDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Kathrin Rother TV Becketal Germany Germany
Juniors A female -59 kg (3)
Class I (3)
Blanca Enders TV Becketal Germany Germany
Kiki Houkes Oh Do Kwan Venlo Netherlands Netherlands
Salome Jöris AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A female -63 kg (3)
Class I (2)
Aylin Akbas AC - Ückerath Germany Germany
Isabel Niedrich TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
Yasmin Arping Velberter SG Germany Germany
Juniors A female -68 kg (6)
Class I (2)
Karina Joy Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sarah Neumann AC - Ückerath Germany Germany
Class II (4)
Elena Murtazina TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Laura Schenn TV Becketal Germany Germany
Miriam Ludwig TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Sarah Tenhumberg SV DJK Lowick eV Germany Germany
Juniors A female +68 kg (2)
Class I (2)
Rachel Daher TG Nettetal Germany Germany
Sarah Di Sinno AC - Ückerath Germany Germany
Juniors A male -48 kg (3)
Class I (3)
ERTUGRUL DAGDELEN TKD GLADBECK Germany Germany
Kevin Koepp TV Becketal Germany Germany
Steven Popp Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Juniors A male -55 kg (3)
Class I (2)
Markus Didi Jkk2000.de Germany Germany
Wessal Harakat Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (1)
Baber Saleem TKD Team Schiefbahn Germany Germany
Juniors A male -59 kg (5)
Class I (3)
Alexander Weitz Jkk2000.de Germany Germany
Edries Hosseini Kangaroosports e. V. Germany Germany
Fatih-Erva Akyol Narabi Aachen Germany Germany
Class II (2)
HASAN AYDEMIR TKD GLADBECK Germany Germany
Nabiel Hakim Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Juniors A male -63 kg (11)
Class I (5)
Bjorn Hofman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
MARLON MEINERT TKD GLADBECK Germany Germany
Mohammad Ali Kangaroosports e. V. Germany Germany
Tarek Oulad Ben Taimout T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Class II (6)
Adis Biberovic T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Ismail Noor DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Joscha Sandmeier GSV Porz e.V. Germany Germany
Sevki Yalcindag Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Tom Piske AC - Ückerath Germany Germany
Veli Altay SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors A male -68 kg (4)
Class I (3)
Alexander Von Teubern Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Gerasimos Petropoulos AC - Ückerath Germany Germany
Ricki Noehles TG Nettetal Germany Germany
Class II (1)
Rafael Papavasiliou T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (3)
Class I (1)
Hakan Kanak Narabi Aachen Germany Germany
Class II (2)
OGUZHAN AYDENIZ TKD GLADBECK Germany Germany
Robert Naumenko T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (1)
Class II (1)
Kadir Farah DJK SV Mauritz 1906 e. V. Germany Germany
Juniors A male +78 kg (2)
Class II (2)
Jake Lankes TG Nettetal Germany Germany
Tristian Gudat AC - Ückerath Germany Germany
Seniors female -46 kg (1)
Class I (1)
Farah Sidky Narabi Aachen Germany Germany
Seniors female -57 kg (2)
Class I (1)
Larissa Niggemann Sport-Treff-Helene Germany Germany
Class II (1)
Gizem Koc Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Seniors female -62 kg (1)
Class I (1)
Jelena Garidis Velberter SG Germany Germany
Seniors female -67 kg (4)
Class I (4)
Berivan Oener Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Rebecca Peters GSV Porz e.V. Germany Germany
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Seniors female -73 kg (2)
Class I (2)
Agapi Tsouflidou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Nadine Truxius GSV Porz e.V. Germany Germany
Seniors female +73 kg (1)
Class I (1)
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Seniors male -54 kg (3)
Class I (3)
Kevin Mende TG Nettetal Germany Germany
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Mohammed Marayou Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (2)
Class I (2)
Ayoub El-Bouhaddouzi Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Can Schneider Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Seniors male -63 kg (7)
Class I (4)
Daniel Heine BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Dario Carroga Judo-Club Velen-Reken e.V. Germany Germany
Eyüp Bolatli KDK-Attendorn Germany Germany
UMUT TOK TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Ben Winkel TKD-Kerpen e.V. Germany Germany
Fabrizio Pinna Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Johnny Röber TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (6)
Class I (3)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mihael Kraus T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Walter Pastian Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Class II (3)
Arndt Schugens AC - Ückerath Germany Germany
Ertugrul Yurdakul Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Nasib Khosdel Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Seniors male -74 kg (12)
Class I (11)
Alexander Lehn Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Anton Backhaus Narabi Aachen Germany Germany
Cyril Pauwels TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Enishan Özad Sport Club Özad Duisburg Germany Germany
Feridon Arezoomand TuS Hiltrup e. V. Germany Germany
Kerem Öntas Highlight Eschweiler e.V Germany Germany
Robin Bouwman TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
SAMED BEKTAS TKD GLADBECK Germany Germany
Vladislav Renje Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
YASIN UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (1)
Seyit- Ahmet Cankaya Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (10)
Class I (8)
Christos Romeos GSV Porz e.V. Germany Germany
Fardin Akbari TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Ismail Bouadi Leopard Lengerich Germany Germany
Johannes Schoregge Sport-Treff-Helene Germany Germany
Kai Heyer TG Nettetal Germany Germany
Soufian Madani T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Tarek Grimm LSG Taekwondo Team Germany Germany
Toontje Bonarius TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Class II (2)
Nuhali Cicek Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Selcan Selvitop Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Seniors male -87 kg (3)
Class I (3)
Vadim Renje Olympic Kampfsportschule Dortmund e. V. Germany Germany
Viktor Mons Judo-Club Velen-Reken e.V. Germany Germany
Viktor Naak T.S. Wuppertal e.V. Germany Germany
Seniors male +87 kg (7)
Class I (7)
Andreas Beck TV Becketal Germany Germany
Damon Hassanpour Kangaroosports e. V. Germany Germany
David Ollesh AC - Ückerath Germany Germany
Jan-Eric Fischborn Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Marc Lenkewitz Satori Ahlen e.V. Germany Germany
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Rob van der Ploeg ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands