Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

3RD FUJAIRAH OPEN - WTF G1

  • Tournament dates
  • 5 February 2015
  • 7 February 2015
  • Deadline
  • 10 January 2015
  • Competitors
  • 550 / 550
  • Location
  • Fujairah
  • Fujairah
  • Fujairah
  • United Arab Emirates United Arab Emirates

Downloads

3rd fujairah open draw day 13rd fujairah open draw day 1
3rd fujairah open draw day 23rd fujairah open draw day 2
3rd fujairah open draw day 3 NEW!!3rd fujairah open draw day 3 NEW!!
FUJAIRAH OPEN 2015FUJAIRAH OPEN 2015
Hotels & Flight Hotels & Flight
Results 3rd Fujairah Open day 1Results 3rd Fujairah Open day 1
Time TableTime Table
Visa ApplicationVisa Application

Results

Results 3rd Fujairah Open day 1Results 3rd Fujairah Open day 1
Results 3rd Fujairah Open day 2Results 3rd Fujairah Open day 2
Results 3rd Fujairah Open day 3Results 3rd Fujairah Open day 3

ALL RESULTS

Competitors (550)

Cadets female -29 kg (2)
Class A (2)
Chloe MOUJAES champville maristes Lebanon Lebanon
miar qabha palestine team Palestine Palestine
Cadets female -33 kg (2)
Class A (2)
Ida Tammila National Training Centre Finland Finland Finland
RUAA ALHUSAMI ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Cadets female -37 kg (3)
Class A (3)
Batool Sqour Burkan Team Jordan Jordan
Naghm Bahaa Abdelrahman Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
alexia maria avakian champville maristes Lebanon Lebanon
Cadets female -41 kg (3)
Class A (3)
Farida Baibatyrova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
MARYAM ALAHMADI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Viktorija Besednik Skorpion Croatia Croatia
Cadets female -44 kg (5)
Class A (5)
Botakoz Kapanova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Israa Saad Mohammed Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Mais Adnan Burkan Team Jordan Jordan
Raghad Khaled Alkaabi Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Valeriya Kolosova SDUSHOR ESSENTUKI (SKIF) Russia Russia
Cadets female -47 kg (6)
Class A (6)
Emma Reiman National Training Centre Finland Finland Finland
Guldana Zhumatay SC MUSTAFA-ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Hanna Asp Team One Taekwondo Sweden Sweden
Rama Abu Alrob Burkan Team Jordan Jordan
Sarah Saleh Saeed Hareb Alkindi Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Vladislava Vorona Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
Cadets female -51 kg (1)
Class A (1)
Israa Fouad Hussein Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Cadets female -55 kg (2)
Class A (2)
Gabriele Darija Bruzgeleviciute Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
YULIIA SAIHAKOVA Sport Club BARS Ukraine Ukraine
Cadets male -33 kg (13)
Class A (13)
MAXIM KUZNETSOV SC "NIKA-SPORT" Russia Russia
ABDULLA YOUSIF ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
ABDULLAH DANA ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Chausovskii Igor SC "NIKA-SPORT" Russia Russia
Julien Lahoud champville maristes Lebanon Lebanon
Karl Avakian champville maristes Lebanon Lebanon
Mohammad Ahmad AL-NASHAMA CLUB Jordan Jordan
SAYED AYMAN ALI AL-MUHTARIF TAEKWONDO CENTER Bahrain Bahrain
Stanislav Pak SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
VLADISLAV KHUTRENKO SPORT CLUB "HVARAN" Belarus Belarus
Valtteri Vaananen National Training Centre Finland Finland Finland
WARD RAGGAD ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
YURY VARONKA SPORT CLUB "HVARAN" Belarus Belarus
Cadets male -37 kg (14)
Class A (14)
ABDULLA ABDULRAHMAN ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Aday Kagazbek SC MUSTAFA-ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Chady MHD Samer Al Katan Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Danila Grigorev SC "NIKA-SPORT" Russia Russia
IVAN STARCHANKA SPORT CLUB "HVARAN" Belarus Belarus
Juras Ozinskas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
KIRYL KAZHAMIACHANKA Belarus National Team Belarus Belarus
Michael Rautsala National Training Centre Finland Finland Finland
Nicolas Nassar champville maristes Lebanon Lebanon
OLEG MAMATOV Sport Club BARS Ukraine Ukraine
Osaid Sqour Burkan Team Jordan Jordan
Sisu Salmenniemi National Training Centre Finland Finland Finland
Zhanarys Nuradilov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
haytham qabaha palestine team Palestine Palestine
Cadets male -41 kg (10)
Class A (10)
Ahmed Mostafa Ibrahim Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Alimzhan Daulet SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Anatoliy Pak SC MUSTAFA-ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Dauren Meyirkhan SC MUSTAFA-ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Georgio Abou Zeid champville maristes Lebanon Lebanon
Matas Kazlauskas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Mohamed Ayman Elsayed Ibrahim Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Nemo Persson Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Oskaras Visnevskis Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
SAED ALSAWAIR ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Cadets male -45 kg (11)
Class A (11)
Benas Kazlauskas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
DANIIL PALIAKOU SPORT CLUB "HVARAN" Belarus Belarus
DANIIL ZHURAULIOU Belarus National Team Belarus Belarus
Danielius Djacekas Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
Eduardas Pundzevicius Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
Edward Sleiman champville maristes Lebanon Lebanon
Khameis Saeed Khameis Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
MOHAMED AHMED AL-MUHTARIF TAEKWONDO CENTER Bahrain Bahrain
OLEKSANDR KADYSH Sport Club BARS Ukraine Ukraine
Saif Rashed Ali Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
basel abukhalf palestine team Palestine Palestine
Cadets male -49 kg (5)
Class A (5)
Ahmed Ayman Elsayed Ibrahim Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
DMYTRO MESHCHUK Sport Club BARS Ukraine Ukraine
HASSAN ALI ALMESMARI Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Luka Leko Skorpion Croatia Croatia
MARK RAZMAKHNIN SC "TORNADO-NOVOKUZNETSK" Russia Russia
Cadets male -53 kg (3)
Class A (3)
Georgio Al Karaki champville maristes Lebanon Lebanon
MIKITA MAZALENKA Belarus National Team Belarus Belarus
Mohamed Mostafa Ibrahim Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Cadets male -57 kg (1)
Class A (1)
Samir Abi Najem champville maristes Lebanon Lebanon
Cadets male +65 kg (3)
Class A (3)
Fairouz Eid Fairouz Almesmari Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Nikita Svatkovskiy SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Ray Rahy champville maristes Lebanon Lebanon
Juniors male -45 kg (13)
Class A (13)
Adilet Bazarbayev Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Aituar Shaikenov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Almat Kozhakhmet Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
BEKBOLAT OMIRBEK KAZAKHSTAN-ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
Daniyar Bugubayev SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Eldar Birimbay Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
IVAN MELYUK SC "TORNADO-NOVOKUZNETSK" Russia Russia
MOHAMED SAEED RASHED ALKINDI Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
NASER AL ALAWI AL-MUHTARIF TAEKWONDO CENTER Bahrain Bahrain
NAYEF ALSAYYAH ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Oskar Makinen National Training Centre Finland Finland Finland
TURKI ALKAABI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
sudqi abdelrazeq palestine team Palestine Palestine
Juniors male -48 kg (12)
Class A (12)
Aikyn Zhaidar MUSTAFA Kazakhstan Kazakhstan
Bekarys Maratuly Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
HADI JUMA ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Joe Haddad champville maristes Lebanon Lebanon
Leon Glasnovic Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Mura Nazarov Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Murodjon Mukhtorov Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
Rakhat ALZHANOV KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
SAPARGALI ABDIRASHEV KAZAKHSTAN-ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
SAYED HUSSAIN ALI AL-MUHTARIF TAEKWONDO CENTER Bahrain Bahrain
ZHASULAN Rakhimbayev KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Zhavlonbek Rassulmetov Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -51 kg (17)
Class A (17)
ABDULLA ALTHAWADI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Aibek Otepkaliyev Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Archie Waldock GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Assilzhan Ibraimov Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
BAHA EDDEEN ALHUSAMI ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Beibars Zhakyp MUSTAFA Kazakhstan Kazakhstan
Dauren Duisenov Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Eric Olofsson Team Toigye Panthers Sweden Sweden
FAISAL ALDOSERI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Marcus Rautsala National Training Centre Finland Finland Finland
Rokas Urbutis Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
Sagdat Zholdasbayev Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Sagynysh Shymyrbay Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
eman abo shalbaq palestine team Palestine Palestine
matias pohjanjoki National Training Centre Finland Finland Finland
mohammed ghazawi palestine team Palestine Palestine
yoseph jebril Baekdusan tkd club Sweden Sweden
Juniors male -55 kg (18)
Class A (18)
Alexy Naous champville maristes Lebanon Lebanon
Almas Mellatov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Arman Serikuly Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Diyar Khojashev SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Djankat Duman Arslan Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
Donges Sydykov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
EBRAHIM ALKAABI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Edgaras Abromavicius Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Galymzhan Serikbay Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Josh Calland GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Kevin Azar Karam BOUDDHA LEBANON Lebanon Lebanon
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Tuomas Surakka National Training Centre Finland Finland Finland
Wadei Khaled AL-NASHAMA CLUB Jordan Jordan
YAUHENI ANUSHKEVICH Belarus National Team Belarus Belarus
basel abdelrazeq palestine team Palestine Palestine
niko saarinen National Training Centre Finland Finland Finland
Juniors male -59 kg (10)
Class A (10)
ALEXEY ZHDANOV SC "NIKA-SPORT" Russia Russia
Fredrik Glimmark TEAM REI Sweden Sweden
Hicham Ibrahim champville maristes Lebanon Lebanon
Kevin Pettersson-Livingstone Team Toigye Panthers Sweden Sweden
MAKSYM NOSULYA Sport Club BARS Ukraine Ukraine
Mantvydas Valciukas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Nurbek Absadyk Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Rahim Nurahunov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Vyacheslav Kim Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
oday herzallah palestine team Palestine Palestine
Juniors male -63 kg (11)
Class A (11)
Abzal Karshal Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Arkadiy Volkov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Davlatjon Davronov Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
Hamad ABDULWAHAB ALOMARI Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
MOUSA AL-KWALDEH ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Mikael berg Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
OMAR JANAHI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Rayan Delbany BOUDDHA LEBANON Lebanon Lebanon
YEVHENII SAIHAKOV Sport Club BARS Ukraine Ukraine
alexandre hobeika champville maristes Lebanon Lebanon
Juniors male -68 kg (13)
Class A (13)
ALEXANDER SHEVELEV SC "TORNADO-NOVOKUZNETSK" Russia Russia
Alex Khoury BOUDDHA LEBANON Lebanon Lebanon
Danir Bazarbayev Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Fran Bogovic Skorpion Croatia Croatia
Jibril Ahmed Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Linus Linden Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Movsar Tsakharov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Nurkanat Kozhakhmet Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Rashed Obaid AL Mesmari Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Rimas Montvidas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Teodor Nenov Ji Do Kwan Bulgaria Bulgaria
Yefrat Munarov Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
ahmed teeti palestine team Palestine Palestine
Juniors male -73 kg (4)
Class A (4)
Georgio El Hosni BOUDDHA LEBANON Lebanon Lebanon
Marc Zeinoun champville maristes Lebanon Lebanon
Nartay Urazbayev Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Shaxboz Shofayziev Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male -78 kg (4)
Class A (4)
Bauyrzhan Khassenov Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Jad Maalouf BOUDDHA LEBANON Lebanon Lebanon
Orynbayev Atabek Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
VITALII GONCHAROV SC "NIKA-SPORT" Russia Russia
Juniors male +78 kg (2)
Class A (2)
Adel Detkovskiy Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Patrick Harb champville maristes Lebanon Lebanon
Juniors female -42 kg (3)
Class A (3)
Aidana Yedilbayeva Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Ainur Uashpay Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Joud Mouslli Sirjie Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Juniors female -44 kg (5)
Class A (5)
MARIA SAVVIDI SC "NIKA-SPORT" Russia Russia
Toizhan Kydyrbekova Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Dinara Abdirzhan Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Gulzhamal Seitzhapbar Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Zhanel Ashimova Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Juniors female -46 kg (6)
Class A (6)
Akniyet Zhumagazy SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Aruzhan Serik Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Bana Daraghmeh Alam Al Reyadah Jordan Jordan
Hanan Bahaa Abdelrahman Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Klaudija Tvaronaviciute Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Nurila Ubaidullayeva Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Juniors female -49 kg (8)
Class A (8)
Adel Zhandildinova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Anna Trukhina SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Botagoz Kosmakhanbet Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Della hospess Baekdusan tkd club Sweden Sweden
LIUBAVA ILCHYK Sport Club BARS Ukraine Ukraine
Merian Nedialkova Ji Do Kwan Bulgaria Bulgaria
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
ibaa qabaha palestine team Palestine Palestine
Juniors female -52 kg (5)
Class A (5)
ANASTASIIA Korsak Sport Club BARS Ukraine Ukraine
Ainur Yesbergenova Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Kamila MASHKANOVA KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Mera Torman Burkan Team Jordan Jordan
Paula Rouhi TEAM REI Sweden Sweden
Juniors female -55 kg (5)
Class A (5)
Anastassia Ostrovskaya Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Christina Jane Tanios BOUDDHA LEBANON Lebanon Lebanon
Marah Adnan Burkan Team Jordan Jordan
Seham Emad Abdallah Al Mahmoud Soqoor AlShamal Jordan Jordan
Juniors female -59 kg (6)
Class A (6)
Aigerim Ashirbekova Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Arailym Urazakova Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Gerda Gaizauskaite Kaunas TKD Lithuania Lithuania
Laura Raimkul Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Rahaf Mohammed Burkan Team Jordan Jordan
SARA JALLAB ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Juniors female -63 kg (2)
Class A (2)
Shokhnoza Ismetullayeva Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Taima Habawal Alam Al Reyadah Jordan Jordan
Juniors female -68 kg (2)
Class A (2)
Fatima Zhaksybayeva Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Zhanel Tilegen Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Juniors female +68 kg (2)
Class A (2)
Hala Sqour Burkan Team Jordan Jordan
Madina Kaiyrzhanova Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Seniors female -46 kg (16)
Class A (16)
Alina BARATKANOVA KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Anneleen Goffin Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Christina Al-tmaizy AL-NASHAMA CLUB Jordan Jordan
Evgeniia Onegina Russia, Spb.Taekwondo.ru Russia Russia
Fatemah Al-Faqer AL-NASHAMA CLUB Jordan Jordan
KYRIAKI KOUTTOUKI Cyprus Taekwondo Federation Cyprus Cyprus
MOOZA FEZAIA ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Malika Komilova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Maryam Ismaili NONG JANG SMILEY Belgium Belgium
Mirna Ayman Elshams Club Egypt Egypt
REEM ALDOY ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Shassanam Achilova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Uldana Yelu Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Yvette Yong CANADIAN NATIONAL TEAM Canada Canada
Zhansaya Abibulla Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Zhazira Saparbek Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Seniors female -49 kg (16)
Class A (16)
Anargul Sabyr Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Arai KAZHTAYEVA KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Asia Bailey GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Ayaulym Sultanbayeva Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Charlie Maddock GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Dana Touran Jordan National Team. Jordan Jordan
FARHANI FADIA Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Fariza Aldangorova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Indra Craen Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Jelena Prodanovic Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Marzhan Tulepbergenova SC MUSTAFA-ASTANA Kazakhstan Kazakhstan
SANAA ATABROUR AL Wahda Sports Club for Taekwondo United Arab Emirates United Arab Emirates
Sameh Zaibi TEAM REI Sweden Sweden
Siv Anja Mienna Norway National Team Norway Norway
Tijana Bogdanovic Taekwondo Club Galeb Serbia Serbia
Zina Awda Elshams Club Egypt Egypt
Seniors female -53 kg (20)
Class A (20)
Aliya Uteuliyeva Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
BEN ALI RAHMA Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Carolena Carstens Panama National Team Panama Panama
Despina Pilavaki Pilavakis Andreas Taekwondo Team Cyprus Cyprus
Dinara Ashirbekova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Eirin Berg Jakobsen Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Georgia Barnes GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Guzal Narbabaeva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Hana Serag Elshams Club Egypt Egypt
IRYNA MARKEVYCH Sport Club BARS Ukraine Ukraine
Janike Lai Norway National Team Norway Norway
Madeline Folgmann TG Nettetal Germany Germany
Manuela Bezzola Swiss National Team Switzerland Switzerland
Perizat Zhubanova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Radwa Abdelkader EGYPT NATIONAL TEAM Egypt Egypt
Rakhat Dulatova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Sarah Abu Shawish Burkan Team Jordan Jordan
Suvi Mikkonen National Team Finland Finland Finland
Yuliia Chykolba Sport Club BARS Ukraine Ukraine
tanja pasanen National Training Centre Finland Finland Finland
Seniors female -57 kg (15)
Class A (15)
Ainissyam Bedalzhanova Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Anna-Lena Froemming GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Assel Koilybay Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Dilobar Saydullaeva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Frida Ronja Thors? Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Ganiya Alzak Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Jenifer Ågren TEAM SWEDEN Sweden Sweden
Joana Cunha ctlns - clube de taekwondo lobos negros Portugal Portugal
Malika Zhandayeva SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Marah Sqour Burkan Team Jordan Jordan
Miramkul Kusherbayeva Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Nikita Glasnovic TEAM SWEDEN Sweden Sweden
Nikita Glasnovic Team Toigye Panthers Sweden Sweden
SHAHD KIANI AL Wahda Sports Club for Taekwondo United Arab Emirates United Arab Emirates
Zariya Kosimova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Seniors female -62 kg (11)
Class A (11)
Akbota Ismagulova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Banu Mansurova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Dajana Perisic Eurosped Serbia Serbia
Dildora Elieva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Hana Eisa Elshams Club Egypt Egypt
Meruyert Kopbolsynova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Nina Klaey Swiss National Team Switzerland Switzerland
Rabia Guelec GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Roosa Närhi National Training Centre Finland Finland Finland
Sarah Lynn Tanios BOUDDHA LEBANON Lebanon Lebanon
Seham Elsawalhy EGYPT NATIONAL TEAM Egypt Egypt
Seniors female -67 kg (8)
Class A (8)
Aizere Irgebay Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Ana Bajic Eurosped Serbia Serbia
Elin Johansson TEAM SWEDEN Sweden Sweden
Grammatiki Christidou AC EORDAIKI DYNAMI Greece Greece
Gulim Bibalayeva Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Matea Jelic DIV KNIN Croatia Croatia
Shahd Torman Burkan Team Jordan Jordan
Viktoriya Bakirova SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Seniors female -73 kg (10)
Class A (10)
Aigul Yelubay Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Feruza Yergeshova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Jade Slavin GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Milica Mandic Taekwondo Club Galeb Serbia Serbia
Ninja Casandra Rachel Ikonen TEAM SWEDEN Sweden Sweden
POPOVIC ANDELA TKD SLOVENIA PANTAR VRHNIKA Slovenia Slovenia
Reshmie Oogink Dutch National Team Netherlands Netherlands
Umida Abdullaeva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Yanna Schneider Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Zhuldyz Amanbayeva Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Seniors female +73 kg (7)
Class A (7)
AYSHA ALSHAIB ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Dinara Uzakbayeva Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Dislam Wiam ACADEMIE DE TAEKWONDO MARRAKECH Morocco Morocco
Mereke Zhunussova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Natalya Mamatova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Tina Roe Skaar Norway National Team Norway Norway
Waad Torman Burkan Team Jordan Jordan
Seniors male -54 kg (34)
Class A (34)
ABDULAZIZ ALMUWALLAD Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
AHMED ALKAABI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
ALI ALMERSHAD Kuwait Sporting Club Kuwait Kuwait
ARMIN HADIPOUR SEIGHALANI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Andrius Klemas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Ayan Abdrash Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Darkhan Sadykov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Giovanni Giorgi ACCADEMIA DORICA Italy Italy
Hussein Sherif Elsayed EGYPT NATIONAL TEAM Egypt Egypt
ISA ALDOY ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Kaisar Balkashbay MUSTAFA Kazakhstan Kazakhstan
MOHAMMAD KAZEMIFOUSHAZDEH IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
MUTASEEM ALTAMIZI ALNOKHBA CENTER - JORDAN Jordan Jordan
Max Cater GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Mourad Laachraoui ABFT Belgium Belgium
Nariman Shakirov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Nariman Nurmukhamedov Kazakhstan Junior National Team Kazakhstan Kazakhstan
Navruz Khamidov Tajikistan Olympic Team Tajikistan Tajikistan
Salamat BAIBATYROV KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Sanzhar SULTAN KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Sarvarbek Sheraliev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Sergej Kolb GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Sherzod Rakhimov Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
Sotirios Boutios A.C. KYUNG HEE Greece Greece
Syrym Adiyev MUSTAFA Kazakhstan Kazakhstan
YOUSEF ALRAHMI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Yelaman Seitkhan SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Yevgeniy Serebryakov Asanali Kazakhstan Kazakhstan
Zharas Pyrmagambetov Asanali Kazakhstan Kazakhstan
abdul wahab zazai afghanistan team Afghanistan Afghanistan
ahmad nawid zaher afghanistan team Afghanistan Afghanistan
lamine zaknoun Club Sportif Amateur El Bahdja Sport Bouira CSA BS Bouira Algeria Algeria
malik abu alrrob palestine team Palestine Palestine
yousef abu alrob palestine team Palestine Palestine
Seniors male -58 kg (33)
Class A (33)
ABDULLAH ALFARHOOD Kuwait Sporting Club Kuwait Kuwait
ABOLFAZL YAGHOUBIJOUYBARI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
ALEKSEI DOLGOV SC "TORNADO-NOVOKUZNETSK" Russia Russia
AYID ALMADAWI Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
Aslan Batykulov Asanali Kazakhstan Kazakhstan
Azzeddin Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Bakhrom Kholov Tajikistan Olympic Team Tajikistan Tajikistan
CHRYSOSTOMOS KOUTTOUKIS Cyprus Taekwondo Federation Cyprus Cyprus
Christopher Finan champville maristes Lebanon Lebanon
Dias Yerlanov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
FARZAN ASHOUR ZADEH FALLAH IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Fayzullo Shokirov Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
Fredrik Kun Ah Lindstrom Team Toigye Panthers Sweden Sweden
HADI MOSTEAN LORON IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
HESHAM ALHASHIMI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jolyss Nakhoul BOUDDHA LEBANON Lebanon Lebanon
Kazybek Baktiyaruly Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Levent Tuncat GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
MEISAM BAGHERI DEHCHESHMEH IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
MOHAMED ALBALOOSHI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
MUBARAK ALSHAREEF Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
MUHAMMAD JAMILU KANO STATE TAEKWONDO ASSOCIATION Nigeria Nigeria
Maxim Fu SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Mohammed Qatanani TEAM SWEDEN Sweden Sweden
Ruslan Manaspayev Asanali Kazakhstan Kazakhstan
Salaheddine Bensaleh Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Si Mohamed Ketbi ABFT Belgium Belgium
Vyacheslav Kim SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Yerassyl Kaiyrbek Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Yerbol Beisenbay SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
moaweya alledawy Al Faris taekwondo club Jordan Jordan
mohamed emad cairo sporting club Egypt Egypt
Seniors male -63 kg (40)
Class A (40)
ALI RASHED ALI ALMESMARI Fujairah MA Club United Arab Emirates United Arab Emirates
Abubakir Rasulov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Alimzhan Serikbayev Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Azamat Ayaganov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
BADER SALMAN ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
BRIKI OUAHID Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Cvetomir Sashkov Ji Do Kwan Bulgaria Bulgaria
Daniel Heine BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Darkhan Kassymkulov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Edouard Dourdin Taekwondo Orchesien France France
FAHAD ALBOOSTA ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Filippo Ronchitelli ACCADEMIA DORICA Italy Italy
HASSAN SHUBBAR AL Wahda Sports Club for Taekwondo United Arab Emirates United Arab Emirates
HUSAIN ALBALOOSHI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ibrahim Mohammad Burkan Team Jordan Jordan
Ioannis Pilavakis Pilavakis Andreas Taekwondo Team Cyprus Cyprus
Jaouad Achab Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Kaiyrzhan Islamkhanov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
MILAD VATANI AL Wahda Sports Club for Taekwondo United Arab Emirates United Arab Emirates
Madiyar KURENBAYEV KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Mehdi AMHAND Swiss National Team Switzerland Switzerland
Mohamed ASAL EGYPT NATIONAL TEAM Egypt Egypt
Olzhas Koktal SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Ra`ad Thabet Gendamrie team - JORDAN Jordan Jordan
SAUD ALMUWALLAD Saudi Arabia National Team Saudi Arabia Saudi Arabia
SINA BAHRAMI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
SOROUSH AHMADI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Shynbolat Imashev Asanali Kazakhstan Kazakhstan
Stavros Koukouletsos ATHLITIKOS AGONISTIKOS T.K.D. SYLLOGOS KARDITSAS Greece Greece
VLADIMIR FEDOTKO SC "TORNADO-NOVOKUZNETSK" Russia Russia
Yahor Dunayeu Belarus National Team Belarus Belarus
Yerkebulan Abilov Asanali Kazakhstan Kazakhstan
Ziaad Ayman Elshams Club Egypt Egypt
ahmad roman abasi afghanistan team Afghanistan Afghanistan
alaa teeti palestine team Palestine Palestine
faisal ayar afghanistan team Afghanistan Afghanistan
sa`ed Awad AL-NASHAMA CLUB Jordan Jordan
thaer ahmed palestine team Palestine Palestine
toni lahtinen National Training Centre Finland Finland Finland
Seniors male -68 kg (32)
Class A (32)
ABDULLA ALAHMED ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
AHMED NOGOD ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Abdussamat Les Kazakhstan Shymkent Kazakhstan Kazakhstan
Alexandr Balpyk SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Anthony Stephenson GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Arman Ismailov MUSTAFA Kazakhstan Kazakhstan
Aurimas Klemas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
BADER ALWAHEEB Kuwait Sporting Club Kuwait Kuwait
BEHNAM ASBAGHIKHANGHAH IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Christian McNeish GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Eduardo Peter Longobardi Radford SPAIN Spain Spain
FARZAD ZOLGHADRI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Faisal Fail Al rushaidi Qatar Military National Team Qatar Qatar
Hosny Ezzat Elshams Club Egypt Egypt
Kuanysh Yakupov Asanali Kazakhstan Kazakhstan
Laith Othman J.Amman Jordan Jordan
Leonardo Cheiban BOUDDHA LEBANON Lebanon Lebanon
MOHAMED OUESLATI AL Wahda Sports Club for Taekwondo United Arab Emirates United Arab Emirates
MOHAMMAD BAGHERI MOTAMED IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Michael Harvey GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Moussaab Adraui Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nicholas Corten Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
PANTAR JURE TKD SLOVENIA PANTAR VRHNIKA Slovenia Slovenia
Rafik Zohri Dutch National Team Netherlands Netherlands
Ruebyn Richards GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Sanan Eskandari National Training Centre Finland Finland Finland
Tamer Abdelmoneim Elshams Club Egypt Egypt
Vladimir Dalakliev Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Vladislav Khan Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
abdelrahman abow cairo sporting club Egypt Egypt
sami lahtinen National Training Centre Finland Finland Finland
soheil daste Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Seniors male -74 kg (25)
Class A (25)
ALIREZA NASSRAZADANY IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Aidyn Kapassov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
BASEL ALNOAIMI ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Benjamin Haines GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Damir Fejzic Eurosped Serbia Serbia
Faiz Hamed TEAM REI Sweden Sweden
John Asp Norway National Team Norway Norway
MASOUD HAJI ZAVAREH IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
MOHAMED ABDULLA ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Miras MEDELKHAN KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Nikita Rafalovich Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Nurlan Myrzabayev Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
REZA RUHI ESFAHANI AL Wahda Sports Club for Taekwondo United Arab Emirates United Arab Emirates
Rakhym Adilkhanov MUSTAFA Kazakhstan Kazakhstan
Richard Hajal champville maristes Lebanon Lebanon
SEYED MOHAMMAD RAFIEI SHAHRBABAKI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Sultan Kalibekuly Kazakhstan Military Team Kazakhstan Kazakhstan
Teodor Georgiev Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Teodor Georgiev Gladiator Bulgaria Bulgaria
Trabelsi Seifeddine Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Vilius Cerniavskis Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
Yerkebulan ABILKHAS KAZAKHSTAN BARS TAEKWONDO CENTER Kazakhstan Kazakhstan
Yerzhan Abylkas Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
ZHALGASBEK Imanbayev Asanali Kazakhstan Kazakhstan
jouni lahtinen National Training Centre Finland Finland Finland
Seniors male -80 kg (21)
Class A (21)
AHMAD ALFOUDERY Kuwait Sporting Club Kuwait Kuwait
AYMAN ABDULSALAM ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Azamat Tengizbayev Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Damon Sansum GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Daniel Dowling GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
FARZAD ABDOLLAHI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Farkhod Negmatov Tajikistan Olympic Team Tajikistan Tajikistan
Karim Shafiek Elshams Club Egypt Egypt
Lutalo Massop-Muhammad GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Mahmoud Said EGYPT NATIONAL TEAM Egypt Egypt
Maksat Abdrambek Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Maksim Rafalovich Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Mohammed El Hatri Norway National Team Norway Norway
OUESLATI OUSSAMA Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Richard Ordemann Norway National Team Norway Norway
SERHIY CYAYKA Sport Club BARS Ukraine Ukraine
Stojan Rabijac Eurosped Serbia Serbia
Tahir Guelec GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Thomas Smith GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Tor Loevset Waage Norway National Team Norway Norway
mostafa taalab cairo sporting club Egypt Egypt
Seniors male -87 kg (14)
Class A (14)
ABDELKRIM MEDIANE ALDOY OLYMPIC CENTRE TAEKWONDO TEAM Bahrain Bahrain
Abdelrahman Elgohary Elshams Club Egypt Egypt
Alexander Bachmann GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Arturas Kuzmenka Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
Dafydd Sanders Central Olympic Taekwondo New Zealand New Zealand
Jasur Baykuziev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Jordan Stewart Canada Canada Canada
Levi Goodridge GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
MAHDI KHODABAKHSHI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
OMID AMIDI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Samir Aknouche Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Sayan Mauletkhanov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Yevgeniy Kamyshnikov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
omar elmahdy cairo sporting club Egypt Egypt
Seniors male +87 kg (16)
Class A (16)
ABDULLAH ALENEZI Kuwait Sporting Club Kuwait Kuwait
Adilbek Mukhtarov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Alisher Gulov Tajikistan Olympic Team Tajikistan Tajikistan
Arman-Marshall Silla Belarus National Team Belarus Belarus
Dmitriy Shokin Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Fakhriddinbek Nasirov Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
Lyle Walker GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
MORTEZA SHIRI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Mahama Cho GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Mirzonozim Sharapov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Rémy ESSEKABOU-ALAZOULA Bamara Elite Sports France France
SAJJAD MARDANI IRAN NATIONAL TEAM Iran Iran
Salamat Kurbaniyazov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Sergey Pak Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
TRAJKOVIC IVAN TKD SLOVENIA PANTAR VRHNIKA Slovenia Slovenia
Volker Wodzich GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany