Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

17e Open Zuid Nederlandse Kampioenschappen 2015

  • Tournament dates
  • 28 February 2015
  • Deadline
  • 20 February 2015
  • Competitors
  • 381 / 450
  • Location
  • de Eendenkooi 1
  • 5223 KG
  • 's Hertogenbosch
  • Netherlands Netherlands

Results

All resultsAll results

Competitors (381)

Pupils female -21 kg (3)
Class C (3)
Ada Tammila Budokwai taekwondo Finland Finland
Amber Pohan TS Hilversum Netherlands Netherlands
Bliss Wilson Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Pupils female -24 kg (5)
Class B (1)
Kiki Ninioudi Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Class C (4)
Aya Nnouh Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Celia Bourguignon Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Nada Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Paris Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pupils female -27 kg (1)
Class C (1)
Amira Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils female -30 kg (5)
Class C (5)
Jihane Srhir St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Lorela? Closset Jung Shin tkd Visé Belgium Belgium
Nashira chaslamidis Taekwondo Dongji Beringen Belgium Belgium
Romaissae Qadri St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Soufia Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
Pupils female -34 kg (4)
Class C (4)
Damy Wuijts Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Eva Moors Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Safaa el Idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Saida El Baih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Pupils female -39 kg (4)
Class C (4)
Abby Lautenschlager Lautenschläger Netherlands Netherlands
Daphne Brohm Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Fenna van Alst TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Maroua el Idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Pupils male -21 kg (5)
Class C (5)
Kevin van Hemert ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Mike Boone Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nouafal Akkabi Taekwondo United Netherlands Netherlands
Spencer Luu Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Zaid Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Pupils male -24 kg (8)
Class B (1)
Dinant Jarbandan Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (7)
Huzeyfe Ulgerli Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Joep van Limpt Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Kayne Balsfoort Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Len Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Quinten v. Hezik Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Winston Snijders Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Yassine Azouzzi TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Pupils male -27 kg (11)
Class B (5)
Ashraf Houtch TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohamed Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Mohammed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Mouatassim Zoundri Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nassereddine Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (6)
Adam Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ezra Ruffini Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Gokay Kucukdogan Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Noer Gorong Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Rayyaan Kermo Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Twan van Vliet Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Pupils male -30 kg (9)
Class B (2)
Mohamed Benali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Riad Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (7)
BILAL AKACHAR TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jari van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Max van Os Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Rayan Jihate MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Sam Wittevrouw Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Yazzer El Louah Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
emir Karasu Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Pupils male -34 kg (6)
Class B (2)
Alpay Ferad TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
MARWAN AISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (4)
Mounir Bassti Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Moussa Demirtas Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Sahel Muslem Taekwondo United Netherlands Netherlands
Yassin Fikri Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Pupils male -39 kg (2)
Class C (2)
Sajiv Adhien Lautenschläger Netherlands Netherlands
Wessel Luiken Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Aspirants female -28 kg (2)
Class B (2)
Hiba Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nejma Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Aspirants female -32 kg (13)
Class B (5)
Chiara Sindoni Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
LINA AKACHAR TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Maha Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nilla Brostrom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
kimberly waal ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class C (8)
Amanda de Wild Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Cassandra Ortiz Romero Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Rania El Mamoun Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Sarah Salem Riekebbe Netherlands Netherlands
Shanti Kalders Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Sjaima Wagid Hosain Flevokick Netherlands Netherlands
Soukaina Makrouf Flevokick Netherlands Netherlands
Youssra Jahouhi Riekebbe Netherlands Netherlands
Aspirants female -36 kg (7)
Class A (1)
Aya Bouhmida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (3)
Hafsa Hadda Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Senne Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
latifa chasmalidis Taekwondo Dongji Beringen Belgium Belgium
Class C (3)
Melike Ulgerli Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Nisa Aklale Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Yasmine El Louah Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants female -40 kg (8)
Class B (1)
MERLE NICOLINA TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (7)
Demi van den Heuvel Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Denise Cissen Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ikhlasse Khattou TS Hilversum Netherlands Netherlands
Isabelle v. Roon Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Kim Mons Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Naomi Bakx Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Sofia Aarabe TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants female -45 kg (4)
Class C (4)
Amal Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Ceyda Meulensteen Lautenschläger Netherlands Netherlands
Eline Swinnen Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Noa Lautenschlager Lautenschläger Netherlands Netherlands
Aspirants female -51 kg (5)
Class C (5)
Naomi Pennewaard Lautenschläger Netherlands Netherlands
Quinty Dalmijn Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Ruby Lautenschlager Lautenschläger Netherlands Netherlands
Sterre Meijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Yasmina Dahmane Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Aspirants female +57 kg (2)
Class C (2)
Eleonora Backman Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Youssra Ameziane TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -28 kg (10)
Class A (1)
Ihsan Ali Tucer Kobra Bielefeld Germany Germany
Class B (4)
Amar Sibonjic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Billy Dekkers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Yassine Baddouri Flevokick Netherlands Netherlands
Yousef Ali TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (5)
Adil benhida Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Lars Van Eijkelenburg Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Marcel Haaf Taekwondo Club Hannover Germany Germany
Ryan Gevers Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Thijmen Kleijngeld Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Aspirants male -32 kg (27)
Class B (16)
Alexander Le TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Charaf Rech-chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Hud Maghnouj Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
JESSE van VULPEN TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jaafar Daouayry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Joram Boon TS Hilversum Netherlands Netherlands
Mohamed Assarar Flevokick Netherlands Netherlands
Nelson Kouki Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Obayda Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Omar Kasmi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
RYER van ERKELENS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Ramzi Chik-Ghik Yul-Kok Netherlands Netherlands
Sean Arendzen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Sohaib Sadiqui Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Soufyan Kariouh TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Tim Spee Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (11)
Abderrahma Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ahmed Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Ilias Nahnahi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Ismail El Hatri Riekebbe Netherlands Netherlands
Mohammed Daouayry Riekebbe Netherlands Netherlands
Pieter Wijckmans Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Sam Awabi Taekwondo United Netherlands Netherlands
Thomas Tan Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Tim Steenkamer Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Younes Oallal Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
steyn ruben wassink SV DJK Lowick eV Germany Germany
Aspirants male -36 kg (20)
Class A (4)
Atakan Firinci Kobra Bielefeld Germany Germany
Hamza Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Noel Craane taekwondoschool rmg Netherlands Netherlands
Orhun Erdogan Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (4)
Amine Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Bardh Selimi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Nassim El Hajaji TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ryan Yew MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Class C (12)
Bodhi Bos Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Elamien El Mouridi Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Jony v. Lieshout Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Naufal Bambach Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Nero van den Berg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Robin Struys Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Stan Beekman Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Stephanio Sno Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Thijmen Schouten Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Ties Hogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Wesley Wuijts Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Yassin Taja?te Yul-Kok Netherlands Netherlands
Aspirants male -40 kg (15)
Class A (2)
Borre Meskers Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Tommy Truong Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class B (5)
Jimmy Buitenkamp Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Mohamed Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
OWEN SCHILPEROORT Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Rodny Moesredjo MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Soufiane Seddouki MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Class C (8)
Adam El Mezziani Riekebbe Netherlands Netherlands
Bilal Abounnachat Riekebbe Netherlands Netherlands
Ceyhun Ozturk Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Ilyas Moussa Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
MOHAMED ELKARTI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Peng Yong de Zwart Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Rida Berrami Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Yuan Beekwilder Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Aspirants male -45 kg (6)
Class B (3)
Cas Dirksen Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Dion Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Jason Groothuis taekwondoschool rmg Netherlands Netherlands
Class C (3)
Bilal van Rhemen Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mika van Stam Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Youssef Kaddoury Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Aspirants male -51 kg (7)
Class B (1)
Renee Tietz Taekwondo Club Hannover Germany Germany
Class C (6)
Arda Zehir Taekwondo Club Hannover Germany Germany
Ayoub Saghir Riekebbe Netherlands Netherlands
Hüseyin Adanur Taekwondo Club Hannover Germany Germany
Ilias Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Mahmut Aytar Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Mohamed Boubkari TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Aspirants male -57 kg (4)
Class B (3)
Efe Ozen TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Enes Yildiz Taekwondo Club Hannover Germany Germany
mohand njahi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (1)
Norbert Czarniecki Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Cadets female -29 kg (1)
Class C (1)
Anne Veulings Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Cadets female -33 kg (2)
Class A (1)
Ida Tammila Budokwai taekwondo Finland Finland
Class B (1)
Jewel Wilson Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -37 kg (3)
Class B (1)
leila Barkani Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (2)
Melanie van de Ven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Yasmine Akkabi Taekwondo United Netherlands Netherlands
Cadets female -41 kg (6)
Class A (1)
Manal Housni Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Yousra Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (4)
Adila El Kharbachi Riekebbe Netherlands Netherlands
Celine Boerboom TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Sabriye Ülgüt St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
ece Karasu Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Cadets female -44 kg (2)
Class A (1)
Naoual Zarouk SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Manal Benali TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -47 kg (6)
Class A (3)
Jade Weidum ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Nisma Chik-Chik Yul-Kok Netherlands Netherlands
Shaydon van der Zeeuw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class B (2)
Amal Boutahri TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Fatima Eddeane St. Taekwondo Eddeane Netherlands Netherlands
Class C (1)
Loubna Ababou TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets female -51 kg (2)
Class C (2)
Lindsey Schildkamp Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Lindsey Swinnen Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Cadets female -55 kg (9)
Class A (5)
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Haifa Ouahia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Imane Bourahtouf TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Manon Wolff Yul-Kok Netherlands Netherlands
NourHouda Achahchah Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Class B (4)
Imane Kadi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Ouahiba El Ayati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
rafaeela Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
zampanja westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets female -59 kg (3)
Class A (1)
Willow Otto Yul-Kok Netherlands Netherlands
Class B (2)
Inass Khalfi TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Isah Norma Chanel Peters MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Cadets female +59 kg (7)
Class A (3)
Anissa Chikar Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class B (2)
Ghizlan Sbaa TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Samya Boujaid TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
Class C (2)
Khadija Sanhaji Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Lena Verdonk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Cadets male -33 kg (2)
Class B (2)
Salaheddine Hassani Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Valtteri Tammila Budokwai taekwondo Finland Finland
Cadets male -37 kg (9)
Class A (2)
Sidney De Vreede Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Velat Eren Kobra Bielefeld Germany Germany
Class B (4)
Ayoub Tikhsi TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Imad Sibonjic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Nadir El Mallouki TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Rick Verhoeven Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Class C (3)
Brett Leemans Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Finn Coolen Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Gijs Volkers Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Cadets male -41 kg (10)
Class A (3)
Amine Rech-chouk Flevokick Netherlands Netherlands
Koen Marel vd Taekwondo United Netherlands Netherlands
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (3)
Martijn Geenen Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Mohamed Baldane Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Rick Kuiper taekwondoschool rmg Netherlands Netherlands
Class C (4)
Badr Harass Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ilias Ouallal Taekwon Utrecht Netherlands Netherlands
Kasper v/d Elzen Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Salah-Eddin Jahouhi Riekebbe Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (8)
Class A (1)
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
Class B (3)
Ahmed Abberkan TS Hilversum Netherlands Netherlands
Yassine Boutasghount TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Zakaria Zebairi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Class C (4)
Davud Cona Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Nick Mons Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Zakaria Hamdaoui TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
wessel william wassink SV DJK Lowick eV Germany Germany
Cadets male -49 kg (8)
Class B (4)
Chahid Saddik Flevokick Netherlands Netherlands
Jaibreyon Lourens taekwondoschool rmg Netherlands Netherlands
Mohamed Madroni TKD Arrad Den Haag Netherlands Netherlands
YOUSSEF AISSATI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (4)
Beau de lepper Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Fouad Kasmi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Kevin de Gouw Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Omar Boudazra Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Cadets male -53 kg (9)
Class A (1)
Badr Chelah ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Class B (4)
Ayyoub El Khayat Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Efe Aytar Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Nori David Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Talha Shaikh Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (4)
Dani Seirol-Lo Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Hidde Meijer Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Oualid el Mourabit SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Vince Hendrix Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Cadets male -57 kg (4)
Class A (2)
Roy Kivit Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Safouane el Idrissi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Class B (1)
Eyub Sibonjic Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jaouad Zaitouni Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Cadets male -61 kg (3)
Class B (2)
Aimane Chahbari TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
SAM VAN KAMPERDIJK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class C (1)
Jedaiel Grot Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Cadets male -65 kg (1)
Class C (1)
Thomas Boeykens Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Cadets male +65 kg (1)
Class B (1)
Hannes Lechelt Taekwondo Club Hannover Germany Germany
Juniors male -45 kg (1)
Class A (1)
Arne Klee Kobra Bielefeld Germany Germany
Juniors male -55 kg (3)
Class A (3)
BADR AL BOUYAOUI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Murad Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Juniors male -59 kg (7)
Class A (2)
Henk Scholtens Sidokwan Netherlands Netherlands
Mohammed Abarbie Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (4)
Anass Darkaoui SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Tim Kolder Sportschool Anita van der Pas Netherlands Netherlands
Vu Le TSV Yoo Sin Netherlands Netherlands
Ziad El Moukaddem Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (1)
Niklas Henne Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Juniors male -63 kg (8)
Class A (4)
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Yassine El Khouakhi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class C (4)
Anass Alaoui Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ikenna Achinuhu Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
Martijn Schouten Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Thorsten Tomassen Taekwondo United Netherlands Netherlands
Juniors male -68 kg (5)
Class A (2)
Amine Benhamich TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Zakaria Madi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ismail Qaedi Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Class C (2)
Nadir Daouayry TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Yassine El Allati Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Juniors male -73 kg (6)
Class A (2)
Diogo Sa Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Class B (3)
Krishna Chabboe MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Nassim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Oussama Ouarouss TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Class C (1)
Kevin Bollen Taekwondo Dongji Belgium Belgium
Juniors male -78 kg (2)
Class A (2)
Bunyamin Acar Kobra Bielefeld Germany Germany
Walid el Idrisi Budoverenigingrijen Netherlands Netherlands
Juniors male +78 kg (4)
Class A (2)
Bryan Zonderop Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Oussama Asrih Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Class B (1)
Raul Wierma Taekwondo-Rosmalen Netherlands Netherlands
Class C (1)
Chris van Wetten Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Hajar Amlal TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -52 kg (3)
Class A (3)
Jennifer Barbic Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Melissa Wartenberg Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Michelle Kroezen Sidokwan Netherlands Netherlands
Juniors female -55 kg (5)
Class A (2)
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
LOUBNA ELMANSORI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Class B (2)
Basma Yaacoubi Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Veerle Teigeler Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Class C (1)
Uyen Nguyen Tilburg Noord Taekwondo ( TNT/SPIO) Netherlands Netherlands
Juniors female -59 kg (3)
Class A (1)
Lotte Kat Sidokwan Netherlands Netherlands
Class B (2)
Lydia Louter TS Hilversum Netherlands Netherlands
Sarah Fazli Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Juniors female -63 kg (3)
Class A (3)
Danielle Mink ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Demi Maail Sidokwan Netherlands Netherlands
Sherona Bandhoe Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -49 kg (2)
Class A (2)
Hanane Berkane Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Priya Awadhpersad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors female -53 kg (2)
Class A (2)
Fatima fenderhoussi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Hajar Babat SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors female -57 kg (1)
Class A (1)
KELLY ROETHOF Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Seniors female -62 kg (2)
Class A (2)
Gennavive Wijnhoven Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Nazli Celikci Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Seniors male -54 kg (2)
Class A (2)
Hamza Ouchen AL SALAM Morocco Morocco
Ibrahim Ancharad TV MOO DO KWAN Netherlands Netherlands
Seniors male -58 kg (3)
Class A (3)
Levi Hendriks Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands Netherlands
Soufyan Akabbouz Taekwondo Akabbouz Netherlands Netherlands
Younes El Boury AL SALAM Morocco Morocco
Seniors male -63 kg (2)
Class A (2)
Daniel Heine BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Djordy Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
Seniors male -68 kg (8)
Class A (8)
Boris van der Meer ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Hamza Koubia TAEKWONDO LA HAYE Netherlands Netherlands
Kristian Zomer Sidokwan Netherlands Netherlands
Marlik Leigh Kobra Bielefeld Germany Germany
Nidal Talouka SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Ruud Stevering Taekwondo United Netherlands Netherlands
Servet Tazegül Ksc leopard e.V. Germany Germany
zakaria Qandar AL SALAM Morocco Morocco
Seniors male -74 kg (10)
Class A (6)
Dominik Ketteler SV DJK Lowick eV Germany Germany
Islam Shachgirejev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Jari Dekker Sidokwan Netherlands Netherlands
KASPER SCHEY Taekwondo Simon Netherlands Netherlands
Mahan Tooti SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Class B (4)
Bas Meder TS Hilversum Netherlands Netherlands
Pershant Bhikharie MAS Kim Moo Netherlands Netherlands
Rik Jonkman Lautenschläger Netherlands Netherlands
Roland Vien Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Seniors male -80 kg (5)
Class A (4)
Dennis Groen Sidokwan Netherlands Netherlands
Fabian van Kralingen TS Hilversum Netherlands Netherlands
Ilyass Benkhattab SC Martial Arts Rotterdam Netherlands Netherlands
Remi van Dijk Sjabbens Sport & Health Netherlands Netherlands
Class B (1)
Ricardo Bolt Sidokwan Netherlands Netherlands
Seniors male +87 kg (3)
Class A (3)
Michiel Hoogenboom ts marcel v/d poel Netherlands Netherlands
Thom de Vries Taekwondo United Netherlands Netherlands
Umit Firinci Kobra Bielefeld Germany Germany