Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

Int. German Club Championships for Newcomer

  • Tournament dates
  • 28 February 2015
  • Deadline
  • 24 February 2015
  • Competitors
  • 601 / 600
  • Location
  • Gausstrasse 1
  • 53125
  • Bonn
  • Germany Germany

Downloads

Ausschreibung German Club ChampionshipsAusschreibung German Club Championships
annauncement International German Club Championshipsannauncement International German Club Championships

Competitors (601)

Juniors D female -22 kg (6)
Class II (6)
Alina Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Dilara Arslan LSG Taekwondo Team Germany Germany
Karolina Gorr TKD Swisttal Germany Germany
Lika Kucherova TKD Swisttal Germany Germany
Nasanin Bolandin Sportschule Choi Germany Germany
Nelly Barbiere WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D female -24 kg (4)
Class II (4)
Amely Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Aresu Bolandin Sportschule Choi Germany Germany
Nika Kucherova TKD Swisttal Germany Germany
Sudenaz Tükmen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors D female -26 kg (4)
Class II (4)
Aleyna Gümüs WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Helin Karakaya Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Nadine Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Violetta Gorr TKD Swisttal Germany Germany
Juniors D female -29 kg (2)
Class II (2)
Alina Steiner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Janis Becker Sportschule Choi Germany Germany
Juniors D male -22 kg (6)
Class II (6)
Aaron Eucker SPORTING Taekwondo Germany Germany
Bartek Lamasz Taekwondo Oezdemir Germany Germany
Beren Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Evangelos Koukousoudis Sportschule Choi Germany Germany
Gianluca Russotto Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Lean Weiss TKD Swisttal Germany Germany
Juniors D male -24 kg (8)
Class II (8)
Alejandro Gonzalez Sportschule Choi Germany Germany
David Makowski Sportschule Choi Germany Germany
Flavio Spano Velberter SG Germany Germany
Mohammed Iraqi S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Nayan Can Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Timucin Ece WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Yanis Stamatoulis Sportschule Choi Germany Germany
Yasin Limani S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors D male -26 kg (7)
Class II (7)
Abdulmelik Görgülü WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Anas Fakiri Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Figuth Torge TKD Swisttal Germany Germany
Francisco Jemmolo Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Ibrahim El Quaroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Laurenz Braun TV Becketal Germany Germany
Moritz Timm SPORTING Taekwondo Germany Germany
Juniors D male -29 kg (11)
Class II (11)
Ali Ahmed Sportschule Choi Germany Germany
Burak Tezcan Leopard Lengerich Germany Germany
Gabriel Barcelona WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Hirsch Eduard TKD Swisttal Germany Germany
Jan Broich TKD Swisttal Germany Germany
Janne Mati Ulferts SPORTING Taekwondo Germany Germany
Joshua-Levi Werner SPORTING Taekwondo Germany Germany
Julian Peters TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Manuel Fuchs SPORTING Taekwondo Germany Germany
Nils Lehnert Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Noah Poersch Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Juniors D male -35 kg (2)
Class II (2)
Enes Dogan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Noel Hamdi Sportschule Choi Germany Germany
Juniors D male -38 kg (2)
Class II (2)
Furkan Danli WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Siegfried R?ding Sportschule Choi Germany Germany
Juniors D male -41 kg (1)
Class II (1)
Hamza Can Karakus WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors D male -45 kg (1)
Class II (1)
Terkanli Yunus han Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Juniors D male +45 kg (3)
Class II (3)
Dimitrios Kordelis Sportschule Choi Germany Germany
Eyüb Sahin WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Guido Vaccaro Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Juniors C female -27 kg (10)
Class I (3)
Beyza Sönmez TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Lena Belflamme Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
zohar berdah sharabi marital art club Israel Israel
Class II (7)
Dilan Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Elmedina Limani S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Havin Dogan Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Ikra Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ilayda Dagdeviren Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Melina Heckmann LSG Taekwondo Team Germany Germany
Sara El Molla Velberter SG Germany Germany
Juniors C female -29 kg (10)
Class I (6)
Adiba Asimi TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Denna Koushan Verein für Kampfsport + Selbstverteidigung Lintorf e.V. Germany Germany
Elsa Hernandez HANKUK Spain Spain
Julie Da Silva TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Sara Quinones Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
romy chmilevsky sharabi marital art club Israel Israel
Class II (4)
Ceren Zengin GSV Porz e.V. Germany Germany
Nour El-Jamal S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Sara Kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Viktoria Melnik TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C female -32 kg (12)
Class I (3)
Aylin Cecile Colak LSG Taekwondo Team Germany Germany
Carmela Calderoni LSG Taekwondo Team Germany Germany
Thais Bruno korea club houdeng Belgium Belgium
Class II (9)
Azra Comart TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Ceylin Demir?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Doreen Alexandrowicz TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Eslem-Nur Denir TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Jasemin Nagim Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Laura Rodriguez HANKUK Spain Spain
Nilay ?zbilir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Talia Al-Hasanat TKD Swisttal Germany Germany
Talya ?zbilir Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Juniors C female -35 kg (11)
Class I (5)
Azrahan Ay Taekwondo Ay Germany Germany
Lena Dung Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Melinda Sahin S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Mirac Dalgic WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
SUDEM SAKA TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (6)
Büsra Seliymanije Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Dilara Tuna WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Kenza Trabelsi Sportschule Choi Germany Germany
Luisa Aileen Pauli 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
melissa kaplan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
michal amsalem sharabi marital art club Israel Israel
Juniors C female -39 kg (6)
Class I (1)
Aylin Sahin Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (5)
Alisha Roos AC-Team-Devils Germany Germany
Leyla - Nur Kurt WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Melissa Arslan Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sabrina Gabteni Sportschule Choi Germany Germany
Selin Yildirim Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors C female -43 kg (6)
Class I (2)
Jill Marie Beck SPORTING Taekwondo Germany Germany
Tuikku Holopainen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Class II (4)
Arijeta Limani S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Patricia Rohr Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Sare Lorin Gedik Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Soraya Al-Hasanat TKD Swisttal Germany Germany
Juniors C female -47 kg (5)
Class I (3)
Eda Tunc Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Elena Cantarero HANKUK Spain Spain
Lucy Küpper TKD Swisttal Germany Germany
Class II (2)
Chams El-Sayed S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Cieslak Julia Sportschule Schültke Germany Germany
Juniors C male -27 kg (15)
Class I (3)
Burakhan Ay Taekwondo Ay Germany Germany
Carl Födisch Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Enders Dennis Velberter SG Germany Germany
Class II (12)
Alessio-Joel Russotto Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Alexander Sichting TKD Elite Berlin Germany Germany
Artjom Lepp TKD Swisttal Germany Germany
Devirhan Balik Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Fynn Constantin Naumann SPORTING Taekwondo Germany Germany
GALAAD SCIEUR Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Jason Lopes Dos Santos Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Manuel Halachev Sportschule Merinus Germany Germany
Tugay Belen Narabi Aachen Germany Germany
Yaser Belhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
avi levi sharabi marital art club Israel Israel
raz mansur sharabi marital art club Israel Israel
Juniors C male -29 kg (16)
Class I (6)
Anil Oguz Allgemeiner Sport Verein Berlin e.V. Germany Germany
Arne Unrau Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Can Gümüs WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Ibrahim Shahvari Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Maxim Becker SPORTING Taekwondo Germany Germany
kfir melucha sharabi marital art club Israel Israel
Class II (10)
Ahmed Iraqi S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Jörn Fachenbach TIGER ACADEMY Germany Germany
Konstantinos Triantafyliiadis Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Niklas Schmitz TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Peter Geit Taekwondo Oezdemir Germany Germany
Serdar Akcocuk Leopard Lengerich Germany Germany
Tunahan Vural TV Becketal Germany Germany
Victor Diouf korea club houdeng Belgium Belgium
alex duarte KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
dennis Hasser Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors C male -32 kg (14)
Class I (6)
Calvin Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jan Misbach Sportschule Choi Germany Germany
Leonard Batt Sportschule Choi Germany Germany
Quassim Aangouri Sportschule Choi Germany Germany
Sebastian Oberski TKD Swisttal Germany Germany
kiril vaynblat sharabi marital art club Israel Israel
Class II (8)
Arlind Kabashi TSV Korbach Germany Germany
Daniel Heller 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Emre Tan Narabi Aachen Germany Germany
Engin Yerlikaya Narabi Aachen Germany Germany
Noah Chan 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Oskar Prokopchuk TIGER ACADEMY Germany Germany
Robin Hamel Dynamique Do Kelmis Belgium Belgium
Tarik G?rsoy Sportschule Choi Germany Germany
Juniors C male -35 kg (12)
Class I (6)
FERID YILMAZ TKD GLADBECK Germany Germany
Nicolai Koenig Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Norman Meurer WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Qualid Aangouri Sportschule Choi Germany Germany
ori berger sharabi marital art club Israel Israel
yasar Oguz Allgemeiner Sport Verein Berlin e.V. Germany Germany
Class II (6)
Elias Stamatoulis Sportschule Choi Germany Germany
Halil Ibrahim Uluoglu Leopard Lengerich Germany Germany
Julian Herse Velberter SG Germany Germany
Melih Karakaya Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Tufan ?lgen Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Yagiz Dersim Ulusoy WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Juniors C male -39 kg (16)
Class I (3)
Daniil Meyer SPORTING Taekwondo Germany Germany
Leonhard Prusko SPORTING Taekwondo Germany Germany
Phillip Davids Sportschule Choi Germany Germany
Class II (13)
Bilal Al-jundi Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Colin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Enes Danisman S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Erdal Haseinovic S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Fabian Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Finn Schulze TKD Swisttal Germany Germany
Hakan Carpan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Iker Abad HANKUK Spain Spain
Ilias Fakiri Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Melik Copur Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Yasin Arda Beytas S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Yassin El Quaroumi WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
jordan Nicaise korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors C male -43 kg (6)
Class I (4)
Adrian Villa HANKUK Spain Spain
Berken Pazar LSG Taekwondo Team Germany Germany
Elia Poersch Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Lukas B??mann TKD Swisttal Germany Germany
Class II (2)
Kerem Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Samir Mahmood Sportschule Choi Germany Germany
Juniors C male -47 kg (4)
Class II (4)
Ebubekir Gökce S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Georgios Linardakis Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Linus Schäfer TKD Swisttal Germany Germany
Mazin Salih Sportschule Choi Germany Germany
Juniors C male -52 kg (2)
Class I (2)
Joannis Kordelis Sportschule Choi Germany Germany
Magid Mahmood Sportschule Choi Germany Germany
Juniors C male +57 kg (3)
Class II (3)
Ahmed El-Sayed S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Baris Ece WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Fabio Beucimino Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Juniors B female -33 kg (9)
Class I (4)
AURELIE ROLAFF Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Jil Grebe Velberter SG Germany Germany
Megan Popp Sportschule Choi Germany Germany
Stoiber Sophie TKD Swisttal Germany Germany
Class II (5)
Hadier Abdelhakim S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Isabell Biersack Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Paula Villalba HANKUK Spain Spain
Selin Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Sina Dorow 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Juniors B female -37 kg (9)
Class I (6)
Alicia Rodriguez HANKUK Spain Spain
Beyza Naroglu Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ceyda Tunc Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
EDEN AUBERT Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Janine Kuhl Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Lena Unrau Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Class II (3)
Ainara Perez HANKUK Spain Spain
Lena Spillmann 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Sarah Spillmann 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Juniors B female -41 kg (14)
Class I (9)
Alice Hasser Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Almira Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Elisa Toivonen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Jasina Mueller Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Melanie Münstermann TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Romina Klenner Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Yasmine Zarouali Velberter SG Germany Germany
karina vaynblat sharabi marital art club Israel Israel
noa ekshtein sharabi marital art club Israel Israel
Class II (5)
Aylin Cura Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Cora Hanrath VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Helen Brandes 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Luzie Spitzner TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Vanessa Klaas Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -44 kg (10)
Class I (6)
Afsharian Atena KDK-Attendorn Germany Germany
Emilia Lahti Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Janina Adam 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Katarina Borrmann TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Lea Hoelz TKD Swisttal Germany Germany
Vanessa Engels WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Class II (4)
Ayca Tokat TV Becketal Germany Germany
Chiara Schwekendiek 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Lale Akcocuk Leopard Lengerich Germany Germany
Nudem Durgun Kobra Bielefeld Germany Germany
Juniors B female -47 kg (10)
Class I (7)
ALEYNA AKCAALAN TKD GLADBECK Germany Germany
Aylin Kabashi TSV Korbach Germany Germany
Laura Kaldewey TKD Swisttal Germany Germany
Leonie Schneider Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Paula Sanchez HANKUK Spain Spain
Stefanie Leicht 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
anat babitzki sharabi marital art club Israel Israel
Class II (3)
Emily Sophie Werner SPORTING Taekwondo Germany Germany
Lea Cardinal WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Meryem G?rsoy Sportschule Choi Germany Germany
Juniors B female -51 kg (7)
Class I (4)
Alina Steincke Sport-Treff-Helene Germany Germany
Carlota Zanoni HANKUK Spain Spain
Dzana Arnautovic TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Melisa Mehovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (3)
Aleya Seliymanije Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Ayca Eker Leopard Lengerich Germany Germany
Selin Cakmak Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B female -55 kg (8)
Class I (5)
Dilara Özkan TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Fabienne Babatz Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Lara Elaine Pauli 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Meike Unrau Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Sude Uyar Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Class II (3)
Cansu Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Janina Fuchs TKD Swisttal Germany Germany
Sarah Gerhards TKD Swisttal Germany Germany
Juniors B female -59 kg (2)
Class I (1)
Lynn May Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Class II (1)
Lara Froesch TV Becketal Germany Germany
Juniors B female +59 kg (4)
Class I (2)
Christine Van der Grift Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Ines De la Guia HANKUK Spain Spain
Class II (2)
Eleni Triantafylliodou Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Sena Celik Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors B male -33 kg (6)
Class I (6)
Erik Werner Sportschule Choi Germany Germany
Justin Popp Sportschule Choi Germany Germany
Kevin Diterle SPORTING Taekwondo Germany Germany
LUCAS PIERARD Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
misha politub sharabi marital art club Israel Israel
yarin bestri sharabi marital art club Israel Israel
Juniors B male -37 kg (21)
Class I (18)
ABED EL RAHMAN NAIROUKH or team - ahi yehuda Israel Israel
Ahmed Mohammad S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
David Papic Jc Niederroden Germany Germany
EREN GENC TKD GLADBECK Germany Germany
Ewald Seibert Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Isnaur El`darhanov LSG Taekwondo Team Germany Germany
Jan Martin Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Maik Erdmann TKD Elite Berlin Germany Germany
Mohammad Yousufi Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Moritz Pauli SPORTING Taekwondo Germany Germany
Pablo Medrano HANKUK Spain Spain
Phillip-Enrico Heuschkel 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Romain Floret korea club houdeng Belgium Belgium
Semih Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Taha Ünverdi Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Thanh Van Nguyen Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
david milov sharabi marital art club Israel Israel
niv stavi sharabi marital art club Israel Israel
Class II (3)
Hussein Mahawech S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Jaeson Biegota Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
ori levi sharabi marital art club Israel Israel
Juniors B male -41 kg (16)
Class I (12)
Cedric Altus LSG Taekwondo Team Germany Germany
Darwin - Tyler Koepp TV Becketal Germany Germany
Jona Ben Reitzenstein 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
LEON DROSDZOL TKD GLADBECK Germany Germany
Leon Buchholz TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Louis Bo Pitzer Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Mohammad Rafeh Zabih Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Niel Willems Keumgang Diest Belgium Belgium
Ranye Drebes TKD Swisttal Germany Germany
Steven Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
almog hajama sharabi marital art club Israel Israel
lidor torgeman sharabi marital art club Israel Israel
Class II (4)
De Almeida David Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Jonas Peters TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Nikita Vajlo Sportschule Choi Germany Germany
Valentin Mabillon Sportschule Merinus Germany Germany
Juniors B male -45 kg (24)
Class I (16)
Alexander Steinheuser Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Can Uzun?z Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Carlo Alba korea club houdeng Belgium Belgium
Cemal-Can Malkoc TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Eddie Quinones Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Emir Münir Sabanuc S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Jan Stazenko SPORTING Taekwondo Germany Germany
Joshua Noel Juergens Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Oskari Viinanen Taekwondo Nurmijarvi Finland Finland
Oussama El Mourabit Jc Niederroden Germany Germany
Rames Hosseini Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Sam Rau TIGER ACADEMY Germany Germany
Spyro Kostaras Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Tobias Kolland 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Yan Putz Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
kedem nezer sharabi marital art club Israel Israel
Class II (8)
Alexander Nau SPORTING Taekwondo Germany Germany
Can Cinar WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Lucas Rücker Leopard Lengerich Germany Germany
Maximilian Prinz TKD Swisttal Germany Germany
Nico Alexander Defitowski Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Zayd Bekri IFF Aachen Team Germany Germany
Zayd Bekri IFF Aachen Team Germany Germany
Zayd Bekri IFF Aachen Team Germany Germany
Juniors B male -49 kg (11)
Class I (5)
Ali Mohammad S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Emin Vural TV Becketal Germany Germany
Hamza Sarwari Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Joel Beck TV Becketal Germany Germany
Sergio Hornik Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Class II (6)
Erik Hector Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Kevin Weimann Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Miguel-Zakaria Günther 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Musab Uluoglu Leopard Lengerich Germany Germany
Sousa Lopes Jordan Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
omer boaron sharabi marital art club Israel Israel
Juniors B male -53 kg (14)
Class I (7)
Alexander Krauter Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Benedict Sarther AC-Team-Devils Germany Germany
Maurice Münch Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Muhammed Gökce S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Nick Freitag TV Becketal Germany Germany
Noel Dominik TKD Swisttal Germany Germany
Samet Tas Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Class II (7)
Bilal Rabie IFF Aachen Team Germany Germany
Bilal Rabie IFF Aachen Team Germany Germany
Bilal Rabie IFF Aachen Team Germany Germany
Felix Spitzer TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Ole Wollenweber Leopard Lengerich Germany Germany
ben schumacher KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
hugo Thibaut korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors B male -57 kg (9)
Class I (6)
Emmanouil Linardakis Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Justin Zastawny TV Becketal Germany Germany
Konstantin Schröder TKD Swisttal Germany Germany
Nassim Bouazzaoui Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Yassine Zarouali Velberter SG Germany Germany
eric dax KUKKIWON - LUXEMBOURG Luxembourg Luxembourg
Class II (3)
Markus Schlegel Taekwondo Oezdemir Germany Germany
Paul Jakob Mueller TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Yusuf Barut Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Juniors B male -61 kg (2)
Class II (2)
Konstantin Alker VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Mohamed Diab TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Juniors B male -65 kg (5)
Class I (3)
Abdulah Ciftci AC - Ückerath Germany Germany
Elhan Ranadami TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Victor Gillain korea club houdeng Belgium Belgium
Class II (2)
Bayar Hasan Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Ben Lony TV Becketal Germany Germany
Juniors B male +65 kg (3)
Class II (3)
Emre Basar S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Emre Carpan WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Jonas Hilbig 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Juniors A female -42 kg (1)
Class I (1)
Sezen Yeyden Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -44 kg (7)
Class I (7)
Anke Gevers Keumgang Diest Belgium Belgium
Cagla Agdemir S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Cagla-Su Odabas Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Cansu Agdemir S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Charleen Cornelius Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Ohiana Bruno korea club houdeng Belgium Belgium
rivka baich sharabi marital art club Israel Israel
Juniors A female -46 kg (6)
Class I (4)
Jacqueline Engel Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Lucia Noya HANKUK Spain Spain
Sinem Kocaarslan TKD Swisttal Germany Germany
Tatjana Falvo Birlaga Sportschule Choi Germany Germany
Class II (2)
Ann-Christin Dorow 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Gülistan Hayirli Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A female -49 kg (4)
Class I (4)
Alexa Schertzinger TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Elvan Balci Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Lorina Faust TKD Swisttal Germany Germany
Sophie Hasser Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Juniors A female -52 kg (4)
Class I (4)
Alina Przygoda Sport-Treff-Helene Germany Germany
Meryem Özgün Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Rajae Mali Velberter SG Germany Germany
Sükran Akpinar TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Juniors A female -55 kg (5)
Class I (5)
Lisa-Marie Seele TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Melisa Comart TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Nathalie Gajak TSG-Eschweiler e.V. Germany Germany
Pascale Kranholdt 1. Taekwondo-Club Hünfeld e.V. Germany Germany
fadwa al ourdi ASSOCIATION ENNOUR DE TAEKWONDO BENSLIMANE Morocco Morocco
Juniors A female -59 kg (5)
Class I (3)
Alexandra Chumakova Sportschule Merinus Germany Germany
Cigdem Danisman S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Jannecke Raudies TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Class II (2)
Damla Safak S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Yasmin Arping Velberter SG Germany Germany
Juniors A female -63 kg (2)
Class I (2)
Alia Asimi TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Dilara Basar S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Juniors A female -68 kg (6)
Class I (5)
Ceyda Arslanogullari S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Helena Horn Tsv Jahn 05 Oberkassel e.V. Germany Germany
Julia Berwanger Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Karina Joy Retter LSG Taekwondo Team Germany Germany
Seher Dasdemir Narabi Aachen Germany Germany
Class II (1)
Laura Schenn TV Becketal Germany Germany
Juniors A female +68 kg (4)
Class I (4)
Aleksandra Sosadzin Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Alina Dzogovic Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Julia Brandt TKD Swisttal Germany Germany
Lucia Buhr TKD Swisttal Germany Germany
Juniors A male -45 kg (8)
Class I (6)
Alejandro Hernandez HANKUK Spain Spain
Erdem Eryilmaz Polizeisportverein Jahn Solingen EV Germany Germany
Mario Dolniski SPORTING Taekwondo Germany Germany
Pablo Gonzalez HANKUK Spain Spain
Tobias Graf WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
eitan haimovitz sharabi marital art club Israel Israel
Class II (2)
Can Arslanogullari S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Simon Hanrath VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Juniors A male -48 kg (12)
Class I (12)
Bekir Yildiz Velberter SG Germany Germany
Christian Dell Sportwerk Duesseldorf e.V. Germany Germany
Felix Hasser Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Jamie Van Gossum Keumgang Diest Belgium Belgium
Jonas Brandes 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Kevin Antonovicz 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Kevin- Noel Koepp TV Becketal Germany Germany
Matteo Tabbuso korea club houdeng Belgium Belgium
Nikita Kerps Sportschule Choi Germany Germany
Robert Weimer TSV Korbach Germany Germany
Sebastian Didenko Taekwondo-Club-Solingen e.V. Germany Germany
Yannik Grebe Velberter SG Germany Germany
Juniors A male -51 kg (8)
Class I (8)
DOR VADISLAVSKY or team - ahi yehuda Israel Israel
Florian Werner Sportschule Choi Germany Germany
Hares Hosseini Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Johannes Klemens TV Becketal Germany Germany
Martijn Willemsen Keumgang Diest Belgium Belgium
Porcu Sergio TKD Swisttal Germany Germany
Steve Delhalle korea club houdeng Belgium Belgium
Thomas Bonsignore korea club houdeng Belgium Belgium
Juniors A male -55 kg (9)
Class I (8)
ANTOINE DUPONT Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Jannik Arping Velberter SG Germany Germany
Jens Semeelen Keumgang Diest Belgium Belgium
Korab Kabashi TSV Korbach Germany Germany
Maik Stazenko SPORTING Taekwondo Germany Germany
Osmanhan Gökce S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Sajad Habibi Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Tim-Oliver Grzanna Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Class II (1)
Ben Backes BSV Witten Germany Germany
Juniors A male -59 kg (7)
Class I (6)
Christian Schmidt Sportschule Choi Germany Germany
Ingo Fachenbach TIGER ACADEMY Germany Germany
Mehmed-Erdem KULAC K Germany Germany
Okan Ciga Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Shajan Sepanlou Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Ömer Faruk Erbek S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Class II (1)
Max Peter Backes BSV Witten Germany Germany
Juniors A male -63 kg (15)
Class I (12)
ALLAN PALM Tollyo academy Charleroi Belgium Belgium
Alexander Diterle SPORTING Taekwondo Germany Germany
Edgar Leicht 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Edris Sarwari Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Enes Kürkaya TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Florian Pöttgen Sportschule Schültke Germany Germany
Mohamed Talbi Jc Niederroden Germany Germany
Mohamed Omeirat Kangaroosports e. V. Germany Germany
Mohammad Mohammad S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Mousbah Diab TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Omed Mohammadi Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
SELMAN G?L Jc Niederroden Germany Germany
Class II (3)
Marc Albrecht AC-Team-Devils Germany Germany
Niklas Schlegel Taekwondo Oezdemir Germany Germany
Özcan Kal Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male -68 kg (7)
Class I (4)
Adonis Qunaj S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Benedikt Freialdenhoven Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Dariusz Thiele TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Osman Baker Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Class II (3)
Jan-Niklas Kayser 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Luca Riegel TKD Swisttal Germany Germany
Tobias Hübert Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Juniors A male -73 kg (2)
Class I (2)
Halilibrahim Gültekin S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Mohamed Omeirat Kangaroosports e. V. Germany Germany
Juniors A male -78 kg (1)
Class I (1)
Serhat Gul Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Juniors A male +78 kg (1)
Class II (1)
Cihan Colakoglu Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seniors female -46 kg (2)
Class I (2)
MOR OFER or team - ahi yehuda Israel Israel
Melina Janiel Sport-Treff-Helene Germany Germany
Seniors female -49 kg (3)
Class I (2)
Vanesa Garcia HANKUK Spain Spain
katie bradley South Hams TKD Great Britain Great Britain
Class II (1)
Nga Le Taekwondo PST Trier Germany Germany
Seniors female -53 kg (2)
Class I (2)
Jana Schulte-Loh Taebaek Rhade Germany Germany
Tanja Popp Sportschule Choi Germany Germany
Seniors female -57 kg (3)
Class I (3)
Anna Oenning Taebaek Rhade Germany Germany
lara gershanok sharabi marital art club Israel Israel
melissa martinet Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors female -62 kg (6)
Class I (4)
Emine Hassanoglu BSV Witten Germany Germany
Jennet Öztop Taekwondo Zentrum Unna Germany Germany
Larissa Niggemann Sport-Treff-Helene Germany Germany
Louisa Harmßen Tsv Jahn 05 Oberkassel e.V. Germany Germany
Class II (2)
Caroline Bustin TKD Swisttal Germany Germany
Gizem Koc Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Seniors female -67 kg (2)
Class I (2)
Sabrina Petereit Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Silke Deu?ing Sportschule Choi Germany Germany
Seniors female -73 kg (1)
Class I (1)
Alina Warzecha WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Seniors female +73 kg (3)
Class I (3)
Christine Ludwig Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Lisa Halbe SPORTING Taekwondo Germany Germany
Nathalie Sengutta Taekwondo Team Kocer e.V. Germany Germany
Seniors male -54 kg (5)
Class I (5)
Antonio Filippelli TuS Belecke TG Moehne Germany Germany
Dennis Gösling VfL Lintorf Abt. Taekwondo Germany Germany
Hamza Ouchen AL SALAM Morocco Morocco
Lukas Ziegener Bujin Gym Frechen e.V. Germany Germany
Önder Gürüz TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Seniors male -58 kg (11)
Class I (8)
Abdulrahman Amini Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Can Schneider Olympic TKD Witten e.V. Germany Germany
Davide La vergata Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
Edries Hossaini Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Jonathan Oenning Taebaek Rhade Germany Germany
Kondrat Eckert SV Arnum e.V. - Taekwondo Germany Germany
Norman Jagow TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Robert Janz Verein für Kampfsport + Selbstverteidigung Lintorf e.V. Germany Germany
Class II (3)
Ali Sadr Taekwondo PST Trier Germany Germany
Diyar Hasan Olympic Taekwondo Siegburg Germany Germany
dennis harenko sharabi marital art club Israel Israel
Seniors male -63 kg (17)
Class I (16)
Abdullah Bayazid Olympic TKD Club Bonn Germany Germany
Daniel Heine BSV Jitae Stadthagen e.V. Germany Germany
Ey?p Bolatli KDK-Attendorn Germany Germany
Harun Oezdemir Taekwondo Oezdemir Germany Germany
Ilias Achoukhi IFF Aachen Team Germany Germany
Ilias Achoukhi IFF Aachen Team Germany Germany
Ilias Achoukhi IFF Aachen Team Germany Germany
Karim Bekri IFF Aachen Team Germany Germany
Karim Bekri IFF Aachen Team Germany Germany
Karim Bekri IFF Aachen Team Germany Germany
Marvin Elsheimer Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
Mohammad Ali Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Sayed Mehdi Hashimi Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Younes El Boury AL SALAM Morocco Morocco
anton megara sharabi marital art club Israel Israel
soufiane el moumane club wifak casablanca Morocco Morocco
Class II (1)
Habib Üstün Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seniors male -68 kg (10)
Class I (8)
Burak Cetinkaya Jc Niederroden Germany Germany
Christopher Höllerer Budo-Schule Wiesbaden Germany Germany
Davy Hanquet Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Dominik Niessen Taekwondo Musado Alsdorf Germany Germany
Ebrima Leigh TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany
Mohammad Kazemi Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Pattick Heider Allgemeiner Sport Verein Berlin e.V. Germany Germany
Zakaria Qandar AL SALAM Morocco Morocco
Class II (2)
Emiliano Nicola Nitri GSV Porz e.V. Germany Germany
Mustafa Yosufi Tsv Jahn 05 Oberkassel e.V. Germany Germany
Seniors male -74 kg (7)
Class I (4)
Ajub Mantaev S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Philipp Suerth TV Becketal Germany Germany
Tahir Sayili Jc Niederroden Germany Germany
YASIN UZER TKD GLADBECK Germany Germany
Class II (3)
Konstantin Gerber Sportschule Choi Germany Germany
Lo Bianco Andrea korea club houdeng Belgium Belgium
Selcuk Ayhan Taekwondo Herringen e.V. Germany Germany
Seniors male -80 kg (13)
Class I (10)
Allan Colas Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Björn Danowski Taekwondo Oezdemir Germany Germany
Christos Romeos GSV Porz e.V. Germany Germany
EL MEKHIMAR HAMZA Association Abtal Chamal tanger Morocco Morocco
Edin Nurcevski Verein für Kampfsport + Selbstverteidigung Lintorf e.V. Germany Germany
Hugo Da Silva Lopes Taekwondo Diekirch Luxembourg Luxembourg
Muhammed Talha Sabanuc S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Victor Garcia HANKUK Spain Spain
Viktor Funk TIGER ACADEMY Germany Germany
thomas aka Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Class II (3)
Akif Er S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Kenn Calis Sportschule Choi Germany Germany
Sebastien Van Cutsem Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Seniors male -87 kg (6)
Class I (4)
Arthur Hinkel Sportschule Choi Germany Germany
Cedric Schirrer Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg Luxembourg
Johannes Schoregge Sport-Treff-Helene Germany Germany
Viktor Mons Judo-Club Velen-Reken e.V. Germany Germany
Class II (2)
Lorenz Schröder Taekwondo Team Ohligs - OTV Solingen 1888 e.V. Germany Germany
salaheddine najib ASSOCIATION ENNOUR DE TAEKWONDO BENSLIMANE Morocco Morocco
Seniors male +87 kg (7)
Class I (4)
Damon Hassanpour Kangaroosports e. V. Germany Germany
Giorgos Gerakios WUPPERTALER - TIGER Germany Germany
Haloui Adnane golden sport United Arab Emirates United Arab Emirates
Parwiz Nazari Afghan Taem Afghanistan Afghanistan
Class II (3)
Breuer Tom Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Matthias Bensch Taekwondo Team Tornado velbert Germany Germany
Mustafa Cilleli TANGUN - Hamburg e. V. Germany Germany