Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

42ND LOTTO DUTCH OPEN TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2015 - WTF G2 (CADET AND JUNIORS)

  • Tournament dates
  • 13 March 2015
  • Deadline
  • 2 March 2015
  • Competitors
  • 725 / 500
  • Location
  • Theo Koomenlaan 1
  • 5644 HZ
  • EINDHOVEN
  • Netherlands Netherlands

Dutch Open Taekwondo App



Limited reached, it is not possible to register your competitors.

Headshots are allowed for the cadets!

PLEASE NOTE THAT WE WILL USE PSS & E-HELMET FOR ALL COMPETITION AREAS

The 42nd edition of the Lotto Dutch Open is the only competition in Europe with a G2 ranking.





WTF APPROVED RANKING EVENT G2

“The WTF Global Licence is a mandatory taekwondo passport to participate in this Tournament for all athletes and officials. To receive an event credential onsite and participate proof of an approved WTF Global Licence in the form of the licence card or GMS system generated confirmation page is required upon onsite check in.

WTF Global Licence registrations & renewals can only be made through the WTF recognized Member National Associations and application should be made at least 1 month before the tournament starts to ensure the licence can be processed and approved in time”.

Onsite registration for a WTF Global Licence is not possible and those without proof of a WTF Global Licence will be refused participation.

Downloads

Draw sheets DAY 1 (Cadets / Juniors)Draw sheets DAY 1 (Cadets / Juniors)
OFFICIAL INFORMATION DUTCH OPEN OFFICIAL INFORMATION DUTCH OPEN

Results

RESULTS FRIDAY (CADET / JUNIOR)RESULTS FRIDAY (CADET / JUNIOR)
CADET AND JUNIOR RANKINGCADET AND JUNIOR RANKING

LIVE

DATA WILL BE UPDATED AUTOMATICALLY
(you don't have to refresh the page)

Sen/Jun -00kg - round of .. 000
???
Blue, B.
0
GJ:
Round
0
00:00
0
GJ:
Red, R.
???
Sen/Jun -00kg - round of .. 000
???
Blue, B.
0
GJ:
Round
0
00:00
0
GJ:
Red, R.
???
Sen/Jun -00kg - round of .. 000
???
Blue, B.
0
GJ:
Round
0
00:00
0
GJ:
Red, R.
???

ALL RESULTS

Competitors (725)

Cadets female -29 kg (3)
Class A (3)
Chanelle DUJARDIN VIKINGS PONT-AUDEMER France France
Martyna Stasik Polish National Team Poland Poland
Shayanne Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Cadets female -33 kg (14)
Class A (14)
ASHLEIGH ROSE OGAN Team Salim United States United States
Ana Nisic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Celina Bax Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Esma Nur Balci Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Ida Tammila Budokwai taekwondo Finland Finland
Jade Castillo Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Jessica Dick TKD Ailingen Germany Germany
Jihane Hannati TC Soekandar Netherlands Netherlands
Jordyn Smith Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Katerina Silerova Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Louise Sinkj?r Lyngb?k Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Sara Khattibova Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Sara Jovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Sophie Stoiber Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Cadets female -37 kg (14)
Class A (14)
Anja Kisskalt GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Arundhathi Roy GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Emma Chapman (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Erin Shaw Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
LAURA KOPCSIK Hungary Hungary Hungary
Laura Goebel Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Linnea Aikio Team Nuernberg Germany Germany
Manja Stegmann Elite Vest - Denmark Denmark Denmark
Melina Mirgizoudis Tkd poom Belgium Belgium
Miljana Stefanovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Rumina Kircheva HEREYA Bulgaria Bulgaria
Shayna Guerra Team Nuernberg Germany Germany
Tegan O may Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Teodora Jovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Cadets female -41 kg (19)
Class A (19)
Angel Podevyn koryo moorsel Belgium Belgium
Aybike Türen TKD Black Tiger Nbg e.V. Germany Germany
Charlotte CHIAO FRENCH NATIONAL TEAM France France
Christina Cabusao Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Despina Nitsa TSV Dachau Germany Germany
Emilia Taseva Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
HADRI ALYA 3MTKD - MONTPELLIER France France
HOLLY HANKIN-WRAY TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Isabella Killisperger Team Nuernberg Germany Germany
Iva Nedyalkova Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Jelena Brezicanin SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Magdalena Sloma Polish National Team Poland Poland
Maliha Rasool Brøndby Taekwondo Denmark Denmark
NOUMEDIA ADACHOUR TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Nehima Ehigie Swiss National Team Switzerland Switzerland
Oliwia Uscimiuk Polish National Team Poland Poland
Sabina Kornas AZS OS Poznan Poland Poland
Sofie Lemmens Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Una Rodic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Cadets female -44 kg (21)
Class A (21)
Albatool Jahaf Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Aliahnna Daling Team Salim United States United States
Atena Afsharian Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
CHABOUNE JIHANE 3MTKD - MONTPELLIER France France
Charline BRASSEL Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Ewa Jamiolkowska Polish National Team Poland Poland
Faith Dillon Team Salim United States United States
Gabriela Katsarova Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Janina Adam 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Jovana Atlagic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Katarina Borrmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
MARINA KONTOU S.C PERISTERIOU Greece Greece
Manicom Clement C.F.E Nord-Pas de Calais France France
Maya badawy El Shams Sporting Club Egypt Egypt
Melanie Ohlmann TSV Dachau Germany Germany
Neha Naipal SEONGONG Netherlands Netherlands
Nicola Kaczmarek BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
Serdja Stevic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Vanessa Beckstein SV Nennslingen Germany Germany
josie dun South Hams TKD Great Britain Great Britain
shima sassi Académie grand Lyon France France
Cadets female -47 kg (17)
Class A (17)
Aleksandra Perisic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Amina Khouani Elite Vest - Denmark Denmark Denmark
BEATRIZ RODRIGUEZ NUEVO LEON Mexico Mexico
Eliska Benesova Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Gabrysia Zienko Polish National Team Poland Poland
INES MEHNANA TAEKWONDO CLUB FEYZIN France France
Jade Weidum TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Janine Waldenmaier DJK-Ellwangen Germany Germany
Lauren Butler (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Lauren Mckinlay Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Lise Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
Lucja Oleszczuk Polish National Team Poland Poland
MARIA KANAKARI A.S. DANAOS ORAIOKASTROU Greece Greece
Siena Limbu Lingden GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sophia Baqdid Team porte de l isere France France
Stefanie Leicht 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
TOUZANI SANAE 3MTKD - MONTPELLIER France France
Cadets female -51 kg (19)
Class A (19)
Alena Viana USA NATIONAL TEAM United States United States
Alice Gehrmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Celine Schmidt BSV Friedrichshafen Germany Germany
Emilia Bothe 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Esme O donnoll Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Gulben Kuzhan Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Imani SITTI FRENCH NATIONAL TEAM France France
Katerina Svandova Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Laurane Leleux HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Mariam Elgohary El Shams Sporting Club Egypt Egypt
Milica Nedelkovski SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Nadja Rosic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Pauline Hertrich DJK-Ellwangen Germany Germany
Petra Stolbova Czech National Team Czech Republic Czech Republic
SOFIA LAZOS NUEVO LEON Mexico Mexico
Stefanie Gruenauer TSV Dachau Germany Germany
Theresa Walther TASG Dresden e.V. Germany Germany
Vanesa Markova HEREYA Bulgaria Bulgaria
Victoria Trzybinska Polish National Team Poland Poland
Cadets female -55 kg (13)
Class A (13)
Chamutal Castano Team Nuernberg Germany Germany
Engy Gomaa El Shams Sporting Club Egypt Egypt
Jelena Prole SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Katerina Kotkova Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Klara Kloczynska AZS AWF Warszawa Poland Poland
Marcelina Koszel Polish National Team Poland Poland
Nadica Bozanic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Natalia Nikliborc Polish National Team Poland Poland
Nevena Jokanovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Nisa Tutucu Ata Olympic Netherlands Netherlands
Saihakova Yuliia Sport Club BARS Ukraine Ukraine
aNTONIA kRAJNOVIC TKD Rugvica Croatia Croatia
marina fernandez Team porte de l isere France France
Cadets female -59 kg (3)
Class A (3)
Anastazja Kloczynska AZS AWF Warszawa Poland Poland
Derya Schnabel Team Nuernberg Germany Germany
Kristyna Drobna Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Cadets female +59 kg (8)
Class A (8)
Adna Boric Bosnia and Herzegovina national team Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Andrea Pires Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Darija Husovic TSV Dachau Germany Germany
Della SASSI FRENCH NATIONAL TEAM France France
Jasmine Cooke BTS Great Britain Great Britain
Selina Oeztuerk Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
hannah van den hurk Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
vivienne wilkes South Hams TKD Great Britain Great Britain
Cadets male -33 kg (21)
Class A (21)
ANGEL MARTINEZ NUEVO LEON Mexico Mexico
Alkan Oezken Team Nuernberg Germany Germany
Amrou Greenidge FUSION TAEKWONDO England England
Daimian Dubois TC Soekandar Netherlands Netherlands
Erik Werner Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Gabriel Bonsol Team Salim United States United States
Hassan Badran El Shams Sporting Club Egypt Egypt
Hissa El Kouaz HANGUK TAEKWONDO BELGIUM Belgium Belgium
Ilyas Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
JOSHUA LONG CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jay Lesteluhu Taekwondo Vereniging Almere Netherlands Netherlands
Kubilay Yilmaz Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Lazar Adamovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Maksymilian Beska AZS OS Poznan Poland Poland
Mohamed Laachraoui Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Novak Stanic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Omar Salim Team Salim United States United States
TOLGA GUNES BOZDAG TAEKWONDO England England
Tim Seegers Taekwondo Ates e.V. Germany Germany
Tomas Hron Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Yarello Kemmel SEONGONG Netherlands Netherlands
Cadets male -37 kg (33)
Class A (33)
Alexander Castillo Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Angelo FERREIRA COSMATKD ARCUEIL France France
Bogdan Bulat SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Cyrian RAVET Taekwondo Saint Priest France France
Egor Buhler TASG Dresden e.V. Germany Germany
El`Darhanov Isnaur Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Elias Dahl Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Endris Tafilaku Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Finley Summers Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Furkan Kuecueksungur Team Nuernberg Germany Germany
Ibrahim Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jeremy Mansveld Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
KAIS BELLAHCENE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Kai Law Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Kiran Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Leon Binder Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Maik Erdmann Landeskader TVBB Germany Germany
Mason Yarrow Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mateusz Szczesnowski Polish National Team Poland Poland
Mehdi Kilic Landeskader TVBB Germany Germany
Michael Grimm Team Nuernberg Germany Germany
Mikolaj Zyzniewski AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Niklas Oguz Grorud TKD Klubb Norway Norway
Nikoa Lukic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Nikola Resanovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Omar Aly El Shams Sporting Club Egypt Egypt
Omar Sharaky El Shams Sporting Club Egypt Egypt
Phillip Enrico Heuschkel 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Sharif Salim Team Salim United States United States
Taha Uenverdi Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Tobias Hyttel Albertslund Taekwondo klub Denmark Denmark
Zakaria Bakari Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
lehhit abdel nour kwan Belgium Belgium
Cadets male -41 kg (32)
Class A (32)
Alex Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Bojan Stefanovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Damian Wierzbicki AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Daniel Moody QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Dimitar Petrov Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Edi Hrnic Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Edison Berisha Swiss National Team Switzerland Switzerland
Ericas Luckauskas Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Filip Sajner Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Ibrahim Djonko Bosnia and Herzegovina national team Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Jarrett Peyrefitte Team Salim United States United States
Jase Chitaroe TC Soekandar Netherlands Netherlands
Julian Joseph Enggaard Kempf Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Kasper Ersøybakk taekwondo team heimdal Norway Norway
Kerim Omerbegovic Bosnia and Herzegovina national team Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
LEVENTE JOZSA Hungary Hungary Hungary
LUCIEN THEO 3MTKD - MONTPELLIER France France
Lukasz Nowak Polish National Team Poland Poland
Luke Jones QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Mads Soerensen Elite Vest - Denmark Denmark Denmark
Matas Kazlauskas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Matthew Guest Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Milos Milenkovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Mohammed Nour GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Nemo Persson Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Nikola Loncar SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Novak Jovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Pavel Svejda Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Ranye Drebes GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Samuel BEDART C.F.E Nord-Pas de Calais France France
Steven Retter Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Viren Pherai Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Cadets male -45 kg (23)
Class A (23)
Antonios Andreopoulos Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Benas Kazlauskas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Bishop DE LA CRUZ Team Salim United States United States
Daniel Riemer GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Islam Karimov TSV Dachau Germany Germany
Ismail Hussain GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Jaber MEZIANE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Jamie Kidd (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Jona Ben Reitzenstein 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Jordan Caputo Team Nuernberg Germany Germany
Loic BLONDEAU C.F.E Nord-Pas de Calais France France
MALTE FISCHER LANDESKADER-HAMBURG Germany Germany
Mariusz Kaminski Polish National Team Poland Poland
Nedzad Husic Bosnia and Herzegovina national team Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Owen Turner Team Ultimate Great Britain Great Britain
Resham Godei SEONGONG Netherlands Netherlands
Rumen Vangelov Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Sadmir Habibovic Bosnia and Herzegovina national team Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Spyros Kostaras GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Stasa Stanic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
Tolga Karademir Team Nuernberg Germany Germany
VASILEIOS THOLIOTIS ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG (MAXITES) Greece Greece
Cadets male -49 kg (17)
Class A (17)
Ali Mohammad S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Andor Davoti Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Bartosz STEPHAN UKS TAEKWONDO PLESZEW Poland Poland
DESFOURS DOUGLAS 3MTKD - MONTPELLIER France France
Danielius Djacekas Lithuanian Taekwondo National Team Lithuania Lithuania
Eduardas Pundzevicius Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
Eros Chiovetta Team Nuernberg Germany Germany
Jakub Dabrowski AZS OS Poznan Poland Poland
Jan Machu Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Jonathan Alpha Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Jusuf ali Rasidagic Bosnia and Herzegovina national team Bosnia & Herzegovina Bosnia & Herzegovina
Kevin Meradi Grorud TKD Klubb Norway Norway
LUCIAN PROCOPCIUC ASSOCIAÇAO 20KM DE ALMEIRIM Portugal Portugal
Luka Stanojlovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Rocco Otten Taekwondo United Netherlands Netherlands
SAIYDY SAMI 3MTKD - MONTPELLIER France France
Thomas Bjelstrand Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Cadets male -53 kg (14)
Class A (14)
AMAL Souhail Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Anas Hamdi Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Badr Achab Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Craig Proctor Malone Sport Taekwondo Ireland Ireland Ireland
Jakub Vanicek Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Jesper Rogstad Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Joshua Tickle QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Lincoln Strong Team Ultimate Great Britain Great Britain
Mert Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Muhammed Goekce GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Stefan Takov SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Tarik Abass Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Walid Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
george morcombe FUSION TAEKWONDO England England
Cadets male -57 kg (11)
Class A (11)
Adrian Wojtkowiak AZS OS Poznan Poland Poland
Alexander Sulitskiy TASG Dresden e.V. Germany Germany
BELA BEREI Hungary Hungary Hungary
Benjamin Metzger Team Nuernberg Germany Germany
Jona Poersch Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
MILAN SZIVAK Hungary Hungary Hungary
Mateja Vucinic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Mihailo Radakovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Vaclav Drobny Czech National Team Czech Republic Czech Republic
WIKTOR Ko?cielski UKS TAEKWONDO PLESZEW Poland Poland
will tumber FUSION TAEKWONDO England England
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
LUIS ARTURO VEGA SIPSHIN Mexico Mexico Mexico
Yassine Zarouali Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
hamiti ayman OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
Cadets male -65 kg (3)
Class A (3)
Marko Markovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
NIKOLAOS TZIVRIS ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG (MAXITES) Greece Greece
Nikolaos BOUNTIOUKOS SPINARIS Macedonia Force Greece Greece
Juniors male -45 kg (24)
Class A (24)
Adil belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Ahmet Lotfi Baris Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Armaan Sahebali SEONGONG Netherlands Netherlands
Arturo Gomez Saura Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Borislav Naydenov Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
CONOR DEERY Junsa Taekwondo Ireland Ireland
EPAMEINONDAS TRIANTAFYLLOU S.C PERISTERIOU Greece Greece
Emircan Onus Team Nuernberg Germany Germany
Erdem Eryilmaz Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Giovanni QUAGLIERI COSMATKD ARCUEIL France France
Hueseyin Canan Team Nuernberg Germany Germany
Ilario Moranduzzo Tkd poom Belgium Belgium
Jan Schuh Team Nuernberg Germany Germany
Jeronimo Evers Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Marvin Pelcz BSV Friedrichshafen Germany Germany
Nicolai Andresen Albertslund Taekwondo klub Denmark Denmark
Nicolas Dujardin Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Raushen Hohmarow Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
STEPHEN JOHNSON CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sander Fengsrud Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Sofiane KERRAS Taekwondo Saint Priest France France
Viroshan Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
achaibi mohamed kwan Belgium Belgium
micheal nutbrown South Hams TKD Great Britain Great Britain
Juniors male -48 kg (32)
Class A (32)
Alex Golding Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
BILAL INCEGOZ BOZDAG TAEKWONDO England England
Bekir Yildiz Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Cameron Booth (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Christian Dell Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Devin Schulz Taekwondo Ates e.V. Germany Germany
Hassan Haider Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Imran Oezkaya Team Nuernberg Germany Germany
Jamie Van Gossum Keumgang Diest Belgium Belgium
Jan Gasiorowski Polish National Team Poland Poland
Joseph Angelo Babista Team Salim United States United States
Kevin Tran Swiss National Team Switzerland Switzerland
Kristian Veselinov Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Leon Glasnovic Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Martijn Willemsen Keumgang Diest Belgium Belgium
Matteo Tabbuso Team Nuernberg Germany Germany
Miguel Floder Taekwondo Gemeinschaft Allgäu Germany Germany
Nikolaos Tsivitzis D.IPSILANTIS Greece Greece
Ovidiu Gabriel Trifan Romanian Taekwondo Team Romania Romania
PANAGIOTIS TRICHAS ARGOS A.C. TAEKWONDO Greece Greece
Piotr Zaranski AZS OS Poznan Poland Poland
RICARDO MARTINEZ NUEVO LEON Mexico Mexico
Ratushan Murugathasan taekwondo team heimdal Norway Norway
René Ackermann Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Sebastien ALESIO-CAPOLINI Taekwondo Saint Priest France France
Viktor Haupt GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Vladimir Gritsenko Vladimir Gritsenko St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
Wiktor Mikolajczak K.S. KUK-SON PAWLOWICE Poland Poland
Yannik Grebe Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
ridouan El CHAOUCH OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
sultan yousfy OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
younes ketbi kwan Belgium Belgium
Juniors male -51 kg (22)
Class A (22)
Akbar Naim (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Alper Keskin TKD Black Tiger Nbg e.V. Germany Germany
Julio Cesar Quintanilla USA NATIONAL TEAM United States United States
KRIVISHKIY Nimrod ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Kacper Piaskowy AZS OS Poznan Poland Poland
Kaloyan Binev BSV Friedrichshafen Germany Germany
Leon Schulz Taekwondo Ates e.V. Germany Germany
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Nenad Marjanov SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Patryk Walkowiak AZS OS Poznan Poland Poland
Petar Petrov Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
RIDA LAACHRAOUI Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Rokas Urbutis Lithuanian Taekwondo National Team Lithuania Lithuania
Sajithan Gunaratnam Lu Chan Do Taekwondo Switzerland Switzerland
Spiridon Nitsas TSV Dachau Germany Germany
St?phane AUDIBERT FRENCH NATIONAL TEAM France France
Steven Popp Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Strahinja Damnjanovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Yassine El-jilali Albertslund Taekwondo klub Denmark Denmark
Yunus Koca Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
hicham banali OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
soheib el ouahabi kwan Belgium Belgium
Juniors male -55 kg (39)
Class A (39)
AARON BRETLAND TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
AMIR HOSSEINI LANDESKADER-HAMBURG Germany Germany
Alexander Habimana Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Alexander Vasic Team Austria Austria Austria
Anthony CARRE Taekwondo Saint Priest France France
Antoan Gadzhev Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Antoine Dupont Team Nuernberg Germany Germany
Archie Waldock GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
BADR AL BOUYAOUI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
BENCE PRATH Hungary Hungary Hungary
Bengt Pedersen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Benjamin Nattermann TSV Dachau Germany Germany
DANIEL PIROS Hungary Hungary Hungary
DAWID BARTOSZEK UKS TAEKWONDO PLESZEW Poland Poland
Davyd Cebrera USA NATIONAL TEAM United States United States
Deveron Gibbes Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Dimitar Kobakov Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Eric Olofsson Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Erik Ufimzew TASG Dresden e.V. Germany Germany
Jannik Arping Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jawad Benchaali Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Jens Semeelen Keumgang Diest Belgium Belgium
Jose Carlos Garcia Bernal Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Lukas Sela TASG Dresden e.V. Germany Germany
Maciej Skiba Polish National Team Poland Poland
Maher Charrak Tkd poom Belgium Belgium
Murat Shavaev Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nikola Martinovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Nikola Posavac SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Oleksiy Malyeyev Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
Osmanhan Gökce S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Richard Gao Sport-TKD Canada Canada
Ruben Garcia Ortiz Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Tim Oefner 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Tim Needham (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tyron Moores-Duffield (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Vasilios Katsaros GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
houssine amraan OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
Juniors male -59 kg (32)
Class A (32)
Abderahmane BECHAA Taekwondo Saint Priest France France
Cameron Davies (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Cezary Sarnowski Polish National Team Poland Poland
Connor Soler K4K Canada Canada
Daniel Orozco USA NATIONAL TEAM United States United States
Erdal Demircan TKD Ailingen Germany Germany
Ertugrul Kutlu Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Fabio MATTEI FRENCH NATIONAL TEAM France France
Gianni Mungra Ata Olympic Netherlands Netherlands
Isak hirsbro Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
JELLE PLOMP TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Jos Vermeulen Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Karel Adam Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Kevin Pettersson-Livingstone Team Toigye Panthers Sweden Sweden
Klemen Heric-Sirotka taekwondo team Slovenia Slovenia Slovenia
Krzysztof Echaust Polish National Team Poland Poland
Mantvydas Valciukas Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Marcos Caballero Echevarria TORTOSA- TAEKWONDO CLUB Spain Spain
Martin Putak TK Contra Croatia Croatia
Mateusz Nowak UKS TKD KORNIK Poland Poland
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Mohammed Mansour Landeskader TVBB Germany Germany
Muslim Barshigov Budo Aykac - Enschede Netherlands Netherlands
Nicanor Bock Landeskader TVBB Germany Germany
Nyron Chambers (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Tymoszuk Bartlomiej Polish National Team Poland Poland
Valentin Ekkert Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Velimir Velickovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Vladan Djukic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
azdad mahmoud OLYMPIQUE SPORTS Morocco Morocco
philip Auer Team Austria Austria Austria
seye seidy kwan Belgium Belgium
Juniors male -63 kg (30)
Class A (30)
ANDREAS PSYCHOGYIOS ARGOS A.C. TAEKWONDO Greece Greece
Adam Kowalski Polish National Team Poland Poland
Adil Namiss Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Bradly Sinden (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Dante Suwanda Swiss National Team Switzerland Switzerland
EMILIANO CRUZ NUEVO LEON Mexico Mexico
Edgar Leicht 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
GEOFFREY BACELAR KTL TEAM France France
Georgi Stoyanov Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Grzegorz Gaworecki Polish National Team Poland Poland
Hakim Elidrissi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Ilias El Maliki Swiss National Team Switzerland Switzerland
Jack Lockwood Team Ultimate Great Britain Great Britain
Jakub Posadzy Polish National Team Poland Poland
Javier Gonzales Garcia Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Jordanis Konstantinidis GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Mikael berg Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Mike Patrick Smith Andersen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Mikolaj Wojcik AZS OS Poznan Poland Poland
Mounir HAMRAOUI lambersart taekwondo club France France
Nikola Djurdjevic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Nino Westhiner Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Philip Sung Larsen Hwarang Rødovre Taekwondo Denmark Denmark
Saihakov Yevhenii Sport Club BARS Ukraine Ukraine
Sami Rashid COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Sonny Deakin Lion Taekwondo Great Britain Great Britain
Tayyib Varol Team Nuernberg Germany Germany
Vithu Uthayasingham Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Yassine Achaibi Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
diveki flavien DFER Centre France France
Juniors male -68 kg (25)
Class A (25)
Adonis Qunaj S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Donaldo Dizdari Albania National Team Albania Albania
FILIP DZIUBA UKS TAEKWONDO PLESZEW Poland Poland
Gagik geghamyan Armenian Taekwondo Federation Armenia Armenia
Gerasimos Petropoulos Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
ISMAIL AKCHICH Martial Arts TKD Amsterdam Netherlands Netherlands
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Jibril Ahmed Toyen Taekwondo klubb/ TEAM TOYEN Norway Norway
Joshua Cleghorn Authentic Taekwondo Canada Canada
Jostein Jacobsen Hauge Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Jovan Bosnic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
MATE SARAVANJA TSZZ - CROATIA Croatia Croatia
MOYSIS SACHIN-PANAGIOTIDIS ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG (MAXITES) Greece Greece
Martin Stach Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Mateusz Zechowski AZS OS Poznan Poland Poland
Michal Esse Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Mikulas Novotny Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Patrik Divkovic taekwondo team Slovenia Slovenia Slovenia
Ricki Noehles Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Ryan Simpson BTS Great Britain Great Britain
Sidar Ozgonul COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Victor Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
Wassim El Jilali Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Yassine Saidoune Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
jaber ramhani kwan Belgium Belgium
Juniors male -73 kg (17)
Class A (17)
Andreas Tausch GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Botond Davoti Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Daniel Brewer Kang Han England England
David Simek Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Domenico Massimo ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Florian Furtner Team Austria Austria Austria
Gianluca Battisti Authentic Taekwondo Canada Canada
Halilibrahim G?ltekin S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Konstantin Bakraceski SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Marek Wo?niak Polish National Team Poland Poland
Mark Stanic taekwondo team Slovenia Slovenia Slovenia
Marko Radovanovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Maximilian Burkhardt Taekwondo Club Ingelheim Germany Germany
Mitchell Slegers Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
NIKOLAOS AMISINOPOULOS ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG (MAXITES) Greece Greece
TORMOD DAVIS Woo Yong's Taekwondo Canada Canada
Unai Rodriguez Blanco C. D. Taekwondo Sport Spain Spain
Juniors male -78 kg (9)
Class A (9)
Adrian Wagstaffe (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Bernard Markiewicz Polish National Team Poland Poland
Bountioukos Spinaris Athanasios Macedonia Force Greece Greece
CHRISTODOULOS MANDILIS ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG (MAXITES) Greece Greece
Hubert Skrzydlewski UKS TAEKWONDO PLESZEW Poland Poland
Jan Fiala Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Marius Br?dholt Kirkerud Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Mehdi ben Walid Zrelli 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Ryan Hofstatter K4K Canada Canada
Juniors male +78 kg (11)
Class A (11)
Aleksandar Keselj Taekwondo Center Stuttgart Germany Germany
David Jensen Team Norrebro (Copenhagen) Denmark Denmark
Dennis Schaible Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Jakub Styszynski K.S. KUK-SON PAWLOWICE Poland Poland
Kaan Tunc Team Nuernberg Germany Germany
Lucijan Kobal taekwondo team Slovenia Slovenia Slovenia
MARIO ZEKIC TSZZ - CROATIA Croatia Croatia
Marc Lenkewitz Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Matija Stiperski TSZZ - CROATIA Croatia Croatia
Nenad Bundalo SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Sebastian Markiewicz Polish National Team Poland Poland
Juniors female -42 kg (15)
Class A (15)
Ana-Camelia Perciun GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Cindy Lans Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Corelli Martina ASD Polisportiva Voltana Italy Italy
ELIZABETH ROBYN OGAN Team Salim United States United States
Ilayda Aydogan Tkd poom Belgium Belgium
Karyl Ashley Ventura Team Salim United States United States
LAGUNA PEREZ IRENE SANCHEZ ELEZ SANABRIA Spain Spain
Melanie Felix Team Nuernberg Germany Germany
Michalina Maksymowicz-Maciata AZS OS Poznan Poland Poland
Natalia LOVRIC TSZZ - CROATIA Croatia Croatia
Ning Hagenauer Kim Taekwondo Schaffhausen Switzerland Switzerland
Oezlem Gueruez GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Sezen Yeyden Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Tiavo RANDRIANISA FRENCH NATIONAL TEAM France France
Yasmine REHANI Haute-Savoie 74 Taekwondo France France
Juniors female -44 kg (13)
Class A (13)
Andrea SCHNELL Swiss National Team Switzerland Switzerland
Anke Gevers Keumgang Diest Belgium Belgium
Charleen Cornelius Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Danielle Wassell USA United States United States
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
Jeamy Navarro-Schrank BTS Great Britain Great Britain
Kara Jonsson BTS Great Britain Great Britain
Michaela Kubikova Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Ohiana Bruno Dufour Team Nuernberg Germany Germany
Saskia Erlenk?tter Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Sebil-Sara Kaya Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Sophie Heuschkel 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Stella Apitz TASG Dresden e.V. Germany Germany
Juniors female -46 kg (20)
Class A (20)
Anamaria Kovcalija TSZZ - CROATIA Croatia Croatia
Ellie Bowden (WTA) Horizon Taekwondo Academy (Great Britain) Great Britain Great Britain
Elvan Balci Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
FILIPA BASTOS ASSOCIAÇAO 20KM DE ALMEIRIM Portugal Portugal
Georgia Appleby BTS Great Britain Great Britain
Ioanna Andreopoulou GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Klaudija Tvaronaviciute Centre of Martial Arts Lithuania Lithuania
Krajewska Oliwia AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
LUCA PATAKFALVY Hungary Hungary Hungary
Natalia Kubiaczyk K.S. KUK-SON PAWLOWICE Poland Poland
Noa Verlijsdonk Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Paula Cerro Alvarado TORTOSA- TAEKWONDO CLUB Spain Spain
Sara Korcz Polish National Team Poland Poland
Sara Cortegoso Lima Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Sarah FERREIRA COSMATKD ARCUEIL France France
Seyma Catalbas Team Nuernberg Germany Germany
Silke Mueller DJK-Ellwangen Germany Germany
Sinem Kocaarslan Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Taylor Goodall (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Youssra El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
Juniors female -49 kg (27)
Class A (27)
ABIGAIL STONES TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Alberte Knudsen-Nielsen Copenhagen Tan Gun Sae Sim Denmark Denmark
Ana Maria Peter Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Courtney Eardley Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Hediye Dilara Temiz Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
Isabel Beckstein Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Jennifer Stingl Team Austria Austria Austria
Jenny Rütsche Swiss National Team Switzerland Switzerland
Julia Mahler TASG Dresden e.V. Germany Germany
Kristina Lees (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Laura Bellis (N.T.C) National Taekwondo Club Great Britain Great Britain
Letizia Di Blasio TAEKWONDO TRICOLORE Italy Italy
Lindsay FULBERT Taekwondo Saint Priest France France
Lisa Schoch Swiss National Team Switzerland Switzerland
Lorena SEREN Swiss National Team Switzerland Switzerland
Lydia Garcia Auñon Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
MATHILDE PRINS TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Malouta Erasmia Macedonia Force Greece Greece
Nicole Ohlmann TSV Dachau Germany Germany
Patrycja Kornas AZS OS Poznan Poland Poland
Rajae Mali Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Robin Didden Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Ronja Iren Øien taekwondo team heimdal Norway Norway
Sachi DE LA CRUZ Team Salim United States United States
Suheda Gueler Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Taisia Popova SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
chayenna roekeloos jeonsa Belgium Belgium
Juniors female -52 kg (26)
Class A (26)
ANA SARAVANJA TSZZ - CROATIA Croatia Croatia
Alessia Korotkova TAEKWONDO TRICOLORE Italy Italy
Alisa Viana USA NATIONAL TEAM United States United States
Aneila Afsar Team Ultimate Great Britain Great Britain
Clara MILLERO FRENCH NATIONAL TEAM France France
Dominika Hronova Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Dschamilja Zeneli Swiss National Team Switzerland Switzerland
Ela Aydin Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Gabriela Dajnowicz Polish National Team Poland Poland
HADDA AKRIMI TAEKWONDO CLUB FEYZIN France France
Imen Ben hassine TKD CLUB PORTES DE L'ISERE France France
JENNY RICHTER LANDESKADER-HAMBURG Germany Germany
Jasmin Richter GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Jennifer Barbic Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Kamila Cibicka AZS OS Poznan Poland Poland
Lara DERDIC TRIFUNOVIC TSZZ - CROATIA Croatia Croatia
Lorina Faust Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
MELISSA WARTENBERG Taekwondoschool Louis van Esch Netherlands Netherlands
Magda Rutkowska Polish National Team Poland Poland
Miriam Galecki USA NATIONAL TEAM United States United States
Srisamorn Loacker Team Austria Austria Austria
Tamara Tkalcevic TK Contra Croatia Croatia
Vanja Stankovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Vivien Lorenz 1. Gelnhäuser TKD Club 1968 e.V. Germany Germany
Wiktoria Stelmaszyk AZS OS Poznan Poland Poland
dahou ines DFER Centre France France
Juniors female -55 kg (27)
Class A (27)
AMY KRISTIANSEN TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
Aleksandar Mikulicz AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Amelia Pashley Team Ultimate Great Britain Great Britain
Anna-Lena Stoekl Team Austria Austria Austria
CSENGE PATAKFALVY Hungary Hungary Hungary
Charissa Koopman Sportvereniging KoryoSports Netherlands Netherlands
Dimitra Konstantinidou SG-Ostalb Germany Germany
Ellie Foster QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
HOLLIE BEST-DUTTON TKD ACADEMY LIVERPOOL Great Britain Great Britain
IVON FRANCO NORIEGA SIPSHIN Mexico Mexico Mexico
Janina Gruenhagen DJK-Ellwangen Germany Germany
Lidia Fernandez Ruiz Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Loubna ELMANSORI TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Louise Christensen Elite Vest - Denmark Denmark Denmark
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
Marija Milovanovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Megan Featherstone QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
NIKOLETT NAGY Hungary Hungary Hungary
Natalie Burkhardt DJK-Ellwangen Germany Germany
Orlane JOSEPHINE COSMATKD ARCUEIL France France
Patrycja Adamkiewicz Polish National Team Poland Poland
Ralitsa Petrova Bulgarian National Team Bulgaria Bulgaria
Rhonda Nat GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Tugce Besevli TSC Gladbeck Germany Germany
Vaisaly Gnanapandithan GURUMU TAEKWONDO Great Britain Great Britain
ZUZANNA MALUSIAK UKS TAEKWONDO PLESZEW Poland Poland
femke toujour jeonsa Belgium Belgium
Juniors female -59 kg (30)
Class A (30)
Adriana Simankova Czech National Team Czech Republic Czech Republic
Amber Pannemans Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Anna-Maria Tsampoura Macedonia Force Greece Greece
Charline Kremer Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Ciara Mclernon Central Taekwondo Academy Great Britain Great Britain
Cigdem Danisman S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Doris Vazgec Lu Chan Do Taekwondo Switzerland Switzerland
Fleur Dassen Tkd poom Belgium Belgium
Gerda Gaizauskaite Taekwondo Academy Tornado Lithuania Lithuania
Goekcem Gueltekin TKD Ailingen Germany Germany
Jana Bogdanovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Jana Ruljic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Julie Ramsey taekwondo team heimdal Norway Norway
KATIE BONE CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Laura Dosil Gago Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Leah Moorby Team Ultimate Great Britain Great Britain
Luana Bergamin Swiss National Team Switzerland Switzerland
Morena Dreier Team Nuernberg Germany Germany
Nina Bisercic GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Rosa Rodriguez Torres Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Samery Moras USA NATIONAL TEAM United States United States
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Sherazade LOMBARDI TKD CLUB PORTES DE L'ISERE France France
Vanessa Killisperger Team Nuernberg Germany Germany
Vanja Tomic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Vanja Markovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Zuzanna Kaczmarek BIA?E TYGRYSY JAROCIN Poland Poland
ana Ciuchitu Moldova National Team Moldova Moldova
volocaru irinuta Edera Taekwondo Forli Italy Italy
xena roekeloos jeonsa Belgium Belgium
Juniors female -63 kg (16)
Class A (16)
Anna Zbawiona Polish National Team Poland Poland
Danique Venema Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Dilara Basar S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Ginna Kram Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
Hakima Elidrissi Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
ILSE BOCK TTE Top Taekwondo Eemland Netherlands Netherlands
Lena Ceppi Swiss National Team Switzerland Switzerland
MARIA KOUKOUMELOU ARGOS A.C. TAEKWONDO Greece Greece
Michelle Kralits Team Austria Austria Austria
Milena Mazurek Polish National Team Poland Poland
Miryam Garcial Vidal Royal Spanish Taekwondo Federation Spain Spain
Nadja Savkovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Natalija Calic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
SIMONE ABLEY Scorpion Taekwondo Great Britain Great Britain
Seher Dasdemir Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
laura Christina zapata Elite Vest - Denmark Denmark Denmark
Juniors female -68 kg (13)
Class A (13)
Beth Ward Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Cara Moody Black Widow Taekwondo Great Britain Great Britain
Ceyda Arslanogullari S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Ekaterina Derev Bayerische Taekwondo Union Germany Germany
Holly Ulyott QUEST TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Janneke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Jasmin Andersen Elite Vest - Denmark Denmark Denmark
Karina Retter Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
MARIA MOYSIDOU ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG (MAXITES) Greece Greece
Marie Paule BLE FRENCH NATIONAL TEAM France France
SOPHIE WARD CHI TAEKWONDO Great Britain Great Britain
Sarah Neumann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
rRebeka Furedi Hungary Hungary Hungary
Juniors female +68 kg (9)
Class A (9)
Agnieszka Kaczmarek AZS OS Poznan Poland Poland
Ivana Tasic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Leonie Martin GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Lucia Buhr Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Maria Wajzer AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Patrycja Pietrzakowska Polish National Team Poland Poland
RENATTA TREVI?O NUEVO LEON Mexico Mexico
Sara Pungartnik taekwondo team Slovenia Slovenia Slovenia
Sarah Di Sinno Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany