Account

  • Login code:
  • Password:

Business Partners:

  • Official Partner: TUSAH
  • Official Partner: masTaekwondo
  • Official Partner: MundoTaekwondo
  • Official Partner: KWON Webshop

2nd TURKISH OPEN - WTF G1

  • Tournament dates
  • 12 February 2015
  • 15 February 2015
  • Deadline
  • 7 February 2015
  • Competitors
  • 1201 / Unlimited
  • Location
  • Ileribasi Mevkii 5. Parsel,
  • 07525, Bel
  • ANTALYA
  • Turkey Turkey

Downloads

2ND TURKISH OPEN DRAW DAY 12ND TURKISH OPEN DRAW DAY 1
2ND TURKISH OPEN DRAW DAY 22ND TURKISH OPEN DRAW DAY 2
2ND TURKISH OPEN DRAW DAY 32ND TURKISH OPEN DRAW DAY 3
Accommodation_Guide_2015Accommodation_Guide_2015
Accomodation_Form_taekwondo_2015-1Accomodation_Form_taekwondo_2015-1
TURKISH OPEN 2015 - WTF G1TURKISH OPEN 2015 - WTF G1
Time table for Turkish Open 2015Time table for Turkish Open 2015

Results

RESULTS DAY 1RESULTS DAY 1
RESULTS DAY 2RESULTS DAY 2
RESULTS DAY 3RESULTS DAY 3

ALL RESULTS

Competitors (1201)

Cadets female -29 kg (9)
Class A (9)
DALYA REHANI Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
EDA GUVEN FERDI Turkey Turkey
RANA ÇAKMAK ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
SAADET KARABENLI BARIS OZEL GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Shayanne Sarsoza Kixstar Dragon Taekwondo Great Britain Great Britain
Vera Kachowitsch BSV Friedrichshafen Germany Germany
YAREN CIFTCIOGLU BASAR TAEKWONDO Turkey Turkey
ZEYNEP TASKIN ANAFARTALAR SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
merve gökçurak ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Cadets female -33 kg (14)
Class A (14)
ASLI IREM YILMAZ ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Ananastasiia Kosianenko Russia Ryazan team Russia Russia
Daria Riabtseva POLTAVA Team Ukraine Ukraine
Elizaveta Rozhina Taekwondo Federation of Kurgan region Russia Russia
Eylem Top Bursa Saglik Gücü Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Jessica Dick TKD Ailingen Germany Germany
KUBRA KEPENEK GÜZEL SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Kardelen IPEK Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Megan Popp Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Minaya Akbarova Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
PERIHAN AKKUZU AKHISAR BELEDIYE GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
SUDE NAMLI BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
fatma maria KOÇ ANKARA CINAR GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
ida tammila National Training Centre Finland Finland Finland
Cadets female -37 kg (10)
Class A (10)
Alicia Rodriguez HANKUK Spain Spain
Charlotte CHIAO FRENCH NATIONAL TEAM France France
MARYAM HAJI ALIZADEH MOJDEHI RASHT Iran Iran
Madinabonu MANNOPOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Melek Polat Bursa Saglik Gücü Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Rakhshonakhon Ziyovuddinova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Rumina Kircheva HEREYA Bulgaria Bulgaria
SEHER KILIC IL OZEL IDARESI KÖY HIZMETLERI G.S. KULUBU Turkey Turkey
Samar Mansouri Qatar Qatar Qatar
Zehra ARI 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Cadets female -41 kg (11)
Class A (11)
Ayse Irem Kursun Akdogan Spor Kul Turkey Turkey
BEYZA NUR GÜNGÖR k?rklareli spor kulübü Turkey Turkey
Buse METE AVRUPA SPOR MERKEZI KULÜBÜ Turkey Turkey
Ekaterina Kryukova Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
Elizaveta Andriianenko RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
LEMAN ÇOBAN ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Lejla Mulahasanovic Team Akademie Pugnator Austria Austria
NIAZ MESKIN MOJDEHI RASHT Iran Iran
NURGUL OLCAY AKHISAR BELEDIYE GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sobko Viktoriya Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
Sofie Lemmens Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Cadets female -44 kg (13)
Class A (13)
Aleyna Mizrak Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Alina Gordiaeva Taekwondo Federation of Kurgan region Russia Russia
BiLGE KARABACAK Bahçelievler Belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Gabriela Katsarova Taekwondo Fitness Bulgaria Bulgaria
Maria Darovskaya RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
MiNE KILIC islahiye taekwondo spor kulübü Turkey Turkey
NISA NUR UYSAL MERAM BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
NURAY OLCAY AKHISAR BELEDIYE GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Samar Mansouri Qatar Qatar Qatar
Seyda Selcuk BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Sofiia KHOBTAR IFRFT-WTF Ukraine Ukraine
YAGMUR SUDE ALAN MORBEYAZ SPOR KULUBU Turkey Turkey
gozde sahinbaz Polat spor kulübü Turkey Turkey
Cadets female -47 kg (9)
Class A (9)
CEYDA AKAGUNDUZ BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
GAMZE CAKMAK KARADEN?Z SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
INES MEHNANA TAEKWONDO CLUB FEYZIN France France
IREM NUR KILINC BAYRAKTAR GENÇLiKSPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
KAYRA DESTAN BALIKESIR ALTIEYLUL BELEDIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MARYAM BAGHERZADEH LAKANI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Rabia ONEN 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Sevgi Top Bursa Saglik Gücü Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
iklima betul karakus FERDI Turkey Turkey
Cadets female -51 kg (8)
Class A (8)
Alika Kopisheva SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Anna Egorova Taekwondo Federation of Kurgan region Russia Russia
BEYZANUR MUMCU LIDER SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Celine Schmidt BSV Friedrichshafen Germany Germany
Imani SITTI FRENCH NATIONAL TEAM France France
SEMANUR TAHMAZ iSTANBUL GENÇLiK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SUDE UNLU ARENA SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Sude Irem HALKSEVER IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Cadets female -55 kg (8)
Class A (8)
Basak Varol ASKI SPOR Turkey Turkey
DILARA ERTAS ERTAS GENCLIK ve SPOR KULUBU Turkey Turkey
DILARA ERTAS ERTAS GENCLIK ve SPOR KULUBU Turkey Turkey
Kezban Sefahat BUGAN 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
MELISA SAGLAM ARENA SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SIMAL ORMAN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
YAGMUR DEMIR AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Zulal ALTIN FERDI Turkey Turkey
Cadets female -59 kg (5)
Class A (5)
BERFIN OZTEMEL BASAKSEHIR SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Durdonakhon ABDULKHAEVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
HANDE YELIZ BATI BURDUR OKSIJEN GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
HILAL ÖZDEMIR Beypazari Ayyildiz Spor Kulübü Turkey Turkey
HURI KORKUT AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Cadets female +59 kg (5)
Class A (5)
DILARA ARSLAN UZUNCAVDAR SPOR KULUBU Turkey Turkey
Della SASSI FRENCH NATIONAL TEAM France France
Elif ZENGIN Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
SILA SEMERCI BASAR TAEKWONDO Turkey Turkey
ZEHRA DURMAZ BUCAK BELEDIYESI OGUZHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Cadets male -33 kg (23)
Class A (23)
AHMET EREN BUCAK BELEDIYESI OGUZHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Artur Akopyan RUSSIA Sakhalin Taekwondo team Russia Russia
ERTUGRUL A?IK k?rklareli spor kulübü Turkey Turkey
Emirhan ALPER ALANYA TAEKWONDO TORNADO SPOR KULUBU Turkey Turkey
Erik Werner Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Fedor Gavrilenko RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
HAYRETTIN EREN SERIFLER BASAR TAEKWONDO Turkey Turkey
Iurii Srabionov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Khanmurad Suleymanov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Kyrylo Podolian POLTAVA Team Ukraine Ukraine
Leon Jahiri Kosovo National Team Kosovo Kosovo
MAHDI SOKHANDAN MOJDEHI RASHT Iran Iran
MEHMET KILIÇ IL OZEL IDARESI KÖY HIZMETLERI G.S. KULUBU Turkey Turkey
MUSTAFA YAS?R ÖZ MERAM BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
OGULCAN CALIK ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Server BALABAN AVRUPA SPOR MERKEZI KULÜBÜ Turkey Turkey
Srabionov Iurii RSO-Alania Russia Russia
SÜLEYMAN OLGUN ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Vitalii Bulatov Russia Ryazan team Russia Russia
Vladislav Kulakov Russia Ryazan team Russia Russia
Vladlen Minyaev Russia Ryazan team Russia Russia
YASHAR JAMSHIDI MOJDEHI RASHT Iran Iran
yigit elvan yalçin EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Cadets male -37 kg (24)
Class A (24)
ARSHIA HOSSEINI RAD MOJDEHI RASHT Iran Iran
CYRIAN RAVET Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
EMRE ALTUN BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
EMRE ÖNDER Beypazari Ayyildiz Spor Kulübü Turkey Turkey
Erzhan Tagaev KYRGYZSTAN TEAM Kyrgyzstan Kyrgyzstan
FARUK ESEN BALIKESIR ALTIEYLUL BELEDIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Fevzi Arda DURU IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Georgy Popov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
HASAN ARIK k?rklareli spor kulübü Turkey Turkey
IBRAHIM UGUR KANBUROGLU Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
ISA BERK KASAP BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
KAYA YILDIRIM KARADEN?Z SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Kaïs BELLAHCENE FRENCH NATIONAL TEAM France France
MAHAN SOLEIMANI MOJDEHI RASHT Iran Iran
MUHAMMED BURAK KABAN BATMAN BAHÇEL?EVLER GENÇL?K VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MUHAMMET SIDDIK GACIR BUDAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Maik Erdmann Landeskader TVBB Germany Germany
Mehdi Kilic Landeskader TVBB Germany Germany
OMER FARUK OZCAN Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Oleg Mamatov IFRFT-WTF Ukraine Ukraine
Ravan Gasimov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
SAMET AYAZ SAMPIYON SPOR KULUBU Turkey Turkey
SEYEDARIAN GHEISARDOOST MOJDEHI RASHT Iran Iran
Ulugbek RASHITOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Cadets male -41 kg (18)
Class A (18)
Alptekin YILMAZ BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
Amin Mammadov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Denis Lantratov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Dmytro Dzandzava SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Kirill Khamidullin DARB Russia Russia
MEHMET KAAN SENKURU KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
MUHAMMED ALI YILMAZ BUYUK DOGU GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUHAMMET SEVKI TERZIOGLU BUDAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MUHAMMET TALHA SEN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
OSMAN HARMANKAYA TE?A? GENÇL?K VE SPOR KULÜBÜ DERNE?? KONYA Turkey Turkey
Oskari Koskinen Salon taekwondo seura Finland Finland
Ranye Drebes Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
SEFA SEMIZ ANKARA EFSANE 2 SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Timur Moskovchenko RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Toon Bert Nong Jang Belgium Belgium
UMUT AYAS BARIS OZEL GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Vitaliy Geladze RSO-Alania Russia Russia
YUNUS EMRE KIVRAK ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Cadets male -45 kg (18)
Class A (18)
ABDULLAH GUL YUNUSEMRE BELED?YESPOR England England
AHMET ERDEM POLAT ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
AMIRMOHAMMAD YEKTAI NAKHODCHARY MOJDEHI RASHT Iran Iran
Daniil Kuvalov Russia Ryazan team Russia Russia
Erdogan Cendek Akdogan Spor Kul Turkey Turkey
FIKRET HAKAN SENKURU KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
IBRAHIM POLAT ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Imanov Zaur RSO-Alania Russia Russia
Jakhongirov Alimukhammad Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
Kadir Dogramaci Kavaklidere Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Kemal KULUK Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
OGUZ TOKGOZ FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
ONUR TALHA SOYKAN Kastamonu Turk Telekom GMSK Turkey Turkey
Oleksandr Kadysh IFRFT-WTF Ukraine Ukraine
Timur Latypov DARB Russia Russia
Timur Sagynbaev KYRGYZSTAN TEAM Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Zaur Imanov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Zbairi Anass ayala team belgium Belgium Belgium
Cadets male -49 kg (16)
Class A (16)
ABOLFAZL MOUSALOO MOJDEHI RASHT Iran Iran
Aleksei Novikov Russia Ryazan team Russia Russia
Ali Mohammad S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Anar Huseynli Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Andriy Chertkov Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Berat Berkay Gultekin BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Bogdan Marchenko Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Dmytro Meshchuk IFRFT-WTF Ukraine Ukraine
EMRE ALP BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Evgeny Talpa RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Ezdekov Rinat Federation Taekwondo of Kabardino-Balkarian Republic Russia Russia
Faticov Timur Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
MUZAFFER BERK SERIN ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
SEFA ALTINYUZUK Nigde Dunya Spor Kulubu Turkey Turkey
Suliaman Westerkamp-Sesay TC Soekandar Netherlands Netherlands
cemal salih serin alanya belediyesi spor kulubu Turkey Turkey
Cadets male -53 kg (10)
Class A (10)
Amal Sohail Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
CELAL BERKTUG CABUK KARADEN?Z SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Cherednychenko Ivan Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
EMIR DUMAN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Kirill Fralov Russia Ryazan team Russia Russia
Muhammedcan Gökce S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Mykyta Adamchuk SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
OMAR ABDEL RAHMAN TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Walid Kamal Grorud TKD Klubb Norway Norway
oguzhan cetinkurt ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Cadets male -57 kg (6)
Class A (6)
Badr Achab Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Burak Uygur Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Kyrylo Kobzan Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
RESUL AYDOGDU KARTAL TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
TANER BAS yenigun taekwondo spor kulubu Turkey Turkey
TIMUCIN SASMAZTIN BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Cadets male -61 kg (3)
Class A (3)
Furkan Akdogan Akdogan Spor Kul Turkey Turkey
KOREL DURGUT ARENA SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Tigiev Azamat RSO-Alania Russia Russia
Cadets male -65 kg (3)
Class A (3)
BAHADIR CELIK Doruk Spor Kulübü Turkey Turkey
EMRE ERGIT KARAGOZOGLU I.O. GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
SALIH CETINKAYA prof.ihsan koz ilkö?retim okulu gençlik ve spor kulübü Turkey Turkey
Cadets male +65 kg (4)
Class A (4)
ENES AKINCI Kecioren Belediyesi Baglum spor kulubu Turkey Turkey
Islomjon ADKHAMOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
MEHMET ALPEREN KOC ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
SELHATTIN METE DELLE leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
Juniors male -45 kg (19)
Class A (19)
ALI BABAEI GALEH PORDASARI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Adil Belkadi Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Andrei Kanaev Russia Ryazan team Russia Russia
Burak YURTAKAL Bozyaka Korean Spor Klübü Turkey Turkey
Elis Buju Dangun Vienna Austria Austria
Enver Nazli Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
FURKAN BAYRAK ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Ferit ORHAN BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
MEHDI CHEGENY MOJDEHI RASHT Iran Iran
Marvin Pelcz BSV Friedrichshafen Germany Germany
Murodjon Mukhtorov Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
Nejat Oguzhan TUNA IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SOFIANE KERRAS Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
Safak BILGICI IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Sander Fengsrud Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Shamil Shirinzade Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Stanislav Klimenko RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
UMUT UZUNLAR MORBEYAZ SPOR KULUBU Turkey Turkey
dastan daulet sc Bekseit Tulkiev Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -48 kg (27)
Class A (27)
AHMET TALHA INAN Nigde Dunya Spor Kulubu Turkey Turkey
Arseniy NABOKA Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Azamat Abibilla Uulu RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Aziz DALGIÇ diyarbak?r dalg?ç gençlik ve spor kulübü Turkey Turkey
BURKAY GUVEN TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Borislav Naydenov Taekwondo Fitness Bulgaria Bulgaria
CORENTIN THORET Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
EMRULLAH AYDIN DERINCE TAEKWONDO KULUBU Turkey Turkey
FATIH BAYKAL Beypazari Ayyildiz Spor Kulübü Turkey Turkey
Ilham Aliyev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
MEHMET ALPEREN KAVAK SARAR SPOR CLUP Turkey Turkey
Martijn Willemsen Keumgang Diest Belgium Belgium
Münür Berat AKANSU AVRUPA SPOR MERKEZI KULÜBÜ Turkey Turkey
Nikita Mykhaylov IFRFT-WTF Ukraine Ukraine
Nikita Melikhov Yekaterinburg Taekwondo Federation Russia Russia
Niyaz PULATOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
OMER FARUK KARDES TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ovcharenko Evgeny Belgorod taekwondo federation Russia Russia
Ovidiu Gabriel Trifan Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Ramazan Kose BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SEBASTIEN ALESIO CAPOLINI Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
SEYED AMIRREZA SEYEDI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Sukhrob Bobobekov Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Vladislav Moiseev Russia Kemerovo Team Russia Russia
onur tavsan ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
rohat komurcu diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
yerdos rustamuly sc Bekseit Tulkiev Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -51 kg (27)
Class A (27)
Anton An RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Bilal KARADUMAN BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
Egor NABOKA Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Elgun Eynalov Russia Kemerovo Team Russia Russia
Fares Abd dayem Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Fehmi Unlu Kavaklidere Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Kaloyan Binev BSV Friedrichshafen Germany Germany
MERT DELLE leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
Mert Cinci BURSASPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Nasser El Boujjoufi Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
POUYA RAHNAMAI DOBAKHSHARI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Ravan Huseynov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Ruslan Babayev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
SALIH EMRE DEMIRCI ANKARA CINAR GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
SEYED ALI MOUSAVI ROUDBARAKI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Steven Popp Baeks TKD Bottrop e.V. Germany Germany
Stéphane AUDIBERT FRENCH NATIONAL TEAM France France
TAHA KADIR MEMIL ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Taras Malchenko SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
VICTOR BUJALANCE PACHECO Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
Veli Can GEYIK IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Vladimir Chernakov Taekwondo Federation of Kurgan region Russia Russia
YUSUF ATASOYU CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Zhaboev Alimkhan Federation Taekwondo of Kabardino-Balkarian Republic Russia Russia
kemal altunç diyarbak?r dalg?ç gençlik ve spor kulübü Turkey Turkey
mertcan DOLMACI Bozyaka Korean Spor Klübü Turkey Turkey
selim can dagistanli ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Juniors male -55 kg (29)
Class A (29)
Vyachaslav Apletin Yekaterinburg Taekwondo Federation Russia Russia
ABDULKADIR BALKAYA leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
ALI HAN YETIM KARADEN?Z SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ARDAHAN SOYDAN ANKARA BUYUK?EHIR BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Alexander Smirnov Taekwondo Federation of Kurgan region Russia Russia
Aslan Djankat Duman Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
Bengt Pedersen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Benjamin Nattermann TSV Dachau Germany Germany
Besfort Berisha Kosovo National Team Kosovo Kosovo
CEMIL ULUYILMAZ ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Cemal Yilmaz KAVAK YASARDOGU SPOR KULUBU Turkey Turkey
EMRE CELIK YUNUSEMRE BELED?YESPOR England England
FURKAN CAKIR ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Gulzhigit Kochkorbaev RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
HOJJAT MOAFINASAB MOJDEHI RASHT Iran Iran
Hasan Bugra EROZ Imparator Taekwondo Spor Kulubu Dernegi Turkey Turkey
JORDI GARCIA Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
MUHEMMET ALI HEBILOGLU ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUSA CETIN BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Mahmut Ali MENEKSE Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Mohamed Amine Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Muhammad Mauladdawilah Mauladdawilah Foundation Taekwondo Team Saudi Arabia Saudi Arabia
Osmanhan Gökce S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Salamat Emilbekov KYRGYZSTAN TEAM Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Sanan HUSEYNLI Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Shi Gen Kim RUSSIA Sakhalin Taekwondo team Russia Russia
Sven Reefman Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Vladislav Dilman Russia Kemerovo Team Russia Russia
YAVUZ HANSAD AGOREN YUCELHAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
Juniors male -59 kg (32)
Class A (32)
AFSHIN AZIZ NIA MOJDEHI RASHT Iran Iran
Ashot Akopian RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Denys Neroda Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
ENES ZIPIR Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
EYMEN ATMACA AKAR GSK TURKEY Turkey Turkey
Erdal Demircan TKD Ailingen Germany Germany
Ertugrul Kutlu Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
FERHAT CAN KAVURAT ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
FERHAT CAN KAVURAT ANKARA BUYUK?EHIR BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
FURKAN ASTAM Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Fabio MATTEI FRENCH NATIONAL TEAM France France
IBRAHIM SIMSEK BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
IBRAHIMCAN ARTIRIK LIDER SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Jaloliddin ABDUJABBOROV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
MAHAN SABER CHIRANI MOJDEHI RASHT Iran Iran
MAHDI BAYAT MOJDEHI RASHT Iran Iran
MOHAMMADHOSSEIN SEDIGHI MALEVANI MOJDEHI RASHT Iran Iran
MUCAHIT ALTUN BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MUSTAFA KAYA MORBEYAZ SPOR KULUBU Turkey Turkey
Maxim Dobrydin Taekwondo Federation of Kurgan region Russia Russia
Mohammed Mansour Landeskader TVBB Germany Germany
Muhamed Selmani Kosovo National Team Kosovo Kosovo
Nurlan Fataliyev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
OKAN OZBALKAN DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Oganesiantc Robert RSO-Alania Russia Russia
Oleksiy Malyeyev Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
Orkhan Aliyarov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Philip Auer Scorpions Austria Austria Austria
Unazhokov Andemir Federation Taekwondo of Kabardino-Balkarian Republic Russia Russia
YIGIT IZKALAF ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
mehmet durdu YALÇIN Gaziantep Genclik Hizmetleri Spor kulubu Turkey Turkey
mertcan goktas Polat spor kulübü Turkey Turkey
Juniors male -63 kg (28)
Class A (28)
AMIRHOSSEIN RAMEZANI SHIRKHAN MOJDEHI RASHT Iran Iran
Aliiar Iuburov KYRGYZSTAN TEAM Kyrgyzstan Kyrgyzstan
BURAKHAN UÇARSU YILDIZLAR SPOR KULUBU Turkey Turkey
Davlatjon Davronov Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
EMRE OZYURT BALIKESIR ALTIEYLUL BELEDIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
FURKAN ZEYBEK BASAR TAEKWONDO Turkey Turkey
Georgiy Ryabov Yekaterinburg Taekwondo Federation Russia Russia
IBRAHIM PERCIN BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ilias El-Maliki Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
Ismet BEGEC IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Jordanis Konstantinidis SG-Ostalb Germany Germany
Kamronbek YAKHSHIBOEV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
MUHAMMED EMIN TABUR GAZIANTEP GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUHAMMED TALHA AYDOGAN GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUHAMMET EMIN AYDOGDU CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Mikhail SHarov Russia Ryazan team Russia Russia
Nikita Smirnov Russia Kemerovo Team Russia Russia
Nikita Shirkin Russia Kemerovo Team Russia Russia
OMER CAN OKUZCU AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ONUR ERZAN Kastamonu Turk Telekom GMSK Turkey Turkey
Qendrim Sejfijaj Kosovo National Team Kosovo Kosovo
SAMET ERKOVAN ANKARA CINAR GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
SHAYAN JAHANPOUR MOJDEHI RASHT Iran Iran
Sologub Andriy Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
Tcakoev Sarmat RSO-Alania Russia Russia
Vithu Uthayasingham Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Vusal Karimov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
yusuf aras sarar spor-eskisehir Turkey Turkey
Juniors male -68 kg (19)
Class A (19)
AMIRHOSSEIN MAHMOUDI SHAHR MOJDEHI RASHT Iran Iran
Adonis Qunaj S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Amin Yahia BSV Friedrichshafen Germany Germany
BERKAY CANER OZDEMIR TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
DOGUKAN GÖK BINGOL GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Firras El Ammar Landeskader TVBB Germany Germany
HAMZA ALI YAMAN KARAGOZOGLU I.O. GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
HASAN CAN YILMAZ ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
HUSEYIN KARTAL KARTAL TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Jostein Jacobsen Hauge Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
KERIM ICER BUCA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Khojiakbar ZOKIROV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
MEHMET HAN BAYSAL Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
MOHAMMAD FALLAH CHOUBARI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Salbiev Astan RSO-Alania Russia Russia
Sercan CAVUS AVRUPA SPOR MERKEZI KULÜBÜ Turkey Turkey
Victor Asp Grorud TKD Klubb Norway Norway
YASIN TASDEMIR Doruk Spor Kulübü Turkey Turkey
almat nurkus sc Bekseit Tulkiev Kazakhstan Kazakhstan
Juniors male -73 kg (12)
Class A (12)
Andreas Tausch TSV Dachau Germany Germany
Azat Manukjan BSV Friedrichshafen Germany Germany
Botond Davoti Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
FURKAN OZKAN ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Florian Furtner Scorpions Austria Austria Austria
GOKHAN MERIC AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Halilibrahim Gültekin S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Jahmal Kusmus Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
MUHAMMET DOGUKAN PERK ALANYA TAEKWONDO TORNADO SPOR KULUBU Turkey Turkey
Olexiy Babenko Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Shakhboz SHOFAYZIEV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Unai Rodriguez Blanco C. D. Taekwondo Sport Spain Spain
Juniors male -78 kg (13)
Class A (13)
BUNYAMIN YASAR DURSUN KARTAL TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
EBUBEKIR ATMACA AKAR GSK TURKEY Turkey Turkey
Emre GUL Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Furkan Ozcalis YILDIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
HUGO FONSECA Associação Taekwondo De Gaia Portugal Portugal
MEHMET ALI UCAN KARAGOZOGLU I.O. GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MOHAMMAD FAGHIR AZAD MOJDEHI RASHT Iran Iran
Marius Brødholt Kirkerud Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Mykyta Turgan Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Nikita Chistoprudov RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Shokhruhkhon SULTONOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Stepan Pototskiy Taekwondo Federation of Kurgan region Russia Russia
Vladislav YATSIV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors male +78 kg (10)
Class A (10)
ALIREZA ALIPOOR MOJDEHI RASHT Iran Iran
AMIRARSALAN KHOZNEH MOJDEHI RASHT Iran Iran
Alp Kaan Kaymak SPOR CLUB KAVAKLIDERE Turkey Turkey
EYUP AKBALIK YURTSEVER GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MUHAMMET EMIN ACIKGOZ ANKARA CINAR GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
OMER FIRAT CELIK BATMAN BAHÇEL?EVLER GENÇL?K VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Saidolim NUMONOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Sultanov Soltan Federation Taekwondo of Kabardino-Balkarian Republic Russia Russia
Tandelov Georgii RSO-Alania Russia Russia
Vladyslav Bondar Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
Juniors female -42 kg (15)
Class A (15)
AYTUL KILIC ASKI SPOR Turkey Turkey
Alena Zaretckaia Russia Ryazan team Russia Russia
Anastasia Fomicheva Russia Ryazan team Russia Russia
FATMA SENA TEKELI DENIZLI BUYUKSEHIR BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
GAMZENUR AKGEYIK alanya belediyesi spor kulubu Turkey Turkey
Irem BEKDAS IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Mehriban Mammadova Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Nargiz Mirzayeva Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
SERIFE ILGIZ Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
SEYDA CIRAK FERDI Turkey Turkey
SILA KIZILKAYA Doruk Spor Kulübü Turkey Turkey
Senanur CINAR Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Tiavo RANDRIANISA FRENCH NATIONAL TEAM France France
YASMINE REHANI Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
ÖZLEM GÜRÜZ LANDESKADER-HAMBURG Germany Germany
Juniors female -44 kg (11)
Class A (11)
ALEYNA GOKCE BASAR BASAR TAEKWONDO Turkey Turkey
Aynur Yilmaz Bursa Saglik Gücü Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Ezgi Eraslan SEONGONG Netherlands Netherlands
HATICE NUR AYAZ BURDUR OKSIJEN GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Kerime BALABAN ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MIHRIMAH SARIKAYA ANKARA BUYUK?EHIR BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
NURDAN AKGUN HAVSA BELEDIYESI GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Nilufer Ozkuru Bozyaka Korean Spor Klübü Turkey Turkey
PINAR GEDIK Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Sueda ONAT 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Tahmina HUSEYNLI Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Juniors female -46 kg (13)
Class A (13)
BIRSUNUR DEDE Bozyaka Korean Spor Klübü Turkey Turkey
ESRANUR DURAK ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Elvira Suleymanova Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
FATEMEH SOTOUDEH KOUZEHGARANI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Jehane Amhand Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
KUBRA ARK DERINCE TAEKWONDO KULUBU Turkey Turkey
Leyla Mammadova Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Lucia Noya HANKUK Spain Spain
Rushana Fakhriddinova Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
Sevval BOZKURT 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
Sinem Kocaarslan Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
hamiyet Togan Tokat Uctu Sipor Turkey Turkey
iREM NUR KESKiN HAYMANA BELEDiYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Juniors female -49 kg (20)
Class A (20)
ALEYNA UCAN MERAM BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
ALEYNA ATMACA BASAKSEHIR SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Alexandra Malysheva Russia Ryazan team Russia Russia
Ana Maria Peter Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Christina Pali TKD FIEBERBRUNN Austria Austria
Diora Khikmatova Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
FATMA KELES Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Havva Nur ÇOBAN TE?A? GENÇL?K VE SPOR KULÜBÜ DERNE?? KONYA Turkey Turkey
Hediye Dilara Temiz Albertslund taekwondo klub Denmark Denmark
ILAYDA DIREK GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Jennifer Stingl Team Akademie Pugnator Austria Austria
KUMSAL KARABICAK Bozyaka Korean Spor Klübü Turkey Turkey
Lindsey FULBERT FRENCH NATIONAL TEAM France France
Liubava Ilchyk IFRFT-WTF Ukraine Ukraine
NISA BILBOGA CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Nazokatkhon NAJMITDINOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Nicole Ohlmann TSV Dachau Germany Germany
SEFA CEREN KOYUNCU ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Suheda Güler Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Valeriya Trebunskikh Russia Russia Russia
Juniors female -52 kg (17)
Class A (17)
ALEYSA mahmutcepoglu alanya belediyesi spor kulubu Turkey Turkey
Banu Nilufar Suleymanova Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Clara MILLERO FRENCH NATIONAL TEAM France France
DERYA ERGIT KARAGOZOGLU I.O. GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
EDA NUR ASLAN islahiye taekwondo spor kulübü Turkey Turkey
Ela Aydin TSV Dachau Germany Germany
Elizaveta Avramenko Russia Ryazan team Russia Russia
Elvina Khakimova DARB Russia Russia
Imen BEN HASSINE FRENCH NATIONAL TEAM France France
JENNY RICHTER LANDESKADER-HAMBURG Germany Germany
KÜBRA ÖZTÜRK HAYMANA BELEDiYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MELISA YORCEK AKAR GSK TURKEY Turkey Turkey
Shiraz Star Hassan Iraq National Team Iraq Iraq
Sidal Gocmen Bursa Saglik Gücü Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Srisamorn Loacker Scorpions Austria Austria Austria
TUGCE TOKGOZ FLIPPER SPOR KULUBU Turkey Turkey
tugba yilmaz EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Juniors female -55 kg (21)
Class A (21)
ANA MUNOZ CUENCA Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
Alina Sadvakas Taekwondo Federation of Kurgan region Russia Russia
Anna Lena Stoeckl TKD FIEBERBRUNN Austria Austria
CEREN KABAL AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Dimitra Konstantinidou SG-Ostalb Germany Germany
ELIF BEYZA SAGLAM BUCAK BELEDIYESI OGUZHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
FATEMEH JAMALI SAFSARI MOJDEHI RASHT Iran Iran
HADDA AKRIMI TAEKWONDO CLUB FEYZIN France France
Ilayda YILMAZ Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
MELIKE YILMAZ ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
MELISA NUR UYSAL MERAM BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
MERVE YILDIRIM Doruk Spor Kulübü Turkey Turkey
MERVE DEMIRBAS ERBAA DEMIR SPOR KULUBU Turkey Turkey
Maja Koloczek SEONGONG Netherlands Netherlands
OZNUR GUVENC ISTANBUL ONCU GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Petrova Ralitsa Taekwondo Fitness Bulgaria Bulgaria
SERAY O?UZ k?rklareli spor kulübü Turkey Turkey
Tatiana Zaitceva Russia Ryazan team Russia Russia
edanur koroglu KARTAL TAEKWONDO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
fadwa al ouardi ASSOCIATION ENNOUR DE TAEKWONDO BENSLIMANE Morocco Morocco
kiyan batgi diyarbakirbuyuksehirbelediye Turkey Turkey
Juniors female -59 kg (15)
Class A (15)
Aleyna YILMAZ Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Cigdem Danisman S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Gulsum Gultekin Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Gökcem Gültekin TKD Ailingen Germany Germany
Hajar Mikayil-zada Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Hatice Cicek YILDIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
JESSICA BALGUY Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
MERVE DEMIRBAS ERBAA SPOR KULUBU Turkey Turkey
NILOUFAR MAHMOUDI MOJDEHI RASHT Iran Iran
SEVVAL SARILAR ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Shannon Schaap Kazemi Taekwondo Academie Netherlands Netherlands
TUGCIN KICALI AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Vlada PAN Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Yagmur BANDA IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
serpil soy Kavaklidere Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Juniors female -63 kg (9)
Class A (9)
AYSEGUL ARMAGAN Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
BETUL BAKIR DERINCE TAEKWONDO KULUBU Turkey Turkey
Betul Bakir Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Dilara Basar S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Imran OZEK BURHANIYE TAEKWONDO IHTISAS KULUBÜ Turkey Turkey
Michelle Kralits Team Akademie Pugnator Austria Austria
Polina Khan RUSSIA SPORT CLUB "GRANDMASTER" Russia Russia
Simge ERENSAYIN IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Zarina MURATOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Juniors female -68 kg (8)
Class A (8)
Ceyda Arslanogullari S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
ILKNUR MERVE YELDIR BALIKESIR ALTIEYLUL BELEDIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
KEVSER MEVA AKIN DENIZLI BUYUKSEHIR BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
MELISA MIZRAK Seven 7 Spor Kulübü Turkey Turkey
Marie Paule BLE FRENCH NATIONAL TEAM France France
SOLENE AVOULETTE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Svetlana Burmistrova Russia Ryazan team Russia Russia
ZEYNEP TASCI ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Juniors female +68 kg (5)
Class A (5)
Bilgehan CELIK AVRUPA SPOR MERKEZI KULÜBÜ Turkey Turkey
DAMLA DEMIREL Doruk Spor Kulübü Turkey Turkey
Nigora TURSUNKULOVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Sara Pungartnik JITAE Slovenia Slovenia Slovenia
ZULAL KABAKCI leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
Seniors female -46 kg (33)
Class A (33)
AYSE BEYZA YILDIZ TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Anneleen Goffin Brussels Taekwondo Team Belgium Belgium
Arielle Malveda COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
CEREN BINGOM ERTAS GENCLIK ve SPOR KULUBU Turkey Turkey
CEREN BINGOM ERTAS GENCLIK ve SPOR KULUBU Turkey Turkey
DUYGU OZYAHNI ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Evgeniia Onegina Russia, Spb.Taekwondo.ru Russia Russia
GAMZE ALTINKÜPLÜ HACETTEPE SPOR KULUBU Turkey Turkey
GULSAH DEMIRCI ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Giuliana Federici BSV Friedrichshafen Germany Germany
IOANNA KOUTSOU A.S. DANAOS ORAIOKASTROU Greece Greece
Iryna Romoldanova Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
KYRIAKI KOUTTOUKI Cyprus Taekwondo Federation Cyprus Cyprus
Kübra EREN ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MELIS BURCU ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MELIS BURCU ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MINA DONDU AKDEMIR RUMELI KAVAGI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Maryam Ismaili NONG JANG SMILEY Belgium Belgium
Merve Gokce AYAZ Antalya Turkuaz Spor Kulubu Turkey Turkey
NURSEVER TEPE DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
NURSEVER TEPE DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Narmina MAMMADOVA Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Rano BAYBATAEVA Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
SARAH ADIDOU FRENCH NATIONAL TEAM France France
SEMRA YILDIRIM BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
SONDESS BEN TAHAR Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
SONGUL ILK TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Sumeyye Iloglu H.Y.M. Spor Club Turkey Turkey
Tarana MAMMADOVA Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
ZEYNEP SAHIN ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Zhazira Saparbek Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
ocbek ceren EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
çigdem demirci EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Seniors female -49 kg (39)
Class A (39)
ASLI KOCAK ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
AYSE HAZAL BOYANMIS GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Alexandra Gireada Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Anargul Sabyr Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Ayaulym Sultanbayeva Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
BURCU OZKAN CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Barin Feroz Kampfsportverein Atalar Austria Austria
Betul Elitas Hidayet Türkoglu IBB Spor Turkey Turkey
CILEM SARIOGLU TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Charlie Maddock GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Dana Touran Jordan National Team Jordan Jordan
Dildora Elieva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Erica Nicoli ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Esra Kalem BURSASPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Fariza Aldangorova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Ganna Soroka Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
Georgia Barnes GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
IPEK CIDEM TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Jelena Prodanovic Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Kristina Tomic OSVIT Croatia Croatia
LUCIJA ZANINOVIC TK MARJAN Croatia Croatia
Merve Yazici KAVAK YASARDOGU SPOR KULUBU Turkey Turkey
OZGE NUR CAKMAK DENIZLI BUYUKSEHIR BELEDIYESPOR KULUBU Turkey Turkey
RUHAT AKALIN ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
RUKIYE YILDIRIM TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
SAFIYE POLAT EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SARA FATHI MASHAK MOJDEHI RASHT Iran Iran
SEDA KOCAK ASKI SPOR Turkey Turkey
SEREN BATMAN Rumeli Gençlik Ve Spor Kulübü Turkey Turkey
SEVDE MAVI VAR TEAM LEVO Turkey Turkey
SIMGE BURCU ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Siv Anja Mienna Norway National Team Norway Norway
Sofya Fomicheva Russia Ryazan team Russia Russia
Tabea Wenken Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Tijana Bogdanovic Taekwondo Club Galeb Serbia Serbia
Umarova Nasiba Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
Wenken Tabea TKD CENTER ISERLOHN Germany Germany
Yuval Lustiger ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
ZEHRA DOSUCUKUR ASKI SPOR Turkey Turkey
Seniors female -53 kg (37)
Class A (37)
ANA ZANINOVIC TK MARJAN Croatia Croatia
BUSRA GÖKTURK ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
DESPINA PILAVAKI Cyprus Taekwondo Federation Cyprus Cyprus
Dilnoza Murodova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Dragana Gladovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Eirin Berg Jakobsen Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Ekaterina Vaniamova Republic of Tatarstan Russia Russia
Esra GUL 1308 Osmaneli belediye Spor Kulübü Turkey Turkey
FATMA SARIDOGAN GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Farangiz Alieva Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
GULTEN BEBEK MORBEYAZ SPOR KULUBU Turkey Turkey
Guzal Narbabaeva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
HATICE KUBRA YANGIN TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Indra Craen Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Janike Lai Norway National Team Norway Norway
Katsiaryna Lis Belarus National Team Belarus Belarus
Lytvynchuk Daria Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
MAKBULE NUR KORUCU TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Madeline Folgmann Songokus Taekwondo e.V. Germany Germany
Malina Mihaila Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Manuela Bezzola Swiss National Team Switzerland Switzerland
NIHAL SATILMIS TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Nikol Chorbanova Taekwondo Fitness Bulgaria Bulgaria
Rakhat Dulatova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Roxana Nothaft Team Nuernberg Germany Germany
SABIHA ERDOGAN GAZ?ANTEP BEYAZ MELEK TAEKWONDO GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
SANA AKRIMI FRENCH NATIONAL TEAM France France
SUDE BURCU ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sabina Andirova Atyrau Kazakhstan Kazakhstan
Safak Noyan Istanbul Yavuz Spor Kulubu Turkey Turkey
Sezen SEVIK Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Suvi Mikkonen National Team Finland Finland Finland
Tatyana Yurkina Russia Kemerovo Team Russia Russia
YAGMUR KORKUT ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
YASEMIN YOLAL ERBAA DEMIR SPOR KULUBU Turkey Turkey
Yarden SHARABI ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
ZELIHA AGRIS ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Seniors female -57 kg (35)
Class A (35)
Alina Kryshniova Belarus National Team Belarus Belarus
Anna-Lena Froemming GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Assel Koilybay Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
BEVERLY MATOMENE Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
Bianca Biricz Team Austria Austria Austria
Chelokhsaeva Anisiia RSO-Alania Russia Russia
Cristina Gaspa ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
DURDANE ALTUNEL TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Daria Zhuravleva St.Petersburg Taekwondo Federation Russia Russia
Darya Zubovich Belarus National Team Belarus Belarus
Erendita Gerguri Kosovo National Team Kosovo Kosovo
Ewelina Mierzwinska Polish National Team Poland Poland
Frida Ronja Thorsø Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Gunel Taghiyeva Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
HANIFE AYAN ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
HATICE KUBRA ILGUN TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
IVANA BABIC TK MARJAN Croatia Croatia
Ingibjørg Erla Gretarsdottir Tveita Taekwondoklubb Norway Norway
Izabella Bajko Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Jade Jones GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Joana Cunha ctlns - clube de taekwondo lobos negros Portugal Portugal
LAURYGAN CELIN FRENCH NATIONAL TEAM France France
Licia Martignani ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
MARTINA ZUBCIC TK DUBRAVA Croatia Croatia
Marina Drozdova TKD24 Russia Russia
Nicole Huntington GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Raheleh Asemani Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Rosa Rodriguez HANKUK Spain Spain
SABINA IBRAGHIMOVA Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
SELEN DOGER EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SELMA CANLI Türkiye Spor Yazarlar? ve Spor Kulübü Derne?i Turkey Turkey
SEYMA TUNCER TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Sanja Jovanka Stojakov SG-Ostalb Germany Germany
Yulia Lebedeva Republic of Tatarstan Russia Russia
Zarina Serdaliyeva SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Seniors female -62 kg (36)
Class A (36)
ALINE DOSSOU-GBETE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Aigerim Shoibekova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Akbota Ismagulova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Amber Pannemans Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Banu Mansurova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Bat-El Gatterer ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Bodine Schoenmakers Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
Clara MALLIEN Koryo Taekwondo Strasbourg France France
Daniela Rotolo ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Dar'ya Yakovleva SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Dilobar Saydullaeva Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
EDA CAGLAN MALIYE MILLI PIYANGO SPOR KULUBU Turkey Turkey
ELODIE ZAHLAN FRENCH NATIONAL TEAM France France
ESRA OZDOGAN TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Edina Kotsis Hungary Hungary Hungary
FULDEN GOKALP Osmangazi Belediyespor Kulubu Turkey Turkey
Ghada Soussi Tunisia National Team Tunisia Tunisia
IREM YAMAN ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Ine Svendsen Grorud TKD Klubb Norway Norway
Joyce Van Baaren Taekwondo Oude Luttikhuis Netherlands Netherlands
Laura Roebben Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Lea Cherbouquet Taekwondo Riviera Switzerland Switzerland
Marina Sumic TK Metalac Croatia Croatia
NUR OGUS BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Nina Klaey Swiss National Team Switzerland Switzerland
OZGUN RECEPOGLU MORBEYAZ SPOR KULUBU Turkey Turkey
Rabia Guelec GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Rachelle Booth GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Roosa narhi National Training Centre Finland Finland Finland
SERIFE AYTURK Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Sanja Jovanka Stojakov SG-Ostalb Germany Germany
Selen Canan Hidayet Türkoglu IBB Spor Turkey Turkey
TUGBA AYVA TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
TUGBA TORLAK EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
TUGCE MERVE ZINAL EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ZOHREH RAMEZANI MASHKALEH MOJDEHI RASHT Iran Iran
Seniors female -67 kg (25)
Class A (25)
AYSE BIRI ALACA SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Ana Bajic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Aylin Akdeniz Taekwondo Apuro Netherlands Netherlands
BUSE SENTURK MORBEYAZ SPOR KULUBU Turkey Turkey
BUSRA ESKI TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
BUSRA AYVA EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
BUSRA KOKSAL ASKI SPOR Turkey Turkey
Cristiana Rizzelli ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Darya Ishchenko Republic of Tatarstan Russia Russia
EBRU OZCAN CIHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Feruza Yergeshova Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Gulim Bibalayeva Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
HANANEH HEMATI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Isil Kaptan IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Jagoda Ulfig Polish National Team Poland Poland
KADER DEMIREL Doruk Spor Kulübü Turkey Turkey
KUBRA KIYI TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
NAZLI HILAL OZBEK IL OZEL IDARESI KÖY HIZMETLERI G.S. KULUBU Turkey Turkey
NUR TATAR TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
RUVEYDA KABAKCI leo spor merkezi spor kulübü Turkey Turkey
Ruqia Rahmani Finnish tkd-team Malmi Finland Finland
TUGCE SOYLU BAFRA GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tetiana Tetereviatnykova SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Vanessa Körndl Taekwondo Altmannstein e.V. Germany Germany
Zhuldyz Amanbayeva sc Bekseit Tulkiev Kazakhstan Kazakhstan
Seniors female -73 kg (16)
Class A (16)
Aigul Yelubay Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Aleksandra Krzemieniecka Polish National Team Poland Poland
EBRU YUMLU TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
EMKIN ADIYAMAN AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ESTELLE VANDER-ZWALM FRENCH NATIONAL TEAM France France
FURKAN ASENA AYDIN TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Gozde AKBULAK IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
HACER TATAR AKDENIZ SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
HINA JOLY FRENCH NATIONAL TEAM France France
OZGE BASARIR ASKI SPOR Turkey Turkey
PETRA MATIJASEVIC TK MARJAN Croatia Croatia
SUDE BULUT TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
SULE YILMAZ ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tina Skaar Norway National Team Norway Norway
Yanna Schneider GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
ZEHRA YIGIT KESAP BELEDIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Seniors female +73 kg (17)
Class A (17)
AYSE ASMA UZUNKÖPRÜ BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Aleksandra Kowalczuk Polish National Team Poland Poland
BUSRA YILDIZ TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Bianca Walkden GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
CANSEL DENIZ TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
GWLADYS EPANGUE FRENCH NATIONAL TEAM France France
Iva Rados TK Metalac Croatia Croatia
Lada Philippova Republic of Tatarstan Russia Russia
Leonie Martin BSV Friedrichshafen Germany Germany
Lorena Brandl Taekwondo Altmannstein e.V. Germany Germany
MARYAM MAHBOOBI MESRDASHTI MOJDEHI RASHT Iran Iran
MERVENUR EVCI TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Maryna Konieva Kyiv Taekwondo Federation Ukraine Ukraine
NAFIA KUS ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
NIKI ATHANASOPOULOU AGS KALAMATAS Greece Greece
Natalya Mamatova Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
OZNUR BASARIR ASKI SPOR Turkey Turkey
Seniors male -54 kg (47)
Class A (47)
AHMET BURAK SAHIN ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
AMIRHOSSEIN JALALVAND MOJDEHI RASHT Iran Iran
Archie Waldock GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Ayan Abdrash Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
CEM KIRMIZIOGLU Selcuklu Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
DENIZ DAGDELEN BORDO MAVIM SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
De Sen Lim RUSSIA Sakhalin Taekwondo team Russia Russia
Egor SHtepa Russia Ryazan team Russia Russia
Fizam MEHTIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Gadi Haimovitz ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Giovanni Giorgi ACCADEMIA DORICA Italy Italy
HASAN Doguc Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Harun TARHAN Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
IRFAN BIRSOY BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
KOKSAL KAYA Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Khalid ALMALKI Mauladdawilah Foundation Taekwondo Team Saudi Arabia Saudi Arabia
MEHMET DOLAS TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
MELIKSAH OZTURK ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
MERT ERDOGAN TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
MUHAMMED BURAK EKINCI BATMAN BAHÇEL?EVLER GENÇL?K VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Machario Patti SEONGONG Netherlands Netherlands
Mahmood Salam Hawler taekwondo school Iraq Iraq
Marat Abdikaliyev Aktobe Regional Taekwondo Federation Kazakhstan Kazakhstan
Mikayil ALIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Mourad Laachraoui ABFT Belgium Belgium
NORMAN JAGOW LANDESKADER-HAMBURG Germany Germany
Nariman Shakirov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Nasuf Umut ERKIZAN IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Natig Abdullayev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
RAMAZAN BULUT MORBEYAZ SPOR KULUBU Turkey Turkey
RAMAZAN ISHAK TURKSAYAR TUZLA BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
REFIK ERDEM KOC ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
SINAN SIMSEK MORBEYAZ SPOR KULUBU Turkey Turkey
Sergej Kolb GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Soner KAYA Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Ulysse Trolliet BSV Friedrichshafen Germany Germany
VADIM DIMITROV Moldova National Team Moldova Moldova
Valentin KHEGAY Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
YERZHAN OTEGENOV ATYRAU TAEKWONDO FEDERATION Kazakhstan Kazakhstan
YUSUF YILMAZ BUCAK BELEDIYESI OGUZHAN SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ZHALGAS KANIBAYEV ATYRAU TAEKWONDO FEDERATION Kazakhstan Kazakhstan
ZHASKANAT KUANSHOV ATYRAU TAEKWONDO FEDERATION Kazakhstan Kazakhstan
ilhan burak tavsan ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
lamine zaknoun Club Sportif Amateur El Bahdja Sport Bouira CSA BS Bouira Algeria Algeria
mehmet koçdar diyarbak?r dalg?ç gençlik ve spor kulübü Turkey Turkey
moaed aldarhube al-andalus club Libya Libya
ÖNDER GÜRÜZ LANDESKADER-HAMBURG Germany Germany
Seniors male -58 kg (67)
Class A (67)
ABDURRAHMAN ERKEK BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Abdelazeez Mohamed Qatar Qatar Qatar
Abouzar Saberi Team Austria Austria Austria
Aleksandr Kim Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
Alireza Djafari Dangun Vienna Austria Austria
Almaz Toktomatov KYRGYZSTAN TEAM Kyrgyzstan Kyrgyzstan
Artem Sterlikov Russia Ryazan team Russia Russia
BAVER ERSIN DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
BAVER ERSIN DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Baris DAG IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ENES MADAK ARIFIYE ATILGAN SPOR KULUBU Turkey Turkey
Edi Serbanescu ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Eleftherios Fakinos A.C. AIANTAS Greece Greece
Elnur Babayev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
FIRAT POZAN GAZI OSMANPASA BELEDIYESI SPOR KULUBU Turkey Turkey
Fayzullo Shokirov Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
Fuatcan ALDEMIR Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
GORKEM SEZER TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Gili Haimovitz ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Giorgio Janmaat Taekwondo Amersfoort Netherlands Netherlands
HUSEYIN BEZCI TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Il En Ten RUSSIA Sakhalin Taekwondo team Russia Russia
Illia Kokshyntsau Belarus National Team Belarus Belarus
Ismail Negro Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
KYLIANN BONNET FRENCH NATIONAL TEAM France France
Kamil Abdurrazakov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
LIAM BETTE Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
Levent Tuncat GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
MAHDI RAHIMITAKHTGAHI MOJDEHI RASHT Iran Iran
MAHIR KURT Kastamonu Turk Telekom GMSK Turkey Turkey
MEHMET ALI INAN EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MEHMET FAHRI LASTIKCIOGLU ZIRVE ÜNIVERSITESI GENÇLIK VE SPOR KLÜBÜ Turkey Turkey
MOSTAFA AGHAEI MARKHALI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Magomedyassin Ibragimov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Mahammad MAMMADOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Majed ALMALKI Mauladdawilah Foundation Taekwondo Team Saudi Arabia Saudi Arabia
Max Cater GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Mehmet Buyuksakalli BURSA INEGÖL KAFKAS GECLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Mehmet Fatih Ozkok Anil 1 Spor kulübü Turkey Turkey
Mikko Ponkilainen Finnish tkd-team Malmi Finland Finland
Milos Gladovic SERBIAN NATIONAL TEAM Serbia Serbia
Mohammed Qatanani BSV Friedrichshafen Germany Germany
Moti Lugasi ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Mucahit Furkann GULDUR uctu spor Turkey Turkey
Nabil Ennadiri SEONGONG Netherlands Netherlands
OMER AKSOY TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
OMER FARUK SIMSEK ERZURUM GENCLIK SPOR KULUBU Turkey Turkey
Orr Hazout ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
RAMAZAN AKiNER AKiNER TAEKWONDO Turkey Turkey
RUSLAN ALIEV RUSSIA DAGESTAN Russia Russia
Romain Trolliet BSV Friedrichshafen Germany Germany
Ron Atias ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Rui Braganca ABC de Braga Portugal Portugal
SADETTIN OZTURK EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
STEPAN DIMITROV Moldova National Team Moldova Moldova
Salaheddine Bensaleh Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Sandro Peer Team Austria Austria Austria
Si Mohamed Ketbi ABFT Belgium Belgium
Simone Crescenzi ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
TUNAHAN SEVGI ÇATALHÖYÜK ÇUMRA BELEDIYE SPOR KULUBÜ Turkey Turkey
Temurbek UROLOV Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Tolga ISLAMOGLU IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
YUSUF ALI GOK BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Yahor Nikitsenka Belarus National Team Belarus Belarus
Yousef Alrahmi Yemen National Team Yemen Yemen
muhammet mustafa baglar ANADOLU FORM SPOR KULUBU Turkey Turkey
Özgür GÜLEN Yalova Belediye Gençlik Spor Kulubü Dernegi Turkey Turkey
Seniors male -63 kg (64)
Class A (64)
AKDENIZ GURKAN KARAGOZOGLU I.O. GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
AKIN KARAYAKALI ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
AKIN AKYOL BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
ALBERT MEREMKULOV KARACHAEVO-CHERKESSIA REGIONAL TAEKWONDO TEAM Russia Russia
ANDREI ROTARU Moldova National Team Moldova Moldova
ANTONIO DIVKOVIC TK DUBRAVA Croatia Croatia
Ahmet Hakan Tuna hakki tatoglu i.o.o Turkey Turkey
Ali AKHUNDOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Aykhan TAGHIZADE Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
BAHADIR TASTAN EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
BAVER ERSIN DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
BEKTAS GOKALP Osmangazi Belediyespor Kulubu Turkey Turkey
BEXULTAN LATIF ATYRAU TAEKWONDO FEDERATION Kazakhstan Kazakhstan
Butrint Ejupi Kosovo National Team Kosovo Kosovo
CEM MEHMET KAHRAMAN KOCAELI BÜYÜKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
CEM MEHMET KAHRAMAN KOCAELI BÜYÜKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
Casper Morild COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
DYLAN CHELLAMOOTOO FRENCH NATIONAL TEAM France France
Darkhan Kassymkulov Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
De Sir Chan RUSSIA Sakhalin Taekwondo team Russia Russia
Deni Andrun Razic OSVIT Croatia Croatia
ERBIL SERDAR YILMAZ ERZURUM SAGLIK GENCLIK VE SPOR KLUBU Turkey Turkey
ERDEM YILDIRIM BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Edouard Dourdin Taekwondo Orchesien France France
Faisal Alrushaidi Qatar Qatar Qatar
Fariz ALIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Ferhat Goktas Bursa Saglik Gücü Genclik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
Firdavs Sodikov Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
Frankford Eduard Team Austria Austria Austria
HAKAN DINCSOY BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
HASAN KAN SEYHAN BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Hal?l Ibrah?m Akdogan Akdogan Spor Kul Turkey Turkey
Hicham Radi Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Houcine Zaouia SEONGONG Netherlands Netherlands
ILKER DERE KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
IOANNIS PILAVAKIS Cyprus Taekwondo Federation Cyprus Cyprus
Islamgali Abuov Aktobe Regional Taekwondo Federation Kazakhstan Kazakhstan
Jaouad Achab Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
Jibreel Malik Guyana National Team Guyana Guyana
Khayyam Naghiyev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
LOVRE BRECIC TK MARJAN Croatia Croatia
MEHMET OZTURK YAY TAN SAY SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MEHMET FAHRI LASTIKCIOGLU ZIRVE ÜNIVERSITESI GENÇLIK VE SPOR KLÜBÜ Turkey Turkey
MOSTAFA MAHJOOBI MOJDEHI RASHT Iran Iran
Mario Silva Sporting Clube de Braga Portugal Portugal
Matic Motaln JITAE Slovenia Slovenia Slovenia
Mehdi AMHAND Swiss National Team Switzerland Switzerland
NURI OZEL TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Nuno Costa ABC de Braga Portugal Portugal
OMER RAMAZAN EVEZ TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
ORHAN GAZI GULER EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
ORHAN GAZI GULER TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Oguz Alp ANGIN Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
PIERO MARIC TK MARJAN Croatia Croatia
Resat ALTUN Artvinli Gençler Gençlik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
SERKAN TOK EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Semih Nur CAN diyarbak?r dalg?ç gençlik ve spor kulübü Turkey Turkey
Shapagat Aitbatyr sc Bekseit Tulkiev Kazakhstan Kazakhstan
UGUR OZ Akademik Dövüs Sanatlari Spor Kulübü Turkey Turkey
UMUT BILDIK TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Umut BEGEC IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Vladyslav Yarmachek SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Yahor Dunayeu Belarus National Team Belarus Belarus
Yusif HUSEYNLI Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Seniors male -68 kg (67)
Class A (67)
A. MEHMET EVEZ ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
ABDULLAH MEHMET EVEZ TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
ALEXANDRE AMGHAR FRENCH NATIONAL TEAM France France
AMANTUR TABYLDIYEV ATYRAU TAEKWONDO FEDERATION Kazakhstan Kazakhstan
Almas Mukamanov Aktobe Regional Taekwondo Federation Kazakhstan Kazakhstan
Almaz Musin Republic of Tatarstan Russia Russia
Amiron Rizayev Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
Anthony Stephenson GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Arman Bekturov SC DOSTAR Kazakhstan Kazakhstan
Arnis Jahiri Kosovo National Team Kosovo Kosovo
Art Loxha Kosovo National Team Kosovo Kosovo
BADER ALWAHEEB Kuwait Sporting Club Kuwait Kuwait
BERKAY AKYOL TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
BILAL BARAN DENIZ GENÇLIK VE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Bagdat Akylbek sc Bekseit Tulkiev Kazakhstan Kazakhstan
Balla Dieye BSV Friedrichshafen Germany Germany
Benjamin Haines GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Boris Krasnov Russia Ryazan team Russia Russia
CEM ULUGNUYAN ULASTIRMA SPOR KULUBU Turkey Turkey
Christian McNeish GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Claudio Treviso ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Davide Spinosa ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Davlatjon Davronov Samarkand TKD Team Uzbekistan Uzbekistan
EBRIMA LEIGH LANDESKADER-HAMBURG Germany Germany
Emil Vedel COPENHAGEN City Taekwondo Klub Denmark Denmark
Enes Acikel Team Austria Austria Austria
Enes Bakan Artvinli Gençler Gençlik ve Spor Kulübü Turkey Turkey
FURKAN UZUN Trabzon Buyuksehir Belediyesi Spor Kulubu Turkey Turkey
Fatih Ural Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Fazil Hamza UZUNAL Istanbul Buyuksehir Belediyesi Turkey Turkey
Filip Grgic TK Metalac Croatia Croatia
HAKAN KAVURAT TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
HASANEIN AL-KHAFAJI BOZDAG TAEKWONDO England England
Hamza Adnan-Karim GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Hamza Aarab Taekwondo Oosterhout Netherlands Netherlands
Huseyn MEHRALIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Ilan Braginski ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
JEAN-FRANCOIS SARR FRENCH NATIONAL TEAM France France
Jamie abley Consett - Scorpion Taekwondo England England
Jordan Gayle GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
KUTAY CEKEM TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Karol Robak Polish National Team Poland Poland
Khayal Musayev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Kirill Adonin Russia Kemerovo Team Russia Russia
Luke Rob Taekwondoschool Tapia Netherlands Netherlands
MELIH TASTAN Bozyaka Korean Spor Klübü Turkey Turkey
MOLOISE OGOUDJOBI Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
Martin Stamper GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Michael Harvey GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Michal Wielgosz AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
Mohammed Mellouk Abdel-Kwan Rotterdam Netherlands Netherlands
Muhammet Babahanoglu SEYHAN BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Nicholas Corten Flemish Taekwondo Union Belgium Belgium
OGURLI SHEVKHUZHEV KARACHAEVO-CHERKESSIA REGIONAL TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Oleksandr Khomenko SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Rafik Zohri Taekyon-Haarlem Netherlands Netherlands
SERVET TAZEGUL TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Said GULIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Shlomo Shazo ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
Umutcan CALISKAN IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
VLADISLAV ARVENTII Moldova National Team Moldova Moldova
Visar Pitushi Apolonia Albania Albania
Vladislav Khan Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
YUNUS EMRE SAYAN TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Zouhair Essallami ASSOCIATION ENNOUR DE TAEKWONDO BENSLIMANE Morocco Morocco
saken kulzhabek sc Bekseit Tulkiev Kazakhstan Kazakhstan
samet KORKUTAN FERD? Turkey Turkey
Seniors male -74 kg (47)
Class A (47)
ARMAGAN YARDIMCI BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Ajub Mantaev S.C.Samurai Berlin e.V. Germany Germany
Aleksandr Riakhovskii Republic of Tatarstan Russia Russia
Arbes Jahiri Kosovo National Team Kosovo Kosovo
BARIS YOLCU BASAKSEHIR SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
BURAKHAN AYDEMIR BORDO MAVIM SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Dashqin Hajiyev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
David Sajko SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
Elvin MAMMADOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Eran Gilead ISRAEL NATIONAL TEAM Israel Israel
FATIH ATLI ferdi Turkey Turkey
Gleb Zaharov Belgorod taekwondo federation Russia Russia
HACI DICLE ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
HACI DICLE ANKARA ADLIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Hamza El Baroud Taekwondo Eindhoven Netherlands Netherlands
ISMAEL BOUZID-SOUILI FRENCH NATIONAL TEAM France France
Ilkin SHAHBAZOV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
John Asp Norway National Team Norway Norway
Julio Ferreira Sporting Clube de Braga Portugal Portugal
Karol Holubowicz Polish National Team Poland Poland
MICKAEL MUNIER FRENCH NATIONAL TEAM France France
MUHAMMED EMIN YILDIZ TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Marc de Tombe Taekwondoschool de Tombe Netherlands Netherlands
Marouene Siid Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Mehmet Gürler Konya ferdi lisans Turkey Turkey
Mohamed Hamouda Qatar Qatar Qatar
Muhammed Furkan SONMEZ Trabzon Büyüksehir Belediye Spor Kulubü Turkey Turkey
Nikita Rafalovich Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Nurlan Myrzabayev Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
OKAN SIMSEK TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
ONUR CALIK ÜSKÜDAR BELEDIYESI SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Oleksandr Levinchuk SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
PHILIPP TRZECIAK LANDESKADER-HAMBURG Germany Germany
REMZI KARAKUS TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Rene Voglar JITAE Slovenia Slovenia Slovenia
Ruebyn Richards GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
SAID USTAEV KARACHAEVO-CHERKESSIA REGIONAL TAEKWONDO TEAM Russia Russia
SAMET GÖRKEM EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
SAMET GOKMEN TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Sahin Yigit GÜZEL SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Sultan ALMASALIKHI Mauladdawilah Foundation Taekwondo Team Saudi Arabia Saudi Arabia
TONI KANAET TK MARJAN Croatia Croatia
Uladzislau Statkevich Belarus National Team Belarus Belarus
XAVIER BOULDOIRES Olympic ART MALAGA Fr Boé France France
YUSUF TAS AK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Yerzhan Abylkas Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
mehmet bayansalduz Do?u? spor kulübü Turkey Turkey
Seniors male -80 kg (43)
Class A (43)
AHMAD ALFOUDERY Kuwait Sporting Club Kuwait Kuwait
AYDEMIR SHAKHBANOV KARACHAEVO-CHERKESSIA REGIONAL TAEKWONDO TEAM Russia Russia
Adrian Angyal SLOVAK TAEKWONDO ASSOCIATION Slovakia Slovakia
Akbar Aitakhunov KYRGYZSTAN TEAM Kyrgyzstan Kyrgyzstan
BERKCAN SUNGU TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
BURAK DEMiR B.B ANKARASPOR Turkey Turkey
BURAK OZAN KARACA EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Bayramali VALIYEV Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Boris Djakovic Swiss National Team Switzerland Switzerland
Cristian Clementi ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Damon Sansum GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Denis Voronovskyy Dnepropetrovsk Team Ukraine Ukraine
Jean-Michel Fernandes Sporting Clube de Braga Portugal Portugal
Jozsef Zsolt Feher Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Karol Wielgosz AKS OSW "Start" Olsztyn Poland Poland
MAMEDY DOUCARA FRENCH NATIONAL TEAM France France
MEHMET CELIK ERBIL SPOR KULUBU Turkey Turkey
Mahmoud Abdelrhim Qatar Qatar Qatar
Mahmoud Ahmed Fathy Said Egypt National Team Egypt Egypt
Maksat Abdrambek Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Maksim Rafalovich Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Maksym Dominishyn SC "Motor-Sich" Ukraine Ukraine
Mehrez Mazen Tunisia National Team Tunisia Tunisia
Mikolaj Szaferski AZS OS Poznan Poland Poland
Mohammed Elhatri Norway National Team Norway Norway
OZAN BERKEN BINDAK TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Orkun Atesli TOKAT PLEVNE SPOR KLUBU Turkey Turkey
Richard Ordemann Norway National Team Norway Norway
Roberto Botta ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
SIRRI FURKAN AYDIN ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Segedin Dinko FORTECA KORCULA Croatia Croatia
Selman NEZIR IZMIR BÜYÜKSEHIR BELEDIYE SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Serhii Chayka IFRFT-WTF Ukraine Ukraine
Seyidazim Badirkhanli Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
Tahir Guelec GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Thomas Smith GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Tor Waage Norway National Team Norway Norway
YNOUSSA SAWADOGO FRENCH NATIONAL TEAM France France
YUNUS SARI TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
akif öztürk mugla gençlik ve spor kulübü Turkey Turkey
askar baimolda sc Bekseit Tulkiev Kazakhstan Kazakhstan
batuhan cetinkurt ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
mehmet can ünal ANKARA DEMIRSPOR Turkey Turkey
Seniors male -87 kg (31)
Class A (31)
ADAMA KEBE FRENCH NATIONAL TEAM France France
AHMET FATIH AKBIYIK BASAR TAEKWONDO Turkey Turkey
ALI ERCAN CELIK HACETTEPE SPOR KULUBU Turkey Turkey
ATTILA KAGAN KAYMAZ BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Ahmad Mohammadi Team Austria Austria Austria
Alexander Bachmann GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
BERKIN NALCACI BORNOVA BELEDIYESI GENCLIK VE SPOR KLB. Turkey Turkey
Carlo Molfetta ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Claudiu Roseanu Romanian Taekwondo Team Romania Romania
Dafydd Sanders Central Olympic Taekwondo New Zealand New Zealand
Dionys Kronreif Kampfkunstschule Rovithis e.V. Germany Germany
Hamza Terzi Istanbul Yavuz Spor Kulubu Turkey Turkey
Jasur Baykuziev Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
Jeroen Wanrooij Taekwondo IJselland Netherlands Netherlands
Levi Goodridge GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Lutalo Massop-Muhammad GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
MAXIME BAUDOIN FRENCH NATIONAL TEAM France France
MELIKSAH BELEN EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MUHAMMED FURKAN KALAFAT BORDO MAVIM SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
MUHAMMET RECEP CETINKAYA prof.ihsan koz ilkö?retim okulu gençlik ve spor kulübü Turkey Turkey
MUHAMMET TALHA SARI TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Marcin Cholajda AZS Lodz Poland Poland
Mario Alberto Martinec Team Austria Austria Austria
Murat Sariisik BIRLIK SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
OMER FIRAT CELIK TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Radik Isaev Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
TUNCAY KARAN KESAP BELEDIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
Tero Kuorikoski Taekwondo Lahti ry Finland Finland
Yassine Trabelsi BSV Friedrichshafen Germany Germany
anuar tursynbek sc Bekseit Tulkiev Kazakhstan Kazakhstan
salaheddine najib ASSOCIATION ENNOUR DE TAEKWONDO BENSLIMANE Morocco Morocco
Seniors male +87 kg (30)
Class A (30)
ALI SARI TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
ALI GOZUTOK KOCAELI BUYUKSEHIR BELEDIYE KAGITSPOR Turkey Turkey
Arman-Marshall Silla Belarus National Team Belarus Belarus
Arsen Tcinaridze Republic of Tatarstan Russia Russia
Dmitriy Shokin Uzbekistan National Team Uzbekistan Uzbekistan
ENSAR UGUZ TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
ERDAL TORE ILBANK GENCLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
ERKAN KOC KESAP BELEDIYE SPOR KULUBU Turkey Turkey
FUAT YILMAZ EGO SPOR KULÜBÜ Turkey Turkey
Fakhriddinbek Nasirov Uzbekistan Military Team MHSK (CSKA) Uzbekistan Uzbekistan
Henry Cookey Olympic Taekwondo Centre Great Britain Great Britain
Ivan Trajkovic JITAE Slovenia Slovenia Slovenia
Jeyhun Hasanli Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
KAAN KILIC TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
LEONARDO BASILE ITALIAN NATIONAL TEAM Italy Italy
Lyle Walker GREAT BRITAIN NATIONAL TEAM Great Britain Great Britain
Magomedrasul Kanamatov Azerbaijan National Taekwondo Team Azerbaijan Azerbaijan
OKAY DUZTEPE BUYUK DOGU GENÇLIK VE SPOR KULUBU Turkey Turkey
OSMAN UGUR KOCAK prof.ihsan koz ilkö?retim okulu gençlik ve spor kulübü Turkey Turkey
Piotr Hatowski Polish National Team Poland Poland
SERDAR YUKSEL TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Sergey Pak Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan
Stergios Roidis AGS KALAMATAS Greece Greece
TALHA BAYRAM TURKISH NATIONAL TEAM Turkey Turkey
Teemu Heino National Team Finland Finland Finland
VEDRAN GOLEC TKD JASTREB Croatia Croatia
Volkan Ozkeles Koryo Den Haag Netherlands Netherlands
Volker Wodzich GERMANY NATIONALTEAM Germany Germany
Yaroslav Mitrofanov Republic of Tatarstan Russia Russia
said kadam ASSOCIATION ENNOUR DE TAEKWONDO BENSLIMANE Morocco Morocco